Voor speaker Chris Delbressine geen rustdag na laatste zesdaagse w Belangrijke overwinningen FC Lisse en Van der Plas .onder de. Tennisploeg overleeft nederlaag Van Boecki SPORT CeidócGomant DINSDAG 17 JANUARI 1984 PA< 42. Thuisduel voor Kieft in Oranje ZEIST Wim Kieft is opge nomen in de selectie van het Olympisch elftal, dat op 25 ja nuari in Pisa op het terrein van zijn huidige werkgever zal aantreden tegen Italië in een wedstrijd voor het Olympisch kwalificatietoernooi. Met Kieft zijn ook Bosman en Woudsma van Go Ahead nieuwe gezich ten binnen de selectie. Het trio vervangt Utrechter De Wit (geschorst). Feyenoorder Hoekstra (bekeren tegen Ajax) en Deventenaar Eykelkamp (beenbreuk). Verder bleef de selectie gelijk aan die van de verloren wedstrijd tegen Joe goslavië. Grote gok Onenigheid in Parijs-Dakar HANNOVER Een dief heeft vrijdaga vond in Hanno ver een tas ge stolen met on geveer 10.000 lottoformulie ren uit een twaalftal kanto ren. Maar onge veer de helft van de mede spelenden gaf gehoor aan de oproep van de Lottogesell- schaft het con trolestrookje te benutten. FREETOWN Met nog vier klassementsproe ven in de woestijnrally Parijs-Dakar bestaat tus sen de teamgenoten Gaston Rahier en Hubert Auriol grote onenigheid over de werkwijze van hun bazen. De Belg Rahier die het klassement bij de motoren aanvoert, beschuldigt zijn werk gever ervan de Fransman Auriol met beter ma teriaal uit te rusten. De Belg wordt met de dag nerveuzer. Auriol knabbelt met elke proef mi nuten van zijn achterstand af. Gisteren bracht hij het verschil terug tot zes minuten en 38 se conden. Rahier moest in de zestiende etappe naar Sierra Leone meer dan drie minuten toe geven. Aan de finish betichtte hij zijn baas van vriendjespolitiek. Bij de auto's kan Metge/Le- moyne nauwelijks de eindzege ontgaan. Het c|uo heeft ruim twee uur voorsprong op de concur rentie. De enige Nederlandse deelnemer, Jan van Tuyl, neemt de 58e plaats in met een ach terstand van meer dan een etmaal, ruim 28 uur. KNKV verbiedt anti - kernwapenleus op korfbalshirts DEN HAAG Het hoofdbe- stuur van het Koninklijk Ne derlands Korfbal Verbond (KNKV) heeft de in de lande lijke klasse spelende club DWA uit Winsum verboden te spelen met een tekst „Alle kernwapens de wereld uit" op het wedstrijdshirt. Men is van mening, dat de tekst van het sponsoringreglement en de manier waarop die tot stand is gekomen, duidelijk spreekt over commerciële sponsoring. Het hoofdbestuur van het KNKV acht zich niet in staat zich voortdurend over andere teksten te buigen. De eerste pre sentatie van de wielerploeg van Lomme Driessens en Jan Raas vond in Nijmegen plaats: v.l.n.r. Dirk de Wolf. Hennie Kuiper, Noei Segers, Ludo Peeters, Jan Raas, Joop Zoete melk, Lomme Driessens, Ad Wijnands, Adri van der Poel. Zittend v.l.n.r. Roger de Cnijf, Cees Priem en Jac ques Hane- graaf. Half programma voor ikir ploeg Jan Raas '0C!' NIJMEGEN De nieuwe Nederlandse fessional Kwantum Hallen/wielerploeg Lomme Driessens en Jan Raas heeft viL eerste jaar nog slechts een half progran;r papier staan. Tot half mei zijn de wedsC die gereden zullen worden, vastgelegd j de periode daarna, tot de Ronde van Je, rijk, zal de situatie bekeken worden. 