Verzet Katwijk tegen tweede woonwagenkamp Floraband naar Sicilië Onduidelijkheid over dependance „Louise" Voor Pietje Precies, Ja I |i 3 Bezwaar tegen verlaging bedrag per leerling Raad Warmond studeert op bezuinigingen rj" CckLc Souoont Gymles voor wethouder Marktkooplui Voorschoten moeten auto elders zetten LEIDEN CckbcSotvumt WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 PAGINA 7 Onteigening gronden Haaswi jk voorbarig t btf OEGSTGEEST De gemeente Oegstgeest wil zo wer snel mogelijk de laaste obstakels wegnemen om de seui doortrekking van de Haaswijklaan en de aanleg van een woonwagenkampje mogelijk te maken. Daarvoor moeten nog gronden worden onteigend, ièeilDe aanvraag van Oegstgeest om vast met de ontei- hJ geningsprocediare te starten werd echter van tafel êrgl geveegd omdat men dit in overheidskringen te nee] voorbarig acht. Omdat de Haaswijklaan van lokale nisq betekenis is, vindt het ministerie van verkeer en >ij q waterstaat dat het ministerie van binnenlandse za- ilillj ken de situatie tevens moet beoordelen, st ei Oegstgeest dient af te wachten tot er in hoogste in- in d stantie is beslist. Intussen ligt het bestemmingsplan akti Morsebelpolder na goedkeuring door de provincie uisd nogmaals ter visie. Burgemeester Scheenstra van Oegstgeest hoopt dat de Kroon daarna snel tot goedkeuring zal overgaan. „De gemeente zet druk op de ketel van de Kroon", lichtte Scheenstra on langs toe. Het doortrekken van de Haaswijklaan naar de Haarlemmerstraatweg, waardoor in Oegstgeest het drukke verkeer in de smalle oude Dorpsstraat ont last wordt, is een urgente zaak. Het woonwagen kampje in de Morsebelpolder moet feitelijk voor 1985 gerealiseerd zijn. Een grondeigenaar, die be zwaren heeft tegen de aanleg van weg en kampje op zijn grondgebied zit de gemeente dwars. Realise ring van het woonwagenkampje is overigens voor gelegd aan het ministerie van volkshuisvesting. Haaswijk is qua ontwikkeling inmiddels alweer aan het elfde deelplan toe. De aankoop van kavels in dat plan, die men naar eigen believen kan inrich ten, is mogelijk geworden. Het betreft hier grond- verkoop in de vrije sector. Kleding gestolen in Voorschoten VOORSCHOTEN Inbrekers hebben in de nacht van maandag op dinsdag uit een fa briekje aan de Papen laan een aantal kle dingstukken ont vreemd. De kleding vertegenwoordigt een waarde van 1100 gul den. De inbrekers kwamen binnen door een ruit van de voor deur eruit te halen. Expo Lisse al bijna vol LISSE Expo Lisse al bijna uitverkocht. Tachtig procent van de standruimte is al aan de man gebracht. Deze grote regionale handels- en consu mentenbeurs wordt van 28 maart tot en met 4 april in de Hobaho-hallen in Lisse gehou den. Het wordt de derde versie van de regionale beurs. Uit de inschrijvingen blijkt dat er vanuit de grote regio belang stelling voor de beurs is. Ove rigens zal dit jaar de ingang worden verlegd, zodat die nog beter bereikt kan worden. Ook komt er dit jaar weer een res taurant waarin ook mode shows en artiestenoptredens zullen worden gehouden. KATWIJK Het ge meentebestuur heeft be zwaar gemaakt tegen het voornemen van de pro vincie om Katwijk behal ve het al geplande woon wagenkamp van vijfen twintig plaatsen nog eens leen kampje van vijf plaat sen toe te wijzen. De ge beente vindt, dat men izijn aandeel al ruim schoots geleverd heeft met de eerder overeenge komen vijfentwintig plaatsen en men is niet van plan met de uitbrei ding akkoord te gaan. De plannen voor het eerste kamp, dat moet verschij nen op een stuk grond aan de Krom, zijn reeds bij het ministerie ingediend. Dit kampje van vijfentwintig plaatsen wordt in samenwer king met