'raten en napraten over dure medische ingrepen ^ADIO/TELEVISIE CcidócSomont :0 WIL VIA DE RECHTER B-STATUS BEREIKEN °JE GELD OF JE LEVEN" Prof. Casimir en de twijfels van een wetenschapper DONDERDAG 26 JANUARI 1984 °AGINA 15 ■tVERSUM De Evangelische Om- *,p is van plan naar de rechter te I ppen. als minister Brinkman van JC niet bereid is het ledental van de per 31 december 1983 te tellen. Dit •ft EO-directeur B. Dorenbos giste- i op een persconferentie in Hilver- n bekend gemaakt. De EO wil een ,OB-procedure tegen de minister inlspannen. lister Brinkman wil namelijk het le- ital van de EO tellen per 28 april |CT ,3. Toen had de EO 307.000 leden wijl voor de felbegeerde B-status mi- I3tüflaal 300.000 nodig zijn. De omroep idt echter rekening met ongeveer )00 afvalligen, waardoor de B-status jereikbaar wordt. 31 december had de EO echter Wltooo leden en met die marge is de B-status wel haalbaar. Als minister Brinkman niet bereid is aan het ver zoek van de EO gevolg te geven, en mocht daarna de gang naar de rechter ook niet het gewenste resultaat opleve ren, dan zal de EO dit jaar opnieuw een aanvraag voor de B-status indienen, al dus EO-directeur Dorenbos. Dit bete kent dan wel dat de EO pas in oktober 1985 de uitbreiding van zendtijd krijgt, in plaats van in oktober 1984. De EO wil zo snel mogelijk zendtijduitbrei ding, omdat de omroep vreest dat de weinige uren die een C-omroep heeft straks geheel versnipperd zullen wor den. De EO-directeur haalde nog fel uit naar de omroeppolitiek van de rege ring. CDA-minister Brinkman, die ver antwoordelijk is voor de medianota, be drijft hiermee "goddeloze politiek", zo stelde Dorenbos. Als reactie op de plannen van de EO om de B-status via een AROB-procedu- re te bereiken, heeft minister Brink man van WVC de Evangelische Om roep vandaag een brief gestuurd waar in hij de EO meedeelt dat de omroep de kans heeft gehad om de leden per 31 december 1983 te laten tellen. De Evan gelische Omroep heeft in april 1983 een aanvraag ingediend voor het tellen van de leden om vast te stellen of de om roep voor de B-status in aanmerking zou komen. Zo'n aanvraag dient verge zeld te gaan van een accountantsver klaring, waarin de EO zou aantonen over minstens 300.000 betalende leden te beschikken in 1983 of in elk geval het laatste kwartaal vóór de aanvraag. De EO kon echter niet aantonen in april vorig jaar over het vereiste leden tal voor de B-status te beschikken. Het ministerie van WVC heeft toen EO - zowel als Veronica en VPRO - in de gelegenheid gesteld om het ledental per december 1982 aan te tonen. Als dat wel zou lukken, zou het ledental per december 1983 worden geteld VPRO en VOO hebben aan deze voorwaarde voldaan, zodat hun ledental per afgelo pen december is geteld. De EO daaren tegen kon niet aantonen per december 1932 over voldoende leden te beschik ken, zodat WVC moest vasthouden aan de peildatum van april 1983. De EO heeft dus eveneens de kans gehad om per december 1983 te worden geteld, maar heeft deze niet gegrepen, zo heeft de minister de EO per brief meege deeld. Extra uitzendingen Studio Sport HILVERSUM Studio sport brengt dit weekeinde vier ex tra programma's. Zaterdag zijn er verslagen van de Wereld kampioenschappen schaatsen voor dames in Deventer en de internationale zwemwedstrij den Speedo Meet in Amers foort (Ned. 2, 16.45) en een verslag van het Europees Kampioenschap biljarten (bandstoten) in Franeker (Ned. 1, 00.15). Zondag een verslag van de World Cup reuzeslalom yoor heren in Garmisch-Par- tenkirchen (Ned. 1, 11.00) en weer schaatsen, zwemmen en bandstoten (Ned. 1, 16.00). nte' lteivERSUM Ijzer- jk is de inleidende film gf i NCRV's praatpro- mma „Rondom Tien", t de ondertitel „Je geld )Ófje leven", dat vanvond rdt uitgezonden op j. II om 20.40 uur. In filmfragment gaat het een levenslus- H jongeman die een zie- ihuis wordt binnenge- iJgjén en die niet beter »t dan dat hij naast het Ie, weigerachtige hart, i nieuw krijgt inge- ht. Maar er zijn proble- n. Op het laatste mo- m nt heeft de verant- prdelijke ziekenfonds- pctie nog geen ant- Drd gevonden op de l- ag of in het zieken- dspakket wel een hart- a asplantatie zit. Ge- - atte kosten: een ton. (erhand ligt die jongen er r, terwijl de onderhande- p. en voortduren, scherp in 11 jd gebracht, waardoor bij lijker het vermoeden kan in dat Bavink niet in een U ënhuis is terecht gekomen r in een gekkenhuis, traard komen de tongen •ns dit praatprogramma 1 los en verwacht mag den dat dit opnieuw ge- rt tijdens de voortzetting elf uur, wanneer kijkers fonisch kunnen reageren. h name de cardioloog prof. MA.J. Dunning, die het hele ®*ramma door uiterst zinni- dingen zegt. zal wel wat Ifclestanders aan de telefoon krijgen, wanneer hij de finan ciering van kostbare medische ingrepen kort samenvat met „een jungle" en „een organisa torische wanhoop". Grenzen Het moet de kijker duidelijk zijn, dat het in dit programma gaat over ziekenfondspatiën ten en dat betrokkenen zich afvragen wat de grenzen zijn van de kosten van een medi sche ingreep. Behalve prof. Dunning komen onder ande ren aan het woord prof. dr. H. Galjaard, lid Raad van Advies voor het wetenschapsbeleid en mevrouw Hannie van Leeu wen, voorzitter van de Natio nale Kruisvereniging. Het zal de kijker opvallen, dat de ziekenfondspatiënten geen eigen keus wordt toegedicht. Niemand staat op om rustig te vertellen dat hij of zij op wel ke manier dan ook wel aan geld zal proberen te komen om nog een paar jaar door te mo gen leven. Want de fondsdi recties gaan er, althans in dit programma, nogal hooghartig vanuit, dat de patiënt wel zal komen te overlijden als de kosten van de operatie niet worden vergoed. In deze aflevering van „Rond om Tien" wordt met name de vraag naar voren gebracht waar de financiële grenzen moeten worden gelegd, of de voorkeur moet worden gege ven aan de kwaliteit van le ven, boven het verlengen van leven. Maar weer'zal men' de overweging missen dat de pa tiënt zelf wellicht nog een duit in het zakje wil doen: Mis schien wel heel erg letterlijk. Prof. Galjaard toont, dat de Henk Mochel presenteert Rondom Tien", met de ondertitel „Je geld of je leven". draaien. Maar tot welke prijs; afvraagt of de gemeenschap wetenschap voortgaat, al be treurt hij het, dat ook de spe cialist niet ontkomt aan de drang om met zijn werkzaam heden in het populaire vlak terecht te komen. Niettemin wordt aangetoont dat de medi sche wetenschap, ongeacht de kosten, tot steeds meer in staat Te duur? Alles blijkt oi daar blijken de betrokkenen wel zin in heeft op te draaien het nog niet over eens te zijn, voor kostbare operaties. Deze behalve de patiënten zelf. Mag voorzitter van de Nationale het een ton kosten? Twee ton? Kruisvereniging slaat vervol- Tien miljoen of twaalf gulden gens nogal op hol met tamelijk vijfenzeventig? Wordt het te holle retoriek in de geest van duur? „Nee", zeggen de patiën ten, „het wordt niet te duur, ons wordt het nooit te duur". Maar als de patiënt het zelf niet kan betalen, dan draait de gemeenschap ervoor op, zegt Hannie van Leeuwen, die zich „laten we toch", waarna zij zelfs het massaal laten staan van de auto erbij haalt, alsof de auto alléén maar een pret- machine is. Duidelijk wordt in elk geval, dat wat mensen en politici wil len, niet klikt, zoals prof. Dun ning zegt. De minder draag krachtige mensen, zal hij ove rigens wel bedoelen. Maar een ziekenfondsdirecteur wijst