rtcne in teken van veranderingen wil niet Bobben ZATERDAG 11 FEBRUARI 1984 Een van de meest droefgeestige ge bruiken van dit ondermaanse is de lof en waardering, die iemand ten deel vallen zodra hij dit tranendal heeft verlaten. Zelfs de meest no toire recalcitrant ontpopt zich in een in-memoriam als een persoon met door niemand ooit vermoede kwaliteiten. Zo blijkt iemand, die buitenshuis bijna voortdurend alco holische amok maakte zich na zijn verscheiden plotsklaps te hebben gedragen als een bovenstebeste huisvader, die zo lang er niet aan Bacchus was geofferd zelfs de ham sters van zijn bloedjes van kinde ren dagelijks van een rantsoen hapklare brokken voorzag. Zo blijkt iemand, die in zijn zakenle ven over lijken was gegaan, in de beschermende en bemoederende beschutting van de privé-woning van zijn secretaresse een licht ge roerde sterveling te zijn geweest, die zelfs bij het horen van het Wil helmus zijn tranen nauwelijks kon bedwingen. Dit soort gedachten besprong me dezer dagen, nadat ik enige keren naar televisie-uitzendingen van de Olympische Winterspelen had ge keken. En daarbij uiteraard niet heen kon om de ijshockey-beelden. Vroeger kon je bij het kijken naar ijshockey niet heen om Frans Hen- richs, die trachtte elke wedstrijd te doen uitgroeien tot een one-man show. Waarbij het enige manco (vond Frans zelf) altijd was dat hij nooit in beeld kwam. Maar die te kortkoming maakte hij meer dan goed door elke centimeter die de puck over het ijs aflegde te begelei den met een stortvloed aan verbaal geweld. Wat sceptici tot nadenken stemde, maar bij het gewone kij kersvolk lekker in de markt lag. Het zogenaamde Theo-Koomenef- fect om zo te zeggen. Persoonlijk ben ik nooit zo n fan geweest van Frans Henrichs. Ik vond hem te druk. hij spuide te veel onnuttige informatie en raakte nog wel eens in de lianen van zijn eigen enthousiasme verstrikt. In het algemeen houd ik niet zo van figuren, wier stem overslaat zodra ze bevangen raken door emoties. Maar van theater houd ik wel de gelijk. Meer dan van een robot-ach- tig stemgeluid, dat nimmer uit de plooi komt en niet veel toevoegt aan wat ik met eigen ogen kan waarnemen. Zo'n commentaar dat ons nu vanuit Sarajevo bereikt van die Hans Kievit, die ik ooit op Zand voort het ene cliché na het an dere in de geluidsinstallatie heb ho ren brullen En die er sindsdien niets heeft bijgeleerd. Ik kan ook niet zo warm Jopen voor die Govert van Brakel, wiens schoonvader begin deze week nog een krant opbelde om de redactie er attent op te maken dat niet Hen richs maar Govert naar Sarajevo was gegaan. Nou dat laatste weten we dan nu. Govert zal best wel is ijshockey hebben gezien, maar het is nog wel wat anders of je een wedstrijd voor de ziekenomroep verslaat of op de televisie van com mentaar voorziet. Nee, dan ik beken het bijna met bloedend hart verlang ik terug naar het tijd- perk-Henrichs. Hoe je het ook wendt of keert, die slaagde er wél in de kijker bij de les te houden. Of dat nu gebeurde door enthousiasme bij de massa op te wekken of mee warigheid bij zijn critici, laat ik maar even in het midden. Wat ik tragisch vind is Henrichs' afwezigheid bij het olympische bobgebeuren. Dat had ik hem ge gund. Tenslotte is het aan Frans te danken dat er twee durfals naar beneden suizen in zo'n aërodyna misch gevormde doodskist op glij- ijzers. Dat is niet niks, dat is het re sultaat van een even dramatische als overtuigend klinkende oproep van Frans vele jaren geleden. Die het kijkersvolk emotievol aan spoorde om voor enige tienduizen den guldens ook zo'n futuristische slee aan te schaffen. Nu die bede is verhoord, is Frans er niet bij. En dat is hoe dan ook triest. Ik heb gehoord dat Frans zó boos is over de gang van zaken bij Studio Sport, dat het bestond om de vete raan een ticket voor Sarajevo toe te sturen op naam van Kievit, dat