de gemeente Noordwijk van de grond ge tild, en wel in de verhouding van zestien plaatsen voor Katwijk en negen voor Noordwijk. Dit is een onder deel van het beleid zoals dat is vastgelegd in het provinci aal woonwagenplan 80/85. De overheid wil de woonwa genbewoners onderbrengen op kleine kampen en voor deze regio betekent dat, dat een aantal wagens van het overvolle Leidse kamp in de naburige gemeenten wordt ondergebracht. Momenteel is het zo, dat de gemeenten in het rayon Leiden in een sa menwerkingsverband het Leidse woonwagenkamp be heren. De plannen voor de kleine kampen in de regio komen echter zo moeizaam van de grond, dat de provincie in middels een woonwagenplan 85/90 ontwerpen heeft. In dit plan staat nu dat Katwijk op nieuw een kampje van vijf plaatsen toegewezen krijgt. De provincie redeneert na melijk dat het kamp, dat ge zamenlijk met de buurge meente wordt opgezet op Noordwijks grondgebied te recht komt. Formeel heeft de provincie daar wel gelijk in, stelt men nu op het Katwijk- se raadhuis, maar de woon wagenbewoners zijn volledig aangewezen op voorzienin gen van Katwijk. Het toe komstige kamp aan de Krom ligt namelijk maar net buiten de wijk Rijnsoever. ordi Subsidie voor Harmonie Valkenburg hee V VALKENBURG B en )rsteW van Valkenburg willen val de Valkenburgse Harmo- n mie dit jaar een subsidie :n van 7.760,-- geven. Tot nu toe kreeg de muziek vereniging jaarlijks '2.500,— subsidie. Vorig p ar kon zij daar niet meer [van rond komen en stelde e raad een aanvullende lubsidie beschikbaar. raadscommissie welzijn ng gisteravond in principe ikkoord met de voorgestelde ubsidie. Men stelde unaniem lat de harmonie gezien zijn :waliteiten naar buiten en z'n rote zelfwerkzaamheid deze subsidie verdient. Wel was men van oordeel dat de subsi die jaarlijks bekeken moet worden. De pas opgerichte speeltuin vereniging had een plan en kostenbegroting ingediend. Het plan voorziet in een totale bestemming van grond gele gen achter de woning van Duinzicht. De totale kostenra ming komt uit op een bedrag van f 161.994,- excl. een club- gebouwtje. De raadscommissie .telde uiteindelijk v.oor het :ollege van B en W te advise- en de speeltuinvereniging te jerichten dat het voor de fi- ïanciële haalbaarheid van het )lan beter is, een aantal bezui- ïigingen door te voeren en daardoor wellicht ook minder jrondoppervlak in gebruik te lemen. Alleen mevrouw A. v.d. Broek S[PvdA/PPR) stelde dat het gjrondwerk in zijn geheel wel ®iitgevoerd moet worden. De -fepeelwerktuigen kunnen in fa sen worden uitgevoerd. Voor de grondwerkzaamheden n bedrag geraamd van 75.000,- terwijl de speeltoe stellen zijn beraamd op 87.000,-. econstructie Vagelbrug dringend noodzakelijk VOORHOUT Het Voorhoutse college wil TMiaast maken met de re- __I ïonstructie van de Nagel- >rug. Door de toename van verkeer op deze brug s verbetering van de ver- uteh. ceerssituatie daar drin- ;end noodzakelijk. lij gedeputeerde staten van £uid-Holiand is een plan ter 'erbetering ontwikkeld. Voor- 1 door auto's komend uit de ze to ichting Noordwijk, die linksaf lamp Voorhout in willen slaan, ont- ijke t taan gevaarlijke situaties, lede door het prioriteitssys- eem voor het openbaar ver- oer, vormen zich vaak lange ijen voor het verkeerslicht, lierdoor stagneert de door- ang. Ook bij het langzame erkeer, met name de fietsers, ltstaan langere „wachttijden" an wenselijk is. Door verbre- rl ing van de rijstrook en toe- oeging van een voetpad zal e situatie aanzienlijk verbete rt rijk draagt voor een be- f ngrijk deel bij in de kosten lor reconstructie. Voorwaar- i is dat het werk, dat onge ler drie maanden in beslag |l nemen, nog dit jaar wordt itgevoerd. 