1 Katusha Esser in tranen na skititel WK schaatsen toernooi van de grilligheid .eo Nieberg wil completere handballer worden Sportwereld -PORT CeidóeSouratit VRIJDAG 24 FEBRUARI 1984 PAGINA 11 XJNSTEKERS AAT VRIJUIT JIST De geje kaart, die Ben Jjnstekers zondag van scheids- pjiter Bakker ontving bij de letbalwedstrijd FC Groningen- tyenoord, zal geen gevolgen foben voor de Rotterdamse rivoerder. De tuchteommissie jeft besloten geen notitie op de krt van Wijnstekers te maken jor de waarschuwing die hij itving na het „pleiten" voor n tegenstander. Theo Mooijer Jjlendam) zal drie wedstrijden irkloos moeten toezien. Frans jelaar (FC Utrecht) werd voor wedstrijden geschorst. Eén jdstrijd kreeg Hans Lemmens mdhoven). Marcella Mesker klopt Jo Durie EAST HANOVER Marcella Mesker heeft woensdag haar zes de overwinning behaald in het damestoernooi van East Hanover, in de Amerikaanse staat New Jersey. Mesker, die eerst drie partijen in het kwalificatie-toer nooi moest afwerken, versloeg in de kwartfinales de Engelse Jo Durie met 2-6, 6-3, 6-4. De Haag se speelster, nooit eerder in een groot internationaal toernooi bij de laatste vier, ontmoet vandaag in de halve finales Martina Na- vratilova, die na een maand rust in East Hanover, waar 450.000 gulden is te verdelen, weer is te ruggekeerd in het tenniscireuit. FIFA akkoord met nieuwe wereldbeker RIO DE JANEIRO De internatio nale voetbalfederatie FIFA heeft in gestemd met het maken van een re plica van de Jules Rimet-beker, die in december werd gestolen uit het bondsbureau van de Braziliaanse voetbalbond. De FIFA, noch de Bra ziliaanse bond zullen in de buidel moeten tasten voor de nieuwe beker. Een Westduits bedrijf schenkt de nieuwe Jules Rimet-beker, die door Rudolf Schafer zal worden gemaakt en net als de vorige 1,8 kilogram goud zal bevatten. De aanvoerders van de elftallen die in 1958, 1962 en 1970 de beker voor Brazilië verover den zijn uitgenodigd voor de over handiging van de beker in april. NSF zoekt basis voor bezuinigingen DEN HAAG De Nederlandse Sport Federatie zal maandag op Papendal met de bonden overleg gen om de basis te vinden voor een ingrijpende bezuinigingsope ratie. Afgaande op de negatieve ontwikkeling van de inzetten bij" de Stichting Nationale Sporttotali- sator vreest de NSF dat de kor ting van vijf procent (ongeveer drie miljoen gulden) die de SNS voor 1984 op de totale uitkeringen heeft toegepast, voor 1985 kan op lopen tot negen miljoen. Die prog nose zal eventueel gunstiger kun nen uitvallen, wanneer door de automatisering, de abonnee-lotto, de inzet dit najaar zal stijgen. LICHT OP GROEN VOOR RENTREE SUGAR RAY LEONARD MEXICO STAD Het bestuur van de World Boxing Council heeft zijn bezwaren tegen een rentree van Sugar Ray Leo nard, de oud-wereldkampioen in het weltergewicht, laten val len. Leonard deed in 1982 afstand van de wereldtitel nadat hij 32 wedstrijden had gewonnen en slechts één verloren. De Amerikaanse bokser nam afscheid van de ring omdat het net vlies van zijn linkeroog had los gelaten. Door een operatie met laserstralen is het netvlies weer vast gezet. Leonard wilde op 25 februari zijn rentree maken tegen landgenoot Kevin Ho ward. Dat gevecht is uitgesteld omdat Leonard tien dagen ge leden opnieuw een operatie wegens dezelfde kwaal moest on dergaan, maar nu aan het rechteroog. De WBC deed daarop een beroep op de 27-jarige Leonard af te zien van een terug keer in de ring. De artsen, die Leonard behandelden, hebben