Hollanders voeren met Liefde Japan binnen Op zoek naar vrouw in film „Karavanen' DIO/TELEVISIE CckbcSotvumt VRIJDAG 3 FEBRUARI 1984 PAGINA 17 jnese piraat ether Jenter „u naar radio j-Kong Neder- 2'. Zo begon dezer een piratenuit- jïng in een van de lese talen op acht Bhillende stations. I mededeling was jpige die behalve £t Chinees ook in Nederlands en in Ingels werd uitge- ;en. De uitzendin- geschieden op fhillende golf ten in diverse Ne- ndse steden. Egypte hekelt Amerikaanse tv-serie over Anwar Sadat CAiRO De Amerikaanse televisie film over de vermoorde Egyptische president Sadat, heeft in Egypte geleid tot een boycot van alle door „Columbia Pictures" (de makers van de serie over Sadat) uitgebrachte films. In de Egypti sche pers is de film een „opzettelijke vervalsing van de Egyptische geschie denis" genoemd. Het scenario van de reeks van vier uur is niet alleen „raffelwerk", volgens de kranten, er staan ook historische on juistheden in. Zo maakte president Sa dat zijn historische reis naar Jeruzalem in november 1977 alléén, zonder zijn vrouw Jihane. In de film maken zij beiden die reis. De figuranten die Egyptenaren uitbeel den, aldus de pers in Cairo, zijn ge kleed als Marokkanen en hun manier van doen moet de Amerikanen wel doen denken dat ze een „anarchistisch en onderling niet verbonden volk vor men". De Egyptenaren verwijten de Ameri kaanse serie verder dat ze de persona ges op het Egyptische politieke toneel van de laatste dertig jaar in een ongun stig daglicht stellen. Zo lijkt Nasser wel een „bendeleider" en wordt hij afge schilderd als een vernederd man na de Egyptische nederlaag in de juni-oorlog van 1967. De boycot van Columbia Pictures werd afgekondigd door de Egyptische minis ter van cultuur, Mohammed Abdel Ha- mid Radouan. Overigens is de film over Sadat niet op de Egyptische televi sie vertoond. Onjuiste informatie over piraten HILVERSUM Het NOS-Journaal is gisteren teruggekomen op zijn berichtgeving van woensdag over de concurrentie die piraten de officiële Hilversumse zenders aandoen. Volgens NOS-perschef Gerard van Beek is dit gebeurd omdat door de oorspronkelijke lezing de indruk kon ontstaan dat net totale aantal luisteraars naar piraten soms het totale aantal luisteraars naar de vier Hilversumse zenders overtreft. Dit laatste is onjuist. Het totale aantal luisteraars naar piraten overtreft soms het aantal, dat naar één van de vier zenders luistert, aldus Van Beek. De KRO protesteerde woensdagavond al tegen de berichtgeving van het Journaal bij monde van media-directeur Richard Schoonhoven. Hij deponeerde een klacht bij de redactie van het NOS-Journaal en bij NOS-voorzitter Jurgens. Volgens Schoonhoven was er sprake van „sug gestieve en deels onjuiste informatie". Lokale TV-omroep 'Amsterdam onzeker AMSTERDAM Het opzetten van een lokale tv-omroep in Amsterdam is in de lucht komen te hangen. Op één na 'alle leden van de raadscommissie voor lokale radio en tv bleken er om uiteen lopende redenen weinig voor te voelen om voor dit doel een aanloopsubsidie van 75.000 gulden beschikbaar te stel len. De Stichting Amsterdamse Lokale en Regionale Televisie-Omroep (SALTO), die alle initiatieven in de stad op het gebied van lokale televisie wil bunde len, had B en W om zo'n subsidie ge vraagd. Het college wilde echter eerst de mening van de raadscommissie pei len. Deze viel echter zeer negatief uit. ■VERSUM Mensen die er hielen geboren wor- en rood haar hebben. Zo n de Nederlanders er vier en geleden uit volgens Japanners. Uit die tijd men de eerste handels- itacten tussen beide landen. ^Jhet vijfde deel van de Ve- lüaica-documentaire „Neder- ipSders overzee", dat op zon- !p|favond 5 februari om 21.25 t op Ned. II wordt uitge- tden, valt het licht op het ld van de rijzende zon. et begon met de Liefde" is titel van het komende ge- deiiedkundige verhaal. De n ghdelsbetrekkingen tussen j landje aan de Noordzee en verre oosterse eilanden zijn Istaan door „De Liefde", ït door liefde op het eerste y^jicht tussen de Japanners y ^jde Europeanen, maar door ji Nederlands schip van die &m, dat voor het eerst in I ^"fcjiraking kwam met dat ver- LV/volk. De kijker volgt het has van het schip, dat na ee jaar zwoegend en zwer- ianiid over de wereldzeeën te eu^ben gevaren, aankwam in geA Japanse haven. Dat deel p bemanning, dat de tocht °rj?rleefde, mocht daar jaren an"jg als enige handel voeren opgt dat oosterse volk. emi Producent en regisseur van de documentaire-serie Jan Dor- resteijn (midden) met twee van zijn acteurs. jkdichtheid en. feloten om na deze eerste rafiéks nog zeven afleveringen omfnaken, omdat er vanuit het /elzbliek belangstelling voor ieu|kt. Ie Nederlanders hebben van de dsher te weinig interesse itie pr hun geschiedenis. Buur- jnn)den, met name Engeland, pteden veel meer aandacht !ew*i hun eigen historie. Maar t mij je kijkt naar ons land, naar liljoj risico's die de Hollandse :omöniers vroeger namen in die ïmbïjvende wastobbes, dan lo pen de koude rillingen over je rug. Op elke kust konden in boorlingen zitten en een zeil dat aan de horizon verscheen kon van een doodsvijand zijn. Dat avontuur roept blijkbaar toch voldoende belangstelling op", aldus Felix Thijssen, tekstschrijver van „Nederlan ders overzee". Dat het leven van onze voor vaderen het Nederlandse volk zeker niet koud laat, spreekt uit de grote kijkdichtheid van deze „geschiedenisserie". Elke aflevering over de handelen de en avontuurlijke zeelieden, trekt zo'n 2,5 miljoen kijkers. Dat de serie zo in de smaak valt ligt volgens Thijssen aan het feit dat er zoveel speelse elementen in zitten waardoor het tot het einde boeiend blijft. Kenmerkend voor het pro gramma zijn de in scène ge zette fragmenten. Hierin wordt in de aflevering over Japan op zondag een beeld geschetst van het zwaar geha vende „Liefde-schip" en zijn zieke en vermoeide beman ning. In deze „toneelstukjes" wordt niet gesproken, maar de beelden geven de situatie aan boord duidelijk weer: de moeilijkheden die ontstaan na de dood van kapitein Gerrit van Beuningen die door de inboorlingen wordt opgege ten, zijn opvolger Jacob Qaec- kernaeck die samen met een aantal andere bemanningsle den aan scheurbuik overlijdt, het te kort aan eten en drin ken dat soms gewelddadig wordt opgelost, de ontberin gen in kou en stormen. Shogun, de militaire leider in J3pan, maakte het de Neder landse handelaren na hun aankomst niet makkelijk. Na compromissen lukte het de overgebleven zeelieden echter om een vaste handelspost op het eiland Hiato te krijgen waar ze handel konden drij ven met Japanners. In 1638 moest het kamp van de machthebber echter weer met de grond gelijk gemaakt wor den. De Hollandse handelaren kwamen toen terecht in de haven van Nagasaki op het waaiervormige schiereilandje Deshima. In feite was dat een soort gevangenis; de tweehon derd tolken en bewakers zorgden er voor dat de twintig Nederlanders het eiland niet konden verlaten. Vanaf deze plaats dreef de kleine groep meer dan tweehonderd jaar handel met het gesloten Ja pan. De beelden die door Klaas Slot zijn geregistreerd zijn op zo'n manier met elkaar ver bonden, dat de vaderlandse geschiedenis verweven is met de Japanse welvaartstaat uit de twintigste eeuw. Een oude katholieke kerk die