Jozef van den Berg, zoeker naar het vertrouwde van het onbekende s Vindingrijke Lubbers kan Mitterrand helpen bij oplossing EG-problemen Washington: KGB verliest terrein Ontbijt met Den Uyl SIJTHOFF PERS BUITENLAND/ KUNST CcidócSoiMmit ZATERDAG 4 FEBRUARI 1984 PAGIN4 j Taalstrijd in België laait weer op WOLUWE ST. PIERRE De taalstrijd in België is weer opgelaaid. Aanleiding is een advertentie, waarin een huiseige naar in Woluwe St. Pierre een apparte ment alleen aan Nederlands sprekende kandidaat-huurders aanbood. Er is een onderzoek ingesteld of de man niet een wet op rassendiscriminatie heeft ge schonden. Deze zaak is door veel Belgi sche kranten opgepikt. In België vormt de taalstrijd sinds de vorige eeuw haast een deel van de nationale cultuur. De burgemeester van het plaatsje, dat vlak bij Brussel ligt, heeft een verklaring uit gegeven, waarin hij zijn spijt betuigt over „een onwettige demonstratie van intolerantie". Ondernemers in Bolivia staken LA PAZ Voor het eerst in de 158 jaar onafhankelijkheid van Bo livia heeft het verbond van onder nemers voor maandag en dinsdag een staking uitgeroepen. De onder nemers willen een wijziging van de economische politiek van president Hernan Siles Zuazo afdwingen. In het besluit eisen zij het vertrek van de twee communistische ministers uit het kabinet, die verantwoorde lijk zouden zijn voor „onaanvaard bare concessies" van de regering aan de machtige vakbond COB. De ondernemers keren zich vooral te gen het besluit loonsverhogingen van 57 procent toe te staan. Nu 100 doden door cycloon JOHANNESBURG Het aantal slachtoffers van overstromingen als gevolg van de wervelstorm Domoi- na is in het noorden van de Zuida- frikaanse provincie Natal opgelo pen tot zeker 60 mensen. Veel hui zen zijn door het aanstormende wa ter weggevaagd. Tal van mensen worden nog vermist. De schade die de wervelstorm heeft aangericht wordt geraamd op 70 miljoen rand (rond 160 miljoen gulden). De cy cloon heeft in Swaziland zeker 25 slachtoffers gemaakt. Mozambique noemde een getal van 16 doden. In deze landen zal het aantal slachtof fers vermoedelijk nog fors stijgen. WASHINGTON Het uit wijzen, overlopen of over brengen van 117 agenten van de Russische geheime dienst, KGB, over de wereld ver spreid in het afgelopen jaar heeft de Moskouse inlichtin gendienst in het defensief geplaatst. Uit hebben regeringskringen in Washington meegedeeld. Tegelij kertijd breidde de Amerikaanse inlichtingendienst zijn „menselij ke potentieel voor het verkrijgen van inlichtingen" uit. „Dat gebeurt om beter in staat te zijn operaties tegen te gaan van ongeveer 50 belangrijke, terroris tische groepen in de wereld, waarvan veel onder Sovjet-con trole staan of met Moskous stil zwijgende instemming opereren". Menselijk inlichtingenwerk, dat zich onderscheidt van technische middelen zoals spionagesatellieten en communicatie-onderscheppers, omvat agenten en functionarissen die optreden met plaatselijke hel pers die in het buitenland gere- cruteerd zijn. Het directoraat operaties van de geheime dienst, CIA, dat zich on der meer bezighoudt met agenten in het buitenland, is weer op kracht gebracht na een inkrim ping onder Stanfield Turner tij dens het bewind van president Jimmy Carter. Turner zou bijzonder geïntrigeerd zijn geweest door de technische mogelijkheden voor het verkrij gen van inlichtingen. Hij vermin derde het aantal deskundigen op het hoofdkwartier en het aantal „analytici" sterk. De kringen in Washington zeiden dat de Sovjets los van hun verlie zen van de KGB ook krachtiger reacties van regeringen op hun infiltratiepogingen ondervinden en zich verder in de wereld, voor al in Afghanistan en Cambodja, tegenover andere problemen ge plaatst zien, Chin a Sen: Er is niks veranderd in Suriname DEN HAAG