TAFEL f~T~T71 CDA moet inbinden: omroepen niet op abonnee-tv, geen derde tv-net Secretaris bij Wereldraad voor relaties met kerken kerk wereld Eucharistieviering in Johannesburg werd manifestatie tegen apartheid KORTE METTEN £eidóc6omo/ti VNU en Delta willen nog meer ruimte weer ■ACHTERGROND figidac Sou/tont dinsdag 31 januari 1984 pagiif John O'Connor aartsbisschop van New York Paus Johannes Paulus II heeft bis schop John O'Connor benoemd tot aartsbisschop van New York als op volger van wijlen kardinaal Terence Cooke, zo is gisteren in goedingelichte kerkelijke kringen in de VS verno men. O'Connor is hoofdaalmoezenier van het Amerikaanse leger geweest en zat in de commissie van de nationale bis schoppenconferentie die verantwoor delijk was voor het omstreden herder lijk schrijven inzake een kernoorlog. Sinds mei vorig jaar is hij bisschop van Scranton in de staat Pennsylva- De Wereldraad van Kerken zal op korte termijn een asistent-secretaris- -generaal aanstellen voor het onder houden van de betrekkingen met de lidkerken, de landeliike en regionale raden van kerken alsmede met an dere interkerkelijke organisaties. Deze functionaris wordt tevens se cretaris van de gemeenschappelijke werkgroep van de wereldraad en de rooms-katholieke kerk. Dit blijkt uit het verslag van de ver gadering van het Centrale Comité, dat vorig jaar na afloop van de alge mene vergadering te Vancouver bij eenkwam. Het verslag is dezer da gen gepubliceerd. De laatste jaren is in de wereldraad herhaaldelijk gepleit voor betere contacten met de achterban. Tijdens de vergadering van het Centrale Co mité van 1982 te Dresden hield de voorzitter, de Anglicaanse aartsbis schop Edward Scott uit Canada, een dergelijk pleidooi. Bij de voorberei ding van de algemene vergadering hebben zogenaamde „team visits" een grote rol gespeeld. Staffunctio narissen, leden van het Centrale Co mité en afgevaardigden van de ker ken, allen uit verschillende landen afkomstig, brachten in dat kader een bezoek aan de kerken in een bepaald land. De nieuwe assistent-secretaris moet enerzijds het beleid, dat in Vancou ver werd vastgesteld, aan de lidker ken verduidelijken en anderzijds dat wat daar leeft, onder de aandacht brengen van de staf in Genève. Ver- der krijgt hij de opdracht ook in de toekomst „team visits" te regelen. Het Centrale Comité ging verder ak koord met het voorstel dat de we reldraad en de rooms-katholieke kerk elk twaalf leden benoemen in de gemeenschappelijke werkgroep, waarvan de nieuwe functionaris de secretaris wordt. De leden hiervan zijn nog niet bekend. Inmiddels is de Amerikaanse religieuze Joan Dela- ney met toestemming van het Vati- caan per 1 januari 1984 aangesteld bij de Wereldraadafdeling voor wereld zending en evangelisatie. Tegen de drieduizend men sen waren zondag in de ka thedraal „Christus Koning" in Johannesburg samengeko men om met de voorzitter van de bisschoppenconferen tie, aartsbisschop Denis Hur ley, deel te nemen aan een misviering waarin werd ge beden voor vrijlating van de secretaris-generaal van de bisschoppencon ferentie, Smangaliso Mkhatswa, die op beschuldiging van terrorisme in het thuisland Ciskei ge vangen zit. De zwarte geeste lijke is op 30 oktober vorig jaar aangehouden en moet op 10 februari voorkomen. Zo wel de Zuidafrikaanse bis schoppenconferentie als bis schoppen uit verscheidene Europese landen, waaronder Nederland, hebben geprotes teerd tegen de gevangenhou ding van Mkhatswa. Na afloop van de eucharistie viering toen de duizenden kerkgangers de straat op- stroomden, was er sprake van een manifestatie. De me nigte vormde een zingende stoet ondanks het feit, dat veertig politiemannen, in burger en in uniform, foto's van de kerkgangers maakten en een film opnamen. Een vrouwelijke amateur-foto graaf, die de politie wilde fo tograferen, werd van achte ren door een blanke aange vallen, die haar camera trachtte te vernielen. Ze ver wondde haar hand, terwijl de politie, die ook surveilleerde met honden, werkeloos toe keek. De tweeëndertig bisschoppen van Zuidelijk Afrika bij het verlaten van de kathedraal van Johannesburg na de eucharistieviering. De hele top van de r.