Vriesekoop nog onevenwichtig i> voetballerlei Amerikanen willen olympische vlam gaan verkopen Handbalheren goed van start HNÜ ORT CeidoeSowmit ZATERDAG 4 FEBRUARI 1984 PAGINA 1 Betaald voetbal fandaag: jredivisie: •SV-FC Utrecht "~io Ahead-PEC Zwolle •erste divisie: jC Cambuur-RBC JAC-Eindhoven fredivisie: Toda JC-DS '79 fxcelsior-Sparta yenoord-FC Oen Bosch '67-Willem II ,jx-Volendam b Gronlngen-Helmond S. Jaarlem-Fortuna S. rste divisie: ÉVV-FC Den Haag aracles-Telstar VVV-SC Veendam Ifageningen-Vitesse iraatschap-Heerenveen Zeilduo naar vijfde plaats AUCKLAND De Nieuw- zeelanders David Barnes en Hamish Willcox hebben gis teren bij Auckland hun we reldtitel zeilen in de 470-klasse geprolongeerd. In de zesde en laatste race ein digden Barnes en Willcox, die het kampioenschap voor de derde keer in vier jaar veroverden, als zevende. Het Nederlandse duo John Sta- venuiter/Guido Alkemade zakte op de slotdag naar de vijfde plaats. De laatste race werd gewonnen door de Fransen Brenac en Champy. Schermer (17) dood BONN De schermer Daniel Gregersen (17) uit Bremen werd donderdagavond bij een training in de long geraakt en overleed ter plekke. Zijn der tienjarige trainingspartner zag bij een aanval de top van zijn floret afbreken. Die punt drong door de speciale borst- bescherming heen in de long streek van Gregersen. Een twee banen verder oefenende arts, dr. Wolfgarten, bestuurs lid van de Westduitse scherm- bond, verleende eerste hulp, maar kon slechts de dood vast stellen. De officier van justitie van Bonn heeft een onderzoek ingelast naar de oorzaak van het schermongeluk. Hiele tot 1987 bij Feyenoord BOTTERDAM Joop Hiele blijft tot 1 juli 1987 het doel van Feyenoord verdedigen. De 25-jarige Hiele en de stadionclub kwamen een contract voor drie jaar overeen. Hiele, drie jaar geleden even international, was één van de eerste spelers met wie het bestuur van Feyenoord besprekingen over een nieuwe over eenkomst opende. Aan het einde van het seizoen lopen de contracten van vijftien spelers af. Schorsing van acht maanden Chinaglia ROME Giorgio Chinaglia, voorzitter van La- zio Roma, is door de straf com missie van de Ita liaanse voetbalbond voor acht maanden ge schorst. Oud-international Chinaglia (37) kreeg die, voor Italiaanse begrippen, zware straf we gens kritiek op de scheidsrechter na de wedstrijd Lazio - Roma van 18 december. De schorsing gaat in op 23 februari en houdt in dat Chinaglia geen officiële functie mag uitoefenen en ook niet gerechtigd is de dug-out te betreden tijdens wed strijden. Chinaglia, die voor New York Cosmos heeft gespeeld na zijn Italiaanse voetbaljaren, werd bij het begin van het seizoen voorzitter na dat de aandelen van de club door een groep Itali aans-Amerikaanse zakenlieden waren overgeno men. Lazio, doet het na zijn terugkeer in de eer ste divisie matig, de club staat op de vijfde plaats van onderen. Toch tweekamp om werelddamtitel MOSKOU Harm Wiersma en Wa- dim Wirni uit de Sovjet Unie zullen tussen 18 maart en 24 april twintig partijen dammen om de wereldtitel. ..Wanneer de tweekamp onbeslist ein digt", stelde de Nederlandse voorzitter van de werelddambond Willem Jurg tijdens een