Het aantreden van het nieuwe Surinaamse interim-kabinet Udenhout, dat gisteren is beëdigd, geeft wei nig hoop. Er is in Suriname ei genlijk niets veranderd. Bou- terse blijft aan de macht. Dat heeft Henk Chin a Sen, de Su rinaamse ex-president en voorzitter van de Bevrijdings- raad, gisteren verklaard. Hij spreekt van „de zoveelste klap in het gezicht van het Suri naamse volk". Volgens Chin a Sen blijft het militair gezag de macht in het land. De ex-president meent dat de militairen, onder lei ding van Bouterse „vroeg of laat" weer zullen toeslaan. Volgens Chin a Sen was er on der zijn regering op 1 mei 1980 al een programma opgesteld voor het tot stand brengen van democratische structuren en een grondwet. „Maar dit programma is door de militairen geblokkeerd", al dus Chin a Sen. Volgens hem is de samenstelling van het ka binet het resultaat van de strijd om posities en niet van de strijd om principes. Hij meent dat het interim-kabinet niet kan rekenen op steun in brede lagen van de bevolking. De benoeming van drs. Wim Udenhout (39) tot premier en minister van buitenlandse za ken komt voor velen in Para maribo enigszins als een ver rassing. Hij heeft zich tot dus ver alleen achter de schermen van de politiek bewogen. Udenhout geldt als gematigd en is zeker geen revolutionaire fanaticus, zo wordt in Parama ribo gezegd. Naast Udenhout werden nog zes ministers beëdigd. Drie van hen zaten al in het afge treden kabinet-Alibux. Op jus titie en binnenlandse zaken keert mr. F. Leeflang terug. E. Tjon Kie Sim wordt weer mi nister van natuurlijke hulp bronnen en energie. De poli- tie-inspecteur Meynard keert terug op leger en politie. Op onderwijs komt Li Fo Choe. Een bestuurder van de vakcentrale C 47, Gils, wordt minister van arbeid, sociale za ken en volkshuisvesting. I. Fong Poen is minister van handel, transport, industrie en landbouw, visserij en veeteelt geworden. DEN HAAG Het is niet voor niets dat president Mitterrand dezer dagen als een handelsreiziger langs de Europese hoofd steden trekt. Tot 1 juni, de datum waarop Frankrijk het voorzitterschap van de Europese Gemeenschap bekleedt, heeft Mitterrand de tijd om de Europese Gemeenschap weer op het juiste spoor te zetten, zoals de Fransen bij de aanvang van dit jaar hebben be loofd. Het is ongetwijfeld een van de belangrijkste agendapunten in het poli tieke overleg tijdens het bezoek dat de Franse pre sident maandag en dins dag aan Nederland brengt. Het tweedaagse bezoek van Mitterrand, die wordt verge zeld door zijn vrouw en vier van zijn ministers, bewijst ook dat de betrekkingen tussen Nederland en Frankrijk dui delijk zijn verbeterd. Hoewel beide landen maar door 200 kilometer worden gescheiden] zijn de betrekkingen lange tijd overschaduwd geweest door de vervuiling van de Rijn door toedoen van de kalimijnen in de Franse Elzas. Nog in 1979 riep de regering in Den Haag de ambassadeur in Parijs terug om te protesteren tegen de weigering van de Franse Nationale Vergadering om het Rijnzoutverdrag te be krachtigen, met als gevolg dat de kalimijnen straffeloos door konden gaan met hun lozin gen. In november vorig jaar had alsnog de ratificatie van het verdrag plaats. In Den Haag is men zich ervan be wust dat de kwestie van het Rijnzout is opgelost door per soonlijk ingrijpen van presi dent Mitterrand. Eenwording Vóór de moeilijkheden over het Rijnzout-verdrag stonden Nederland en Frankrijk als kemphanen tegenover elkaar in het proces van de Europese eenwording. De vroegere In verband met het staatsbezoek van de Fran se president Francois Mit terrand aan Nederland werden giste ren de lan taarns bij het Koninklijke Paleis op de Dam nageke ken. Kapotte denlesve"anl v- gen. Mitter- Franse president De Gaulle, die vond dat ook een verenigd Europa moest