-k. hië rarchie in Zuid-Afrika woon de de mis bij. Daarbij bevon den zich kardinaal Owen McCann, aartsbisschop van Kaapstad, de apostolisch ge delegeerde in Zuid-Afrika, aartsbisschop Edward Cassi- dy, en de voorzitter van de bisschoppenconferentie, aartsbisschop Denis Hurley. De tweeëndertig bisschoppen betraden de kathedraal in een ceremoniële processie, waarbij zich ook gasten had den aangesloten zoals de se cretaris-generaal van de Ver enigde Congregationalisti- sche Kerk van Zuid-Afrika, ds. Joseph Wing en de „ge- bande" ds. Beyers Naudé, die de zwarte toga droeg van de Nederduitse Gereformeerde Kerk. Hoewel de eucharistieviering bedoeld was ter intentie van alle gevangenen, cirkelden gebeden en preken, uitge sproken in de Zoeloetaai, het Sotho en het Engels, toch om pater Mkhatshwa. Veel men-, sen konden geen zitplaats meer vinden en hadden plaats genomen op de grond of stonden in de zijbeuken. Aartsbisschop p.F. Buthelezi van Bloemfontein bracht de vervolging van de kerk in het jongste verleden in her innering, waarbij priesters, zusters en leken niet zijn ge spaard. Maar, zo zei hij, „God is met de verdrukten, Hii geeft gevangenen de vrijheid en richt de gebogenen op". Aartsbisschop Hurley van Durban zei onder meer: „De roep om politiek en religie te scheiden is in werkelijkheid een oproep om de boodschap van het evangelie en het voorbeeld dat Jezus heeft ge geven, zijn wijsheid en zijn deugden, uit het politieke le ven te verwijderen". Kardi naal McCann, bad tijdens de eucharistieviering voor de vrijheid van pater Mkhats hwa, „die met anderen on recht lijdt, zodat zij kunnen werken voor gerechtigheid en vrede in Zuid-Afrika". In het protestants-christe lijk nationaal en regionaal hulpverleningscentrum voor blinde en slechtziende kinde ren „Bartiméus" Utrechtse- weg 84 te Zeist is een „infor matie- en trainingscentrum" (BITC) geopend. Het is be doeld voor blinden, slecht zienden en al diegenen, die beroepsmatig of in persoonlij ke situaties met visueel ge handicapten contact hebben. Ook op het gebied van trai ningen zal het een functie gaan vervullen. In het kader van het Heilig Jaar wordt door het genera laat van de paters Passionis- ten in Rome van zes tot ne gen februari een internatio naal congres van theologen gehouden, waaraan ruim 150 theologen uit vele landen, ook Nederland, zullen deel nemen. Het thema is „Nie mand wordt gered, tenzij door Jezus Christus". Kardi naal Ratzinger, prefect van de congregatie voor de ge loofsleer, zal niet aanwezig zijn, omdat hij die dagen in Amerika verblijft. Prof. dr. H. Jonker heeft afscheid genomen als kerke lijk hoogleraar in de prakti sche theologie aan de Rijksu niversiteit van Utrecht. Prof. Jonker is van 1959 af ver bonden geweest aan de Utrechtse universiteit. Zijn afscheidscollege, getiteld „Het derde oog - de theologi sche rede als orgaan van de praktische theologie" is opge nomen in een bundel opstel len: „Ervaren waarheid". Deze bundel onder redactie van dr. J. H. van de Bank is uitgegeven ter gelegenheid van net afscheid van prof. Jonker. Voor het eerst sedert jaren zijn de inkomsten van de „Wilde Ganzen" gedaald. Er kwam in 1983 bijna een mil joen gulden minder binnen dan in het jubileumjaar 1982 (3,65 miljoen tegen 4,6 mil joen), terwijl er in de voor gaande drie jaren ruim vier miljoen per jaar werd bin nengevlogen. De „Wilde Ganzen", opgericht door de IKON, zamelen geld in voor de steun aan eenmalige