Ook de man durft nu de schoonheidssalon binnen „Laadbak" op wielen Wintermiddelt jes voor auto zijn voorlopig nog onontbeerlijk W interkwaalt jes zijif (zelf) te verhelpen mmuw 1 c*» Kinderkamer mee op vakantie Avonturen met behang CONSUMENTENINFORMATIE CeidaeSou/tcwtzaterdag 21 januari i984 pagii] Wie kent niet het moeizame sjouwen met gereedschappen en materialen van en naar de auto, of het urenlange in- en uitladen van een bestelwa gen Om die altijd terugke rende ergernis definitief uit de wereld te helepn, is een nieuw transport- en laadsys teem voor bijna elke combi of bestelbus ontwikkeld, onder de naam „Huckepack". Op het eerste gezicht is het een gewone laadbak op wie len, maar het opmerkelijke is dat men hem (vol of leeg) met een lichte beweging in de auto kan schuiven. De poten verdwijnen snel onder de laadbak en de auto is beladen. Het uitladen gaat net zo vlug. Een licht rukje aan de bak en de poten met wielen klappen automatisch uit, zetten zich door traploze vergrendeling op de goede hoogte en staan vast op de grond. Het „vracht goed" kan nu daarheen gere den worden waar het nodig is. De bak kan 225 kilo hebben. Het Huckepack transportsys teem is voor de meste be drijfsauto's standaard te leve ren. Inlichtingen: HTL Huc kepack GmbH, Dieselstr. 2, Bocholt (West-Duitsland). In een keurige rij, de ogen ge sloten, een ontspannen uit drukking op het gelaat liggen twaalf heren twaalf heren. Ze zijn liefdevol toegedekt met een grote handdoek. Alleen hoofd en tenen steken eruit; hier en daar een paar ferme armen boven dek, digitaal horloge aan de pols, trou wring aan de vinger. De man nen bevinden zich in Instituut Dangremont, vakopleiding schoonheidsverzorging in Den Haag. Voor het merendeel liggen ze als echtgenoot of vriend van een gediplomeerde schoon heidsspecialiste model te zijn. Rob Betlem dé man in Neder land die is gespecialiseerd in de gedragingen van het man nelijk vel houdt met estheti- cienne Hanneke van Zeeland (schoonheidssalon „La Colli- ne", Bloemendaal) door het hele land cursussen voor afge studeerde schoonheidsspcialis- ten, toegespitst op gelaatsmas sage voor mannen. Deze keer is hij in Den Haag. Het aantal mannelijke clienten dat met euvels bij de schoonheidsspe cialiste aanklopt is groeiend. Rob Betlem: „Daarom vinden wij specialistische cursussen voor afgestudeerden een noodzaak; de mannenhuid re ageert anders dan die van een vrouw". Welke mannen bekommeren zich om hun huid? Hanneke van Zeeland: „Heel verschillend, van vrachtwa genchauffeur tot advocaat. De drempel naar de schoonheids salon was vroeger erg hoog, maar nu is het taboe eraf. Mannen komen gewoon bin nenlopen. Vaak worden ze door hun vrouw gestuurd: ga toch eens advies vragen, je ziet er niet uit met die zwarte pitjes rond je neus. De man nen die opgepord worden houden het meestal na een paar behandelingen wel voor gezien. De meer gemotiveer- den zijn blijvertjes". Wat doet u met die baardi gen? „De huid kalmeren door aan gepaste massage. Daarvoor zijn bepaalde technieken. Door de baardgroei heeft de man een heel andere huid dan de vrouw. Vaak gebrui ken ze de verkeerde after shave. Als die te alcoholhou dend is, mag ze niet op open geschoren huiddelen worden aangebracht. Een goede dag crème is dan beter". Praatje met een der „slachtof fers". Draion sokken steken zoet onder de handdoek uit. Onder de behandeltafel zijn schoenen, maat 58. Waarom doet u dit? Een lome oogop slag, relaxed. „Mijn vrouw heeft een schoonheidssalon. Ze krijgt nogal wat mannen in de praktijk. Nou wil ik het zelf eens meemaken. Dat vind ik nuttig voor haar". Rob Betlem komt er aan. Als een chirurg bij de grote visite heeft hij een twaalftal volge lingen bij zich, de estheticien- nes! Zeer competent bekijkt hij een voor een de mannen- hoofden, strijkt eens over een neus: „Zien jullie die uitdro ging hier", knijpt in een wang, de huid veert iets te rug. „Hier hebben we een ge laat door het leven getekend. Diepe lijnen langs de mond"; hij vertelt er meer van. De doopceel van elke huid wordt gelicht. „Hier zijn verschuivingen in het doorbloedingspatroon dat sterk verbonden is met de nerveuze status van de cliënt". Hij let op spierspan ning, groeirichting van de baard, huidirritaties in de hals, de zuurgraad van de huid, rimpelvorming door mi mische activiteit. Een analyse met ultra-violet licht brengt Daar sta je dan, in de ijzige kou. Tot overmaat van ramp gaf de auto, het vervoermid del waar je juist met dit weer zo'n gemak van hebt, zojuist