Bibliotheek lijkt te rijp voor commercie Brainstorm" of: hoe maak je een film af zonder hoofdrolspeelster? Woubrugse motie tegen gemeentelijke herindeling Weerstand tegen onderzoek naar betaald parkeren Poolse filmers klagen over censuur KUNST /REGIO CcidaeSowtwnt VRIJDAG 24 FEBRUARI 1984 PAGIN, Residentie Bachkoor geeft concert in Grote Kerk Het Residentie Bachkoor geeft in samenwerking met het Residentie Kamerkoor en het Utrechts Symfonie Orkest morgen (aanvang 20.15 uur) een concert in de Grote Kerk. Op het programma staan het Stabat Mater van Schubert (D 383) en de Grosse Messe van Mozart (KV 427). Gerard Akkerhuis dirigeert en de vocale solisten zijn Marianne Blok en Jitske Steendam, sopraan, Howard Crook, tenor, Ernst Daniel Smid, bas. Leo van Doeselaar bespeelt het or gel. Het Stabat Mater van Schubert, geschreven in 1816, is lang in vergetelheid geraakt. Schubert gebruikt hier niet de Latijnse tekst van Jacopone da Todi, maar de bewer king in het Duits van de dichter F. G. Klopstock. Het werk schijnt tijdens Schubert's leven nooit te zijn uitgevoerd. Mozart's Mis in c, KV 427, de zgn. Grosse Messe is geschre ven in de periode 1782/83 voor zijn vrouw Konstanze, die de moeilijke sopraanpartij tijdens de eerste uitvoering in Salzburg zong. Het werk was toen nog niet gereed, maar later heeft Mozart ter completering delen van zijn cantate David de Penitente er voor gebruikt. Valeri Panov artistiek directeur Koninklijk Ballet van Vlaanderen ANTWERPEN De Raad van Beheer van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen heeft gisteren Valeri Panov met ingang van 1 au gustus van dit jaar benoemd tot artistiek di recteur. De huidige directrice, Jeanne Brabants heeft laten weten dat ze op het einde van het sei zoen, juli ongeveer, weggaat. Valeri Panov is in 1938 geboren in de Sowjet-Unie. Na zijn studie aan de balletacademie van Leningrad werd hij verbonden aan het Kirov-gezelschap in deze stad. In 1974 verliet hij de Sowjet- -Unie en ging naar Israël. Hij is sindsdien in het westen werkzaam als free-lance-choreo- graaf, o.a. in West-Berlijn, Zurich en Stock holm. Franse fotograaf Tabard overleden PARIJS De Franse fotograaf Maurice Ta- bard, eerst bekend door zijn surrealisme en la ter door portretten en mode-opnamen, is in Nice op 87-jarige leeftijd overleden. Tabard experimenteerde met nieuwe technie ken onder invloed van zijn Amerikaanse kunstbroeder en vriend Man Ray, een pionier in surrealistische fotografie. Rond 1936, met de opkomst van het Volksfront in Frankrijk, be gon Tabards werk de socialistisch-communisti- sche militante geest van de tijd te weerspiege len. Later vertrok hij naar de Verenigde Staten waar veel werk van zijn hand hedentendage te vinden is in particuliere verzamelingen. Har per's Bazaar was een van de tijdschriften waar in hij publiceerde. Tabard, die in Lyon was ge boren uit welgestelde ouders, is herdacht door de Franse minister van cultuur, Jack Lang. VERDI'S DON CARLO TOCH IN PALEIS-KLOOSTER MADRID De Spaanse Nationale Commissie voor Rijksmonu menten heeft het verbod opgeheven dat bestond op opvoering van Giuseppe Verdi's opera "Don Carlo" op een binnenhof van het Escuriaal bij Madrid, het paleis-klooster waarin koning Fi- lips de Tweede zijn laatste levensdagen sleet en stierf. Hij en alle na hem gekomen Spaanse koningen liggen er begraven. De opera, met een historisch aanvechtbaar libretto naar Schiller, vertelt over de samenzwering van Filips tegen het leven van zijn zoon Carlos uit zijn huwelijk met Maria van Portugal, wordt geproduceerd door de Italiaanse opera- en filmregisseur Franco Zeffirelli, met als instrumentaal koor het orkest van de Scala van Milaan. Wie de titelrol zingt is nog niet bekend. De Commissie voor het Nationale Erfgoed verbood een produk- tie in november van het vorig jaar op grond van de