Een pastoor als een man van de wereld NOS verwerkt bezuiniging in begroting 1984 -1 {ADIO/TELEVISIE EcidócSouoant DONDERDAG 23 FEBRUARI 1984 PAGINA 17 onja Barend zingt j VPRO-nacht .VERSUM In de uitzending jjdagnacht van de VPRO van 24 25 februari 1984 0.00-7.00 uur. Iversum 1. zal Sonja Barend ir het eerst van haar leven op- len als zangeres. Het repertoire irdt niet vooraf bekend ge- jakt. Vooral fragmenten uit de e etee week verschenen trilogie „De ,P eeifnnen" van Jan Cremer, frage- •.ze8lnten uit het deze week bij To- %lgroep Centrum in première j Jane stu^ .-Waar gaat het over" 'P Wim T. Schippers, alsmede ruchtg correspondent op de Afsluit- jk. onze verslaggever te Berlijn e' Pf hps over broodroosters en de andere schoonmaak, gistef Waardering voor wielrennen op tv bepaald door winnaar HILVERSUM In 1983 zond de NOS-televisie ruim vijftig reportages uit over wielerwedstrijden. Gemid deld werden die bekeken door onge veer 1.1 miljoen personen van 12 jaar en ouder (kijkdichtheid 9,3 Het meest in de belangstelling stonden de rechtstreekse finish-verslagen van Tour de France-etappes met een ge middelde kijkdichtheid van 11,2 De samenvatting later op de avond wer den wat minder bekeken: 9,3 De aankomst van de 22e en laatste rit van deze wielerronde werd door ongeveer 2,3 miljoen kijkers gevolgd, hetgeen tot het hoogste kijkdichtheidspercen- tage voor wielerwedstrijden leidde: 20,6 De minst bekeken wielerrepor- tage in 1983 was de uitzending van de najaarsklassieker Parijs-Brussel op woensdag 21 september: kijkdichtheid 2,7 Wieleruitzendingen worden doorgaans goed gewaardeerd. Het ge middelde waarderingscijfer voor alle gemeten uitzendingen in 1983 was 7,3. De uitzendingen worden beter ge waardeerd als een Nederland de rit of wedstrijd weet te winnen. De hoogste waarderingscijfers (7,6) werden geme ten bij de rechtstreekse uitzendingen van Gent-Wevelgem (winnaar Leo van Vliet), 13e etappe Tour de France (Henk Lubberding) en 17e etappe Tour de France (Peter Winnen). An dere rechtstreekse uitzendingen van door Nederlanders gewonnen wed strijden scoorden het waarderingscij fer 7,5. Het laagst gewaardeerd werd de aankomstreportage van de klassie ker Milaan-San Remo (6,5). Ria Valk ontbreekt niet op het Carnavalsfeest van Chiel. Volop carnaval bij Chiel HILVERSUM Met carnaval een keertje uit de band springen mag. Het TROS-programma met mu ziek van eigen bodem, Op Volle Toeren, kent ook dit jaar weer een speciale carnavalseditie, die inmiddels in een stampvolle Leysdream in Roosendaal is opge nomen. Carnavalsprinsen, Raden van Elf, publiek in carnavalskostuum, TROS- en NOS-medewerkers on herkenbaar vermomd aan het werk: het hoort er al lemaal bij en draagt allemaal bij tot de feestvreugde. Ebn lange rij carnavalskrakers, uitgevoerd door gele genheidscombinaties én gerenommeerde artiesten trekt zaterdag het oog van de kijker voorbij. André van Duin, Barry Hughes, Pupke Blauw, Wim Kerst en en de Viltjes, Rossa Nova, Nico Haak, Leo van Helmond, Ria Valk, de Dutch Boys, de Havenzan gers, Corrie van Gorp en talloze anderen maakten van de Leysdream één groot carnavalsfeest. Een feest, dat tenminste nog enigszins in banen werd geleid door ceremoniemeesterChiel Montagne, voor zien van zijn eigen carnavalsonderscheidingen. Hazy Osterwald helemaal terug BERN De Zwitserse bandleider Hazy Osterwald heeft in de uiter- verkochte Kursaal van Bern zijn re tour gemaakt. Hij stelde aan de 1400 bezoekers, onder wie de Zwitserse minister van buitenlandse zaken Pierre Aubert, zijn nieuwe orkest "The Entertainers" met de Filip pijnse zangeres Shirley Cabases voor. De 62-jarige trompettist, die met zijn sextet tussen 1949 en 1979 in de hele wereld succes oogstte, wil in de herfst weer wat te betekenen hebben in de Europese lichte mu ziek. Onder de "populaire melo dieën in nieuw jasje" die Osterwald wil spelen, zijn zijn oude hits "Kri- minaltango" en "Tiger rag". .VERSUM Er wordt ;al wat overhoop ge- ild in de tiendelige erikaanse serie „De irnvogels" (Thorn ds), die de AVRO van- vanavond gaat uitzen- op Ned. I om 21.30 Het begint met een jonge pastoor, die bij