„Democratisering is veel te ver gegaan" Ina Steenbruggen verbitterd afvalster 'lympisch elftal bedwingt Italië 35 b: i Eigen veiligheidsagenten mee naar Los Angeles Eric Vanderaerden nog vraagteken in nieuwe ploeg Post BERNARD HINAULT TERUG IN PARUS-NICE pORT CcidócSotvumt DONDERDAG 26 JANUARI 1984 PAGINA 13 ihaalprogramma betaald voetbal foil N HAAG Drie van de vier kwartfinales uit het toernooi de KNVB-beker zullen worden gespeeld op zondag 4 maart, een de wedstrijd tussen Fortuna Sittard en AZ '67 blijft ge- ïdhaafd op de oorspronkelijk vastgestelde datum van woens- r 29 februari. De verschuivingen naar het oorspronkelijk vrij houden weekeinde van 3 en 4 maart hangen samen met het »ebreide inhaal-programma, dat noodzakelijk is geworden na afgelastingen van de laatste periode. inhaal-programma ziet er als volgt uit: iivisie: 1 februari: Roda JC-PSV; 8 februari: Sparta-FC Groningen; 22 fe- Spcfiri FC Den Boseh-Fortuna S. DS '79-Haarlem en Sparta-PSV; 4 maart: DS t AZ '67 en Excelsior-Roda JC. ste divisie: 8 februari: FC Den Haag-NAC en NEC-SC Veendam; 22 fe- i Qfflri: Telstar-NEC; 29 februari: Eindhoven-SVV en RBC-De Graafschap. •<nbJJvB-beken derde ronde. 1 februari: Ajax-Feyenoord. Kwartfinales: 29 fe- ari: Fortuna S-AZ '67; 4 maart: Ajax of Feyenoord-NEC, FC Groningen- Twente en Haarlem-PSV. x en Sparta spelen hun wedstrijden op woensdagavond om )0 uur, alle andere midweekse ontmoetingen beginnen om 10 uur. KR Goede les voor zaalhockeyheren ROTTERDAM De Nederlandse heren- zaalhoekeyploeg heeft gisteravond in de Victoria-hal in Rotterdam met 12-10 verlo ren van Noordrijn-Westfalen. Herencoach Pierre Visschers beschouwde de uitglijder van de herenploeg als een goede les voor de Europese titelstrijd, die over twee weken in Edinburgh wordt gehouden. De Nederland se damesploeg nam tegen dezelfde tegen stander revanche voor de nederlaag van de mannelijke collega's. Oranje won met forse cijfers: 24-5. De doelpunten van de Nederlandse heren- ploeg zijn gemaakt: Schulz (3), Den Hartog (2), Hiel (2), Van der Meulen (2), Joosten. De doelpunten van de dames: Boekhorst (7), Von Weiier (5), Van Doorn (5), Le Poole (2), Kuik (2), Breedveld, Hendriks, Eijsvogel. Rallye Monte Carlo drie proeven armer MONTE CARLO De rallye van Mon te Carlo is dinsdagnacht en gistermorgen drie klassementsproeven armer gewor den. Door de slechte weersomstandighe den had een aantal equipes de proeven, die nu uit het klassement zijn geschrapt, niet onder vergelijkbare omstandighe den kunnen afleggen. De situatie in de top van het klassement bleef in de veer tiende en vijftiende proef vrijwel onge wijzigd. De Audi's van Blomqvist, Röhrl en Mikkola vormen nog steeds de onge naakbare top met slechts twaalf secon den tussen de eerste twee. Na de eerste etappe bezetten de Nederlanders Jan Bak en Bob Dickhout de 43e plaats. De Rijssenaarse Porsche-rijder Bak raakte allengs gewend aan de sneeuw. Vier zeges Ruud Pools NOOTDORP De draverijen waren gister middag op de baan van Nootdorp slecht be zet. Mede door het vervoersverbod in de kop van Noord Holland als gevolg van de heersende mond- en klauwzeer en door het ontbreken van trainingsmogelijkheden bij andere trainers door het slechte weer lieten liefst 22 paarden verstek gaan. Voor Arnold Mollema en Ruud Pools was het een uitstekende dag. Mollema won met Wilster K, Wembley en Uijos Shadow. Ruud Pools bracht zelfs vier zeges op zijn naam. Hij won met achtereenvolgens Viola Heiloo, Weisbuch du Bois, Theoel en Um- berto Ville. Het internationale hoofdnum mer om de Grote Prijs van het gewest 's- Gravenhage, met een eerste prijs van 