overweging dat schilderingen van conflicten tussen de kroon en de Inquisi tie een verleden zouden doen herleven dat beter verleden kon blijven. DEVENTER Zal de biblio theek in deze tijden van finan ciële rampspoed en bezuinigin gen in zee willen gaan met commerciële sponsors? Kan de bibliotheek-gebruiker van de toekomst binnenkort op de rug van een westernboek een stic ker van Marlborough in plaats van een revolversymbool ver wachten? De tijd lijkt in elk geval rijp voor symbiose tus sen boek, cultuur en commer cie. Dat was tenminste een van de belangrijkste conclusies van de landelijke studiedag rond het thema Bibliotheek en Publiciteit, die gisteren in De venter werd gehouden. De ge zamenlijke bibliothecarissen in de Deventer Schouwburg le ken bijeen gekomen te zijn voor een moment van retraite in een stormachtige periode waarin het afbraakbeleid voor de bibliotheek lijkt te zijn in gezet. Verkoopt de bibliotheek zich eigenlijk wel goed genoeg?, was een van de vragen die de organisator, de Deventer bi bliotheek en documentatie academie aan de studiedag had meegegeven. Deskundigen in massa-communicatie, marke ting en journalistiek stonden in ieder geval op de lijst van inleiders, zodat kennis in de Schouwburg aanwezig bleek. Wat was bedoeld als een rust gevend moment van bezin ning, mondde echter uit in een stroom van kritiek aan het adres van de bibliotheekwe reld. Zette prof.dr. A. van der Meiden, een specialist op het gebied van massa-communica tie het congres nog rustig in met een verhandeling over zijn vakgebied, de publicist-bi bliofiel Boudewijn Büch greep de hem toegemeten tijd aan voor een lange tirade tegen de bibliotheek. In een niet steeds even makkelijk te scheiden mengeling van retoriek en kritiek trok hij van leer tegen bibliotheekpersoneel, dat hem eigenlijk al „van kinds af aan heeft gekweld en getreiterd". Hans Ferrée, marketing- en reclameadviseur, deed het al lemaal nog eens dunnetjes over. Voor de anti-bezuini- gingsaktie „Helpt, de biblio theek verzuipt" had hij bij voorbeeld al geen goed woord over. „U weet toch net zo goed als ik dat tegenwoordig nie mand meer de gracht in springt om een ander te red den?", hield hij het aandachtig luisterende publiek voor. Een scherp doorgevoerde commer cialisering zou de bedrijfstak volgens Ferrée uit de verlies cijfers kunnen halen en zelfs zonder overheidssubsidie winstgevend kunnen maken. Wel met loslating van het con- tributievrij lezen voor jonge ren. „Want welke negentiende eeuwse gedachte over het heil der kennis ligt eigenlijk ten grondslag aan het feit, dat jon geren tot 18 jaar gratis mogen lezen?", vroeg hij zich hardop af. De sponsormogelijkheden liggen er in elk geval, aldus Ferrée, met 173 miljoen uitle ningen per jaar. De voorzitter van de afsluiten de forumdiscussie, Dick Hou- waart - hoofd voorlichting Binnenlandse Zaken - vatte de inleidingen als volgt samen: „Wij zijn tot de conclusie geko men dat de „bieb" niet deugt en in hoge mate tekort schiet. Dat u onaardig bent en dat het beeld over de bibliotheek van geen kanten deugt. Ook bent u nog uitermate ouderwets". Voor een gedeelte staken de bibliotheekvertegenwoordigers in het forum de hand in eigen boezem. Drs. A. Groeneweg, directeur van de stichting Arnhemse Openbare en Gel derse Wetenschappelijke Bi bliotheek sprak over het zelf genoegzame leven dat de bi bliotheken hebben geleid. De directeur van de Provinciale Bibliotheekcentrale Gronin gen profileerde zich als eerste bibliothecaris nieuwe stijl. In het noorden zijn al de eerste contracten tussen bibliotheek en sponsors gesloten, aldus P.C. Kuipers, die verder zei: „De ingreep van minister Brinkman (WVC) was blijk baar nodig om de reclame bin nen bepaalde marges te reali seren". WOUBRUGGE De ge meente Woubrugge werpt een nieuw wapen in de strijd tegen gemeentelijke