Siemens Nederland vol optimisme voor '84 Een week vol winsten en tegenslagen ^r Duisenberg wil meer ruimte voor de Postbank Beurs van Amsterdam CONOMIE ÊeicLieGouaaut VRIJDAG 3 FEBRUARI 1984 PAGINA 9 osteloos herbeleggen L vidend bij Robeco pTERDAM Aandeelhouders van de ggingsfondsen Robeco, Rolinco en Ro- ,co zullen in staat worden gesteld het odividend kosteloos te herbeleggen. De >elegging zal plaatsvinden tegen een van ren vastgestelde koers, die ongeveer een tssecnent onder de beurskoers (exdividend) laaie dag van aankondiging ligt. Alleen de :oeke$endincassoprovisie van 0,75 procent matet voor rekening van de aandeelhouder, voor {eiding tot het besluit van de Robeco- en epp is de ervaring die is opgedaan met de risen |eelhouders, die hun bezit aanhouden in minjorm van een rekening, nu 40 procent ft ditde aandeelhouders. Deze aandeelhou- om? hebben al jaren de nu aangekondigde beginiteit. Slechts een gering percentage erenijct geen gebruik van de mogelijkheid. AMSTERDAM De Post bank moet als een volwaardig mededinger haar diensten op de banktmarkt kunnen aan bieden. Dit advies heeft de president van de Nederland- sche Bank, dr. W.F. Duisen berg het kabinet in november vorig jaar gegeven. De brief is gisteren door het Financiële Dagblad gepubliceerd. Duisen berg zegt dat een volwaardige Postbank voor een gezonde concurrentie kan zorgen in de bankwereld. Als minister van financiën heeft hij zelf ooit het voorstel voor een Postbank ge daan. De beide CDA/VVD-ka- binetten hadden grote moeite met het plan. Het huidige wetsvoorstel dat nu bij de Raad van State ligt, is dan ook allerlei beperkende bepalingen toebedacht. Dat de Postbank er toch nog komt, is om zwak ke positie van de PTT-geld- diensten van verliezen te vrij waren. Duisenberg noemt de beperkende bepalingen in zijn brief „onvoldoende duidelijk", „in de praktijk moeilijk uit voerbaar" en ook kunnen ze aanleiding geven tot belangrij ke interpretatieverschillen en conflicten in het Nederlandse bankwezen. Geen actie tegen handelstekort en hoge dollar WASHINGTON De Ameri- kaanse regering zal geen actie ondernemen om het tekort op de handelsbalans, dat in 1983 het recordbedrag van 69,4 mil jard dollar bereikte, te ver minderen. Ook tegen de hoge dollarkoers zal zij niets onder nemen. Dit heeft president Reagan donderdag gezegd in zijn jaarlijkse economische boodschap aan het Congres. Het is volkomen ongepast om met handelsbeperkende maat regelen of met exportsubsidies op kosten van de belastingbe taler maatregelen te nemen. NSM overweegt staat garantie te vragen voor bankleningen AMSTERDAM De Amsterdamse scheepswerf NSM, steeds in het nieuws in verband met de miljardenorder van Bonna Trading, overweegt de staat garanties te vragen opdat de werf lenin gen kan opnemen bij de banken. De NSM heeft geen schulden, maar er is wel behoefte aan over bruggingskrediet om de tijd tussen nu en wat la ter, wanneer er weer werk is door te komen, zo zei desgevraagd de financiële man Bon van NSM. In politiek Den Haag wordt algemeen ver wacht dat de staat de garantie op de lening zal weigeren omdat het niet zeker is dat de werf ooit weer voldoende orders zal krijgen. Er wordt van uitgegaan dat de Amsterdamse werf NSM (400 werknemers) de komende week surséance zal aanvragen. NSM heeft echter