pro jecten. Fondsen worden ge worven zowel binnen als bui ten de kerken. Door de be weeglijke wijze van werken bestaat de mogelijkheid snel te hulp te schieten in noodge vallen. De kosten blijven tot een minimum beperkt, waar door het overgrote deel van de ingezamelde gelden ten goede komt aan de projecten. De zending van de lutherse staatskerk van Zweden heeft haar budget voor dit jaar ver hoogd met 1,5 miljoen gulden en gebracht op een totaal van 24,6 miljoen gulden. Het aan tal zendelingen zal dit jaar met tien toenemen tot een to taal van 178. Het grootste deel van het geld zal worden besteed in zusterkerken in Azië, Afrika en Latijns-Ame- rika. De fondsen van de Zweedse zending worden ge voed door giften, collecten en wilsbeschikkingen. Belas tinggeld mag niet worden ge bruikt. Nog tal van klippen HET zag er de afgelopen weken naar uit, dat het Kabinei medianota al bij het eerste overleg niet ongeschonden de Kamer zou halen. Op een aantal belangrijke punten ren de coalitiepartners CDA en VVD het niet met el] eens. Als grootste oppositiepartij hoopte de PvdA daaro| kunnen inspelen en de nota op bepaalde onderdelen ot kunnen buigen, door dan eens met het CDA en dan i met de VVD mee te stemmen. Maar dat is gisteren in debat in de kamercommissie duidelijk niet gelukt Intej deel: minister Brinkman slaagde erin de wisselende n derheden in de commissie uit te buiten voor de beleids! zen van zijn eigen medianota. HlJ deed daar wel wat erg triomfantelijk over en dat een minister eigenlijk niet. Hij is er bovendien niet in slaagd over een zo gevoelige en belangrijke kwestie als mediabeleid een eensgezind akkoord binnen de eigen i ringscoalitie tot stand te brengen. Op belangrijke pu steunt hij met zijn beleidsvoornemens nu weer eens op meerderheid van PvdA/CDA, dan weer op een meerde: van PvdA/VVD. Los daarvan moet echter worden gecoi deerd, dat Brinkman zijn medianota uitstekend heeft v< digd. Als gevolg daarvan heeft die nota het debat in de missie vrijwel ongeschonden overleefd. Dat neemt niet weg dat er op een aantal punten no] duidelijkheid is blijven bestaan. Soms is dat het geval o kennelijk uit politieke overwegingen er de voorkeui wordt gegeven die duidelijkheid niet te scheppen. Meei delijkheid bijvoorbeeld over de vraag, hoe het nu pi moet met een eventuele bemoeienis van de omroepen ra abonnee-tv, zou het meningsverschil op dit punt tusst coalitiepartners CDA en VVD te snel en te duidelijl nieuw aan het licht brengen. Het zal daarom in de komende weken nog veel stuurt kunst vereisen om op een aantal punten de broze coi missen binnen de coalitie in stand te houden. Er zijn ra van klippen te omzeilen. Dat geldt vooral de abonnee- de bemoeienissen van de omroepen daarmee, waarvan t moment eigenlijk niemand weet waar hij precies aan 1 Uit politieke overwegingen is er een formule gevondi basis waarvan men voorlopig even uit de problemen is, of dat in de praktijk zo zal blijven is zeer de vraag. EEN ander probleem dat nog levensgroot overeind si de beheersvorm van de regionale omroep. In de kor weken zal voorts nog duidelijk moeten worden hoe h gaan met de zendtijd van de NOS. Er tekent zich een derheid af zij het een aarzelende, vanwege een wat slachtige houding van het CDA om die omroep, in t ven geroepen om de „gezamenlijkheid" gestalte te j niet mee te laten profiteren van de zendtijduitbreidinj name op de televisie. Tegelijkertijd moet de NOS echb meer taken gaan verrichten, zoals bijvoorbeeld gisten pleit door het CDA: extra programma's voor de mint den, maar ook een extra journaal om half zes, dat een stok" moet vormen voor de STER-blokken, die er roi tijdstip dan ook komen. Dat zou onherroepelijk bete dat de NOS andere bestaande programma's moet af: Het is nog maar de vraag of dat nou precies de bedoe