deeper Gregory vist ichter het net bij voetballende Dorothy Goede start abonnee-tv stimuleert wellicht export ÊADIO/TELEVISIE CetdócOowwunt WOENSDAG 22 FEBRUARI 1984 PAGINA 15 elgische regering neemt BRT onder vuur (Van onze correspondent Aad Jongbloed) (USSEL De Vlaamste takken van de twee regeringspartij- de CVP (christen-democraten) en PVV (liberalen), zijn een tie begonnen tegen het monopolie van BRT-radio en -televisie. lgens de PVV heeft de Nederlandstalige omroep elke zin voor ectieve nieuwsgaring verloren en volgens de CVP kan alleen het starten van een concurrerend nieuwsnet een einde ma- aan de eenzijdige berichtvoering. De druppel die de emmer d overlopen was het feit dat het BRT-nieuws gedurende het slopen weekeinde nauwelijks aandacht besteedde aan het gres van de CVP, terwijl in dezelfde uitzending er ruim tien tuten werd gewijd aan een toespraak van de socialistische ibondsleider Vandenbroucke, een interview met de socialisti- voorzitter Van Miert en het congres van een socialistisch Omdat al eerder premier Martens commentaar had op de jnge aandacht, die zijn CVP op de televisie krijgt, en omdat de liberale leiders in toenemende mate tijdens toespraken (1 kritiek op de BRT hebben, zal het niemand verbazen dat de ering nu haast gaat maken met de oprichting met een tegen- iger van de BRT, die nog steeds het staatsmonopolie bezit. Extra arbeidsplaatsen niet in omroepbegroting HILVERSUM De omroepbonden FNV hebben in een open brief aan het NOS-bestuur hun verontwaardiging kenbaar gemaakt over het niet verwer ken van de ruim honderd extra ar beidsplaatsen die ontstaan door arbeids tijdverkorting bij de omroepen in de omroepbegroting voor 1984. Deze arbeidsplaatsen zijn nergens in de begroting gebruikt om gedwongen ont slagen te voorkomen, aldus de bonden. De omroepbonden (dienstenbond, kun stenbond en journalistenvereniging) stellen dat het niet verwerken van de ruim honderd arbeidsplaatsen in strijd is met de omroep-cao omdat er geen overleg is geweest over de vooruitzich ten voor de werkgelegenheid. Dergelijk overleg behoort aan het opstellen van de begroting vooraf te gaan, aldus de bonden. Bovendien ontstaat bij de om roepen „een absurde situatie" door het boekhoudkundig overbrengen naar de personeelsbegroting van het geld dat door het niet uitbetalen van de prijs compensatie is vrijgekomen. De bonden zijn er ook boos over dat zij de voorstel len van de Raad van Beheer van de NOS uit de bestuursstukken hebben moeten vernemen. „Degene die verwacht dat wij bij een dergelijk gedrag bereid zullen zijn het Fonds knelpunten op de arbeidsmarkt aan te wenden voor vervangingsinves teringen en renovaties, doet er goed aan zijn achterhoofd op bulten te on derzoeken", aldus de omroepbonden. Meer oog voor lokale radio BRUSSEL Lokale radiostations kunnen de betrokkenheid van de burgers bij het plaatse lijk bestuur en de plaatselijke ontwikkelingen, en de veelheid van informatie, gunstig beïn vloeden. De nationale autoriteiten die frequen ties toewijzen en zich bezighouden met het tot- standbrengen van een radio-informatienet zou den aan dergelijke beschouwingen meer aan dacht moeten besteden. De Europese Commissie, het „dagelijks be stuur" van de Gemeenschap, heeft dit ver klaard in antwoord op vragen van het Neder landse lid van het Europees Parlement Doeke Eisma (D'66). Genoemde commissie heeft ech ter geen bevoegdheden op dit terrein. Zij kan de EG-regeringen daarom niet, zoals Eisma had gevraagd, verzoeken bij het toewijzen van FM-frequenties voor dc radio absolute prioriteit te verlenen aan de lokale etherradio. rri< ■VERSUM Veel rie komt er niet aan te j, maar wel een echte de Schotse Girl", die woensdag uit- ^Jdt op Ned. I om 20.33 Het verhaal speelt in binnenwereld van de geren op een