Jose Sulaiman, de Mexicaanse voorzitter van de WBC, telefo nisch laten weten dat Leonard, medisch gezien, geen groter gevaar loopt dan welke bokser ook. De WBC zag toen geen reden meer een terugkeer van Leonard in de ring af te raden. Etappezege Leo van Vliet op Sicilië MARSALLA Leo van Vliet heeft gisteren de eerste rit van de Ronde van Sicilië, het eer ste optreden van de nieuwe wielerploeg rond Jan Raas, gewonnen. Van Vliet was het snelst in de massale eindsprint na de rit over 157 ki lometer van Castella Mare del Golfo naar Marsalla. In de slotfase ontsnapten Van Vliet en Kuiper met de Italianen Maini en Bombini. Het viertal werd vlak voor de streep terugge pakt, maar Van Vliet behield een uitstekende positie voor de lange eindsprint, waarin hij voor Maini en Bombini over de streep kwam. Het eerste deel van de tweede etappe van de Ronde van Valencia werd gisteren gewonnen door de Belg Noël de Jonckheere. Hij won de sprint van het peloton voor de Spanjaard Cue- vas en de Fransman Hinault. oïCIgaf oude edailles bij JneTK veldrijden [AAG Niet dienstijver, louter menselijke juwsgierigheid van een itduitse douanebeambte •ft aan het licht gebracht de Internationale Wiel* Unie (UCI) voor de we ikampioenschappen vel- jden, afgelopen weekeinde Oss, „oude" kampioens* lailles beschikbaar heeft [teld. Op het lint aan de lailles stond als jaartal )83" vermeld. Het werd lekt toen de Tsjechoslo* »kse ploeg met onder tr wereldkampioen Ra- slav Simunek een West- Itse grenspost passeerde op l naar huis. rry Meuwese, de directeur de Koninklijke Neder* idse Wielren Unie, had er |l een verklaring voor. >n ik het afgelopen na- [r bij het congres van de ,1 in Parijs was, kreeg ik kampioensmedailles al Bij controle op mijn ho» :amer bleek inderdaad op plaatje aan het lint 1983 'staan. Ik heb de UCI daar in opgewezen en ben met overeen gekomen dat ik Nederland een nieuw latje zou laten maken. Na ?rleg met een goudsmid sloten wij een dun plaatje ;r het oude aan te brengen ?t het jaartal 1984. Op de laille van wereldkam- ;n Simunek is dat nieuwe »atje kennelijk niet goed -estigd geweest". vorè i Mcutelbeen erde breuk Tcf1 eter Winnen jsENRAY Peter Winnen is Densdag tijdens een trai- Ógsrit gevallen en gewond en jaakt. De Limburgse wiel- ffrdftner, die deel uitmaakt van ploeg-Post, reed op een re- vy/stjve-rijwiel, omdat enkele a/sten eerder zijn eigen weg- ?us Is in het ongerede was ge- ecMkt. Van die reserve-fiets mik de rem kabel, toen hij van >r sop heuveltje afging. Winnen jam nogal hard tegen een fas, I'm aan. waarbij hij een sleu- >ej gbeen brak en enkele ribben n bgjeusde. De verwonding is Jt van zodanige aard, dat hij ^ipereerd behoeft te worden, is voor Winnen de derde 1. dat hij een sleutelbeen •kt. De eerste maal gebeur- dat tijdens de Waalse Pijl in 2, de tweede keer tijdens wereldkampioenschap 3 in Altenrhein. Nu Win- 1 niet wordt geopereerd, >pt hij zo snel mogelijk de ining voor het wegseizoen hervatten. beroep Belgische Wielrijders Bond ;ft besloten beroep aan te enen tegen de beslissing in t geding, waardoor Eric nderaerden het recht kreeg r te gaan naar de ploeg van er Post. De bond wil de li- itie niet verstrekken voor uitspraak in hoger beroep is laan. De BWB staat op het idpunt, dat de beslissing jdig is met zijn reglementen statuten. BONDSCOACH ANDREAS DUTZI STAAT TER DISCUSSIE KÖNIGSLEITEN Zo vreedzaam als de maagde lijk wit besneeuwde hel lingen van het Oostenrijk se dorpje