oordwijk overweegt "sluiting Hoofdstraat 2$ Katwijk ziet af van maatregelen tegen sluipverkeer Leiderdorp bouwt 800 woningen Mannen ontsnapt na wilde achtervolging Alle goede dingen bestaan in drieën. £eidóe@oma/nt PvdA: doortrekking Mauritssingel mag niet te duur worden Haaswijk krijgt een bushalte GROOT MUZIEKPROJECT OP POELWAYEN WOELEWAY figidaeCowcwl DINSDAG 14 FEBRUARI 1984 PAGINA 7 ^keman maakt amok rj cJe ^IJKERHOUT De Noordwijkerhoutse politie )nacht een man aangehouden wegens openbare ;hap. De man liep samen met een eveneens brood- riend te lallen op de Zeestraat. De bemanning van llance-auto volgde hen toen zij de Dorpsstraat in- ting Viaductweg. chte stopte bij een apotheek, ergerde zich aan de spuwde een politieman in het gezicht door het por- M239yan auto- Toen de agent wilde uitstappen, ver so, 19de man dat door het portier dicht te houden. Ver- nstrai6rzette hij zich zo hevig tegen aanhouding dat er i®® 'kbusje aan te pas moest komen om hem mee naar j 19U te nemen. Een dashboardkastje sneuvelde bij dat ying man, wiens identiteit vanmorgen nog niet bekend \t hij zijn naam niet wilde zeggen is ter ontnuchte- !"di>ten- TRI Al. Ï30 75, Inbraak: buit twintig mille VALKENBURG Inbrekers hebben het afgelopen weekeinde ingebroken in de Kwantum-hallen aan de Voorschoterweg in Valkenburg. De da ders hebben voor 20.000 gulden aan goe deren meegenomen. Het is nog niet bekend wat er precies alle maal wordt vermist en hoe de daders zijn bin nengekomen. Klinkerdieven aangehouden NOORDWIJKERHOUT De politie van Noordwijkerhout heeft gistermiddag twee man nen aangehouden die bezig waren 350 klinkers in hun be stelauto te laden. Dat gebeurde op een bouwterrein aan de Zeestraat, waar het plan Zee burg gestalte krijgt. De stenen zijn het eigendom van een bouwbedrijf, dat aangifte heeft gedaan van diefstal. Een werknemer van het bedrijf alarmeerde de politie. De die ven, een 23-jarige Amsterdam mer en een 42-jarige Noord- wijkerhouter zijn na verhoor heengezonden. Gas- en lichtrekening wordt slecht betaald in Katwijk KATWIJK Sinds de gemeentebe- te betalen dan wel erg laag is. De 4.000 drijven zijn overgegaan van een twee- die in eerste instantie niet betalen, ko- maandelijkse naar een maandelijkse in- men na de eerste aanmaning meestal ning van de kosten voor gas, water en wel vlot over de brug. Een klein aantal elektra is de betalingsmoraal alleen komt vervolgens in. aanmerking voor maar verder verslechterd. Maandelijks een tweede aanmaning, die wél in re- gaan er duizenden aanmaningen naar kening gebracht wordt. Maandelijks de afnemers, aldus de administrateur worden er tenslotte drie a vier mensen van de bedrijven, de heer A. IJzerman, afgesloten. Een campagne om de abon- gisteren in een vergadering van de nees automatisch te laten betalen haalt raadscommissie voor financiën, ge- volgens IJzerman niet veel uit. „We meentebedrijven en eigendommen. krijgen steeds meer rekeningen terug, omdat het saldo op de giro- of bankre- Van de 14.000 rekeningen die in de van de aangeslotenen onvol- maand januari de deur uitgingen wer den er 4.000 niet betaald. De eerste aanmaning die hierop verstuurd wordt Gesuggereerd werd in de commissie- is kosteloos en gesuggereerd werd gis- vergadering om vlotte betalers een kor- termiddag dat de drempel om wat later ting te geven. 