Schotse jool. Naar buiten toe nt er niet veel meer de. orde dan afspraak- en het lichtelijk teleur- lendeverloop ervan, inig vertoon, veel ge lszaken. Je kan het de ichten aanzien waar- |r het hart bezig wordt louden. Dat is tevens kracht van deze film. werk van de Schotse ma- Bill Forsyth, die eerder „Local hero" (plaatselijke in de bioscoop kwam, g minder belangstelling het filmbedrijf, dat hoge ttes als voorwaarde voor oning hanteert. Veel geld men niet in deze film. ier dan vertoning op film- vals kwam „Gregory's niet. Daar werd hij ge- door de VPRO-filmman, er direct mee naar huis omdat deze zo'n eerlijk geeft van wat er in de renwereld omgaat buiten het gedruis, dat in die wereld voor onvermijdelijk wordt ge houden. Eigenlijk gaat het om een zo gewone film dat-ie daardoor ongewoon wordt. Een film die ondeugend begint, maar al spoedig naar hartiger zaken zwenkt, met name het moeiza me leggen van contact tussen jongens en meisjes, inclusief alle zijwegen die daarbij wor den uitgeprobeerd. De camera volgt de dagdromer Gregory (Gordon John Sin clair), wiens oog op het meisje Dorothy valt, een rol van Dee Hepburn. Zij legt zulk een gro te bedrevenheid met de bal aan de dag, dat zij wordt opge nomen in het schoolelftal, waarvan Gregory keeper en aanvoerder is. Dit biedt de kans om een bij uitstek zuid europees gebruik in dat Schot se schoolvoetbal in te voeren. Als het meisie drie tegenstan ders omspeelt en uiteindelijk de bal in de touwen tikt, krijgt zij niet alleen zoenen van haar eigen elftalspelers, ook de jon gens van de tegenpartij steken hun bewondering voor een doelpunt van haar voet al zoe nend niet onder stoelen of banken. Zelfs de trainer heeft plezier in het meisje en neemt haar in bijlessen onder handen, dit al les terwille van de balvaardig heid. Veel jongens doen trai nend hun uiterste best om het zelfde niveau te bereiken als het meisje en zo bij haar ro mantisch aan hun trekken te komen. Nu fungeert keeper Gregory ook als aanvoerder van het elftal. Hij meent daarom wat meer recht op het meisje te hebben dan de gemiddelde veldspeler. Maar ook hem vliegen de gebraden duiven niet om de oren, dus moet hij achter dat meisje aan, met als voortdurende aansporing zich van zijn beste zijde te laten zien. Die Dorothy, ook de beroerd ste niet, laat zich tenslotte strikken voor een afspraak. Zij treft wel vooraf haar eigen re gelingen. Zij schakelt een vriendin in, waardoor de affai re een heel ander verloopt krijgt dan Gregory gedacht had. Hij boekt nog net geen blauwtje, maar ontvangt wel genoegdoening voor een zeke re misleiding. Toch is het geen film waar veel in gebeurt. In de jonge- renfilms zoals bij de IKON zoekt men het nogal eens in heisa, net als bij de VOO trou wens. Het wereldje van de jon geren leeft volop. Daar ge beurt het nodige. Iedereen wil zich laten gelden en dat geeft al bijeen een hoop gedruis. Regisseur Bill Forsyth zocht het niet in die sfeer. Hij tast op meer gevoelige wijze de inner lijke belevenissen af. Zo laat hij Gregory niet gelijk op de Gordon John Sinclair als Gregory die via een voetbal toenadering zoekt tot Dee Hep burn als Dorothy. geliefde Dorothy afgaan. Hij koestert haar duidelijk in ge dachten. Men ziet hem uitvoe rig dralen en bedremmeld kij ken als de eerste aanloop niet lukt. Tegelijk ziet men ook vreugde op zijn gezicht ver schijnen als het door hem op handen gedragen neisje met handige passeerbewegingen een hele rij jongens in de luren legt. Daarmee wordt zij de tegen voeter van Gregory. Zij is ge boren om de bal in het doel te schoppen, hij juist aangewezen om die er uit te houden. Dat voelt Dorothy scherper aan dan zij zich bewust is. Zij vindt Gregory mede daardoor niet de meest geschikte jongen. Hij zou haar willen verschalken, terwijl