herindeling. De raad nam gisteravond una niem een motie aan, die ver wijst naar uitlatingen van de ministers van Financiën en Binnenlandse Zaken en vraagt de andere betrokken gemeen ten de motie te steunen. Woubrugge heeft twee sterke argumenten tegen de gemeen telijke herindeling in. noord oostelijk Zuid-Holland. In de eerste plaats wijst men op het voornemen van de minister van Binnenlandse Zaken om nog voor het zomerreces te ko men met een evaluatie van de gevolgen van gemeentelijke herindeling in Zuid-Limburg. In de tweede plaats wijst men op uitlatingen van de minister van Financiën, die van me ning is: „Dat de kosten en ba ten van een streeksgewijze herindeling terdege dienen te worden afgewogen". De motie zal worden verzonden aan de ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën, alsmede aan de vaste kamercommissie. De raadsleden hadden gunsti ge kritieken op het gemeente lijk rampenplan. De bezoldi gingsverordening, om het ge- meentepersoneel de bekende drie procent salarisverminde ring op te leggen, leidde tot een aardige discussie. Hen driks stelde voor om maar blanco te stemmen, omdat hij zich niet kon verenigen met de manier, waarop de minister overleg had gevoerd met de bonden en de manier waarop hij het stuk wetgeving door de kamer had geramd. H. van Woerden (VVD) steunde Hen driks. Het voorstel om blanco te stemmen stelde voorzitter Brouwer de Koning wel voor problemen, want volgens de gemeentewet kan dat niet. De hele zaak werd door B en W terug getrokken voor beraad. RUITENPUZZEL In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor rond de genum merde vakjes woorden van 4 letters van navolgende betekenis verkregen kunnen worden. De invulling van elk antwoord dient te geschieden volgens de richting van de wijzers van de klok. Het vakje waarin de eerste letter van elk antwoord komt, dient door com binatie met de letters van de omrin gende antwoorden te worden vastge steld. 1 uitblinker (fig.); 2 omwenteling; 3 walkant langs een vaarwater; 4 vogel; 5 deel v.e. schietschijf; 6 plattelandsgemeente; 7 vermakelijk; 8 bederf in graan; 9 fraai; 10 metaal; 11 Argentijnse munt; 12 grappenmaker. OPLOSSING sejd 3i :osad u 'pooi Oi ijooiu 6 :uj|olu 8 :>jn9| :d.iop 9 ."soo'i s ^saauj p :ape>j e ueoj 3 uejs 1 ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeenteraad is tegen het instellen van een onderzoek naar de effecten van betaald parkeren. Wel is de raad gis teravond akkoord gegaan met het voorstel van B en W be taald parkeren in te stellen op het Thorbeckeplein. Woordvoerders van alle partij en stelden dat het onzin is on derzoek te doen maar iets waarvan de effecten te voor spellen zijn, zeker als zo'n on derzoek 20.000 gulden kosten. Dat er overlast is door het par keerprobleem in Alphens cen trum is bekend. In de week gaat het nog wel maar op koopavond en op zaterdag als er markt is op het plein, kla gen de bewoners van de om liggende straten steen en been over de geparkeerde auto's in hun straten. De Alphense poli tieke partijen verwachten dat de overlast zal toenemen, wan neer er op het plein parkeer- geld moet worden betaald. Wethouder Van Leeuwen van openbare stelde dat hierdoor evenwel de langparkeerders andere ruimte gaan zoeken, waardoor er meer plaats komt voor kortparkeerders. Een stelling die niet aansloeg zeker niet bij de PvdA die bij monde van Leo Kleingeld vond dat nu het hele plein de hele dag vol blik zou staan voor twee gulden per blik per dag. Deze partij pleitte voor andere par- keeralternatieven zoals het ge bruiken van het ijsbaanterrein aan de Prins Bernhardlaan. Na veel gepraat werd gestemd over de college voorstellen. Aanvaard met 24 - tegen zes stemmen werd het voorstel om op het Thorbeckeplein betaald parkeren in te voeren. Niet aanvaard werd het voorstel tot het doen van onderzoek naar de effecten van