tussen de boeddhistische tempels op een heuvel naast wolkenkrabbers staat, is een voorbeeld van een schrille tegenstelling die het verband tussen de ver schillende eeuwen aangeeft. Muziek als ondersteunende factor is niet weg te denken uit een informatief program ma. In „Nederlanders over zee" manifesteert de muziek zich veel meer en is daarom een belangrijk onderdeel van het programma. Dat valt niet te betreuren. Japanse klanken worden afgewisseld door wes terse klassieke muziek. Tij dens het beeld van het Japan se vliegerfeest dat elk jaar plaatsvindt, wordt het ooster se geluid gelijk met de vlie gers opgezweept. Als een vlie ger neerdwarrelt dan speelt de muziek daar op in door in een snel tempo de tonen te la ten zakken. Thiissen: „Jaap de Moor, die verbonden is aan de Leidse Universiteit en de research verzorgt, heeft samen met mij de muziek uitgezocht. Deze muziek geeft het samenvloei en van twee culturen aan. Het moeilijkste is om de klanken heel precies met de beelden te monteren. Dat is milimeter- werk waarbij geduld noodza kelijk is". Verrassend mag heten de be langstelling van de Japanners voor het handjevol historische overbijfselen na het verblijf van de Nederlanders. Jaar lijks komen er miljoenen toe risten naar de maquette van het oude Deshima en de tradi tionele feesten beelden nog steeds de Hollandse pioniers uit. Ten toonstelling Regiseur Jan Dorresteijn zit op het moment in India waar de opnames voor de zevende aflevering plaatsvinden. Ook volgend jaar reist hij weer door de wereld om verdere delen op te nemen. Aan bod komen nog Noord-Amerika, Brazilië, Suriname, Argenti nië, Kaap Hoorn, Vuurland, Chili, Paaseiland, Nieuw-Zee- land, Ghana, Gore, Angola en Zuid-Afrika. Over de verhouding tussen Nederland en Japan zal ook een overzichtstentoonstelling in het Volkenkundig Museum in Leiden te zien zijn, als aan vulling op de tv-documentai- rG ASTRID VLASMAN ïctev— Filmster Anthony Quinn lijkt van alle markten thuis. En boven dien van een onbestemde nationaliteit. Hij speelt even gemakke lijk een Griek als een Indiaan, zet even geloofwaardig een Ame rikaanse bokser neer als een Aziatisch hoofd van een nomaden stam. In deze laatste rol zien we hem vanavond op KRO-tv op Ned. I om 23.40 uur in de film „Karavanen" tot diep in de nacht optrekken met zijn eigengereide volkje. En bovendien met zijn fraai ogende vrouw. Ellen Jesper, in het dagelijks leven Jennifer O'Neill, die de rol speelt van een diplo- matendochter, die het in haar hoofd heeft gehaald te trouwen met dat nomadenhoofd. Regisseur James Farbo heeft er een romantische avonturenfilm van gemaakt op uitnodiging overigens van wijlen de Sjah van Iran, die in de jaren van zijn macht zijn land ook aan een film industrie wilde helpen. Hii leende daarvoor kennis en kijk van de Amerikanen. Eigenlijk lag het voor de hand, dat hij een Per zische acteur de hoofdrol zou geven. Maar die was of niet voor handen of de sjah had er geen vertrouwen in. Toen kreeg hij het advies om Anthony Quin daarvoor te kiezen. Die lijkt van natu re op wie hij lijken wil. En bij het bezien van deze hoofdrol moet men die keus bijvallen. Met een stevige tulband op zijn schedel en zijn nor se kop lijkt Anthony in derdaad wie hij wezen moet. In deze Perzische film, gemaakt naar Amerika- nase snit, gaat het om Ellen Jesper, de vrij moedige diplomaten- dochter, die haar le vensvervulling zoekt aan de zijde van een zwervende man, een ruig stamhoofd, die tel kens na het binnenha len van de oogst verder trekt om elders zijn ge luk en de gesteldheid van de bodem te be- proeven als enige moge- Anthony Quinn mel tu|band