zij er juist plezier in heeft keepers te verschalken, inclusief doelwachter Gregory. Er komt uiteindelijk toch een geschikte vriendin voor Gre gory opdraven, eentje die Do rothy voor hem heeft versierd. Geen meisje dat voetbalt, maar wel gevoel heeft voor het zo genaamde horizontale dansen en dat is heel wat ander dan stevig ter been achter een bal aan. Horizontaal dansen komt neer op het liggend in het gras ritmisch bewegen van de ar men. Tussen dit soort bezigheden door wordt men aan de hand van de beelden van regisseur Forsyth gewaar, dat jongens over het algemeen moeilijker om meisjes heendraaien dan omgekeeerd. Niet dat meisjes zo uitgekookt zijn, maar zij zijn er vindingrijker, speelser en met meer humor mee in de weer. Neemt niet weg, dat Dorothy ook duidelijk er op uit is een stukje ongelijkheid tussen de seksen uit te wissen door zich te willen ontwikkelen tot een rappe voetbalster, evenwaar dig aan jongens. Al dit soort zaken ziet men in deze film door de camera ge volgd. Op een gegeven ogen blik zou je er zelfs meer uit kunnen halen dan er in zit. Dat heeft te maken met het bedachtzame tempo, dat de re gisseur aan zijn beelden mee geeft. Het blijft tijdens het waarnemen van de ontwikke lingen mogelijk eigen gedach ten erover te ontvouwen en aan de beelden te toetsen. Dat lijkt wel de meerwaarde van een film te zijn, dat je er als kijker niet door wordt overdonderd, maar dat er beelden voorhanden zijn die prikkelen tot nadenken. En wat Gregory betreft: het ergste voor een doelman is te moeten vissen, de bal verwij deren uit het eigen net. In het geval van Dorothy vist hij zelfs achter het net. In pijn lijkheid zullen deze beide er varingen elkaar niet veel ont lopen. TON OLIEMULLER AMSTERDAM Als we een progressief beleid voeren bij de modernisering van het kabelnet kan Nederland op het gebied van tele-informatie één van de koplopers in de wereld worden. In dat geval liggen er belangrij ke exportkansen in het verschiet. Aan het woord VNU-directeur voor nieuwe media, C. Wolzak. Hij wordt de algemeen directeur van het nieuwe bedrijf Abon nee Televisie Nederland (ATN), waarin behalve de VNU ook El sevier/NDU, Vendex International en Deltakabel deelnemen. Over de grootte van de deelnemingen wil Wolzak niets loslaten. Als het meezit kunnen over een maand of acht Nederlandse te- levisiebezitters raison van f 30 tot f 35 per maand een abonne ment nemen op abonnee-televisie. Daarvoor krijgt men toegang tot het ontspanningskanaal van de ATN met een keuze uit speelfilms, Nederlands drama, sport en kinderprogramma's. Als dit aanslaat volgen er mogelijk meerdere netten die geconcen treerd zullen zijn rond andere terreinen zoals cultuur, vrouwen- programma's etc. Wolzak meent dat de komst van abonnee-televisie een belangrij ke Impuls kan geven aan het moderniseren en het aanpassen van het Nederlandse kabelnet. „We zijn", zegt hij, „het dichtst bekabelde land van de wereld. Als we daar gebruik van maken en de modernisering niet voor ons uitschuiven dan kunnen voorop gaan lopen op het gebied van tele-informatie". De aanpassing van het kabelnet aan allerlei functies van de toe komst, van abonnee-televisie tot tele-bankieren, kost alleen al voor Nederland f 1,5 miljard. „Denk je eens in welke bedragen daarmee gemoeid zouden zijn in een land als Duitsland en wat voor orders dat zou kunnen betekenen voor het Nederlandse be drijfsleven als dat hiermee voorop loopt", aldus Wolzak. „De regering wil van de informatietechnologie een speerpuntin dustrie maken. Wel, hier is een kans. Het televisietoestel is niet alleen uitgevonden om omroep te bedrijven. Het toekomstige te levisie-aanbod zal steeds meer gesegmenteerd worden", meent Wolzak. Hij bedoelt daarmee dat er steeds meer aanbod in pakketten aan doelgroepen