1 HMSH verwacht een juridisch steekspel na beslissing KNVB Prinsenstad Delft nu ook sportstad Braziliaans toernooi mag niet tijdens EK Afgang HSV compleet Aalbersberg vierde Pijnlijk oefenduel FC Twente-PEC Zwolle VOORBURG EN LEIDEN IN TOP-3 SPORT fieidaeSouMMit WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 PAGINA 13- Zeilers voorin rijd om het wereldkampioenschap |eilen in de 470-klasse. In de vierde •edstrijd, die gisteren voor Auck- ind (Nieuw-Zeeland) werd geva- ;n, kwam de boot van het Neder- indse duo als zesde over de streep. |n het klassement, na vier races net aftrek van het slechtste resul taat, zijn Stavenuiter en Alkemade /an de zevende naar de vierde >laats geklommen temidden van iitsluitend Nieuwzeelandse 470's, langevoerd door Chris Dickson en [oe Allen. VUF SCHAATSERS NAAR WK SPRINT AMERSFOORT De Koninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond zal deze week vier deelnemers inschrijven voor het toernooi om het werelkampioenschap sprint, dat op 3 en 4 maart in Trondheim wordt gehouden. Ron Ket, Geert Kuiper, Jan Ykema, Hein Vergeer en Hilbert van der Duim (reserve) worden bij de organisatie gemeld. Voor de Nederlandse afvaardiging bij de dames, die drie start plaatsen hebben, gelden de Winterspelen als laatste selec tie. Zweden vaardigt zes hardrijders af naar de Olympische Winterspelen. Vijf heren en een dame zullen het Scandina vische land in Sarajevo vertegenwoordigen: Tomas Gustafson, Jan-Aake Carlberg. Hans Magnusson, Jan Junell, Claes Bengtsson en Anette Carlen. Russische selectie Dames: Irina Koelesjkova-Kobrora, Tatjana Tarasso- va. Valentina Lalenkova, Natalja Petroeseva. Natalja Koerova, Natalja Sjive-Glebova en Olga Plesjkova. Heren: Aleksander Danilin, Vladimir Kozlov, Sergej Fokitsjev. Sergej Klebnikov, Viktor Sjasjerin, Pavel Pegov. Oleg Bojev. Sergej Berezin, Igor Malkov, Konstantin Korotkov, Dimitri Botsjkarev en Andrej Bo- Canadese selectie: Gaetan Boucher, Jacques Thibault, Jean Pichette, Sylvie Daigle. Benoit Lamarche. Daniel Turcotte en Nathalie Grenier. Handbalsters verliezen van Hongarije CHEB Het Nederlands dames-zaalhandbalteam heeft gister avond de openingswedstrijd in het zeslandentoernooi in Tsjecho- Slowakije verloren. In Cheb was Hongarije in de tweede helft beter op schot en won met 24-17 (11-11). Topscorers bij Neder land waren Marianne Bult en Ursula Dekeling met elk vier tref fers. De pupillen van George van Noesel speelden tegen Hongarije een uitstekende eerste helft. Tot vlak voor de pauze had Neder land voortdurend de leiding. In de verdediging werd agressief gespeeld, te agressief soms, hetgeen bestraft werd met twaalf strafworpen (Nederland kreeg er drie) en in de aanval waren vooral PR-vrouwe Bult (Esca) en Dekeling (Hellas) behoorlijk op schot. Na de rust, die bij 11-11 aanbrak, was het team onherkenbaar. In de eerste twaalf minuten konde de dames van Oranje de juis te richting niet vinden, hetgeen de Hongaarse collega's in de ge legenheid stelde een beslissend gat te slaan. Scores Nederland: Marianne Bult 4. Ursula Dekeling 4. Saskia Vriends 2, Han- neke van Eijl 2. Georgina van Iersel 2, Diane Niemantsverdriet 1, Carla Kleintjes 1, Cecile Leenen 1. „BOUW- EN WONING TOEZICHT KEURDEDUG OUTS MET KIJKGATEN GOED" )EN HAAG Bestuurs- id