hij alleen nog maar naar Duitsland kijkt. België biedt geen soelaas de Belgen zenden niets uit van het Sarajevo-gebeuren. Ook dat is jam mer, want anders zou er wellicht iets bij onze zuiderburen te regelen zijn. Wat bij ons kan moet daar toch zeker kunnen. En wat is mooi er dan bij de volgende Olympische Winterspelen een Nederlandse en een Belgische bob in de baan? Met op de BRT het commentaar van Frans. Want voor een Belgische sportuitzending zou ik geen betere commentator weten. PS. Het was maar goed dat Ria Vis ser die vlag niet droeg bij de ope ning in Sarajevo. Anders zou ze he- leméal achteraan zijn geëindigd. BUYS g7axa2UAG Het jaar van 45-5<te veranderingen. Zo 5x141 wielerseizoen 1984 nu hildden omschreven. Hoe- maar weinig is ge- 48x1 eerste grote sensa- 20); feit. Francesco Mo- 22-i^ft het onmogelijk te :37 ljren geachte uurrecord «^dy Merckx toch scher- iteld. Twee keer zelfs. j]808 km werd het re- plfüd naar ^m. Italiaan vooral dank zij »en. pnsehappelijke aanpak ie- er'erbijsterde, hadden zich al ingée andere opwindende za- Het begon met de aas-Post. Hoewel iedereen ^et zwÜ6en toe pro- magte doen werd vorig jaar, joorf de tijd verstreek, steeds ler dat de Zeeuwse klassie- et ïg de ploeg van werkgever j^npleet ontmantelde. Raas heerf- Daarbij bleef het niet. E^etemann> die deze week mp0ree luister bijzette door de ka fe winnen van de Ruta del bgö'de zijn oude werkgever jjg ^n een later stadium de °n buitenland voltrokken zich s de nodige opmerkelijke lernard Hinault vertrok bij De relatie met Guimard t Cipt langer tegen de spannin- it zé?nd- Een ander groot ta- V(jBelg Fons de Wolf, keerde land terug. Het avon- was een grote teleur- geworden. De komende watjaanden zullen de liefheb- i ook waarschijnlijk kun dereten van de nodige verras- ee jEén ding staat namelijk haire genoemde coureurs jn uitgezonderd moeten gelden. Er staat te veel het spel om onzichtbaar in 'gja^on mee te rijden. ;n d ten' leocmakkeliik a hun echter niet gemakke- gemaakt. De jonge acil vori8 Jaar is doorge reder leiding van het duo id f (wereldkampioen) en Fig- ourwinnaar), is niet van e terrein zo maar geven. Hoe de uiteindelijke I zonder papieren, is geen plaats meer. Desondanks staat ook voor Hinault niet bij voorbaat vast dat hij op zijn oude niveau kan terug keren. Niet alleen Fignon c.s. zal proberen hem dwars te zitten. In eigen land zal hij ook moeten afre kenen met Stephen Roche, die on der leiding van de gehaaide ploeg leider De Muer met pensioen gestuurd door Peugeot, maar met een brede grijns om de lippen terug aan het front als kopman van La Redoute aantreedt. Roche moet eveneens worden beschouwd als een jongere die potentieel in staat is de wielerwereld naar zijn hand te zetten. Tenslotte zijn er nog Italië en Spanje. Ook daar zit het dit jaar met de wielersport goed. Van Italië (waar Saronni de Giro zal moeten winnen om de populariteit van Mo- ser enigszins in te tomen) is dat geen nieuws. Het feit, dat zich de nodige nieuwe ploegen in Spanje hebben gemanifesteerd is wel op merkelijk. Dat is evenwel te dan- •ken aan de successen van Gorospe en Delgado in de Tour de France. In een klap Het circus van Félix Lévitan is nog altijd de spil waar alles om draait. Daar kan een verloren seizoen in één klap worden goedgemaakt. Al leen daar al kan met de door de sponsors geïnvesteerde gelden het doel naams-, resp. merkrecla- me worden bereikt. De reclame bureaus zien meestal knarsetan dend toe dat voor de wielrennerij wordt gekozen. De komst van Pa nasonic in het internationale pelo ton kan in dat opzicht dan ook ze ker wel eens vérstrekkende gevol gen hebben. De wielersport, tot voor kort noodlijdend, lijkt een nieuwe bloeiperiode tegemoet te gaan. Hoewel alles nog in de kin derschoenen staat wijst alles erop, dat de interesse in Japan en Ameri ka snel toeneemt. Geld