Köningsleiten er gisteren bij lagen, zo vol emoties en zelfs ingehou den woede beleefden en kele deelnemers aan de Nederlandse skikampi oenschappen de eerste dag. En dat waren niet de eerste de besten. Het is dat de lange latten zich er niet zo goed voor lenen om in het strijdperk te worden gebruikt en dat de vaderlandse ski-kolo nie over een grote mate van innerlijke beschaving beschikt, anders waren er mogelijk nog klappen ge vallen in het feërieke Kö- nigsleiten. De gemoederen liepen bij Ka tusha Esser, die zich op het on derdeel afdaling evenals Peter van der Swaluw net de zoveel ste nationale titel had toegeëi gend, zo hoog op dat de char mante 21-jarige meedeelde er waarschijnlijk de brui aan te geven. Binnen' gehoorsafstand van de net in functie getreden nieuwe voorzitter Bouma van de Nederlandse Ski Vereni ging („Ik weet nog van niets - ik moet me nog wat oriënte ren") verklaarde Katusha Es ser dat het haar allemaal te veel begint te worden. Het geen bleek te zijn veroorzaakt door een complex van facto-' Eerst miste Katusha voor een administratieve rompslomp kwalifikatie voor de Olympi sche Winterspelen nadat ze op de rand van de eis van het NOC (15e bij een wedstrijd voor de wereldbeker) had ge balanceerd en vervolgens raakte ze in onmin met de bondscoach, de Oostenrijker Andreas Dutzi. Oorzaak was een interview In een Neder landse krant, waarin de first lady op de lange latten een re- alistiche blik had gegund op het vaderlandse ski-gebeuren. Dat de bewuste verslaggever daar nog enige persoonlijke in drukken had toegevoegd, was Dutzi dermate in het verkeer de keelgat geschoten dat hij zijn belangrijkste pupil niet meer zag staan. Hij sprak geen woord met Katusha Esser en waar gisteren bij de prijsuitrei king voor iedere deelneemster een hartelijke kus op beide wangen beschikbaar was, kon er voor de Nederlandse kam pioene slechts een koele, obli gate handdruk af. Onaangenaam Dit incidentje in de reeks on aangename voorvallen, ook al tot uiting gekomen door het weigeren van skl-kleding aan Katusha, deed de van oor sprong Haagse zelfs uiteinde lijk in tranen uitbarsten. En waar Katusha Esser, wier zus Linda voor haar „regeringspe riode" jarenlang de toon aan gaf, die haar zelfbeheersing bewonderenswaardig had be houden, gaf een onverholen scheldpartij lucht aan oen por tie opgekropte boosheid. Die de tegenwoordig in het Belgi sche Kapelle wonende Katus ha er zelfs toe bracht mee te delen het skiën waarschijnlijk maar voor gezien te houden. „Als Ik een baan bij een lucht vaartmaatschappij krijg, is het meteen afgelopen", vertelde de zesvoudige titelhoudster. „En dat wordt dan voorname lijk ingegeven door al die toe standen rond Andy". De Oos tenrijkse bondscoach, die al enige jaren de ski-kernploeg onder zijn hoede heeft en wiens contract aan het einde van dit seizoen afloopt, staat overigens niet alleen bloot aan kritiek van Katusha Esser. Ook Peter van der Swaluw, die gisteren zijn zevende titel veroverde op de afdaling, heeft de Oostenrijker niet hoog zitten. De 26-jarige Delftenaar, die de laatste twee jaar als - zoals hij het zelf noemt - „amateur" sterkste Nederlander was, werd twee seizoenen geleden met collega-veteraan Lody Pieters door Dutzi uit de kern ploeg gestoten. Gebrek aan mentaliteit, heette toen het ar gument van de bondscoach. „Afspraken werden niet nage komen", verklaart Van der Swaluw nu. Hij voegt er aan toe, dat ook de Nederlandse Ski Vereniging de handen niet