gehoordgezien - 'e Duo 9s doen alsof Ruim helft films op tv komt uit VS •^/TELEVISÏË EcidaeSowanl WOENSDAG 15 FEBRUARI 1984 PAGINA 15 yin in Europees ent op tv M Morgen brengt NOS- ichtstreekse uitzending een in het officiële bezoek dat •atrix en Prins Claus bren- >t Europees Parlement in u(Ned. I 12.00-12.40 uur). De 1 op uitnodiging van het Europese afgevaardigden Via te zijn verwelkomd door klse voorzitter Piet Dankert llistische fractie. I de ontvangst zijn ook te Is in het NOS-journaal, dat |t zal schenken aan het ge- joningin en prins aanslui- pebben met de vijfentwin- fdse Europarlementariërs. HILVERSUM Meer dan de helft van de in 1983 op de televisie uitgezonden bioscoopfilms is afkomstig uit de Verenigde Staten. Van de 141 uitgezonden films kwamen er 75 uit Ameri ka, 18 uit Groot-Brittannie, 10 uit Nederland en 8 uit Frankrijk. De hoogste kijkdichtheid trok de Nederlandse film 'Grijpstra en De Gier' (6,6 miljoen kijkers). De hoogste waardering (7,8) kreeg de oorlogsfilm 'The longest day'. Dit blijkt uit een bulletin van de afdeling kijk en luisteronderzoek van de NOS. In 1983 zon den de Nederlandse omroepen meer bioscoop films uit dan ooit tevoren: 141 tegen 118 in 1982 en 98 in 1980. Deze stijging is te verklaren door de komst aan het einde van 1982 van de nacht zendtijd in het weekeinde. Bijna de helft van de films werd na half elf 's avonds uitgezonden. Veronica nam met een totaal van 25 de meeste films voor haar rekening, gevolgd door de TROS met 22. KRO. NCRV en VARA met elk 21. AVRO 16 en de VPRO 12 films. De NOS zond 3 speelfilms uit. Van de tien meest beke ken films zond de TROS er vijf uit, Veronica vier en de NOS één. De kijkdichtheid van de 'top tien' variëerde van 3,9 miljoen kijkers (Krakatoa, east of Java) tot 6,6 miljoen (Grijp stra en De Gier). De gemiddelde waardering bedroeg het rap portcijfer 7,1. Uitschieters naar boven waren behalve 'The longest day' films als 'The Cassan dra crossing', 'Capricorn One', 'Mustang Coun try', 'High Midnight' en 'Scrooge'. De laagste waardering was voor de Nederlandse speelfilm 'Het veld van eer'. Ook laag scoorden 'Ema- nuelle II', waar overigens wel vijf miljoen men sen naar keken en 'La grande bouffe'. Zonder tv geen leven mogelijk FARMINGTON De campagne om de 16.000 mensen die in het stadje Farmington in de Amerikaanse staat Connecticut wonen het eens een maand zonder televisie te laten stellen, is op een beschamende mislukking uitge lopen. De scholen en stadsbibliotheek steunden het denkbeeld om de wereld eens te laten zien dat althans Farmington vond dat er leven mogelijk was buiten de te levisie. Maar bibliothecaresse Nancy DeSalvo, leidster van de campagne, heeft erkend dat ze een nederlaag heeft geleden. „We kunnen er de mensen niet toe bren gen", zegt ze. Er werden openbare vergaderingen belegd en moties aangenomen om iedereen in de actie te betrek ken. De actie sloeg echter niet aan. Bij onderzoek bleek, dat de tv overal automatisch aangaat. In sommige huizen is die gekoppeld aan het licht. Als dat aangaat, wordt de tv ook ingeschakeld. Anderen verklaarden, dat zij bij thuiskomst automatisch hun toestel aanzetten. Zo ver schreed het automatisme in de mens al voort. Zei men ook: „Het is zo ongezellig zonder". En in de stadsbiblio theek kreeg het personeel heibel met de bezoekers wan neer het toestel uit bleef. Pfe zi. (ook die „We ien idee welke ip willen, want ijn dans, bewe- iter, video en ftal erg leuk om (te zijn. We pro- alle moge- zich voor- benutten. Het we waar we op .Kt zin in heb- ftenlV ,°P die basis >eid tëaat' °an kiezen Lake >der vak", zegt f de saS Kees Prins, de jaar te" van het ca- vas: gDe Duo's, die de koinet zijn even- Aer Arjan Eder- „h is in de eerste Xïvan het drie- Vjer puo s doen als- on* 20.33 uur). en W rv - iaven2Duos regelmatig (geleken met Van e dro(,P^ Bie laat het p. het drieluik een Vijl zien. De pro- ie 2yVten vol clichees, §e ürVerdreven worden zijn humoristisch, zitten boordevol rfen en goed neer- de jtjes. In de eerste ontva en Ellende" ont- iets >r'ns z'cb a*s °*e :nman en snehe Tj- er die van glazen- ennebroek (Arjan el even een (pop- .n paken. De manier Ja Prins praat, z'n weten s die van de vlot- landgï de showbusiness, a en j^en zet de om- i popster neer, die n voelt aan de top •et een kamermeis- je uit één van de hotels waar hij verblijft. Dat het verhaal met goed afloopt verraadt de titel „Roem en Ellende" al, maar voor het drama zich heeft voltrokken, heeft de kij ker kunnen genieten van een perfect staaltje televisie. Dat de gegevens waarmee gewerkt wordt in de eerste show de geldzucht van een manager, in de tweede aflevering „Angst en religie" een jongensvakan tie in Schotland wat mager zijn. heeft nauwelijks invloed omdat de uitwerking het wint. In één keer Al gingen er zes weken voor bereidingstijd aan elke afleve ring vooraf, elke film werd in één keer opgenomen. „Arjan Ederveen: „We houden niet van monteren. We hebben met van de VPRO geleende huis-, tuin- en keuken-apparatuur een proefprogrammaatje ge maakt. Toen dat klaar was, hebben we het gemonteerd. We vonden dat met de monta ge de integriteit verloren ging. Bovendien was het geen leuke manier van werken. We ne men liever alles in één keer achter elkaar op net als in een theatervoorstelling dan dat we steeds verschillende scènes spelen". Deze manier van werken zou in de toekomst best wel eens navolging kunnen krijgen. Ar jan Ederveen: „Je kunt op deze manier heel goedkoop een speelfilm maken". Heel belangrijk bij deze werk wijze zijn natuurlijk de over gangen tussen de verschillen de scènes. Arjan en Kees we ten ze perfect over te laten lo pen. In de eerste aflevering door onder meer gebruik te maken van een televisie scherm en filters waardoor het artiestenbureau van het ene op de andere moment verandert in een concertzaal waar gla zenwasser Jan Bennebroek als- superster Johnny B in het vol le licht van de schijnwerpers het publiek aan zich bindt. In de tweede aflevering wordt er onder meer gebruik gemaakt van een grote muis. Arjan en Kees laten weten dat deze vondsten niet uitsluitend door het tweetal werden ver zonnen. Aijan Ederveen: „De afleveringen zijn een samen werkingsverband geweest waarbij regisseur Robert Wie- ring en cameraman Erik Zuy- derhoff een heel belangrijke rol hebben gespeeld. Ze heb ben zich vooral gebogen over de technische mogelijkheden van het in beeld brengen van de verhalen en grappen, die wij bedachten". Antiekbeurs Het drieluik, waarvan het laatste deel „Oorlog en Liefde" nog moet worden verfilmd, werd op twee lokaties opgeno men. De eerste aflevering op een oude antiekbeurs, de twee de in de repetitieruimte van theatergroep Carrousel in Am sterdam. De Duo's maken met deze shows niet hun televisie-de buut. Ze waren eerder te zien in het Amnesty-International- programma „Het Gebaar" en deden wat sketches in „BGTV" van de VPRO. „Het leverde veel publiciteit op, maar de uitzendingen gaven geen juist beeld van ons werk. We geven avondvullende voorstellingen en maken geen programma dat