„DeZwarte Weduwe" langdradige maar spannende thriller Oppervlakkige documentaire over Israëlisch leger 'ADIO/TELEVISIE fietdaeSomatil VRIJDAG 24 FEBRUARI 1984 PAGINA 19 VU MAG 'S NACHTS GEEN WETENSCHAPS-TV" UITZENDEN AMSTERDAM De Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam nag van minister Brinkman van WVC in de nachtelijke uren pen wetenschappelijke programma's uitzenden via de kabelnet en ten behoeve van geïnteresseerde video-bezitters. Volgens de minister moet dit soort uitzendingen beschouwd worden als (ka- iel)omroep. De VU had Brinkman onlangs laten weten 's nachts wetenschapsvoorlichting te willen bedrijven op de kabeltelevi- ienetten, zodat geinteresserden die programma'a op konden ne- nen op hun video-recorder. De VU noemt dit een vorm van te- econsultatie, waarvoor geen toestemming van de overheid is rereist, en geen omroep. De universteit zegt wel rekening te lebben gehouden met een mogelijk verbod door de minister, en ,iad Brinkman verzocht in dat geval het plan niets in de weg te eggen tijdens de overgangsfase naar aanpassing van de wet. De ninister is hier volgens de VU echter niet op ingegaan. Wel doet lij een aantal suggesties voor de wetenschapsvoorlichting van e universiteit, zoals via een lokale instelling met omroepbe- roegdheid of via abonnee-tv. Extra Studio Sport in het weekeinde HILVERSUM Studio Sport zal dit weekeinde extra uitzendingen wijden aan de paardesport (Indoor Brabant), het wereldkampioenschap schaatsen voor heren in Gotenburg, en het Ne derlands kampioenschap zwemmen in Zutphen. Paardesport komt vanavond aan bod (Ned. I, 23.45 - 00.15 uur) en zaterdag (Ned. II, 23.30 - 00.15 uur). Verder op zaterdag aandacht voor het schaatsen op de 500 en 5000 meter, en de Neder landse zwemkampioenschappen (Ned II, 13.05 - 17.30 uur). Zondag (Ned. I, 13.05 - 17.30 uur) komen alle genoemde evenementen weer aan de orde. Bij de schaatswedstrjden staan dan de 1500 en de 10.000 meter op het programma. Haagse Bluf met Lubbers, De Vries en Kok HILVERSUM VARA's politieke programma Haagse Bluf heeft van avond (Ned. II, 21.30-22.22 uur) als belangrijkste gas ten premier Lub bers, CDA-fractie- leider De Vries en FN V-voorzitter Kok. Verder een gesprek met de politieke te kenaar Opland. Veel aandacht van Duitse tv voor Europese verkiezingen (Van onze correspondent Gerard Kessels) BONN De Duitsers ligfeen niet wakker van de Europese ver kiezingen op 17 juni. Dat weerhoudt de Duitse televisie er niet van met maar liefst 24 programma's aandacht te schenken aan Europa. Het Europa-aanbod loopt uiteen van een reeks documentaires en discussierondes tot een Europese opera-avond en een vijfdelige literaire Rijnreis. Kortom, met Duitse grondigheid wordt het on derwerp uitgediept, waarbij streng gewaakt wordt over een goe de dosering van informatie en ontspanning. Maar terwijl in de Duitse televisiestudio's de voorbereidingen op volle toeren lo pen, kan het onderwerp de Duitsers maar matig interesseren. Slechts 22,5 procent van de kiezers in de Bondsrepubliek is geïn teresseerd in de Europese verkiezingen. Vier jaar geleden was dat, een half jaar voor de verkiezingen, nog de helft van alle kiezers. Slechts 46 procent van de kiezers is van plan 17 juni de gang naar het stemlokaal te maken, tegen 71 procent in 1979. HILVERSUM Dat geld niet (altijd) gelukkig maakt, wordt weer eens pijnlijk duidelijk in de mini-serie ,,De Zwarte Weduwe". TROS-tv zendt deze thriller uit in twee delen op zondag- (Ned. I om 20.45 uur) en maan dagavond (Ned. II om 20.45 uur). Dit tv-produkt is van Engelse makelij en werd vervaardigd voor Channel Four. Het ver haal, dat eerder in boek vorm verscheen onder de titel „Les Mantes Reli- gieuses" van de Franse schrijver Hubert Monteil- het, draait om een grote som geld waarom touw wordt getrokken. De titel van de serie lijkt goed ge kozen, want in het dage lijks leven is de zwarte weduwe een vrouwtjes- spin, die het mannetje tij dens de paring letterlijk verslindt. Dit gegeven is het thema in deze mini serie. Eén van