lik ben altijd de volksjongen uit Katendrechtgebleven ^dio/televïsïë CcidAcScHvtant WOENSDAG 25 JANUARI 1984 PAGINA 13 OUDEN HARP VOOR JOHNNIE HOES r>T> ®JVERSUM Eindelijk nde*et er van gekomen, eipnie Hoes krijgt er- sching van de Stichting 20%mus. De ongekroon- ;oning van het Neder- jstalige lied ontvangt ;en (Ned.I om 20.28 t handen van ^-fractievoorzitter Ed Iels een Gouden Harp. je onderscheiding |dt jaarlijks toegekend F componisten, tekst- [ters en uitvoerende ktenaars, die zich ver- fstelijk hebben ge- ikt op het gebied van Nederlandse licht mu- I Samen met pianist rens van Rooyen, de groep Golden Earring producer Flory An- jt is Hoes dit jaar in de ten gevallen. ian die 36 jaar geleden nièntree in het artiestenvak Tflen van de uitreiking voor j rekening neemt. Hoes: er één omroep is, die het frlands repertoire nooit van kans heeft ge- ad; n, is het de AVRO wel. Al r i aren hebben ze mij links an liggen- Gerrit den Braber 101 mÖ °P om het me te ver- r 0 i. Als ik hem moet gelo- j dan heeft hij ervoor ge er 1 dat ik een Gouden Harp scl] Lang gedacht, stil ge- re) en, nooit gedacht en toch KjrJegen, denk ik dan maar. iefeen was stomverbaasd ilve ze het hoorde. Ik dacht kfje dat 30 jaar geleden al gekregen, was de reactie. "T- nee hoor, men heeft het ie tijd tegengehouden. Uit- hebben ze het toch ijvol kunnen houden", stukje oud zeer van de van Hoes. Begrijpelijk, t hij is betrokken geweest o'n 100 gouden platen. Als jer. componist, tekstschrij- of producer. Hoes is de e man achter onder ande de Zangeres Zonder Naam, ij Heikrekels en Annke «loh geweest. Tegenwoor- ftnaken raspaardjes als Doe Hr, de Frank Boeyen ep. Normaal, Toontje La- en Janse Bagge Band deel zijn stal. Ria Valk, De "Herik Wijngaard en Arne Jansen hebben hun suc ces mede aan hem te danken. Zijn platenmaatschappij in Weert heeft een omzet van 30 miljoen per jaar. Verdrukking „Toch hoef ik daar niemand voor te bedanken. Ik heb altijd voor mezelf moeten knokken. Niemand heeft me ooit verteld dat ik met liedjes maken geld kon verdienen. Dat heb ik zelf moeten uitvinden. Door tegen werking van Hilversum en journalisten werd ik agressief. Een angry young man, die te gen schenen schopte, ook als het niet nodig was. Anderen hebben het moede hoofd in de schoot gelegd, maar ik knokte door. Tegen de verdrukking „Echt, ik wist niet dat ik lied jes kon maken. Vroeger zong ik. En ik kon aardig mondor gel spelen. In Katendrecht ben ik begonnen. Allerlei nationa liteiten had je daar. Ik zong daar in de cafés, close harmo ny met vrienden. We imiteer den de Mills Brothers en luis terden naar de plaatjes in de jukebox van de Andrew Sis ters en de Boswell Sisters, die zeker zo goed waren, 's Zo mers zong ik tot het ochtend gloren. Man, ik werd verliefd op mijn eigen stem". „In dienst kocht ik een gitaar voor een knaak en organiseer de avonden in de kazerne. Dat was kort voor de oorlog. Nee, er ziin geen heldendaden te vertellen over het sergeantje. Maar goed, overal waar ik was, werd er gezongen. Na de oorlog trad ik op voor de Amerikanen, toen begon het eigenlijk allemaal. Ik zong cowboyliedjes, die waren toen razend populair. Ik maakte een plaatje en dat werd eeri hit in België en Zuid-Nederland. Toen ik erachter kwam dat ik daarmee geld kon verdienen, ben ik liedjes gaan schrijven. Op het laatst was het moeilij ker een titel te verzinnen dan de tekst te schrijven. Ik stuur de ze op naar de platenmaat schappijen, waar ze vrijwel al lemaal in de prullenbak ver dwenen. Intussen verdiende ik als zanger de kost in België". Geluk „Na de cowboyliedjes kwamen de zeemansliederen en de streekliedjes. Ik schreef Zee manshart, dat door Eddy Christiani een zekere bekend heid kreeg. En ja hoor, ik kreeg een brief van Philips. Ze lieten