goede hoop op een off-shore opdracht als onderaannemer van het Britse Howard and Dorris. teger, VOO® iet el ;en de beleggingsfonds Esme- <Jagefc in Den Haag gaat het di- ^Vid verhogen van 2,20 tot evaarj) per participatie. Nieuwe Icipaties zullen van nu af bp ex dividend-basis wor- uitgegeven. In verband cntpee za* afgïftePrüs van participaties met ingang 3 februari ex-dividend len berekend en gepubli- 8. Het verslag verschijnt maart. Vrou' gezamenlijke Neder- raJl se bankwezen heeft in 0pnieuw grote bedragen vaakde voorzieningen („strop- gevajot") moeten toevoegen. In Datvas dat ook al het geval lusies het ingebreke blijven van vaÏJ leuren. Een en ander ujt cijfers van De Neder- st^che Bank in de Staats- siersgnt. Deze cijfers lopen al- vroujen jaar achter. In 1982 re- 'ergelerden de algemene ban- strafgn Rabobanken bijna 3,5 voor voorzieningen en 'S® Snwone lasten. In 1981 dit ruim drie miljard gul- "e r< Bij de Spaarbanken ging e.s om 72,5 miljoen tegen ;ia. "3 miljoen in 1981. Hij vE°"broodfafriek Varopa in OoK,rg gaat begin maart De directie van CSM ede", de fabriek, waar 125 pelend werken, definitief sluiting aangemeld bij de iting Herstructurering Op de werk ers is een afvloeiingsrege- van toepassing. Sluiting onvermijdelijk zijn omdat ipa structureel verlies 750. stieren 85. gebruiks boek j0ngVee 130. nuka's 982. chteschapen en lammeren 1641. atioi1s ®^8. biggen 214. bokken en 12. paarden 211. totaal 4876. r extra kwaliteit dikbillen uai A3,00. stieren (resp. 1e en 2e ;evar|8,35-9,35 7,30-8.35. vaarzen 1e en 2e kw.) 6,90-8,10 ntÖO. koeien (resp. 1e. 2e en 3e J.50—8,40 6,75-7,50 6,00-6,75. as Soeien 5,20-6,10. schapen 70, per kg, 5,00-8,00. lammeren 25. per kg. 10,50-11,50. varkens ,00. zeugen (resp. 1e en 2e kw.) —.80 2.60-2.70. melk- en kalf- ejrfS) (resp. 1e en 2e soort) 1750-2250. kalfvaarzen 2550 1650-2100. guste koeien 1850. enterstieren 1350-1900. 1 1000-1350. graskalveren )00. nuka's voor de mest rood- 240-530, zwartbont 175-340. i amerikanen 100-200. weide- iren 175-225. biggen licht 112,50, zwaar 112.50-122.50. n en geiten 40-110. Stemming ;1 handel en prijzen): slachtvee - lager, stieren redelijk - iets gebruiksvee redelijk - iets la- sngvee redelijk - gelijk, nuka's hoger, varkens vlot - hoger. 1 matig - iets hoger, bokken en kalm - gelijk, paarden kalm - giste beh( VELUWSE EIERVEILING deop/ELD - Aanvoer 2.734.704 l pe, stemming vlot. Prijzen in gul- jr 100 stuks: eieren van 50-51 5,80-16,25. van 55-56 gram e ee van 60-61 gram 18,10-18,25. de J5-66 gram 18,25-18,75. EIER- >anÜG BARNEVELD - Aanvoer 650 stuks, stemming vast. Prlj- &«r gulden per 100 stuks: eieren co non-icoc «<->„ le 1-52 gram 15,90-15,95. van gram 17,00-17,10. van 61-62 gaali7.90-17,95 en van 66-67 gram 19.00. 19,50 per 100 stuks, kg-prijs van 64-67 gram 'anis19-90 Per 100 stuks- kg-prijs j,97. Scharreleieren 1,00-1,75 •recIi0 stuks hoger, e pi guienteveiling Bpc N Op de veiling Leiden werd irgen de eerste spinazie aange- J >r tuinder D. Brussee uit Lei- De groente werd gekocht :ommissionair G. Collé uit Lei- )or de prijs van 5,90 per kilo. Jyigen groente- en fruitveiling, 3 Uiri: andijvie: 2.95-3.40; kroten: kroten gek.: 1.40; boerenkool: prei: 71-1.13; spinazie: .90; stoofsla: 1.03; spruiten a: .22; spruiten b: 1.33-1.36; Tonn c: 