bestaan uit indi viduele sterke naties, kreeg in de Europese Gemeenschap te maken met heftige oppositie vanuit Nederland, dat nog steeds een Europa van boven nationaal karakter voorstaat. Sinds Frankrijk vanaf 1982 door socialisten wordt gere geerd, staan beide landen op het gebied van de buitenlandse politiek vaak nog even ver van elkaar als voorheen. Ter wijl Frankrijk zonder aarzelen een militaire rol wil vervullen in landen als Tsjaad en Liba non, staat Nederland bekend om zijn „pacifistische" tenden- zen. De Leidse hoogleraar Wesse- ling vat het verschil in politie ke benadering als volgt samen: „Het Nederlandse idealisme is in Franse ogen een uiting van hypocrisie. Voor de Nederlan ders is het Franse realisme een zoek. vorm van cynisme". De Fran sen begrijpen in het algemeen onze rechtlijnige calvinistische cultuur niet. Onze politieke gebruiken en liefde voor de democrtatie maken ons in de ogen van de Fransen in zekere zin verwant aan Engeland, met welk land de relaties ook niet al te hartelijk zijn. EG-problematiek Zoals gezegd, Mitterrand komt niet alleen als president naar DEN HAAG De Franse president Francois Mitte- rand zal dinsdag tijdens zijn officiële bezoek aan Nederland een ontbijtge- sprek hebben met opposi tieleider Joop den Uyl. Daarbij komen waar schijnlijk de Europese pro blemen na de mislukte top in Athene en mogelijk de kernbewapening aan de orde. De heren spreken el kaar „als sociaal-democra ten onder elkaar". Tijdens zijn bezoek, dat duurt van maandag tot woensdagmorgen, zal de Franse president zich twee maal met premier Ruud Lubbers en minister Hans van den Broek van buiten landse zaken onderhou den. Bovendien luncht hij dinsdag in de Ridderzaal met de voltallige minister raad. Naar verwachting zullen de problemen rond de fi nanciering van de EG de gesprekken overheersen. Maar ook de handelsrela tie (Nederland exporteert meer naar Frankrijk dan andersom), de landbouw politiek en het onderwijs in de Franse taal worden genoemd. De Franse pers toont grote belangstelling voor het bezoek. Nederland, maar ook als voor zitter van de Europese Ge meenschap en hoewel de Fransen vol goede wil zijn, lijkt het erop dat zij zelf ook niet bijster goed weten hoe op lossingen aangedragen moeten worden voor de veelkoppige problematiek die de Europese Gemeenschap teistert. Er wordt al gezegd dat de Fran sen de hulp van de vindingrij ke premier Lubbers goed zul len kunnen gebruiken. De Nederlandse premier, die in het Europese circuit als „briljant" wordt omschreven, (die uitspraak zou onlangs ge daan zijn door de Franse mi nister Cheysson van buiten landse zaken) en als „de man die Europa zou kunnen red den" (aldus de Westduitse mi nister van buitenlandse zaken Genscher), heeft in ieder geval genoeg ideeën paraat om een interessante gedachtenwisse- ling in Den Haag mogelijk te maken. De Franse president heeft bij zijn Nederlandse collega's het nodige krediet opgebouwd, toen Franse boeren en Neder landse vleesexporteurs vorige maand als kemphanen tegen over elkaar stonden. Aan de Franse grens en in Bretagne werden Nederlands vlees en Nederlandse varkens uit vrachtwagens geladen door de boeren. Ze protesteerden daar mee tegen de lage prijzen van het varkensvlees. .President Mitterrand maakte duidelijk dat de gearresteerde actievoerders niet lankmoedig zullen worden behandeld en Frankrijk het landbouwbeleid van de Europese Gemeen schap zal respecteren. „Of we maken deel uit van de Ge meenschap, of we staan er bui ten. Als we er deel van uitma ken, aanvaarden we de regels. Parijs kan de landbouwpoli tiek niet op zijn eigen houtje veranderen". Verdergaande samenwerking blijft voor Nederland en Frankrijk een nadrukkelijk nagestreefd doel. Een voor de Fransen gevoelig punt is de door ambassadeur