<oreholte komt opnieuw e kort tegen V en K emini verspeelt laatste kans Goed weekeinde Leidse hockeyers Zilver voor Ingelise Driehuis Itei Iterson bondsridder HOCKEYPLOEG ORANJE WINT TOERNOOI HDM MAANDAG 231ANUARI1984 LEIDEN - De hockeyers van Leiden, Noordwijk en Hisalis had den een goed weekeinde, zij behaalden alledrie de volle vier punten. Leiden herstelde zich van de nederlaag van vorige week door tweemaal te zegevieren. Van Ring Pass won LMHC met 9-4, via onder andere twee treffers van Eijkenhout werd snel een 4-0 voorsprong genomen. De Leidenaren bleven te aanvallend door gaan en de Delftse ploeg kreeg zo de kans via 5-2 tot 6-4 terug te komen. Op dat moment stelde Leiden orde op zaken en ver grootte zij de voorsrong door ondermeer een prachtige slottref- fer van Bob Jan Dietrich tot 9-4. Tegen Hudito kwam de zege iets moeizamer tot stand. Hudito nam een 1-0 voorsprong nadat Leiden zes strafcorners ongebruikt had gelaten, de twee volgen de benutte Johan van Marwijk Kooij echter wel. Na de rust kwam Hudito echter toch weer langszij, 2-2. Kooij en Peter van de Meer breidden uit naar 4-2, maar de Delftenaren scoorden weer de aansluittreffer. Pas in de slotminuut stelde Bob Jan Dietrich de (5-3) overwinning veilig door een laatste alles of niets poging van Hudito af te straffen. Noordwijk won zijn eerste partij met 8-4 van Cartouche. In de eerste helft bouwden de Noordwijkers via een goedlopende strafcorner van Fred Beuk een 5-2 voorsprong op. De Voorburg- se ploeg liep echter langzaam in tot 5-4. Op dat moment besloot Cartouche de'keeper op te offeren voor een extra veldspeler, maar dat had een averechts effect. Noordwijk liep via snelle uit vallen weg naar een ruime 8-4. Tegen Zoetermeer vervolgens werd met 6-1 gewonnen. In de dezelfde tweede klasse verspeel de Roomburg zijn koppositie aan Groen Geel door met 4-1 van die ploeg te verliezen. Daar zag het in de eerste helft overigens niet naar uit, Nol van Drift scoorde uit een strafcorner, maar miste een strafbal, bovendien werd er nog tweemaal het Haagse houtwerk getroffen. Na de pauze zakte de Leidse ploeg echter helemaal in en begon te praten, wat 4 tegentreffers tot gevolg had zonder dat de ploeg zelf de bal erin drukte. Tegen Cartou che ging het beter, met een foutloos keepende Ronald Cijs op doel werd er met 3-0 gewonnen. De eerste twee scores kwamen van Kees Wendt aangevuld door een doelpunt van Lucas Van Schaik. Alecto incasseerde wederom twee nederlagen, in de eerste krachtmeting verloor de ploeg kansloos van Dopie met 6-1. Hier redde Michiel Blans vlak voor tijd de eer uit de rebound van een strafcorner. Tegen VCL volgden de Leiderdorpers de hele wed strijd goed, maar op het laatste moment bleek de Haagse ploeg de betere en liet met een 7-6 zege Alecto met lege handen staan. Hisalis blijft recht op het kampioenschap afstevenen, eerst werd Reeuwijk met maar liefst 16-0 de zaal uitgespeeld, daarna gaf HLC iets meer tegenstand, maar ging uiteindelijk met 2-0 ten onder. Topscores waren weer de gebroeders Kaptein samen met Paul van Kerkum. LEIDEN Diverse jeugdige tennissers uit het Leidse district hebben tijdens verschillende toernooien goede resultaten ge boekt. Ingelise Driehuis wist het afgelopen weekeinde in de leeftijdscategorie t/m 18 jaar beslag te leggen op de