2); 11 1 euwuk De Bvor i ookjimissie voor ver- 'ELMen heeft zich gis- Pil) gebogen over de isatie voor een Noordwijk ch Tot een bepaalde ELLirwam commis_ in hi Als in aanmer- °- lomen wordt, dat over het ver- oi7n voor Noord- o3nen Vier laar is sieerd, viel een ook niet te Op voorstel Van Duijn ipui9"Pe commissie in ja! (rende vergadering Ujedachtenwisseling n ozetten en deze toe >).B{p °P verkeers- en parkeersituatie van het winkelgebied Hoofdstraat en omgeving. Het ver keersluw maken en een eventuele afsluiting van de Hoofdstraat zal in de voortgezette het betaald parkeren in het winkelgebied. Willms, de verkeersspecialist van het CDA, betoogde dat het verkeersluw maken van de Hoofdstraat voorrang moet krijgen. Op de duur zou naar worden betrokken. Verder zal aandacht worden geschonken aan enkele knel punten in het woongebied van Noordwijk aan Zee. Bij het overleg in de raadscommissie zette van Rijnberk (D'66) vraagtekens bij de noodzaak van de te verrichten inventa risatie. Dat de behoefte aan discussie zijn idee niet te ontkomen zijn De opmerkingen van Van Rijnberk en Willms waren aanleiding voor Smit (VVD) om er op te wijzen, dat voor de parkeerproblematiek als ge volg van het toerisme in feite geen kruid gewassen is. Deze problematiek is trouwens van parkeerruimte groter is dan de beperkte duur en onderhevig £aPa/'ae"'MWaS 'mmerS externe invloeden. Ove? bekénd. Naar zijn mening he, verkeersluw maken van diende men uit te gaan van de de Hoofdslraat was de liberaal mogelijkheden van het gebied en tegen deze achtergrond be pleitte hij een uitbreiding van niet optimistisch. Bij dergelijke beslissingen gaan ook de ge meentelijke financiën een rol spelen. „Maar we zullen er wel iets aan moeten doen", aldus Smit. In het vervolg van de gedachtenwisseling kwamen Willms en Van Rijnberk terug op de problematiek van de langparkeerders in de woon straten. Wethouder Van Duijn stelde tenslotte voor om de discussie toe te spitsen op de Hoofd straat en omgeving en te be zien welke mogelijkheden daar op langere en op kortere termijn zijn. Verder zal moe ten worden bezien welke maatregelen nodig zijn om te komen tot een afsluiting van de Hoofdstraat en de inrich ting tot winkelerf. Ook de toe komst van het terrein van Beuk, zal daarbij onder de loep worden genomen. Van Rijn berk brak nog een lans voor de instelling van een parkeer- fonds, dat gevoed zou moeten worden door lieden die in een bepaald gebied gaan bouwen. De gemeente Rotterdam zou op die manier reeds miljoenen hebben binnengekregen. Den Haag heeft recent een derge lijk fonds opgericht. De wet houder en de meerderheid van de commissie vonden het voor Noordwijk een achterhaalde zaak. Wethouder Van Duijn deelde aan het begin van de commissievergadering mede, dat de stukken aangaande de inventarisatie voor het ver keersplan ook ter beschikking zouden worden gesteld van de Noordwijkse Ondernemers Vereniging en van Hoofdstraat Koopcentrum. KATWIJK De gemeente zal geen maatregelen ne men om het sluipverkeer dat gebruik maakt van de Nieuwstraat te weren. De bewoners van deze straat hebben zich gesplitst in vóór- en tegenstanders van de door de gemeente voorgestelde verkeersdrempels. Toen uiteindelijk twee bewoners wensten dat de gemeente alle schade die direkt of indirekt zou voortvloeien uit de plaatsing van de drempels zou vergoeden, was voor B en W de maat vol en de situatie blijft nu zoals zij is. De Nieuwstraat heeft de status van woonerf en zou als zodanig geen sluipverkeer mo gen aantrekken. Dat gebeurt momenteel wél door automo bilisten met als herkomst of bestemming Rijnstraat of Hue- tingstraat. Een afdoende oplos sing voor dit probleem is al leen mogelijk wanneer de J. van der Perkstraat doorge trokken wordt naar de Wasse- naarseweg. De Van der Perk straat kan met zijn wijkonts- luitende functie het sluipver keer van de Nieuwstraat over nemen. Voordat deze weg kan worden doorgetrokken zal echter eerst nog een stuk grond gekocht moeten wor den, maar de onderhandeling hierover is opnieuw afgebro ken, aldus burgemeester C. A. Bos gisteren in de vergadering van de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken. Rond De Muzenhof moeten nog 160 woningen verrijzen. LEIDERDORP In de ge- Worden er dit jaar nog 262 ningen