3500 gulden, werd verrassend gewonnen door Speed Westlandia in handen van Gerard van Eykelenborg. Liverpool in halve finales LIVERPOOL Liver- pool heeft zich gister avond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Engelse League Cup. Liverpool, de laatste drie jaar win naar van de trofee, won met 3-0 van Sheffield Wednesday. De eerste wedstrijd tussen beide teams was in 2-2 geëin digd. In Liverpool scoorden Rush (twee maal) en Robinson. Li verpool komt in de hal ve finale uit tegen de vierde-divisieclub Wall- sall. Martinus in finale EC volleybal AMSTELVEEN De heren- volleybalploeg van Brother- Martinus heeft zich gister avond ten koste van Levski Spartak Sofia geplaatst voor de finalegroep van het toer nooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Martinus won in Amstelveen met 3-1 van de Bulgaren via de setstanden 15-9, 5-15, 15-6, 15-9. De eerste wedstrijd uit de kwartfinales, was door Martinus met 3-2 verloren. De finalestrijd is aan de Oostenrijkse bond toegewe- K ,ECHT De chaos in KNVB is zo groot dat betaalde tak van de )otste sportbond van derland onbestuurbaar geworden. Een oplos- g is niet direct voor- nden. Zelfs oud-minis- André van der Louw ikte de weg kwijt in de ster bossen waar intri- en ruzies haast even rijk zijn als de bomen. jrzitter Van der Louw in- leerde gisteravond in echt twee commissies, irvan hij verwacht dat zij gekrakeel doen verstom- i en de democratisering *nen de voetbalbond weer COR VAN RUN NA INSTALLATIE COMMISSIES BETAALD VOETBAL: komt wel uit de voetbalwe reld: bondsvoorzitter Jo van Marie, A. de Bruijn van de spelersvakbond, Frans De- bruijn van de trainersvak bond, Peter Gans van de talte geven. Desnoods via scheidsrechters, drs. Cor van structuurwijziging. Daar Rijn van Sparta en de FBO en de advocaat van de KNVB, mr. J.W. Jansen. Van der Louw stelde met klem, dat hij de problemen in de voetbalwereld op deze ma nier niet in de ijskast wilde zetten. Ook weigerde hij zwar te pieten uit te delen, die vol gens zijn historisch overzicht voor de afgevaardigden van de werknemers bestemd zouden beren beide commissies b0 r eind mei uit te komen. - - „externe" commissie be lt uit experts, die niets met betaald voetbal uitstaande ben: prof. P.L. Dijk, me- Kal uw mr. H. de Groot-Van k, dr. Wim de Heer, dr. W. prof.dr.mr. C.J.M. luijt en dr.mr. H.T. van Sta- S\en. De „interne" commissie Cor van Rijn zijn. De problemen waren im mers pas goed begonnen nadat zij hun intrede in het sectiebe- stuur deden. Woordvoerders van beide commissies hadden geen idee wat er de komende tijd gaat gebeuren. „Inventariseren", was het eerste devies en daar werd gisteravond na de instal latie een begin mee gemaakt. Van Rijn had wel een idee hoe het allemaal zo ver had kun nen komen. „De democratise ring is veel te ver gegaan. Er is mee gechanteerd", meent het lid van de interne commis sie, die tevens voorzitter van Sparta, is. „Ik ben voor in spraak, maar ik vind niet dat werknemers in het sectiebe- stuur thuishoren. Dat heb ik destijds gezegd en achteraf heb ik gelijk gekregen. De ver gaande democratisering heeft geleid tot persoonlijke conclic- Prof. Schuijt, buitengewoon hoogleraar aan de Universiteit van Leiden, wil eerst onder zoeken of de problemen bij de structuur dan wel op het per soonlijke vlak ontstonden. „De interne commissie moet ons daarover voorlichten. Wij we ten niets van voetbal af en wellicht is dat een voordeel". Dr. Hessel wil de KNVB een maatpak aanmeten. „We gaan nu de maat nemen. Confectie is niet goed genoeg gebleken. Daarnaast moeten we de voet balbond uitrusten met een soort radarsysteem om het in de toekomst goed te doen". 