Han Peters van iMSH, die sinds zondag- iddag toen zoals bekend Ijdens het vriendschappe- ijke duel van zijn club et Ajax plotseling een |ug-out instortte niet leer aan zijn dagelijkse erkzaamheden is toege- iomen, verwacht een juri- lisch steekspel rond de fi- lanciële afwikkeling van ramp. Want na de eer- te verwarring rond trage- waarbij hulptrainer [assie van Wijk en pen- lingmeester Lou Bartels n Ajax ernstig gewond kten aan de voet, volgt ize dagen de financiële leep. Het bondsbestuur de KNVB oordeelde gisteravond dat het be- lur van HMSH verant- lordelijk is voor de gang t zaken. De Haagse irdeklasser richt op haar rt de beschuldigende iger naar degenen die de dug-out stonden, verwacht dat de ver- fkeringsmaatschappijen uilen gaan procederen. zullen het moeten uit- echten en vaak is er dan rechter voor een eind- eslissing. Het zal dan ook op een juridisch eekspel tussen de be- okkenen uitdraaien", oorspelt Peters. iters werd gisteravond door pers op de hoogte gebracht in het feit dat het bestuur in zijn club door het bonds- istuur dat in Zeist verga rde verantwoordelijk is steld. „Dat ik dit via journa- ten moet horen, vind ik al eemd", zegt Peters. „Boven- en zijn wij zelf amper ge lord. Ik heb alleen gister- iddag even contact gehad et Mr. Jansen van de KNVB. ze instantie heeft de zwart- itte regels kennelijk gehan- erd". KNVB zegt dat volgens de Idende orde-maatregelen bij iedstrijden in het amateur- en taald voetbal het bestuur in de organiserende vereni ng verantwoordelijk is voor it handhaven van orde en liligheid, in het bijzonder In spelers en officials. Be- ludens deelnemers aan de edstrijd, mogen zich geen an- re personen dan in de regie enten genoemde officials men de afrastering bevin- n. Ook de dug-out op een ld wordt hier toe gerekend, ubbesturen en betrokken scheidsrechterscommissies zul len nogmaals op de bestaande voorschriften worden gewe zen. Bij overtreding hiervan zullen de scheidsrechters de wedstrijden tijdelijk dan wel definitief dienen te staken, al dus het bondsbestuur van de KNVB, dat via deze weg ver dere incidenten wil voorko men. Verbouwd De dug-out van HMSH is de afgelopen dagen door recher che en Bouw- en Woningtoe zicht nauwkeurig bekeken. Peters daarover: „Wij hebben drie jaar geleden onze dug-out verbouwd. Daar zijn toen plannen voor ingediend. Later zijn de uitsparingen om een beter zicht te hebben aange bracht. Volgens mijn informa tie heeft Bouw- en Woningtoe zicht onze dug-out in die staat aangetroffen en het bouwwerk goedgekeurd". HMSH heeft zoals bekend in middels de andere dug-out af gebroken. Peters legt uit: „Daartoe is besloten orndat we niet verwachten dat er nog ie mand in dat ding zou hebben willen zitten. Ik heb de brok stukken gezien en toen is mij gebleken dat het beton wel de gelijk gewapend was. Overi gens, wij hebben tevoren nooit aan de kwaliteit getwijfeld. Ik ben zelf leider van het tweede elftal en zat er elke veertien dagen in". Bouw- en Woning toezicht bevestigde vanmorgen dat er inderdaad sprake was van wapening in de construc tie van de dug-outs. Over de financiële afwikke ling van de zaken maakt Han Peters zich niet zo veel zorgen. „Gisteren heb ik in Rotterdam contact gehad met de firma Stibbe Meyster, die de verze keringen via de KNVB