gehoordgezien rogelijk- en onmogelijkheden van video ^ADIO/TELEVISIE CeidoeSoiriant WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 PAGINA 15 LETEKSTREDACTIE BEZORGD VER WERKGELEGENHEID ÉLVERSUM De nieuwsredactie van NOS-Teletekst en het luws voor doven en slechthorenden heeft in een open brief minister Brinkman van WVC „haar bezorgdheid uitgespro- i^ftyer het voornemen de algemene nieuwsvoorziening over I hevel en naar het Algemeen Nederlands Persbureau". Ikqle weken geleden presenteerde de directie van het ANP de jnister een plan waarin werd aangedrongen op een centrale Ik .voor het persbureau bij de nieuwsvoorziening voor de zoge- lenjde nieuwe media (ondermeer Teletekst en kabelnieuws- ensten) Maandag tijdens het eerste debat over de Medianota Xken de VVD en het CDA voor dit plan te voelen. Minister linkman toonde zich geen tegenstander, maar vond dat een rgelijke ingreep door de betrokken partijen onderling gere ildjjiende te worden. 1 twaalf redacteuren, exclusief dé twee hoofdredacteuren, vra- i cle minister er voor te zorgen dat hun baan behouden blijft, Ig&acht onder welke vlag Teletekst wordt voortgezet. De di- i het ANP had in dit stadium geen commentaar. KOOISTRA VOLGT HENK VAN HOORN OP BU VARA HILVERSUM Redmar Kooistra (31) is benoemd tot parlementair redacteur van de VARA-actualiteitenrubriek „Achter het Nieuws" en de parlemen taire rubriek „Haagse Bluf". Kooistra heeft de afgelopen zes jaar bij de Volkskrant gewerkt. De laatste ja ren was hij werkzaam als sociaal-eco nomisch redacteur op de Haagse redac tie. Voor zijn periode bij de Volkskrant werkte Kooistra bij het Brabants Nieuwsblad. Kooistra zal samen met Marjolijn Uitzinger en Nelleke Burg de presentatie van 'Haagse Bluf' gaan ver zorgen. Bekerwedstrijden in Langs de Lijn HILVERSUM Het NOS-radioprogramma 'Langs de Lijn' brengt vanavond (Hilversum 1. 20.03-23.00 uur) rechtstreekse korte re portages van de voel balwedstrijden om de KNVB-beker en in de eredivisie en van de halve finales in het toernooi voor de natio nale volleybalbeker. Verder aandacht voor de paardenkoersen in Nootdorp en de NOS- -zeevisparade. Piratenstations goed beluisterd HILVERSUM Radio-piraten worden naar verhouding goed beluisterd. Op sommige momenten van de week is de luister dichtheid van alle piraten samen hoger dan die van de Hilver- sumse zenders. Dit blijkt uit het rapport „Luisteren naar pira ten", dat door de afdeling Kijk- en Luisteronderzoek van de NOS werd samengesteld. Uit het onderzoek dat vorig jaar werd uitgevoerd, bleek dat de piraten het best worden beluisterd op zaterdag en zondag. Op zondagmorgen tussen negen en twaalf uur was de luisterdichtheid van piraten zelfs een stuk hoger dan die van Hilversum 1. De gemiddelde luisterdichtheid voor alle zenders samen van zondag tot en met zaterdag was 19,4 Dit percentage komt overeen met ca. 2.23 miljoen luisteraars. Piratenzenders behaal den in dit tijdvak een gemiddelde luisterdichtheid van 1,1 Op door-de-weekse dagen was de luisterdichtheid van alle zenders (ook regionale en „overige" zenders) samen gemiddels 21 Voor piratenzenders was dit 0,9 met een hoogste luisterdicht heid van 1,2 op dinsdag en een laagste van 0,5 op donder dag. CVERSUM Eén van iïTiooistê scènes uit de eede aflevering van 'ape-tv" wordt van- ond gespeeld" door eé honden die vooral pet begin precies ge- Jiun koppen in allerlei htingen bewegen. Met in.wat treurige koppen, tend, lijken ze gehypno- d door wat er buiten eld gebeurt. Ze volgen nnelijk, zoals elke trou- «hond, de aanwijzingen zijn baas op. Het le- een stukje unieke art/wit televisie op, dat Nederlandse kijker zou ontgaan als het video- gazine