er hoopgevend op dat hij bij het geval-Bavink besloot tot uitke ring „omdat nergens te lezen viel dat het niet mocht". Zo kan het dus ook. Gouden prijs Irv de zomer van 1978 won de NCRV de eerste gouden prijs .op het internationale „Prix Futura"-filmfestival dat eens in de twee jaar in Berlijn wordt gehouden. De bekroon de inzending heette „Een kind van vijf miljoen", een gedra matiseerde documentaire van Henk Mochel over een zeven jarig meisje dat aan een onge neeslijke stofwisselingsziekte lijdt. Behandeling zou naar schatting vijf miljoen kosten. „Dat geld is er niet", zeggen de artsen, zegt het ziekenhuis. Maar terwijl haar onderwijzer nog bezig is het geld tóch bij elkaar te krijgen, overlijdt het meisje. Het filmverhaal was gericht op de toekomst, die inmiddels blijkt te zijn aangebroken: het gaat niet meer om de medische mogelijkheden, maar om de vraag of de ingreep betaalbaar is en door wie. Deze uitzending van „Rondom Tien" zal op dc vraag waar dc financiële grens ligt, geen ant woord kunnen .geven. Wel zal opnieuw de discussie op gang worden gebracht, in medische kringen, bij verzekeraars en ziekenfondsen en in de huis kamer. Wat dat betreft kan deze uitzending al als waarde vol worden beschouwd. FRITS BROMBERG HILVERSUM „Toen de atoombom op Hirosjima viel dacht ik: Goddank, nu is de oorlog voorbij en zijn de Duitsers en de Jappen verslagen. Iets later meende ik zëlfs dat er door de atoombommen nooit meer oorlog zou komen. Maar nu weet ik dat niet zo zeker meer". Dat zegt de natuurkundige prof.dr. H.B.G. Casimir, geportretteerd in het NOS-programma „Mar kant". dat vanavond (Ned. II om 21.30 uur) wordt uitgezonden. De uitzending gaat vooral over de twijfels van een wetenschap per, die een halve eeuw natuurkunde heeft meegemaakt. Casimir, nu 74 jaar oud, werd vroeger op school een wonderkind genoemd. Op zijn tweeëntwintigste promoveerde de man die daarna leerling was van beroemde natuurkundigen als Niels Bohr, Wolfgang Pauli en Paul Ehrenfest en die getuige is ge weest van de ontwikkelingen die tot het maken van de atoom bom hebben geleid. Mensen als Edward Teller, vader van de waterstofbom, en Ro bert Oppenheimer, die een aandeel had in het maken van de atoombom, „dat waren uw studiegenoten", zoals de programma makers het, haast beschuldigend, zeggen, terwijl in beeld een atoombom tot ontploffing komt. Nadat ,,Kaas(je)" (voor z'n vrienden) in '72 met pensioen ging, liet hij zich kritisch uit over „de collectieve zelfmoord die eufe mistische defensie wordt genoemd". Hij vroeg zich openlijk af, waarom er, met alle medewerking en medeverantwoordelijk heid van de wetenschap", steeds vernietigender wapens moeten worden gemaakt. Op het symposium „Wetenschap ten goede en ten kwade" van december verklaarde hij zijn ontboezemingen: „Als je ouder wordt, word je wijzer". Wetenschappers verliezen de maatschap pelijke aspecten die hun vindingen met zich meebrengen snel uit het oog. „Ze hebben tijdelijk oogkleppen op", zo stelde Casi mir. Hij kan zich levendig voorstellen dat de wetenschappers vallen voor de schoonheid en het esthetische karakter van wetenschap pelijke problemen en oplossingen. Zo noemde Oppenheimer de technologisering van de waterstofbom eens „sweet". En het kan voor de mensen in én buiten de wetenschap inder daad fascinerend zijn om te zien hoe de ontdekking van die wa terstofbom tot stand kwam. Maar dat het een vreselijke uitvin ding is, staat voor de gepensioneerde Casimir als een paal boven De professor, die z'n carrière afsloot als president van de Ko ninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen, is overi gens dertig jaar in dienst van Philips geweest. Vanaf 1956 was hij lid van de Raad van