regelt. De vertegenwoordiger van Stibbe meldde mij, dat de zaak in orde komt. In het verleden zijn er vergelijkbare gevallen geweest waarbij ook hét be stuur van de club verantwoor delijk was en ook toen is er geld uitgekeerd. Dat is voor ons een redelijke geruststel ling". Enige leden van de WD-gemeenteraadsfractie wil len van de Haagse burgemeester Schols een uitéén zetting van het politionele beleid bij het ongeval. De WD is ter ore gekomen, dat het bestuur van de amateurclub in de rust de politie heeft verzocht as sistentie te verlenen bij het verwijderen van de sup porters van het dak van de dug-out. Als de berich ten hierover juist zijn, wil deze fractie horen hoe het te verklaren is, dat dertien minuten na aanvang van de tweede helft de dug-out nog niet was ont ruimd. De politie liet zondagavond weten dat juist een aantal agenten op weg was naar de overdekte spelersbank. Tevens wil de fractie nog worden ge ïnformeerd over het bouwplan van de dug-out. Spelmoment van de wed strijd die zo veel beroering gaf door het instorten van de dug-out» Aangetekend HMSH heeft de personen die zondag op de dug-out zaten en gewond raakten drie Hage naars van respectievelijk 10, 15 en 22 jaar oud inmiddels in een aangetekende brief ver antwoordelijk gesteld. „Via de politie zal er wellicht nog meer informatie komen over de andere personen die op het dakje zaten", zegt Peters. „Ik verwacht deze dagen een brief van Ajax, waarin ons verder mededelingen worden gedaan. Ik heb wel al contact gehad met Ajax' advocaat. Bij mij be stond de indruk dat deze nog twijfelde of hij HMSH dan wel de Haagse politie aansprake lijk zou stellen". Secretaris Westrik van Ajax: „Wij hebben sinds zondag geen contact meer met HMSH gehad. De zaak ligt in handen van onze advocaat en wij wachten af". De gewond ge raakte Hassie van Wijk, aan de voortzetting van wiens trai nersloopbaan mag worden ge twijfeld, zal waarschijnlijk vrijdag naar de hoofdstad wor den overgebracht. Westrik weer: „Tonnie Bruins Slot zal indien nodig Aad de Mos assisteren". Extra leven Han Peters, die samen met voorzitter Verhoef pas sinds 14 september van het vórig jaar zitting heeft in het bestuur en juist de Haagse club extra le ven wilde inblazen, wil nog wel iets kwijt over de hele af faire. „Laten we niet verge ten", zegt hij, „dat een dug-out er niet is om op te gaan staan of zitten. Mijn auto ziet er pri ma uit, maar als daar 25 man op gaan staan, verandert de zaak ook". Overigens is er bij de KNVB geen sprake van een regeling voor beperking van toegang van bezoekers bij bepaalde wedstrijden van amateurclubs. PR-man Ger Stolk van de KNVB: „In het amateurvoet bal komen nu eenmaal minder mensen. Want hoeveel toe schouwers bezoeken zo'n wed strijd? Alleen bij incidentele gevallen, als tegen een topclub als Ajax of Feyenoord wordt gespeeld, wil het wel eens echt druk worden". DENNIS MULKENS choonspring- ainer ob Voorbij opt plotseling SN HAAG Nogal plotse- g heeft de bekende schoon- ringtrainer Rob Voorbij zijn reniging De Randstad en a belangrijkste pupillen iphne en Edwin Jongejans en weten dat hij stopt als iner. Komende zondag, bij Nederlandse kampioen lappen op de 3-meterplank het Utrechtse zwembad De imniel, is de 32-jarige Hage- ar niet van de partij. „Ik jf