geheel in onschuld kan was sen, Gebrek aan communica tie, wat de afgelopen maanden mogelijk Katusha Esser een Olympisch startbewijs kostte, lag tevens aan de basis van de problemen. „De alpine-commissie hechtte meer waarde aan Dutzi's rap porten dan aan gegevens die wij naar het thuisfront doorga ven. En doordat Dutzi ons kennelijk niet zo zag zitten, moesten wij wel uit de kern ploeg", aldus Peter van der Swaluw. Een beslissing, die beide routiniers zo hoog zit dat ze weigeren om hun ervaring ten dienste te stellen van de Kampioene Katusha Esser gaat binnenkort mogelijk voor de Nederlandse skitop verloren. jongere garde zolang Dutzi nog de verantwoordelijke man is. „Als die Dutzi weg is, willen we overwegen of we nog iets voor de Nederlandse Ski Vere niging kunnen doen", zegt Van der Swaluw, die door al zijn ski-expedities pas vierde jaars student bouwkunde is. Geld „Deze bondscoach moet weg. Hij verdient veel te veel en met dat geld kun je een hele boel andere dingen doen. Nog even op deze weg doorgaan en er is wel een goed betaalde bondscoach, maar geen Neder landse skiploeg meer", besluit Van der Swaluw, die bij de Nederlandse kampioenschap pen aan de start zal blijven ko men zo lang hij zich - vrijwel zonder training - de beste kan tonen. Waarop Lody Pieters (28), gis teren toch nog vijfde achter de in Oostenrijk wonende Mark van der Swaluw, Hans van der Veldt (Heiloo) en de Amers- foorters Willem Jacquet en Peter Koenraads aansluit met de conclusie dat het op deze manier helemaal niets wordt met een toch al kwakkelende vaderlandse skigebeuren. „Als Peter en ik er direct mee stop pen, heeft de jeugd in deze si tuatie helemaal geen stimulans meer. Nu willen de jongeren ons nog verslaan. Maar met zo'n bondscoach als Dutzi is de Nederlandse Ski Vereniging op de verkeerde weg". FRANK WERKMAN GOTHENBURG De veertiende Olympische Winterspelen hebben bij gedragen tot de vertroe beling van de krachtsver houdingen in de all round-schaatswereld. Eu ropees kampioen Hilbert van der Duim wist de titel op geen enkele afstand waar te maken. Rolf Fal- k-Larsen zakte in Saraje vo geheel door het ijs en ook Frits Schalij bleef ver beneden zijn normale ni veau. In Gothenburg zal komend weekeinde blij ken, in hoeverre de win terspelen een juiste afspie geling zijn geweest van de onderlinge verhoudingen. Het toernooi in de Zweedse havenplaats, waar Falk-Lar- sen de vorig jaar in Oslo vero verde titel verdedigt, kan zich in elk geval verheugen in een gaan. Naar verwachting zal hij in het Ullevi-stadion per dag door zo'n 25.000 supporters hartstochtelijk worden toege juicht. Hilbert van der Duim (rechts) en Frits Schalij wonnen bij de EK in Larvik respectievelijk goud en brons. Voor de WK In Gothenburg zijn de Nederlandse schaatsers somber gestemd. grote belangstelling. Tomas vo goud en zilver op respectie- Gustafson is daar debet aan. velijk de 5000 en 10.000 meter. De Zweed behaalde in Saraje- Dat is aan zijn landgenoten Het is evenwel niet lijk dat Gustafson de opvolger wordt van zijn Noorse rivaal Falk-Larsen. Daarvoor heeft hij in dit olympische seizoen de korte afstanden te veel ver waarloosd. In Gothenburg wordt het klassement nu een maal gemaakt op basis van vier afstanden. De stayer, die zich uiteraard voor eigen pu bliek wil waarmaken, heeft zich al vaker stukgebeten op de 500 en 1500 meter. Wie moet dan wel de nieuwe allround-wereldkampioen worden? Gothenburg is wat dat betreft het toernooi