bestaat uit een aantal los van elkaar staande sketches", aldus het tweetal. Scène uit „Roem en Ellende", met Arjan Ederveen (r) en Kees Prins. De Duo's, die televisie net zo leuk vinden als toneelspelen in een theater, hebben voor ze ,.ja" tegen de VPRO zeiden al heel wat televisie-aanbiedin gen gehad. Zo werden ze ge vraagd voor de „1-2-3-Show" en had Ivo Niehe ze graag ge had in zijn „Tv-Show" met hun imitatie van Saartje en Swiebertje. Al die aanbiedin gen wezen ze echter van de hand. De VPRO bleek wel in hun lijn te liggen. Ontplooien Of er na dit drieluik nog meer afleveringen komen, staat niet vast. Het tweetal wil zich in allerlei richtingen ontplooien, want hun droom reikt verder dan Hilversum. Ze zouden zichzelf ook graag eens in een film zien, al noemen ze het drieluik „een serie korte speel films". Voorlopig hebben ze hun han den echter vol aan een toneel stuk van Tom Arian, de man die ook de afleveringen van de tv-serie „Mary Hartman" schreef. „Het is een toneelstuk over een nachtclub. Het wordt uitgevoerd door meerdere mensen onder wie Heddy Les ter. Het stuk moet op 11 maart in Amsterdam in première gaan. Als het goed loopt, spe len we het twee of drie weken. Daarna is het de bedoeling weer iets nieuws te schrijven. Misschien een voorstelling voor De Duo's, maar het kan ook iets anders zijne Misschien wel iets voor video of film. We weten het nog niet", aldus Ar jan. Zeker is echter dat ze geen schoolvoorstellingen meer spe len. „We hebben nu het sta dium bereikt dat we willen dat de mensen voor ons komen. Op scholen ontmoet je toch al tijd een minder geïnteresseerd publiek omdat je naar hun toe komt", aldus Arjan. „Een voordeel van de tv-uit- zendingen is dat je grotere be kendheid krijgt. Dat betekent onder meer dat we de uitkoop som kunnen verhogen. Het is een van de leuke kanten van televisie", aldus Kees Prins. De Duo's ontstonden vier jaar geleden. Arjan Ederveen en Kees Prins leerden elkaar kennen op de Kleinkunstaca demie in Amsterdam. Later kwamen ze beiden terecht bij het Werktheater. Arjan: „Daar hebben we twee en een half jaar gezeten, maar in die tijd gaven we al als De Duo's voor stellingen. Op een gegeven moment was het tijd om op te stappen. We voelden de be hoefte om zelf aan de slag te gaan. Omdat we al vaak met elkaar hadden gewerkt, beslo ten we met z'n tweeën verder te gaan". HANS PIËT AGEETH Ageeth Scherphuis, alweer heel wat jaartjes van tv be kend en momenteel met een eigen filmrubriek voor de VARA op de buis, vertelt in de VARA-gids hoe zij tot haar feministische sympat hieën is gekomen. Vanwege haar uiterlijk werd zij des tijds door de AVRO als om- roepster in dienst genomen. Een hele eer, maar zij kwam nooit een steek ver der. Gaanweweg kreeg zij het gevoel uitsluitend van wege haar uiterlijk in dienst te zijn genomen. Datzelfde uiterlijk bleek een verdere carrière in de weg te staan. Zij voldeed als omroepster en diende overige wensen achterwege te laten. Toch is zij door blijven drammen. Zo kwam zij in de journalis tiek terecht en kreeg zij ook een vrouwenprogramma op tv te verzorgen voor de NOS, waarin Ot liet vragen hoe het nou met Sien zat. Zij heeft nog steeds het ge voel, dat zij met dit pro gramma iets in gang zette. IVO' In zijn jonge jaren kende TROS-Ivo Niehe maar één ideaal en dat was ballenjon- gen, zo laat hij weten in een persoonlijk verhaal in het omroepersblad „Spreek buis". Dat leek hem het mooiste dat er was. Hij sprak er zijn vader over aan en die heeft toen met ie mand gebeld. Als