3Hn GEBOREN BIJ DEHEMA! a?° ii?v H2H2EJ «I?5 Luke Kelly (Dubliners) overleden „Galgemaal" in Mickery Vondst zeldzame films van zwarten in Amerika Landelijke werkgroep toneelbestel Lage toegangsprijs bioscopen op maandag trekt veel publiek Geschenk n Mitterrand eist verbouwing van Carré B „KLEINTJES" B B 071-122244 B B fl Vertel iets goeds Dat kan geen kwaad. Voorkom computer- Benelux Surf '84 KUNST Ccidóc Souoant WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 PAGINA? DUBLIN Luke Kelly, mede-oprichter van de Ierse Folkgroep The Dubliners is maandagnacht in zijn geboor teplaats Dublin overleden. Hij werd 44 jaar. Kelly leed al ja ren aan een hersentumor. Be gin vorig jaar werd hij voor de derde keer geopereerd. Behal ve banjo-speler was Kelly ook zanger. Hij vergaarde wereld faam als solist met het num mer „The Town I Loved So Well". AMSTERDAM Gedurende t twaalf avonden in februari en maart zal in theater Mickery in Amsterdam steeds een an- I dere, (minder) bekende Neder- lander het leven bezien na zijn "of haar galgemaal. In volstrek te afzondering nuttigen zij een door hen gekozen maaltijd, waarna „executie" plaatsvindt in de vorm van een interview, afgenomen door Janine Ro- senmöller. Dit interviewge deelte is voor publiek toegan kelijk. De tweede zes avonden zullen integraal worden uitge zonden door de VPRO-televi- EXPOSITIES OVER TV-SERIE WILLEM VAN ORANJE APELDOORN Prinses Margriet heeft gistermorgen op pa leis Het Loo in Apeldoorn aan drie hoofdrolspelers uit de tv-se- rie Willem van Oranje opdracht gegeven tot het tegelijkertijd openen van een drietal tentoonstellingen „De tv-serie geëxpo seerd". Willem Nijholt, Jeroen Krabbé en Linda van Dijck zul len morgenmiddag om half vijf in respectievelijk Het Prinsen hof in Delft, Slot Zeist in Zeist en kasteel Fraeylemaborg in Slochteren in aanwezigheid van onder meer de commissarissen der koningin in de betreffende provincies deze opdracht uit voeren. Een van de vier scènes in het Prinsenhof toont de moord op Willem van Oranje, 400 jaar geleden gepleegd in het zelfde Prinsenhof. Tevens worden decors, kostuums en requi- sieten tentoongesteld en wordt er uitleg gegeven over de kap-, grime-, kostuum- en decorontwerpen. Via een tv-seherm zijn scenes uit de serie te zien. Met behulp van maquettes, foto's en tekstpanelen krijgt men een indruk van hetgeen er allemaal bij de produktie van een dergelijke tv-serie komt kijken. De'expo- sities zijn te bezichtigen tot 4 september. Oostduitse dirigent artistiek adviseur Apho AMSTERDAM De Oostduitse dirigent Thomas Sanderling (41) is per 1 februari 1984 benoemd tot artistiek adviseur van het Am sterdams Philharmonisch Orkest, zo deelt het Apho mee. Hij zal in die functie een aantal taken over nemen van Anton Kersjes, die vo rig seizoen als chef-dirigent af scheid nam. Sanderling dirigeerde als gastdirigent orkesten in de DDR en in tal van Westeuropese landen. In april 1983 vestigde hij zich in West-Duitsland. Zijn eer ste optreden met het Apho was in december 1981. TYLER In een depót in Tyler in de Amerikaanse staat Texas is een zeldzame verzameling films gevonden die in de jaren dertig en veertig zijn gemaakt door Amerikaanse zwarten voor