als Azi- Seeftocht te helpers De eigenzinnige Ellen heeft zich aan zijn zijde genesteld en trekt mee door het barre land. Haar ouders blijven zich echter zorgen om haar maken, vooral wanneer ze vernemen, dat zij helemaal verdwenen lijkt te zijn. Ene Mark Miller, een jongere collega van Ellens vader, krijgt de opdracht naspeuringen te verrichten, teneinde Ellen weer boven water te brengen. Hierover handelt goeddeels deze avonturenfilm, die overigens niet alleen aan El len en Anthony kijkwaarde ontleent, maar niet minder aan de natuuropnamen in dat ruige land vol Aziatische atmosfeer. Het leven van Quinn ziet er niet minder avontuurlijk uit. Als jongeman in Los Angelos wilde hij maar één roeping volgen en dat was die van priester. Op school tijdens handenarbeid ont wierp hij in maquettevorm een supermarkt in zulke wonderlijke belijningen, dat de destijds internationaal beroemde architect Frank Lloyd Wright hem een carrière als architect voorspelde. Nu had Anthony een licht spraakgebrek, reden waarom hij voor spraaklessen werd verwezen naar de plaatselijke toneelschool. Daar zette hij binnen de kortste keren ongevraagd zulke opval lende rollen neer, dat men hem aanried het als acteur te gaan maken. Zo belandde hij in Hollywood, waar hij grote bruikbaar heid aan de dag legde in het spelen van opmerkelijke figuren van diverse nationaliteiten. De aanleg daarvoor moet hij gekre gen hebben van zijn ouders, van zijn vader, een ruige Ier, die trouwde met een Indiaans Aztekenmeisje. Zijn leven heeft niet altijd in het teken van succes gestaan. Hij heeft grote armoede gekend. Van tijd tot tijd zat hij in een zwaarmoedige bui zonder geld, maar de rollen van opvallende figuren bleven komen. En telkens weer gaf hij er een opmerkelijke invulling aan, zoals ook weer in de film van vanavond. TON OLIEMULLER —jj'oh-1 -j Mop 'e zomer van 1983 werden r het hele land de Provincl- Jeugd Olympische Dagen ouden, waarvan de NCRV IImatig in haar programma msop" reportages heeft laten 2, In de uitzending van van- 1S ^d worden flitsen vertoond Jn- lde J-O-Dee in Noord-Hol- 2 a9 met onder meer voetbal, rev:/6a/, turnen en wielrennen. kl€0 uur Nederland 2. Jnefo/n tien niger alleen gezien als een ilenaltje van verwende dames, an j migraine inmiddels in e? tijd iets meer begrip ge- jen, zij het nog niet veel. 1 ga7 lijden meer dan een mil- en^ Nederlanders aan ernsti- oeK\óofdpijnaanvallen, die hen ™aeven ondraaglijk maken en ~~a werken onmogelijk. De van de aandoening Is f volledig onbekend en er ~™dus ook geen effectief ge- >middel voor ontwikkeld 'aP, 1en. Volgens de schattln- e a komt de kwaal bij twee- aarJ zoveel vrouwen als mann- „voor. Dit gegeven is echter ielldubieus, want er zijn veel ee*nen, die niet voor hun w'a/ uit durven komen. vs Slèeuwenhoek praat In -SLndom tien" met een aantal ^aine-patienten. Hij kreeg J toestemming om twee pa- aen tijdens een aanval te ■er ?n. Als deskundige op dit 'ed zal 0e Rotterdamse Rotoog drs. E.H.L. Spierings studio aanwezig zijn. r uur Nederland 2. "kcfluit de wortels fien i. Dfr Barnard gaat zich In twee Dij; mdingen In de Afrikaanse b tuur verdiepen. Nederland aar I v weinig informatie over ■ys&aanse schrijvers, hetgeen so(ner Is, omdat literatuur ;n gvan de beste middelen Is m eeen beeld van een cultuur n Wijgen. In deze eerste uit- ?t liUng heeft Barnard een por tel samengesteld van de Keni- INgugi Wa Thi'ongo, die tot es te schrijvers van Afrika 't gerekend. Ngugi was jleraar In Nairobi, tot hij :ens zijn oppositie tegen de \ring van zijn functie werd even. Hij heeft een jaar zonder een vorm van pro gevangen gezeten. Thans nt.hij in Groot-Brittannie. fc Barnard zal met hem al. ingaan op het probleem de verwestersing van de Jkaanse cultuur, uur Nederland 2. Nederland Leonie Jansen (I) is een van de gasten van Rudi Carrell in zijn ..1-2-3-Show". De indiaan in het midden is maar een pop. Ned. I om 20.28 uur. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Een paard in de hand (2). Serie over de ruiter sport. 16.15 Wordt vervolgd. Magazi ne over strips en tekenfilms. 16.5Q Alleen als ik lach. En gelse komische serie. Afl.: De patiënten gaan in hon gerstaking. FEDUCO 18.25 Taal, tekens en regels (13). 18.40 Fobiëen (5). KRO 18.55 Belfy en Lillibit. Jeugd serie. Afl: De tuin van vroe ger. 19.15 Tom en Jerry. Teken film. 19.30 Q en Q. Jeugdserie. Afl. 12 (slot): Hallo...? NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De een-twee-drie-show. „Een schip voor de Zonne bloem". 21.45 Brandpunt. Actualitei ten. 22.30 De alles is anders show. Met Aad van den Heuvel. NOS 23.35 Journaal. KRO 23.40 Karavanen. Amerikaan se avonturenfilm naar het boek van James Michener. Met: Anthony Quinn en Mi chael Sarrazln. (Zie elders op deze pagina). NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 Dieren dichterbij. Tsje chische film. 19.40 Spop. Sport en pop In één programma. (Zie toe lichting). 20.40 Agatha Christie: De ver dwenen verloofde. Wan neer de beroemde poolrei ziger Stavansson terugkeert blijkt zijn verloofde spoor loos te zijn verdwenen. Hij vraagt Tommy en Tuppence om hulp. 21.20 Rondom tien. „Met m'n hoofd In het vriesvak". Ml- gralne-patiënten over het ontstaan en de behandeling van hun aandoening (Zie toelichting). NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Vanuit de wortels ge zien. Portret van de Kenl- aanse schrijver Ngugi Wa Thi'ongo (zie toelichting). NOS 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Rummelplatzgeechlchten. 19.00 WWF-Club. 20.00 Tagesschau. 20.15 Das elnfache MSdchen. Duitse speelfilm uit 1957. De getalenteerde actrice Caterina Bastlanl, is dolblij als ze een hoofdrol in een nieuwe film krijgt voorgespiegeld. Maar als sce narioschrijver Thomas Kraus hoort dat men zijn diep-serieuze stof tot een musical wil bewerken, wil hij haar die rol niet geven. Een zingende hoofdrolspeelster kan hij zich niet voorstellen. Hij wijst Caterina af zon der haar gezien te hebben, omdat hij niet gelooft dat zij de rol behoorlijk kan vervullen. Om hem van gedach ten te doen veranderen solliciteert zij bij hem als dienstmeisje. 21.50 Plusminus. Econ. magazine. 22.30 Tagesthemen. 23.00 De Sportsehau. 23.25 Heut'abend... Joachim Fuchs- berger ontvangt Jack White. Deze duitse producent, componist en schrijver heeft onder zijn oorspronke lijke naam Horst Nussbaum nog als voetballer onder contract gestaan bl) PSV Eindhoven. Vervolgens ging hij de muziek In als zanger én discjoc- key. In het gesprek vanavond, praat hij zijn internationale bekendheid als producent. 00.10 Die Geheimni8se von Paris (2). Tv-serie. 01.10 Tage8schau. DUITSLAND 2 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. 20.15 Der Alte. Misdaadserie."Afl. Twee doodkisten uit Florida. De rijke tandarts Stelnburger heeft altijd be wust geweigerd zijn testament te ma ken. Nu hl) met zijn tweede vrouw Pa- ola In Florida Is verongelukt, rijzen er moeilijkheden voor de kinderen uit zijn eerste huwelijk, want de familie van Paola maakt aanspraak op de er- 21.15 Vorslcht, Fallel Politietips. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aapekte. Cultureel magazine. 