van de grilligheid. Eric Heiden was in 1978 de laatste, die in het im posante Ullevi-stadion tot we reldkampioen werd gekroond. Hij was destijds alleenheerser. In 1984 is de situatie totaal an ders. Het aantal kanshebbers is groot. Van der Duim, Malkov, Falk-Larsen, Gustafson, Ehrig en Schalij behoren nog steeds tot de favorieten, maar voor hetzelfde geld worden andere namen ingevuld. Hilbert van der Duim is in elk geval gebrand op zijn derde wereldtitel, waarmee de Ne derlandse kampioen het re cord van Ard Schenk zou eve naren. Het betekent de laatste kans voor de 26-jarige Fries. Eerder gaf hij te kennen nog één seizoen als sprinter te wil len doorgaan, alvorens af scheid te nemen van de wed strijdsport. Twijfels Voor Van der Duim is het nog steeds een raadsel dat hij geen olympische medaille aan zijn erelijst wist toe te voegen. De twijfel heeft toegeslagen bij de Europese titelhouder, evenals bij zijn ploeggenoten en de No ren, die in Sarajevo ook een geduchte knauw kregen. Van der Duim: „Ik weet niet hoe ik de domper van Sarajevo zal verwerken. Met een Olympi sche medaille op zak had ik mij in elk geval zekerder ge voeld". De loopbaan van Van der Duim geeft aan, dat van te vo ren geen voorspelling over zijn prestatie houvast bood. Op het moment dat hij huizenhoog fa voriet was, ging het mis. In het andere geval sloeg hij juist toe Een tegenvaller inspireer de de ondoorgrondelijke, bijna mystieke sportman soms tot grootse daden. Aan wilskracht zal het hem zeker niet ontbre ken. Twijfel bestaat er over de vorm, die het hele seizoen nog niet optimaal is geweest. „Ik heb het fijne gevoel van top vorm dit seizoen nog niet mee gemaakt. Hopelijk komt het nog dit weekeinde. De wereld titel zou een prachtige afslui ting van mijn carrière beteke nen", zei Van der Duim aan de vooravond van zijn laatste all round-toernooi hoopvol. IELLAS-QUINTUS VAN CRUCIAAL BELANG VOOR DEGRADATIE" IN HAAG De zoge en kenners zijn het er miem over eens: Leo 'berg geldt in het Ne en a rlands handbalwereldje een groot talent. Voor in aanvallend opzicht stigt de 21-jarige speler n Duijvestein Winter- ort Hellas regelmatig de ndacht op zich. eft. t< als afgelopen zondag toen in Aalsmeer tegen de ge- tnamige koploper in de ere- r( 'isie liefst tien keer doel ap2 >t te treffen. „Maar", haast krij 2eh te relativeren, „verde- van end rooet er het nodige aan ipla ïn SP®1 verbeterd worden". ijck- voor hen die Nieberg al in oranje-shirt zien rondlo- „Daar ben ik echt nog >t aan toe. Ik moet eerst pro- slagen een completere speler te fine rden, daarna zien we mis- lien wel weer verder". 11 mag duidelijk zijn, de juis- verhouding tussen verdedi- jpte ging en aanval heeft Leo Nie berg nog niet helemaal gevon den. De derdejaars student fy siotherapie: „De meeste men sen kijken alleen naar hoeveel doelpunten je hebt gemaakt. Maar een goede verdediger is ten minste zo belangrijk. Daar doe ik dan ook steeds mijn ui terste best voor. De ene keer lukt dat beter dan de andere. Aanvallen vind ik het leukst. Dat ligt waarschijnlijk in mijn karakter opgesloten. Ik wil al tijd winnen. In het veld schijn ik ook brutaler over te komen dan erbuiten. Ik kan mijn agressie in elk geval lekker in het handballen kwijt. Dat merkte ik eigenlijk pas goed toen ik vorig jaar lange tijd ge blesseerd was". Gescheurde enkelbanden, ge volgd door een traag en eigen lijk nog steeds niet volledig be ëindigd genezingsproces hiel den de linker-opbouwspeler