74; spruiten d: 1.05-2.00; '2-1.17; winterpeen: 37-57; wlt- ;35-2.60; knolselderij: 1.10-1.20; 20/op p. kist: 79-88, 25/op p. a 93; sla: 73-1.35; radijs: 1.00- sm selderij: 50-1.05. Get t Se— en ter goud en zilver ov* H en zilverprijzen van 1(jslpmiddag. tussen haakjes de prijzen. Goud fijnmetaal: (38,250-38.750). Roerkt: 40,620 laten; (40,690 iVevi). Zilver fijnmetaal: 850-920; :els(!"925)- Bewerkt: 970 laten; i laten). (Vervolg van de voorpagina) DEN HAAG Siemens Nederland NV in Den Haag, dochter van het Westduitse elektronica concern, ziet de toekomst weer zonnig in. Na een aantal jaren van stagne rende omzet, verminderde orderontvangst en ge dwongen ontslagen als ge volg van overheidsbezui nigingen en afnemend energieverbruik, ver wacht het concern dit jaar al ruimschoots te kunnen profiteren van het herstel van de wereldeconomie, aldus hoofddirecteur drs. B. Henny gisteren in een toelichting op het jaarver slag. De Siemens-topman zei te ge loven in een langzame, gestage groei. Het herstel van de Ne derlandse economie zal voor namelijk bereikt worden door de zuigkracht van de econo mie in West-Duitsland die, zo als de regering in Bonn deze week bekendmaakte, sterk zal aantrekken. Volgens Henny heeft de on derneming haar goede voor uitzichten te danken aan het loonmatigingsbeleid van de re gering, dalende rentelasten, stijgend landelijk energiever bruik en een stringente kos- tenpolitiek van het bedrijf zelf, naast een personeelsafs- lanking. Verdere afslankingen worden niet verwacht. Ook de liquidi teitspositie van het bedrijf is goed. Momenteel heeft het be drijf voor 493 miljoen gulden aan orders in portefeuille, on geveer evenveel als vorig jaar in dezelfde periode. Dit jaar zal de omzet niet veel toene men, maar een groei van 10 procent van de orderontvangst tot een totaal van 550 mil joen gulden zit er wel in, zo voorspelde de heer Henny. Bij een fractioneel lagere omzet is de nettowinst van het concern De verkeersinstallatie van Siemens in de gemeente Goes herkent voetgangers en fietsers door middel van een infra-rood detector. De temperatuurstraling van een voorwerp veroorzaakt een mel ding als het voorwerp sneller beweegt dan drie kilometer per uur binnen een begrensd gebied. Het voetgangerslicht blijft dan op groen staan. het afgelopen boekjaar (tot 31 december '83) gestegen van 4,4 miljoen tot 5,8 miljoen; een stijging van 25 procent. Vorig jaar is vijf miljoen gul den gereserveerd voor nieuwe investeringen. Voor het lopen de boekjaar wordt hieraan geen bedrag toegevoegd. Afhankelijk Hoewel Siemens veel ver wacht van het aantrekken van de economie, blijft het bedrijf bij het verkrijgen van op drachten sterk afhankelijk van politieke en overheidsbe- slissingen. „Zeker vijftig pro-' cent van onze opdrachten is afhankelijk van de overheid of van door de overheid beheers te sectoren", aldus Henny. Sie mens is dan ook zeer gespitst op de ontwikkelingen op het gebied van abonneetelevisie, informatica-industrie, de mo nopolie-positie van de PTT en dergelijke. De heer Henny meent dat het inzake het mediabeleid be langrijk is wat er met de ka belnetsystemen gebeurt. Maar weinig kabel-exploitanten zou den geloven in een snelle groei van het gebruik van het ka belnet en Siemens evenmin. Henny; „Het huidige netto rendement van de