een publiek van zwarten, die toen slachtoffers van rassenscheiding waren. De collectie omvat een tachtigtal films over de liefde, smartlappen, poli tiefilms en films over religieuze onderwerpen. In een van de films, opgenomen in een club in Harlem, treedt de jazz-musicus Dizzy Gil lespie op. Volgens een woordvoerder van de filmotheek van de uni versiteit van Californie is er sprake van een „belangrijke ontdek king", omdat men van de geschiedenis van de Amerikaanse zwarte film weinig afweet. Geen enkele van de gevonden films is gemaakt in Hollywood en geen is opgenomen in een studio. De verzameling zou in het bezit zijn geweest van een distributeur in Dallas die in de jaren zestig overleed. In Dallas trad op het einde van de jaren dertig een zeer actieve groep zwarte toneelspelers op en om deze reden was de stad een centrum geworden van zwarte, onafhankelijke filmers. Verloren gewaand schilderij Millet teruggevonden BOSTON Een lang verloren gewaand schilderij val de Franse impressionist Jean-Francois Millet is met b* O hulp van röntgenstralen ontdekt onder een ander weri van de schilder. Dit heeft de directeur van het museuj voor schone kunsten in Boston, Jan Fontein, bekendg* Yj maakt. Volgens hem heeft men meer dan een eeuw naa het vermiste schilderij, „De Babylonische gevangen schap" (La Captivité des Juifs a Babylone) gezocht. H4 8e is teruggevonden onder „Jonge herderin" [(Jeune Berg$ 8e re). Het oorspronkelijke schilderij vormdé Millets meej ambitieuze poging tot het maken van een academiscj historisch schilderij, maar het vond geen genade bij q w kritiek toen het in 1848 ten toon werd gesteld. Mill< had een niet gangbare wijze van schilderen toegepast ej"0' teveel geweld uitgebeeld. Toen Millet in de tijd van d sti Frans-Pruisische oorlog zijn „Jonge herderin" maaktj M heeft hij waarschijnlijk het doek van zijn verguisdn( werk gebruikt, omdat materiaal in die tijd schaars waf O' DEN HAAG Minister Brinkman van WVC instal leert donderdag 9 februari een landelijke werkgroep toneel- bestel die onder voorzitter schap komt te staan van Hans de Boer, oud-minister van het toenmalige ministerie van CRM. De werkgroep krijgt tot taak de onlangs door de Raad voor de Kunst gedane aanbe velingen tot herziening van het toneelbestel, nader uit te werken. Volgens de opdracht aan de werkgroep ziet de minister toch wel wat in de ideeën van de Raad voor de Kunst om het toneelbestel ingrijpend te her zien, onder meer door afschaf fing van de koppelsubsidies, meer ruimte voor incidentele toneelprodukties en een flexi beler systeem van subsidiëren van de Nederlandse toneelge- De werkgroep heeft van de minister ook opdracht gekre gen om hem te adviseren over de vraag welke gezelschappen in de eerstkomende jaren het toneelaanbod moeten verzor gen. Zoals gemeld hebben di verse theatermakers in het land plannen ingediend om met compleet nieuwe gezel schappen van start te gaan. Extra ruimte voor realisering van die plannen is er niet, zo dat de minister of de plannen moet wijzigen, of ruimte moet scheppen ten koste van be staande gezelschappen. De lan delijke werkgroep moet de mi nister hierin adviseren en ook over de spreiding van voor stellingen over het