van een echte meerderheid in de Tweede Kamer. Zuurkoolschotel vla met jambiscuits Wie met z'n tweeën is heeft het volgende nodig: Vi tot 1 kg aardappelen, zout, pe per, nootmuskaat, melk, 500 g zuurkool, 1 banaan, 10 g margarine, 1 ui, 150 g gehakt, paprikapoeder, pa neermeel, 20 g margarine; Vj liter melk, 25 g custard, 30 g suiker, 4 eenvoudige biscuits, 2 lepels jam. Zet de aardappelen op met drie centimeter kokend wa ter en wat zout, kook ze gaar in circa twintig minuten, giet ze af, stamp ze fijn, roer er zout, peper, nootmuskaat en zoveel melk door dat het een smakelijke en smeuïge puree wordt. Kook de zuurkool vijftien a twintig minuten in weinig water bijna gaar en meng er dan de in stevige plakken fesneden banaan door. 'ruit de grofgesneden ui in de margarine goudbruin, roer er het gehakt door en bak het even mee. Doe een halve deciliter water bij het gehaktmengsel, breng het op smaak met zout en paprika poeder en laat het vijf minu ten sudderen met een deksel op de pan. Vet de rand van een oven schaal in, leg onderin de zuurkool met banaan en wat er over is van het kookvocht, spreid daarover het gehakt mengsel en bedek dat geheel met de puree. Strijk de puree glad af, zeef er een dun laag je paneermeel over en ver deel daarop de tweede portie margarine. Als alles warm in de schaal wordt gedaan en de schaal tijdens het vullen wordt warm gehouden op een pan kokend water, kan er vlug een korstje op ge vormd worden onder een hete grill. Zet de schaal, als opwarmen nodig is, in een oven die op 6 of 225 staat. Geheel opwarmen duurt drie kwartier in een oven op stand 4 of 175. Besmeer de biscuits met jam, duw ze in de schaal in stuk jes, leg er een gele vla op en laat die een uurtje intrekken. JEANNE NOS-voorzitter: bezuinigingen omroep zonder uitstel onhaalbaar DEN HAAG De door minister Brinkman aan de omroep opgelegde bezuiniging van 30 miljoen gulden in 1984 is in de huidige opzet niet haalbaar. Alleen als de omroepen langer dan dit jaar over de bezuingingsronde mogen doen, is de operatie mogelijk, aldus NOS-voorzitter Jurgens naar aanleiding van het debat over de Medianota. De NOS wil niet langer de verantwoordelijkheid voor de bezuinigingen dragen. De PvdA had minister Brinkman om fasering van de be zuinigingen verzocht, maar de bewindsman ging hier niet op in. Het Kabinet houdt vast aan het oorspronkelijke plan om de omroep dit jaar 30 miljoen gulden te laten inleveren, volgend jaar 35 miljoen en in 1986 een bedrag van 40 mil joen gulden. Volgens Brinkman is dit zonder uitstel uit voerbaar. DEN HAAG De twee grote bedrijven die met abonnee-tv willen beginnen, VNU en Delta Te- ledistributie (een samenwerkingsverband van Elsevier-NDU, Vroom en Dreesmann en Delta Kabel), zijn niet ontevreden met de uitkomst van het debat over de Medianota. Ze vinden wel dat kabinet en parlement de commerciële televisie nog te veel in een keurslijf willen persen. Nu een meerderheid van de Tweede Kamer het principe van abonnee-tv exclusief voor het be drijfsleven heeft goedgekeurd, moeten ér zo min mogelijk regels, normen en richtlijnen komen, aldus directeur nieuwe media VNU Wolzak en directeur Richaers van Delta Teledistributie. Beide bedrijven hebben vooral moeite met de verplichting om tien en later twintig procent van het programma-aanbod uit Nederlands produkt te laten bestaan. „Er is bij het publiek veel vraag naar, dus willen wij het best brengen, maar zo veel Nederlands produkt is er op dit moment eenvoudig niet", aldus Wolzak. Zijn collega Richaers stelde dat zijn bedrijf graag ook met de omroepen over de toelevering van programma's voor abonnee-tv wil onderhande len, maar dat de beperking die het kabinet hier opwerpt de omroepen mogen alleen oude, al eerder uitgezonden programma's verkopen zaken doen met de omroepen