kabelex ploitanten is niet best. Abon neetelevisie vergt grote inves teringen, dus kunnen ze dat? En de consument, heeft die er er geld voor over, is er voldoende koopkracht?" De produktiewerkplaats van Siemens in Woerden heeft wat leegloop gekend, maar zal naar wordt verwacht dit jaar goed bezet zijn. De PTT heeft een aantal opdrachten ver strekt zoals 2500 autotelefoons (evenveel als door Philips ge maakt worden) en tel-appara- tuur voor lokale telefoonge sprekken. Volgens Henny zal het niet lang meer duren, dat voor de lokale gesprekken meer betaald moet worden dan vijftien cent per lokaal ge sprek, hoe lang dat ook duurt. Siemens Data Met Siemens Data (grote com putersystemen) gaat het zeer goed, aldus Henny. De voor uitzichten van deze dochter die onlangs de omzetgrens van 100 miljoen heeft gepasseerd, zijn prima. In de sector huishoudelijke ap paratuur stijgen de omzetten ondanks de terughoudendheid van de consument. Henny: „Probleem van Sie mens Nederland is, dat wij in tegenstelling tot bijvoorbeeld Philips, weinig greep hebben op de distributie van de appa raten. Philips en ook Grundig hebben eigen winkels, ook al zie je dat niet aan de buiten kant. Wij proberen ook zo'n sterke greep op de distributie- markt op te bouwen, maar dat vergt veel tijd en geduld". Drs. B. Henny zal dit jaar met pensioen gaan en per 1 okto ber aanstaande worden opge volgd door ir. J. Thierry, mo menteel directeur van Sie mens Nederland. Hij trad in 1970 in dienst en heeft vele ja ren de afdeling Medische Technieken geleid. In 1981 werd hij in de directie opgeno men. HENK ENGELENBURG Drs. B. Henny, hoofddirecteur van Siemens Nederland nv, gaat dit jaar met pensioen. Geen nieuwe ontslagen DEN HAAG Siemens Nederland verwacht niet dat er nieuwe ontslagen zullen volgen na de 113 werknemers die vorig jaar als gevolg van de stagnatie in de markt ontslag kre gen. Van hen werkten er 43 in de Energiefabriek in de Binckhorst waar in de loop van het jaar een ster ke leegloop ontstond door het uitblijven van orders uit de OPEC-landen in het Midden-Oosten. Ook de 22 pas afgestudeerde leerlin gen van Siemens' Bedrijfs- school kon geen arbeids plaats aangeboden worden, terwijl de rest van de af slanking bereikt werd door vervroegde uittre ding van werknemers van 57,5 jaar en ouder. Als ge volg hiervan daalde het aantal medewerkers per 30 september tot 1908 te gen 2021 een jaar eerder. Van de ontslagen werkne mers is inmiddels een der de al herplaatst Hoofddirecteur drs. B. Henny kon echter niet verzekeren dat de rest van de naar huis gestuurde werknemers binnen af zienbare tijd kan terugko men, nu de onderneming een gevulde orderportfe- uille voor de nabije toe komst voorziet. De nieuwe arbeidskrach ten die Siemens momen teel nodig heeft, vallen on der een andere categorie. Het gaat om vijf elektro technische ingenieurs en twintig informaticades- kundigen. „We hebben de grootste moeite om die mensen te vinden. De be hoefte van de markt is groter dan het aantal afge studeerden", aldus Henny. Volgens de hoofddirecteur is er sprake van een scheefgegroeide arbeids markt, die het herstel van de Nederlandse economie kan belemmeren. In dit verband zei hij dat de ei gen leerlingenopleiding van Siemens dit jaar maar twintig aanmeldingen heeft gekregen, bij een in