van de VPRO ape-tv" (Ned. I om uur) er niet zou zijn eest. alles in het magazine is schitterend als dat stukje deleven, dat op video werd elegd door de in New wonende William Weg- Er zitten ook heel zwak- beeldregistraties bij, maar aflevering is meer het zien waard dan de eerste, in november vorig jaar uitgezonden. hondenregistratie, die ge- jdloos is. is inmiddels acht oud. De trieste kant van zaak is, dat één van de fdrolspelers, Man Ray, in- dels is overleden. Aan de ere kant inspireerde deze Willem T. Schippers om ïfde stunt uit te halen vierentwintig honden, dan niet op film, maar in theater. Als alles naar verloopt moeten er in Uit „The Jump" van Jack Goldstein is een fragment te zien in „Tape-tv". juni van dit jaar twee voorstel lingen plaatsvinden, die hij zal regisseren. De produkten die „Tape-tv" tot een magazine voor video- liefhebbers maakt, worden niet altijd volledig uitgezon den. Beeldend kunstenares fo tografie Gea Kalksma zegt: „We gebruiken delen. Maar er echt in snijden durven we nog niet. Er zijn na de eerste afle vering brieven binnengeko men waarin werd gevraagd of we van sommige produkten de hele video wilden laten zien, maar daar is het magazine te kort voor. Bovendien is niet alles even interessant". Een goed voorbeeld hiervan is „L.A. Nickel 9", van Branda Miller, dat als het helemaal zou worden uitgezonden, ui terst vervelend zou zijn. Voor die video heeft ze namelijk 24 uur lang vanuit haar studio het straatgebeuren in Down town Los Angeles gefilmd. Het fragment in „Tape-tv" gaat net niet tot de grens van ver veling. Het is vooral muzikaal interessant. Er wordt een sfeer gecreëerd die ook is terug te horen op de Brian Eno/David Byrne-elpee „My Life In The Bush Of Ghosts". Dus (in dit geval) niet duidelijk verstaan baar gepraat dat ritmisch is verwerkt op de klanken van een hei-machine. In deze tweede aflevering is overigens betrekkelijk veel muziek. „Die Welt 1st Schlecht" van de uit Düssel- dorf afkomstige Andreas Do- rau zou je een video-clip kun nen noemen, al heeft hij niet dezelfde kwaliteiten als die van Duran Duran of Michael Jackson. Het lijkt alsof de kunstenaar Op de eerste plaats zijn éigen stijl heeft willen po seren, waarbij de promotie-clip eerder in de gedachten wordt teruggeroepen door de manier waarop het gegeven in beeld werd gebracht dan door de muziek. Duka Heyward, die in de jaren zeventig bekend is ge worden door haar video-tapes, levert ook een muzikale bij drage met „I Just Work Here een zwart/wit-clip met een draaimolen-achtig effect. Heel fraai is ook „Seeding The Clouds" van Bruce Geduldig, gefilmd op acht millimeter. De uitwerking is vrij statisch om dat er eigenlijk niets gebeurt. Waar het vooral om gaat is de spanning. Een man houdt lig gend op een uitstekende rots een vrouw vast, die tussen he mel en aarde hangt. Waar je als kijker op zit te wachten is wanneer hii haar zal loslaten. Tussen de verschillende frag menten zitten logo's (beeld merken) en zogenaamde appe tizers. Dat zijn smaakmakende korte video-fragmenten, die de kijker moeten helpen het zojuist bekeken produkt tê vergeten om van het volgende te kunnen genieten. Volgens de samenstéllers van de serie is bij de eerste aflevering ge bleken dat ze te lang waren. Ze zijn dan ook flink ingekort. Hoewel het programma het niet toelaat, is het jammer dat er helemaal geen informatie in „Tape-tv" zit verwerkt. Gea Kalksma: „Daar leent het ma gazine zich niet voor. Mis schien zou er voor „Tape-tv" begint een kort programmaatje moeten worden uitgezonden waarin wat meer wordt ver teld over de makers van de vi deo- en film-fragmenten die dan later te zien zijn. Een an dere