zien van een meisje een jaar of twaalf met >pslag vaststelt, hij haar altijd lief zal )ben. uitgangspunt moet in tv-verhaal naar het ge- .namige boek van Col- tn McCullough waarge- ikt worden. En dat ge- iedt. Want als de gees- jijke jaren later naar ime wordt geroepen ir het kardinalaat, be- t die liefde nog steeds kriigt hij de kans zich bekommeren om de hter, die een theatero- kiding gaat volgen in Iriden. IN A VRO- TV-SERIE „DOORNVOGELS,,: Van meet af bestaat er een hartelijke verhouding tussen de jonge pastoor en het kind- meisje. Hij trekt voortdurend met haar op, ofschoon ook haar vader en moeder zich om haar bekommeren. In de eer ste afleveringen al komt dit onwaarschijnlijk over, bijvoor beeld als zij samen de kermis bezoeken of het meisje in het ruige Australische landschap zich bezig houdt met tijdver drijf met niemand in de buurt, behalve dan de pastoor. Later als het meisje groter wordt, de huwbare leeftijd, knoopt zij ook andere betrekkingen aan, maar de pastoor is nooit ver weg en dat blijft verbazen. Toch staat hij blijkens andere verwikkelingen sterk in zijn schoenen. Hij, een rol van Ri chard Chamberlain, dreigt in gepalmd te raken door ene Mary Carson, eigenares van een landgoed en tevens de rijkste vrouw van Australië. Zij tobt over de erfenis, aan wie moet zij haar goederen na laten? Aan haar slonzige broer, die niet met geld en goed weet om te gaan, of aan de kerk, zo dat de pastoor in Rome weten schappelijke en bestuurlijke carrière kan maken? Voorals nog slaat de geestelijke alle verleidingen af, maar tijdens het buigen of barsten krijgt de priester alle kans om zijn roe ping gestalte te geven. Hij leidt met veel liefde zijn parochie, al betreft zijn herderlijke zorg overwegend toch het meisje Meggie, een rol van Rachel Ward. Men ziet hem ook aan het altaar in de weer en bij het uitreiken van de communie. Roeping Een jongen, die roeping voelt, vertelt hij waarom hij de kerk als levensbestemming koos. Hij voelt zich geraakt door de liefde van God. Deze maakt Ziin bedoelingen aan de we reld kenbaar door middel van de kerk. Daarom besloot hij voor eens en voor altijd zijn le ven aan de kerk te wijden. In de verleidingen maakt hij moeilijke momenten door. Hij richt zich dan handenwrin gend tot de beeltenis van Christus, smekend om bijstand in zwakke ogenblikken. Dan kan men zich als kijker niet aan de indruk onttrekken, dat de schrijver zowel als re gisseur Daryl Duke toch uit zijn op het op sleeptouw ne men van het grote publiek. En dit niet alleen in geval van priesterlijke twijfel of in zijn zwakke romantische momen ten jegens Meggie, maar niet minder ook door de rol, die het geld speelt in het leven van deze priester, het geld dat hem een functie in Rome moet bezorgen. Als weldenkend mens zal men geneigd zijn hier en daar een vraagteken te zet ten. Zeker als men dit verhaal plaatst naast „Het dagboek van een dorpspastoor", afgelopen zaterdag op KRO-tv. Deze bood een betrouwbaarder beeld van een priesterleven. Niet minder mikken de ma kers op een breed publiek, wanneer zij de huiselijke con flicten in het gezin van Meggie breed uitmeten. De moeder raakt weer in verwachting. Zoon Frank wordt woedend. Hij is van mening, dat zijn va der te gemakkelijk Gods water over Gods akker laat lopen. Hij komt dan zelfs in conflict met zijn moeder, die haar man verdedigt. Uiteindelijk raakt de jongen in vergaande onmin met zijn vader, zodat de ge zinsband hevig onder druk komt te staan. Doornvogel Nu heeft die pastoor wel iets van een doornvogel, het dier dat uiteindelijk zijn eigen dood zoekt in doornige struiken, Richard Chamberlain als pastoor Ralph die al snel voor de kleine Meggie liefde opvat. hij enige tijd het kloosterleven mee om zich te oriënteren op het leven van geestelijken. Hij blijkt daar inderdaad een en ander te hebben opgestoken, maar springt nogal pathetisch met die kennis om. Bovendien laat de filmmaker hem vaker met het meisje optrekken dan hem in gebed verzonken te to- waaraan het zich verwondt. Het verhaal kreeg als onderti tel mee „Een verboden liefde", alsof liefde verboden zou kun nen worden en niet veeleer