land. In de werkgroep heeft onder ande ren zitting Eric Vos van de Haagse toneelgroep De Appel. DEN HAAG De lage toe gangsprijs (zes gulden) op maandagen in de bioscopen van het onlangs door een fu sie ontstane concern Meer burg Theaters en City Ex ploitatie Maatschappij heeft de bezoekersaantallen in vergelijking met vroegere maandagen verdubbeld. Al dus het concern, dat in totaal 51 bioscopen in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam exploiteert. Het initiatief tot de lage „maandagprijs" is na de fusie deze maand genomen in het kader een nieuw beleid om de publieke belangstelling voor de film in de bioscoop te versterken. Het initiatief noemt de concerndirectie een „doorslaand succes". Ook van de inmiddels door Meer burg/City ingevoerde gezins- kaart wordt veel gebruik ge maakt. Burgemeester van Nusnspeet verwijdert „blote foto' NUNSPEET/ARNHEM De expositie Gelderland Persfoto moet in zijn geheel tentoonge steld kunnen worden. Dat vin den Gedeputeerde Staten naar aanleiding van het besluit van burgemeester H.J. Smith van Nunspeet om één foto uit de expositie te verwijderen. In het raadhuis van Nunspeet vindt de expositie sinds het be gin van vorige week onder dak. Burgemester Smith heeft gemeend de foto van Martin Hollering uit Twello te moeten verwijderen omdat op de foto naaktrecreanten bij een ijsco karretje staan op het strand Bussloo te Voorst. De foto heeft de titel „De lange hete zomer" meegekregen. Volgens de Nunspeter burge meester is de betreffende plaat „aanstootgevend". Gedepu teerde Staten van Gelderland hebben naar aanleiding van het incident besloten om de tentoonstelling alleen in zijn geheel aan gemeenten ter be schikking te stellen. Lukt dat niet, dan wordt er over ge praat, aldus de provincie. De provincie is verantwoordelijk voor de expositie. „Kleine huis" opgeblazen LOS ANGELES Het oude Victoriaanse huis dat dienst deed in de serie „Het kleine huis op de prairie", Is niet meer. Toen de producer van de serie, Michael Landon hoorde dat het huls na de opnamen moest worden afge broken, besloot hij het laatste deel zo te laten schrijven dat het huls in rook en vlammen, maar ook In glorie moest verdwijnen. En zo gebeurde: het werd eenvoudig opgeblazen. AMSTERDAM H 1 Amsterdamse 'theater Ca| ré ondergaat volgend week dinsdagj een sneljK verbouwing om een eetm malige opvoering van cjzv New Yorkse produktivf „La Tragédie de Carmenvi mogelijk te maken. Het lve een door de bekende re gisseur Peter Brooke bttv^ werkte versie! van Bizelee befaamde opera. se! De uitvoering is een gescheil0?;' dat president Mitterrand vjzlJ Frankrijk volgehde week feci zijn officiële bezoek aan N| derland meebrengt voor kj"~~ ningin Beatrix. ,De produkto is erg kostbaar! niet in hijj minst voor Carré waar 700 z| plaatsen uit de piste moetiT; worden verwijderd, negen k|JL bieke meter zand en griit over het toneel moeten woT^ den verspreid en enkele hol ten wanden moeten word? neergezet. Om die reden hef Jos Brink een voorstelling v« zijn musical De Evenaar afg last. Carré hoopt de voorst? ling in het Holland Festival kunnen terugkrijgen om <|nie ongetwijfeld hoge kosten kunnen spreiden. tfW de LEIDSE COURANT ONROEREND GOED AANGEBODEN Wilhelminastraat 39 Gunstig gelegen bedrijfsruimte van 285 m2 met afz. bovenwoning. In centrum van dorp. met ruime parkeergelegenheid, incl. kan toorruimte. Voor diverse doeleinden te gebruiken. Totaal 1144 m2. gr. Vraagprijs 375.000.