4 LOS ANGELES Landen. Le,die hun Olympische ploegen i Jin Los Angeles willen laten 7 .(begeleiden door eigen veilig heidsagenten, zullen daar- 5Bo|VOOr toestemm'nS krijgen. ,~0 „Het zal echter niemand worden toegestaan vuurwa- 0-4 pens in het Olympische dorp te brengen", werd toege- 5 voegd aan de mdedeling van 8.7 William Rathburn, hoofd van .4, de Olympische veiligheids dienst van de politie in Los Angeles. Volgens Rathburn hebben tot nu toe Israël, de Sovjet Unie en nog een aantal landen de organisatoren van de Spelen verzocht zelf veiligheids maatregelen te mogen tref fen voor hun ploegen in Los Angeles. Agenten, die met de sportmensen naar Amerika komen, zullen zich bij aan komst bij de plaatselijke poli tie dienen aan te melden. Hen zal dan kunnen worden toegestaan buiten het Olym pische dorp wapens te dragen om hun atleten te bescher men. Dorp geopend Voor de organisatoren in Sa rajevo zijn de Olympische Winterspelen al begonnen. Twee weken voordat de vlam in het stadion Koseva wordt ontstoken, is het Olympisch dorp geopend. „Burgemeester" Sabahudin Seleskovic kon als eerste be woners acht sportlieden uit Canada, Oost-Duitsland en de Sovjet-Unie begroeten. Naar verwachting zullen zich de komende weken 1600 atle ten en 1300 officials in de Olympische dorpen in Moj- milo en Berg Igman melden. Aan de Spelen doen sport mensen uit 54 landen mee. Calgary 1988 Twee weken voor het begin van de Winterspelen in Sara jevo heeft het IOC reeds een contract afgesloten voor de tv-rechten bij de volgende af levering, in 1988 in het Cana dese Calgary. De Amerikaan se maatschappij ABC, record houder met 225 miljoen dol lar voor de Zomerspelen van 1984, kreeg de rechten van Calgary voor 309 milioen dol lar, bijna een miljard gulden. Parijs 1992 De Franse regering steunt het plan van Parijs zich kan didaat te stellen voor de or ganisatie van de Olympische Spelen van 1992. Minister- -president Mitterrand heeft dit tijdens een bezoek aan het nationaal instituut voor sport en lichamelijke oefening in de hoofdstad verklaard. Wouters laat van dichtbij de Italiaanse doelman iredi kansloos en scoort het tweede Nederlandse lunt. Het Nederlands rnpisch elftal heeft'gisteren •f 2-2 gelijk gespeeld tegen ie. Door dit resultaat heeft utaliaanse elftal nog slechts «theoretische kans op deel- Aing aan het eindtoernooi, jende zomer in Los Ange- 9 Nederland was al uitge-" fkeld. In groep C van de ipese voorronden gaat de 1 om het Olympische tic- ïussen Joegoslavië en Roe- irland verraste de jeugdi- aliaanse keus vooral in de :e helft. Oranje drukte het icht na 34 minuten in idoelpunt uit. Böckling en lan, die eerder in uitste le posities hadden gemist, sten hun fouten bij een itepass van Haar goed. 'ling's schot kwam via een igende bal op kophoogte Eddy Bosman, die doel- Tancredi kansloos liet: 1- le tweede helft had Neder- F1j minder greep op het Ita- ""hse spel. Na 17 minuten Irde Battistini dan ook de 1, jkmaker. Toen Italië één fluut later, door een droge J van Iorio, zelfs op voor- ?8»ng kwam, leek een herha- '1 van de ongelukkig verlo- wedstrijd in Mostar tegen ""feoslavië voor handen. Zo fkwam het ditmaal echter li. Keukens plaatste de bal 0 lekend in de voeten van O&ller Jan Wouters, die Tan- jy/ji met een harde schuiver 2-2. JS-Nederland 2-2 (0-IV 34. Bosman 0-1, 73. Battistini 1-1, 74. Iorio 2-1, 77. Wouters 2-2. Scheidsrechter: Smith (Sch). Toeschouwers: 18.000. Italië: Tancredi; Tassotti, Ferri, Rig- hetti (Verza), Nela; Barest, Fanna, Sabato; Battistini, Iorio, Galderisi. Nederland: Van Gerwen: Maessen, Haar, Koevermans. Den