als een goed dient te worden be schouwd, waarmee voorzichtig moet worden omgesprongen. Pastoor Ralph houdt dat on voldoende in het oog. Juist hieraan schijnt deze serie kijk dichtheid te ontlenen en daar aan dankt het boek waarnaar het is vervaardigd destijds een bestseller te zijn geworden. Op het punt van priesterlijk gedrag heeft Richard Cham berlain weinig aan het toeval over willen laten. In de voor bereiding op zijn rol maakte Gaat deze serie over een pries ter, een priesterleven Krijgt men er niet in te zien. Wel dat van een geestelijke die de we reld niet los kan laten En dat loopt altijd meer in het oog dan een echt priesterleven. TON OLIEMULLER HILVERSUM De Raad van Beheer (dagelijks be stuur) van de NOS heeft gisteren besloten om de door minister Brinkman (WVC) opgelegde bezuiniging van 27,9 miljoen gulden op de binnenlandse omroep alsnog in de begroting van dit jaar te verwerken. Dit heeft de NOS gisteren meegedeeld. Met dit besluit komt een de finitief einde aan de pogingen van de NOS vanaf au gustus vorig jaar - toen de bezuiniging werd aangekon digd - tot vorige week om de bezuinigingen te vermin deren of te faseren. Minister Brinkman heeft steeds vastgehouden aan zijn stand punt dat de omroep de bezuiniging ineens moet doorvoeren. In 1985 moet de totale omroep het met 35 miljoen gulden minder doen (op een totale begroting van ruim 800 miljoen gulden) en in 1986 met 40 miljoen. De Raad van Beheer van de NOS heeft „na langdurige afweging van voor- en nadelen" toch maar inge stemd met de bezuiniging omdat een voortdurende onzekerheid over de beschikbare gelden voor dit jaar de bedrijfsvoering „ernstig zou bemoeilijken". Een tweede overweging van de raad was dat door uitstel van de bezuiniging het doorvoeren van maatregelen om gedwongen ontslagen bij de omroep te voorko men, zoals de eenmalige verlaging van de vut-leeftijd, zou wor den vertraagd. Van de 27,9 miljoen gulden moet de NOS dit jaar 16,9 miljoen opbrengen. De omroeporganisaties moeten samen elf miljoen gulden opbrengen. De NOS verwacht dat de bezuiniging hon derd tot honderdvijftig arbeidsplaatsen zal gaan kosten. Ge dwongen ontslagen blijven tot een minimum beperkt, vooral vanwege de eenmalige verlaging van de vut-gerechtigde leeftijd naar 57 jaar. Sinds de aankondiging van de bezuiniging is er binnen de om roep uitgebreid gepraat over middelen om onder de korting uit te komen. Bij vele gelegenheden gaven de kopstukken van de NOS, met name voorzitter Jurgens, te kennen dat de bezuini ging in deze omvang en op de termijn die Brinkman had gesteld (verwerken in de begroting 1984) niet haalbaar was. Jurgens gaf eind januari bij de behandeling van de Medianota in de Tweede Kamer zelfs te kennen dat de Raad van Beheer niet langer de verantwoordelijkheid zou willen dragen voor de onge wijzigde bezuiniging. „Dit karwei zal de minister zelf maar moe ten klaren", zo zei Jurgens. Alleen als de omroepen langer dan dit jaar over de bezuinigingsronde zouden mogen doen, zou de operatie mogelijk zijn. Een gesprek van de Raad van Beheer met minister Brinkman heeft echter opnieuw uitgewezen dat van wijzigingen geen spra ke kan zijn. Met het oog op de belangen van de omroep - be drijfsvoering en werkgelegenheid - heeft de raad zich alsnog ak koord verklaard met het doorvoeren van de bezuiniging. Toelichting 'ereldfinale uperstars Ior de titel van Wereld Su- fstar 1983 troffen eind no- tuber vorig jaar acht top- orters elkaar in het Nieuw- Vandse Christchurch. On- f hen bevond zich Rob •uppers, die samen met Phil person uit Australië, Willie Inks (Verenigde Staten), de 'Brendan Curtin, de Engel- p David Hemery en Brian toper, Paul MacDonald teuw-Zeeland) en Ken Read Bnada) meedeed aan de p onderdelen. AVRO's \ortpanorama maakte ge iende dit bijna drie weken \fende evenement de opna- 28 uur, Nederland 1. stache k deze uitzending van Pis- ■he is voornamelijk aan het Verwerp vakantie gewijd, rtegen woordigers van de ialf provinciale VVV's ge- voorlichting over goed- pe mogelijkheden om in ei land op vakantie te gaan. erts brengt het program- het werk van de Stichting sselwerk uit Alkmaar on- de aandacht. De stichting 'pt de mensen, die van een nimumuitkering moeten ïdkomen of mensen die op of andere manier van de \atschappij afhankelijk zijn. derde onderwerp betreft uwe informatiesystemen i Philips en Volmac, in Ike sector een grote werk eenheid wordt verwacht. 