persconferentie te Moskou, „blijft de titel in het bezit van Wiers ma, de huidige wereldkampioen." Tijdens een persconferentie, waarbij de dammers te gast waren in de Cen trale Schaakclub te Moskou, werd be kend gemaakt dat de eerste tien par tijen in de hoofdstad van de Sovjet Unie worden gespeeld. De laatste tien volgen tussen 2 en 14 april in Amster dam, Valkenburg en Rotterdam. Indoorrecord voor Van Hulst STUTTGART Elly van Hulst heeft gisteravond bij atletiekwedstrijden in Stuttgart haar eigen nationale indoorre cord op de 800 meter verbeterd. Van Hulst finishte achter de Tsjechische Mi- lena Matejkovicova en de Roemeense - Doina Melinte als derde in 2.02.88. Het indoorrecord stond sinds 19 december - 1981 (Zuidlaren) op haar naam met 2.04.47. Het buitenrecord van Elly van Hulst staat aanzienlijk scherper: 1.59.62. Matejkovicova was met 1.59.43 de eerste atlete, die dit jaar op de indoorbaan bin-, nen de twee minuten finishte. Els Vader finishte op de 60 meter als tweede in 7.39, negenhonderdste van een seconde boven haar eigen nationale record. Iderlands tal tegen fnemarken Het Nederlands elf- ieelt in het voorjaar ten- Ie één interlandwedstrijd. INVB en de Deense voet- ind hebben overeenstem- bereikt over een duel )7V"rland - Denemarken, dat maart (20.00 uur) in het •stadion te Amsterdam zal vinden. De Denen, die >itiatief tot deze wedstrijd fcn genomen, zegden toe londscoach Sepp Piontek zijn sterkste ploeg naar rland zal komen. Voor de n is de ontmoeting in erdam de eerste oefen- Irijd voor de eindronde iet toernooi om het Euro- kampioenschap in Frank- crach Rijvers, die de Denen voor 0p zjjn verlanglijstje van Aan ogenstanders had staan. 'n Wlvan de „hofleveranciers" Je Jeiiet Nederlands elftal me- - meVking gekregen voor deze !n ^rijd, die valt tussen de *e "^finales van de Europese [och ►toernooien. „Voor ons 'P tei elftal is Denemarken itdagger attractieve tegenstan- uet Belangrijk is ook dat wij iet werk blijven. Ik hoop jben het toernooi in Brazilië 2l- no6 een oefenwedstrijd •egeliinnen sPelen 'nithngenbach Bestuurslid En amateurs uit >ons [f pjet parlement ama- Hfoetbal heeft de 55-jarige lemmer Dick Langenbach "°aij meerderheid van stem- lI 's gekozen tot lid van het ■Mur amateurvoetbal van de "rB. Langenbach neemt de 3rkvJ{s jn van jg jn december I?1" Jg jaar overleden Hagenaar jden Doelder. Met Lan- j ha°^ treec*t een man toe tot ..bestuur amateurvoetbal, j 'j, dicht bij de basis staat. v^enbach is voorzitter van e" Arnhemse amateurclub lW?r' en voorzitter van de lan- hond van amateurvoet- ""^fjrenigingen. Dok chter ?r stebal Gerard Somer sleep de komende twee seizoe- er in(rainer van Heracles. So- er". tekende een contract bij rste-divisieclub uit Alme- mej juni 1986. BRATISLAVA On evenwichtigheid heeft het spel van Bettine Vriese koop op de eerste dag van de Twaalfkamp tussen de beste Europese tafelten nisspeelsters gekenmerkt. De Europese kampioene verloor gisteren in Bratis- lawa van de Westduitse Kirsten Krüger en de Joe goslavische Branka Bati- nic, speelsters van wie zij zelden verliest en versloeg tegen alle prognoses in de sterke Russin Flijoera Boelatova. Kirsten Krüger was net als vo rig