de nadelen van mini series is, dat in een aantal gevallen de verhalen te veel gerekt moeten worden om de serie-vorm te recht vaardigen. „De Zwarte Wedu we" is daar een goed voor beeld van. Vooral in het twee de deel van deze mini-serie gebeurt te weinig. Of het moet de makers er om te doen zijn geweest de kijker net zo te laten lijden als de hoofd personen in deze tweedelige film. Gevolg is in elk geval dat het verhaal zich traag voortsleept ook omdat er weinig actie in zit tot de uiteindelijke ontknoping volgt. Om daarmee het verhaal ech ter gelijk af te doen als niet kijkwaardig zou onjuist zijn. Het is wel degelijk spannend, is mooi van opbouw, heeft in trigerende plots en een ver rassende ontknoping. Boven dien wordt er geloofwaardig in geacteerd. Het probleem waarmee de kijker te kampen krijgt, is de hoeveelheid personages, die al direct aan het begin van de film worden opgevoerd. Het kost niet alleen de makers vele meters film om de kijker duidelijk te maken wat die personages met elkaar te ma ken hebben, ook van de toe schouwer wordt tijdens de eerste helft enige concentratie gevraagd om niet in het na menweb verstrikt te raken. In de mini-serie spelen twee vrouwen Vera Canova (Car men du Sautoy) en Beatrice Manceau (Cherie Lunghi) de hoofdrol. Vooral Vera is door trapt slecht. Dat komt ook in haar uiterlijk tot uitdrukking. Beatrice is een schoonheid, die gedurende het gebeuren, min of meer gedwongen wordt haar levenswijze te herzien, al voelde ze zich al op jonge leeftijd tot het man nelijk geslacht aangetrokken. Dit zal uiteindelijk ook tot haar ondergang leiden. De mannen komen er in de serie bekaaid af. Het eerste slacht offer wordt de hoogleraar ge schiedenis Paul Canova. Gewaagd spel Paul heeft financieel niet te klagen. Na een moeilijke pe riode waarin hij zijn eerste (invalide) vrouw en zoontje heeft verloren, is hij her trouwd met Vera. Die zo blijkt later is verpleegster geweest van Canova's vrouw en zoon. In de loop van het verhaal wordt duidelijk dat ze niet terugschrikt voor moord. Zo blijkt zij ook vrouw en kind van haar man te hebben omgebracht. Vera is gek op dure kleren, mooie auto's en veel luxe om zich heen. Ze gebruikt alle middelen om haar uiteindelij ke doel (het vergaren van Jonathan Pryce als Christian Magny in de mini-serie „De Zwarte Weduwe". veel geld) te bereiken. Het le vensverzekeringsgeld van Ca nova wordt dan ook de inzet voor een gewaagd spel met mensen en levens. Allereerst werkt ze Canova's secretares se Gertrude de deur uit. Deze pleegt, door haar toedoen, zelfmoord. Paul Canova is daarvan nogal in de war, maar veel tijd om te treuren krijgt hij niet. Via zijn assis tent Christian Magny komt hij in contact met Beatrice Manceau. Beatrice wordt zijn nieuwe secretaresse en kan het niet nalaten direct met de hoogleraar te flirten. Vera blijkt het zo wordt la ter duidelijk allemaal net jes van te voren zo te hebben geregeld. Ze doet alsof ze boos is op Paul en verlaat het huis voor een paar dagen. Daar mee hoopt ze dat de verhou ding tussen de professor en Beatrice nog wat aantrekt. Hoewel dit gebeurt, wordt Be atrice ook verliefd op Cano va's assistent Christian. Aan gezien haar vorige vriend van wie ze zwanger is is weggelopen, knoopt ze een in tieme relatie met hem aan, die uiteindelijk tot een trouw partij leidt. Vera, die ook Christian blijkt te hebben in gepalmd, heeft een plan be dacht om zowel Beatrice als Paul Canova uit de weg te ruimen. Daarbij kan ze de verhouding van haar man met Beatrice heel goed ge bruiken. Waar Vera echter geen rekening mee heeft ge houden, is dat Beatrice heel goed is in het identificeren van vrouwenparfum. De bij eenkomsten tussen Vera en Christian om de plannen uit te werken voor de dood van Beatrice en Paul krijgen dan ook een heel onverwachte en verrassende wending als Be atrice „ruikt" wat er aan de hand is. HANS PIËT HILVERSUM „Het Israëlische leger is niet alleen een insti tuut, maar heeft ook een opvoedende taak. De eerste pijler waarop het leger van Israël steunt