verjaar dagscadeau voor Ivo. Bin nen de kortste keren liep Ivo in de catacomben van het Olympisch Stadion. Heel dicht bij beroemde spelers. Dat was in de da gen, dat Kees Rijvers voor de wedstrijd zich op zijn sokken warm liep in de Sta diongangen en dat Faas Wilkes, ook zo'n beroemd heid, hem in hoge nood vroeg te zorgen voor een rol toiletpapier. Ivo kan zich niet herinneren ooit zo hard gelopen te hebben. De hele klas had het er de volgende dag over: „Ivo heeft toilet papier gehaald voor Wil kes". Een voetbal heeft voor hem nog steeds iets fascinerends, omdat hij zo veel beroemde keepers snel aan de bal heeft geholpen, een bal die door een be roemdheid naast de pot was gekogeld. Zo'n bal heeft iets bijzonders. CINDY In Amerika is weer een nieuwe zangeres ontdekt. Dan wil je gelijk de naam weten, wel zij heet Cindy Laufer. Opvallend aan haar komt over de gemakkelijke acrobatiek tijdens het zin gen en vooral haar stemge luid, dat diep uit haar huig komt. Dit leidde tot een solo-debuut. Het plaatje „She's so unusual". Ja, een ongewoon meisje. Zij werkt met haar eigen groep „Blue angel". In haar zang volgt zij de wegen van het hart. zoals in „When you were mine". Pt portret van de gaat over de Ilse zangeres Har- ?e. Ze was eigen de meesten van H snoten, voorbe- dienstmeid bij de Horden. Maar ge- hikte ze over een waardoor ze de kreeg in musi- .„iiiih,leden. Omdat die lende/ijk voor de moesten zijn, S conflict met het Israël wist ze \nd uit te wijken, i/ aanvroeg in de 'n carrière op te twee jaar heeft log steeds geen 'nning. \ederland 1. tema in neeste gastarbei- Nederland geko- :ersw<jna eep aanta/ ja_ s"en V hun land terug I 01ec/ onze we,vaart van mening ver- de situatie min ing is geworden sn de bevolking \omt bij hen de 1.01* teruggaan ot Postema praat et een aantal van j moeilijke dilem- 01 Qederland 2. >lle aak: de weg sson j-OIpe filmers Jurrien de Boer werden B .V^academietijd zo or de filmstijl van regisseur Robert aJ, dat zij het Ne- hubliek op zijn en attenderen, schikt over een togen stijl, die de et weglaten pro- 017', deze ontdek- avond wordt te- ^~iht gevraagd voor let dagboek van 'astoor", die de 99 a.s. uitzendt. I23J,, ■derland 2. Nederland Robert Bresson bekeken als de maker van de film „Het dag boek van een dorpspastoor" op Ned. II om 21.25 uur. NEDERLAND 1 NCRV 16.35 Bokkesprongen, jeugd- magazine van Leontien Ceulemans en Louis Koc- kelmann. 17.05 Anna, Ciro en Co. Jeugdserie. Deel 7: De ont voerde oma. TELEAC 18.25 Por Favor (10). IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Vandaag: Abram wordt Abraham Sa- rai. 19.00 Herrie (5). Tv-serie. Syl krijgt professionele belang stelling voor haar optre dens. 19.26 Kenmerk. Actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: „Gast aan ta fel". Filmpje van NOVIB. VPRO 20.33 De Duo's doen alsof (1). Serie programma's van en door Kees Prins en Arjan Ederveen: De Duo's. Afl.: Roem en ellende. 20.59 Ontheemden. Deel 2: Harriet Matiwane uit Zuid- Afrika. 22.01 Hier is... Adriaan van Dis. Praatshow. TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal (10). NOS 23.38 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 Studio Sport. Olympi sche Spelen: IJshockey, Finland - USA; herhaling hoogtepunten schaatsen en skiën, interviews etc. 20.00 PP: de E.V.P. 20.10 Koos Postema in ge sprek. Vanavond praat hij over de moeilijke keus voor buitenlanders: blijven of vertrekken? 