BBBB— 6 t/m 10 feb. '84 EINDELIJK'N AUTO VAN ROND DE 15 MILLE DIE MEER BIEDT DAN ZUINIG RIJDEN. mededelingen gemeentebestuur leiden 071-131141. heuga keukenette LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 FEBRUARIh „KLEINTJES" 1 I 071-122244 I Instructeur worden? Wilt u een vrij beroep, leuk werk en goede verdienste? Dan leidt de VRM u op tot het staatsdi- ploma. Erna kunt u rijles geven en zelfs ook een eigen rijschool starten. Voelt u hiervoor, bel dan om onze folder van 9.00- 19.00 uur 070-804849 of be zoek vrijblijvend onze voorlich tingsavond. Iedere ma.avond, aanvang 19.30 uur op de Ln. Meerdervoort 178, Den Haag. Vrouw met schoolgaande doch ter, zoekt werkzaamheden in de omgeving van LONDEN bijv. huishoudelijk werk, tegen kost en inwoning. Brieven aan dit bur. bl. SP 91068. B WONINGRUIL Aangeboden ZOETERMEER 4- kmr.eengezinswoning, tuin op zuiden. Huur 560,-, subsidie mogelijk. Gevraagd 4 5 ka merwoning. oudbouw, nette rustige buurt, Den Haag of om streken. Tel. 079-316969. Dubbel bovenhuis tuin, stadwijk. Rullen 3 of 4 ka merflat 1e of 2e woonlaag, tel. 071-140688. BONTMANTELINRUIL Uw oude mantel tegen een schitt. nieuwe met een (kleine) bijbeta ling. Tevens 20%-50% korting. Snelle en vakk. reparatie v.a. 50,-. Weg. gr. belangst. Tel. afspr. 020-233488 waarna vrijbl. uitgebr. documentatie wordt toegezonden. Een schitt. BONTMANTEL met een (kleine) bijbetaling? Ruil In. Bel voor uitgebr. vrijbl. docu mentatie 020-233488. I KUNST EN ANTIEK VERHUIST Antiekcentrum voor de meest uitgebreide collectie antieke meubelen. Ons nieuwe adres is Dorpstr. 43. Oegst- geest. Tel. 071-170134. Dag. geopend, ook koopavond. ANTIEKBOERDERIJ de Noote- dop, Dr. van Noortstraat 19, Stompwijk. Tel. 01715-2303, 3 sortering op 1500 m2. COMTOISE klok plm. 1830 spil- legang, vouwslinger. Vr.pr. 1750,-. Tel. 070-666254. De hoogste prijs voor goud en alver Goudmunt. Haarlemmerstr. 124, Lelden. Tel. 071-125280. „De Peppelhof' Fraaie kasten, kabinetten, bu reaus, eethoeken enz. J. P. Kwakernaak, Prins Hendrik straat 59, tel. 01720-75081. Demmerikse Antiekhal In Vinkeveen. Speciaal voor Holl. meubelen, o.a. bonheurs, seer, bureau's, linnenkasten. Verder een enorme keuze Fran se. Engelse, Duitse en Deense meubelen. O.a. kasten, eeth., salont., bur., secr., slaapka mers. Holl. kwikbarometers, klokken en olielampen en nog veel meer. Verkoop met Inrull- gar. Tot ziens op de Demmerik 92. Tef. 02972-1221. Dl. gesl. Tientallen guldens voordeliger! oma fiets 5 kleuren, garantie en gratis servicebeurt ƒ295.- Polanen, Haarlemmerstr. 201, 5 Meiplein 128, Morsweg 174. Te koop gevr. gebr. bromfietsen zoals Honda. Kreidler, Zun- dapp, Puch Maxi. enz. Moeten l.pr.st. verkeren. Bert v.d. Mey, Middelweg 30. Leiden centrum. T.k.a. Puch Maxi T.k. gevraagd GOUD en zilveren munten en penningen zilveren guldens rijksdaalders. Tevens oud goud, te bevragen H. J. Vis ser, Haaghuishof Leiderdorp. Vakantiehuisjes huren Is niet zo goedkoop, maar Infor meert u eens naar onze comf. Inger. caravans, 6 pers., op pracht, camping m. verw. zwembad, speeltuin, tennis baan, restaurant, bar, danszaal en bruin café en mod. sanlt. voorz. aangepast v. invaliden. Ook nog enkele kampeerplaat sen vrij op open terrein of onder de bomen. Camping Beringer- zand, Heide 5, 5981 NX Pannin- gen. Tel. 04760-2095. Deelcommlssle Sport en Recreatie Maandag 6 februari a.a. om 20.00 uur In kamer 12-13 van het Gulden Vliet aan de Breestraat (Begane grond). Agenda: Introductie directie Sport en Recreatie Beschikbaarstelling krediet kunstgrasveld Overzicht bezoek buitenbaden 1983 e Notitie jeugd zwem men binnerv/bu it en ba den Bezoek commissie aan sportcomplexen Introductie Leidse Sport Federatie (om 21.00 uur) Commleale voor Personeel