de sport op de voet vol- n. Ik ben zonder ruzie ge- >pt, maar kan het echt niet ier opbrengen om door te an. Daarnaast denk ik dat t beter is dat ik zondag mijn us niet laat zien. Ik gun iphne en Edwin het beste en op dat ze straks beiden op Olympische Spelen zullen komen". ZURICH De kans is groot, dat de wereld-voetbalbond (FIFA) Brazilië geen toe stemming zal geven tussen 9 en 19 juni ëen zeslandentoer nooi te houden. Tegelijkertijd vindt de eindronde van het Europees kampioenschap in Frankrijk plaats. Volgens se cretaris-generaal Joseph Blatter zal de FIFA de eind ronde van het toernooi om het Europees kampioenschap zwaarder laten wegen dan het jubileumtoemooi van Brazilië, waaraan Argentinië, Mexico, Uruguay, Engeland en Nederland zullen mee doen. Blatter: „Van Brazili aanse zijde hebben we nog geen officieel verzoek ont- Honearije Het Hongaarse nationale elf-' tal heeft de winterstop in ja nuari gebruikt voor een oe fencampagne van tien wed strijden in twintig dagen. Bondscoach was behalve over de acht zeges en één ge lijkspel vooral tevreden, om dat Hongarije de kern van de ploeg, die zich voor de eind ronde van het toernooi om het wereldkampioenschap te Mexico in 1986 zal moeten kwalificeren, heeft gevon den. Volgende week zullen Hon garije, Oostenrijk, Nederland en Cyprus in Wenen overleg plegen over de samenstelling van het programma van groep 5 uit de Europese zone van de WK-kwalificatieron- de. Argentinië De populairste voetbalclub van Argentinië. Boca Ju niors, balanceert op de rand van een faillissement. De club heeft momenteel een schuld van rond de twaalf miljoen gulden. Door het de ficit loopt de club gevaar zijn stadion Bonbonnlere en het bijbehorende sportcomplex te verliezen. Bovendien leeft onder de supporters de vrees dat het voortbestaan van de profclub op de tocht staat. VILLARS DE LANS Martin Aalbersberg is gisteren op de eerste dag van de langlaufkampioenschappen van de Lage Lan den in Villars de Lans (Fra), waaraan sportlieden uit Engeland, Spanje, Denemarken, Frankrijk, Italië, Zweden, Australië, Bel gië, Luxemburg en Nederland deelnemen, als vierde geëindigd op de 15 kilometer. De Amersfoorter legde de afstand af in 44 minuten en 17,4 seconden. De wedstrijd werd in 43.29,6 gewon nen door de Engelsman Marc Moore. Bij de dames, die de 5000 meter afwerkten, was de Fran<;aise Danielle Marcotti in 20.46,3 de snelste. Bianca Teeling uit Baarn was de beste Nederlandse met een veertiende plaats in 22.56,6. BONN Voor de vierde maal in het lopende sei zoen is de Westduitse kampioen Hamburger SV uitgeschakeld in een bekertoernooi. Na het verlies in de Europa Cup, de wereldbeker en de Super Cup, verloren de Hamburgers in de herha ling van de achtste be kerfinales van het West duitse voetbal voor 33.000 toeschouwers in het Volkspark-stadion in de verlenging met 4-4 (eindstand 2-2, rust 1-1) van VFB Stuttgart. De beslissende treffer viel in de 109e minuut door de voor- stopper van Stuttgart, Buch- wald. Stuttgart had in de verlenging al een keer eerder de leiding genomen. Maar het effect van het doelpunt van Allgöwer in de 93e"mi nuut was teniet gedaan door een doeltreffende kopbal van de voorstopper van Hamburg Jakobs in de 102e minuut, het schuttersfestijn werd al na 44 seconden geopend door