35 uur, Nederland 2. iderlandse neasten tte filmgeschiedenis van k na de Tweede Wereld- dog is er vooral een van documentaire film. Om de of andere reden lukte het de speelfilm niet, maar de documentaire wel. In genre maakten zelfs in 52 regisseurs als Bert anstra en Herman van der ïïst internationaal naam. komende weken brengt NOS een vijfdelige serie n Peter Dekker en Ruud ihoff over de generatie fil ers, die in de jaren vijftig hef waren op dit gebied. 30 uur, Nederland 2. NEDERLAND 1 VARA 16.00 Poldark (7), tv-serie. Morwenna krijgt een zoon, maar het kind zal de relatie met haar man er niet beter op maken. 16.50 Het donkere bos „Bren- don Chase" (7), tv-serie. Harold gaat naar de markt in Brendon. Het kost hem veel moeite te bemachtigen wat hij hebben wil. TELEAC 18.25 Gezondheidsvoorlich ting Epilepsie (2). AVRO 18.55 Minibios. Met: De moes tuin. 19.05 Toppop. De nationale hitparade. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 AVRO's Sportpanora- ma. Wereldfinale Super stars 1983 in Christchurch, Nieuw Zeeland. 21.30 De Doornvogels (1), En gelse serie naar het boek van Colleen McCullough. De jonge pastoor Ralph de Bri- cassart wordt ontboden bij Mary Carson, de rijkste en machtigste vrouw in Austra lië. Zij vraagt zijn raad inza ke haar nalatenschap. Zie ook elders op deze pag. 22.20 Televizier Magazine, ac tualiteiten. 23.00 Kort commentaar. 23.05 Ontdek je plekje: Wor- kum. NOS 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 FEDUCO 17.45 Medelanders Nederlan ders. herh. afl. 2. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 't Is kinderspel, spelpro- gramma. 19.35 Pistache, praat- en mu ziekprogramma. 20.35 Agatha Christie, serie verhalen. Vandaag: De man in de mist. Als Tommy en Tuppence in een cocktail bar hun verdriet proberen te verzachten over een on opgeloste zaak, vindt in hun omgeving een moord plaats. NOS 21.30 Nederlandse cineasten. Afl. 1: De Nederlandse Do- kumentaire School, de Ne derlandse film na de Twee de Wereldoorlog tot 1958. Gesprekken met Bert Haan stra en Herman v.d. Horst.t 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Bert Haanstra komt aan het woord over de documentaire film in het programma „Nederlandse cineasten" op Ned. II om 21.30 uur. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tageaachau. 18.00 Hiar und Haute. 18.25 Dral Daman vom Grill, tv-serie. 19.00 Hart aber herzlich, tv-serie. 20.00 Tageaachau. Aansl.: Der 7. Slnn. 20.18 Pro und Contra, discussiepro gramma met Emil Obermann. 21.15 War draimal lügt, spelpro- gramma. 21.45 Schaibanwiacher, cabaretpro- gramma van en met Dieter Hilde- brandt. 22.30 Tageathemen. 23.00 Schlagachatten, tv-film van Iwan Schumacher. Het verhaal gaat over Henk, een jon geman, die na een jaar In de gevan genis te hebben gezeten wegens drugdealing voor het eerst weer bij zijn vriendin Angi op bezoek gaat. De volgende morgen willen ze samen naar Lanzarote op vakantie gaan. De dochter van Angi is bij vrienden on dergebracht, want ze willen onge stoord met z'n tweetjes genieten. Maar Henk kan zich niet op de va kantie verheugen. Nu hij weer vrij Is, voelt hij zich door zijn vroegere mak kers bedreigd, omdat hij hen tijdens het proces verraden heeft. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Tom und Jerry, tekenfilm. 18.20 Mann, halt die Luft anl Ameri kaanse tv-serie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der groaae Preia, spelprogram- ma met Wim Thölke in samenwerking met Aktion Sorgenkind. 20.50 Die grosse Hilfe, balans Aktion Sorgenkind. 21.00 „Mein Sohn hangt an mir", over moeder en zoon- relatie. 21.45 Houte-Journal. 22.05 Europa '84: Was einem Nach- barn so auffallt (1). Een beeld van het buurland. 