zal worden aangeboden en dat de omroep, die een keur van verscheidenheid aanbiedt aan elke televisiebezitter, steeds meer concurrentie zal krijgen. De investeringen die het aanpassen van de kabelnetten aan die segmentering vergt kun nen in de visie van Wolzak alleen worden opgebracht door het bedrijfsleven. Mogelijk kan een Nederland bedrijf (Wolzak wil niet zeggen welk) binnenkort al de eerste order tegemoet zien die het gevolg is van de invoering van abonnee-televisie. Met een Amerikaans bedrijf (ook dit wordt niet bekendgemaakt) zijn besprekingen gaande om de decoders, apparaten die abonnees bij hun televi sietoestel moeten hebben, in licentie in Nederland te laten ma ken. Wolzak denkt hierover binnen ongeveer anderhalve maand meer duidelijkheid te hebben. Overigens is de decoder, gesteld dat de abonnee-televisie een succes wordt, slechts een tijdelijk verschijnsel. De toekomst is aan de kiesmatrix. Daarbij worden abonnees via een centraal punt aangesloten op het kanaal waar op zij zijn geabonnneerd. Bedrijven als Deltakabel en de combi natie Robert Schmitz/ITT zijn er al mee bezig. Daar zou Neder land in moeten springen, daar zijn in de toekomst orders te ha len, meent Wolzak. De decoder, die een tijdelijk bestaan beschoren lijkt te zijn, kost ATN f 200 per stuk. Hoe dat aan de abonnees zal worden door berekend is nog niet beslist. Het is mogelijk dat zij er een soort statiegeld voor moeten betalen dat zij bij invoering van de kies matrix terugkrijgen. Wolzak overweegt echter ook om het abonnementsgeld met een gulden of vijf per maand te verhogen om zo de decoder eruit te krijgen. In dat geval zou het abonnementsgeld f 35 tot f 40 per maand moeten gaan bedragen. Verlaging daarvan in de toe komst ziet Wolzak nog niet gebeuren. We willen tegen een zo laag mogelijke prijs beginnen, zegt hij. Als abonnee-televisie een daverend succes zou worden is het wel mogelijk dat het abonne mentsgeld ook in de toekomst niet of minder snel omhoog hoeft. Abonnee Televisie Nederland heeft 500.000 tot 600.000 abonnees nodig om uit de rode cijfers te komen. Onderzoek toont aan dat dit haalbaar is. Er worden aanloopverliezen van miljoenen gul dens verwacht. rrie ziet er voor Ad je en Syl i rooskleurig uit. Ad je t nog steeds geen werk )ok geen geld. Aan de \ere zaakjes van Wout wil iet meedoen. Bovendien I zich nog geen platen- schappij gemeld, die in Syl ziet. Maar op een komt er een kentering de jongelui. Een platen- [wil wat meer van Syl wil T en Ad je maakt plannen taakje met zijn vader te )nen. Ook de overige ekers van „Herrie" blij- allemaal zo hun toe- \tplannen te hebben, uur, Nederland 1. zaak is gestoten dagelijks leven in India tijn grote sociale tegen- igen ligt weerspiegeld in Ti „De zaak is gesloten" iirinai Sen. ïldnood wordt de 12-ja- Palan door zijn vader )en welgesteld echtpaar alcutta verhuurd. Hier hij niet eens op een alijke manier ontvan- °alan moet in een hokje de trap slapen. Omdat \dervoede jongen het 's B koud heeft, gaat hij in \tken bij de oven slapen \rft aan kolendampver- Tg. Ofschoon de politie i conclusie komt, dat de van de jongen een on- Llltafei begint het echtpaar 'an schuldgevoelens te ize ifiur, Nederland 2. 1 }pel ■oabblanca I*uj]na veertig jaar is „Ca- ica" nog steeds een film, die dan ook in rie Oscars verdiende. staat tevens d als de beste film van hrey Bogart. Hij speelt de rol van Rick Baine, lar van de bar „Cafe cain" in Casablanca. In is deze stad een toe soord voor politieke elingen. Rick zelf is een 'h man geworden na mislukte liefdesgeschie- Op een dag arriveert 'ablanca de verzetsstrij- 1ctor Laszlo (Paul Hen- vergezeld van Ricks ire vriendin llsa (Ingrld Un). Uur, BRT 2. Nederland NEDERLAND 1 VARA 16.00 Zomaar een kind. Serie over kinderen in verre lan den. 16.13 Teddy Hangoor, Poolse poppenserie. 