oplossing zie ik niet". Dat er ook deze keer weer een beperkt aantal Nederlandse produkten in „Tape-tv" zitten, komt volgens Gea Kalksma omdat de meeste produkten die de redaktie van het pro gramma is tegengekomen niet goed genoeg waren. „We heb ben aanbiedingen gehad en er worden best wel produkties gemaakt in Nederland, maar die springen er niet echt uit. Bovendien moeten ze in het programma passen". De samenstelling van het ma gazine berust volledig op de persoonlijke voorkeur van de redactie. Gea: „Er is natuurlijk een aantal criteria zoals de kwaliteit van het produkt en de inhoud die wordt verkon digd". Sinds de eerste voorbereidin gen in juni vorig jaar begon nen, is er een sneeuwbal-effect ontstaan, zodat selecteren een bijna onmogelijk zaak is ge worden. „We reizen de wereld af op zoek naar goede produk ten en praten met allerlei mensen over het magazine. Die producenten hebben ook weer vriendjes, waardoor wij niet alleen materiaal krijgen toegestuurd van de mensen met wie wij hebben gesproken, maar ook van hun kennissen. Bovendien zenden we kopieën van de programma's de wereld rond en daar krijgen we ook veel reacties op". De grote keus uit materiaal zal er ongetwijfeld toe leiden, dat „Tape-tv" zal uitgroeien tot een onderhoudende manier van televisie kijken. Tenzij na tuurlijk de redactie niet deugt. Deze tweede aflevering is ech ter beter dan de eerste. We kunnen dus hoopvol blijven uitkijken. HANS PIËT STAN Uit overlevering weten we, dat Stan Laurel, de komie ke maat van Oliver Hardy, rood haar heeft. We weten dat ook uit een promotie filmpje, dat in de jaren '40 met dit tweetal in kleur werd gemaakt. Bij wijze van uitzondering, want met kleur kon men toen nog niet goed uit de voeten. Men hield zich daarom overwegend bij zwartwit. Toch zal men het op korte termijn zien gebeuren, dat die oude films op de tv tot en met Charly Chaplin toe in kleur zullen worden ver toond. In Amerika hebben ze een methode gevonden om door middel van de computer die oude films in te kleuren. Dit lozen we in het omroepersblad „Spreek buis". Zagen we dezer da gen nog op Duitsland 2 de dansfilm „You were never lovelier" met een vervoe rend en lichtvoetig dansen de Fred Astaire naast de be roemdheid Rita Hayworth van die dagen in zwartwit, de volgende keer kunnen we dat geval ook nog in kleur bekijken. Nu men dit middel van inkleuring heeft gevonden zal zeker de com mercie er een paar centen voor over hebben om al die oude films als nieuw weer .^f'- voor ogen te zetten. Oudge dienden fungeren dan weer als nieuw zoals Clark Gable, Humphrey Bogart. Ginger Rogers, en al die vele ande ren die filmgeschiedenis hebben geschreven en waarvan de verhalen ook vandaag de kijkende mens nog aanspreken. In Ameri ka zijn al die oude films al bezig een voor een in kleur op de particuliere kabels te verschijnen. Er blijkt groot publiek voor te bestaan. Dat druppelt dan ook wel door naar hier. Zegt men daar dat de hedendaagse films daar voorlopig niet tegen op kunnen, omdat die wat ro mantische inslag betreft niet bieden wat het kijk- volk vraagt. HERMAN Uit het buitenland komen over Herman van Veen niets dan goede verhalen. Zeer onlangs zong hij met zijn vaste muzikale mensen om zich heen elke avond de zaal van het Parijse Palais des Glacés steeds voller. Al lemaal door mondreclame van Parijzenaars die tegen elkaar zeiden, dat ze toch eens naar Herman van Veen moesten gaan luiste ren. Kort daarop trok hij oostwaarts om aan een tour nee te beginnen, die hem door Duitsland, Zwitserland en Oostentijk voert. Alleen op het bericht al van Her mans komst naar Duitsland werden 40.000 kaarten in voorverkoop gekocht. Wat die