jaar in Thornaby de eerste tegenstander van Bettine Vrie sekoop. Het was toen een ge makkelijke partij, de Europese kampioene heeft trouwens nog nooit van de 28-jarige West duitse verloren. De Neder landse begon in Bratislava dan ook vol zelfvertrouwen, zij het enigszins nerveus. Krüger toch had nooit haar beloften kun nen waarmaken, was door drie beenoperaties ver uit de top teruggeworpen en beoefent te genwoordig het tafeltennis naast haar volledige werk kring. Wat Kirsten Krüger in de voorgaande periode van haar loopbaan echter zelden kende, geluk, trof zij gisteravond voor 2500 toeschouwers in Bratisla va in hoge mate. In de eerste plaats doordat Vriesekoop ge makkelijke kansen door ner vositeit ongebruikt liet. In de eerste game liet zij een voor sprong van 19-15 glippen en verloor met*20-22. Het herstel in de volgende game was op merkelijk, 21-9. De tegenslag voor Vriesekoop bleek nog eens in de beslissende game. Krüger kwam door mazzel- Bettine Vriesekoop in actie tijdens één van haar partijen in Bratislava. -ballen op 20-16, kreeg Vriese koop bijna weer aan haar zijde op 20-19, maar won met een zeldzame kantbal, 21-19. Kater De kater werkte voor Vriese koop door in het begin van de partij met Flijoera Boelatova. De twintig-jarige verdedigster uit de Sovjet Unie gaf in de eerste game een voor Vriese koop ontluisterende demon stratie van haar kracht, 21-13. De Hazerswoudse leek „ge zien", het langdurige ziekbed leek te weinig overgelaten van de conditie en vastheid. De to tale instorting in het Topt- waalftoernooi scheen aan staande. Vriesekoop had echter nog wat reserves achter de hand. Onder impuls van bondscoach Jan Vlieg pakte zij de zaken wat gedurfder aan. Ze spreid de haar aanval meer en kwam vaker door met smashes. Boe latova had het moeilijker, maar was op 20-18 in de twee de game toch erg dicht bij de overwinning. Vlieg maakte achter de omheining een alle- s-of-niets-gebaar en Bettine Vriesekoop deed het en vond het geluk dit keer wel aan haar kant, 23-21. De veer kracht van de Sovjet-speelster, die vorig jaar in Thornaby tweede werd en Vriesekoop aan de kant zette met 13 en 14, bleek aanmerkelijk kleiner. Zij gaf nauwelijks nog weer werk en met 21-11 haalde Bet tine Vriesekoop de derde game en haar eerste winstpartij bin- Overspeeld In de slotpartij van gisteren te gen Branka Batinic overspeel de Vriesekoop haar hand. In de eerste game was er nog geen vuiltje aan de lucht: 21-18. In de tweede, van de snelle, aantrekkelijke partij greep de 25-jarige Joegoslavi sche speelster haar kans. Met 21-17 zorgde zij voor even wicht. Batinic, die in 1977 de eerste confrontatie met Vriese koop won en daarna zes partij en verloor, kikkerde van die winst zichtbaar op. In de derde en beslissende reeks was niets haar te gek. Vriesekoop kwam weliswaar voor met 12-8, maar de Joegoslavische dreef daar na het tempo nog verder om hoog. In éen rush liet zij de naar adem happende Vriese koop achter en sprong naar 18-12. Nog was de strijd niet volledig beslist. Vriesekoop vocht terug tot 16-18, maar Ba tinic bleef koelbloedig, strafte twee fouten af en verwierf op 16-20 vier matchpunten. De tweede was voldoende om de partij uit te maken. ^ortwereld ^oofisport De Oostenrijker denkgr Smolej, vorig jaar e Selbuits rallyekampioen is _.