Claude de Kemoularia herhaaldelijk ge uite vrees dat het taalonder wijs van het Frans op de Ne derlandse 'scholen wordt be perkt of zelfs afgeschaft. De Fransen doen ook grote moeite voor de ontvangst van een Frans televisiekanaal in Nederland. Voor het eerst is dat volgende week in Den Haag te zien. Dat Nederlan ders overigens nog altijd in sterke mate vertrouwd zijn met de Frankrijk moge blijken uit het feit dat een miljoen Ne derlanders hun vakantie door brengen in Frankrijk, waar een groot aantal zelfs een huis heeft. Aalbersberg op slotdag derde VILLARS DE LANS Op de laatste dag van skiloopkampioenschapper van de Lage landen i Villars de Lans is d Amersfoorter Martin Aa bersberg op de dertig kil< meter als derde geëindigd De Spanjaard Josef GirfL zegevierde in 1.42.31, Aalbersberg passeen ruim vier minuten later streep. In het landenkla sement eindigde Nede land achter Spanje, Franl rijk en Italië als vierde, deden tien landen mee. jstsc tn n St. Ur i din r drie r 'het fit en ze c rokket i ;tua Regels aan buitenlandse oefenduels ZEIST Het sectiebest m betaald voetbal zal clubs die Nederlandse competitieda oil in het buitenland aantrekk< ke financiële contracten nen afwerken, daarvoor vaker dan twee keer per zoen toestemming geven, werd tevens nog een aai andere voorwaarden vz legd, waaraan zal moeten den voldaan om uitstel een vastgestelde competi wedstrijd te kunnen krijgefc' De buitenlandse wedstrijd ten minste 30 dagen van te ren moeten worden aai meld en na de eerste vrijda fo maart zal geen uitstel worden verleend. Wanneei de datum van het buitenlai duel een uit-wedstrijd iri nationale competitie had n ten worden afgewerkt, heeft de ontvangende vei ging recht op schadeloos: ling. De „vergoeding" is gesteld op tien procent vai bruto-bedrag dat de club, om uitstel heeft verzocht, gens contract in het bui land ontvangt. mma vincie same atie in aanda iheid, en de tnen natui inept grint kf(king bek S \ed 9< Istuk naai i moo ter Lt kernen kosti irtmde *ord. h zich tmaal ir ander Hij v biet n en dei 15 uut Nederlandse zeges SÉ! zwemmen in Parijs PARIJS Op de eerstel van de internationale zwl wedstrijden in het 25 ml bad van Boulogne-Billana (omgeving van Parijs) r zowel Conny van BenturJ Annemarie Verstappen eei stand op haar naam gebra Conny van Bentum wonT 200 meter vrije slag in 2.0(1 Zij was daarmee 0.2 secorl sneller dan de als tweede S" komende Francaise Verorf Jardin. Annemarie Vers| pen versloeg op de 100 mF vlinderslag de Chinese wii| res van Straatsburg Li Lan: 1.01.85 - 1.02.50. Bayern München gaat onderuit DUSSELDORF B; München, lijstaanvoerder) de Bundesliga, is gisteravi door Fortuna Düsseldorf q de kling gejaagd. De Bej die zes wedstrijden zonder! i derlaag gebleven waren, tc loren met 4-1 na een ruststfi van 3-0. I non Verbat \ncois HERWIJNEN „Kan ie mand me even uitleggen wat ik zoek?" Jozef van den Berg grinnikt. De 34- jarige schrijver/acteur is al uren bezig onder woor den te brengen wat hem beweegt raadselachtig spel op de planken te brengen. Zijn gezicht doorloopt alle stadia van uitdrukkingen, hij roept heiligen aan en raakt de wanhoop ten prooi. „Het lukt niet, hè? Ach, ik ben ook maar een zoeker, de ambtenaar van zeven hoog die plotseling denkt te weten wat hij in zijn le ven wil. Luister. Vlinders fladderen eindeloos om een kaarsvlam. De een zegt: de flam is heet. De ander: hij straalt licht uit. Maar dan komt de vlinder die alles precies weten wil en zich in die vlam stort... De Perzische dichter Rumi zei: telkens als ik op dat punt ben aangeland, breekt mijn pen. Kijk naar Troev. Wanneer hij stopt met het zoeken naar water in de woestijn, geeft hij zich over aan de wind. Hij weet dat het beter is zich over te geven aan dat, waarvan hij deel uit maakt maar dat hij niet