827. Door deel te nemen aan de eerste gymnastiekles in de hal van „De Ontmoetingskerk" in Voorschoten opende wethouder L. Marselis gisteren het project „Meer bewe gen voor Ouderen". Ouderen boven de 55 jaar kunnen wekelijks meedoen aan sportieve evenementen die de gemeente Voorschoten organiseert in nauwe samenwer king met een aantal Voorschotense verenigingen. Bij deze spel- en sportvormen wordt rekening gehouden met de wensen en de mogelijkheden van ouderen. On der 850 ouderen in Voorschoten Is een enquête gehou den en als gevolg daarvan is er de gehele week overdag een mogelijkheid tot deelname aan gymnastiek, volks dansen, tafeltennis, zwemmen, biljarten en jeu de bou les. De kosten voor deelname variëren van gratis tot 2,50 per deelnemer. Het motto is dat niets moet, alles mag zolang het binnen de activiteit passend is. De Flora-band tijdens de taptoe op spoftpark „Nieuw-Zuid" in Katwijk. RIJNSBURG De Flora- band is uitgenodigd om deel te nemen aan een internatio naal volksdans- en muziek festival in Agrigento op Sici lië (Italië). Dit Festival wordt ieder jaar georganiseerd en de uitnodiging aan een Ne derlandse muziekvereniging viel dit maal de Rijnsburgse Floraband in de schoot. De organisatie in Italië heeft er maar liefst 70.000 gulden voor over om de Floraband te laten komen. Met het ma- jorettepeleton Carmenta uit Delft zullen de Rijnsburgse muzikanten dagelijks tussen korpsen uit de gehele wereld, optreden. Er zal meermalen per dag worden opgetreden. De Flo raband wordt in een riant hotel ondergebracht worden. Daarvan zullen 42 van de 60 leden tellende band gebruik gaan maken. Voorgaande ja ren gingen onder meer Ex celsior en de Euroband uit Rotterdam naar Sicilië. De Floraband vertrekt in de nacht van 3 op 4 februari per bus naar Parijs, waar de le den op het vliegtuig stappen naar Sicilië. Ze zullen tien dagen op het Italiaanse eiland verblijven en keren 13 februari weer huiswaarts. Behalve deze uitnodiging loopt er ook nog een uitnodi ging om in Noorwegen op te treden. De Floraband is op dit moment bezig met het re aliseren van een clubhuis aan de Rijnsburgse Waardlaan. Dat zal waarschijnlijk medio april in gebruik worden ge nomen. Door deze onver wachte reis zal het in tijd misschien iets later worden, maar de gehele band is en thousiast om aan het festival deel te nemen. Informatie bij de bands die voorgaande ja ren gegaan zijn leverden goede reacties op. LEIDERDORP Er is nog steeds geen duidelijk heid over de vestiging van een dependance van de Leidse scholengemeen schap Louise de Coligny in Leiderdorp. De provin cie Zuid-Holland heeft bezwaren tegen de bouw van de school in de nieuwbouwwijk Buiten hof. Dat deelde wethou der J. Bezemer (PvdA) gisteravond mee tijdens een vergadering van de raadscommissie onderwijs in antwoord op vragen van het CDA-raadslid P. v.d. Kwaak. Met het nieuwe schooljaar in zicht wilde Van der Kwaak weten wat de stand van za ken was. Volgens hem had BOERHAAVESCHOOL IN FINANCIËLE PROBLEMEN VOORHOUT „Aan het bedrag per leerling dat vastgesteld wordt door het college valt niet te tor nen", was de reactie van wethouder van onderwijs, B. Joon, op de vraag van E.R.F. van Laar op een vraag of er in de toekomst overleg kon plaatsvinden ovèr het bedrag per leer ling. „We willen overleg plegen over samenwer king tussen de scholen over bijvoorbeeld aan schaf van materialen, maar het bedrag per leer ling dat wordt vastgesteld voor de openbare school, geldt ook voor de bijzon dere scholen." De vergadering van de raadscommissie onderwijs had bij de aanvang het ka rakter van een hoorzitting. Van het spreekrecht maakte de heer R. Alewijnse, be stuurslid van de Boerhaave- school gebruik. Hij maakte bezwaar tegen de verlaging van het bedrag per leerling voor het jaar 1984. Dit be drag wordt dit jaar met onge veer 50.