deze verorde ning. Dit onderwerp zal op nieuw aan de orde komen in de commissies openbare wér ken en financiën. Dick Raaijmakers commentator Holland Festival DEN HAAG De componist Dick Raaijmakers is commen tator van het Holland Festival. Het gebeuren voor dit jaar is teruggebracht tot de traditio nele maand juni (van 1 tot 28 juni). Gestreefd is naar evene menten van hoge kwaliteit en exclusiviteit zonder de varië teit uit het oog te verliezen. Daarnaast wordt voor de der de keer een afzonderlijk festi val voor oude muziek gehou den in Utrecht, van 24 augus tus tot 3 september. In de programmering, aldus het Holland Festvial, is ruimte voor thema-projecten, rond personen gegroepeerde ge beurtenissen en bijzondere eenmalige optredens. Raaijma kers maakt een aantal stukken gebaseerd op het geluid en de beweging van „het vallen", waarbij met weinig inspanning veel energie kan worden vrij gemaakt. De niet-westerse kunstuitin gen staan in het teken van de cultuur uit de landen rond de Himalaya: muziek en dans uit de Pradesh, India, een Tibe- taans-boeddhistische „opere" uit Nepal en Lama-dans uit Sikkim. Protest tegen garantie Pleyn '68 HAZERSWOUDE J.F. Kaashoek, de SGP/RPF-ver- tegenwoordiger in de gemeen teraad van Hazerswoude, is er tegen dat de gemeente een ga rantie verleent voor een le ning van 100.000,- die de stichting Beheer Parochiehuis St. Jozef in de Groenendijk bij de plaatselijke RABO-bank aangaat. Het stichtingbestuur heeft dit bedrag nog nodig voor de re novatie van het parochiehuis (alias Pleyn '68). De totale kos ten bedragen 220.000,-. Kaashoek en zijn politieke achterban kunnen zich in principe niet verenigen met de activiteiten die in het gebouw worden ontplooid. Deze con fessionele groepering begrijpt trouwens niet, dat het bisdom Rotterdam het laat afweten wat betreft het verlenen van benodigde gelden. Wethouder S. J. Fransen nam de mededeling van Kaashoek voor kennisgeving aan en deelde nog eens mee, dat de gehele buurt de Groenendijk baat heeft bij de beslissing van de gemeenteraad. Dezelfde Kaashoek is trou wens evenmin voorstander van subsidiëring van de Vere niging Wereldwinkel Hazers woude, het sociaal-cultureel centrum Michelshuis en de Stichtign Jeugd-, Jongeren- en Buurtwerk. Ook met de bezig heden van deze instanties voelt hij geen verwantschap. Insluiping flatwoning ALPHEN AAN DEN RIJN Dieven hebben gisteravond een bezoek gebracht aan een flatwoning aan de Saffier- straat in Alphen. Aan de bal konzijde werd een bovenlicht weggedrukt en via dat raam verschafte men zich toegang. Vervolgens werden de kleu rentelevisie, een videorecorder en een telefoontoestel meege nomen. Waarde enige duizen den guldens. Strijd voor behoud stroomtreintje wordt voortgezet KATWIJK Binnen enkele weken zal er een gesprek plaatsvinden tussen de Neder landse Smalspoorstichting, het ministerie van landbouw en visserij en het gemeentebe stuur van Katwijk over het behoud van het stoomtreintje in de zuidduinen. Al enkele ja ren sleept een conflict tussen de smalspoorstichting en de beheerder van het duingebied, Staatbosbeheer. Deze laatste instantie wil dat de stichting, die voor haar stoomtreinritten gebruik maakt van het smal- spoornet van de Leidse Duin watermaatschappij, een ander traject dan tot nog toe is bere den gaat gebruiken. Dit met als achtergrond dat het huidi ge traject dan kan worden be nut als wandelpad. Tegen deze wijziging heeft de stichting echter grote bezwa ren omdat het nieuwe traject ondermeer loopt langs een ka naal met een diep talud waar door een eventuele ontsporing rampzalige gevolgen kan heb ben. De standpunten van de NSS en Staatsbosbeheer liggen al enige maanden muurvast en de gemeente Katwijk fungeert momenteel als bemiddelaar. Wanneer uit het komende ge sprek geen resultaten komen kan de gemeenteraad zich over de kwestie