„jde rechtbank te Ludwigs- veroordeeld tot vier iden voorwaardelijke ge- bnisstraf met een proef tijd van drie jaar wegens het rijden onder invloed zonder rijbewijs. Voetbal Pele zal op 5 mei voor één wedstrijd een come back maken. De Braziliaan, die sinds 1977 met voetbal is gestopt, heeft een uitnodiging aanvaard om op 5 mei op te treden in een All-Star-team van Cosmos, dat tegen het hui dige team van de Amerikaanse club uitkomt. Voetbal Jan Keizer uit Vo- lendam is door de wereldvoet- balfederatie (FIFA) aangewe-i zen als de scheidsrechter bij de Olympische kwalificatie-wed strijd Sovjet-Unie - Hongarije, op 25 maart van dit jaar. Wielrennen Henny Top, Leontien van der Linden, Pe tra de Bruin en Eria Oomen zijn de belangrijkste dames in de Dextro-ploeg, die onder lei ding staat van Ben Scheper- kamp. Ted Storm, Rita Tim pers, Silvia Langenbach en Gré Tijmes zijn de andere vrouwen in de ploeg. Hockey Bondscoach Pierre Visschers heeft twaalf spelers geselecteerd voor het toernooi om het Europees kampioen schap zaalhockey, dat van 10 tot en met 12 februari in Edin burgh wordt gehouden: Carel •Roessing, Arno den Hartog, Harry van Hout, Wout van der Meulen, Jaap Schulz, George Scot, Frank Hiel, Jacques Joosten, Lex Bos, Ron Steens, Tim Steens en Maarten van Grimbergen. ees Bregman 'itervolgd (-speler van Haarlem, Den Haag en Roda JC Bregman is onlangs Itervolgd door de openba- êaanklager van het West- |fse voetbal dr. Hans Kin- nann. Deze had de tegen - rdig weer bij MSV Duis- >pelende Bregman wil- 'V schorsen naar aanleiding kranteberichten. Deze Meldden, dat Bregman zou Jben verklaard tijdens WÊ^ibure-Duisburg een speler de grond te hebben ge- MmlÊid. Voor dit incident werd '4^%gmans clubgenoot yacht van het veld ge kird. Deze bleek overigens jts te hebben gedaan. Breg- in ontkende voor de tucht- ti missie van de Westduitse itbalbond de wandaad op wafi geweten te hebben. MSV aaraijisburg tekende protest aan !jën de actie van Kinder- r R.OJlnn, die geen enkel bewijs n aanvoeren. TV-beelden, i ,,£JLrvan Kjndermann graag f^uik maakt en aan de |td waarvan hij al menige jrjtler in staat van beschul- r g stelde, konden het be- Bnde vermoeden niet be is iitigen. seerdi el iefl Under spelen en inder verdienen 'ner Helmut Benthaus en daP Stuttgart heeft in Westduits economisch >chrift verklaard, dat de salarissen van spelers uit de Bundesliga te hoog zijn. Daarom zouden de clubs noodgedwongen vele wed strijden moeten spelen tegen amateurclubs. Door het gróte aantal wedstrijden, die de spelers moeten afwerken, ontstaan volgens Benthaus weer blessures. Daarom stelt Benthaus voor de spelers minder te laten verdienen, waardoor er minder wedstrij den behoeven te worden ge speeld om de grote salarissen te moeten opbrengen. Over zijn eigen salaris repte Ben thaus overigens geen woord. Te intelligent Manager Ron Atkinson van Manchester United deed on langs een zeer opmerkelijke uitspraak. Hij betreurde het ten zeerste, dat Steve Coppell wegens een blessure verloren is gegaan voor het topvoet bal. Atkinson voegde er