het nummer opnemen door het duo Max van Praag en Willy Alberti als de Straat zangers. Die kwamen er eer der mee op de markt dan Christiani. Zo kwam ik bij Philips. En net op dat cruciale moment had ik geluk. De 78- toeren plaat werd vervangen door kleine plaatjes en er ver scheen goedkope afspeelappa ratuur op de markt. Jaren had ik bot gevangen en ineens werd ik geaccepteerd. Na een paar jaar vond Philips het goed dat ik zelf met artiesten kwam. De Limburgse Zusjes, de Zangeres Zonder Naam en Rademacher voor wie ik Loeënde klokken schreef. Stuk voor stuk volksartiesten. Ik had veel succes".' „Bij Philips heb ik veel ge leerd. Ze letten daar op de dubbeltjes, er werd geen geld over de balk gesmeten. Ik leerde er hoe je een plaat moet maken. Ik begon als zanger componist, later werd ik pro ducer. Maar geen vast salaris of een waardevast pensioen. Nee, ik moest het puur van de royalty's hebben. Na 12 jaar kwam de breuk. Ze vielen over de royalty's van een hal ve cent per plaat, al met al een paar duizend gulden per jaar". „In 1963 begon ik voor mezelf. Ik maakte de platen, Dureco verkocht ze. In België werden de platen opgenomen. Maar daar pauzeerden de muzikan ten om het kwartier. Ik zag mijn zuurverdiende centjes slinken. Thuis heb ik wat lig gen janken op de bank. Je gaat immêrs weg bij een bedrijf waar je een goede boterham verdiende. De spanningen wa ren dan ook groot. Maar het ging goed. Dureco wierp zich als een bok op de haverkist van het Nederlandse repertoi re. De Heikrekels hadden het ene succes na het andere. Het zelfde gebeurde met de Zange res Zonder Naam. Zwarte Lola had verschillende hits en ga zo maar door. „In '68 had ik mijn eigen ver koopmaatschappij, maar de platen werden nog elders ge perst. Pas in '73 kreeg ik alles in eigen hand. Stapje voor stapje ging het. Ik was zwan ger van idee om zelf mijn pla ten te gaan persen toen ik weer eens geluk had. Ik heb namelijk twee linkerhanden en geen verstand van tech niek. Gelukkig ontmoette mijn dochter Jaqueline, die nu mijn rechterhand is, een Perzische op de plaat te zetten. Maar ik maakte een grote psychologi sche fout. Ik maakte potpour ri's en koppelde Heerlen aan Kerkrade en Weert aan Roer mond. Ik dacht, het is daar in Limburg een grote vrienden kring. Maar waar ik geen re kening mee had gehouden was dat ze daar zo chauvinistisch zijn als de pest. Ik kreeg van de Limburgers enorm veel kritiek". „Later ben ik zelf liedjes gaan schrijven. Heb ook veel bui tenlandse teksten vertaald. Van een Duitse alleenheer schappij is nu geen sprake meer. Mensen als Portengen van „Glaasje op" en Kersten van de Twee Pinten zijn ook liedjes gaan maken en met veel succes. En je hoeft echt geen zuiderling te zijn om leu ke liedjes te maken. Ik ben een Rottedammer, die welis waar in Limburg heeft ge woond, maar toch vreemd te genover dat hele carnavalsge- beuren staat. Ik kan mij er niet in onderdompelen. Maar ik begrijp wel waar het om gaat. De kolder staat voorop. Nu heb je teksten die de hele carnaval naar beneden halen. Die stijf staan van de dubbel zinnigheid". Slijp> ingenieur. Hij ging voor mij werken. Later is hij met mijn dochter getrouwd. Moet je na gaan. Een Pers die platen perst. In mijn ogen is dat alle maal voorgeprogrammeerd". Simpele ziel „En ik ben door blijven gaan met het volkse repertoire. De grote fout die de grote platen maatschappijen maakten, was dat ze de volkse artiesten niet voor vol wilden aanzien. Ze hingen er maar zo'n beetje bij. Ze moesten altijd wachten op hun kopje koffie, werden niet gesoigneerd, terwijl gearri veerde artiesten bijvoorbeeld Mieke Telkamp een voor keursbehandeling kregen. Een volksartiest is in wezen een simpele ziel. Zoiets doet hem pijn. Dat vergeet hij nooit meer. Ik probeer die