uitspreken, zo opperde burgemeester C. A. Bos gisteravond tijdens de raadsvergadering. Uit toeris tisch oogpunt zijn alle fracties het er over eens dat het stoom treintje in de zuidduinen moet blijven rijden. Natalie Wood: laatste rol.. DOOD NATALIE WOOD ZETTE FILM OP LOSSE SCHROEVEN DEN HAAG Hoe maak je film af waarvan de hoofdrolspeler is overleden voordat de opnamen klaar waren? Een probleem dat vaker voorkomt dan je zou denken. „Brainstorm", de science fic tion-film van regisseur Douglas Trum bull - deze week in première - is er een voorbeeld van. Tijdens de opnamen ver dronk Natalie Wood. Naar het precieze hoe en waarom wordt nog altijd gegist. Maar Trumbull heeft wel moeten her schrijven, moeten goochelen met de scè nes die hij al had om tot een bevredi gend resultaat te komen. De titel werd profetisch: Het werd breinstormen voor Trumbull. Cliff Robertson, een van Natalie Woods tegen spelers in „Brainstorm": „Zij en ik hadden nog vier dagen te filmen toen ze stierf, maar de re gisseur zag toen niet al te grote problemen om de film af te maken". Die problemen kwamen er wel, maar dan van de kant van filmmaat schappij MGM. Bang met een besmet product te eindigen, wilde MGM het hele project schrap pen en liever bij Lloyds of Londen de vijftien miljoen dollar verzekeringsgeld innen. Lloyds vond dat wat al te gortig, bestudeerde de film en kwam tot de conclusie dat er best een hele boel van te maken viel. IN de tussentijd had re gisseur Trumbull al hevig voor zijn project ge pleit en geruzied bij MGM. Hij kreeg zijn zin. Dubbel Trumbulls montage-problemen om zonder Na talie Wood de film rond te krijgen waren niet zo uniek als ze lijken. Hoe triest het ook is, Hol lywood had voor hetere vuren gestaan. Toen Jean Harlow in 1937 stierf voordat „Saratoga" af was, werd er gewoon een „dubbel" gebruikt. Voor Robert Walkers onaffe scènes in „My Son John" (1952) gebruikte de regisseur ongebruik te'opnamen uit diens voorgaande film „Stran gers on a train". James Dean had alle opnamen voor „Giant" achter de rug, toen hij in zijn auto verongelukte. Maar een aantal scènes waren onverstaanbaar. Zijn centrale dronkemans- speech in een lege eetzaal werd toen opnieuw op de band gezet door zijn vriend, de acteur Nick Adams. Toen Tyrone Power halverwege de verfilming van „Solomon and Sheba" (1959) het leven liet, werd de rest van de film maar geschrapt en werd er met Yul Brynner in Ty- orne Powers rol van voren af aan begonnen. Jacht „Brainstorm" is door alle moeilijkheden inmid dels pas twee jaar na de laatste opnamen in roulatie gegaan. En rond de Amerikaanse pre mière kwamen uiteraard weer de vragen boven water naar de verdrinkingsdood van Natalie Wood vlak bij Catalina Island aan de Ameri kaanse Westkust in november '81. De enige die er meer van zou kunnen wetehn is acteur Christopher Walken, die een hoofdrol in „Brainstorm" speelt en die die bewuste nacht te gast was aan boord van het jacht van Natalie Wood en haar echtgenoot Robert („Jonathan Hart") Wagner. „Ik weet niet wat er die nacht gebeurd is" zegt Walken ook nu. „De enige die dat weet is dood". De Amerikaanse pers had zich daarvoor al uitgebreid op hem geworpen, allerlei suggesties geopperd, hem tot zwart schaap gemaakt zonder dat hij al te veel com mentaar had gegeven. „Ik weet niet wat er over me geschreven is" verklaarde Walken bij de uiteindelijke première. „Maar ik zie het ge beuren als een persoonlijke tragedie, een fami liedrama. Een afschuwelijk ongeluk." En of schoon Natalie Woods zuster Lana een onthul lend boek over die nacht heeft geschreven waarin Christopher Walken bepaald niet onbe sproken bleef, ontkent Walken het ooit gelezen te hebben. „Ik praat niet over familie en vrien den" liet hij kortaf weten. Cliff Robertson over het afmaken van „Brain storm" zonder Natalie Wood: „Ik denk dat zij de