komen, meente Leiderdorp zullen in woningen gebouwd volgens de de periode 1984-1988 ongeveer plannen, in 1988 verwacht' 800 woningen worden bouwd. Dat is althans de ver wachting van de gemeente, die er nog maar 75 te bou wen. De gemiddelde woning bezetting (het aantal inwoners gestalte heeft gekregen in de per woning) zal steeds verder officiële prognose woningbou w/inwonertal. De gemeente denkt in 1988 uit te komen op een totaal van 8370 woningen en 22.348 mensen die daarin wonen. Uiteindelijk zullen er in een „volgebouwd" Leider dorp naar schatting 10.000 wo ningen staan bij een inwoner tal dat tussen de 25.000 en 26.000 ligt. De woningbouwproduktie wordt door de gemeente niet dalen volgens de prognose, tot 2,67 in 1988. De meeste wonin gen worden nu vanzelfspre kend gebouwd in de nieuw bouwwijk Buitenhof. Buiten hof-Oost nadert zijn voltooiing en zal in de loop van 1986 met een totaal van 800 woningen gereed moeten zijn. Vanaf dat moment verwacht de gemeen te met de bebouwing van Bui tenhof Midden en -West te kunnen beginnen. Uiteindelijk moeten hier in een vrij dichte al te optimistisch ingeschat, bebouwing nog eens 2000 wo- leend. De prognose gaat verder uit van woningbouw boven en naast Muzenhof, waar onge veer 160 woningen zullen ver schijnen. Aan de Hoogmadese- weg zijn 60 woningen in de vrije sector gedacht op de plaats van het voormalige tuincentrum. In het voormali ge bejaardenhuis De Dillen burg zullen 37 woningen voor ouderen worden onderge bracht als alles volgens plan verloopt, en dan zijn er nog een aantal kleinere locaties. Veel bouwplannen zijn afhan kelijk van rijkssubsidies, die naar verwachting maar mond jesmaat zullen worden ver- li LEIDSCHENDAM Een wilde achtervolging van Voorschoten naar Heem politiekorpsen door vluchtauto geramd. de ctpHp hppft iiitpinrlpliik Rond tien voor half vier signa- Stede neeit UltemdeiyK leerde een surveillancewagen niet tot de aanhouding van twee verdachten ge- tie, die via Stompwijk* en leid. Deze wisten op het Voorschoten terug naar het laatste moment te ont- bureau reed, in Voorschoten snappen. Bij de achtervol- «J a^gd"ich ging die zo n twee uur fangs de ^inkels. Toen de duurde, werden verschil- agenten de bestuurder wilden lende wagens van diverse aanhouden, gaf deze vol gas in de richting Wassenaar. Over de A44 reed de vluchtauto via Nootdorp naar Haarlemmer meer waar het niet lukte de auto tot stoppen te dwingen, van de Leidschendamse poli-- Voor een blokkade van poli tiewagens op de weg in Hoofd dorp stopte de wagen wel. Nauwelijks tot stilstand geko men, reed de bestuurder ach teruit, ramde een politiewagen en ontsnapte richting Heem stede. Ook daar had de politie de weg geblokkeerd. De vluchtauto reed boven de dwars op de weg geparkeerde politieauto en sloeg over de kop. De inzittenden konden de auto voordat de agenten er bij waren, verlaten en wisten via een naastgelegen sloot de poli tie te ontvluchten. Onderzoek wees uit dat de kentekenpla ten van de auto in Voorscho ten waren gestolen. Van de twee inzittenden ontbreekt tot op heden elk spoor. Kippenhok en stallen voor dorpDedougou WARMOND Al enkele ja ren is de commissie ontwikke lingssamenwerking Warmond bezig geld bijeen te brengen voor een educatief agrarisch project in Opper Volta. In de plaats Dedougou wordt, mede dankzij de activiteiten in de gemeente Noordwijk, een edu catief centrum opgezet en Warmond wil proberen daar nog een kippenhok met maga zijn, een ossenstal en varkens stal aan toe te voegen. Met 15.000 gulden kunnen de gebouwen worden neergezet. De commissie heeft de afgelo pen twee jaar al 11.000 gulden bijeengebracht zodat het dit jaar zeker moet lukken het to tale bedrag te verzamelen. Bij het geld dat de commissie door middel van verschillende acti viteiten bijeen brengt legt