- k.k. Mak. Vreeken 4 Meijer B.V. Bodegraven, telef. 01726-19325 Te koop aangeboden mooie 3 kamer parterrewoning met tuin, bij station HS te Den Haag. Het bezichtigen van deze "woning is de moeite waard. Vraagprijs 65.000,-k.k. -Hoge financiering. Tel. 070- £82413/693375. Te koop: goed onderhouden. Ind.: L-woonk., 3.50x4.50x9 m. met open haard en parket, mod open keuken, toilet, douche. 1e verd.: gr. overloop, slaapkmr. met vaste wast., k/w water. kl. slaapkmr. bergvlie- ring, zonnige plaats met schuur. Alle vertr., ook de schuur, v.z.v. c.v. Vr.pr. 119.000.- k.k. Tel. van 09.00-17.00 uur 122342. Tel. na 17.00 uur 071- 142722. Bericht voor alle lezers! E.K.L Korte Voorhouterweg 8. Rijnsburg. Tel. 01718-21542. Bond Zonder Naam (01717-7966). Maandspreuk febr. 1984. Zaterdag 4 februari terrein Groenoordhallen Leiden, van 10.00- 16.00 uur automarkt ledereen kan hieraan deelnemen. Inbreng 12,50 per voertuig. Kinderrommelmarkt zaterdag 4 februari van 10.00-16.00 uur is er weer kinderrommel- markt in de Groenoordhallen te Leiden, t/m 12 jr. gratis staan plaats. Je moet wel om 9.30 uur aanwezig zijn. Zaterdag 4 februari Groenoordhallen Leiden van 10.00-16.00 uur de mobiel en hobbymarkt De rommelmarkt voor het hele gezin, met live muziek en kinderat tractie. ledereen kan hier een kraampje huren. Voor Inl. 01718- 24503 na 18.00 uur. Haardblokken van hardhout, spettert niet. Af- gehaald per zak 7,50. 25 zak 160.-, 50 zak 300,-. Per kub T 115,-. Gebracht bij afname 2 1/2 tot 10 m3 100,-/m3. bij boven 10 m3 90,-/m3. Tevens alle mogelijke tuinafscheidin- gen, poortdeuren en walbe- schoeiing van hardhout. Eigen - fabriek, dus afm. geen pro- i.bleem. A. Rietvink, Havend warsstraat 5b. Noordwijker- hout. Tel. 02523-2595/3532. Rookstoeikussens per stel vanaf 169.-. Wij ma ken kussens voor uw bankstel in alle maten reeds vanaf 895.-, voor tien kussens Incl. nleuw-polyether, maakloon en keuze uit diverse fraaie stoffen ook in echt rundleder leverbaar. Gratis opmeetservice door de hele randstad. Toff Meubelstof. Tel. 071-124211. Haarlemmer straat 200, Leiden. Gordijnen gratis gemaakt. Gordijnen gratis gemaakt. Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. Mateba Koud!! Alle soorten oliekachels zonder afvoer v.a. 215.-: butaangas infraroodstralers v.a. 45.-; ca- talysatorkachels, caravanka chels voor olie of hout. zakka- cheis, elektr. radiator-kachels, v.a. 500 watt; electr. ventilator kachels v.a. 500 watt. Gas-elek- trashop Holverda Beatrixstraat 21-23 Leiden. Tel. 071-217866. Wij geven de hoogste prijs voor afvalstoffen, aluminium, ijzer, lood, zink. koper en papier Fa. J. de Nobel Zoeterwoudseweg 9. Leiden. Altijd actie bij Holland Trailer Hoofddorp, Rijnlanderweg 1058, telef. 02503-33133. nwe. rijksgoedgekeurde tandemas, gegalvaniseerd, 2650. Nwe. auto-ambulance. 3800. Nwe. Westfalia paardentrailers, 6166. Nwe. Westfalia veetrai lers, f 4067. Nwe. gesloten wa gens, 2.50 x 1.30 x 1.40 m., ge galvaniseerd. 