Bestuur. In de wetenschap werd hij daar nogal eens mee gepest. „Herr director", noemden ze hem spottend. Voor die tijd was hij directeur van het Natuurkundig Laboratorium van Philips. „Maar hij voelde zich altijd wetenschapper en geen onderne mer", aldus z'n dochter Gerda. „En thuis is hij een gewone man, een autoriteit, maar niet autoritair". De programmamakers hebben zich gelukkig niet laten verleiden te veel de wetenschap te belichten. In de aflevering ook plaatjes uit de jeugd van Casimir, de crisistijd en verschillende laborato- MARTIN VOORN Prof. Casimir vroeg zich bij zijn pensionering af waarom er steeds vernietigender wapens moeten worden gemaakt. Gouden Harpen ige week vrijdag heeft in Haag de feestelijke uitrei plaatsgevonden van de en Harpen van 1983. Co- fs, de stichting die de Ne- indse lichte muziek moet noten, deelt elk jaar als noedigingsprijs een aantal f1en en zilveren harpen uit. Ilijpels reikt de gouden har- uit aan de groep Golden ing, de pianist Laurens van yen en de producers John- loes en Flory Amstadt (van ideren voor kinderen"). er een amusementspro- ma van te maken komen aantal nationale en in ter- male sterren hun gezicht I zien. f uur Nederland 1. s kinderspel VCRV start met een nieuw programma, dat werd ge keerd door het Ameri- ise „Child's Play". Voorlo- ijn er 26 afleveringen van )inuten gepland, die maan- frs zullen worden uitgezon- spel bestaat uit drie ron- met statements van kinde- Jit eerste drie klassen van basisonderwijs. De kinde- igen bepaalde begrippen In de studio door vol- men moeten worden ge- presentator voor dit spel 1 de 33-jarige Fred de f aangekozen. Hij is eind- iteur van de radiopro- lma's „Rabarbara", „Tus- ur" en „Koploper". uur Nederland 2. paard in de hand IVRÖ start morgenmiddag een zevendelige serie voor 's onder de titel „Een p in de hand". Volgens peer Barbro Thunèr gaat \m een educatief program- bp drama-basis. „Ik heb verhaal verzonnen rond personen: een meisje dat van paarden houdt en een sproken anti-paarden- f. Hij is Journalist van een >lad. In elke aflevering een bepaalde tak van de sport aan de orde", chillende prominente figu- lit de wereld van de paar- 'ort werken aan dit project Het zijn o.a. Henk Noren, Oosthuis en Rien van der \ft. jenmiddag: 16.00 uur Ne- Nederland NEDERLAND 1 VOF de Kunst is een van de popgroepen die optreedt op het Goudèn Harpen-gala. Ned. I om 20.28 uur. ders: Un tori un sani (Wij vertellen ons verhaal), afl. 2. NOS 18.15 Nieuws voor doven. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 16.00 Poldark (4). Als het on mogelijk blijkt Dwight via diplomatieke kanalen vrij te krijgen, ziet Ross geen an dere mogelijkheid dan op nieuw zelf naar Frankrijk te gaan. 16.50 Het donkere bos „Bren- don Chase" (4). De jongens hebben keukengerei weg genomen van tante Ellen en verschuilen zich in High Wood. Zij begrijpt meteen wie de daders zijn, waarna een grote speuraktie op touw wordt gezet. TELEAC 18.25 Innovatie - kreatief on dernemen (9). AVRO 18.55 Oma Fladder. Afl. 4: De rondvaart. 19.05 Toppop. De Nationale Hitparade. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 De Gouden Harpen van 1983. De jaarlijkse uitreiking van de Gouden Harpen aan personen die zich verdien stelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse lichte muziek. (Zie toelichting). 21.40 Televizier Magazine, ac tualiteiten. 22.20 Kort commentaar. 22.25 Levenslang. Tv-serie naar het boek van Marcus Clarke. Afl. 3: Op zekere dag weet Rufus Dawes te ontsnappen naar een onbe woond eiland. 23.15 Ontdek je plekje. Van daag: Winsum-Bergum. NOS 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven. NEDERLAND 2 NCRV 19.12 't Is kinderspel. Spel- programma door Fred van der Graaf. (Zie toelichting). 