niet minder dan zeven maan den uit de roulatie. „Er zit nog een ontsteking. Elk half jaar moet ik naar het ziekenhuis om de enkel te laten controle ren. Na trainingen of wedstrij den ondervind ik er nog wel hinder van". En dan. zuch tend: „Zoiets hoop ik nooit meer mee te maken. Noodge dwongen ben ik het allemaal van een afstandje gaan bekij ken. Veel wedstrijden gevolgd, maar toch met een andere kijk op het geheel. Het kampioen schap heb ik niet zo bewust meegemaakt. Meer met het ge voel dat „zij" de titel hadden binnengehaald en niet zozeer „wij". Hoewel ik in de eerste helft van de competitie ook mijn steentje had bijgedragen. Vooral blij was ik met de ge dachte dat we naar de eredivi sie promoveerden, blij weer in de toekomst te kunnen kij ken". Klasseverschil De stap naar de hoogste afde ling bleek evenwel niet zc eenvoudig. Ondanks de (terug komst van de drie (Hermes-) internationals Fred Berendsen. Kees Meeuwisse en Nanne Prevo bleven de gewenste prestaties vooralsnog uit. Door menig buitenstaander was Hellas voor aanvang van het seizoen al naar de vaderlandse top geschreven, maar het werd slechts vechten tegen de de gradatie. Leo Nieberg, telg van een ech te Hellas-familie: „In de eredi visie kun je je geen fouten veroorloven. Die worden di- rekt afgestraft. Het blijkt in de praktijk ook vaak zo, dat ge promoveerde teams weer di- rekt degraderen. Het klasse- verschil is aanzienlijk. Daar hebben we aan moeten wen nen. Zoals ook de combinaties met die nieuwelingen moesten groeien. Maar momenteel lijkt het weer de goede kant op te gaan. De zege op Aalsmeer heeft ons veel zelfvertrouwen gegeven". Hellas wist daarbij de koploper de eerste thuisnederlaag van dit seizoen toe te brengen, het geen tegelijkertijd de eerste uitzege voor de Haagse debu tant betekende. De verrassen de prestatie vormde tegelijk een welkome ruggesteun voor Hellas, dat nog volop in degra- datiezorgen verkeert. In dat kader ook past de thuiswed strijd van komende zondag te gen de eveneens nog geenszins veilige streekgenoot Van der Voort Quintus. „Een vierpun tenduel, van cruciaal belang voor degradatie", weet Leo Nieberg. „We hebben boven dien nog wat goed te maken tegen Quintus. In Kwintsheul verloren we met 15-11. Toen speelden we stuk voor stuk echt heel zwak. We zijn op re vanche belust". Bij een overwinning op Quin tus lijkt Hellas aardig op weg naar behoud van het eredivi sieschap. „En volgend seizoen wordt het huidige aantal van tien ploegen met twee uitge breid. Dan lijken we ons geen zorgen omtrent degradatie meer te hoeven maken. En als we dit nu redelijk jonge team nog enkele jaren bij elkaar weten te houden, zie ik best Leo Nieberg trekt nog niet aan de bel (zoals hier in het club gebouw van Hellas) voor het Nederlands handbalteam. mogelijkheden tot aardige prestaties. Het begint steeds lekkerder te draaien, dus waarom niet. Maar dat is toch te veel koffiedik kijken. Laten we eerst maar zorgen die wed strijd tegen Quintus te winnen. Want dat zal nog lastig genoeg worden". DICK KIERS Zuidhollandse schaatstitels op De Uithof DEN HAAG Op De Uithof worden dit weekeinde de Zuidhollandse schaatskampi oenschappen gehouden. Mor- fen is op de binnenbaan het ampioenschap short-track (17.00-20.00 uur). Om 20.00 uur begint op de buitenbaan de ti telstrijd voor de dames senio ren en junioren langebaan. Zondagavond vanaf 18.00 uur komen de heren senioren en junioren in actie. Prijsvragen De winnen de getallen in