'a De eerste grote nationale ploeg sind^e die met Nederlands geld op de weg wojj, zet, heeft zijn vijftien coureurs, ondeL Zoetemelk, Hennie Kuiper, Leo vanu Adri van der Poel en Gerrit Sollevelt.k voor een jaar onder contract. Gisberl hebben de zekerheid voor 1984 en eeniu ging Voor ten minste drie jaar. Na dit L zal bekeken worden of de opties voor \e de jaren ook werkelijkheid worden". i_ Excelsior-Sparta mogelijk voorwedstrijd Feyenoord-Den Bc ROTTERDAM Wat is een Rotterdamse Zes daagse zonder speaker Chris Delbressine! De in Roosendaal wonende Limburger weet jaarlijks bij vijfentwintig profron den in Nederland, bij Olympia's Tour en tijdens de Amstel Gold Race door zijn deskundige commentaar vanaf de motor de nodige spanning in een wielerwedstrijd te brengen. In het sportpa leis Ahoy' is Chris Del bressine bezig aan zijn laatste zesdaagse. „Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. Die tijd van komen was der tig jaar geleden en de tijd van gaan is dit seizoen. Volgens de reglementen van de KNWU moeten juryleden en speakers op vijfenzestigjarige leeftijd opstappen. Regels zijn re gels, daar doe je niets aan. En ook al staan veel or ganisatoren van wieler wedstrijden te huilen, er helpt geen lieve moeder tje aan. Voor Chris is het eind 1984 gewoon afgelo pen", aldus Delbressine. Ze zullen hem straks missen. Chris Delbressine is een ver trouwensman van vele wiel renners. Niets ontgaat de commentator tijdens de zes daagse in het sportpaleis. Rug nummers zijn bij profwedstrij den rond de plaatselijke kerk overbodig voor de wielerken- ner bij uitstek. Chris Delbres sine: „Nu moeten jongeren het maar gaan doen. Er is ge lukkig opvolging. Collega Cees Maas is een goede in Ahoy' en ook Harrie Middel- jans heeft erg veel kwalitei ten. De organisatoren wilde bijna allemaal mij aan de bak hebben. Ik doe het graag en daarom kwamen de jongeren te weinig aan bod. Maar straks krijgen zij de kans zich waar te maken". Een tweede Chris Delbressine zal er echter niet vlug komen. Wielerliefhebbers weten te vertellen, dat Cris Delbressine feitelijk veel beter is dan Theo Koomen. Hij: „Ik ben een amateur. Krijg dezelfde onkostenver goeding als de juryleden. Voor Theo Koomen kan ik erg veel respect opbrengen. Hij is een beroepsman. In het verleden hebben ze mij ook wel eens gevraagd om voor de radio te werken. Maar ze heb ben toch liever een Jean Ne- lissen. Die spreekt beter Ne derlands dan ik. Van een spe aker mag je niet verwachten dat hij zijn woorden eerst op een gouden schaaltje weegt voordat hij ze uitspreekt. Bij mij zijn het nooit dure woor den. Iedereen weet waarover ik praat en dat is toch het be langrijkste. En ik doe het met deskundigheid, dat durf ik ge rust te zeggen". Moeilijkheden Twee jaar geleden was Chris Delbressine niet van de partij in de zesdaagsen van Maas tricht en Rotterdam. Er wa ren moeilijkheden met wed strijdleider Peter Post. „Voor- Chris Delbressine in actie in het sportpaleis Ahoy'. Costermans redt Knetemann ROTTERDAM Romain Costermans heeft, ten kos te van Havik, het zesdaag- se-leven van Gerrie Kne temann gered. Met de jon ge Belg echter is Knete mann gisteravond voor 7600 toeschouwers verder weggezonken in de anoni miteit. Zonder een echt geschoolde maat kan Kne temann zich niet verwe ren tegen het geweld van de grote artiesten van de kleine baantjes, zoals Pij nen en Freuler, de win naars van de laatste