Duitsers vooral aan spreekt is naast diens lichte bariton, altijs goed voor een gevoelig lied, diens combi natie daarvan met clowne rie. Herman schrijft dit toe aan het verschijnsel, dat elke avond opnieuw het kind in hem wakker wordt. Dit kind paart de teleurstel ling over de grote mensen- bom, die volgens Hermans laatste teksten voorlopig niet zal vallen, aan het „hoi" roepen tegen het le ven, waarin hij vooral in Duitsland al snel de halve zaal meekrijgt. Na afloop gaan die mensen nog naar de platenzaak ook. waar zijn nieuwste elpee „Signa- lemet liedjes uit die show te koop ligt. Op de eerste dag al 20.000 van verkocht. Toelichting he unknown baplin jhet derde en laatste deel D The unknown Chaplin" fgen we gedraaide maar in I eindmontage gesneuvelde es van City Lights" en odern Times" te zien. Hoe ureus Chaplin soms te ging, blijkt wel uit het feit, hij bij „City Lights" van de opname-dagen er 368 gooide. Een van de hoog- nten in deze aflevering t een pas ontdekt filmpje, rin Chaplin in 1926 op een y in New York optrad. Hij Ide toen de dans van de odjes uit „The Gold Rush" 33 uur Nederland 1. 70s Postema in tsprek zijn praatprogramma zal os Postema ingaan op de ag hoe het drankgebruik in de Nederlandse samen- ing uit en welke problemen lee samenhangen. Sinds )0 is het alcoholgebruik in derland verviervoudigd. Tien cent van de drankgebrui- 's kunnen probleemdrinkers loemd worden. De maat- \appelijke gevolgen werken )r in een hoger ziektever en, verkeersongevallen en ',iale problemen. Aan het ord komen Bob van Ame- gen, medewerker van de teratie van Instellingen voor ohol en Drugs, socioloog ik Garretsen, bedrijfsarts N.A. Meursing en de maat- appelijk werkster NeeI van O uur Nederland 2. na NOS is voornemens de ko lde weken een aantal ims uit verre landen te ver in. Het verhaal „Dana" uit tar opent de reeks, later olgd door films uit Turkije, a, Tunesië, Brazilië en Ma- r o. et staatje aan de Arabische f wordt de arme onderwij- Sa'id verliefd op Dana. r rijke vader is gestorven tij wordt onder de voogdij een oom geplaatst, die op r erfenis uit is. Deze stelt ook alles in het werk om verliefde mensen te dwars- ien. Hij wil dat Dana met zoon trouwt. Sa'id wordt rom van diefstal beschul- I en moet de gemeenschap Hen. Dana weigert echter huwelijk met haar neef. J uur nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 Wout, Len en Micky zijn drie regelmatige Herrie-bezoekers. Ze komen ook.in beeld in de derde aflevering van deze IKON-se- rie. Ned. I om 19.00 uur. 19.22 Van gewest tot gewest. Met: dure en omstreden parkeerplaatsen in Zwolle; Ton Smits Huis vol cartoons en jazzmusicus Pierre Cour- bois. 20.10 Koos Postema in ge sprek. Ontmoetingen met Nederlanders die een be langrijke rol in de samenle ving spelen. (Zie toelich ting). 21.00 Dana, tv-film van Ibra him El-Sebagh (Quatar). Sa'id wordt verliefd op Dana, wier rijke vader is ge storven. Haar oom wil Dana echter koppelen aan zijn zoon. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio sport. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. KRO 16.00 Fatty Finn, Australische jeugdfilm. Een tienjarige schooljongen stelt alles in het werk om aan een krista lontvanger te komen. TELEAC 18.25 Por Favor, les 8 (herh.). IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Abraham en de Koningen. 19.00 Herrie (3), tv-serie. Van avond staat de muziek bin nen „Herrie" in het teken van de reggae. 19.26 Kenmerk, actualiteiten. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Gezondheids zorg in Tanzania (Stichting Memisa). VPRO 20.33 The unknown Chaplin (3), fragmenten en scènes uit City Lights en Modern Times. (Zie toelichting). 