totaal beschikbaar aantal van 26 plaatsen. Henny: „Blijkbaar is er een aantal jongeren dat liever een werkloosheidsuitkering geniet dan een goede op leiding volgt, ook al staat er een vrijwel gelijke ver goeding tegenover". De aandelenkoersen op de Amsterdamse effectenbeurs hol den gisteren met guldens tegelijk achteruit. Niettemin sprak de beurs van een technische reactie. Er was nogal wat aan bod van beleggers die, kopschuw geworden door de koersda ling, eventuele verdere verliezen niet wilden riskeren. Daarnaast was Wall Street lager en was de lagere dollar ver antwoordelijk voor minder buitenlandse vraag. Wij hebben een sterk schom melende en wat nerveuze beursweek achter de rug met pittige winsten en gevoelige terugslagen. En die zijn te ver wachten nu het koerspeil zo sterk is gestegen, hetgeen zich ook weerspiegelt in het sterk oplopen van de totale beurs waarde van de gewone aande len: in januari liefst met 14 miljard gulden tot 117,5 mil jard gulden eind januari. De vaste stemming op maan dag werd op dinsdag gevolgd door een daling. Woensdag werden alle remmen weer los gegooid en sneuvelden de meeste records. Maar gisteren was het feest volledig voorbij en het algemene ANP-index- cijfer kwam die dag op 174,5, wat zelfs lager was dan een week geleden. Het is duidelijk dat na zo'n stormloop naar boven een aan tal beleggers winst gaat ne men, vooral als die aardig is opgelopen. We zagen dat dins dag. Maar een dag later was er geen vuiltje meer aan de lucht. Nieuw geld werd in de markt gepompt en de koersen gingen met guldens tegelijk omhoog, ook al omdat verkopers bij zo'n haussementaliteit met verkopen niet staan te drin gen. Doch gisteren kwamen de beleggers hun aandelen aan bieden, omdat ze het niet meer vertrouwden en bang waren voor verdere verliezen. Ook de beroepshandel ging verko pen. Pensioenfondsen Woensdag was overigens alles koek en ei en de koersen gin gen van alle rubrieken naar een recordpeil toe. Buitenland se en binnenlandse beleggers gaven koopopdrachten, niet alleen particulieren, maar ook institutionele beleggers. Het is nog maar enkele maanden ge leden dat minister Ruding een pleidooi hield voor belegging in aandelen door verzeke ringsmaatschappijen en vooral pensioenfondsen. Vooral bij die laatste komt het geld als het ware met scheppen bin nen, geld dat zij natuurlijk weer moeten beleggen. Het ziet ernaar uit dat de aande lenmarkt hier nu ook van ge profiteerd heeft. Het is opvallend dat het Dam rak geheel op eigen koers moest varen en geen enkele steun van Wall Street heeft gekregen. Het Dow Jones-ge- middelde voor industrie-aan delen brokkelde deze week verder af. Er zijn wel gunstige economische berichten en po sitief voor de Amerikaanse beurs was ook dat president Reagan zich herkiesbaar stelt. Maar de zorg om het onmete lijk grote begrotingstekort voor 1985 van 180 miljard dol lar met op de achtergrond de vrees voor een rentestijging speelde toch de grootste rol. Vergeleken met eind 1983 is het Dow Jones-gemiddelde eerst een fractie gestegen tot 1266 half januari, om daarna af te glijden naar 1212 afgelo pen woensdag. Wel een heel ander beeld dan het algemene ANP-indexcijfer, dat in die tijd juist met 16 procent steeg. Het grote en goede nieuws dat de beleggers prikkelt komt dan ook uit eigen