Bakker; Su- vrijn, Lems (Woudsma), Bosman (Wouters), Keukens, Kieft, Böckling. Stand groep C: 1. Joegoslavië 4-7; 2. Roemenië 4-4, 3. Italië 4-3; 4. Nederland 4-2. Sportwereld Bobsleeën De sigaar-bob van de Sovjet Unie zal moeten worden omgebouwd. De jury bij de strijd om het EK in Igls besloot dat de nieuwe, uitzon derlijk gestroomlijnde, Russi sche slee niet voldoet aan de reglementen. De afwijzing geldt alleen de viermansslee, die zich feitelijk alleen in lengte onderscheidt van de twee-zitter. Voetbal Uruguay, winnaar van de Zuidamerikaanse be ker voor landenteams, wil deze zomer een wedstrijd spe len tegen de nieuwe Europese kampioen. Uruguay wil in juli of augustus, bij voorkeur in de Verenigde Staten, de confron tatie met de winnaar van het toernooi in Frankrijk aangaan. HAMBURG De winnende getallen in de Westduitse zoge heten Mittwochslotto van gis teren luidden: 5 6 9 10 11 16 32. Reservegetal: 8. Winnende cijfers Spiel 77': 783741. Vier oud-spelers Saint Etienne van heling beschuldigd LYON Vier oud-voetballers van AS Saint-Etienne zijn gis teren van heling beschuldigd, omdat zij tussen 1977 en 1981 zwart geld hebben aangeno men. De spelers - Jean-Fran- cois Larios, Bernard Lacombe, Christian Lopez en Gerard Janvion - werden in vrijheid gesteld, nadat zij van de aan klacht op de hoogte waren ge bracht. Een aantal anderen - de Argentijn Oswaldo Piazza, Raoul Nogues, Gerard Farizon, Jacques Zimako alsmede de voormalige trainer Robert Herbin - moeten zich vandaag bij de onderzoeksrechter mel den. Michel Platini, één van de vroegere sterren van Saint- Etienne en momenteel onder contract bij het Italiaanse Ju- ventus, zal in een later sta dium worden gehoord. De Franse justitie beschuldigt de spelers er van jaarsalarissen van 200.000 tot 1,5 miljoen Franse franken (van 75.000 tot 570.000 gulden) „zwart" boven hun „witte" honorarium te hebben opgestreken. De zwar te kas kwam in november 1982 aan het licht. Ree en Sosonko compenseren verlies Ligterink WIJK AAN ZEE Naarmate het einde van het 46e Hoogo vens-schaaktoernooi nadert, wordt de verbetenheid waar mee wordt gespeeld met de dag groter. Koploper Kortsjnoj had het gisteren verrassend moeilijk met de laaggeklas seerde Torre, die pas in de tweede zitting van wijken wil de weten. Beljavski kon even eens pas na veel problemen Van der Sterren van zich af te schudden. Het tweetal kon zich zodoende geenszins in alle rust voorbereiden op het on derlinge duel van vandaag, dat waarschijnlijk beslissend is voor de afloop van het toer nooi in Wijk aan Zee. Hübner mengde zich door een zege op Toekmakov in het ge drang rond de derde plaats. Ook Van der Wiel doet daarin mee. Bij wijze van uitzonde ring deden juist hij en zijn te genstander Nikolic het rustig aan: remise in zeventien zet ten. Ook Andersson werkte zich naar voren. Ligterink to rende vergeefs op tegen het bekende drie-rijen-systeem van de Zweed. Wat Nederland betreft werd het verlies van Ligterink min of meer gecompenseerd door Ree en Sosonko. Ree stond de gehele partij tegen Miles beter, maar verzuimde in tijdnood direct de winst te pakken. In de tweede seance moest de Joegoslaaf echter alsnog capi tuleren. Sosonko liet zijn eer ste overwinning aantekenen hetgeen tegelijkertijd het eer ste verlies van Adorjan bete kende. De partij voor de tiende ronde tussen Hübner (wit) en Toekmakov (zwart) had het volgende zettenverloop. 