de gemeente hetzelfde bedrag uit de gemeentekas. Voor het ko mende jaar staan er weer ver schillende Opper Volta-evene menten op het programma die tot het bijeenbrengen van het beoogde bedrag moeten leiden. Woensdagavond is er in het Trefpunt aan de Herenweg 80 een bijeenkomst over het Noordwijkse project voor Op per Volta. Er wordt een film vertoond over een aantal on derwijsprojecten in deze Afri kaanse staat. Babs Casse van de werkgroep Noordwijk/Op- per-Volta geeft een toelich ting. De bijeenkomst, die om acht uur begint, is gratis toe- gankelijk. nt ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zater- II ien 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw dt nog dezelfde avond nabezorgd. - L Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant. wordt: 0 per maand met automatische afschrijving v bank/girorekening,nr: 0 p>er kwartaal JUF een set tennisballen naai: ^„'Jde/PlaatsTelefoon ëze bon in open envelop-geen postzegel plakken- naar: S^ourant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag ten daartoe aanleiding bestaat, kan een verzoek om een iment worden geweigerd. ANZ j KMTP-Lisse weer actief LISSE - De afdeling Lisse van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde komt donderdag 16 februari bijeen in het jeugdgebouw van de gereformeerde kerk aan de Julianalaan te Sassenheim. Op deze avond wordt een reis door Sumatra belicht. Maan dag 27 februari komt de afde ling weer bijeen, ditmaal in de zaal van de Pauluskerk te Lis- se. Het werk van de eigen le den is dan het onderwerp van de avond. Cursussen zijn er bij de KMTP ook te volgen. Zo start op dinsdag 28 februari de cursus „snoeien". Maandag 12 maart start de cursus „kennen en herkennen", waarop men onder meer aan de hand van dia's de kenmerken van de plantenfamilies eens goed gaat bekijken. Tevens staat er een bloemschikcursus op het pro gramma. LEIDERDORP De doortrekking van de Mauritssingel is voor de PvdA in Leiderdorp geen heilige koe meer. Dat bleek op de gisteravond in Muzenhof gehouden ledenvergadering. De afde lingsvergadering van de PvdA nam het tamelijk verstrekkende besluit, dat de aanleg van de opleidingsweg en de bouw van de brug over de Does, die de door sluipverkeer aangetaste Hoofd straat moet ontlasten, alleen door mag gaan als dit financieel geen grote problemen geeft. Zoals bekend is het project uit het provinciale wegenplan ge schrapt, waardoor de gemeente zeker de eerste tien jaar de aan leg moet voor-financieren. „Dat betekent dat er tot 1994 jaarlijks vier ton extra op de gemeentelijke begroting moet worden be zuinigd. Met de ƒ250.000.- aan rentelast wegens het niet door gaan van de meubelboulevardplannen is dat 650.000.- waar je elk jaar,niets mee kan doen", zo rekende afdelingssecretaris Vic tor Molkenboer zijn gehoor, dat voornamelijk uit Rooie Vrou wen bestond, voor. Molkenboer is met het PPR-raadslid Hein v.d. Zande de opstel ler van de verkeersknelpuntennota die gisteravond ter discussie stond. Het college van Ben W heeft onlangs op advies van de comissie Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Milieu besloten een onderzoek naar de verkeerstromen in Leiderdorp te laten uit voeren door het verkeerstechnisch adviesbureau Dwars Hederik Verheij. Overigens wordt niet alleen op gemeentelijk maar ook op provinciaal niveau naarstig naar middelen gezocht om de doortrekking van de Mauritssingel toch mogelijk te maken. Wethouder A. H. Meerburg (CDA) bevestigde desgevraagd dit gerucht dat in politiek Leiderdorp de ronde doet. Het bestek voor de brug en de weg zoals dat is opgesteld door het bureau Bongerts is inmiddels op het gemeentehuis ontvan gen. Wethouder Meerburg zei dat het college van B en W er alles aan gelegen is de belofte aan de bewoners van de Hoofd straat gestand te doen. Hij