- verlaagd. „De Boerhaaveschool is in 1968 gebouwd, het groot onder houd van deze school is erg duur. Bovendien zijn de energiekosten zodanig geste gen dat we de kosten niet meer kunnen dragen. Nu het bedrag lager wordt, zullen we nog meer in de rode "cij fers komen." Bij een andere gelegenheid is gesteld dat „de bijzondere scholen kunnen schuiven in het budget, maar", aldus de heer Alewijnse, „dan moet je wel wat te schuiven heb ben." De heer Van der Laar (CDA) betreurde het dat de raads commissie absoluut geen in spraak heeft over dit punt. „De meerderheid van de scholen in Voorhout zijn bij zondere scholen en vasthou den aan de norm van de openbare school noem ik „onderwijsbeleid met oog kleppen op", aldus Van der Laar die tegenstemde. WOEDE OVER NIEUWE MAATREGEL VAN GEMEENTE VOORSCHOTEN In de door de gemeenteraad aangenomen „Week marktverordening Voor schoten 1983" is de bepa ling opgenomen, dat in principe iedere handelaar zijn vervoermiddel tijdens de markt op een parkeer plaats moet zetten. Tot nu toe waren de markthan- delaren vrij om een auto achter de kraam te plaat sen. Om diverse redenen zoals toegankelijkheid van de markt, bereikbaarheid van de bedrijven en het garande ren van een zekere orde en rust voor de bewoners mo gen er alleen nog auto's op de markt, die gehouden wordt op de Voorstraat, in dien deze noodzakelijk zijn. Dertien marktkooplieden kregen gisteravond de gele genheid om hun bezwaren tegen deze maatregel ken baar te maken voor de leden van de raadscommissie voor beroep- en bezwaarschriften, die te zijner tijd een advies zal uitbrengen aan de meenteraad. Wethouder J. van Leeuwen kreeg de taak om het beleid van burgemeester en wet houders te verdedigen. Hij werd soms fel aangevallen door de kooplieden. Drieën twintig jaar was het in Voor schoten de gewoonte om eventueel een auto achter de kraam te hebben. Van de 865 weekmarkten in Nederland zijn er maar 70 tot 80 waar dat niet mogelijk is. De auto wordt gezien als een nuttig en soms onmisbaar voorraad- Se' magazijn achter de kraam. De markt is in de loop van die jaren wel uitgebreid tot 80 kramen. Inmiddels is ook het Ambachtshuis weer vol op in gebruik. Dat ontlokte één van de bezwaarden de opmerking: „Het komt alle maal door het stokpaardje van de gemeente, de trouwe rij op vrijdag." De markt kooplieden missen het stuk Voorstraat dat is gelegen voor het Ambachtshuis, daar moeten trouwauto's kunnen draaien. De meningen van de koop lieden en de wethouder ble ven lijnrecht tegenover el kaar staan en de commissie heeft de taak om te komen tot een advies aan de ge meenteraad. Na de hoorzit ting trok de commissie be staande uit drs. Bermmer (CDA) voorzitter, mr. Both (PvdA), mr. Begeer (VVD) en J. Aikens (D'66) zich te rug met de wetenschap dat de commissie minstens een week voor de februari-raads vergadering een advies moet uitbrengen. WARMOND De War- mondse gemeenteraad zal binnenkort een studiedag houden om de bezuinigin gen te bezien. Vooraf gaand aan die studiedag is aan de fracties gevraagd wat voorbereidend werk te doen en suggesties voor bezuinigingen te noteren. Vorige week leverde de VVD- fractie haar eerste huiswerk in. Veel konkrete bezuini gingsvoorstellen zijn daar he laas niet in te vinden wel kri tiek op het beleid van het col lege van B en W. De VVD heeft al bij de begrotingsbe handelingen duidelijk laten merken dat er niet voldoende bezuinigd werd. Ze heeft de begroting