en Organisa tie Woensdag 8 februari a.s. om 19.40 uur In kamer 12-13 van het Gulden Vlies, Bree straat 125. Agenda: Nota inzake piketregeling Directie Brand commissie voor Economische Aanget»- Woenedag 8 februari a.s. om 20.00 uur In kamer 12-13 van het Gulden Vlies, Brse- straat 125. Agenda: Aankoop materieel RHW Wijziging APV t.a.v. standplaats- en vent vergunningen Nota onderzoek vermindering energiever bruik Groenoordhallen Vergadering van alle rsadscommlsales Donderdag 9 februari a.s. om 20.00 uur In kamer 12-13 van het Gulden Vlies. Agenda: Emancipatie nota. onderdeel Wonen Ontwerp-nota Migranten Bovenstaande commissievergade ringen rijn openbaar. Wie meer teil weten over de te behandelen agen dapunten kan daarvoor terecht aan de Informatiebalie In de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen Projskt-werkgroep De Waard/Zochetdarv buurt Maandag 6 februari a.s. om 9.30 uur In ds kantine van het Stadsbouwhuis Lange- g recht 72. Agenda: Tijdschema verbet en ngs/bestemmings- ptan Hoofdstuk 2, 3,12 verbeteringsplan Voorschriften bestemmingsplan De Waard Praatprent plankaarl Voor informatie kunt u beden 2S449S. Werkgroep Herengracht/Zipetnget Dinsdag 7 februari as. om 1430 uur In de Pancrat op het Ir. DrtessenpMn. Agenda: Bouwplan voor hot terrein Mirmebroers- gracht/Binnenoostsingel e Inrichting van de woonomgeving bij het bouwplan Kempeneers (verkeersmaatre gelen, verlichting e.d.) e Stand van zaken - werkzaamheden aan de Zuidsingel nieuwbouwplan voor het terrein Kempe- neers en de restauratie van Oranjegracht 12 en 14 Nog uit te voeren civieltechnische werk zaamheden tussen de Haven en de Zuid singel Voor informatie kunt u bellen 254505. Werkgroep Raadsherenbuurt Dinsdag 7 februari a.s. om 16.00 uur In kamer 230 van het stadsbouwhula. Enig agendapunt: Voortgang bespreking Ontwerp-Bestem mingsplan Voor informatie kunt u bellen 254492. Voor Informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummers) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Behandeling Nota Vrijwilligersbeleld Inspraakvers lag Onlangs heeft het College een besluit geno men over de nota Vrijwilligersbeteid. Daarbij bepaalde het college ook zijn standpunt over de reakties die tijdens de inspraakprocedure over deze nota zijn ingediend. Van deze in spraakreacties en het Coöegestandpunt is een verslag gemaakt Dit inspraakverslag is vanaf vandaag 1,50 per stuk bij de balies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis verkrijgbaar en het Rgt verder op de volgende plaatsen ter inza ge: in het informatiecentrum van het Stad huis, bij de Stichting Welzijn (Breestraat 117), en bij buurt- en clubhuizen en biblio theken. Commissievergadering Op woensdag 6 februari a.s. zal een geza menlijke vergadering worden gehouden van de raadscommissies EA (Economische Aan gelegenheden). OSE (Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie), en MVCS (Maatschappelijke Aangelegenheden. Volksgezondheid en Cultuur). Tijdens deze vergadering zullen de nota vrijwilligersbeteid en het inspraakverslag behandeld worden. De vergadering wordt gehouden in het pand "het Gulden Vlies", Breestraat 127 in kamer 12/13 en begint om 20.30 uur. Nadere informatie kunt U verkrijgen bij de heer R. Roos, direktie Sociaal Cultureel Werk (tel. 254183) en de heer G. Bovens, direktie Maatschappefijke Dienstverlening (teL 254807). Informatieavond ontwerp-bestemmlngsplan StatlonabuurL Op dinsdag 14 februari sa organiseert de gemeente een Informatieavond over eht ont- werp-bestemmingspian Stationsbuurt De avond wordt gehouden in Café-restaurant Eigenzorg, Stationsweg 29, en begint om 20.00 uur. Het ontwerp-bestemmingsplan zal binnen kort ter vaststelling aan B W worden aan geboden waarna het plan, in