kop- pelkoers. Het favoriete paar stond tegen middernacht slechts drie andere koppels toe met hen in de pas te blij ven: Wiggins/Schütz, Thu- rau/Fritz en de zeer actie ve Van Vliet en Kristen, op wil ik stellen, dat Peter Post een wereld sportjongen is. Maar hij denkt anders dan ik. Een speaker is een belang rijk man in een zesdaagse. Hij moet namens de renners het spektakel bij het publiek ver kopen". „Een speaker moet volume hebben", gaat Delbressine verder, „Zeker in een sport paleis. Post wil zo nu en dan het geluid terug draaien. Dan ga ik over mijn nek. Wist je dat hij ook geen liefhebber is van Carnavalsmuziek? Maar elk jaar maken meer carna valsgroepjes hun opwachting in Ahoy'. Het publiek wil stemming. Maar ook een spea ker op volle sterkte. Ik moet bij het publiek over kunnen komen als Chris Delbressine. Daar moet Peter Post gewoon rekening mee houden". Delbressine wil bij het wiel rennen betrokken blijven. Hij wil bij de KNWU wat oplei dingen gaan verzorgen. „De wielersport is een stuk van mijn leven. Dat kan je niet in eens in de steek laten. Ik heb een fijne tijd gehad. Met Raas, Knetemann, Kuipertje en Oosterbosch kon ik lezen en schrijven. Lekkere simpele jongens. Ik had hun vertrou wen". Over het feit, dat Theo Koomen bij de profronden na de Tour de France dikwijls, buiten de KNWU, optreedt als gastspeaker, zegt Chris Del bressine: „Op die manier loopt Theo aardig zijn zakken te vullen. Daar hebben de KNWU -speakers het zo nu en dan natuurlijk moeilijk mee. Met hun onkostenver goeding komen ze nog niet aan vijfenzeventig gulden. Voor mij zijn de organisatoren nooit slecht geweest. Maar daar praat ik liever niet over. De kunst is meestal betaald. Straks kan ik natuurlijk ook als gastspeaker gaan optreden. Als ze mij vragen, dan kom ik wel. Daarvoor doe ik dit werk te graag. Het gezichtsvermo gen is nog goed. Ik herken de renners niet aan hun rug nummers". De Rotterdamse gaat verder. Al dan niet met Chris Delbressine. Het zit er bijna op voor de 65-jarige spe aker, die in een zesdaagse veel meer dan een 40-urige werkweek heeft. ARTHUR VAN RIJSWIJK LEIDEN De interregionale zaalvoetbalteams van FC Lisse en Van der Plas boekten gisteravond belangrijke overwinningen. Lisse wees Van Es terug met alleszeg gende cijfers (2-8) en Van der Plas bleef in eigen hal het taaie De Rozet met 4-2 de baas. Een klasse lager maakte Glasbergen de Best tegen Bax geen fout: 5-3. FC Lisse kende tegen Huug van Es een bliksemstart. De wed strijd was amper acht minuten oud op het moment dat FC Lisse al een 0-3 voorsprong mocht koesteren. Onder aanvoering van gevaarlijke Wim Berkenkamp slaagde Van Es er vervolgens in de schade bij rust tot 1-3 te beperken. Daarna was het echter snel gedaan met de aspiraties van Van Es. Het „ouderwets" stug en snel spelende Lisse sloot uiteindelijk af met een 2-8 zege. Ma rio Faber (3x), Theo Godyla (2x), René Griffioen, Peter Schalk en Frans van der Laan scoorden. Met een glaszuivere hattrick zorgde Koos Schoonewille er gis teravond voor dat Van der Plas definitief afstand nam van het als altijd sterk verdedigend ingestelde De Rozet. De Katwijkse formatie, die voor rust door Gert Zwaan op voorsprong was ge komen, maar ook weer was achterhaald, kende door die drie treffers op rij binnen tien minuten na de hervatting een „win