voor 1984 dan ook niet goedgekeurd. De liberalen willen 1,5% meer bezuinigen dan de meerderheid van de raad. Daarnaast keurde de VVD de bezuinigingen die wel werden doorgevoerd voor een groot deel af. De VVD vindt dat er financië le experts ingeschakeld moe ten worden om te onderzoe ken waar er bezuinigd kan worden bij de gesubsidieerde verenigingen, gemeenschappe lijke regelingen en in de per sonele sector. Privatisering van bijvoorbeeld de gemeente reiniging kan naar de mening van de VVD geld besparen. Daarnaast houdt de VVD vast aan het voorstel dat tijdens de begrotingsbehandelingen is verworpen namelijk het maar voor de helft opvullen van twee vacatures bij het gemeen- tepersoneel. De VVD vindt dat er al veel eerder met bezuini gen begonnen had moeten worden terwijl de overige raadsfracties graag de voorzie ningen in de gemeente zo lang mogelijk willen handhaven en pas als het echt nodig is, wil len gaan schrappen. de school er vorig jaar al moeten staan. Wethouder Bezemer: „Het college van B en W heeft een verklaring van geen bezwaar aange vraagd bij Gedeputeerde Sta ten voor de bouw van de school in Buitenhof-Midden. Wij dachten dat het een fluitje van een cent was. De bemoeizucht van de provin cie heeft echter vormen aan genomen die je niet voor mo gelijk houdt. Een ambtenaar van de provincie is ter plek ke komen vragen hoe wij het in ons hoofd halen een school te bouwen op een plek dat voor woningbouw ge schikt is. Wij hebben hem te ruggestuurd met de bood schap dat hij zich daar niet mee had te bemoeien en er voor moest zorgen dat er een verklaring van geen bezwaar komt. Uiteindelijk bleek hij er niet onwelwillend tegen over te staan", aldus Beze mer. Deze verklaring moet binnen enkele weken afkomen, om dat 8 maart het voorberei- dingsbesluit dat de raad vo rig jaar trof, afloopt. Wan neer dat niet het geval is, moet de hele bestemmings planprocedure opnieuw wor den gestart. Basisscholen Er zijn geen problemen te verwachten met de integra tie van het kleuter- en lage- ronderwijs op grond van de nieuwe wet op het basison derwijs. De raadscommissie had geen moeite met het voorstel van het college de bestaande vijf scholen met ingang van het schooljaar 1985/1986 tot basisschool te verheffen. Sinds 1970 wordt er in het openbaar onderwijs vooruitlopende op de nieuwe wet met koppels gewerkt. Ook in het bijzonder onder wijs is de integratie al verge vorderd. Wethouder Beze mer deelde mee, dat het overleg met de protestants- christelijke en rooms-katho- lieke schoolbestuur positief was verlopen. De bereidheid is uitgesproken fnee te wer ken aan het gemeentelijke spreidingsplan. VVD-fractievoorzitter mevr. C. Huigen-van Boven bracht tijdens de discussie de wens van een nieuwe school in Buitenhof naar voren. Zij kreeg steun van het CDA- raadslid A. Roest. Een kwart van de Leiderdorpse bevol king woont in de teokomst in het Buitenhof. Roest vond dat de vestiging van een ba sisschool serieus onderzocht moest worden. Mevrouw Huigen veronderstelde dat door verplaatsing van de Springschansschool naar Buitenhof tegelijk het pro bleem van teruglopende leerlingenaantal kon worden opgelost. 2 mini schroevedraaiers, variërend in maat van 0,8 tot 3,8 mm, krijgt u toegestuurd als dank voor de moeite van het van de Leidse Courant Naam. AdresJ Postcode/PlaatsJ Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een schroevedraaierset naar Naam Adres1I Plaats/Postcode_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop -geen postzegel plakken- naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 232," 2500 VG Den Haag 4

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7