aan toe het liefste te wensen, dat de voetbalsport Coppell kan behouden als trainer. „Hoe wel Steve voor een dergelijke functie eigenlijk veel te intel ligent is", aldus Atkinson, die daarmee zijn collega-mana gers en zichzelf in een uiterst merkwaardig daglicht plaat ste. Hemel verlaten Timo Konietzka maakt deze maand bekend, waar hij zijn trainersloopbaan in het nieu we seizoen gaat voortzetten. Kees Bregman: geluk gehad. Hij heeft diverse malen ver klaard bij zijn club Bayer Uerdingen „de hemel op aar de" te hebben gevonden. Hij wil echter ook eens trainer zijn van een club, die kam pioen wordt of in een toer nooi om de Europa Cup speelt. Hij is tot de conclusie gekomen, dat dit voor Bayer Uerdingen niet haalbaar is. Daarom verklaarde hij on langs eventueel bereid te zijn „de hemel" te verlaten. Michael denkt aan toekomst Michael Rummenigge, het negentienjarige broertje van Bayerns Karl-Heinz, denkt nu al over zijn loopbaan na het voetbal. Hoewel hij nog niet eens een seizoen acteert in de Bundesliga, weet hij nu reeds, dat hij ooit sportjour nalist zal worden. De eerste schreden op het journalistie ke pad zette hij al voordat hij naar München verhuisde. Hij liep immers stage bij het blad uit zijn geboorteplaats Lipp- stadt „Der Patriot". Trainer niet gewenst Spelers van een club uit het Poolse Kattowice hebben op een zeer merkwaardige ma nier uiting gegeven van hun ongenoegen over hun trainer. Zij hadden nauwelijks plaats genomen in de bus, die hen naar een uitwedstrijd zou brengen, of zij stapten en masse uit. Dit gebeurde op het moment, dat de trainer instapte. Het bestuur van de club besprak het probleem met de alleen in de bus zit tende trainer. Deze stapte uit, werd met een privé-auto naar de uitwedstrijd ver voerd en de spelers gingen de bus weer in. De trainer werd uiteindelijk ontslagen. Hessen Kassei wil geen licht Hessen Kassei, uitkomend in de tweede Westduitse Bun desliga, wil geen lichtinstalla tie. Tot volgend seizoen heeft Hessen Kassei uitstel gekre gen van de Westduitse voet balbond, die het bezit van een lichtinstallatie als voor waarde heeft verbonden aan de verstrekking van een proflicentie. De club prakki- zeert er niet over om het sta dion te voorzien van zo'n in stallatie. Hessen Kassei vindt Steve Coppell: te intelligent. het belangrijker het stadion zelf eens grondig te renove ren. Het bestuur gelooft niet, dat de DFB het dreigement de club terug te zetten naar het amateurvoetbal ten uit voer zal brengen. Spelers willen Tarantini niet De spelers van Bastia willen niet meer werken met Ta rantini. Toen de Argentijnse international ondanks een openlijk daartoe geuit dreige ment toch op de training ver scheen, bleven zijn collega's in de kleedkamer. De spelers zijn boos, omdat Tarantini een tijd zonder opgaaf van redenen was weg gebleven. De peperdure Argentijn be sloot na vele gesprekken met het bestuur van de Corsi- caanse club toch maar weer te gaan spelen en trainen. Echter, zijn collega's willen niets meer met hem te ma ken hebben. De olympische vlam arriveer de gisteren vanuit Grieken land in Belgrado. Vanuit Bel grado gaat het verder naar Sarajevo. Schaatser voor Maagden - eilanden