kent, dan dat hij nog lan ger met zijn verstand zoekt". Met uw krant naar BERLIJN een unieke belevenis Donderdag 1 maart a.s. vertrekken we (om 7 uur v.m. uit Den Haag en 7.30 v.m. uit Rotterdam) per luxe touringcar van Maaskant voor een 4-daagse reis naar de fascinerende stad Berlijn. We bezoe ken daarbij zowel West- als Oost-Berlijn. Voor wie deze stad nog niet eerder be zocht. is deze trip beslist een bijzondere belevenis. Nergens zijn de accenten van de wereldgeschiedenis der laatste 50 jaar zo tastbaar aanwezig en wordt de confrontatie tussen Oost en West zo daadwerkelijk ervaren als In deze metro- In West-Berlijn verblijven we in het bijzonder fraai gelegen en comfortabele hotel Igel. Alle kamers hebben douche Het programma biedl vrijdagmorgen gelegenheid lol winkelen, terwijl m de middag onder leiding van een Nederlandse gios een oezóek wordt gebracht aan diverse markante punten als Potsdamerplatz. Monument Plotzensee. Kurfursten- damm etc. Zaterdag gaan we via ..Checkpoint Charlie" door de muur naar Oost-Berlijn en bezoeken o.a. de Brandenburger Tor. Alexanderplatz en het Treptow Monument. Er wordt weer in West-Berlijn overnacht, waarna zondag de terugreis wordt aanvaard. Deze interessante en leerzame reis kost f 295." per persoon op basis van een 2-persoonskamer met douche en toi- n ontbijt). Toeslag eenpersoonskamer 45.-. Combinatie reisverzekering 8.- p.p. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder nr. 070-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tol 13 uur; of persoonlijk in onze vestigingen Spul straat 71. Den Haag op de hoek van het Spui) en Coolsingel 67. Rotterdam (t.o. stadhuis). POSTBUS 16050 2500 AA 's-GRAVENHAGE TEL 070-190882 De Verdronken Visser"; ook in Brussel, waar hij nu .avond aan avond voor een uit verkocht huis staat. Een bizar verhaal over een bizarre man die niet langer in troebel wa ter wil vissen en nu op zoek is naar een groot helder water en uiteindelijk in de woestijn ver dwaalt. Een slang lijkt bereid dat water aan te wijzen, maar zijn aanwijzingen zijn vals. Na zijn Belgische omzwervingen komt Van den Berg terug voor een groot aantal voorstellingen in Nederland. Wind Troev wekt op ingenieuze ma nier wind op, dezelfde wind die water vanuit zee over land voert. Van den Berg: „In de wind zit alles: geuren, gelui den, materie. Wind komt over al, raakt veel. Wie zich daar aan overgeeft, is één geworden met de natuur, de aarde, het leven. Wat ik bedoel is dit: er zijn ontstellend veel dingen waar je over kunt schrijven, die je kunt spelen. Er is veel ellendigs, sterven van honger, wapens. Alles heeft dezelfde oorsprong. Het komt allemaal voort uit de afstand die de mens schept tot de omgeving waarvan hij deel uit maakt. Zodra hij de aarde wil beheer sen, vormt hij een bedreiging voor die aarde, waarvan hij een onderdeel is. Dus bedreigt hij zichzelf. We bouwen met ons allen een bouwwerk en wat ik nu doe, de stukken die ik speel, kun je misschien zien als een doorzichtig steentje in dat bouwwerk". Niet alleen Het Nederlandse publiek heeft daar belangstel ling voor. In mei trekt Jozef van den Berg met Troev naar Canada (Toronto, Montreal, Vancouver), later, ook met Moeke, naar Hongarije (Boe dapest), Frankrijk, Zwitser land en Duitsland (Neuren berg). „In Boedapest verwerk ik in het Engels een beetje Hongaars in de teksten". Hij speelt zijn voorstellingen in het Frans, Duits en Engels. Trouw Jozef van den Berg is zijn spel trouw gebleven in alle stuk ken die hij eigenhandig be dacht en uitvoerde: „Moeke en de dwaas", „De dans van de bultenaar" en nu „Troev". Van den Berg: „Ja natuurlijk, ik zeg steeds hetzelfde in nieu we vormen. Ik zoek naar dat gene dat al die tegenstellingen in. het leven met elkaar ver bindt, zoals iedereen zoekt. En