de Westduitse lotto van woensdag 22 febru ari waren: 5-7-15-16-21-31-32. Reservegetal: 13. De uitslag van Spel 77 was: 2660429. Handbal Het Nederlands Handbal Verbond heeft gis teren officieel bericht ont vangen uit Tsjecho Slowa kije, dat bondscoach Jan Kecskemethy in ieder geval tot 31 juli 1985 in dienst kan blijven. Schoonspringen Aan in ternationale invitatiewed strijden, die van 8 tot en met 11 maart in Moskou worden gehouden, zullen vier Neder landers deelnemen: Daphne en Edwin Jongejans (De Randstad), Marjan Haarsma en Frits Adelmever (BSV) Autosport Ken Tyrrell heeft Martin Brundle aange trokken als rijder voor zijn formule 1-team. De 24-jarige Brit, afkomstig uit de formu le 3, werd door Tyrrell ver kozen boven Jonathan Pal mer, de Europees kampioen formule 2, en formule 1-rij- der John Watson. Windsurfen De Elfste dentocht voor surfers, dié voor komend weekeinde was vastgesteld, is een week uit gesteld. De reden daarvoor is dat op het traject Workum- Stavoren en op de Fluessen te veel ijs ligt. De organisato ren houden nu 3 en 4 maart als voorlopige data aan. Atletiek De Italiaanse Giuliana Salce heeft bij de Italiaanse indoor-kampioen- schappen in Turijn het we reldrecord op de 3000 meter snelwandelen voor dames verbeterd en gebracht op 12 minuten en 56,70 seconden. sportuitslagen BADMINTON Kwalificatietoernooi Oostende Dames, poule A: Zweden-IJsland 5-0, Denemarken- Nederland 3-2, Denemarken-IJsland 5-0, Zweden-Nederland 3-2. Den-Ned. individueel: Karin Larsen- Eline Coene 11-8, 11-2; A. Juul-Astrld van der Knaap 6-11, 5-11; D K|aer- Grace Kakiay 11-1, 11-4; I. Borg- ström/G. Mogensen-Eline Coene- /Marjan Ridder 13-15, 15-12, 15-18, K. Larsen/D. Kjaer-Karln van der Valk/Paula Kloet 15-10, 15-12. Zwe-Ned, individueel: Magnusson- Coene 11-2. 11-9; Bengtsson-Van der Knaap 5-11, 11-6, 11-12; Staxler-Rid- der 11-3, 11-9; Magnusson/Bengt- sson-Kloet/Van der Valk 15-13, 15-6; Borjesson/Wilhelmsson-Coene/Rld- der 6-15, 8-15. Poule B: Engeland-West Duitsland 5- 0, Schotland-België 5-1, Schotland- West Duitsland 4-1, Engeland-Belgie BILJARTEN EK kader 47/1 Poule A: Wijnen (Den>-Mastny (Oos) 2-2, 125-72 (8) en 47-125 (7); Wlldfór- ster (Wdl)-Schouten (Zwl) 4-0, 125-9 (3) en 125-31 (3). Poule B: Zanetti (lta)-Wesenbeek (Bel) 3-1, 125-125 (5) en 125-47 (8); Ar- nouts (Ned)-Mallol (Spa) 4-0, 125-14 (5) en 125-92 (5). Poule C: Hose (Wdl)-Kovac (Tsj) 2-2, 125-61 (10) en 93-125 (8); Grethen (Lux)-Edelin (Fra) 4-0, 125-98 (6) en 125-3 (2). DAMMEN Westeuropees zonetoernool 5e ronde: Berte (lta)-Allatati (Ita) 1-1; Zorn (lta)-A. Schwarzmann (Isr) 0-2; Nimbl (Fra)-Dubois (Fra) 1-1; Guinard (FraFGrègoire (Bel) 2-0; Scholma (Ned)-Jansen (Ned) 0-2; Palmer (Ned)-G. Schwarzmann (Isr) 2-0; Ver poost (Bel)-Stokkel (Ned) 0-2. Stand aan de kop: 1 Jansen 9 pun ten; 2. Palmer. A. Schwarzmann 8; 4. Dubois, Scholma 7. PAARDESPORT Indoor Brabant Internationaal springconcours, tabel A: 1 Marcus Fuchs (Zwi) Arastol O fouten-54.32 seconden; 2. Thomas Fruhmann (Oos) Last Tango 0-59,96; 3 Hugo Simon (Oos) The Freak 0- 1.01,04; 4. Michael Ruping (Wdl) Ca lypso 0-1.03.93; 5 Hendrik Snoek (Wdl) Faun 0-1 05,96 Kwalificatie Grote Prijs (na barrage): 1. Luis Alvares Cervera (Spa) Jexico du Park 0-34.30; 2. Fritz Ligges (Wdl) Ramzes 7 0-40,62; 3 Marcus Fuchs (Zwi) Charme 4-34.21, 4 Hendrik Snoek (Wdl) Palma Nova 4-36.46. 5. Anton Ebben (Ned) Jumbo Design 4- 38.34.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11