Reichert van Stuttgart. In de 34e minuut maakte Rolff ge lijk. Onmiddellijk na rust miste Kaltz een wegens hands verkregen strafschop. Nu duurde het tot de 57e mi nuut eer Hartwig Hamburg de leiding gaf. Vier minuten voor het einde gaf Reichert Stuttgart nieuwé impulsen, die in de verlenging werden benut. Overigens kwam nog een ge renommeerde Westduitse club in grote moeilijkheden. Bayern München hield zich in eigen stadion moeizaam staande tegen Bundesliga-de- butant Bayer Uerdingen. Bayern nam voor slechts 7500 toeschouwers weliswaar in de 56e minuut de leiding door Pflüger, maar Bayer had alle kansen die achter stand weg te werken. Door slecht schieten kwam het er echter niet van. Engeland Mede dank zij een doelpunt in de tweede helft van Bobby Barnes heeft West Ham Uni ted zich gisteren ten koste van Crystal Palace met 2-0 geplaatst bij de laatste zestien van het toernooi om de FA Cup. In de tweede wedstrijd voor de vierde ronde zege vierde Middlesbrough met twee doelpunten van Paul Sugrue over Bournemouth (2-0). Eerste-divisieclub Everton werd gisteren voor de tweede maal in bedwang gehouden door derde-divisie- club Gillingham. Ook in de verlenging werd niet ge scoord. ENSCHEDE/ROTTERDAM FC Twente heeft gister avond op eigen veld de vriendschappelijke wedstrijd tegen PEC Zwolle met 2-0 ge wonnen. Birkedahl scoorde voor en Vreysen na de rust. Scheidsrechter was Uilenberg. Er waren 2200 toeschouwers. Bij PEC Zwolle viel Rini van Roon twintig minuten vóór tijd met een gebroken sleutel been uit. Billy Ashcroft haalde bij FC Twente het einde niet. Hij verdraaide zijn knie. In Rotterdam won Excelsior met 4-0 van zaterdag eerste klasser Excelsior Maassluis. Voor de eredivisieclub scoor den Ridderhof, Jalink, Beu kers en Wasiman. Doesbure Pim Doesburg heeft gisteren zijn contract bij PSV met een jaar verlengd. De 40-jarige Rotterdammer wordt volgend seizoen de tweede doelman achter Hans van Breukelen, die Nottingham Forest inruilt voor de Eindhovense multina tional. Hans Segers, die mo menteel reserve-doelman bij PSV is, wordt aan het einde van dit seizoen voor een jaar uitgeleend. Naast Pim Doesburg tekende ook Piet Wildschut bij. De ver dediger blijft nog twee jaar aan de Eindhovense club ver bonden. DELFT Voor de eerste keer sinds het bestaan van de „Sportstad van het Jaar" is deze titel bij Delft terecht gekomen. Tijdens een rechtstreekse radio-uitzending van AVRO's Sportpanorama „Eretribune", gisteravond vanuit het stadhuis van Delft, mocht burgemees ter mr. M. R. Gallas uit handen van de directeur van de betreffende om roep, Siebe van der Zee, de onderscheiding beho rende bij de titel in ont vangst nemen. Delft be haalde 2.831 punten en bleef daarmee ruim voor op de directe concurren ten Voorburg (2.044), Lei den (736), Amstelveen (705) en Amsterdam (663). Den Haag kwam tot 499 punten en moest genoe gen nemen met een zesde plaats. Roncf de klok van negen wer den topsporters uit Voorburg, Leiden en Delft door de AVRO ontvangen op het stad huis. Het werd party zonder enige sfeer: koffie zonder koekje en een drankje op aan drang. En dat, terwijl de kam pioenen het stadhuis waren ingegaan met het idee: Bij de AVRO zit je goed. Mogelijk heeft het koud buffet na af loop van de verkiezing sport man/vrouw van