21.00 Het korte spel: Noorde- wind. Film van Floor Foel- kel. Een dromerig verhaal over een jong gezin op de Veluwe, dat wordt verrast door de plotselinge ver schijning van tante Elisa (Anne Wil Blankers). 21.25 Beeldspraak: De weg naar Bresson. Film van Jur rien Rood en Leo de Boer over cineast Bresson. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. Olympi sche Spelen: IJshockey, Rusland - Zweden en Tsje- choslowakije - Canada. Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Tagesachau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Der Androjiiger, tv-serie. 19.00 Brack Report. 20.00 Tagesachau. 20.15 Der Weg ins Freie (2). Tv-film in twee delen naar de roman van Ar thur Schnitzler. Met: Klaus Maria Brandauer, Heinz Ehrenfreund. Krista Posch e.a. Regie: Karin Brandauer. Het is Anna inmiddels overduidelijk, dat Georg Wergenthin haar niets meer te bieden heeft dan vage belof ten en halve waarheden. Hij fanta seert het liefst met de schrijver Hein- rich Bermann over een eventuele opera. Ook verblijft George graag in huize Samuel Ehrenberg. Deze muni tiefabrikant verzamelt een kring van kunstenaars en schrijvers om zich heen. Samuels dochter is verliefd op George, maar deze blijft koel en over- schillig, zoals tegen de meeste men sen in zijn omgeving. 21.50 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Nick Lewis, Chief Inspector. Engelse misdaadserie. Afl.: De ver dachte. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Bret Maverick. Amerikaanse serie. Afl.: Welkom in Sweetwater. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 ZDF-Olympia-Studio Sarajevo. Samenvatting. 20.15 Olympische Winterspelen. IJs hockey (Groep A): Duitsland - Italië. 22.20 Heute-journal. 22.40 Midweeklotto - 7 uit 38. 22.45 Muziek met Chris de Burgh. 23.15 Olympische Winterspelen. IJs hockey: samenvatting van Finland - Amerika; Sovjet-Unie - Zweden; Tsje- choslowaklje - Canada. 00.15 Heute. DUITSLAND 3 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in... Informatie en 21.45 Eff-eff, vrije tijd en fitness. 22.30 (ZW)Der öffentliche Feind. Amerikaanse speelfilm uit 1931. Met: James Cagney. Jean Harlow. Eddie Woods e.a. Regie: William Wellman. Een van de eerste gangsterfilms uit de geschiedenis is de kwalificatie van „Public enemy", zoals de Engelse ti tel luidt. Hij schildert de opkomst van het gangsterdom in de twintiger jaren tijdens de drooglegging. Tom Powers (James Cagney), de zoon van een po litie- agent, groeit op in de arme wij ken van New York. Al vroeg begint zijn carriere met kleine diefstallen, totdat hij zich tenslotte in de Illegale drankhandel begeeft. Zijn broer Mike, een oorlogsheld uit de Eerste Wereld oorlog, probeert hem tevergeefs van de misdaad af te houden. Zijn eerlijke vriendin Kitty laat hij schieten voor Gwenn (Jean Harlow), die hij beter bij hem vindt passen. Door een concur rerende bende wordt Tom tenslotte neergeschoten. 23.35 Journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Zeppelin, kinderprogramma. 18.30 Xenon (7). Vlaamse jeugdserie. 18.55 Peruha y Saragura. Documen taire over Indianen in Ecuador. 19.10 Programma van de KTRO. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Namen noemen, spelprogram- ma. 20.55 Allemaal beestjes. 21.25 Pluk de dag. Komische serie. Afl. 9: Grote broer luistert mee. 21.50 IJsbreker: Er gebeurt Iets In mijn dorp. Over het culturele leven op het platteland. 22.45 Journaal. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Made in Belgium. Modemaga zine: Lente- uitzending (2). 