22.50 (S)Fred Astaire: „Tanz Is un- ser Leben - Let's Dance", Ameri kaanse musical-film uit 1950. De musicalfilm „Let's dance" met Fred Astaire en Betty Hutton is weer typisch een film, die gemaakt werd om de zang- en dansnummers van het voornoemde paar. Het revuepaar Kitty en Donald gaa' uit elkaar als Kitty met een man uit de betere krin gen wil trouwen. Na de dood van haar man ontvlucht ze de zijn familie en keert met haar zoontje naar de show business terug. Samen met Donald lukt het haar de pogingen van haar schoonmoeder te verijdelen, die de voogdij over haar kleinzoontje wil bemachtigen. En dan is Kitty bereid met Donald te trou- 00.40 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Schooltelevisie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Napoleon vom Broadway, Amerikaanse speelfilm van Howard Hawks (1943) Met: John Barrymore. Carole Lombard en Waletr Connolly. 21.45 Lendessplegel: Sennestadl. 22.15 Nachtstudio: Augenzeugen berichten - Verdun 1918. 23.45 Journaal. Gregory Peck in de film „The boys from Brash" op België Frans om 20.25 uur. BRT 1 17.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18 00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Rondomon6: Onze Vrienden in Luxemburg. 18.30 VIP-Strip: Vrouwen. Met o.a een portret van Walthery. 19.10 Tijdrover: Kwizien. Afl.: Bier bereidingen. 19.25 Agrarische Televisie- en Radio Omroep. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager, spelprogramma. 20.50 Panorama, actualiteiten. 21.40 Dallas, tv-serie. 22.30 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor ledereen. 19.00 Het ABC van de computer (6). 19.30 De jonge uitvinder: De toma ten. Korte tekenfilm. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Ontwikkeling (slot), Deense miniserie met een kritische benade ring van de „ontwikkelingshulp". 21.30 Schooltelevisie. RTBF 1 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19 05 Ce solr, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir, inform, progr 20.25 Ces garcons qui venaient du Bresil (The Boys from Brazil), Ame rikaanse speelfilm uit 1978. Met o.a. Gregory Peck, Laurence Olivier en James Mason. Regie: Franklin J. Schaffner. 23.10 Journaal. 23.25 Politieke uitzending. TV 5 19.00 Dlscopuce. Jongerenprogram- 19.10 The dansant. Muziekprogram- 20.00 Lea cinq dernleres minutes 21 30 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver. BBC 1 16.25 Arthur Negus enjoys Luton Hoo. 16.50 Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 Kuifje, kinderserie. 17.25 Jackanory, kinderserie. 17.40 Fonz and the Happy Days Gang, kinderserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Sixty Minutes, actueel magazi- 19^40 Dr. Who, SF-serie. 20.05 Tomorrow's world. 20.30 Top of the Pops, muziekpro gramma. 21.05 The Living Planet. Afl.: The ba king desert. Presentatie: David Atten- borough. 22.00 Journaal. 22.25 Diana (6), tv-serie. 23.20 Question time, discussiepro gramma. 00.20 Letting go crisis, informatieve 00.45 Nieuwsoverzicht. 00.47 Weerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.40 The adventure game. 19.20 Hooked, serie viswedstrijden. 19.50 Australian Film Season: The Best of Friends, speelfilm. 21.25 Out of Court, serie over crimi naliteit. straffen en justitie. 22.00 Dear Ladies. 22.30 Forty Minutes, documentaire serie. 23.10 Rowan en Martin Lëugh-in. 23.40 Newsnight, actualiteiten. 00.30-01.25 Tv-curausten. ITV 18.15 Happy days. 18 45 Nieuws 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20,00 Benson. 20.30 Carry on laughing. 21.00 Steam Video Company. 21.30 Hotel. 22.30 TV-eye. 23.00 News at ten. Dr. Who op BBC 1 om 19.40 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 ROF: Tele- boerd: Dam jen, les 6 (herh.). 11.00 NOT: Schooltv-weekjournaal (21). 11.30 Ik zoek. ik zoek een kinder boek (4): ik zie soms spoken 13.00 Nieuws voor doven en slechthoren- DUITSLAND 1 08.10-08.50 Schooltelevisie. 09.05-09.20 Politik aktuell. 10.00 Ta gesschau en Tagesthemen. 10.23 Pro und Contra. 11.25 Scheibenwi- scher (herh.). 12.10 Mein Sohn hangt an mir (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletek- st-overzicht. 15.40 Teletekst-over- zicht. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Enorm in Form, afl. 7 (herh.). 