nende" 4-1 voorsprong. Hoewel de Katwijkers vervolgens ver zuimden de door het aandringende De Rozet aangeboden ruimte voor meerdere treffers te benutten, kwam de thuisploeg, de ze ven minuten voor tijd door De Rozet gerealiseerde 4-2 ten spijt, nauwelijks meer in problemen. Tot ver na de doelwisseling bood Bax het favoriete Glasbergen in een aantrekkelijke wedstrijd goed partij. Pas toen Nico Zwaan de vijfde goal voor Glasbergen liet noteren (5-3) was de door twee uitstekende doelverdedigers (Nico Groeneweg en Kees de Best) gedomineerde wedstrijd echt gespeeld. Jan Hogewoning (2x), Huug Aandewiel, Arie van Dijk en Nico Zwaan doelpunt ten voor Glasbergen; Loek van Kesteren (2x) en Prost Nieuwen- huizen deden dat voor Bax. „Ik ben een vreemde vogel. Ik denk heus wel eens, god Hilbert, wat ben je toch een rare, waarom kan je niet ge woon zijn zoals die anderen. Maar dan denk ik aan die an deren. Dan zie ik dat ze even vlak rijden als ze vlak leven en dan denk ik toch, Hilbert, wees jij maar een buitenbeen tje. Het enige wat ik straks, naast jullie gezeur van de pers, ook niet zal missen, is de KNSB en al die absolute kwallen van officials in blazer daar omheen". En: „Amateur? Ben je gek. Ik ben full-prof, een slecht be taalde full-prof, maar een full-prof, niet meer en niet minder. Alles wat bij mij bin nenkomt, komt via de schaatssport. Puur van spon sors. Ik heb geen uitkering. Wel een vergoeding van de KNSB natuurlijk. Een kwar tje de kilometer en vijftien gulden per dag in het trai ningskamp. Hetzelfde geloof ik als in de tijd van Ard en Keessie". (Schaatskampioen Hilbert van der Duim in de Haag- sche Courant) „Er wordt almaar gezegd dat Feyenoord zich aan mij moet aanpassen. Onzin. Ik heb me moeten aanpassen. Maar dat moet dan ook weer niet ten koste van mijn specifieke kwaliteiten gaan. Ik leg té grote afstanden af. Ik werk veel harder dan ik ooit heb gedaan bij Ajax. Dat vreet kracht. Ik kom daardoor niet aan mijn trekken. Feyenoord staat altijd voor werkvoetbal. Laat ik je dan zeggen, dat er bij Ajax harder wordt ge werkt. Hier vallen stelselma tig mensen uit". (Voetballer Johan Cruijff van Feyenoord in het Alge meen Dagblad) „Commercie is een beetje ge vaarlijk in dit opzicht. Ik denk, dat het gevaarlijke ge bruik van anabolica uit Oost- Europa is gekomen. Daar is juist geen sprake van com mercie, tenzij je het nationa lisme als zodanig wilt betite len. Een vertegenwoordiger uit die landen wordt vercom- WIM VAN HANEGEM: ...verlengstuk van trainer... mercialiseerd. Je ziet nog steeds geen Oostduitse water- poloploeg, ofschoon de men sen daar die sport fantastisch beheersen. Je ziet ze niet, om dat wordt afgewogen: „Wat kost het om die ploeg naar het buitenland te zenden en hoe veel zwemmers kunnen we daarvoor in de plaats sturen?" Het is gewoon een kosten-ba- tenanalyse. Dat heeft niets met sport te maken". (Staatssecretaris Joop van der Reijden van WVC in Trouw) „Ik heb geen diploma's, ben dus moeilijk in een vakje te zetten. Toen ik begon zei Li- bregts: „Je moet je eigen stek kie vinden". Als ik op het veld loop ben ik tevreden. Het is anders dan vroeger. Je kijkt meer op een training en gooit dan opvallende dingen in de kleedkamer op tafel. Met Hiele en Gullit heb ik veel gedaan. Als Nielsen slecht functioneert op het middenveld