21.27 Tijdverschijnselen: De VUT en het uittreden op 571/2-jarige leeftijd. 22.22 Tape-tv. Amusements programma voor videolief hebbers. (Zie elders op deze pagina). TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal (8). NOS 23.28 Journaal. 23.43 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending van het CDA. Polle Eduard zingt in „Leer me ze kennen" het lied „Ik kan er niet tegen". Morgen middag Ned. I 16.00 uur. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Der Androjager, tv-serie. 19.00 Brack Report. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der Geheimagent. In deze Franse tv-film gebaseerd op een ro man van Joseph Conrad, speelt de onopvallende boekhandelaar Verloc (Michel Lonsdale) een dubbelleven, waarvan zijn familie niet het minste vermoeden heeft. Niemand weet dat Verloc anarchist is en als geheima gent voor de Russische ambassade werkt. Bovendien verschaft hij de Franse politie ook nog inlichtingen. Het plan om door een gevaarlijke bomaanslag de standaardmeter in Sevres te vernietigen is niet In Ver locs brein ontstaan. De opdracht komt direct van de nieuwe secretaris van de Russische ambassade. 22.00 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Nick Lewis, Chief Inspector, misdaadserie. Afl.: De overval. 23.45 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Bret Maverick. Amerikaanse serie. Met: James Garner. Ed Bruce, Ramon Bieri e.a. Regie: Stuart Mar golin. Aansl.: Heute-Schagzeilen. Een westernheld, die zich meer onder scheidt door behendigheid in het po keren dan met het schietijzer is Bret Maverick. Deze figuur was tegen het einde van de vijftiger jaren erg popu lair in Amerika. Thans beleeft hij een comeback in een 18-delige serie met James Garner in de titelrol. In Sweet water wint Bret Maverick bij een po- kerspel 100.000 dollar en een saloon. Op aanraden van bankdirecteur Crow legt Maverick het geld in een oude safe. waarna de bank prompt wordt beroofd. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Flashlight. Hits en nieuws met o.a. Howard Carpendale, Joan Baez en Udo Lindenberg. 20.15 Kennzeichen D. Nieuws uit Oost en West. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse serie. 21.45 Heute-journal. 22.05 Midweeklotto - 7 uit 38. 22.10 Exclusiv. Te gast bij Liv UII- mann, Rudolf Nurejew en Norman Mailer. 22.55 Eine deutsche Revolution, tv-film van Helmut Herbst. 00.30 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs in... 21.45 Hobbythek. 22.30 Spatvorstellung: Psycho, Ame rikaanse speelfilm uit 1960 van Alfred Hitchcock. Algemeen wordt „Psycho" van Alfred Hitchcock niet als de beste maar wel als de beroemdste film be schouwd. De douchescène kent le dereen. Uit vertwijfeling dat haar vriend Sam Loomis (John Gavin) haar om financiële redenen niet wil trou wen, drukt secretaresse Marion Cra ne (Janet Leigh) spontaan 40.000 dol lar van haar werkgever achterover. Ze wil samen met Sam in California een nieuw leven beginnen. 00.15 Journaal. Barbra Streisand en Kris Kristoffer- son spelen de hoofdrol in de uit 1976 afkomstige film „A star is bom". BBC 1 om 22.25 uur. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie (herh.). 18.05 Zeppelin, nieuws uit de kinder wereld. 18.30 Xenon (5), jeugdserie. 18.55 Korte film. 19.00 Gezondheid, magazine. 19.40 Paardenkoersen, mededelin gen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Namen noemen, spelprogram- ma waarin twee panels, samengesteld uit bekende figuren, elkaar via kryptl- sche omschrijvingen woorden laten 20.55 Allemaal Beestjes: Dierenhan del (2). 21.25 Pluk de dag (7), komische se- 18.50 Teletekst voor ledereen. 