19.35 Pistache. Praat- en mu ziekprogramma. 20.40 Rondom tien: Je geld of je leven. Henk Mochel praat over het niet meer vergoeden van peperdure maar vaak levensreddende medische ingrepen. (Zie el ders op deze pagina). NOS 21.30 Markant, portret van de Nederlandse natuurkundige prof. H.B.G. Casimir (1909). (Zie elders op deze pagina). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. NCRV 23.00 Rondom tien. Vervolg. 23.30 Nieuws voor doven. Fred van der Graaf presen teert „Kinderspel". Ned. II om 19.12 uur. Duitsland DUITSLAND 1 18 00 Hier und Heule. 18 25 Drei Damen vom Grill. 19.00 Hart aber herzlich. 20.00 Tageaschau. Aan$l.: Der 7. Sinn. 20.18 Keine „Halbgötter in Schwarz" mehr. Documentaire over de nieuwe generatie rechters in Duits land die toont welke veranderingen er binnen het justitiële apparaat hebben plaatsgevonden. De nieuwe generatie, die in tegenstelling tot het conserva tieve en gesloten bastion van voor de zeventiger jaren uit jonge mensen be staat en veel vrouwen telt. 21.15 Wer dreimal lügt. Amuse mentsprogramma. 21.45 Musikladen. Aan de internatio nale tv-discotheek van Manfred Sexauer werkt o.a. onze Jack Jersey mee. Hij is in het goede gezelschap van Randy Crawford, Mink de Ville, Novo. Electric Boogie Men, Peter Schneider, Disc Bleu en Heinz-Rudolf 22.30 Tagesthemen. 23.00 Der Madchenkrieg (2). Tv-film in twee delen. Met: Adelheid Arndt. Katherine Hunter, Antonia Reining- 00.10 Tageaschau. DUITSLAND 2 17.50 Flohmarkt. Tv-serie. Afl.: Na gelproef. Aansl.- Heute-Schlagzeilen. 18.20 Mann, halt die Luft anl Ameri kaanse tv-serie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Dalli Dalli. Spelprogramma. 21.00 Von allen guten Vorbildern verlassen. In de serie „Kinder, Kin der" wordt ingegaan op het effect, dat idolen en voorbeelden op kinde ren hebben. Aan de hand van drie onderwerpen zal deze invloed worden aangetoond. In het eerste voorbeeld gaat het om horror-strips. Ouders zijn bang, dat hun kinderen aan die beel den van horror en geweld wennen en daardoor ten aanzien van geweldsui tingen afstompen. Het tweede voor beeld heeft betrekking op de neo-na- zi-verering, waarmee geweld verheer lijkt wordt, terwijl het derde de reli gieuze sekten betreft, waarvan de eenzijdigheid wordt gevreesd. 21.45 Heute-jouinal. 22.05 5 nach 10. Vandaag: Noch wei ter bergab? Reportage over de crisis in het Duitse voetbal. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. .18.00 Tv-cursus natuurkunde. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Der ungebetene Gast (The uninvited). Amerikaanse speelfilm uit 1944 van Lewis Allen. Rick Fitzgerald en zijn zuster Pamela kopen een huis op een hoge rotswand aan de Engel se kust, ondanks de geruchten dat het in Windward House moet spoken. Inderdaad beleven Rick en Pamela ei genaardige dingen. 21.50 Landesspiegel. 22.20 Der ungewönliche Film. Afl. 4 Osnabrücker Experimentalfilm Workshop. 23.20 Rockpalast. Live vanaf het Ml- dem in Cannes. 02.30 Journaal. 17.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie (herh.). 18.05 Rondomons: Onze vrienden in Frankrijk. 18.30 VIP-Strip. Afl.. Gags. 19.05 Tijdrover: Kwizien. Afl.: Aan snijden van gevogelte.en klein wild. 19.20 Programma van Middengolf. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger-Lager. Spelprogramma. 20.50 Panorama, actualiteiten. 21.50 Dallas, tv-serie. 22.30 Journaal. 18.50 Teletekst voor iedereen. 19 00 Het ABC van de computer (2). 19.30 Juke Box. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Samson en Dalila. Opera van Saint-Saëns. Uitgevoerd door het Or kest o.l.v. Fernand Terby Met: Ferdi nand Lemaire, Gilbert Py en Jone Jori. Tijdens een opstand van de Is raëlieten tegen de Filistijnen, wordt de verleidelijke Dalila op de oersterke Samson afgestuurd om hem het ge heim van zijn kracht te ontfutselen. 