elk geval vóór 1 maart, ter visie moet worden gelegd. Daar om wil de gemeente het plan voor die bjd nog een keer aan de buurt voorteggen. In oktober '83 is er al een informatieavond geweest waarop de gemeente het maken van het bestemmingsplan heeft aangekon digd en toegelicht. Een projektgroep. waarin ook vertegenwoordigers van bewoners en bedrijven uit de buurt zitbng hebben, is sindsdien bezig geweest met het opstelten van het plan. De bewoners en bedrijven uit de buurt kun nen begin volgende week een informatiefol der, tevens uitnodiging voor de avond, ver wachten. Andere belangsteltenden zijn ook welkom op de informatieavond. Verordening inlichtingen bevolkingsregister In zijn vergadering van 30 januari 1984 heeft de gemeenteraad de Verordening inlichbn- gec. bevolkingsregister vastgesteld. Deze verordening ligt voor een ieder ter inzage bij de directe Burgerzaken in kamer 10 van het Stadhuis. De directie Burgerzaken is ge opend van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 15.00 uur. In deze verordening wordt onder andere voor een ieder de mogelijkheid geopend om Burgemeester en Wethouders schriftelijk te verzoeken geen gegevens uit het bevol kingsregister over zichzelf of over minderja rigen die aan zijn/haar zorg zijn toever trouwd aan derden te verstrekken. Dit ver zoek kan gedaan worden voor de maximale termijn van één jaar. waarna wel weer de mogelijkheid bestaat om een nieuw verzoek in te dienen. Hierbij wordt opgemerkt dat ondanks een verzoek om geheimhouding inlichtingen uit het bevolkingsregister niet kunnen worden geweigerd als wettelijke bepalingen tot het geven daarvan verplichten. Nieuwe woonruimteverordening Maandag 6 februari a.s zal de Woonruimte- verordening 1983 van kracht worden. Deze komt in de plaats van de Woonruimteverof- dening 1976 en de Regeling Woonruimte verdeling 1982. Deze verordening bevat drie grote verande ringen ten opzichte van de oude: 1. aanzienlijk meer mensen dan vroeger kunnen zich als woningzoekende laten registreren; 2. de "doorschuif-kandidaten", die tot nu toe bij de woningbouwverenigingen en de Leidse Woning Stichting staan ingeschre ven, moeten zich voortaan als woningzoe kende laten registreren bij de direktie Woonruimteverdeling; 3. via een puntensysteem wordt bepaald welke woningzoekende het dringendst geholpen moet worden. De tekst van de verordening zal vanaf maan dag 6 februari a s. gedurende drie maanden ter inzage liggen in het informatiecentrum in de hal van het Stadhuis en het Stadsbouw huis. Tevens is deze tekst gratis verkrijgbaar bij de informatiebalies in de hal van het Stad huis en het Stadsbouwhuis. Alte geregistreerde woningzoekenden ont vangen dezer dagen een brief met het ver zoek een nieuw ontworpen registratieformu lier, daf is afgestemd op de nieuwe verorde ning, in te vullen. Zij dienen dit voor 5 maart a.s. terug te zenden. Dan zulten zij hun on der de oude verordening "verworven rech ten" behouden. De doorschuif-kandidaten, die bij een van de woningbouwverenigingen of bij de Leidse Woningstichting staan Inge schreven, ontvangen dit formulier binnenkort via hun woningbouwvereniging. Behandeling Migrantennota Bij de balies in de hal van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis zijn de voorstellen van B W inzake het migrantenbeleid verkijgbaar. Dit zijn de gerubriceerde inspraakreacties op de ontwerpnota met de beantwoording hier van, de bijgestelde beleidsaanbevelingen en de financiële consequenties. Deze stukken zullen donderdagavond 9 februari a.s om 21.00 uur besproken worden in een geza menlijke vergadering van de Raadscommis sies in de Raadszaal van het Stadhuis. Morgen open dag Gulden Vlies De restauratie van het Gulden Vlies, Bree straat 125 is voltooid. Het