artiesten te behandelen zoals ik zelf be handeld wil worden. Omdat ik in hun repertoire geloof". „Ik ben ook altijd de volksjon gen uit Katendrecht gebleven. Al ben ik een beetje een uit zondering. Ik was een van de weinigen die in Katendrecht naar de HBS werd gestuurd. Door die opleiding heb ik mis schien geleerd wat afstand van het repertoire ten nemen. Door het succes word je daar bij vanzelf in een isolement gedreven. Aan de ene kant be staat er door je opleiding wat afstand tot de volksartiest, aan de andere kant blijf je door je afkomst weer op afstand van mensen die uit een ander mi lieu komen. Je komt min of meer tussen de wal en het schip terecht. Maar dat alles heeft niet wég kunnen nemen dat ik feeling heb voor dat volkse. Ik weet wat er in het hart van mijn artiesten om gaat. Die mensen zijn ook vaak in de hoek gedrukt. Ik zal nooit vergeten dat ik in de jaren vijftig zelf mijn muziek wilde uitgeven. Dat mocht niet vonden de grote jongens. Kar telvorming, begrijp je. Maar ik ben naar het ministerie van Economische Zaken gegaan en dat had tot gevolg dat er een speciaal examen werd inge steld. Als eerste in Nederland heb ik examen gedaan. En ben geslaagd. Maar ik heb wel voor ieder ander de weg open- Piraten „Dat knokken zit nu eenmaal in me. Sjakie Schram heeft ooit eens gezegd, zonder John nie Hoes zou er nooit een echt Nederlands repertoire zijn ge weest. Misschien is dat wel zo, maar zonder de steun van mijn vrouw had ik het nooit gered. En er zijn meer mensen geweest die hun bijdrage aan het Nederalndse lied hebben gegeven. Heel lang zijn de volksartiesten door Hilversum geboycot, maar dankzij de pi raten waren ze toch regelma tig op de radio te horen. Dat is heel belangrijk geweest, laten we dat niet vergeten. En je moet soms durven gokken. Neem nu het carnavalsreper toire. Vroeger had je geen Ne derlandse carnavalsliedjes. Al les was Duits. En ie had wat Limburgse liedjes. Ik ben be gonnen die Limburgse liedjes 'ïjpers Nu heeft Johnnie Hoes derge lijke teksten ook niet ge schuwd. „De Slijpers van Pa rijs", „Puntje er in, puntje er uit", „De Schoorsteenveger" (Hup zei mijn simmetjes) en „Jij komt niet aan mijn kom- heb wel eens wat ondeugends geschreven - en misschien is dat wel de reden waarom ik nooit eerder een Gouden Harp heb gekregen -, maar nóóit als carnavalslied. De slijpers moet je niet met carnaval brengen. Ja één liedje, dat over Vanessa gaat en door onze maatschap pij wordt uitgebracht, hoewel ik het niet heb geschreven, is dan een uitzondering. Maar Vanessa vraagt daar ook om". Hoewel Hoes ongetwijfeld zijn sporen in het vak heeft ver diend, krijgt hij de Gouden Harp in de eerste plaats omdat hij jonge popartiesten een kans heeft gegeven. „Ik ken het ju ryrapport niet, maar het zal ongetwijfeld hebben meege speeld. Doe Maar heeft bij ons een kans gekregen en die heeft de groep met beide han den aangegrepen. Ik zag het echt wel met die jongens zit ten, maar ik kon niet vermoe den dat het zo'n succes zou hebben. Hoewel ik na de eer ste elpee heb geaarzeld, zijn we toch doorgegaan. Het was weer eens wat anders dan de lach-en-de-traanmuziek. En we hebben geluk gehad. Het was als een deus ex machina. Een ware sensatie. De tijden van The Beatles keerden te rug. Frank Boeyen, Toontje Lager en nog een paar andere groepen hebben het ook heel goed gedaan. Ik heb nu weer oge verwachtingen van Plu che en Plastic. Maar dankzij dat succes van Doe Maar en ook bijvoorbeeld de Vogeltjes dans, dat over de hele wereld is gegaan, zijn we nu in staat in anderen te investeren. Onze platenmaatschappij draait met een goed gemiddelde". Baas Johnnie Hoes. De Katen- drechtse jongen die nu de scepter zVvaait over een van de f;rootste hitfabrieken van het and. Toch beschouwt hij zich