volstrekt oninte ressant maakt. Ook het idee van Brinkman om MEDIANOTA BLUFT OVEREIND DOOR WISSELENDE MEERDERHEID (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Omroepen zullen niet mogen deelnemen in de exploitatie van abon- nee-tv. Dat blijft voorbehou den aan het bedrijfsleven. Wel mogen de zendgemach tigden hun eigen produkties „uitbaten" door ze aan te bie den aan exploitanten van abonnee-tv. VVD en ook het CDA, zij het met minder en thousiasme, kunnen hiermee vrede hebben. Dat bleek gis teren tijdens het debat over de Medianota in de Tweede Kamer. Het debat leverde nauwelijks het verwachte po litieke vuurwerk op, vooral omdat het CDA op het laatste moment bijdraaide en de eis liet vallen dat de omroepen wèl tot abonnee-tv zouden moeten worden toegelaten. „Zelfs als het bedrijfsleven de omroepen op abonnee-tv zou willen, dan ook blijft het kabinet tegen", zo stelde mi nister Brinkman van wvc gisteren. Brinkman consta teerde in het debat verheugd dat vrijwel alle voorstellen in de Medianota kunnen reke nen op een (wisselende) meerderheidssteun in de Ka mer. In de meeste gevallen worden de plannen gesteund door de beide regeringsfrac ties, maar in sommige geval len ook door öf CDA of VVD samen met de PvdA. Tijdens het debat werd een lawine van moties ingediend, waarin VVD, CDA en PvdA ieder nogal eigenzinnige wensen bij het kabinet heb ben geponeerd. Minister Brinkman houdt echter vast aan zijn voorstellen in de Me dianota, omdat de rpeest in grijpende moties naar zijn mening toch geen kamer meerderheid zullen halen. Of dat zo blijft, zal moeten blij ken als over al die moties pleite zelfstandige rol van de omroepen in abonnee-tv maakt geen kans meer nu het CDA wat dat betreft is omgezwaaid. Het oprichten van een derde tv-net voor de omroepen, zoals het CDA wil, ondervond grote tegen stand van minister Brink man, die stelde dat „over daad schaadt". De overeenge komen zendtijduitbreiding in de middaguren op Ned 1 en 2 is ruim voldoende voor de eerste jaren, vonden ook VVD en PvdA. Minister Van Aardenne noemde het derde tv-net „een verzwaring van de abonnee-tv, die het de eerste jaren toch al moeilijk krijgt". PvdA'er Kosto liet na afloop van het debat duidelijk blij ken dat het CDA niet hoeft te rekenen op steun voor een derde net, indien de christen democraten de omroepen niet op abonnee-tv willen toelaten. De door de liberalen in een motie gevraagde extra zend tijd voor superomroepen (met meer dan 600.000 leden) maakt evenmin kans op een kamermeerderheid, gezien de steun die minister Brink man van PvdA- en CDA-zij- Tijdens een onderbreking van de behandeling van de Medi anota heeft minister Brinkman een kort gesprek met CDA- woordvoerder Van der Sanden (I) en diens fractiegenoot Beinema (r). dat het bedrijfsleven omroep- je gaat spelen op de kabel. Een beperking van de NOS-zendtijd is volgens mi nister Brinkman niet meer nodig, nu de superomroepen geen extra zendtijd opslok ken. De VVD blijft echter bij haar mening dat de NOS- zendtijd moet worden be perkt van twee maal tot 1,5 maal de zendtijd van een A- omroep. Bovendien willen de liberalen via een kameruit spraak bereiken dat bij fusies tussen omroepen de zendijd bij elkaar mag worden opge teld. CDA-woordvoerder Van der Sanden diende (als geste naar de omroepen) een motie in, waarin wordt gevraagd de commerciële exploitatie van abonnee-tv aan regels te bin den. Volgens Van der San den moet worden verhinderd Met name de informatievoor ziening (nieuwsjournaals) moet aan de omroepen blij ven voorbehouden. Boven dien moeten de omroepen een voorkeursrecht krijgen op belangrijke programma's. PvdA-woordvoerder Kosto pleite ir. een motie voor meer ruimte voor kunst en cultuur op tv. De NOS-nieuwe stijl zou ook de taak moeten krij gen programma's van eigen tijdse