in m'n spel probeer ik het pu bliek te laten beleven wat er gebeurt". Dat Jozef van den Berg op één lijn zit met een groeiend pu bliek, wordt tijdens elke voor stelling bewezen. „Aan mijn werktafel, als ik zit te schrij ven, nu ja, beter is, als ik zit te schrappen, dan weet ik waar het publiek in de lach schiet. Maar ik weet ook wanneer die lach afbreekt en de hele zaal muisstil wordt. Er wordt gela chen wanneer de rat in het zand verdwijnt, als ik een slang opdiep. Maar alles ver stomt als die slang vergif in mijn ogen spuit. Eigenlijk lijken de mensen veel meer op elkaar dan ze zouden willen. We weten niet wat de ander denkt, maar ie der mens heeft z'n persoonlij ke sores, of het een plantsoe nenprikker is of de directeur van een groot bedrijf. En het is juist datgene waarin veel men sen hetzelfse zijn, dat herken ning plaatsvindt. Ik zoek in mijn voorstellingen ■altijd naar een verband tussen dat wat om mij heen gebeurt en mijn eigen beleving daar van. En hoewel dat natuurlijk een heel persoonlijke erva ringswereld is, toch valt het op dat zo veel mensen daar hun eigen gedachten en gevoelens in terugvinden." Humor „Als kind had ik moeite met onderbroekenhumor, de goed kope lol. Dat maakte me een beetje eenzaam. En ik was voor mezelf altijd al met thea ter bezig. Ik bedoel, als kind had ik al het gevoel in een gi gantisch toneelstuk mee te spelen. In mijn schooltijd ver veelde ik me wel -vaak. Dan schreef ik brieven aan een vriendinnetje, eindeloos veel brieven, onder de les. Over van alles, wat we deden, dat we het volgende uur scheikun de kregen. Tot een leraar me in de gaten kreeg, maar dan ging ik later gewoon verder". Dat hij in dat „toneelstuk" zijn eigen weg zou gaan, los van de bestaande gezelschappen, werd duidelijk toen hij in het twee de jaar van de toneelschool plotseling, impulsief de school verliet en na twee jaar van omzwervingen in Groningen begon met zijn verhalen in een poppenkast. Dat was het begin van een ontwikkeling waaruit later in 1980 zijn avondvoorstelling „Moeke en de dwaas" zou ont staan, waarmee hij in binnen- en buitenland grote bekend heid zou krijgen. „Toen ik in Groningen aankwam, werd ik pakhuisbeheerder. Dat kwam, omdat ik een kamer zocht en ik, een beetje wanhopig, aan iemand vroeg of hij ergens een kamer voor me wist. Jawel, dat wist hij, maar dan moest ik er een pakhuis bijnemen, om te beheren. Dat heb ik een jaar gedaan; ik kreeg een kamer en een warme maaltijd per dag. Tja, dat ik er niet ben geble ven... Ach, op een dag moet je toch iets nieuws beginnen". Film „Al heel lang speel ik met de gedachte een film te maken, waarin de „Moeke en de dwaas" een belangrijke plaats inneemt. Toen ik Moeke in Polen speelde, zijn er veel ideeën bij me opgekomen hoe dat zou kunnen. Een Neder landse omroep wilde de voor stelling filmen en uitzenden. Ik heb toen besloten dat niet te doen, omdat ik er niet zeker van was dat de sfeer en de be trokkenheid, die een theater voorstelling als „Moeke en de dwaas" kenmerkt, zou overko men. Daarom schrijf ik nu het script voor een speelfilm, waarin een rondreizend come- diant in een klein tentje „Moe ke en de dwaas" speelt en hemzelf overkomt wat de hoofdfiguur in zijn voorstel- debt Bezig aan het filmscript va „Moeke en de dwaas". ling meemaakt. Een verhaa ^Qn een verhaal. Veel meer wi er nu nog niet van zeggen. 1 zal een film worden met i geheel eigen sfeer die o:,fpa^ eenkomt met die van de neelvoorstelling van „Moe! me Sfeer weet Jozef van den B aa/ v overal uit te slaan, vaak in )nder beklemmende. En hij v r j het, als hij zijn schelmens Qnc ken uithaalt, met monkele ogen in een stout gezi purt Want dan wordt Jozef van e Berg precies wat hij zelf is p/ac' grootste schelm. (ƒ-_ FRITS BROMBP y

Leidse Courant | 1984 | | pagina 12