zelf niet als een grote baas. „Een baas? Nee, zo heb ik dat nooit gevoeld. Alles wat ik doe, doe ik met een enorm verantwoordelijkheidsgevoel. Ik geef de mensen veel vrij heid en grijp pas in als er spra ke is van een ware ontplof fing. Ik betrek mijn mensen in het geheel. Zonder de baas te spelen. Dan raken ze enthou siast. Onder het personeel is nauwelijks sprake van ver loop. Echt, het is net een grote familie. Ze weten wat ze aan me hebben. Ik ben te oud ge-, worden om te liegen". „In de loop der jaren word je wijzer. Ik ben niet meer de verbeten Johnnie Hoes, die ze steeds weer moeten pakken. Ik heb dan ook geen enkele rancune tegen de mensen die me vroeger niet zagen zitten en later de deur bij me plat liepen of ik nog wat leuks voor ze had. Maar zo gaat dat in de wereld van de lichte mu ziek. Het is net erwtensoep. Het ene moment drijf je bo venop, het andere moment moeten ze je er met de pollepel van onderen uitscheppen. Mijn impulsiviteit heeft me in het verleden parten gespeeld. Dat heb ik wel geleerd. De Chine zen zeiden eeuwen geleden at hij die zacht treedt, komt ver: Dat is mijn lijfspreuk gewor den". DAVID LEVIE it de Herrie-bezoekers hun leven in boze cirkels wgen. Syl heeft niet al- mp problemen op school ijnr ook thuis. Haar ouders np<en haar plannen met het lJw? niet serieus. Ze willen sSy/ gaat studeren. Daar- eairobeert Luc, de eigenaar „Herrie" haar ook nog streek te leveren. Voor ziet het er ogenschijnlijk uit. Hij heeft weer een gevonden, maar wat felj een... Millie heeft zo'n nsweden wie Lens porte- raijnee heeft gerold. Ze ver- aft een van de gekleurde van „Herrie". Tt0 uur Nederland 1. je, j korte spel ^korte film „De stenen laid in" van Jin dra Markus, niYorig jaar tijdens de Ne- dse Filmdagen in 'ht voor het eerste werd khsenteerd, is het relaas in I de vrienschap tussen etj jongens. stadje in Zeeland is de onverschillige Wolf ut Bussemaker) komen De jonge Eric (Frank fsman) voelt een grote )nderihg voor de oudere Wanneer ze een tochtje 'n over het bij eb droog \llen land, denkt Eric dat >n hechte vriendschap en hen is ontstaan, 'tijdig ontdekt hij dat Wolf [zoveel waarde aan de ij idschap hecht als hij. Hij N<t meer belangstelling lov' Erics zusje Anja (Doro- e"i Lucas), waardoor Eric gaat haten, y. 9 uur Nederland 2. ;krf familie is zo ii"japarte special van de ru- „Van gewest tot ge- besteedt aandacht aan 'ornbosch, die al meer \\25 jaar het radio pro- ma „Onder de groene verzorgt. [f programma laat Door- oude Nederlandse 'liedjes en ballades ho- die hij op zijn tochten het land met een band- 'der opneemt. De eerste ving ging in 1957 voor fARA de lucht in. uur Nederland 2. Nederland NEDËRLAND 1 NEDERLAND 2 TROS 16.00 Zoo is de dierentuin. Vandaag: Apenheul (herh.). 16.35 De Blufkwis. spelpro- gramma voor scholieren. TELEAC 18.25 Spaans voor beginners (Por Favor), les 7. IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal (17). Bijbel vertelling voor de jeugd. 19.00 Herrie, tv-serie voor jon geren. Afl. 2: Cirkels. (Zie toelichting). 19.26 Kenmerk. NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera: Filmpje Lepra bestrijding. VPRO 20.33 Cinema Primeur, serie opmerkelijke speelfilms. Vanavond: A night full of rain (Regen in de nacht), Amerikaanse speelfilm uit 1977, van Lina Wertmuller. Het verhaal van de verhou ding tussen een Italiaanse journalist en communist (Gi- ancarlo Giannini) en een Amerikaanse modefotogra fe (Candice Bergen). In droomscènes wordt door hun intellectuele vrienden commentaar op hun relatie gegeven. 22.15 Het landsbehang, actua liteiten. TELEAC 23.03 Programmeren met Pascal (7). NOS 23.38 Journaal. 23.43 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending van de D'66. 