en later dat bij mij aankaart ben ik tevreden. Houtman zocht steun toen hij ernaast kwam te staan. Ja, wat ben ik eigenlijk? Mis schien een verlengstuk van de trainer. Spelers kijken an ders tegen een trainer op dan tegen iemand met wie ze ja ren hebben gespeeld. Een profvoetballer geeft zich te genover zijn baas niet snel. Ze zijn te trots". (Hulptrainer Wim van Ha- negem van Feyenoord in De Telegraaf) „Goals zullen me altijd bijblij ven, aan iets anders denken doe ik niet. Het enige wat me HILBERT VAN DER DUIM: ...vreemde vogel... in voetbal bezighoudt is sco ren. Daarvoor alleen sta ik op het veld. Van al dat mooie ge doe er omheen moet ik niks hebben. Het werken laat ik verder aan anderen over. Dat is in het concept van de ploeg inbegrepen". (Topscorer Remco Boere van Vitesse in de Volks krant) „Aan al uw goede voorne mens wil ik op deze plaats graag één toevoegen: Laten we er met z'n allen voor zor gen dat de voorbereiding op en de deelname aan de deze zomer in Amerika te houden Wereldspelen voor gehandi capten niet ten koste gaan van de op- en vooral uitbouw van de sportbeoefening door gehandicapten in eigen land! Het is oppassen geblazen. We constateren, dat door de NIS een parate Stichting in het le ven is geroepen voor de orga nisatie van grotere evene menten, nu en in de toekomst. En dat met opvallende slag vaardigheid en inzet dekking wordt gezocht voor het tekort op de begroting voor de Spe len die in totaal 5,5 ton be draagt. Bovendien maakten twee bondsofficials tijd vrij om zich eind vorig jaar uit voerig in Amerika op beide locaties te oriënteren. We vra gen ons af waar in het verle den met evenveel enthousias me, inventiviteit en betrok kenheid binnen de NIS is ge werkt aan een plan voor een daadwerkelijke aanpak van de breedte (lees bijv. jeugd- )sport. De geschiedenis stemt ons (ook voor de toekomst) weinig optimistisch. (Eindreaacteur Henk Half- man in NIS-orgaan Gehan dicapten Sport) „Eind 1983 is op Stoeterij Bui tenzorg de bekende merrie Dodo S (Scotch Fez-Sally's Bertha) op 21-jarige overle den. Dodo S (1.27.2) is als moeder van vooral de kam pioenen Jojo Buitenzorg en Robin Buitenzorg natuurlijk zeer goed bekend en bijzonder succesvol geweest, want er zijn maar weinig (fok-)mer- ries die zonen brachten die én beide een officiële titel in Ne derland behaalden én een deklicentie kregen. Dodo S was een fokprodukt van de heer J. Smit, ging later in handen van G. Snetselaar over en vervolgens werd W.G.J. Nas eigenaar, die met het tweede produkt dat hij van de merrie fokte, te weten Robin Buitenzorg, gelijk een voltreffer had". (Redacteur in NDR-bulletin Paardesport in ren en draf) Sportwereld Langlauf Bij een interna tionale langlaufwedstrijd over vijf kilometer in Erntebruck in het Sauerland zijn Anja Wolthuis (18.13) en Gita Kap- petein (18.36) als eerste en tweede geëindigd. Voetbal Pele (43) zal de hoofdrol vertolken in de film „Pedro Mieo", de Braziliaanse versie van Robin Hood. Volleybal Ger Bouwknegt uit Abcoude is de nieuwe ma nager van het Nederlandse da mesvolleybalteam. Voetbal Het Hongaarse elf tal, tegenstander van Neder land in de voorronde van het wereldkampioenschap 1986, heeft in het Néroe-toernooi in Calcutta gelijk gespeeld tegen Roemenië: 2-2. ROTTERDAM Het bestuur van Excelsior heeft aai noord gevraagd