is de mentaliteit". Dit zegt één van de soldaten in de documentaire Tsahal (het Israëlische leger). De documentaire, die Ben Eikerbout en Ludi Boeken in samenwerking met het Franse televisiestation TV-3 hebben sa mengesteld, wordt zondagavond door Veronica om 22.15 op Ne derland II uitgezonden. De documentaire Tsahal wil inzicht geven in de aard van het Israëlische leger, dat volgens Eikerbout sterk afwijkt van de overige legers. Aan de hand van interviews met diverse solda ten, die op herhalingsoefening zijn, wordt de Israëlische militair geschetst als iemand die zelfbewust en weloverwogen zijn dienstplicht vervuld. „De verdediging van ons kleine land eist nu eenmaal dat wij de zware last van de lange dienstplicht en de jaarlijkse twee maanden durende herhalingsoefeningen moeten dragen", zegt een soldaat. Stilgestaan wordt ook bij de bijzondere band tussen officieren en soldaten, die de eenheid binnen het leger versterkt. Volgens Eikerbout „kun je bijna zeggen dat het een democratisch leger is". Een nogal gewaagde conclusie, die misschien wel op grond van de getoonde beelden en interviews getrokken kan worden, maar niet per sé hoeft overeen te stem men met de werkelijkheid. De documentaire is oppervlakkig omdat met name wordt inge gaan op de hoge motivatie onder de Israëliërs, die hun land kos te wat kost willen verdedigen. Dit gegeven is vrij algemeen be kend en het is jammer dat Eikerbout te weinig oog heeft voor nieuwe aspecten. Onwettig bevel Interessant in dit verband is bijvoorbeeld de opmerking van een Israëlische militair, die zegt dat een onwettig bevel niet hoeft te worden opgevolgd. Maar, zo voegt hij eraan toe, een definitie van een onwettig bevel bestaat niet. De documentaire laat zien dat hierover grote problemen zijn ontstaan tijdens de invasie in Libanon, toen menig soldaat weigerde dienst te doen omdat hij het niet eens was met de oorlogsdoelstellingen. Omdat de documentaire niet verder ingaat op de bevelstructuur binnen het Israëlische leger wordt een wezenlijk element buiten beschouwing gelaten. Juist de invasie in Libanon heeft in Israël heel wat stof doen opwaaien over de besluitvorming binnen het leger. Ze'ev Shiff, één van de meest vooraanstaande journalisten in Israël op het gebied van defensie, is mede-auteur van een on langs in Israël verschenen boek, waarin de rol van de legerlei ding tijdens de Libanon-oorlog ernstig wordt bekritiseerd. Voor al generaal Sharon, de architect van de invasie, wordt in dit boek verweten tijdens de gevechtshandelingen essentiële infor matie achter gehouden te hebben, waardoor, aldus Sfiff, het Is raëlisch parlement tijdelijk buiten spel kwam te staan. Tegen deze achtergrond bezien, kan achter de hoge motivatie van de Israëlische soldaat, waarover in de documentaire de loftrompet wordt gestoken, een vraagteken worden gezet. Dit neemt na tuurlijk niet weg, dat de Israëlische soldaat zonder meer bereid blijft om zijn land te verdedigen als dat in gevaar komt. Maar daar is op het ogenblik geen sprake van, omdat Israël is uitge groeid tot een regionale militaire supermacht die een Syrische of een gecombineerde Arabische aanval gemakkelijk kan weer staan. RICK KERSJES lallo Larry 'cLean Stevenson, beter be- md als kolonel Blake uit 1ASH speelt de hoofdper- oon In een nieuwe Ameri- aanse serie, waarvan van- vond de eerste aflevering tart. Als Larry Adler uit prtland, Oregon, verzorgt een praatshow voor een \diostation. De luisteraars \ogen hun hart bij hem luch- \n, terwijl Larry daarbij zijn <ofd meestal koel houdt, tuis is dat anders. Als ge leiden man met twee tie- tr dochters heeft hij het ak heel moeilijk. nO uur Nederland 1. 79-lr hou van jou nbË thema van de zesde afle ering van „Ik hou van jou" ehandelt „het verlangen". Oervoor werden in Breda de on- ^raat'nterviews gemaakt. Te)" laarnaast bezocht Trix Bet- \m de etser Sjoerd Bakker. ian hem is namelijk het boek 3 Een Mokusei" van Cees Jen. \ooteboom opgedragen, daarin een bijzonder llefdes- gjjj erhaal verteld wordt. Ria \roeneveld interviewde ten- ?aQ\ptte de Haagse schilderes °°rvana Vanden berg over haar oor bi je liefde voor de schil- br Johfra. 