19.22 Van gewest tot gewest. Met aandacht voor een ten toonstelling van Amerikaan se graffiti in Groningen, een bedrijf voor bio-dynamische en ecologische voeding in Katwijk en een toneelstuk over de vroegere politicus Pieter Jelle Troelstra. 20.10 Het korte spel: De ste nen vriendin. Scenario en regie: Jindra Markus. (Zie toelichting). 20.45 Ons NOS-programma. N.a.v. de Medianota een beeld van de positie en de programmataken van de NOS. 21.15 Mijn familie is zo groot, dat ik ze niet kan over peinzen. Een reportage over Ate Doornbosch en zijn radio-programma „On der de groene linde". (Zie toelichting). 21.45 Cinevisie. De filmrubriek „Cinevisie" staat ditmaal in het teken van het 13e Film festival Rotterdam, dat vrij dag a.s. begint. Gasten zijn de actrice Karen Black en de acteur Rutger Hauer. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Der Androjager, tv-serie. 19.00 Brack Report. 20.00 Tagesschau. 20.15 Feuer für den grossen Dra- chen. Tv-film. Met Peter Sattmann, Ulrike luderer en Erdan Merdal. Re gie: Eberhard Itzenplitz. Deze film be handelt het probleem van de rassen discriminatie en -intregratie. Hanna, een jonge Duitse juriste, wordt ver liefd op de Turkse ingenieur Tugrul, die naast zijn werk ook nog voor de rechten van zijn landgenoten opkomt. De rechtse extremist Konrad Kocha- le. een gesjeesde student in de be drijfseconomie. denkt dat hij met Hanna Is verloofd, totdat hij de Turk se ingenieur met haar samen ziet. Hij wil zich dan op Tugrul en op alle Tur ken in het bijzonder wreken voor de moord op zijn oude vriend Theo, een links activist. 22.00 Brennpunkt. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Ohne Filter, muziekprogramma van Frank Laufenberg. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.00 Wildea weitea Land (9), tv-se- 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Direkt, een magaz. met bijdra gen van jonge kijkers. 20.15 ZDF Magazin. Informatie en meningen. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), tv-serie. 21.45 Heute-|ournal. 22.05 Midweeklotto 7 uit 38. 22.10 Treffpunkt ue-Wagen 4. Re portage over vrouwen die zich inzet ten voor de Derde Wereld. 22.40 Ein Verlangen. Vier korte films van Poolse studenten van de filmaca demie van Lodz. De films vormen als het ware vier gedichten, waarin uit al ledaagse details een beeld van Polen en de situatie In dat land wordt ge schetst. 23.15 Das Internationale Tanzthea- ter. Septett Extra van Salnt-Saens, gedanst door het Koninklijk Deens Ballet. Choreografie: Hans van Ma- 23O40 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus Engels. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs In... 21.45 Eff-eff, Frelzeit und Fitness. 22.15 Augen der Angst (Peeping Tom), Engelse speelfilm uit 1959 van Michael Powell. Vijfentwintig Jaar ge leden bracht deze film het publiek tot grote woede. Het wees de film una niem af, waarmee ook gelijk een ein de kwam aan de carrière van de re gisseur Michael Powell en de hoofd rolspeler Karlheinz Böhm. In 1979 werd de film echter herontdekt. Böhm speelt hierin een cameraman, die door zijn vader, een beroemd psychi ater, In zijn jeugd gedwongen werd angst-experimenten bij te wonen. 23.50 Journaal. BRT 2 zendt om 20.15 uur een por tret uit van de acteur Humphrey Bo- gart gevolgd door de film „Engelen met vuile gezichten, waarin hij de advocaat Frazier speelt. BRT 1 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie (herh.). 18.05 Zeppelin. Programma voor kln- 18.30 Xenon (4), jeugdserie. 18.55 Steden en tempels In Rajaa- tan. Documentaire. 19.10 Programma van de KTRO. 19.40 Paardenkoersen, mededelin gen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Juke Box Special. De vorige week uitgestelde special rond de En gelse groep The Police. 