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 (ZW)De valk van Malta (The Maltese Falcon), Amerikaanse speel film uit 1941 van John Huston. Met: Humphrey Bogart, Mary Astor, Peter Lorre e.a. 21.55 Pan Pan, filmpje van Chris van den Broecke. 22.05 Goldframe, tekenfilm. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout, spelprogr. 21.05 La Parrain (7), tv-serie naar de speelfilm The Godfather van Francis Ford Coppola. 21.55 Tele Cherie, populair weten schappelijk magazine. 22.55 Nationale Loterij. 23.00 Journaal. 23.15 Actualites Laiques. TV 5 19.00 Numero Un. Gevariëerd pro gramma. 20.12 Le fou du viaduc 21.40 Gustave Doré Florileges. ingeland BBC 1 16.50 Magic Roundabout, tekenfilms. 16.55 Play school, it's Wednesday. 17.20 Kuifje, kinderserie. 17.25 Jackanory, kinderserie. 17.40 Rentaghost, kinderserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 The Farm, kinderprogramma. 18.40 Sixty minutes, actueel maga zine. 19.40 Cartoon. 19.45 Dr. Who, tv-serie. 20.35 Medical Express. 21.10 Fame. 22.00 Journaal. 22.25 The other half. 22.55 Sportsnight met Olympische Winterspelen. 24.00 The Rockford Files, Ameri kaanse detective-serie. 00.50 Nieuwsoverzicht. 00.52 Weerbericht. BBC 2 18.10 Tv-cursus; 18.35 Nieuwsoverzicht met onderti teling voor doven en slechthoren den. 18.40 Wayne in Action: In old Cali fornia, Amerikaanse speelfilm uit 1942 met o.a. John Wayne, Binnle Barnes en Albert Dekker. Regie: Willi am McGann. 20.05 Open Space: Prison letters. 20.40 What on earth.... natuurserie. 21.05 Brass tacks. 22.00 Pot Black '84, sportprogram ma. 22.25 Strangers en Brothers, tv-se rie. 23.20 Newsnight, actualiteiten. 00.05 Cricket: Derde test match: Nieuw Zeeland Tour - hoogtepunten. 00.35 Tv-cursussen. ITV 17.00 Batfink. 17.20 Luna. 17.50 Jangles. 18.15 Family tree. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Name a tune. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21.30 Foxy Lady. Tv-serle. 22.00 Minder. 23.00 News at ten. 23.30 Midweek sports. 00.40 Portret of Lionel Richie. 01.10 The living world. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 10.00 NOT: Mensen bekijken (2). 10.30 ROF: Buter, brea en griene tsiis (17). 11.00 NOT: Grote en klei ne eters (2). 11.30 NOT: Hier en nu voor de scholen (18). 12.00 Koningin Beatrix in Straatsburg. VARA 16.00 Poldark 16.50 Brendon Chase. NEDERLAND 2 NOS 09.25 Studio Sport. OS: schaat sen 1500m dames. 12.00 Studio Sport. OS: skiën reuzeslalom. DUITSLAND 1 WDR 08.50 Olympische Winterspe len. Met: skiën; hardrijden en Alpine skiën. 16.00 Tagesschau. 16.10 Zum Beispiel: Michael Werner, portret. 16.55 Olympische Winterspelen. DUITSLAND 2 10.00 Heute. 10.03 (ZW)Lemkes sel 11.40 Ich war Playmate des Monata, herh. 12.25 Don Xavier - das soil un- aer Pfarrer sein? 12.55 Persover zicht. 13.00 Heute. 13 15 Zie Duits land 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletekst-overzicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Religionen (2), over het chris tendom 16.35 Kuschelbaren, serie met poppen. 17.00 Heute. 17.15 Te- le-lllustrierte. 17.50 Flohmarkt BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 School- televisie. 16.35 ONEM-vacatures. 16.50 Schooltelevisie. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. BBC 1 07.30 Breakfast time, actueel pro gramma. 10.00 Tarzan, Lord of the jungle, kinderserie. 10.20 The genui ne article. 11.30 Play school, kinder programma. 13 30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Olympische Winterspelen. 14.45 King Rollo, te kenfilm. 14.50 Bric-a-Brac, kinder- eerie. 15.00 Afternoon show, geva rieerd programma. 