19.00 Mode (1). De lente- en zomer collectie 1984. 19.30 Tijdrover. 19.40 Mededelingen en programma- •overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Goudzoekers, Amerikaanse speelfilm uit 1933 van Meivin Leroy. Met: Joan Blondell, Ruby Keeler, Dick Powell en Ginger Rogers. 21.50 Brother can you spare a dime, Amerikaanse documentaire over de jaren 30. De titel van de montagefllm van Philippe Moro over de Ameri kaanse geschiedenis van 1929 tot 1941 verwijst naar een populair Ame rikaans volksliedje: Brother, can you spare me a dime. Moro combineerde speelfilmfragmenten en journaalfrag menten van Fox Movietone met el kaar, waardoor fictie en realiteit op elkaar inhaken. 23.20 De valse noot, tekenfilm van Raoul Servais. RTBF 1 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout, spelprogram- 21.05 La Parrain (4), tv-serie naar de speelfilm The Godfather vam Francis Ford Coppola. 22.00 Un monde different: A la con- quete de soi, reportage over een groep jonge drugsverslaafden. 22.55 Nationale Loterij. 23.00 Journaal. 23.15 Actualites Lalques. Engeland BBC 1 16.50 Magic Roundabout. 17.20 Heathcliffe, kinderserie. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Grandad, kinderserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Think of a number, kinderpro gramma. 18.40 Sixty minutes, actueel magazi- 19.40 Harty, showprogramma. 20.15 Medical Express. 20.45 Taxi, Amerikaanse serie. 21.05 Cockles (5), tv-serle. 22.00 Journaal. 22.25 Barbara Streisand: A Film ia 23.05 Sportsnight. 00.05 The Rockford Files, serle. 00.55 Nieuwsoverzicht. 00.57 Weerbericht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht voor doven. 18.40 Flame of the Barbary Coast, Amerikaanse speelfilm uit 1945. Met John Wayne en Ann Dvorak. Regie: Joseph Kane. 20.10 Open Space. 20.40 What on earth.... natuurserie. 21.05 Fly on the Wall: Sailor, tv-se rle. 21.35 Geoffrey Smith's world of flo- 22.00 Pot Black '84, sportproramma. 22.25 Strangera en Brothers, tv-se- ITV 16.30 Sons daughters. 17.00 Flicks. 17.15 Batfink. 17.20 Luna. 17.50 Razzmatazz. 18.15 Family tree. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglla. 19.35 Crossroads. 20.00 Name a tune. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21.30 Foxy lady. Komische reeks. 22.00 Minder. 23.00 News at ten. 23.30 Midweek sport special. 01.30 The living word. Humphrey Bogart is te gast in „Bro ther, can you spare a dime". BRT 2 om 21.50 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. NOT 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. VARA: 16.00 Leer me ze kennen (3). Leonie Jansen praat met vier jongeren uit Latijns-Amerika en Marokko. 17.00 Fame Danswedstrijd '83-'84. Vierde regionale finale. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Heute. 10.03 Exclusiv.(herh.). 10.50 Globus Die Welt von der wir leben. 11.20 Was bin ich? 12.10 Kenzeichen D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.30 Ta gesschau. 15.40 Wünsche, die ich mir erfülle. Een Caterine Valente- -show (herh.). 16,25 Die Sonne, der Wind und die Zeit (1): Landschafts- wunder Australians, jeugddocumen- talre. 17.20 ARD-Sport extra. WK Skiën: afdaling heren. 17.50 Tages- DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.40 Teletek st-overzicht. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 Aus meiner Aktenmappe (6). herh. Aansl.: Heute Schlagzeilen. 16.35 Ku- schelbaren. Poppenserie 17.00 Heu te. Aansl.: Aus den L&ndern. 17.15 Tele-lllustrierte. DUITSLAND 3 WDR: 08.00 Tele-Gymnastik (9). 08.1'0-12.15 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Tv-cursus na tuurkunde (44). RTBF 1 12.00 Taletekst. 14.00-15.30 School televisie. 16.35 ONEM-vacatures. 