16.20 Puppie, tekenfilmserie. 16.45 Gil and Julie, Belgische tekenfilmserie. 16.50 Bumme, de beer van de rommelmarkt, tekenfilmse rie. 16.55 De film van Ome Wil lem. TELEAC 18.25 Por Favor (11). IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Vandaag: Sodom en Gomorra. 19.00 Herrie (6), tv-serie. De bezoekers van Herrie heb ben allemaal zo hun eigen toekomstplannen. 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. SOCUTERA 20.28 Het Leger des Heilt. VPRO 20.33 Cinema Primeur, serie opmerkelijke speelfilms. Vanavond: Gregory's Girl, Schotse speelfilm van Bill Forsyth. Zie elders op deze pag. 22.06 Het landsbehang. Por tretten, impressies en re portages. TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal (11). NOS 23.38 Journaal. 23.43 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Staatsloterij, 3e trek king. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 12 Politieke tijd van het 19.22 Van gewest tot gewest. Met onderwerpen uit Amersfoort, Gennep en van de Waddeneilanden. 20.10 De zaak is gesloten, In diase film van Mrinal Sen. Met Mamata Shankar, An- jun Dutt, Sreela Majumder e.a. De 12-jarlge Palan wordt door zijn vader, uit fi nanciële nood verhuurd aan een welgesteld echtpaar met een zoontje woonachtig in Calcutta. 21.52 Cinevisie. Filmrubriek. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio sport. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 16.55 Geheim projekt Doombolt, kinderserie. 17.20 Inge fliistert Shakespeare, Jeugdprogramma. 17.50 Tagesschau. 16.00 Hier und Heute. 18.25 Der Androjager, tv-serie. 19.00 Brack Report. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mascha, tv-film van Hans-Eber- hard Quelle. Met: Eva Ordonez, Rosel Zech, Mathias Fuchs e.a. De film van Hans-Eberhard Quelle vertelt de ge schiedenis van een tienjarig meisje, dat lijdt onder spanningen en conflic ten, doordat haar moeder alcoholiste is. Mascha is de oudste van twee kin deren in het gezin van tandarts Arno Greiffenbach en zijn vrouw Heike, die vroeger balletdanseres is geweest. Hun huwelijk stelt niets meer voor en de pogingen om het te redden lopen door de dagelijkse beslommeringen op niets uit. Mascha ziet, dat haar moeder ongelukkig Is. Ze vermoedt dat haar vader hiervan de oorzaak is. Op de dagen, dat haar moeder haar plichten niet kan vervullen, zorgt zij voor haar broertje. Als moeder zich wel goed voelt, maakt ze als beloning leuke tochtjes met Mascha en hoeft het meisje niet naar school. 22.00 Brennpunkt. 22.30 Tageothemen. 23.00 Ohne Filter, muziekprogram ma. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierto. 17.50 Bret Maverick, Amerikaanse serie. Afl.: Alles voor een vriend. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Kino-Hitparade, met Sablne Sauer. 20.15 ZDF-Magazin. 21.00 Der Denver-Clan, tv-serle. 21.45 Heute-journal. 22.05 Midweeklotto - 7 uit 38. 22.10 „Warten auf Schleiermacher". Herdenking theoloog Friedrich Schlei ermacher. 22.40 Exil und Riickkehr. De jonge Argentijn Carlos Echeverria, student aan de Filmacademie van Münchén, heeft over zijn landgenoot, de schrij ver Oswaldo Bayer, een tweedelige film gemaakt. Bayer leefde acht jaar in ballingschap in Berlijn. Deze perio de verfilmde Echeverria in zwart-wlt, terwijl Bayers terugkeer naar Buenos Aires In kleur werd uitgevoerd. Behal ve het persoonlijke lot van Bayer geeft deze film duidelijk de dubbele ontworteling weer. die een balling schap bij een schrijver en journalist veroorzaakt. 00.05 Heute. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs In... Informatie en amusement. 21.45 Etl-eff, vrije tijd en fitness. 22.15 (ZW)Chefartzt Dr Pearson (The young doctors), Amerikaanse speelfilm uit 1961. 23.55 Journaal. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Zeppelin, kinderprogramma. 18.30 Xenon (8), Vlaamse jeugdserie. 18.55 Palawan, documentaire over dansen en ambachten op het Filip pijnse eiland Palawan. 19.10 Programma van de Israeli- tisch-godsdienstige uitzendingen. 19.40 Programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Namen noemen, spelprogram- 20.55 Pluk de dag (10), komische se rie. 21.20 Wie schrijft die blijft, literair magazine. Gaston Durnez spreekt met Slmon Carmiggelt. 22.10 Journaal en Coda. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Tegen de verwachting in, do cumentaire serie. Vandaag: Beetho ven en blueszangeres Bessie Smith. 19.25 Tijdrover: Beestigheden. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 (ZW)Casablanea, Amerikaanse speelfilm uit 1942. Met: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman en Peter Lor re. 21.55 Ingrid. De Zweedse actrice Gunnel Broström Interviewde Ingrid Bergman na de opname van haar laatste film „A Woman called Golda". 22.45 Chromophobia, tekenfilm van Raoul Servals (herh.). RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout, spelprogram- ma. Vandaag: 4e kwartfinale. 21.05 Le Parrain (8), tv-serie naar de speelfilm The Godfather van Francis Ford Coppola. 22.00 Folklore: Carnaval in Malme- <Jy. 22.55 Journaal. 23.10 Un autre regard, uitzending Katholieke Omroep. TV 5 19.00 Numero Un. Gevarieerd pro gramma. 20.12 Le fou du viaduc 21.40 Gustave Doró - Florileges. Scène met Ingrid Bergman en Humphrey Bogart in de film „Casa blanca", vanavond op België 2 om 20.15 uur. Engeland Wam BBC 1 16.50 The magic roundabout, teken films. 16.55 17.20 17.25 17.40 18.05 18.10 18.40 Play school, it's Wednesday. Kuifje, kinderserie. 5 Jackanory, kinderserie. Rentaghost, kinderserie. 5 John Craven's newsround. Moonfleet, kinderprogramma. Sixty minutes, actueel magazi ne. 19.40 20.15 brlek. 20.45 21.10 22.00 22.25 22.55 00.00 00.40 Nieuwsoverzicht. Taxi, Amerikaanse serie. Fame, tv-serle. Journaal. The other half. 5 Sportsnight. Night Music. BBC 2 18.10 Tv-cursus. 18.35 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.40 (ZW)Seven Sinners, Ameri kaanse speelfilm uit 1940 met o.a. John Wayne, Mariene Dietrich en Al- bert Dekker. Regie: Tay Garnett. 20.05 Cartoon. 20.10 Open Space. Afl.: Mohammed Idrish. 20.40 What on earth... natuurserie. 21.05 Fly on the wall sailor. 21.35 Geoffrey Smith's world of flo- 22.00 Pot Black '84, sportprogram ma. 22.25 Strangers en Brothers, tv-se- 23.15 Newsnight, actualiteiten. 00.00 Second test: Hoogtepunten van de New Zealand tour. 00.30 Tv-cursussen. ITV 18.15 Family tree. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 The country diary. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. 21.30 Foxy Lady. Tv-serie. 22.00 Minder. 23.00 News at ten. 23.30 Midweek sports. 01.00 Portret van Dionne Warwick. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. VARA 16.00 Poldark (7), tv-serle. Morwenna krijgt een zoon, maar het kind zal de relatie met haar man er niet beter op maken. 16.50 Het donkere bos „Brendon Chase" (7), tv-serle. Harold gaat naar de markt In Brendon. Het kost hem veel moeite te bemachtigen wat hij heb ben wil. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Ta gesschau en Tagesthemen. 10.23 Mascha, tv-fllm. 12.10 ZDF-Magazin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Einmal Portugal und zurück. Een reis door Portugal met Walter Sedlmayr. 16.55 Kernbeisser. Over trekvogels. 17.45 Tele-Lexlon, kinderprogramma. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek st-overzicht. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 Religio- nen: Moslims, reportage (herh.). 16.35 Kuschelbëren, poppenfilmse- rie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllu- strierte. 