3750. Prijzen excl. Grote keuze gebruikte paardentrailers, boottrailers, gesloten aanhangwagens. In ruil. verhuur en reparatie. Meubelstoffen in honderden kwaliteiten des sins w.o. mohair, dralon, gobell- ne's, tweedstoffen, ribfluweel enzovoorts. Caravanstoffen vanal ƒ9.95 p.m.. skal In div. kleuren vanaf 18.95 p.m. Toft Meubelstof. Tel. 071-124211 Haarlemmerstraat 200, Lelden. Helderziende Seeland Tel.beantw. ook te huur. Tel. 02522-10063. T.k. hele en halve VARKENS, gratis uitgebeend en gratis thuisbezorgd, 5,70 per kg. Tel. 080-779797. Bellen tussen 17.00-21.00 uur. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 Maand.- en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen. Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. TWEEDEHANDS VERKOPEN? Nieuw! Alleen met De Koopfoon (020-99.93.33) biedt u uw twee dehands spullen liefst 2 mnd. lang te koop aan. Kosten: 1.2 of 3 artikelen voor slechts 10.-. Da's nog geen 3.50 per artikel! Ook uw auto kunt u met De Koopfoon aanbieden. De koopfoon geeft gratis Infor matie over wat en bij wie Iets te koop Is In uw omgeving. Bel ge woon De Koopfoon 020- f.93.33: 't Meest gedraalde nummer van Nederland op gebied van koop en verkoop van tweedehands goederen... dus ook de meeste kans op suc ces! 10 Lijnen. Open: elke werk dag van 10 lot 21 uur. De Koop foon 020-99.93.33.: Snel. makkelijk, goedkoop en succes! Een hele nieuwe serie leuke baby-artikelen. Alles bij elkaar passend, in wit met licht blauw. En niet alleen leuk, maar ook góed, zoals u van de Hema gewend bent. t Een flessenwarmer met KEMA-keur vindt u bijvoor- U beeld nergens anders. Hier ziet u wat voorbeelden uit deze serie, die bij de ge- boorte meteen al volwassen is! Alleen de prijsjes houden we klein, maar moeders, oma's en tantes die ons kennen weten dit wel. Luiertruitje van katoen/ viscose met strikje als sluiting. Wit met in gebreid motiefje. Mt 56,62 en 68. Flanellen trappelzak van 100% katoen. In rose/bleu en bleu/turquoise. Zuigflessen van glas. 240 ml. Of van kunststof, in houd 120 ml. met speen. Tuimelbeker, met twee dekseltjes. Komt vanzelf weer recht op. verwarme: :aatenkon Flesverwarmer met ther mostaat en kontrolelampje. 39,75 NÜ Wit babybadje. Aanbieding geldig t/m 4/2. 3>r°i 3 «tg IE Vertrouwde tenten met de laagste prijzen vindt u bij Rotterdams best gesorteerde campingzaak. Ook aanhangwa gens v.a. 498.-, vouwwagens van 3995.- nu slechts 2995.- IFA-caravans slechts 4995.-, voortent gratis. Gebr. Van Es- veld, Pascalweg 115, R'dam- Lombardijen. Vrijdag koop- Vakantiehuisjes huren Is niet zo goedkoop, maar Infor meert u eens naar onze comf. inger. caravans, 6 pers., op pracht, camping m. zwembad, speeltuin, tennis baan, restaurant, bar. danszaal en bruin café en mod. sanit. voorz. aangepast v. invaliden. Ook nog enkele kampeerplaat sen vrij op open terrein of onder de bomen. Camping Beringer- zand. Heide 5, 5981 NX Pennin gen. Tel. 04760-2095. Touringcars Winkelen In Düsseldorf. za. 4 febr. - do. 8 mrt. - za. 7 april 25,- incl. koffie. Boekingen bij de bekende adressen, nadere Informaties: Beuk Touringcars, tel. 01719-10100. WOONRUIMTE TE HUUR AANGEB. Leiden Waardelland, t.h. 1 lot 3 jaar (ook koop), riant gemeubileerd huls, grote living, complete luxe keuken, 3 slaapkamers. 