de geest. Om vervelende ge beurtenissen als deze te voor komen zijn vooral in auto shops bij tankstations allerlei middeltjes verkrijgbaar. Shop Service Center (SSC) is een importeur in Alphen aan de Rijn die aan veel van die win kels levert. Speciaal met het oog op de verraderlijke maan den januari tot en met maart importeerde dit bedrijf een aantal nieuwtjes die goed van pas kunnen komen. In de eerste maanden van het jaar blijft het voor de autobe zitter oppassen geblazen. De combinatie van vocht en kou kan in een auto, waarvan accu en ontsteking niet hele maal in orde zijn, startproble men veroorzaken. Het kan natuurlijk nooit kwaad om een nood voorraadje in de auto te hebben van zaken als smeerolie, remolie en gedemi- neraliseerd water voor de accu, slotontdooier en een spuitbus met vochtwering (quick-start). Om nog startze- kerder te zijn is er tegenwoor dig een nieuw type accu, dat onder de naam Samson met een onbeperkte garantie op de markt gebracht wordt. Deze accu wordt gratis vervangen De nieuwe verrijdbare laadbak. geduwd met een oppervlakte van 2,5 vierkante meter, groot genoeg om twee slaapplaatsen voor kleine of grote kinderen te vormen, De ruimte kan met een licht- en geluiddicht gordijn van de normale kam peerwagen worden afgesloten. Prijs 10.685. Inlichtingen: 05280-64671. De ijverige huisvrouw wil soms ook graag de kamers van de kinderen opfrissen als het zonnetje weer gaat schij nen. Er zijn wel duizend be hangseldessins voor de kin-' derkamer. Op het papier van de steeds wisselende collecties treffen we de onverschrok ken Popey aan, het aandoen lijke ET-figuurtje, de Smur fen in alle houdingen en situ aties, maar sinds kort ook sen timentele voorstellingen als vogeltjes tussen door de lucht zeilende wolken. Tieners zijn momenteel ook blij te maken met romantische roze of licht blauwe muren.... En natuur lijk zijn er ook de traditionele dessins nog. Men neme De geëmancipeerde behang- ster schaft zich voordat ze zich in het avontuur stort aan: Plaksel, twee borstels, een emmer, een scherpe schaar, stanleymes, duimstok of rol maat, spons, schietlood, (touw tje met een zwaar voorwerp eraan) en een behangrolletje voor de naden, dat echter voor reliefbehang niet mag worden gebruikt. Mèt het af- stoomapparaat en de plaktafel kan ze tegelijkertijd een goede trapleer huren. Als ze ver standig is, vraagt ze bij de be hangselverkoper hoe ze te werk moet gaan. Zorgvuldigheid en geduld zijn echter een eerste vereiste. T.F. Krabben helpt wel, maar niet hóeven krab ben is na tuurlijk stuk ken aange namer mits deze nog in de oorspron kelijke auto gemonteerd is en bij de zelfde eigenaar is geble- Tester Wie een auto met waterkoe ling heeft, kan profiteren van een ander nieuwtje. Soms vertrouwen automobilisten erop dat de koelvloeistof van vorig jaar nog wel voldoende zal zijn. Er is nu een heel een voudige antivries-tester op de markt onder het merk Caro- sel. Het apparaatje bestaat uit een pipetje met vier plastic kogeltjes. Hoe meer balletjes gaan drijven, hoe beter de be veiliging tegen vorst is. Krabben Het eenvoudigste middel om na een na felle kou niet te hoeven krabben is gewoon te voorkomen dat er ijs op de ruiten komt. Een anti-vorstfo- lie dat vastgezet in de voor- Mannen worden „aan de lopende band" mooier gemaakt. De uitklapbare „kinderkamer van Kip. Zelfs in de mooiste caravan (of tent) is het gescheiden en dus rustiger slapen van kinde ren een probleem, 's Avonds willen de ouders in hun woon-slaapruimte wel eens een kaartje leggen of een wijntje drinken met nieuwe kennissen. Slapen de kinde ren dan in een (afgeschoten) hoek, dan kan dit nog wel eens problemen geven: de. kinderen komen niet in slaap. Voor de oplossing van dit pro bleem is er een nieuwe loot ontsproten aan de stam van Kip Caravans uit Hoogeveen. Het is de Kip Kompact 300 AK kampeerwagen, waarvan de achterwand met een bui zenstelsel op pootjes in een zucht ontgrendeld en uitge klapt kan worden. Automa tisch wordt dan met harmoni ca-effect een tent naar buiten In vroeger jaren wierp me vrouw zich tegen de lente op de schoonmaak. Zelfs de pot loden op het bureau van me neer kregen een poets beurt Tegenwoordig gaat de huisvrouw behangen. Ze huurt een plaktafel en een stoomapparaat om de oude laag te verwijderen en gaat aan de slag. Wat is er „in" op behanggebied Pasteltinten en simpele motiefjes doen het dit jaar goed. Modern zijn combinaties van vogeltjes, een vlucht meeuwen of paddes- toeltjes op de ene wand en naalddun