land. Zo hield president Duisenberg van de Nederlandse Bank in Antwerpen een rede die opti mistischer was dan voorheen. Onze economie is op een keer punt aangeland, het aanpas singsproces is nu op gang ge komen en de vermogensver houdingen (eigen vermogen tot vreemd vermogen) is aan het verbeteren. Shell Van de internationale fondsen kwamen Koninklijke Olie en Akzo in het nieuws. Eerstge noemde heeft na de informatie vorige week, dat zij de ontbre kende 30 procent van de aan delen Shell Oil wil kopen, deze week megedeeld dat zij voor 25 procent zal deelnemen in een groot Amerikaans olie- project in de Soedan. De koers kwam mede door de terugslag gisteren enkele guldens bene den eind vorige week te lig gen. Akzo-dochter Enka boek te voor het eerst na jaren weer gunstige resultaten, waardoor in Nederland en in Duitsland weer winst werd gemaakt. On danks het pittige verlies giste ren werd de koers per saldo toch iets beter. Unilever, Phi lips en Hoogovens lagen echter wat zwakker in de markt. Van de banken liep Amro- bank iets terug, terwijl ABN en Nederlandse Middenstands- bank per saldo in vier dagen wat aantrokken. De NMB kwam in het nieuws door een 50 procent deelneming van de KLM-pensioenfondsen in de twee participatiemaatschappij en van de NMB die risico-dra gend kapitaal aan het midden- en kleinbedrijf verstrekken. Bovendien heeft „de bank-die- meedenkt" nu een eigen vesti ging in Hong Kong en in Sin gapore. De verzekeringsaande- len waren ook iets hoger. Dat slaat eveneens op Friesch-Gro- ningsche Hypotheekbank, maar de Westland-Utrecht Hypotheekbank raakte ƒ4,50 kwijt. In de lokale markt vielen er donderdag ook nog al wat klappen, waardoor per saldo de koersverliezen over vier dagen de overhand kregen bii Blijdenstein, Borsumij, Landre en Grasso. Alleen Nedap was niet te houden en maakte een koerswinst van tachtig gulden. Ook KBB deed het na de opti mistische uitlatingen van de president-directeur erg goed. Staatslening Op de obligatiemarkt werd de verwachte 8,5 procents staats lening gedropt, de derde in successie. Pluspunten zijn de korte looptijd van zeven jaar tot 1991 en de mogelijkheid om in 1987 de 8,5 procents lening te prolongeren tot 1995. In fi nanciële kringen verwacht men dat de lening, waarvan de inschrijver op 7 februari zelf moet opgeven tegen welke koers hij een bepaald bedrag wil hebben, een groot succes zal worden. Ter vergelijking: het gemiddelde rendement op staatsobligaties was gisteren 8,34 procent. Staat drukt KLM-koers scherp omlaag AMSTERDAM In de ver- voershoek op de Amsterdamse Effectenbeurs gingen gisteren alle ogen naar KLM, die met de cijfers over het derde kwar taal en dus ook over negen maanden te voorschijn kwam. Wel kon de winst in negen maanden verdubbelen tot bij na 173 miljoen, maar van de cijfers over het derde kwartaal (het verlies was aanzienlijk la ger tot bijna 24 miljoen gul den) had de beurs meer ver wacht. Met het goederenver voer gaat het goed bij de KLM, maar het personenver voer stagneert. De koers zakte gisteren bijna negentien gul den. Beurskringen wijten de neergang voor een groot deel aan de staat, die zoals uit het kwartaaloverzicht blijkt, de middelen die zij vorig jaar juli ontving door verkoop van een deel van haar aandelenpakket heeft gebruikt om ruim ander half