naar Sarajevo SARAJEVO Het organi satiecomité van de Olympi sche Winterspelen in Saraje vo heeft op het laatste mo ment nog de inschrijving ge accepteerd van een deelne mer van de Maagden-eilan den. De eilandengroep in het Caraibische gebied vaardigt een schaatser af, de in West- -Duitsland wonende Erroll Frazer. Het aantal deelne mende landen blijft daar door 49, want Denemarken, waar het wel eens vriest en ook soms sneeuwt, heeft gis teren meegedeeld geen ver tegenwoordigers naar Sara jevo te zullen sturen. SARAJEVO Het organisatie-comité van de olympische Zomerspelen zal wellicht geen gebruik maken van de dien sten van de als priesteres geklede Griekse actrice, die nor maliter tweemaal in het olympisch jaar naar Olympia reist om daar met behulp van een vergrootglas het olympisch vuur te ontsteken. Als de Grieken zich blijven verzetten tegen de commerciali sering van de fakkel-loop door Amerika, wil het organisa tie-comité de olympische vlam „aftappen,, van de olympi sche toorts in Sarajevo. Dat zou dan aan het einde van de Winterspelen moeten gebeuren. De Griekse regering is zeer gekant tegen verzakelijking van de olympische fakkelloop, zoals die het organisatie-comité voor ogen staat. De Amerikanen proberen de in vierëneen- halve maand af te leggen afstand tussen New York en Los Angeles voor 3000 dollar per kilometer te verkopen aan sponsors. Een casino in Lake Tahoe in Californie kocht vijftig kilome ter om deze onder de speelgasten te verloten. De regering Papandreou vindt dat strijdig met de olympische gedachte en overweegt onder deze omstandigheden geen medewer king te verlenen aan het ontsteken van de olympische vlam. Daardoor is een nogal gecompliceerde situatie ontstaan, want het IOC, noch het Griekse nationale olympische comi té hebben territoriale rechten op de heilige plaats in Olym pia. Het IOC-bestuur heeft zich weliswaar in meerderheid (7-2) de zijde van de Amerikanen gekozen, maar kan niets doen, ook al verklaarde directeur Monique Berlioux, dat het IOC eigenaar is van het vuur en de Grieken het alleen maar mogen bewaken. Noor Amerikaan dank zij Reagan WASHINGTON Ronald Reagan, de president van de Verenigde Staten, is donder dag, op het laatste moment, akkoord gegaan met het ver lenen van de Amerikaanse nationaliteit aan de Noorse langlaufspecialist Audun En- destad. Via een speciaal door het congres aangenomen wetje werd Endestad, ge trouwd met een langlaufster uit de Amerikaanse ploeg, op zeer korte termijn genatura liseerd. De 31-jarige Endestad woont sinds 1981 in de Vere nigde Staten en zou bij een normale procedure pas in ok tober van dit jaar de Ameri kaanse nationaliteit hebben gekregen. Door het ingrijpen van Reagan en het congres kan Endestad deel uitmaken van de Amerikaanse ploeg voor de Olympische Winter spelen, die woensdag in Sara jevo beginnen. BRIXEN De Nederlandse handbalploeg is het hand- baltoernooi om het wereldkampioenschap in de C-groep begonnen met een overwinning. In de strijd van de „kleinste luyden" uit het internationale hand bal werd in Brixen (Noord-Italie) het team van de Far Oer, met 24-12 verslagen in een duel uit poule B. De vertegenwoordigers van het kleinste