is daar ken nelijk in overvloed. En dat is dan ook precies de reden waarom Ro ger de Vlaeminck terugkomt en Didi Thurau zijn afscheid weer een jaartje heeft uitgesteld. Het zou vreemd zijn wanneer ook de Ne derlandse profs nietde nodige „graantjes" zouden meepikken. PETER VAN PUTTEN Hoog eindigen Robert Vunderink, die op 12-jarige leeftijd in Zwolle met zijn sport be gon en drie weken later al club kampioen werd, heeft een drukke tijd achter de rug. Dat alles moet resulteren in een goede klassering in Sarajevo. Hij zelf probeert daar met name op de tienduizend meter hoog te eindigen. De vijf kilometer wil Vunderink gebruiken om aan de omstandigheden en het ijs te wennen. „Mijn kracht ligt voorna melijk op de lange afstand, al moet niemand rekenen op een medaille. Er zijn erg veel kanshebbers en ik ben nog jong. Van Tomas Gustaf- son is alles bekend, maar ik kan er nog wel tien opnoemen. Wat dacht je van die Russen? Ze trekken daar gewoon een blik met schaatsers open, die voor een keer over het ijs racen, meteen een wereldrecord neerzetten en zich vervolgens nooit meer laten zien. Verder is Falk Larssen kanshebber. Laten we ook de Amerikaan Mike Woods niet vergeten. Al met al mag ik dus weinig hoop op eremetaal koeste ren. Met een plaats bij de eerste acht ben ik tevreden. Het grote voordeel van de Olympische Spe len is wel, dat je blind Kunt rijden. Gewoon zo hard mogelijk, totdat de pijp leeg is en maar kijken waar je uitkomt. Verder hoef je je nergens wat van aan te trekken. Klasse menten tellen toch niet", aldus de man -die zich vorig jaar tijdens de Nederlandse kampioenschappen definitief in de kernploeg reed. Opzien baren Vunderink baarde toen opzien met overwinningen op zowel de vijf als de tien kilometer en een tweede plaats in het algemeen klassement. „Toen heb ik ook wel een beetje geprofiteerd van dat gedonder rond die reclameteksten van Hilbert van der Duim. Alle aandacht was op hem en de overige kernploegleden gericht, niemand hield rekening met mij. Dat kwam mij goed uit. De vierde plaats bij het NK van dit jaar viel iedereen wat tegen, omdat er veel verwacht werd, maar ik ben er zelf niet ontevreden mee, ook al omdat ik geprobeerd heb mij wat meer toe te leggen op verbete ring van de vijfhonderd en vijftien honderd meter. Dat gaat altijd ten koste van het lange-afstandswerk. Maar de laatste weken heb ik me daar weer op gericht". Met het gerommel en gekrakeel in de KNSB en de bijbehorende selec tieprocedures, die dit seizoen meer dan ooit verwikkelingen tussen all round-trainer Henk Boer en zijn vakgenoot Gauke Nijholt van de sprintploeg opleverden, houdt de Zwollenaar zich niet bezig. „Het gaat mij ook niets aan, maar ook met andere dingen bemoei ik me nooit. Ik heb de bond alleen maar nodig voor een licentie, zodat ik kan schaatsen, verder zoek ik het zelf wel uit. Maar de rotzooi is na tuurlijk wel erg groot binnen de bond. Er kunnen daar zo een aan tal mensen ontslagen worden, want ze lopen alleen maar langs elkaar heen. Ze zitten zich daar volkomen belachelijk te maken en niemand weet wat er moet gebeuren. Dan komen we in Davos en dan blijkt er ineens van alles geregeld te zijn, maar dan wel door drie verschil lende mensen, onafhankelijk van elkaar". Onbetaalde declaraties „De declaraties van mij, die al zeer miniem zijn vanwege het budget Op deze aërodynamische fiets reed Francesco Moser begin januari naar het werelduurrecord. Het was de eerste opmerkelijke verrichting in dit wielerjaar. krachtsverhoudingen zullen zijn blijft voorlopig nog even onduide lijk. Weliswaar is deze week een begin gemaakt met de eerste, soms al tot serieuze evenementen uitge groeide trainingswedstrijden, maar toch moet dat worden beschouwd als „spielerei". Waarbij overigens de ploeg-Post zijn eerste triomf al binnenhaalde, doordat Eddy Plan- ckaert afgelopen dinsdag