22.45 Edgar Allen Poe: Die Verfluch ten (The house of Usher). Ameri kaanse speelfilm uit 1960. De film Is het lugubere verhaal van de Jonge Madeline die door haar broer Rode- riek levend wordt begraven. Madeline lijdt aan katalepsle, een plotselinge verstijving van de spieren, waarna ge voelloosheid optreedt. Haar broer maakt hiervan gebruik om haar uit de weg te ruimen. Maar wanneer de ver stijving Is verdwenen weet Madeline uit haar graf te ontkomen. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.30 Marco. Tekenfilmserie. 19.00 Aktuelte Stunde. 20.00 Tages»chau. 20.15 Lander-Menschen-Abenteuer. schiitzte Daten. Over computers en de beveiliging ervan. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Der Dokter und das liebe Vieh (5). Tv-serie (herh.). 23.00 RockpalasL Met: The Jack Bruce Band. 00.00 Journaal. BRT 1 18.05 Klein, klein kleutertje. „De kasteelgeesten" (5, herh.) 18.20 Er was een keer...: De teddy beer. 18.30 Reddingsteam (17). Jeugdse rie. 19.20 Programma van de SO. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 De Griek (The Greek Tycoon). Amerikaanse speelfilm uit 1979 van J. Lee Thompson. Met: Anthony Quinn, Jacqueline Bisset en Raf Vallone. On danks alle ontkenningen moet de film gezien worden als de geschiedenis van Onassls en Jacky Kennedy. Er zijn teveel overeenkomsten In situa ties, namen en zelfs In de gelijkenis van de hoofdrolspeler, die niet toeval lig kunnen zijn. De Griekse tanker magnaat Theo Tomasis trouwt na een afgedwongen schelding met Liz Cas- sidy, de weduwe van de vermoorde Amerikaanse president. Het huwelijk Is een soort handelscontract, dat hem rust moet brengen. 22.05 Premiere-extra. Films. 23.05 Journaal. BRT 2 tic. 19.40 Medelingen en programma-o verzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Wikken en wegen. Consumen- tenmagazin (herh.). 20.55 Concert n.a.v. de Dag van de Verenigde Naties in New York (2). „La vida Breve" van de Falla, uitge voerd door het Nationaal Orkest van Spanje m.m.v. Alicia de Larrocha, 22.10-23.10 Schooltelevisie. RTBF 1 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Au nom de la lol. Magazin. 21.15 Doux Moments du Passé (Dul- C68 Horas). Spaanse speelfilm uit 1981 van Carlos Saura. Met: Assump- ta Serna, Inakl Alerra en Alvaro de Luna. Het leven van Juan Is getekend door de zelfmoord van van zijn moe der en een Incestueuze relatie. In een filmscenario brengt hij de mensen uit zijn jeugd tot leven. 22.25 Journaal. Een scene uit het leven van Jacky Kennedy met de scheepsmegnaat Onasis. De miljoenairsvrouw uit „The Greek Tycoon" wordt ge speeld door Jacqueline Bisset. BRT 1 om 20.20 uur. Engeland De Australische acteur Keith Mi- chell speelt de hoofdrol in de Britse film „Moments". fTV om 00.05 uur. BBC 1 16.50 Magic Roundabout. 17.20 Heathcliffe. Kinderprogramma. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Wildtrack. Natuurserie. 18.05 Grange Hill. Kinderserie. 18.35 Wombles. Poppenserie. 18.40 Sixty minutes. 19.40 Dr Who. SF-serie. 20.05 Superstars. 20.55 Sharon plus Elsie. Komische 21.25 We've got it made. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal en weekend-weerbe richt. 22.25 Remmington Steele. Politie- 23.15 The further adventures of Luc ky Jim. 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 The Late Film: Ten Days Won der. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 The great St Trinlan's train robbery. Engelse filmkomedie uit 1965. Met: Frankle Howard, Reg Var- ney, Desmond Walter Ellis e.a. 20.05 Oxford Road Show '84. Maga zine. 20.45 The world about ua. Natuurse- 21.35 Gardenera' world. Voor de tui- 22.00 MASH. Tv-serie. 22.25 Whicker. 23.05 Cricket. Hoogtepunten van de Nieuw Zeeland toer. 23.35 Newsnight. Actualiteiten. 