tweede plaats van het Masters-toernooi van het Jarino-circuit. Op het zelfde evenement werd Kees Jan Schuilenburg enigszins teleur stellend vijfde bij de 12- jarigen. In Apeldoorn wisten Carola Geerlings en Onno Guinau zich te kwalificeren voor het Natio naal Kampioenschap tot en met 12 jaar. Dichter bij huis was er succes weggelegd voor Jan en Miriam Siemerink. Zij werden in hun leeftijdscategoriën de (wat late) winnaars van het Leidse Districts Kersttoernooi Ingelise Driehuis heeft in 's Gravenzande wederom aangetoond, dat zij bij de achttien jarigen tot de besten van Nederland gere kend moet worden. Tijdens de Jarino Masters, een toernooi waarvoor de acht hoogst genoteerden van het circuit uitgeno digd waren, versloeg de Lissese in de eerste ronde Jeanette de Maar (6-2, 6-1) en, na een zeer goede partij, in de halve finale Jolanda Lembeck: 6-1, 7-6. In de finale was het service- volleys pelletje van de ex- Unicumspeelster evenwel net niet effectief genoeg om „eeuwige" tegenstandster Digna Ketelaar onderuit te halen: 4-6, 4-6. De prestaties tijdens het circuit hebben ertoe ge leid, dat de tegenwoordig voor de Metselaars uitkomende Drie huis aanstaande donderdag naar Bulgarije vertrekt om Neder land te vertegenwoordigen tijdens een internationaal jeugd- lan- dentoernooi. Minder succesvol was Kees Jan Schuilenburg. De De Munnik- speler werd ondanks een 4-2 voorsprong in de derde set in de ronde verslagen door Sander van Gelder, van wie hij onlangs in Hillegom nog won. Door twee overwinningen in de verliezers- ronde veroverde Schuilenburg de vijfde plaats. Kwalificatie- toernooi In Apeldoorn hebben Carola Geerlings en Onno Guinau succes volle pogingen gedaan zich te kwalificeren voor het begin febru ari te verspelen Nederlands Kampioenschap t/m 12 jaar. Boek horst-speelster Carola Geerlings deed dat door Stefanie van Donkelaar (6-2, 6-2) en de sterke Haagse Seda de Vries met 6-3, 4-6, 6-2 te verslaan. TEAN-speler Onno Guinau had minder pro blemen om kwalificatie af te dwingen. Aijan Onnes en Stefan Kruis werden in twee sets aan de kant gezet. Door deze resulta ten is het district Leiden tijdens het kampioenschap goed verte genwoordigd, aangezien Heieen van der Berg en Fleur Meijer bij de meisjes en Jan-Pieter Hartwijk en Kees Jan Schuilenburg rechtstreeks tot het toernooi toegelaten zijn. Kersttoernooi Jan Siemerink heeft wederom bewezen in grote vorm te zijn. Nadat hij vorige week verrassend de titel van het Jarino Mas ters t/m 14 jaar op zijn naam bracht, was hij ook in de finale van het voor de Leidse jeugd georganiseerde Kersttoernooi de sterk ste. De Rijnsburger versloeg Marius Pieters: 7-5, 6-4. De titel bij de meisjes t/m 10 jaar bleef in de familie- Siemerink. Miriam was veruit sterker dan Saskia Paauw. de lpN De dames van •va"thi/Kangeroes heb- ^j)or een 3-1 overwin- -g twf°P KDS de goede itzichten op een top- vra* behouden. De terugchotense heren i.e- Ditegen verspeelden riJdat iatste kans op de ioeg P stek door met 3-1 Sonjiroleco te verliezen, de nrby tusen de vrou- valams van Leython en effer? eindiêde in een 3-0 de ]oor de Leiderdorpse e ran De Leython-heren rtienjn dieper in de de- uitste|iezorgen door met enals.n de Gemini-reser- Jarfe verliezen. DAC e wetóafde zich bij de da- iaar tan de kop van de i meütieklasse