land dat deel neemt, hadden bij rust een achterstand van 10-6. De Nederlandse handballers begonnen erg nerveus aan het duel. Aanvallend was er veel balverlies, terwijl ook de verdediging zeker niet feilloos werkte. Doelman Jacq Josten toonde in de be ginfase zeker zijn plaats in de nationale ploeg waard te zijn. Zon der tot hoogstaand spel te komen beheerste Nederland de wed strijd in Brixen evenwel, waarbij opgemerkt moet worden dat de tegenstander erg onzorgvuldig met de kansen omsprong. Voor Nederland scoorden Winy Schmeitz (7), Nico Beekman (5), Jan Willem Hamers (4), Paul Louwers (3), Rene Kivit (2), Bert Bouwer, Patrick van Olphen en Lambert Schuurs. De nationale damesploeg verloor gisteren ook de wedstrijd tegen West-Duitsland in het toernooi van Cheb (Tsj). Na een Neder landse voorsprong van 8-7 bij rust, waren de Westduitse dames in de tweede helft productiever, 14-13. Nederlaag voor HYS DEN HAAG HYS heeft in promotie-degradatiecompetitie bij de ijshockeyers op eigen ijs met 10-6 verloren van Eindhoven. Voor honderd toeschouwers werd gisteren de basis voor die ne derlaag reeds gelegd in de eerste periode, die met een achter stand van 5-1 werd afgesloten. Die marge zijn de Haagse ijs hockeyers, die in de twee resterende perioden gelijke tred hiel den met Eidnhoven (3-3, 2-2) niet meer teboven gekomen. In een ander duel won Den Bosch uit met 8-3 van Olympia. HYS speelt morgenavond om 17.00 uur op de Uithof tegen het Ameri kaanse Warroad Lakers een oefenduel. Van Kuijk verrast Van der Smissen EERSEL Rini van Bracht heeft gisteren de eerste plaats overgenomen van Christ van der Smissen in het toernooi om de Nederlandse titel drie banden. De professionele Van Bracht versloeg in hoog tempo de zich zelf als amateur in de hoek zettende titelhouder Joop de Wilde en vijzelde zijn alge meen gemiddelde op tot één punt per poging. Van der Smissen had het eerder op de dag tegen Doggen al verre van gemakkelijk, in de avonduren verloor de titelkandidaat ver rassend van nieuwkomer Frans van Kuijk. Van der Smissen speelde wel iswaar niet slecht, maar vond een ontketende Van Kuijk op zijn weg. Van Kuijk putte ken nelijk ruimschoots inspiratie uit de faam van zijn opponent. Waar de jeugdige debutant te gen mindere spelers zijn talent niet waar kon maken, daar schokte hij het zelfvertrouwen van Van der Smissen. De all- rounder uit St. Willebrord nam weliswaar een voor sprong, maar kreeg enkele se ries voorgetoverd, die hem da nig uit het evenwicht brach ten. Boksen Bruce Curry, de zondagavond als wereldkam pioen in het weltergewicht onttroonde wereldkampioen boksen, is in Las Vegas gear resteerd op beschuldiging van vechten met zijn trainer Jesse Reid. sportuitslagen IJSHOCKEY Nederlandse competitie: Nijmegen - Heerenveen 3-1 (1-0,1-1,1-0). Tilburg - Amsterdam 2-4 (2-2,0-0.0-2). Promotie/degradatie competitie: HYS - Eindhoven 6-10 (1-5.3-3.2-2), Olym pia - Den Bosch 3-8 (1-2.0-5,2-1). ATLETIEK Indoorwedstrijden in Stuttgart Dames: 60 meter: 1. Eva Murkova (Tsj) 7.25. 2. Els Vader (Ned) 7.39, 3. Edith Oker (Wdl) 7.41. 