170.2.45 uur Nederland 1. 7j \runo Bettelheim por de IKON vertelt van- \/ond de bekende psycho analyticus Bruno Bettelheim incl w? levensverhaal. De thans uu,i-jarige Bettelheim begon in studie bij Freud in We en. In de dertiger jaren pro- perde hij al de psycho- ana- '|se voor kinderen met ont wikkelingsstoornissen te ge- Wouiken. Hij moest zijn pogin- m staken, toen hij als poli- ik gevangene al in 1933 in achau terecht kwam. Later erd hij overgebracht naar uchenwald. De ervaringen, e hij in deze kampen op- eed, vormden later de basis ■ior zijn identificatietheorie, 'e hij als hoogleraar aan de Universiteit van Chicago toe- sste op autistische kinde- n. Het boek, dat hij hier- ver schreef, „The informed eart" heeft over de hele we nd bekendheid gekregen. 145 uur Nederland 2. Nederland Steve McQueen speelt éen politierechercheur uit San Francis co die een kroongetuige moet beschermen in de Amerikaanse speelfilm „Bullitt". Ned. II om 23.30 uur. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Een paard in de hand (5), serie over ruitersport. 16.15 Wordt vervolgd, magazi ne over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach, En gelse komische serie. Een van de patiënten, een ruwe klant, blijkt rijk te zijn. FEDUCO 18.25 Taal, tekens en regels (16). 18.40 Stickers, stokpaardjes en standpunten (3). KRO 18.55 Candy, Candy, teken filmserie. Afl. 1: Candy's verjaardag. 19.15 Cruijff en Co (3). Van daag: Koppen. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De Wrekers, Engelse se rie. Afl.: Handel in angst. Een zakenman wordt wak ker midden in een totaal verlaten stadion en vertoont rare neigingen. 21.20 Brandpunt in de markt, economisch magazine. 22.20 Hallo Larry, Amerikaan se komische serie. Afl. 1:, Bijverdienste (zie toelich ting). 22.45 Ik hou van jou (6). Serie over ervaringen in de liefde (zie toelichting). NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.45-00.15 Studio Sport. Paardesport: Indoor Bra bant. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Fame, tv-serle. Afl.: Knockout. Christopher heeft het boksen opgege ven voor een danscarrière. Plotseling duikt een zekere Keach Howard op, die re vanche wil... 20.00 Willem Ruis Lotto Show. 21.30 Haagse Bluf. Gast: Drs. R. Lubbers. 22.30 Journaal. IKON 22.45 Bruno Bettelheim. Por tret van de psychoanalyti cus (zie toelichting). VARA 23.25-01.20 Bullitt, Ameri kaanse politiefilm uit 1968 van Peter Yates.. Recher cheur Bullitt doet 'zijn werk perfekt. Als een kroongetui ge vlak voor een hoorzitting wordt vermoord, gunt hij de moordenaars geen seconde rust meer. Met: Steve McQueen, Jacqueline Bis set, Robert Duvall, Robert Vaugh e.a. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heule. 18.25 Rummelplatzgeschichten. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tegesechau. 20.15 Hier bin ich hier bleib ich, Duitse speelfilm (1958). De jonge Ca- terine Mercler. die samen met haar verloofde Pierre een restaurant in Pa rijs drijft, gelooft haar oren niet, als ze verneemt, dat ze met Baron von Löwenherz getrouwd Is. Ze kent de man niet eens. Om uit te zoeken, wat hier achter steekt, reist ze samen met Pierre naar kasteel Löwenherz. 21.50 Die Bundetwehr und daa Frie- densverstëndnis der Kirchen. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Heut' abend... Joachim Fuchs- berger ontvangt Fritz Eckhardt, de hoofdinspecteur Marek uit „Tatort". Hij komt praten over zijn afwisselen de leven als kunstenaar. Doordat zijn vader theaterdirecteur was en zijn moeder actrice, zat er voor hem niets anders op dan ook aan het toneel te gaan. Sinds 1924 heeft hij ontelbare toneel-, film en televislerollen ge speeld. Op het ogenblik woont hij als ongebonden acteur en schrijver In 23.45 Die Gehelmnisae von Paris (slot), tv-serie. 00.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Watt en Half-Watt: Um Harz und Krone. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages. 20.15 Aktenzeichen: XY... ungelöst, de recherche vraagt om hulp. 21.15 Gottesanbeterinnen, film over de bidsprinkhaan. 21.45 Heute. 22.05 Aspekte, cultureel magazine. 22.45 Sport am Freitag, met o.a. Tennis Daviscup: Duitsland Argenti nië en Europacup volleybal. 22.30 Aktenzeichen: XY... ungelöst, eerste resultaten. 23.35 Lebendig begraben (The Pre mature Burial), een fantastische film van Edgard Allan Poe uit 1961. Regie: Roger Corman. De hoofdfiguur Guy Carell heeft angst om levend begra ven te worden, omdat hij catalepsle heeft. Dit Is een ziekte, waarbij plot selinge splerverstijving optreedt. Daarom weigert Guy ook met zijn ver loofde Emily Gault te trouwen. Wan neer ze er tenslotte in slaagt hem van gedachten te doen veranderen en de voorbereidingen voor de bruiloft wor den getroffen, roept haar pianospel op de vooravond van het feest een gruwelijk visioen bij hem op. 00.50 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cur9us biologie. 18.30 Marco, tekenfilmserie. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Tier-Report: Arme» Land - Relche See, reportage over de Golf van Callfornlë. 21.00 Zilgrei: Neue Medizin. Hulp bij zelfhulp. 21.45 Lsndessplegel: Eln unordentll- ches Leben - Vilma Sturm. Portret van de Keulse journaliste. 22.15 Der Dokter und das liebe Vieh. 23.00 Rockpalast. Met: Paul Brady. 00.00 Journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer...: De oude 18.30 Reddingsteam (20). Jeugdserie. 19.20 Programma Chr.-Dem. Om- 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Slachtvee, Belgische speelfilm uit 1979 van Patrick Conrad. Thomas Is een veertiger met een goede toe komst. Hij bekleedt een belangrijke functie In het slachthuis van Duprez met wiens dochter hij verloofd Is. HIJ hoopt later het bedrijf te kunnen overnemen. Tijdens een medisch on derzoek In het ziekenhuis krijgt hij te horen, dat hij kanker heeft en niet lang meer zal leven. De aanvankelijke ontreddering maakt spoedig plaats voor een drang nog Iets heroïeks te doen. De weinige tijd die hem nog rest. zal hij gebruiken om een aantal onderwereldfiguren te elimineren. 21 50 Premiere. Filmnleuws. 22.50 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Abba Special (1). 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 II Trovatore. Opera van Verdl, rechtstreeks vanuit de Koninklijke Muntschouwburg te Brussel (Gelijktij dig op BRT-3 radio). RTBF 1 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce 90ir, regionaal magazine. 19.24 Consumententipa. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre, Informatief magazine. 21.05 Chan is missing, Amerikaanse politiefilm van Wayne Wang (1982). TV 5 19.00 Programmes pour la jeunesse. Le chansonnier de papier. Raconte quand tu étais petite en La cuisine voyageuse (30). 19.30 Aida. Opera van Verdl. 21.40 Amours, mamours. Film: Le mariage de Mademoiselle Agathe. Scenario: Caroline Huppert. „De tijding", een stuk van Dichteres Ida Gerhardt in Coda. BRT 1 om 22.40 uur. Ingeland De Britse zanger Adam Faith speelt een aan lager wal geraakte saxofo nist in het tv-drama „Just another little blues song". BBC 2 om 23.05 BBC 1 16.50 Magic roundabout. 16.55 Play school: It's Friday. 17.20 Kuifje, kinderserie. 17.25 Jackanory, kinderserie. 17.40 Wildtrack, natuurserie. 18.05 Grange Hill, kinderserie. 18.35 The Wombles. 18.40 Sixty minutes, actueel magazi- 19.40 Dr. Who, SF-serle. Afl.: Planet of fire (deel 2). 20.02 Superstars. Afl.: Junior Super stars. 20.55 Sharon and Elsie, tv-serie. Met Brigit Forsyth en Janette Beverley. 21.25 We got it made, copiedy-serie. 21.50 Point of view. 22.00 Journaal. 22.25 Remmington Steele, Ameri kaanse tv-serie. 23.15 The Further adventures of Lucky Jim, tv-serie. 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 Endless Night, Engelse thriller ult 1971. BBC 2 18.05 Weekend Outlook, tv-curcus. 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti- 18.40 Murder Ahoy, Engelse speel film uit 1964. Met: Margaret Ruther ford, Lionel Jeffries en Charles Ting- well. Regie: George Pollock. 