door Jo- tjj "Joys met 1-3 te ver iet dl werd kreeg met 3-0 op de n het Hoornse HSV. De L erfan John Groen speelde mancfeeïnspireerde partij. En- Wafl van Pelt en Rob van »ch haalden als enigen hun normale vorm: 15-6, 15- 12, 15-13. De heren van Gemini speel den een traditioneel slechte eerste set tegen Broleco 2. De Voorschotenaren kregen bij 14-15 in de tweede reeks kan sen op de setwinst; er werd toen echter fout geserveerd. Na winst in de derde set werd de Voorschotense formatie in de vierde set weggespeeld: 15- 6. 17-15, 12-15, 15-2. DAC begon ongemotiveerd aan de strijd tegen Sliedrecht Sport Na de verloren eerste set trok de sterke Alphense aanval de stand recht. Verlies in de derde set werd met moeite gecompenseerd, waar na de vijfde set het door het ontbreken van twee basisspe lers verzwakte Sliedrecht als nog werd opgerold: 3-15, 15-8, 12-15, 16-14, 15-8. De Gemini dames speelden geen hoogstaande wedstrijd te gen KDS. In de vierde set moest de ploeg van Buddy Doornbosch nog een 11-13 achterstand goedmaken om de drie punten veilig te stellen: 15-12, 11-15, 15-3, 15-13. Leython startte in de derby te gen NOVO weer met Maria de Groot in de basis. Die rentree werd met een klinkende 3-0 zege gevierd. Tine de Bloois was aanvallend, Clema Zoete melk verdedigend op dreef: 15.-13, 15-6, 15-8. Gemini 2 miste drie basisspeelsters en kwam daardoor tegen hekkes- luiter Amsterdam/Boemerang niet aan te pas. Promotieklasse In de derby tussen Leython en Gemini 2 nam de thuisploeg iedere set steeds een voor sprong, maar kon die op de derde set na nimmer vasthou den. Het fel spelende Gemini 2 kon daarom een 0-2 voor sprong nemen. Leython kwam terug, maar kon in het vierde deel een 13-8 voorsprong niet vasthouden. Onder aanvoering van Simon Beurze konden de Voorschotenaren terugkomen: 12-15, 12-15, 15-6, 13-15. WVC speelde de slechtste wedstrijd van het seizoen te gen Punch. De Warmonders verloren dan ook met 3-0: 12- 15. 12-15, 5-15. Bij de dames haalde Ridder- veld kostbare punten binnen tegen Gemini 3: 9-15, 9-15, 10- 15. LUSV miste drie basispeel- sters en kwam er dan ook niet aan te pas tegen Tornado: 15- 10, 15-9, 11-15, 15-6. DAC handhaafde zich aan kop door met 1-3 van Jodan Boys te winnen: 12-15, 16-14, 8-15, 2- 15. Standen Tweede divisie D heren: Kalinko 13- 33; Madjoe 13-31; Krimpen 13-29; WW 13-24. Thor 13-22; LUSV 13-19; Starlift/Voorburg 2 13-18. Spirit B 13-16; Ruiter/VSC 13-13. HSV Sport 13-11; Martens/Lekkerkerk 13-10; SVC 13-8 Derde divisie G heren Ek- spalvo 13-37, Broleco/Vlaardingen 14-35; Gemini /Kangeroes 13-25; Slie drecht Sport 13-25. DAC 13-23; B en G/Vollido 13-19; Tonegtdo SC 13-15; Van Santen/Haag 13-14; Radius 13- 14; The Smash 13-13; Rangers 13-13; SVC 2 14-4. Tweede divisie D dames; Tonegido SC 13-28; Gemini/Kangeroes 12-25; DVO 13-25. Van Santen/Haag 2 13- 24; Madjoe 13-23; Deltalloyd/AMVJ 13-23; Starlift/Voorburg 3 13-21; Bro leco/Vlaardingen 12-20; Be Fair 13- 17; KDS 13-12, PVC/Blokkeer 12-9; Allides 14-4 Derde divisie G dames: Brother/Mar- tinus 2 13-32; Ruiter'VSC 13-29. Ze venhuizen 13-26; Sliedrecht Sport 13- 24; Leython 13-22; De Meteoor 13-19; RVC/Libanon 13-19. AV 40 13-18, NOVO 13-17; Gemini Kangeroes 13- 12; Van Santen Haag 3 13-11; Am sterdam/Boemerang 13-5 De heer Andnes van Iterson is