2 badkamers, huur 1950 excl. per maand. Inl. ook op zondag 08356-85215, b.g.g. 08376-9100. LESSEN EN CLUBS Wegens het succes van onze Jubileumaanbleding prolongeren wij onze aanbieding. De eerste 10 personenautorijlessen voor 300,-. Voor vrachtauto 3 rijlessen 150,-. Autorijschool Noordzee Rijnsburg-01718-22458 ook voor chauffeursopleiding. Nieuwe cursussen in voorbereiding voor: Middenstand - Boekhouden - MBA-SPD I - SPD II - Informatica Onderwijs-lnstituut MEAB o.l.v. M. van der Horst, Herengracht 4, Lelden. Tel. 071-130660. Inlichtingen maandag t/m vrijdag van 9.30-17.30 uur. Vraag de gratis studiewijzer. Volg MEAB's Informatica-cursus die binnenkort beglntl Cursusduur slechts 4 maanden - geen toe- latingselsenl Leslokaal mat micro-computers! Inlichtingen maan dag t/m vrijdag van 9.30-17.30 uur bij: Onderwijs-lnstituut MEAB Herengracht 4, Lelden. Tel. 071-130.660. Aangeb. privé orgelles ook aan huls. Inl. 071-762006. Autorijschool (KORTE) MEDELINGEN 4 en 5 februari SURFBEURS OP plm. 3000 m2 4 februari 10.00-19.00 uur, 5 februari 10.00-18.00 uur. LEYSDREAM - ROOSENDAAL MEUBELEN, HUISRAAD ENZ. g VAKANTIEVERBL. BINNENLAND Recreatiecentrum Saxenheim Nieuwe Stijl Plaggeweg 90, 8076 PM Vierhouten telefoon 05771-283 40 ha groot kampeercentrum midden op de Veluwe. Zeer rustig gelegen. Zeer veel wandel- en fietsmogelijkheden. Wat biedt Saxenheim? Zeer speels golfslagbad met waterpaddestoel, snelwaterbeek en whirlpool met massagestralen. Schoon en goed sanitair met gratis douchen. Speeltuin. Restaurant met open haard. Moderne wasserette. Ruim gesorteerde supermarkt. Tennisbanen. Manege. Fietsen- vcrhuur. Grote kantine met bar. Discotheek. Cafetaria. Uitgebreid recreatieprogramma voor jong en oud. Mooie toeristische plaatsen voor het hele seizoen, voor uw vakan tie of voor uw weekeinde, met aansluiting van elektr. Jaarplaatsen met aansluiting op water, elektr. en riolering. Kom kijken en zoek zelf uw plaatsje uit. Uw gratis kopje koffie staat klaar. Vraag gratis prospectus. Alle wasautomaten- onderdelen ook een enorme sortering onderdelen van kleine electr. huteft tikelen en electrotechn. materiaal. Zoek niet stad en land af. direct naar Swaak onderdelen Haarlemmerstraat 254, Leiden. Tel. 071-121541. Verlichtingsartikelen Kopen met 10 tot 50% korting! Wegens herindeling van onze to ich zalen bieden wij een deel van onze kollektie klassieke lamp Too: tientallen kappen en kleinmeubelen aan voor aantrekkelijke f taai zen. Het is beslist de moeite waard. Kastner Verlichting Haarlemmerstraat 215-217-219 Leiden. TeL 071-124827. Bungalowpark „Het Busschelke" te Noorbeek, Z.-Llmburg. Wilt U 'n gezellige bungalow of app. tegen betaalb. prijzen? Bel dan 043-14258 om 'n kleurenfolder. snuffelhal gebruikte goederen,, o.a. bank stellen, kasten, gas- en kolen haarden, antiek enz, V.a. dlnsd. t/m zat. van 12.00 tot 16.00 uur. Rijndijk 300, Hazerswoude- Rijndljk. Hr. 65+ zkt. REISGENOjOJRE), vliegr. Spanje, eind febr., 3 wkn. Br. o. nr. SP 8155 v.d. bi. I KUNST EN ANTIEK De hoogste prijs voor goud en zilver Goudmunt, Haarlemme 124, Lelden. Tel. 071-12521

Leidse Courant | 1984 | | pagina 6