15.57 Program- ma-overzicht. DUITSLAND 3 14.00-16.00 Schooltelevisie. RTBF 1 BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel magazine. 10.00 Tarzan, Lord of the jungle, kin derserie. 10.20 My Music, spelpro gramma. 11.30 Play school. 11.55 Play ideas, kinderprogramma. 13 30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at one. 14 45 Bagpuss, tekenfilm. 15 00 Ziegfeld Follies, Amerikaanse musical uit 1946. Met: William Powell. Judy Garland en Lu cille Ball. Regie: Vincente Minnelli. BBC 2 07.05 TV-Cursussen. 10.08 School televisie. 13.05 Informatieve series. 14.38-15.50 Schooltelevisie. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Jaimie 13.10 Rainbow. 13.30 Crafts mades sim ple. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Britain. 15.00 Good morning boys, Britse speelfilm uit 1937 van Marcel Varmel. met Will Hay. Lili Palmer e.a. Een onderwijzer en zijn leerlingen verhinderen de dief stal van de Mona Lisa. HILVERSUM 1 NCRV: 16.02 Gouden regen Ensemble o.l.v. Ferry Wienne- ke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land 17.02 Rozegeur en prik keldraad 17.55 Meded. (NOS) 18.06 Hier en Nu-magazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCRV- don derdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS 23 02 Met het oog op morgen. KRO 0 02 Oogluik. 1.02 Niemands land 6.02-8.00 De ontbijtshow (6.50 Het levende woord HILVERSUM 2 AVRO: 16.00 De we reld op donderdag. (16.30 en 17.30 Nws.) 18 00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzehding van de PvdA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tus sen de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sensus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overweging. Teleac: 21.30 Latijn (16). 22.00 Programmeren met Pascal (11). KRO: 22.30 Nws. 22.40 Elkander dragen in geloof. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 TROS: Top 50. NOS: 18.04 De avondspits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Ferry Maat's soulshow. 22.02 Sesjun. 23.02 De LP-show. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2 NOS: 20.00 Donderdag avond Muziekmagazine. (20.00 Euro pees Kamermuz. Podium: Klass. mu ziek voor strijkers. 20 45 Onder de groene linde. 21 00 Ned. muz 21 45 Muz. uit De Middeleeuwen en Renais sance). 22 15 Nieuw Macedonië. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks 19 30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND 18.00 ieder uur Rijnmond-nws In aansluiting op het ANP-nws. Morgen HILVERSUM 1 KRO: 6.02 Ontbijt show, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pastoor A.C. Raadschel- ders. 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muziek op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maar! 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 The Complet. 15.03 Bijplaten. 15.50 Kiekeboe. 16.03 Aan de veilige kant. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst. (7.30, 8 00 en 8.30 Nws.) NOS. 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 Voor jou een ander. (10.30 Nws). Overh.voorl. 10 45 Uitz. voor de landbouw. AVRO: 11.00 AVRO's denksportpanorama 11 10 De Neder landse Schoolradio NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS- werk bank 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12 30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. Teleac- 14 33 Por Favor, cursus Spaans (11). VARA: 15.03 Radio weekblad. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7 02 Ronduit op 3 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek Motief. NCRV: 10.30 Popsta tion. (Ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). VOO 12.03 Mono. 13.03 Tip- parade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemlng. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's meesterwerken (op com pact-disc). 10.30 Muz. voor miljoe nen. 12 00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13 05 Veronica klass Het Radio Fil harmonisch Ork met solisten: Klass. muz. VPRO: 14 30 Muziek op vier: In diase muz deel 4 16.00 De tweede beweging: Het ensemble Hoketus

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17