vanwege zijn 60-jarig lidmaatschap be- bondsridder van de Koninklijke Neder- Bond. Dat gebeurde tijdens de offi- van het nieuwe onderkomen van de Centrum Oegstgeest. Een opening door burgemeester Scheenstra. en clublokaal kwam van de grond dank- van de heren Mulder en Haas initiatief". aldus de heer Len- van de KNBB. Dat de bond het andere kant ook een goed initiatief vond, uit het feit dat men in samenwerking ministerie van WVC en de NSF twee van vier aanwezige speeltafels financierde, biljartcentrum op sportpark De Voskuijl vier verenigingen (De Sport, Centraal, De Leeuw en Poedelaars '83) onderdak gevon- DEN HAAG Meestal staan de finales van het zaalhockeytoer- nooi van HDM borg voor een spectaculair schouwspel, maar gis teren kon die garantie bij de tiende aflevering van het jaarlijks terugkerende topevenement niet worden waargemaakt. Het Ne derlands team won in een eenzijdige finale met gemak van Schotland (6-2) en bij de dames eiste Hamburg met een winst van 6-5 ten koste van de Nederlandse bondsploeg de hoogste eer op. De Nederlandse herenploeg mocht zich een logische winnaar noemen van het Haagse toernooi. Immers, zaalcoach Pierre Vis- schers werkt al enige tijd met zijn ploeg serieus aan de voorbe reiding op het Europees kampioenschap, dat in februari in Edin burgh zal worden afgewerkt. Visschers beschikt niet over de sterkste Oranje-ploeg, want met name strafcornerspecialist Ties Kruize bedankte wegens drukke werkzaamheden voor de eer, maar desondanks bezit de Brabander ook door de aanwezig heid van Ron Steens over een redelijk solide formatie. Vierde plaats Van der Meer LEIDEN Eén week voor het NK in Oss, boekten de Swiftrenners Casper van der Meer en René Guyt aardige resultaten. Van der Meer werd vierde in Gemonde, Guyt kwam als vijfde over de streep in het Belgische Overijsse. Dankzij een zachte bovenlaag van het parcours in Gemonde, kwam Van der Meer zaterdag nog aardig uit de voeten. Hij moest weliswaar Voshol, Fitters en Vos voor zich dulden, maar kon zeker tevreden zijn over zijn vierde stelling. In Diessen was het één dag later niets ge daan: het keiharde parcours was te gevaarlijk voor de kleine Vener, die geen risico's nam en daarom als elfde eindigde achter zijn clubge noot Hans Kolenbrander. René Guyt hield gisteren nauwlettend zijn selectiegenoten in de ga ten. In Overijsse rukte hij op tot de vijfde plek, achter Pluis, Romer en twee Belgen. Hij behield die positie tot op de streep. Eddy Kouiss kende een mindere dag en moest zich tevreden stellen met de der tiende stelling. iet e ie mj,EN v en K begint eetrd de hanbalsters van tenhoek Foreholte jlkefiiem te worden aan in 1-bs met een doelpunt. dit 1 de derde achtereen- nrf^nde keer ging het ord. tussen de twee kop- iet liters voor de Voor in otfen verloren, nu met Verb Ook de heren van et?rasol Saturnus incas- min|en door een slecht >elde slotfase een 13- srlies tegen Internos. treek pakte knap een tegen UD: 18-18. De fs van HVS en MMO jen eveneens niet tot t komen. MMO kon oor futloos spel tegen 10 zichzelf verwijten terwijl HVS het nopster EMM bijzon- lastig maakte. Hier manhet missen van vier '"is worpen de reden dat iompwijksen met lege na ^en bleven staan: 8-9. -eddE was de enige regio- 1 ploeg die wel beide ^Strijdpunten pakte. De rfks'-fë was met 10-8 