20.45 Pluk de dag, komische serie Afl. 6: Julies beste vriendin. 21.10 Wie schrijft die blijft, literair magazine. 22.10 Journaal. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Tegen de verwachting Iri. Do cumentaire jeugdserie. Vandaag: Paul Robeson en Charles Lindbergh. 19.25 Tijdrover. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Filmmenu: A man called Bo- gart. Documentaire. 21.00 Angel9 with dirty faces. Ameri kaanse misdaadfilm uit 1938 van Mi chael Curtis. Wanneer Rocky Sullivan (James Cagney) na vijftien jaar In zijn oude sloppenbuurt terugkomt, is hij een beroemd gangster geworden. Zijn jeugdvriend Jerry Connolly (Pat O'Brien) heeft voor het priesterschap gekozen en probeert de jeugd in de wijk een beter voorbeeld te geven, dan dat van Rocky. Maar de buurt is zo van gewelddadigheid doortrokken, dat Rocky toch een idool wordt. De jeugdvriendschap tussen Rocky en Jerry voorkomt niet dat ze in conflict met elkaar komen. 22.40 Operation X-70. tekenfilm van Raoul Servais. RTBF 1 19.05 Ce eoir, regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout. 21.05 La Parrain (4). tv-serie naar de speelfilm The Godfather van Francis Ford Coppola. 22.00 Le revs de Darwin, documen- 22.55 Journaal. 23.10 Un autre regard. Engeland BBC 1 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Think of a number (4). kinder programma. 18.35 Willo the wisp. kinderprogram ma. 18.40 Sixty minutes, actueel magazl- 19.40 Harty met Russel Harty. 20.15 Medical Express. 20.45 Taxi. Amerikaanse serie. 21.05 Cockles (4), tv-serie. 22.00 Journaal. 22.55 Whickers's World: A Fast Boat to China. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Seven Sinners. Amerikaanse speelfilm uit 1940 met o.a. Mariene Dietrich en John Wayne. Regie: Tay Garnett. 19.50 Cartoon two. 20.00 Open Space. 20.40 What on earth..., natuurserie. 21.05 Fly on the Wall: Sailor. Tv-se- rle. 21.35 Geoffrey Smith's world of flo wers. 22.00 Pot Black '84. BBC 2's Interna tionale biljart kampioenschappen. 22.25 Strangers and Brothers. Tv- 17.50 Razzmatazz. 18.15 Family tree. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Name a tune. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21,30 Foxy Lady. Tv-serle met Diana Keen als journaliste. 22.00 Minder. 23.00 News at ten. 23.30 Magnum Force. Am. speelfilm (1973) met Clint Eastwood. 01.40 Working together. Clint Eastwood als politie-agent Harry Callahan in „Magnum Force". ITV om 23.30 uur. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. NOT: Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. VARA: 16.00 Poldark (4). Als het onmogelijk blijkt Dwight via diplomatieke kanalen vrij te krijgen, ziet Ross geen andere mogelijkheid dan opnieuw zelf naar Frankrijk te gaan. 16.50 Het donkere bos „Bren- don Chase" (4). De Jongens hebben keukengerei weggenomen van tante Ellen en verschuilen zich in High Wood. Zij begrijpt meteen wie de da ders zijn, waarna een grote speurak- tie op touw wordt gezet. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Tagesschau en Tagesthemen. 10.23 Tausand Francs Belohnung, tv-spel (herh.). 12.10 ZDF Magazin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 1'3.00 Ta gesschau. 16.10 Manege. Opnamen van het Staatscircus van Moskou. 16.55 Kernbeisssr. 17.45 Tele-Lexl- kon. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.57 Program ma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Aus meiner Aktenmappe (5), herh. 16.35 Kuachelbüren, poppenserie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierle. 17.50 Flohmarkt, tv-serie. Afl.: Na gelproef. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 15.25 Pauze. 17.15 ONEM-vaca- tures. 17.20 Plein Jeu. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel programma. 10.00 The genuine article. 