1. c2-c4, Pg8-f6; 2. Pbl-e3, c7-e5; 3. Pgl- f3, d7-d5; 4. c4xd5. Pf6xd5; 5 e2-e4. Pd5-b4; 6. Lfl-e4. Pb4-d3+; 7. Kel- e2, Pd3-f4 8. Ke2-fl, Pf4-e6; 9. b2- b4. c5xd4; 10. Pc3-e2. Pe6-c7, 11. d2- d4, e7-e6; 12. h2-h4, Lf8-d6; 13. h4-h5, h7-h6; 14. Thl-h4, Pb8-d7; 15. Lcl-b2. Ld6-e7; 16. Th4-h3. Pd7-f6; 17. Lc4- d3, Lc8-d7; 18. Pf3-e5, Ld7-b5; 19. Kfl-gl, 0-0; 20. Pe2-g4, Ta8-c8; 21. Th3-g3. Lb5xd3; 22. Ddlxd3, a7-a6; 23. Dd3-e3. Kg8-h7. 24. Tal-el, Pc7- b5; 25. d4-d5, Le7-c5; 26 De3-d3. Pb5- o3; 27. d5xe6, Dd8-b6. 28. Tel-fl. Db6-b5; 29 Pe5-d7. Pf6xd7; 30 e6xd7, Te8-d8. 31. Lb2xc3. b4xc3; 32 Dd3xc3. Tf8-g8; 33 Tfl-dl. Td8xd7; 34. Tdlxd7, Le5xf2+; 35. Kglxf2, Db5xd7; 36. Pf4-d5, Dd7-d6. 1-0. Erie Vanderaerden wordt gejonast door zijn, waarschijn lijk, nieuwe ploeggenoten Theo de Rooy, Henk Lubber- ding, Phil Anderson en Peter Winnen (van links naar rechts). AMSTERDAM De nieuwe wielerploeg van Peter Post, Pana sonic/Raleigh, is gisteren officieel voorgesteld. De formatie be staat voorlopig uit zeventien renners. De Belg Eric Vanderaer den werd als één van de kopmannen geïntroduceerd, hoewel zijn nationale bond hem nog geen nieuwe licentie verstrekt Vanderaerden zou het contract, dat hij vorig jaar voor Aemoudt tekende, moeten uitdienen. Vanderaerden weigert dit pertinent. „Als ik niet voor Post kan rijden, koers ik net zo lief een jaar niet", is zijn stelling. Volgens Post en geraadpleegde juristen kan Vanderaerden dit jaar voor zijn ploeg rijden. Indien de Belgische wielerbond niet snel een startbewijs verstrekt, zal de rechter te Brussel in kort geding worden ingeschakeld. De ploeg Post werkt dit jaar het traditionele programma aL De voorjaarsklassiekers, de Tirreno-Adriatico en de Ronde van Frankrijk (met aanloop in Zwitserland) vormen de hoogtepun ten van het seizoen. De zeventien renners, waar Post dit jaar over beschikt, zijn; de Australiër Phil Anderson, de Belgen Ludo de Keulenaar, Guy Nulens, Eric Vanderaerden. Eddy en Walter Planckaert plus de Nederlanders René Kos, Jos Lammertink, Johan Lammerts, Henk Lubberding, Bert Oosterbosch, Steven Rooks, Theo de Rooy, Gert-Jan Theunisse, Gerard Veldscholten, Bert Wekema, Peter Winnen. PARIJS Bernard Hinault zal na enige jaren van afwe zigheid terugkeren in de be langrijkste etappekoers van het voorjaar, Parijs-Nice. Jac ques Chirac, de burgemeester van Parijs, maakte het besluit van de viervoudig Tour-win naar gisteren persoonlijk be kend bij de presentatie van de 34e editie van de „Koers naar de Zon", die van 7 tot 14 maart wordt verreden. De zeven etappes voeren over een zwaar parkoers van 1154 kilometer, waarin zelfs een aankomst op de Mont Ventoux is opgeno men. Parijs-Nice eindigt met de gebruikelijke beklimming van de Col d'Eze. Zeventien wielerploegen heb ben zich kandidaat gesteld voor deelneming aan de Ron de van Frankrijk van dit jaar. De organisatoren, Jacques Goddet en Felix Levitan, heb ben gisteren de inschrijving bekend gemaakt van zeven Franse prof ploegen, negen buitenlandse equipes van be roepsrenners en één amateur team uit Colombia. Maximaal kunnen achttien ploegen van tien renners de Tour rijden. Bij de profs zijn twee equipes kandidaat voor de laatste tien te verdelen plaatsen in het pe loton: de A VP-Viditel ploeg van de Nederlandse ploeglei der Sjaak de Goede (met als kopman de Belg Freddy Maer- tens) en de Italiaanse Metauro- mobili-equipe (met de Neder landers Johan van de Velde en Frits Pirard). Ina Steenbruggen ontbreekt komend weekeinde, tot haar grote ongenoegen, bij het wereldkampioenschap in Deventer. (Van onze verslaggever) DEVENTER Voor Ina Steenbruggen is het schaatsseizoen voorbij. Binnen twee dagen kreeg de Utrechtse studente te horen dat zij noch aan het wereldkampioenschap in Deventer, noch aan de Olympische Spelen mag deelnemen. Een fikse te leurstelling