miljoen preferente aande len vol te storten. De staat be zit in totaal twee miljoen, 5 procent preferente aandelen (nominale waarde 100), waarop 50 procent was gestort. De voistorting betekent dat bij het uitkeren van een even tueel dividend, de staat over elk volgestort preferent aan deel bij voorrang recht heeft op 5 procent dividend. De KLM heeft in geen jaren een stuiver dividend uitgekeerd, maar op de beurs gaan al ge ruime tijd geruchten dat dit voor het eerst over 1983 weer wel zou kunnen gebeuren. Als die geruchten juist zijn zou dat, afhankelijk van de resultaten, kunnen betekenen dat de hoop van houders van gewone KLM-aandelen op dividend vrijwel geheel in rook zou ver vliegen. Zij komen dan pas aan bod nadat de staat over het grootste deel van haar pre- ferente-aandelenpakket 5 pro cent heeft geïnd. hoofdfondsen BoskansVWestm Dordtsche petr 230.00 115.70 432.00 178,20 78.20 50,80 144,50 143.50 562,00 64.00 171.00 166.00 155.50 147.00 124,50 55,30 Kon. Olie Nal. Ned. Nedlloyd Gr. Idem Div.84 v. Ommeren Pakhoed Holding beurs 2-2 beurs 3-2 127.70 185.50 256,00 254,00 33,80 70,00 64,00 204.30 269.50 163.00 41,00 overige aandelen iBegemann Belindo Blydenst C ICaland Hold Chamotte Cindu-Key jClalmindo pesseaux joouwe Egberts Holec HALL Trust. Holl Sea Search Holl. Kloos Hunter D. Ind. Maatsch. IBB Kondor Internatio M Kempen Beg kon. Ned. Pap Krasnaoolskw Landrè Gl Maxwell Petr. Meneba MHV Adam Moeara Fn Slot- Stot- 01-02 02-02 233.00 233.00 110.00e 107-20 217.00 216.50 1415.00 1410.00 89.0° 79.00e 79-00 385,00 378.00 132.00 132.00 170.00b 166.00 113.00a 110,00a 401,20 403.00 44,00 43.00 385.00 381,00 130.00 127.00 109.00 108.50 284.00 282.00 205.00 205.00 256,00 256.00 252.50 229,00 223.00 222,00 75,00 41.0C 376,00 74.00 39.60 35,00 1965,00 1980,00 139,30 137,50 140,00 138,00 215,00 209.50 216.00e 211.50 22 90 22,10 30l<)0e 33.50 401.00 400.00 63.00 63.90 91.00 75.00 116,00 80,00 4.50 110,00 88,50 68,00 222^00 225.00 129,90 121.10e 56,70 57.50 45.00e 44,50 96.20e 94.60 22,00 22.50 155.00 1|3.50 132.00 127.00 90.00 92.00 404 00 360,00 55.90 55.20 243,00 233.00 78.00 72.00 240 00 230,00a 4^09 3.900 117,00 117.00 27.00 27,40 47,10 47.90 160.00 160.00 355.00 353.00 42.50e 120,00b 120.00 380,00 382.00 149,00 147.00 45.00 45,00 Ned. Crediet Ned. Springs». Palembang Pont Hout Porcel. Fles Rademakers Reesink Rohte Jlsk Rommenholl. Rijn-Schelde Schuttersv. Ubb?nkfa e" Ver. Glasf. Westhaven Asd. Slot- beurs 01-02 800,00b 820.00b 38.70 38.70 244.00 236.001 4300,00 880.00 880.00 126.00 123.50 121.00 121.10 205,00e 204,00 240.00 243,00 105^00 103,00 321.00 321.00 925.00e 970.00b 92Si00e 970,00b 65,00 65.00 440.00b 435,00 4,60 4.70 173,00 175.00 118,00 119.00 202.00 217.00 323.00 311.00 37.00 37.00 43.00 43.00 268.00 265.00 167 00 165.00 310!00 310.00 41.50 40.80 175|00 170,00 425.00 420.00 116.00 114.50 48,90 49,10 75,00 73,80 65.00 64.00 153.00 151.00 264.00 254.00 194.00 186.00 Btleggingilondien 102.20 9.00 120.00 120.50 170,00e 170.00e 117.20 117.00 240.00 239.00 382,00 376.00 73.00 72.50 19,00a 17.00 635.00 635.00 8150.00 8030.00 1780.00 1780.00 America Fnd Blnn Bel». VG BOGAMIJ Chemical F Col.Growth Sumabel Technology F Tokyo PH Unifonds Vance, Sand. Were?dhav. 236,60 237,00 164,00 163.00 132,10 131.90 238,50 236.70 143150 145.50 160.00 158.00 SOJO 29.50 22.80 22.90 1415.00d 1465.00 42.50 42.00 594,00 596,00 47.30 47.30 153,00 152.00 1210,00 1210,00 130.00 129.40 101.50 108.00 10.15 1°.