11.30 Play school. 13.30 Journaal. 13.55 Weer bericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at one, lunchprogramma. 14.45 King Rollo, tekenfilm. 14.50 Bric-a-Brsc, kinderserie. 15.00 Afternoon Show (3). 15.40 Dynasty, tv-serie. 16.50 The amazing adventures of Morph. 16.55 Play school: It's Thursday. 17.20 Heathcliffe. 17.25 Jackanory. 17.40 The happy days, tv-serie. BBC 2 10.15 Schooltelevisie. 12.55 Infor matieve serie. 14.10 Schooltelevisie. 16.00 Biljarten: B en H Toernooi (4e dag). 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Emma and Grandpa. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivans. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 A. plus. 15.00 Crown Court. 15.30 The Agat ha Christie Hour. 16.30 Sons and daughters. 17 00 Emma and Grand pa. 17.15 Batfink. 17.20 Do it. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. EO: 17.02 EO-Onderweg. 17.55 Me- ded. (NOS). 18.06 Tijdsein. 18.30 Het reisjournaal. 18.50 De Wolkenwagen. 19.02 Ronduit-radiokrant. 19.20 Van U wil Ik zingen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn. sport en muziek. 23.02 Met het oog op mor gen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Me tropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 Vandaag...donderdag. 6.02 In 't voor bijgaan. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de VVD. Hum. Verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV-Leertxjis. 19.15 Liederen van het begin. 19.30 Rondom het woord). 20.00 Nws- 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. RVU: 21.40 Colours of English. Feduco: 22.00 Fo bieën, afl. 3. 22.15 Taal, tekens en re gels, afl. 11. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Piano- werken uit de Romantiek. 23.27 Mu ziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: 17.04 Weeshuls van de hits. NOS: 18.04 De avondspits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 AVRO: 20.00 Portret van Ernest Bloch. 22.05 Tijdgenoten. Ork.muz. van Vaughan-Williams en Rubbra. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heet uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag...donderdag (verv.). 8.06 Hier en Nu. 8.54 Hebt U dat ook weieens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muz. bij de koffie. 11.30 Twaalf-uur tje. 12.40 Mlddagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV- Globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wienneke. 16.30 Kletsmajoor. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-klok In de morgen. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS- -sportlef. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Feduco: 9.33 Leerwijzer, afl. 11. AVRO: 10.03 De AVRO-klok „Bui ten". (10.04 AVRO's Radiojournaal. 10.30 Nws.) 11.00 AVRO's Radiojour naal. 11.03 Duimetand. 11.10 De Ne derlandse schoolradio. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 De AVRO-klok tussen de middag. (Over- h.voorl.: 12.16 Uitz. v. d landbouw NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws.). 13.00 Nws. 13.10 De Slag bij Nieuwspoort. (13.30 Nws.). 13.57 Per saldo RVU: 14.00 Nou en. 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren in de badkamer. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Te rade gaan. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De Havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen show. 11.03 De Polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige Top Tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.) 9.00 Uit VA- RA's matinee archief (8); Opnames v. opera's en conc.vorm uit de jaren '60. 11.45 Muz. van Salieri. 12.25 Operet te. 13,00 Nws. 13.05 Voor mensen met twee linkeroren (26). EO: 14.30 Klass. klankjuwelen 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13