17.50 Tom und Jerry, teken film. DUITSLAND 3 WDR 08.00' Tele-Gymnastik (27). 08.10-11.40 Schooltelevisie (9.25 Die Sendung mlt der Maus). 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus na tuurkunde. RTBF 1 BBC 1 ITV 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A plus. 15.00 Crown Court. 15.30 A country practice. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Childrens tv. HILVERSUM 1 EO: 17.02 EO-Onder- weg. 17.55 Meded. (NOS). EO: 18.06 Tijdsein. 18.30 Vader in het straf kamp. 18.50 De Wolkenwagen. 19.02 Ronduit-radiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag... donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 17.36 Hier en Nu. (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de VVD. Hum. Verb.: 18.30 Het voor deel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV-Leer- huis. 19.15 Lied van de week. 19.30 Rondom het woord). 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. RVU: 21.40 Colours of English. Feduco: 22.00 Stickers, stokpaardjes en standpun ten (2). 22.15 Taal, tekens en regels (15). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Neder land en z'n buren. 23.00 Muziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 NCRV: 20.00 Colin Carr, cello en Francis Grier, piano spelen werken van Beethoven. 21.30 Werken voor Blazers, van solo tot sextet. RADIO RIJNMOND 16.30 Inform, ma- gaz. Van 7.00 tot en met 18.00 ieder uur Rijnmond-nws In aansluiting op het ANP-nieuws. Morgen 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 School televisie. 16.35 ONEM-vacatures. 16.50 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel programma. 10.00 Tarzan, Lord of the jungle, kin derserie. 10.20 The genuine article. Afl.: Documents. 11.30 Play school, kinderprogramma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Peble Mill at one. 14.45 King Rollo, tekenfilm. 14.50 Bric-a-Brac, kinderserie. 15.00 Afternoon Show, door Barbara Dickson en Penny Ju- nor. 15.40 Dynasty, tv-serie. 16.25 Arthur Negus enjoys Luton Hoo. 16.50 Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 Kuifje, kinderserie. 17.25 Jackanory. 17.40 Fonz and the Happy Days Gang. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: Vandaag... donderdag, verv. 8.06 Hier en Nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens?. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedlenst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV- Globaal. 16.02 Gou denregen Ensemble o.l.v. Ferry Wien- neke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-nieuwsklok. NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Feduco: 9.33 Leerwijzer, herh. les 15. AVRO: 10.03 Buiten. (10.04 AVRO's radiojournaal.) 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Duime- land. 11.10 De Nederlandse School radio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 AVRO-nieuwsklok. 13.00 Nws. 13.10 De Slag om Europa. 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou en. 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Te rade gaan. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De havermoutshow. 9.03 i De Hugo van Gelderen-show. 11.03' De Polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige Top Tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.) 9.00 Liede ren van Chopln. 9.35 De cellist Janos Starker speelt klassieke muziek. 10.03 Klassieke muziek. 11.20 Franse muziek voor luit en claveclmbel. 12.25 Operette. 13.00 Nws. 13.05 Voor mensen met twee linkeroren (28). EO: 14.30 Klass. klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen. RADIO RIJNMOND 7.30 Inform, ma* ?azine. 16.30 Inform, magazine. Van .00 tm 18.00 ieder uur Rijn mond-nws in aansluiting op het ANP-nws.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15