streepbehang op de andere. Het plafond en de gordijnen kunnen dan een donkerder kleur krijgen zodat er een knus geheel ontstaat; een „doos" waarin het bij voorbeeld prettig en beschut slapen is. Deze grapjes zijn mogelijk omdat ook de tech niek in de behangselfabrieken niet stl staat. Zeer exclusief en zeer nieuw is het zogeheten „micawal" (wall-paper)behang, dat sinds twee maanden door de fa. Eyffinger in Zoetermeer uit Korea wordt geïmporteerd. Micawal uit „vermiculiet", een mineraal ontstaan in de aardkorst door omzettingen Verschillende behangsels op verschillende muren. Ook de ruimte onder het venster is beplakt met het fijne streepjesbehang. De streep herhaalt zich in diapositief op het dekbed en het kussen op de stoel. Het dessin van de gordijnen komt je terug in een lampekap, in de plafondbedekking en op een muurgedeelte achter een boekenplank. Behang en stof: Sanders, resp. 14,75 per rol en 15,75 p.m. (140 breed). onder hoge druk van hoge temperaturen. Het komt voor op kilometers diepteDoor het fabricageproces krijgt het produkt een scala van glan seffecten in tien tot twaalf kleuren (goud en crème, bruin, zwart, wit). Het materi aal is isolerend, vlamwerend, waterafstotend en lichtvast. De dikte is ca 2 a 3 mm. Het is geschikt voor grote, represen tatieve ruimtes, maar het kan ook door de doe-het-zelver- (ster) met een speciale pasta worden opgebracht. Het enige bezwaar is de prijs: 144 per rol. portieren over de vootl t wordt gespannen kan dalH helpen. Een tweede moges heid is een hoes over de jpV| waarbij alleen het de rij- worden bedekt. SSC leve^ in de maten small, mediufmn large, waarmee verreweg meeste autotypen gehOy kunnen worden. Geen <Jj bodige luxe, want zoalSj te zegd kan het in Nedeter. ook in februari en maartjs r vriezen dat het kraakt. ,_i de bloedcirculatie-stoornissen en talg verstoppingen aan het licht. Wat is nou het verschil tussen een mannen- en een vrou wenhuid? Betlem: „Ach de emoties van een man zijn anders", met welk antwoord hij zich schaart bij medische deskun digen die al lang hebben vast gesteld dat de geest het li chaam beïnvloedt. 'Mens in corpore sano' zeiden de den al TINY FRANCIS Al denken we in de maanden ianuari-februari weer „naar het licht" te gaan, iuist dan slaan regen en felle kou vaak toe. Door het gemis aan zon is de mens vatbaarder gewor den; neusverkoudheid en griep vormen een grotere be dreiging dan in de laatste manden van het oude jaar. Een uitstekend middel tegen de spier- en gewrichtspijnen die de mens kunnen kwellen als het kouder wordt is de SRL-gelei van VSM Genees middelen Alkmaar-Neder land, dat ook door fysiothera peuten bij massage wordt ge bruikt. De geelachtige „gel" die vettig aanvoelt, dringt di rect in de huid en wil ook blauwe plekken wel genezen. De Boironfabrieken in Lyon (Frankrijk), een der grootste producenten van ongevaarlij ke zelf-medicatie-middeltjes tegen griep, keelpijn, koorts (en ook gewrichtspijnen) zijn op de markt gekomen met een zogenaamd „winterpak- ket", waarin ook „Oscillicoc- cinum" zit, middel dat opko mende griep heet te onder drukken. Het is getrokken uit hart en lever van wilde een den in een 200e verdunning. In Nederland verkrijgbaar voor 4,60). Een ander Boi- ron-medicament voor een „lo pende neus" is Coryzalia 5,70) en voor keelpijn wordt „Homogene 9 6,60) aanbe volen. Bijsluiters op iedere verpakking maken de consu ment wijzer. Prima middel om in de koude maanden wat op te knappen is het ouderwetse „Lecithine" met algemeen versterkende en zenuwsterkende werking. Geschikt voor mensen (vooral ouderen), maar overigens voor allen die prestaties moe ten leveren. Het middel, juist zoals de reeds genoemde is verkrijgbaar in 'reformhuizen of bij de drogist. Het is t korrelvorm (175 gr f 12,50) en in cachets (i. ƒ7). Mensen die moeite r ben met pillen slikken f nen het beste de korrels| zen. Een tube Midalgan J in de winterbagage is I meegenomen. Iedere weet dat het wat „op te warmen ondanks alle voorzorgerl spieren toch op, dan is dij verhelpen met nieuwe Ba| Midalgan Forte of eerde® noemde SRL-gelei. Een huisapotheek meezeulen 1 de frisse gezonde neus i bergen hoeft niet (hot wat is er tegen kleine veil kingen huismiddeltje maar een tube Nestosy tj heelt eventuele schaafw., jes, kloofjes en ruwe of sc9e le huid als u die op #icl hoogte te veel aan de eleeu: ten hebt blootgesteld. ,r TINY FRANCIS jen 'dc bi Boven de boomgrens kan een zalf je in de ba gage goede diensten be wijzen

Leidse Courant | 1984 | | pagina 20