te6en Kdmderaanstaande Wijk van We nog magertjes. In meerfdeling boekte HVV e nej 16-10 zijn eerste mep. voorai jn de twee- j?Sgjplft werd Quintus 2 and fmpo verslagen. De t de ts van Olympia '72 'eterfen nog altijd aan de ismbtyan de eerste afde- eiV Masse mee. Ditmaal ft EDH tegen de [et (Rnaarsen niet verder eveni-15. at ti effekerste divisie A werd het n hafl V en K - Foreholte ld. Beide ploegen ston- 3M/\venaan, maar Foreholte ocos de laatste vier duels te- -de Ie Groningers niet tot la gekomen. In de eerste SalaiWerden de doelpunten 3"ichtig over beide partij- 'deeld. De Voorhoutsen zeker in aanvallend ntreri heste van het sPeh eliikr werd slordig met de it Avrrde kansen omgespron- •n Te™e8e doordat de Gro- doogoalie door zeer ver uit- h veel doelpunten kon afkeL™"' ,rus' wa.s d,e n in r° in Yoorhouts se ^1 en direct erna bouw- jPloeg van Wim Geer- varrze marSe uit tot 6-8. De issie lste van en was dat zig efnn'e boskamp en Nel oken. OASE-speelster Jannie Janser. besluit een doorbraak met een hard schot. Wijk aan Zee werd met 10-8 geklopt. Geerlings geen kans gaf tot hun beruchte combinaties te komen. Daarnaast bestrafte het arbitrale duo de groen wit ten met vijf uitsluitingen van twee minuten waarvan de laatste, tegen Nel Geerlings de ploeg noodlottig werd. V en K was toen al op gelijke hoogte gekomen, 10-10. Met nog een halve minuut te spelen was het de tot dan toe onzichtbare hoekspeelster van V en K die doelvrouwe Olga Almekinders passeerde en de winst bij de Groningers bracht. HVS moest aantreden tegen de lei ders uit haar klasse EMM. Wim Jansen had zijn ploeg met een aantal vaste opdrach ten het veld ingestuurd die goed uitgevoerd werden, maar er werden in de loop van de wedstrijd zeven open doelkan sen, waaronder vier strafwor- pen, gemist. Dat is de ploeg uiteindelijk opgebroken. Toch werd er goed gespeeld. Eerder dit seizoen was HVS door in Middelburg met 16-8 afge droogd. Toen EMM in de be ginfase een 0-3 voorsprong nam leek hët dezelfde kant op te gaan. mar de Stompwijksen vochten zich dapper terug tot 2-4 bij rust. Weer leek het erop dat de Zeeuwsen definitief uit zouden lopen bij 2-6 en 4-8. Maar de zeer sterke keepster bleek toch niet onpasseerbaar, zodat HVS in de laatste mi nuut op 8-9 kwam. De wed strijd duurde echter net iets te kort om dit herstel ook in wedstrijdpunten uit te druk ken. OASE keek niet hele maal gerust uit naar de ont moeting tegen hekkesluiter Wijk aan Zee. Deze ploeg had een week eerder de leider uit de tweede divisie ODIN ver slagen. En de angst bleek te recht. Met krachthandbal kon het OASE in de eerste helft aardig bijbenen en het was aan drie treffers van Helma van der Geest te danken dat het team met een 5-4 voorsprong ging rusten. De verdedigende taken werden met een 4-2 goed uitgevoerd, de gevaarlij ke tweede lijn van Wijk aan Zee kwam niet tot schot. De bedoeling van deze verdedi ging om via intercepties tot een snelle break out te komen mislukte echter. In de tweede helft had OASE last van het zelfde euvel als het eerder ge noemde HVS: het missen van open doelkansen. Maar niet zoveel om de partij uit handen te geven. Met wederom drie doelpunten werd Helma van 'der Geest matchwinnaar en kon Oud Ade de rommelige partij met 10-8 besluiten. Hoe wel een verliespartij tegen Velo