hoopte de gemeenteraad in april van dit jaar een voorstel te kunnen doen. Haaswijk vanuit de lucht. OEGSTGEEST De nieuw bouwwijk Haaswijk krijgt een eigen bushalte. Als komende zomer het nieuwe lijnenplan van de NZH in werking treedt, zal in Oegstgeest lijn 46 vervangen worden door lijn 30. Lijn 30 zal zijn beginpunt hebben in Haaswijk. Dit bete kent echter ook dat de bushal te in de Marelaan, nu eindhal te van lijn 46, komt te verval len. Oegstgeest heeft overleg ge pleegd met de busonderne ming Centraal Nederland om lijn 145 bij de Hazenboslaan af te laten buigen naar de Lange Voort zodat er in de omgeving van het bejaardencentrum Hofwijck straks toch een op- stapmogelijkheid blijft. Cen- LISSE Op de geïntegreerde openbare scholen de Woelay en Poeleway is het deze we ken de muziek die (naast de normale portie leerstof) alle mogelijke aandacht krijgt. En kele weken lang is de jeugd van deze school zeer druk in de weer met muziek in het al gemeen, alle mogelijke facet ten daarvan; het leggen van verbindingslijnen tussen de muziek enerzijds en zaken als culturen, landen, volken en bijvoorbeeld ook tijden anders- zijds, daarmee dus het ene leervak verenigend met het andere. Een en ander mondt uit in een grote expositie die in de week van 27 februari tot en met 2 maart in de school wordt gehouden en waarom heen nog heel wat staat te ge beuren. Het lerarenteam van de beide scholen is niet zomaar tot dit grote muziek-projekt geko-' men. De basis ervan ligt in de door hen gevolgde cursussen van het NIB (dat is Nieuw In tegratie Basisonderwijs), waar bij men uitgebreid werd geïn formeerd over het hoe en wat van het geïntegreerde onder wijs zoals dat heden ten dage meer en meer wordt toegepast. In het kader van deze cursus moest men ook een bepaald onderwerp bij de kop nemen en volledig uitspitten. De bei de teams van de Poeleway en Woeleway kozen voor het on derwerp muziek. Naar hun mening is dit namelijk het stiefkind in het onderwijs en men wilde graag de basisken nis opdoen om daar op de twee Lissese scholen grondig veran dering in te brengen. Er gebeurt natuurlijk het ge bruikelijke op de scholen, maar de leerkrachten van de Poeleway en Woeleway von den dit echter niet voldoende, waarbij zij dan gelijk de hand in eigen boezem staken want men was de eerste om te bea men dat er een zekere drem pel is om zo maar, spontaan, het muziekonderricht ter hand te nemen. Die drempel is men thans overgestapt en nu gaat men door middel van een groot project waar door alle kinderen aan wordt gewerkt de genoten lessen in de prak tijk brengen. Daar houdt het overigens dan nog niet mee op, want na het volgen van deze eerste cursus" gaat het team verder met studeren en zal men in het seizoen 1984/85 als zogenaamde activerings- school gelden en in samenwer king met de schoolbegelei dingsdienst, tot voortreffelijke zaken kunnen komen. traal Nederland heeft inmid dels laten weten hier pas voor te voelen als de voetgangers brug over het Oegstgeester Kanaal met Haaswijk een feit is. Deze busonderneming neemt bij de Van Eysingabrug uit Haaswijk ai vrij veel passa giers op. Als de plannen doorgaan, bé- tekent dat dat de lijnen 30, 88 en 145 zullen zorgen voor het nodige busverkeer op de Wijt- tenbachweg, die slecnts in éen richting mag worden bereden. Bewoners van deze weg vre zen overlast door de trillingen die de bussen veroorzaken. Om deze reden maakte de ge meente eerder wel bezwaar te gen een lijnvoering op de Hof- dijck. Het asfalteren van de Wijttenbachweg om het door dreunen der bussen te com penseren zou Oegstgeest onge veer 200.000 gulden kosten. De gemeente is overigens te gen het plan voor de nieuwe sectie-indeling waardoor een busrit naar Leiden een strip méér gaat kosten.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7