het jaar, en kele weken geleden in Ahoy', te veel gekost. Of de opnamen van de tv-serie over Willem van Oranje geen onbeken de in Delft zijn te duur ge weest. Echt doorzakken was er voor de genodigden in Delft niet bij. Het ging uitein delijk ook maar om een radio programma. De verkiezing „Sportstad van het jaar" geschiedde voor de 28e keer. En nog steeds be grijpt in radioland maar één man precies, hoe die verkie zing tot stand komt en dat is een zekere Carl Hollemann uit Haarlem. Hij heeft de for mule bedacht waarbij elke stad in Nederland gelijke kan sen heeft op de titel. Veteraan Dick van Rijn heeft Holle mann indertijd bij de AVRO binnen gehaald. Gisteravond zaten beiden broederlijk naast elkaar op de „Eretribune". En Dick van Rijn kon presenta tor Ted van der Meer vertel len, dat hij wist hoe de ver kiezingsformule in elkaar zat. En dat laatste was voor Carl Hollemann meegenomen. Di recteur Siebe van der Zee weet het nog steeds niet. Maar zolang Van Rijn en Holle mann er zijn, is er geen vuil tje aan de lucht voor de AVRO. Van 250 Nederlandse gemeen ten (met één of meer kam pioenen) werden volgens de methode van Hollemann ge gevens verwerkt van 48 bij de NSF aangesloten sportorgani saties, met samen 870 kam pioenen van Nederland. Die bonden hebben een totaal aantal leden van 3,5 miljoen. Delft werd „Sportstad van het Jaar" dank zij kampioenen bij atletiek, biljarten, bridge, ge handicaptensport, korfbal, luchtvaart, roeien, schaatsen, skiën, voetbal, watersport en zwemmen. Zonder de voetbalvereniging DHC had Delft naar de titel kunnen fluiten. Want volgens de gehanteerde formule haal de DHC met het landskampi oenschap bij de zondag-ama teurs meer dan de helft van het aantal punten binnen. Bij Voorburg nam volleybalkam pioen Starlift het leeuwedeel voor zijn rekening en bij Lei den indoor-tenniskampioen Louk Sanders. Na afloop voelde burgemees ter Gallas van Delft zich een tevreden man. Want ondanks de bezuinigingen op de sport in zijn stad (sinds 1981 jaar lijks twee miljoen gulden), is de Prinsenstad toch een sport stad bij uitstek gebleken. ARTHUR VAN RIJSWIJK Sportprip vragen DEN HAAG De uitslagen van de (sport)piijsvragen van afgelopen weekeinde zijn: Lotto 4 le en 2e prijs: geen winnaar, 3e prijs: 56 x 8.546,40; 4e prijs: 4134 x 115,70; 5e prijs: 74.379 x 5,-. Toto 4 le prijs: 955 x f. 41,50; 2e prijs. 6653 x f. 3,90; 3e prijs: 22.677 x f. 2.50. Toto-gelijk 4 le prijs: 15 f. 319,60; 2e prijs: 63 f. 15,80; 3e prijs: 476 f. 4,30; 4e prijs: 3502 f. 2,50 Cijferspel 4 6 goed: geen winbaar, 5 goed: 2 winnaars; 4 goed: 21 winnaars; 3 goed: 234 winbaars; 2 goed: 1987 winnaars. /sportuitslagen VOETBAL Westduitse beker 1 /8e finales: Alerriannia Aachen- -Werder Bremen 0-1 (na verlenging). Replays: Bavern Munchen-Bayer Uerdingen l-ö; Hamburger SV-VFB Stuttgart 3-4 (na verlenging). Pro gramma kwartfinales: FC Bocbolt- -Bayern München, Werder Bre- men-VFB Stuttgart. Engelse FA Cup Vierde ronde: Middlesbrough-Bour nemouth 2-0. Replays. Gillingham-E- verton 0-0 (na verlenging); West Ham United-Crysta.' Palace 2-0. SKIËN Langlaufkampioenschappen Lage Landen in Villars de Lans Dames: 1. Danielle; Marcotti (Fra) 5000 m in 20.46,3; 2. Maria Rickads- son (Zwe) 21.24,1; 3 Madeleine Gal land (Fra) 21.24.2; 14. Bianca Teeling (Baarn) 22 56.6; 21 Amnja Wolthuis (Utrecht) 23 49,2; 25 Gita Kappetein (Den Haag) 24.30,8. Heren; 1. Mare Moore (Eng) 15 km in 43.29,6; 2. Giuseppe Giro (Spa) 43.37.8; 3. Miguel Prat (Spa) 44.17.4; 4 Martin Aalbersberg (Amersfoort) 44.21,4; 38 Ruben Krouwel (Vianen) 50.25,3; 39. Kees Puik (Blaricum) 51.09,6; 46. Allard Kappetein (Den Haag) 52.24.0. 