de Prijs van Besseges op zijn naam schreef. Pas in een wat later stadium zal tot uiting komen of de ploeg-Post, zo als menigeen verwacht, aan kracht heeft ingeboet. Enerzijds omdat Raas en zijn makkers zich op Sicilië voorbereiden, maar anderzijds eveneens omdat de eerste echt gro te confrontatie de klassieker Mi- laan-San Remo wordt en niet zoals velen denken de Tirreno Adriatico. Zeker, wanneer Raas daar een etappe-overwinning kan meepak ken, zal hij dat niet laten. De ex- kopman van Post mikt echter voor al op de koers naar San Remo. Daar wil hij zijn eerste grote slag slaan. Zelfs de mogelijkheid een zege te boeken in een kleine meer daagse wedstrijd zal hem niet in verleiding brengen ook maar enig risico te nemen. Raas mag dan al de nodige jaren meelopen, hij be seft terdege zich wederom te moe ten waarmaken. Hij heeft een grote last op zijn schouders genomen door een reeks van collega's te ver zekeren dat er geld zal worden ver diend. Dat moet snel worden bewe zen, want anders krijgt het ver trouwen een gevoelige tik. Zo werkt dat nu eenmaal ook bij de beroepswielrenners. Diep gekrenkt Hoewel Post officieel heeft ver klaard de conflicten niet te zullen zoeken, zal hij ze ook niet ontlopen. De Amstelvener is diep gekrenkt. Bovendien onderkent hij dat ook zijn mannen maar bij één ding be lang hebben: dat is winnen (in alle opzichten) en geld verdienen. De twee grote nationale ploegen zullen niet opzettelijk tegen elkaar koer sen, maar er behoeft maar weinig te gebeuren of de vlam slaat in de pan. De renners zijn er helemaal op voorbereid. Henk Lubberding bij voorbeeld stelt: „Ik vrees dat er moeilijkheden komen. Kijk, ik zoek ze niet en het is vervelend te gen je oude collega's te moeten rij den. Maar er kan onderweg licht iets gebeuren waardoor toch alles wordt vergeten. En als zoiets niet plaatsvindt, dan komt de ruzie wel door de pers. Er hoeft maar één op merking verkeerd te worden uitge legd, uit zijn context te worden ge trokken en de heibel begint. Want er is onderweg natuurlijk geen tijd om eventuele misverstanden uit te praten". Er is trouwens nog een derde Ne derlandse ploeg dit jaar op de weg. Dat is de formatie van De Goede. Het is een équipe die met Langerijs en Schipper een paar goede cou reurs onder contract heeft. Op pa - r Robert Vun- zoekt de publiciteit Zwollenaar, die tij iet schaatsseizoen zijn vrije dagen door zijn vriendin in sup- op te brengen, tijd niet laten het publiek, in zijn woonplaats stoorde. „Ik een simpele schaat- en iedereen moet er voor hebben, dat rust en privéleven de 22-jarige Neder- op de tien kilo- lijdens de Olympische vandaag in Saraje- op de 5.000 meter, geleefd worden door of de pers", vervolgt „Het is leuk dat ieder- de rit steunt en als is zal ik uit dank- een hand opsteken, wil niet zeggen, dat ik meteen publiek bezit seizoen kan ik maar dagen thuis zijn en dan lastig gevallen worden, zit ik ook eigenlijk vaak in Raalte. In de ik weer gewoon bij mijn Zwolle". zal vreemd opkijken bij van deze uitspraken, algemeen zijn topsporters publiciteit, zoeken het en gebruiken de pers het hun uitkomt. Publici- tevens vaak populari- kan goed van pas ko- nevenactiviteiten van amateursporters. Vunde- een totaal andere instel- ich op het ijs waarmaken pers als mensen die nor- werk doen. Tegenwer- niet, doch, slechts mee- het hem uitkomt aderen zich aan misschien wat halsstar- dat is zeker niet zo be- hou er alleen niet van dat j te laat komen. Of dat ik «Fot deel van miin vriie tiid 2a-baar moet zijn voor andere H Laatst had ik er nog één 10, vier uur afgesproken had, om twee uur voor de deur '5. 