eerste was geweest die had gezegd: dóen, dóórgaan. Ze was een compleet Hollywood pro duct. Dat bedoel ik niet slecht, maar ze was ge loof ik vier jaar oud toen haar moeder haar al in een film liet spelen. Ze was zeven dagen van de week lang Hollywood. Ik ben blij dat de film toch in de bioscopen is geklomen, want het is inmiddels een soort hommage geworden aan haar talent en haar schoonheid". BERT JANSMA WARSCHAU Poolse filmregisseurs hebben de regering verweten dat zij geen einde maakt aan de censuur, ondanks de op heffing van de staat van beleg. Volgens de filmers lijdt hun werk en interna tionale reputatie onder de beperkingen. Leden van de Poolse bond van filmers (SFP) verklaarden gis teren op een persconferentie dat zij nog steeds te maken hebben met problemen bij het produceren en vertonen van hun films. Filmregisseur Wo- jiech Marchewski zei dat hij bepaalde onderwerpen niet kan behandelen en dat het lang duurt voordat scripts worden goedgekeurd. Volgens bestuursleden van de SFP weigeren de autoriteiten toe stemming voor vertoning van politiek gevoelige films, zoals „Man van IJzer" van Andrzej Wajda. De SFP werd onder de staat Wajda vorig jaar onder druk van de regering was afgetre den als voorzitter. Volgens Ja- nusz Majewski, die Wajda ver ving, is de Poolse film achter uit gegaan door de crisis: „de staat van beleg heeft onver mijdelijk ons denken en onze gevoelens in de relatie rnet ons werk beïnvloed". Verboden en gecensureerd materiaal blijft overigens bewaard in de ar chieven, aldus Majewski. SCHATJES „Schatjes" van Ruud van mert. waarin kinderen en ders oorlogje spelen, doet prima in de bioscoop. Het 1 sterdamse City-theater m twee bioscopen opnieuw één gemaakt werden (n, dan 1100 plaatsenzat weekeinde compleet vol. Den Haag ook zeer tevr& gezichten over het bezoek fer. Minder tevreden over bezoekers zelf. „Schatjes" ti geen schatjes: Het jonge bliek is even baldadig al kinderen op het doek. In lypso werd de complete wa t leiding uit de muren van fg toilet gerukt. „Wat je aan ene kant 'ns een keertje dient, raak je op die mai c uy ujc uidl meteen weer kwijt", aldus j soneelsleden. Scene uit„Schatjes" MOORD Regisseur Hans Scheepma bleek dan voor de telefoon teravond niet helemaal in tase over de ontvangst van „Moord in extase", maar XU.Ê hij mag echt niet klagen. A 8 de concurrentie van „Schat :'en bijna moordend, volgens ducent Henk Bos is er vt~- pig alle redenen tot tevreó °^e heid. De concurrentie 'ltl~ „Schatjes" viel overigens ixe te ontlopen. Al in '82 weri ëer] krokusvakantie van '84 onc^ premièretijd gekozen, pas 1 het laatst is Schatjesnog 1: onder die datum door ge'm ken. Bos denkt in elk geval,n s de kosten te komen. Er i buitenlandse belangstel1 Bos: Vroeger moest je 0 doen met alleen Duitsla a2e maar ik heb bijvoorbeeld erc*< een gesprek gehad met iem !Pul; die de distributie wil voor !r"' Caraïbische gebied. Dus gaan de film laten vertah a' Bos wil verder met regissiwe Hans Scheepmaker. Er plannen voor een oorlogst 1 die in Korea moet worden genomen (Bos: „een unit film, ook internationaal zien"), daarvoor gaat er een gangsterfilm komen. ■ieh Doderer en Brandstede „Moord in extase". TOILET Het kleinste kamertje is Hi huis en de snelle auto is fraai toilet een teken van\> geslaagde carrière. Photoplay heeft ontwe Sidney Altman laten dat hij bij Rod Stewart 1 twintigduizend gulden spiegeltegels in diens san. ruimten heeft aangebn it terwijl Pia Zadora tegels rma de ffer goudemail van duizend gulden per stuk aan rukkenBinnenh uisai /enz tect Altman is inmiddels »rinj veel gevraagd toiletontwe aar geworden. Hij telt Frank S de tra, Angie Dickenson, Geaan Harrison, en Barbra Strek 1 op tot zijn klanten. Pot voor neer. BERT JANi is ^1 in I oli J e. nd Ve a d< liorbi pska pept. 'intij ordt aam liver

Leidse Courant | 1984 | | pagina 8