00.20 Whistle Test. Popmuziek. ITV 17.25 Sooty. 17.50 Freetime. 18.15 Whose baby. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Family fortunes. 20.30 The A-team. Aflevering: „Ste al". 21.30 A fine romance, komische se rie. 22.00 Auf wiedersehen pet. „Love and other fot letter words". 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 Moments. Britse speelfilm van Peter Crane, met: Keith Michell e.a. 02.05 Brigitta en Swante. TV-morgen NEDERLAND 1 grammeren met Pascal (8, herh.). 10.30 Latijn, taal en cultuur van de Romeinen (13, herh.). 11.00 ROF: Bu- ter, brea en griene tsiis (herh.). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Die Sportschau. 10.30 Das Millionending (Hot Mil lions). Amerikaanse speelfilm uit 1968. Met: Peter Ustinov, Maggie Smith en Karl Maiden. DUITSLAND 2 11.50 Programma-weekoverzicht. DUITSLAND 3 RTBF 1 11.35 Fitness Dance. Samenvatting. 12.00 Le plat du jour Vlees. BBC 1 09.35 Godzilla. Kinderserie. 10.00 Saturday Superstore. Kinderpro gramma. BBC 2 07.50 Cursus. 10.20-13.15 Cursus- ITV 07.25 Good morning Britain. 10.35 Wicky de Viking. A blow of freedom 11.05 Stingray 11.30 The Saturday show. Peter Ustinov is te zien in de Ameri kaanse speelfilm „Hot MilHons", za terdagmorgen op Duisland 1 om 10.03. Hanneke Groenteman bespreekt sa men met Marcel van Dam achter grondinformatie in „De stand van zaken". Zaterdag Hilversum 1 om 10.03 uur. HILVERSUM 1 KRO: 16.03 Aan de veilige kant. 17.03 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. I.s.m. K.N.B.T.B. en avondbladen 17.55 Me- ded. KRO: 18.06 Echo-magazine. (18.35 Kruispunt-interview). 19.02 Le- vensllef en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country-time. 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. V00: 0.02 Erik de Zwart. 2.00 In de mix. 3.00 Peter Teekamp. 4.00 Jeroen van Inkel. 5.00 Komt voor de bakker. HILVERSUM 2 VPRO: 16.30, 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag. (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van D'66. Overheidsvoorlichting: 18.30 De Ne derlandse Antillen. VARA: 18.40 Het circuit. (20.00 Nws.) RVU: 21.40 Por tretten. Feduco: 22.00 Open School Thema 12: Kreativitelt (herh.). NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout In de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: (16.30 Popjournaal. 17.30 Con certagenda). NOS: 18.04 De avond- spits. VOO: 19.02 Bart en de Zwart. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 VOO: 16.00 De groene zoden. NOS: 20.00 Europees Conc. Podium. (20.00 Omroep Ork., met sol.: Klass. muz. 21.15 Bulgaarse volksmuz. 22.00 PromeNOS-ensem- ble, met sol.: Hedendaagse muz.). HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02-19.40 Nws. voor buitenlanders. 19.02 Bulletin In het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin In het Berbers. 19.20 Bulletin In het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 Hallo hier Hilversuml (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9.03 Het socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie In 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.10 TROS nws.show. (7.35, 8.35 en 9.35 Aktua, 7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nws.show. (10.00, 10.35, 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). FEDUCO: 11.56 Fobleen, herh. 4. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vroegop. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Septiem. 8.00 Nws. 8.05 Mooi zo, kin derprogramma. 9.00 In de kaart ge speeld. 10.15 Concerto Mattlnale. 11.30 Kurhausconcert.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17