15.40 Dynasty, tv-serie. 16.25 Arthur Negus enjoys. 16.50 Magic Roundabout. 16.55 Play school, it's Thursday. 17.20 Kuifje, kinderserie. 17.25 The Wombles, kinderserie. 17.40 Fonz and the Happy Days Gang, kinderserie. ITV 7.25 Breakfast tv. 10.30 Informatieve series. 14.00 Nieuws. 14 20 Anglia nieuws. 14.30 A plus. 15 00 Crown court. 15.30 Agatha Christie hour. 16.30 Sons and daughters. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. 18.06 Tijdsein. 18.30 Het reisjournaal. 18.50 De wolkenwagen. 19.02 Rond uit- radiokrant. 19.20 Van U wil ik zin gen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 23 02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag... donderdag. HILVERSUM 2 NOS: P.P.: 18.20 Uitz. van de PPR. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV-Leer- huis. 19.15 Liederen van het begin. 19.30 Rondom het woord). 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartler. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. RVU: 21.40 Colours of English. Feduco: 22.00 Stickers, stokpaardjes en standpunten (1). 22.15 Taal. tekens en regels (14). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Literama-woensdag: Tik Tak, hoorsp. 23.21 Muziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18 04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 NCRV: 20.00 Concert gebouworkest met solist. Liederen van Schreker en Cerha. 21.30 Orlan do Festival. 22.25 Radio Kamer Ork.: Klass. en moderne muz. Morgen HILVERSUM 1 NCRV: 7.02 Van daag... donderdag, verv. (7.02 Het le vende woord. 7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Aktualiteitenoverz. 7.45 Over kopen gesproken). 8.06 Hier en Nu. (Ca. 8.20 Weerman Hans de Jong. ca. 8.30 Ochtendkranten). 8.54 Hebt U dat ook weieens?. 9.03 Schaatsen (heren) - Olympische Spe len 1984. (12.00 Toespraak van H M. de Koningin in het Europees Parle ment). 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-glo- baal. 16.02 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wienneke. 16.30 Kletsma joor. 16.40 Van stad en land. 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-nieuwsklok (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Fedu co: 9.33 Leerwijzer. AVRO: 10.03 De AVRO-klok-'buiten'. (10.04 AVRO's radiojournaal. 10.30 Nws.) 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Dulme- land. 11.10 De Nederlandse schoolra dio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 De AVRO-nieuwsklok. (Over- h.voorl.: 12.16 Uitz. v.d. landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws.). 13.00 Nws 13.10 De Slag bij Nieuwspoort. (13.30 Nws.). 13 57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou n. 14.30 Nws. 14 33 Allemans ve ren. KRO: 15.00 Nws 15.03 Te rade gaan. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16 00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De Havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen-show. 11.03 De Polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige Top Tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50 HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.) 9.00 Uit VA- RA's Matinee Archief (9). Serie met opnamen uit de jaren zestig van ope ra's in een concertvorm in VARA's Matinee op de Vrije Zaterdag 11.00 Composities van Chabrier en Debus sy. 12.25 Operette 13 00 Nws 13.05 Kamermuz EO: 14.30 Klass. klanxju- welen. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theolo gische verkenningen

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15