800 meter:, 1. Milena Matejkovicova (Tsj) 1.59.43, 2. Doina Melinte (Roe) 2.00.19, 3. Elly van Hulst (Ned) 2.02.88. ZEILEN WK 470 In Auckland: zesde wedstrijd: 1. Francois Brena- c/Alain Champy (Fra); 2 Steve Ben- hamin/Chris Steinteld (Vst); 3. Murray Jones/Earl Berry (Nze); 15. Henk Van Gent/Cees van Bladel (Ned); 24. John Stavenuiter/Guido Alkemande (Ned); 29. Hans Duetz/Jan Bos (Ned). Eindklassement 1. David Barnes/Ha- mish Willcox (Nze) 45 punten; 2. Chris Dickson/Joe Allen (Nze) 53,7; 3. Peter Evans/Sean Reeves (Nze) 65,7; 4. Jo nas Haggbom/Gunnar Johansson (Zwe) 67; 5. John Stavenuiter/Guido Alkemade (Ned) 72.7 (19-12-2-6-9-24); 15. Henk van Gen t/Cees van Bladel (Ned) 111,7 (23-32-31-13-3-15); 29. Hans Duetz- /Jan Bos (Ned) 154,0 (17-0-28-22-28-29). ZAALHANDBAL Wereldkampioenschap heren C-groep in Italië: Poule A (in Napels): Finland - Italië 30-27 (14-10), Israel - Luxemburg 24-15. Poule B (in Bressanone): Oos tenrijk - Groot-8rittannle 33-12 (17-5). Belgie - Ierland 50-7, Bulgarije - Turkije 23-18. BILJARTEN Nederlands kampioenschap drieban den in Eersel: Derde ronde: De Jong - De Wilde 50- 38/49; Van de Looy Van Kuijk 50- 43/59; Van Bracht - Verlouw 50- 27/52; Van der Smissen - Doggen 50- 43/51; Vierde ronde: De Jong - Verlouw 50- 35/53; Van de Looy - Doggen 50- 44/50;Van Bracht - De Wilde 50- 30/40; Van Kuijk - Van der Smissen 50-44/43. De stand na vier ronden is: 1. Van Bracht 8/7/1,036. 2. Van der Smissen 6/8/1.005. 3. De Jong 6/6/0.924. 4. Van de Looy 6/8/0,923, 5. Van Kuijk4/8/1.010. 6. De Wilde 2/7/0.927. 7. Doggen 0/5/0.880. 8. Verlouw 0/8/0.708. TAFELTENNIS Twaallkamp in Bratislava: Dames: eerste ronde: Bettine Vriese koop (Ned) - Kirsten Kruger (Wdl) 20-22. 21-9. 19-21. Marie Hrachova (Tsj) - Marie Lindblad (Zwe) 18-21, 21-16, 21-12. Inna Kovalenko (Sov) - Flijoera Boelatova (Sov) 15-21. 12-21. Edit Urban (Hon) - Karen Witt (Gbr) 21-19. 21-19, Valentlna Popova (Sov) Branka Batinic (Jsl) 21-11, 21-16, Zsuzsa Olah (Hon) Gabriella Szabo (Hon) 21-8. 21-19. Tweede ronde: Boelatova - Vriese koop 21-13, 21-23, 11-21, Popova - Kovalenko 21-11, 21-12, Szabo - Lindblad 20-22, 12-21, Oiah - Urban 23-25, 23-21. 18-21, Witt - Hrachova 18-21. 16-21. Batinic - Kruger 21-15, 21-19. Derde ronde: Lindblad Witt 21-17,21-15, Krueger - Kovalenko 21-4,21-10, Vriesekoop - Batinic 21-18.17-21,17-21. Szabo - Urban 18-21.22-20.21-15. Hrachova - Olah 22-20.21-14, Popova - Boelatova 21-9.21-10. Stand: 1. Hrachova en Popova beiden 3 overwinningen. 3. Krueger. Urban. Lindblad en Batunic allen 2 overwin ningen, 7. Boelatova. Olah, Vriese koop en Szabo allen 1 overwinnln. 11. Kovalenko en Wltt beiden 0 overwin ningen. SKILOPEN Kampioenschappen Lage Landen in Vlllars de Lans: Heren, dertig kilometer: 1. Josef Giro (Spa) 1.42.31; 2. Flavio Agradl (Ita) 1.46.18; 3. Martin Aalbersberg (Amersfoort) 1.46.52; 32. Ruben Krouwel (Baarn) 1.58.36; 33. Cees Puik (Blaricum) 1.58.36; 40 Allard Kappetein (Den Haag) 2.22.49. Dames, tien kilometer: 1. Madeleine Galland (Fra) 34.34; 2. Danielle Mar- cotti (Fra) 34.39; 3. Rosa Prat (Spa) 35.34; 21. Greet Kappetein (Den Haag) 40.22; 24. Btanca Teeling (Baarn) 40.46; 26. Anja Wolthuis (Utrecht) 41.02. Landenklassement: 1. Frankrijk, 6. Nederland.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 11