17.20 Plein Jou. Kinderprogramma. 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time. Actueel programma. 10.00 The Genuie article. Afl.: Schil derijen. 11.30 Play school. Kinder programma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorendon. 14.00 Pebble Mill at one. Lunchprogramma. 14.45 King Rollo. Tekenfilm. 14.50 Bric-a-Brac. Kinderserie. 15.00 Afternoon Show. Gevarieerd programma. 15.40 Dynas ty. 16.25 Arthur Negus enjoys „Syon House". 16.50 Magic Roundabout. 17.40 Fonz plus Tho happy days gang. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Emma and Grandpa. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A. plus. 15.00 Crown court. 15.30 The Agat ha Christie hour: The fourth man 16.30 Sons and daughters. 17.00 Emma and Grandpa. 17.15 Batfink. 17.20 Do it. 17.45 This is me. HILVERSUM 1 EO: 17.02 EO-onder- weg. 17.55 Meded. (NOS). EO. 18.06 Tijdsein. 18.30 Het reisjournaal. 18.50 De Wolkenwagen. 19.02 Ronduit-ra- diokrant. 19.20 Van U wil ik zingeru 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV. 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nach texpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag... donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de PPR. Hum Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19 00 Steen in de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 On der de kop. RVU: 21.40 Colours of English. Feduco: 22.00 Fobieen (4). 22.15 Taal, tekens en regels (12). NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Literama-woens- dag. 23.23 Muziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 KRO: 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 NCRV: 20.00 Pianore cital. 21.15 Rijnmond Saxofoon Kwar tet: Kamermuz. 21.30 Verplichte wer ken: AVRO's Concours voor amateur musici. 22.00 Jacqueline Fontijn. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS. 19.02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch 19 10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, verv. 8.06 Hier en Nu. (ca. 8.20 Weer man Hans de Jong. ca. 8.30 Ochtend kranten). 8.54 Hebt U dat ook wei eens?. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muz. bij de kof fie. 11.30 Twaalf-uurtje 12.40 Mid- dagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.02 Gouden regen Ensemble o.l.v. Ferry Wienne- ke. 16.30 Kletsmajoor. HILVERSUM 2 AVRO: 7 00 Nws. 7.10 De AVRO-nieuwsklok (7 30. 8.00 en 8 30 Nws.) NOS: 9 05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden 9 30 Nws Fedu co: 9.33 Leerwijzer. AVRO: 10.03 De AVRO-klok ..Buiten'" (10.04 AVRO's radiojournaal 10.30 Nws) 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Duime- land. 11.10 De Nederlandse schoolra dio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 De AVRO-nieuwsklok. 13.00 Nws. 13.10 De Slag bij Nieuwspoort. 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou n. 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Te rade gaan. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De Havermoutshow 9.03 De Hugo van Gelderen shew 11 03 De Polderpopparade 12 03 De Ne derlandstalige Top Tien 13.03 50 pop of een envelop. 15 03 TROS Top 50. NOS. 18 04 De avondspits HILVERSUM 4 VARA 7 00 Nws 7 02 Morgenrood. (8.00 Nws.) 9 00 Theo Bruins speelt de pianovariaties v. Beethoven (7). 9.55 Franse en Engel se kamermuz. uit deze eeuw 11.35 Composities van Rameau. Pasquini en Respighi. 12.25 Operette 13.00 Nws. 13.05 Kamermuz. van Bartok en Leo Weiner. 13 30 Jazz-op-vier EO: 14.30 Klass. klankjuwelen 15 30 Zeg gen en schrijven. 16.00 Licht en uit zicht. 16.40 Theologische verkennin-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15