2. Dickson/Allen (N /Newlands (Gbr), 6. Stavenuiter/Al kemade (Ned). Stand: 1 Dickson/AlJen 19 punten, 2. Barnes/Willcox 24, |3. Jones/Berry (Nze) 31,7, 4. Stavenuiter/Alkemade 32,7, 26. Van Gent/Van Bladel, 27. Duetz/Bos HANDBAL Zeslandentoernooi dames in Cheb Eerste dag: Nederland-Hongarije 24- 17 (11-11); Tsjecho-Slowakije A-Tsje- cho-Slowakije B 23-17; Oost-Duits- landWest-Duitsland 28-19. PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS. 2000 m l. Yoko S (T.Kooyman) 1.25.7; 2. Yusli Buiten zorg; 3. Welcome Evento TOTO: winnend f. 3.70; plaats f. 1.80. f. 2.10, f. 4.10; koppel f 20,20; trio f. 1448 20 TWEEDE KOERS. 2440 m: 1 Win ston (C.Schalkers) 1.23.4; 2. Wiehert, 3. Worry Marco. TOTO: winnend f. 2.20; plaats f. 1.10. f. 1 20. f. 1.20. kop pel f. 6.60; trio f. 28.10; niet gestart; Victory Fortuna DERDE KOERS. 2000 m 1. Vincent s Star (Mej. M.Vos) 1.21.6; 2. Vicky Williams, 3. Who's who. TOTO: win nend f. 2.60; plaats f. 2,00, f. 2.10, f. 3.40; koppel f. 6.90; trio f. 74.70; niet festart: War Glory; Wilma Notice; 'olomite Axkit VIERDE KOERS, 2000 m: 1. Wortli Elsene (H.Grift) 1.20 6. 2. Wzella; 3. Wehnes Dream. TOTO: winnend f. 2.40; plaats f. 1.40, f. 2.10, f. 1.20; kop pel f. 21.00; trio f. 69.70; niet gestart: Viviana A; Unieta Scotch; Trigger van Lady; Valco van Hulsel; Unez Kandia. VIJFDE KOERS, 2000 m: 1. Whispe ring Usnis (J.de Leeuw) 1.21.9; 2. Wiau Buitenzorg; 3. Wiesje L. TOTO: winnend f. 12.80; plaats f. 3.30, f. 1.70, f. 3 60; koppel f. 33 10; tno f. 572.40. niet gestart: Urgent Hanover. ZESDE KOERS. 2900 meter 1. Vivat Oldeson (G.G M Gommans) 1.24,0. 2. Urso Kannsky; 3. Ultra Laren. Niet gestart Upstar B en Vancy Terraise. TOTO: winnend f. 8,60, plaats f. 1,30 f. 1,10. koppel f. 5,40, trio f. 73,00. ZEVENDE KOERS. 1609 meter 1. Wilma Avon (T.H Kooyman Jr.) 1 17,8; 2. Wonder Boy; 3 Vanity Else ne Niet gestart Santa Maria. TOTO: winnend f. 7,00, plaats f. 1.40 f. 1.50 f. 1,30, koppel f 16.30, trio f. 137.30. ACHTSTE KOERS. 2000 meter 1. Vanka Pride (C T. Veldink) 1.19,5; 2. Ultimo W; 3. Visdiefje. Niet gestart Upsala Thelma. TOTO: winnend f. 3,00, plaats f. 2,70 f. 5,50 f. 4,50, kop pel f. 28,90. tno f. 464,60. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Sebaotiaan (T. Smeding) 1.20,1; 2. Ty- vonne Promise; 3 Stella Fan Skarn. TOTO. winnend f. 7,30, plaats f. 4.90 f. 1,40, koppel f. 9,50. tno f 101,10 TIENDE KOERS. 2000 meter 1 Sir van Hanegem (M.de Rijk) 1 19.6; 2, Utopia Fortuna, 3 Raavo Nurmi TOTO: winnend f. 2.50; plaats f. 2.80, f. 2.60; koppel f. 9.20; tno f. 322.70; niet gestart Silent Speed. ELFDE KOERS. 2440 m: 1. Victor Scott (T.Smeding) 1.21.4; 2. Vesins la Fusee; 3. Tara Fortuna TOTO; win nend f. 1.70; plaats f 1 40. f. 1 70. f 3 70; koppel f 16.60; trio f 91 50; niet festart: Spencer K, Whippet Postille, hiddley Belle Omzet totalisator f. 336 676.00

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13