20.10 Oxford Road Show '84. 20.45 The world about us, natuurse- 21.35 Gardener's world, voor de tul nier. 22.00 MASH., Amerikaanse serie. 22.25 Whicker. 23.05 Just another little blues song, tv-drama rond een aan lager wal ge raakt musicus met Adam Faith In de hoofdrol als saxofoonspeler. 23.35 Newsnight, actualiteiten. 00.40 Whistle Test, popmuziek. ITV 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 The Zodiac game. Quiz met Tom O'Connor. 20.30 The A-team: Monty's cow. 21.30 The other art. 22.00 Killer exposed, thriller 23 00 News at ten. 23.30 Cross question. 00 05 Snooker 1984 01.35 World apart. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Teleac: Pro grammeren met Pascal (11). 10.30 Teleac: Latijn (16). 11.00 ROF: Buter, brea en griene tsiis (18). DUITSLAND 1 10.00 Tagesscheu. 10.23 Sport am Freitag. 11.15 Der gestohlene Brief. aflevering uit „De ongewone verhalen van Edgar Allan Poe" (herh.). DUITSLAND 2 11.50 Programma-overzicht DUITSLAND 3 WDR 08.50 Tele-Gymnastik (29). 09.00 Tv-cursuseen. RTBF 1 BBC 1 07.20-09.25 Tv-cursussen. 09.35 Godzilla, kinderserie. 10.00 Satur day Superstore, kinderprogramma. BBC 2 07.25 Tv-cursuseen. ITV 07.25 Good morning Britein. 10.35 Wicky de Viking. 11.05 Eastern eclips: 11.30 The Saturday show. 13.15 The world of sport. 13.45 Nieuws. 13.50 On the ball. 17.45 Sportuitslagen In „Studio vrij" van de KRO, mor genmiddag op Ned. I om 16.00 uur. verschijnt popgroep VOF De Kunst om het lied „Oude liefde roest niet" te zingen. „Love of the common people" van Paul Young staat deze week num mer twee in de top veertig. Hilver sum 3 om 16.03 uur. HILVERSUM 1 16.03 Aan de veilige kant. 17.03 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB en avondbladen 17.55 Meded. KRO: 18.06 Echo-magazine. (18.35 Kruis punt-Interview). 19.02 Levensllef en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country-time. 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VPRO: 0.02 Borat, 2.02 Muziek terwijl u slaapt. 6.02 De VPRO-top 15. HILVERSUM 2 16.30 en 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag.) (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van GPV. Overh.voorl.: 18.30 Onder anderen. VARA: 18.40 Het circuit. (20.00 Nws.) RVU: 21.40 Portretten. Feduco: 22,00 Open School Thema 15: Burger en ambtenarij (herh.). NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-West VARA: 23.00 Het zout In de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VOO: 15.30 Top Veer tig. NOS: 18.04 De avondspits. VOO: 19.02 Bart en de Zwart. 22.02 Count down Cafe. HILVERSUM 4 16.00 De tweede be weging: Het ensemble Hoketus. NOS: 20.00 Europees Conc. Podium. Symf. Ork. v.d. Südwestfunk m.m.v. voc.so- list: Klass. muz. van Duitse componis ten. (In de pauze: ca. 20.30 Muziek- spiegel). 21.50 Horizon. 22.30 NOS- -Jazz. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02-19.40 Nws. voor buitenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin In het Berbers. 19,20 Bulletin In het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 16.30 Informatief magazine. Tot en met 18.00 Rijn mond-nieuws in aansluiting op ANP- Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.02 Hallo hier Hilversum! (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen 9.03 Het socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS. 7.00 Nws 7.10 TROS Nws.show. (7.35, 8.35 en 9.35 Aktua, 7.30, 8.00 en 8.30 Nws NOS: 9.05 NOS-sportlef. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nws.show. (10.00, 10.35. 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). Feduco: 11.56 Stickers, stokpaardjes en standpun ten (herh. 2). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7 02 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Septiem 8.00 Nws. 8.05 Mooi zo. kin derkunstprogramma. 9.00 In de kaart gespeeld 10.15 Concerto Mattinale. 11 30 Kurhausconcert. RADIO RIJNMOND 10 03 Nws. en weekagenda. 10.30 Weekonderwerp.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 21