36et de mededeling dat ie nog 14,appen moest doen. Ik heb 26,|êgd dat ie die dan maar W^est doen en dat ik daarna 12, jhikbaar was voor een ge- witije is dus netjes om vier uur 38. tomen. Als ik dat niet doe toch geleefd? Bij andere vorïgin de kernploeg is dat an- 29-2e zoeken altijd de uitgang Zwa de pers verzameld is. Ik 1 heb daar totaal geen behoefte aan. Laat mij maar gewoon zo hard mo gelijk schaatsen". pier is deze wielerstal zelfs zeer sterk, omdat de kleuren eveneens worden verdedigd door de gebroe ders Maertens, van wie ex-wereld kampioen Freddy de meeste faam geniet. Laatstgenoemde is echter door het peloton afgeschreven. Hij heeft te veel fratsen uitgehaald. Nog altijd doen de wonderlijkste verhalen over de Belg de ronde. Terecht of ten onrechte ook voor Freddy Maertens staat er veel op het spel. Als hij nog een poosje wil meedraaien, dan moet er dit jaar weer iets worden gepresteerd. Enige allure Zo op het eerste gezicht lijkt de be roepswielersport dus te floreren. Alle ellende ten spijt telt België al weer zo'n zeven profformaties van enige allure. Hinault heeft in Frankrijk de multi-miljonair Ber nard Tapie bereid gevonden een paar miljoen te investeren. Een on verwachte ontwikkeling, want aan vankelijk heeft hij lang onderhan deld met andere sponsors. De keuze voor Tapie is niet de enige surprise geweest. Hinault heeft tevens Phi- y goede trainer en coach is. Ik accep teer ook heel veel van zijn advie zen. Maar ik voel wel het beste wanneer ik in staat ben alles uit de tas te halen. Ach, ik heb gewoon een eigen wil. Boer ook. En dat botst waarschijnlijk wel eens. Op het technische vlak heb ik contact met hem, voor de rest bemoeien we ons weinig met fikaar". Nog geen baan Terugkijkend en tevens vooruit blikkend op zijn carrière komt Vunderink, die in het maatschap pelijk leven nog geen baan heeft gevonden („Dat komt me nu goed van pas, maar op de langere duur heb je er niets aan"), tot de conclu sie dat hij steeds zijn eigen grenzen verlegd heeft. Vanaf het clubkam pioenschap in Zwolle wilde hij steeds meer. Eerst kampioen van het gewest, toen de drang naar meer, een plaats in de kernploeg, het Nederlands kampioenschap, een Europese en wereldtitelstrijd en nu is hij aangeland bij het olym pisch gebeuren. Een aardige staat van dienst voor een 22-jarige, die zijn hoogtepunt nog niet heeft be reikt. „Het is menselijk, dat de blik steeds op iets hogers en iets beters wordt gericht", zegt Vunderink. „Dat is ook goed, dat motiveert een sportman. Ik weet nog goed dat ik hoog tegen een man als Tom Eric, Oxholm opkeek. Een paar jaar ge leden dacht ik elke keer een pak op de broek te zullen krijgen als ik tegen hem zou moeten rijden. Maar nu schaats ik hem, bij wijze van spreken met twee vingers in mijn neus, op afstand. Dan weet je ook dat er nog progressie is. Na de Olympische Spelen wil ik toch nog een keer proberen een man voor het klassement te worden, door een jaar lang te schaven aan de korte afstand. Mocht dat niet lukken, dan ga ik me daarna twee jaar toeleg gen op de vijf en tien kilometer. Dan ga ik proberen op die afstan den in 1988 een medaille op de vol gende Spelen te halen. Maar er kan ook nog een kink in de kabel ko men als Klok, de voorzitter van de KNSB, zijn zin krijgt. Ik heb begre pen dat hij de kernploegen in de toekomst wil afschaffen, omdat die te duur zouden zijn. Nou, als er geen kernploeg meer is, dan stop ik er direct mee, omdat dat een essen tieel onderdeel van de prestaties is. Ik denk dat de eenheid in de huidi ge kernploeg de basis voor het suc ces van Nederland is. We lachen veel, trekken ons nergens iets van aan en we schaatsen alleen zo hard mogelijk". GERHARD NIJBOER Geen plaats Voor de liefhebber, de soigneur lippe Crepel en Paul Köchli aange trokken. Crepel treedt de komende periode op als manager, terwijl Köchli als trainer zal fungeren. De Zwitser zal tijdens de wedstrijden in de ploegleiderswagen zitten. Hij maakt overigens tevens gebruik van een computer voor het opma ken van trainingsschema's, het be palen van welk voedsel moet wor den genuttigd