gebouw zal ge bruikt worden voor de (openbare) vergade ringen van Raadscommissies, Gemeente raadsfracties e.d. en als huisvesting dienen voor de Gemeentelijk Accountantsdienst. Morgen tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen alle belangstellenden het gebouw bezichti gen. Om 12.00 en 13.00 uur zal de restauratiear- chitekt Bob C. van Beek een korte rondlei ding verzorgen. k zijn aan de beurt: 9 en 11 maandag 6 februari Wijk 10 en 12 woensdag 8 februari Wijk 13 en 15 donderdag 9 februari Wijk 14 en 16 vrijdag 10 februari Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50. lid 8, van de Woningwet: a Willem de Zwijgerlaan 1 t/m 175, Koning straat 34 t/m 64. renoveren woningen; a Pasteurstraat 1. plaatsen tweetal prefab kantoorunits; a Zandstraat 4. verbouwen achterhuis; a Hogewoerd 123, inwendig verbouwen pand; a Valkenburgseweg 27, 29. 31 en 33, ver bouwen carport tot garage; a Barbara van Meertenstraat 6. bouwen van schoorsteenkanaal ten behoeve van open haard; a Langegracht 3-5, bekleden achter- en zij gevel pand; a Oude Singel 242, plaatsen dakkapel ach terhuis; a Vollefsgracht 39. wijzigen plan waarvoor reeds eerder vergunning is verteend; a Vrouwenweg nabij nr. 1plaatsen gas- drukregelstation; a Vrouwenweg nabij Europaweg. plaatsen gasdrukregelstation; a Volmotengracht 18, verbouwen tot opslag ruimte met bovenwoning; a Admiraal Banckertweg 6. uitbreiden indus triehal; a Tenein aan de Plesmanlaan en de Pest huislaan, bouwen tweede leidingtunnel en bouwen gebouwtje t.b.v. noodzuurstofbat- terij behorende tot afronding eerste fase nieuwbouw AZL; Verder Is men voornemens de volgende bouwvergunningen volgens de normale pro cedure te vertenen; a Ten Katestraat 10a, verbouwen en uitbrei den club- en buurthuis; a Lombokstraat 22, verbouwen winkel; a Admiraal Banckertweg 14, bouw op slagloods naast industriehal; a Rijnkade 9. verbouwen en uitbreiden wo ning; a Haagse Schouwweg, volkstuinencomplex Veldheim, bouwen toiletgebouwtje en irv en verkoopruimte voor verenigingsdoel einden; a Rooseveltstraat 41. inwendig verbouwen bedrijfsgebouw; a Utrechtse Jaagpad naast nr. 2a bouwen woning; a Thorbeckestraat 66. bouwen garage; Admiraal Helfrichweg, bouwen bedrijfshal met kantoorruimte en twee dienstwonin gen; a Admiraal Helfrichweg, bouw garage met bedrijfswoning en kantoor. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 6 februari 1984 gedurende veertien dagen ter inzage in kamer 021 van het Stadsbouwhuis. Langegracht 72. In die pe riode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen in dienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Ruimtelijke ordening Ontgronding Ter uitvoering van het bestemmingsplan voor het gebied Stevenshof moet de t watering gedeeltelijk worden verlegt de uitvoering van deze werkzaamht Ingevolge de ontgroodingenveror Zuid-Holland een vergunning van hel ge van Gedeputeerde Staten van Zu land nodig. Igjsj Een verzoek daartoe is onlangs ingr Ter voldoening aan het bepaalde in a leden vier. vijf en zeven van de c verordening, liggen de op het trekking hebbende stukken c termijn van dertig dagen, maandag 6 februari tot en met t maart 1984 elke werkdag tijdens k ren bij de directie stadsvernieuwing (jer"t openbare werken) kamer 209 Stadi huis voor een ieder ter inzage. Eej wordt in de gelegenheid gesteld binnt termijn schriftelijke bezwaren in te did genoemd college, Koningskade 1-2j AA te 's-Gravenhage. Hinderwet Verzoek k Een verzoek om vergunning is 'mJ voor de volgende inrichtingen: 1. Stevenshof, woonvlek 7, nabij I propaangastank t.b.v. keetven* (Van Rhijn Katwijk B.V.); 2. Wassenaarseweg, nabij G tortum. afvalchemicaliéndepot Rijksgebouwendienst) 3. Langebrug 8c-d/Breestraat 59, r tieatelier en computerruimte (H raadschap van Rijnland) De openbare zitting waar 1 zwaren kunnen worden ingebracht m houden op 21 februari 1984 in kamper van het Stadsbouwhuis, Langegrar. om: idn a. 10.00 uur voor nr. 1; *oel b. 10.30 uur voor nr. 2; i nn, c. 11.00 uur voor nr. 3. UU tl Z< Gemotiveerde bezwaren kunnen lijk bij Burgemeester en Wethouderfn. den ingediend tot 3 maart 1984. et" De stukken liggen ter inzage: a. gedurende de gehete I mijn in kamer 012 van hel J huis elke werkdag van 8-30 uur totn uur en van 14.00 uur tot 16.30 uu u b. tot 3 maart in het InformatiecentnJ de Directie Voorlichting in de ha) vp e Stadhuis elke werkdag yan 8.30 oen 17.00 uur en op donderdagavon, 1730 uur tot 21.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op vengenoemde wijze en iedereen dtfho toont dat hij/zij redelijkerwijs niet in sote geweest kan later bezwaren tegen werp-vergunnrng indienen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich t lot tie* runw-tu Uil lx, Qia^rinxl./el Geen extra kosten. Nooit of te nimmer onvoorziene uitgaven voor reparaties. Bij Skala betaalt u slechts één prijs: de maandelijkse huurprijs. Omruilen wanneer u wilt Altijd de mogelijkheid om 't nieuwste van het nieuwste in (iuis te hebbea Hoe? Gewoon uw toestel even omruilen. Makkelijker kan 't niet. Huurkontrakt al vanaf 6 maanden. Met Skala kunt u alle kanten op, want bepaalt hoelang u huren wilt Eén, of drie keer 6 maanden. Hoe langer u huurt hoe aantrekkelijker de prijzer 366 Dagen échte service per jaar. Het volle pond aan kijkplezier met de zekerheid van razendsnelle service. Oók op zon- en ft En nu de allerlaagste prijzen. Skala bestaat 10 jaar en dat vieren we. Kom meteen langs en profiteer van Skala's extra lage prijzenfestival. Of bel voor de dichtstbijzijnde vestiging: 030-61.18.46. Vtont wat u hier naast ziet is slechts 'n voorbeeld uit velen. >p 36 maanden huurpcnode Eenmalige Leiden, Haarlemmerstraat 168,Telefoon SCHOKDEMPERS UITLATEN-ACCU'S BANDEN üatocent »P ST. AAGTENSTRAAT 4 - LEIDEN XX TEL 071-133674 - 153627 PLASTIC NAAM- EN NUMMER- BORDEN In alle maten en kleuren. H. Janse Leiden B.v. Haarlemmerstraat 123, Leiden - tel. 121808 's Maandags gesloten. de praktische en komfortabele tapijttegel voor uw keuken. mooi zacht sterk vuil- en vochtwerend, snel schoon te maken, eenvou dig te stofzuigen, kleuren blijven mooi, krimpt niet. ideaal tapijt voor uw keuken, zacht voor uw servies, 50 x 50 cm groot Interieurverzorging Leiden b.v. MARE 98 - LEIDEN TELEFOON 071-123913 rger izon win har end de daf voe Oce Een zuinige auto maken is geen kunst Maar een zuinige auto maken waaraan ook nog een hoop rijplezier is te beleven, dat is een ander verhaal. Je moet Suzuki heten om zoiets voor el kaar te krijgen. En hoe: de Suzuki SA 310. Met een standaard vijfde versnelling. Met stoelen die nog beter zitten dan ze er uit zien. Met comfortabel veel been ruimte. Met een rotsvaste wegligging. Met een diagonaal gescheiden rem- systeem. Met een top van maar liefst 145 kilometer per uur. Met een prak- tische derde deur en een al even praktische neerklapbare achterbank. j Met uiterst lage onderhoudskosten. En, tenslotte, met een opmeike- j lijk laag verbruik van normale benzine:j 1 op 23,8 bij 90 km/u, 1 op 14,9 bij 120 km/u en 1 op 15,6 in het stads- verbruik. Kortom: autorijden in de klasse j van rond de 15 mille is eindelijk volwas- j sen geworden. Het bewijs staat klaar voor een proefrit op onderstaand adres. DE SUZUKI SA 310.RUST EN RUIMTE VANAF F14/245,- Garagebedrijf De Gouden Leeuw Veurseweg 180,2252 AG Voorschoten. Tel.: 01717-2814 Auto de Hoorn Hoorn 69a, 2404 HG Alphen a/d Rijn. Tel. 01720-32041 Auto-Meer b.v., Hoge Rijndijk 4,2313 KJ Leiden. Tel. 071-125259

Leidse Courant | 1984 | | pagina 10