°5 23.00 70,00 42.50 41.90 129.50 129,00 19.80 20.00 19^60 19.60 49.00 47.50 obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 ld 01-91 12.25 id 81-88 12.00 ld 81-91 12.00 ld 81-88 11.75 id 81-91 11.50 id 80-90 11.50 id 81-91 11.50 id 81-92 11.50 id 82-92 11.25 Id 82-92 11.25 id 81-96 10.75 Id 80-95 10.75 id 81-91 10.50 Id 74-66 10.50 Id 80-00 10.50 id 82-92 10.50 Id 82-89 10.25 id 80-90 10.25 id 80-67 10.25 Id 82-92 10.00 Id 80-90 10.00 Id 82-92 10.00 Id 82-89-1 10.00 id 82-89-2 9.75 id 74-99 9.50 Id 76-91 9.50 id 76-86 9.50 Id 60-95 9.50 id 83-90 9.25 id 79-89 9.00 id 75-00 9.00 id 79-94 9.00 id 83-93 8.75 Id 75-90-1 8.75 Id 75-90-2 8.75 Id 76-96 8.75 id 79-94 8.75 id 79-89 8.50 id 75-90 8.50 Id 75-91 8.50 Id 78-93 8.50 id 78-89 8.25 id 76-96 8.25 id 77-92 8.25 Id 77-93 8 25 id 79-89 8.25 id 83-93 8 00 id 69-94 8.00 Id 70-95 8.00 id 70-85-1 8.00 id 70-85-2 8.00 Id 70-85-3 B OO Id 71-96 8.00 id 76-91 8.00 id 77-97 8.00 id 77-87 e 00 Id 78-88 8.00 Id 83-93 7.75 id 71-96 7.75 id 73-98 7.75 Id 77-97 7.75 Id 77-92 7.75 Id 82-93 01-02 02-02 129.70 129.70 117.10 117.20 11100 111.00 114,10 114.10 109.10 109.10 110.40 H0.40 110,10 110.00 112.20 112 20 113,10 113,30 113.20 113.40 112.60 112.70 116.20 118.20 107.6 107.6 111 JO 111.80 14,00 14,10 109^00 109,20 106180 106,80 11150 111-50 105.10 104.90 112.20 112.40 105.20 105.20 107.30 107,30 104,8( 7.50 id 78-88-1 7.50 Id 78-88-2 7 50 id 83-90-1 7 50 id 83-90-2 7.00 id 66-92 7.00 id 69-94 6.75 id 78-98 6 50 id 68-93-1 6.50 id 68-93-2 6.50 Id 68-94 6.25 id 66-91 6.25 id 67-92 6.00 Id 67-92 4.50 id 60-85 4.50 id 60-90 4.50 id 63-93 4.25 id 59-84 3.75 id 53-93 3.50 Id st.47 3.50 Id 56-86 3.25 Id 54-94 3.25 Id 55-95 3.25 id 55-85 97.00 99.00 99.30 97,00 97.00 95,00 96.20 92.90 91,00 98.70 91.00 91.20 91,00 90.80 95.00 90.00 90.70 91.90 96.00 Stol- 02-02 96,00 97.00 99.00 99.30 97.10 97.00 95.00 96.20 96.40 95.20 93.00 93.90 93.90 94.00 94,50 93,50 93.20 93.90 93.40 94.10 93.40 91.00 90.90 98.70 91,00 90.80 95.00 90.20 90,70 92.20 95.80 buitenlands geld Amerikaanse dollars Engelse pond Belgische tr. (100) Duitse mark (100) i Ital. lire (10.000) - (100) 98.80 97.00 96.70 96.60 97,90 98.80 97.00 96.70 Canadese dollar Fr (rank (100) Zwits frank (100) Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) lorse pond (100) 35.50 38.50 138,25 143.75 37,00 40.00 beurs van New York A. Brands Am. Can Am. Motors Asarco Inc. Beth. Steel Boeing Co. Canadian Pacific Chrysler Citicorp Cons. Edison Dupont Nemours Eastman Kodak Exxon Corp Ford Motor General Electric Gen. Motors Goodyear 44 7/8 44 1/4 52 5/8 53 61 3/4 60 51 7/8 51 1/4 Merck Co. Mobil oil Nabisco Brands RCA Corp. Rep. Steel Royal Dutch Santa Fe Ind. Sears Roebuck Shell ai Co. So. Pacific St. Oil Ohio Texaco Inc. Un. Brands US Steel United Technolog 117/8 117/8 43 1/2 43 1/4 72 67 1/2 58 1/2 58 7/8 87 1/2 89 7/8 30 1/4 30 1/2 44 1/2 45 1/2 32 5/8 33 29 28 5/8 50 7/8 51 361/2 36 3/4 54 5/8 55 22 1/2 23 1/4 46 3/4 47 39 1/8 39 5/8 86 1/2 86 1/4 15 1/2 15 7/8 29 3/4 29 128 1/2 20 5/8 68 7/8 66 1/4 51 5/6 51 3/8 33 1/2 33 7/8

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9