en nog wat andere, voor de wielersport vrii nieuwe ontwikkelingen. Köchli heeft be kendheid gekregen door zijn cur sussen in Zwitserland, waar onder meer Guimard de nodige wijze les sen heeft opgestoken. Met Köchli kan wel eens een nieuwe stap in de richting van de wetenschappelijke benadering van het wielrennen zijn gezet. Zoals professor Contini in Mexico Moser heeft geholpen, zo staat Köchli thans Hinault ter zijde. Het wordt steeds duidelijker, dat aan de begeleiding van wielrenners een nieuwe dimensie is toegevoegd. Nodige geintjes Harde woorden van een deson danks zeer sympathieke jonge top- schaatser. En dat in een bond die bol staat van rancunes en ruzies. In de affaires tussen de trainers mengt Robert Vunderink zich ook niet, al worden er in de kernploeg onder ling wel de nodige geintjes over ge maakt. Het contact tussen trainer Henk Boer en de nuchtere Vunde rink blijkt dan ook minimaal te zijn. „Boer is gewoon een super-in tellectuele trainer. Je hebt gewoon een trainer nodig en Boer doet het wat dat betreft goed. Als mens kan Kleine dingen „Dit zijn natuurlijk maar kleine dingen, maar het tekent zijn aard", vertelt Vunderink verder. „Boer komt over alsof hij een hekel aan publiciteit heeft, maar als hij de pers nodig heeft, maakt hij daar graag misbruik van. Iedereen die denkt Henk Boer te kunnen pak ken, heeft het mis, want Boer is veel gemener dan de rest. Ik maak me daar niet druk om. Hij moet maar doen wat ie wil, als trainer is hij voor mij goed genoeg, al heeft- ie ook wel eens gekke ideeën. Hij wil van elke training een wedstrijd maken. Dan kom ik op het ijs en zegt hij dat ik een nieuw Neder lands record moet rijden. Maar als ik me daar niet toe in staat voel, rij ik rustig met beide handen op de rug de afstand uit. Nou, dan weet- ie weer precies dat ik het niet met hem eens ben. Dat wil niet zeggen dat ik het beter zou weten dan hij, want ik zei al, dat het een bijzonder van de kernploeg", vervolgt Vun derink, „blijven maanden liggen en worden na ettelijke telefoontjes nog niet betaald. In een trainingskamp klamp je dan maar weer eens een official aan, van wie je hoopt dat die het in orde maakt. De onkos tenvergoedingen van november en december heb ik nog niet binnen en het is al februari. Die bedragen liggen nog net zo laag als in de tijd van Ard en Kees. Een kwartje per kilometer en dan nog maar voor één training per week, terwijl ik nota bene zeven dagen op het ijs sta. Verder krijgen we vijftien gul den zakgeld per dag, maar in Da- vos ben je dat al kwijt aan een kop je koffie met gebak. Een glas cola kost ruim .veertien gulden, nou, dan weet je wat voor vetpot het is. We zijn in het schaatsseizoen ge woon een stelletje onbetaalde pro fessionals, dië moeten zeuren om een minimale onkostenvergoeding op tijd te krijgen. Binnen de ploeg blijven we er maar om lachen, al is het natuurlijk triest dat zoiets ge beurt. De sfeer is hartstikke goed, iedereen weet zijn plaats, we hel pen elkaar en trekken ons niets van de troep aan. We schaatsen zo hard mogelijk, dat is alles". ik niet zo erg met hem opschieten, er is weinig contact en ik ben het lang niet altijd met hem eens. Hij houdt ook weinig of geen rekening met onze wensen. Wil altijd zijn zin doordrijven. Wij wilden graag tus sen Davos en Sarajevo één keer per week thuis zijn. Dan ga je naar Boer toe en vraagt wanneer we op het vliegtuig naar Nederland gaan. Zegt-ie ijskoud, dat dat maandag 1 februari zou gebeuren en dat we de zaterdag daarop naar Joegoslavië zouden gaan. Iedereen was tevre den, want dan hadden we een hele week. Maar later kom je tot de ont dekking dat 1 februari op een woensdag valt. Protesten dus en Boer kwaad> Hebben we gedreigd dat we op eigen kosten op maandag weg zouden gaan. En dus kregen we toch onze zin, maar niet van harte".

Leidse Courant | 1984 | | pagina 25