22.10-23.10 Schooltelevisie. RTBF 1 17.15 ONEM-vacatures. 17.20 Plein Jeu, kinderprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.24 Consumententips. 19 30 Journaal. 2000 Minute Papillon. Informatief programma. 20.30 Legitime violence. Franse poli tiefilm Met: Claude Brasseur, Veroni- que Jeunesse, Thierry l'Hermite. Re gie: Serge Leroy. 22.05 Carrousel aux images et Le monde du cinema. Filmrubriek. 22.50 Journaal. 23.05-23.15 Politieke uitzending. Scène uit de opera van Saint-Saëns „Samson en Dalila" met Gilbert Py •Is Samson. BRT 2 om 20.15 uur. Engeland Judy Garland speelt in haar laatste film „I could go on singing" de rol van een bekende zangeres die op zoek is naar haar verloren zoon. BBC 2 om 19.55 uur. BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Sixty minutes, actueel magazi- 19.40 Dr. Who (7). SF-serie. 20.05 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine. 20.30 Top of the Pops, muziekpro gramma. 21.05 The Living Planet: een portret van de aarde. 22.00 Journaal. 22.25 Diana (3). tv-serie. 23.20 Question time, discussiepro gramma 00.20 Letting go, informatieve serie. 00.45 Nieuwsoverzicht. 00.47 Weerbericht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 School Proms. 19.25 Hooked. 19.55 I could go on singing. Britse speelfilm uit 1963 van Roanald Nea- me, met o.a. July Galland en Jack Klugman Een bekende Amerikaanse zangeres gaat op zoek naar haar ver loren zoon die in Engeland bij zijn va der woont. 21.30 Out of Court, serie. 22.00 Hello Goodbye Man. Serie. Met: lan Lavender, Mary Tamm en Paul Chapman. 22.30 Forty minutes, documentaire 23.10 Biljsrten: B en H toernooi (4e dag). 23.50 Newsnight, actualiteiten. 00.34 Biljarten: B en H toernooi. ITV 17.45 This is me. 18.15 Happy days. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Benson. 21.30 Hotel, tvserie naar het boek van Arthur Hailey. Met o.a Bette Da- vies Lana Turner. 22.00 Shelley. Komische serie, met Hywell Bennett. 22.30 TV-eye. 23.00 News at ten. 23.30 Newhart: You're homebody till somebody loves you. 00.00 Interna tionaal squash toernooi 00.30 The Streets of Sant Franslsco NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. 11.00 NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. AVRO: 16.00 Een paard in de hand (1). Serie over de ruitersport. (Zie toelichting). 16.15 Wordt vervolgd. Magazine over strips en tekenfilms. 16.50 Alleen als ik lach. Engelse komische serie. Afl.: Als dokter Thorpe over zijn zieke hond een telefoongesprek voert, wordt hij afgeluisterd door eën van de patiën ten en verkeerd begrepen. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.05 Politik aktuell. 10.00 Tagesschau en Tages themen. 10.23 Augenblicke der Stil le. 10.55 Wer dreimal luegt, herh. 11.25 Musikladen, herh. 12.10 Von allen guten Vorbildern verlassen, herh. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Ta gesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Plutos Ba- bies, tekenfilm. 16.20 Der Letzte der Indianer (Fish Hawk). Canadese speelfilm uit 1979. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland I. 13.15 Teletek st-overzicht. 15.25 Enorm in Form (3), herh. 15.40 Teletekst-overzicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Pinnwand. Maandover zicht nieuws. 16.20 Schüler-Express, jeugdjournaal. 17.00 Heute. 17.15 Te- le-lllustrierte. 17.50 Pat und Pata- chon. Slapstick. 12.00 Teletekst. 14.00-15 00 School televisie. 16.34 ONEM-vakatures. 17.30 Plein Jeu, kinderprogramma. BBC 1 Breakfast time, actueel magazine. 