voor Steen bruggen, die vooral ver bitterd is over de beslis sing van coach Tjaart Kloosterboer om niet haar, maar Marieke Stam in Deventer te laten rij den. Ina Steenbruggen, die nog tot en met komend weekeinde in Davos verblijft, had er zondag vast op gerekend haar plaats voor het wereldkampioen schap veilig te hebben gesteld. In een tweekamp met Marieke Stam bleef zij haar jeugdige concurrente in een kleine meerkamp liefst 2.2 punten voor. Op de 3000 meter be droeg het verschil zelfs elf se conden in het voordeel van Steenbruggen. Toen zij 's avonds van Kloos terboer vernam, dat deson danks de keus op Marieke Stam was gevallen, was de te leurstelling zó groot dat zij ab soluut geen zin had de argu mentatie van de coach aan te horen. Nog deze week zal Steenbruggen contact zoeken met Kloosterboer om de rede nen te vernemen. Maar de bondstrainer zal wel met erg goede argumenten moeten ko men, wil hij Ina Steenbruggen van de juistheid van zijn be slissing kunnen overtuigen. Het steekt Ina Steenbruggen vooral, dat zij speciaal naar Davos moest komen om een wedstrijd tegen Marieke Stam te rijden, terwijl zij achteraf sterk de indruk heeft dat de keus al vaststond. Ina Steen bruggen: „De tweekamp in Davos heeft totaal geen zin ge had. Ik vraag me af waarom ik daar heb moeten rijden. Daar komt bij dat het bericht is verspreid dat er sprake zou zijn van een echte selectiewed strijd voor het WK tussen Ma rieke Stam en mij. Tegenover ons heeft Kloosterboer zich weliswaar nooit zo uitgelaten, maar ik vraag me dan af hoe dat bericht in de wereld is ge komen. Heeft de pers dat uit de duim gezogen of heeft Kloosterboer het bericht ver spreid?" Afspraak „De afspraak met Klooster boer was dat er na het Neder lands kampioenschap defini tief een keuze zou worden ge maakt over de vierde rijdster als er een gering verschil zou zijn tussen de nummers vier en vijf van de nationale titel strijd. Wel, dat was het geval, want Marieke Stam werd vier de met een voorsprong van ééntiende punt. Daarom ook leefde ik in de veronderstel ling dat de tweekamp in Da vos een serieuze selectie zou zijn". Volgens Ina Steenbruggen heeft Kloosterboer in zijn overweging meegenomen, dat Stam enige weken ziek (nier- bekkenonsteking) is geweest. Steenbruggen stelt daar tegen over dat zij kort voor het Ne derlands kampioenschap met een rugblessure kampte, na de EK in Alma Ata met acclima tiseringsproblemen worstelde en het vele rei-.en in haar be nen had zitten. „Tegen die achtergrond heb ik me toch zeker bewezen in Davos". meent Ina Steenbruggen, die als reserve niet in Deventer zal verschijnen, maar komend weekeinde een wedstrijd in Davos rijdt. Derde keer Met de afwijzing voor de Olympische Spelen heeft Ina Steenbruggen minder moeite. Uiteraard is zij met die beslis sing allerminst gelukkig, maar daarvoor kan de schaatster in elk geval enig begrip opbren gen. „Ik was potentieel kandi daat en moest vormbehoud to nen. Die beslissing is te verde digen, hoewel ik graag naar Sarajevo had gewild. Het is tenslotte al de derde keer dat ik voor deelname aan de Win terspelen net buiten de boot val". De schaatsloopbaan van Ina Steenbruggen lijkt op deze manier wel een erg abrupt einde te krijgen. Zij had voor haarzelf immers al de beslis sing genomen dat dit haar laatste seizoen in de kernploeg zou zijn. Maar na deze teleur stellende ontwikkelingen overweegt de rijdster sterk om er nog maar een jaartje aan vast te knopen. „Om te laten zien dat ik wel degelijk tot goede prestaties in staat ben", aldus een verbeten Ina Steen bruggen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13