kunst en cultuur te brengen, aldus de motie. Minister Brinkman houdt ook vast aan de dertig mil joen gulden, die de omroepen dit jaar moeten inleveren. Wel mag een groot deel daar van ten laste komen van de algemene reserves (8,8 mil joen) en de dotaties aan de nieuwbouwreserve (8,8 mil joen). Bovendien kan nog eens 5 miljoen gulden wor den bespaard door een een malige verlaging van de VUT-leeftijd bij de omroe pen. Het tmancieren van regiona le en lokale omroepen via re clame, zoals de VVD wil, wordt door het kabinet afge wezen. De liberalen hopen op steun van de PvdA voor hun motie, waarin een gemengde financiering wordt voorge steld uit reclame en over heidsgelden. Een andere VVD-motie vraagt om een tweejarige proet van reclame bij de regio-omroepen in Am sterdam, Utrecht en Lim burg. Op één punt botste minister Brinkman gisteren direct met een meerderheid van de Tweede Kamer. Het verle nen van zendmachtigingen en vergunningen voor regio nale en lokale omroepen wil de Medianota aan de lagere overheden overlaten. VVD en PvdA willen dit daarente gen op centraal niveau hou den: bij het Commissariaat van de Media. Vooral de con trole op de representativiteit van regionale en lokale om roepen wil de Kamer niet al leen aan provincies en ge meenten overlaten. De discussie over de Media nota is nog niet afgerond, daar zijn de fracties het over eens. De komende weken zal nog druk worden overlegd over eventuele steun aan el- kaars moties. BUIEN EN OPKLARINGEN DE BILT Een depressie dichtbij Schotland trekt mor gen over de Noordzee. Om deze depressie heen wordt vol gens het KNMI onstabiele lucht aangevoerd waarin bui en tot ontwikkeling komen. Naast buien komen ook opkla ringen voor, waarbij de tempe ratuur in de middag nog tot ongeveer 5 graden kan stijgen. Intussen is op de Oceaan een nieuwe depressie aangekomen waarvan de bewolking tegen de avond ons land kan berei ken. Het weer blijft hierdoor een onbestendig karakter hou den. Wintersport DEN HAAG In het Alpen gebied is het zwaar bewolkt. Boven 1500 meter hoogte valt nu en dan sneeuw. In de dalen af en toe regen. De middag- temperatuur is om. het vries punt. In Nederland zijn er geen lan- glaufmogelijkheden meer. Voor meer informatie: bel de ANWB-sneeuwlijn 070-26.46.46. België Geen wintersportmogelijkhe den meer. De komende dagen wordt een stijging van tempe ratuur verwacht, met af en toe lichte sneeuwval. Er zullen echter geen nieuwe winter sportmogelijkheden ontstaan. Duitsland In de lagere delen van het Sauerland zijn de wintersport- mogeliikheden redelijk door „papp' -sneeuw. In de hogere delen van het Sauerland en in de gehele Harz is de sneeuw- conditite goed tot zeer goed. Skiën en langlaufen kunnen in de Eifel nog slechts beperkt bedreven worden. De komen de dagen wordt in de lagere delen van de Duitse „Middel gebergten" een geleidelijke verslechtering verwacht. Sauerland: in de lagere delen 35 - 40 cm, in de hogere delen tot 70 cm. Harz: in de lagere delen 30 - 60 cm, en in de hogere delen tot 80 cm. Eifel:wgemiddeld 5-30 cm. Oostenrijk De sneeuwconditie is in het al gemeen goed tot zeer goed. Vorarlgebergte: 90 - 185 cm, Tirol: 45-115 cm. Amsterdam *Deeten Eelde Z.-Llmburg Aberdeen Barcelona Bordeaux Brussel Frankfort Helsinki Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Malta Munchen Salzburgerland: 60 - II Karinthië 55 - 135 cm. Zwitserland Ook hier zijn goede goede wintersportmo/ den. Graubünden: 60 - 100 Berner Oberland: 50 - Wallis: 85 - 140 cm. Noord-Italië Eveneens goede tot ze wintersportmogelijkhe Zuid-Tirol: 30 - 105 cr Frankrijk De sneeuwconditie is i gemeen goed tot zeer Haute Savoie/Savoie: cm, Alpes du Sud: 105 - 1! INFORMATIE OVER FILMS,! THEATER. RECREATIE, EXP EN EEN COMPLETE AGE

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2