was ingecalculeerd, was de wijze waarop MMO haar klus tegen VELO afwerkte verre van inspirerend. Het team speelde een futloze partij, de bal ging in de aanval niet goed rond en de 6-0 defensie van VELO had er met een fel le uitstap weinig moeite mee. Bij rust was de achterstand nog dragelijk, 5-3, maar erna liepen de Westlandsen uit naar 8-4. Zij probeerden steeds meer te spelen op de break out die door MMO alleen maar on derbroken kon worden door aan de noodrem te trekken. Dit leverde VELO acht straf- worpen op, maar uitblinker ster Riekie Brunt keerde er hiervan vijf. Zelf kan zij ech ter geen doelpunten maken en haar ploegmakkers verzuim den zich scoringsmogelijkhe- den te creeren. De Hoogma- densen verloren dan ook kans loos met 10-5. Saturnus kende tegen Inter nos een bliksemstart. Met name Peter Waalwijk zorgde er met schoten uit de tweede lijn voor dat de ploeg op een 4- 1 en 7-4 voorsprong kwam. In ternos reageerde met het be nutten van drie van de vier toegekende strafworpen en een aantal listige schoten van de linkeropbouwspeler. Hij "bleek de motor van het team uit Etten Leur te zijn en zorg de er ook voor dat de stand voor rust al recht getrokken was (8-8). In de tweede helft ging de strijd in eerste instan tie gelijk op maar Saturnus leek met nog tien minuten te spelen een doorbraak te force ren toen het mede door drie doelpunten van Hans Blans- jaar op 13-11 kwam. De Leide naren vervielen echter in een oud euvel, ze scoorden in de slotfase niet meer. Daarnaast had de 5-1 verdediging met nog eens een actieve uitstap zoveel krachten gevergd dat er fouten gemaakt werden en In ternos kon toch met 13-15 de winst pakken. Rijnstreek speelde ook een 5-1 verdeiging maar stemde die in de beginfa se tegen UD op de verkeerde man af. Dat resulteerde in een 5-9 achterstand bij rust. Daar na concentreerde men zich meer op de midopbouwer en door ook het tempo wat op te schroeven kwam Rijnstreek voor een verbaasd toekijkend UD met acht doelpunten bin nen een kwartier met 13-10 voor. Dit konden de Alphena- ren niet volhouden en voor het publiek ontspon zich toen een spannende slotfase, waar bij aan de kant van Rijnstreek veel kansen werden gemist. Het slot van deze mooie partij kwam bij 18-18. In de eerste afdelingsklasse boekten de heren van HVV tegen Quintus 2 hun eerste winst. In de eerste helft hiel den de ploegen elkaar in even wicht (6-5) maar via een aan tal fraaie breaks van met name Niek Molenaar werd de ploeg uit Kwintsheul met 16- 10 verslagen. Handhaving lijkt nog steeds mogelijk voor de Voorschotenaren. De dames van Olympia vergroten met de week hun kansen op pro motie naar de regio. EDH was voor de Wassenaarsen geen partij. Het werd met 5-15 ver slagen. Via een rommelige winst van 7-11 bij KwiekSport behoudt HVV in de tweede damesklasse de leiding. In de derde klasse verloren de beren 3 van Saturnus met 18-11 het duel om de koppositie van Rijnsoever. Overige uitslagen. Heren CWP - Fo reholte 11-15; HVS - Hermes 3 20-9; MSV - HEC 2 11-22; Olvmpia - HVV 2 19-14. OASE - CWP 2 18-9 Dames: Satunus - Foreholte 2 7-6. EHC 2 - Rijnsoever 10-2. HVS 3 - Fairplay 3- 10. AD VAN FESSEM Ad Kerkof bestookt voor zijn ploeg Leython het Gemini-blok. De Gemini-reserves wonnen met 1-3.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17