10.00 My music, spelprogramma. 11.30 Play school. 11.55 Play ideas, kinderprogramma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at one, lunchprogramma 14.45 Bag- puss, tekenfilm. 15.00 Biljarten. 16.50 The amazing adventures of Morph. 16.55 Play school: It's Fri day. 17.20 Heathcliffe. 17.25 Jacka- nory. 17.40 Wildtrack, natuurserie. BBC 2 10.08-11.38 Schooltelevisie. 12.00 Schooltelevisie. 13.05 Informatieve eeries. 14.45-16.00 Schooltelevisie. 16.30 Biljarten: B an H Toernooi (5e dag). ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Jaime and the magic torch. 13.10 Rainbow. 13.30 A better read. 14.00 News at One. 14 20 Anglia news. 14.30 About Bri tain. 15.00 Bomb at 10:10. Am. speel film (1967). 16.30 Sons and daugh ters. 17.00 Rainbow. 17.20 Batfink. 17.25 Sooty. 17.50 Freatime. HILVERSUM 1 NCRV: 16.40 Van stad en land. 17.02 Rozegeur en prikkel draad. 17.55 Meded. (NOS) NCRV: 18.06 Hier en Nu 18.15 Hier en Nu- -magazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCRV-donderdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02-7.00 Ontbijtshow (6.50-7.00 Het levende woord HILVERSUM 2 16.00 De wereld op donderdag. (16.30 en 17.30 Nws.) KRO: 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzending van de PvdA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tus sen de regels 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sensus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overweging. TELEAC: 21.30 Latijn, les 12. 22.00 Programmeren met Pascal, les 7. KRO: 22.30 Nws. 22.40 Elkander dragen in geloof. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's Soul show. 22.02 Sesjun. 23.02 De L.P.-show. HILVERSUM 4 VARA: 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verken ningen. NOS. 20.00 Donderdagavond Muziekmagazine. (20.00 Europees Kamermuziek Podium: I. Kamermuz. van Ravel. II. Muz. voor strijkers van Mozart. 20.45 Onder de groene linde. 21.00 Ned. muz. 21.45 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance). 22 15 Nieuw Macedonië. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver- sum 1) NOS: 19.02 Bulletin In het Ma rokkaans-Arabisch 19 10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7.02 Ontbijtshow, verv 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pas toor A C. Raadschelders. 9.03 Adres onbekend. 10.03 Muz. op bestelling. 11.03 Ratel. 1153 Pastoor A.C. Raadschelders 12.03 Spelen maar! 13 06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent. 14 03 The complet. 15.03 Bijplaten. 15.50 Kiekeboe. 16.03 Aan de veilige kant. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-spor- tlef. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 Het lot van de Noord- amerikaanse Indianen. (10.30 Nws). AVRO: 11.00 AVRO's Denksportpro gramma. AVRO-VARA: 11.10 De Ne derlandse schoolradio. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS- -werkbank. 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tus sen het nieuws. 13 00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden 14.30 Nws. TELEAC: 14.33 Por Favor, cur sus Spaans, les 7 VARA: 15.03 Ra- dioweekblad. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek motief. NCRV: 10.30 Popsta tion. (Ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tip- parade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's meesterwerken (op com- pact-disc). 10,30 Muz. voor miljoe- nen. 11.58 Strauss en Co. 13 00 Nws. 13.05 Veronica klass.: A. Gelders Or kest, met sol. speelt muz. van Chopin. B. Nederlands Kamerorkest, met sol. speelt muz. voor contrabas van Van hal. VPRO: 14.30 Muziek op vier Boy Edgar prijswinnaar: Nedley Elstak. 16.00 De tweede beweging.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15