de Rotterdamse derby tegen Sparta op 4 ri in de Kuip te mogen afwerken als voorwedstrijd bij moeting Feyenoord-FC Den Bosch. De verantwoordelijk! sen bij Feyenoord zullen morgen een beslissing nemen o verzoek, waarbij zij eerst contact dienen op te nemen met /D Cruijff. De Amsterdammer speelt zoals bekend op rece.t|.v. welke afspraak pas lucratief wordt bij meer dan 22.000 toi wers, een aantal dat overigens bij het duel tegen Den Bo^ wordt verwacht. X Trainers Eerste-divisieclub SVV zal uit moeten zien naar een nieij fenmeester. De huidige trainer Huib Ruygrok (40) heeft jens nen gegeven de Schiedamse vereniging aan het eind van g< zoen te zullen verlaten. De 40-jarige Hagenaar is afgekén 1 het defensieve speelconcept van collega-trainers. Ie b De assistent-trainer van DS '79, Joop van Daele, gaat nwori week aan de slag bij de amateur eerste-klasser PapeiMaa Jeugtrainer Pim Verbeek zal de werkzaamheden van Va). D als toeverlaat van trainer Hans Dorjee overnemen, jjk werkte Van Daele bij Excelsior met Doijee samen. bos! Tips voor Nootdorp DEN HAAG Elf draverijen staan morgenmiddag op het programma van de draversbaan van Nootdorp. De eerste start is om 14 30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden. KAMPENPRIJS(eerste afdeling): Yorki Ulandia, Werma Frejo en Wa- laba du Bois. KAMPENPRIJSftweede afdeling): Wens Koningsland, Wild Fire en Wantonnes. KATWIJKPRIJS: Wistaria Bonusan. Wim van Neerbeek en Widu Buiten- KELPENPRIJS: Vain BeautL-M' Labora en Verdi Kandia. KLARENBEEKPRIJS: Unof1 h hof, United Space en Ulexisbve: KETHELPRIJS: Whirlwii,delis< Victory Laren en Willie Sn£prt KOEKANGEPRIJS' Vand£V' lia. Schuitje W en Ukas Wal?10 KONINGSBOSCHPRIJS: SiPSe Laren, Urjos Shadow en TÈen frath. In KOOTWIJKPRIJS: Usefultpp. Thor Ter Lune en Tyfoon K. KROMMENIEPRIJS: Tydi'Jns Poetje Patje en Speed Westljn V KLUNDERTPRIJS: Winstor g< laar, Voila Fortuna en Vasc<)e J zorg. pr >n Hm IZIJI Ig OBERENTFELDEN Nederland is het toernooi om d€gje Cup het officiële Europese landentoernooi met eej winning begonnen. In het Zwitserse plaatsje Oberere werd gisteren in de blauwe groep van de tweede divisie 'jr van Oostenrijk gewonnen. Vrijdag speelt de Nederlandt 0p de beslissende poule-wedstrijd tegen Frankrijk. r0e Huub van Boeckel verloor de eerste partij onnodig van dHI Gerald Mild (6-7, 4-6), zodat Oostenrijk de leiding kon In de beginfase had de aanvallend ingestelde 23-jarige H|t alle gelegenheid de eerste set te winnen. Hij kwam me(^ 40-0 op eigen service voor, maar een dubbele fout en tw lukte volleys deden de kansen keren. Het werd 6-6 -break wist de hard slaande Oostenrijker met 7-5 te zegt Vanaf dat moment was Van Boeckel niet meer in de Zijn service liet hem in de steek en aan het net sloeg hij ge missers. Bij de stand 1-5 kon de Nederlander nog totjar rugkomen maar daarmee was het gedaan. uUl Lang hield Oostenrijk de voorsprong niet, want een zee^ sief en accuraat spelende Michiel Schapers bracht op d^.' tapijtbaan tegen Peter Feigl in een uur ën vier minuten c in evenwicht (6-3, 6-2). De 22-jarige Rotterdammer liet 1 jaar oudere Oostenrijkse tegenstander vrijwel geen moi^ de wedstrijd komen. In het dubbelspel bleek Nederland superieur. De Ooste Mild was veruit de zwakste van het viertal. Hij kon gee?n cegame in winst omzetten. Bij Nederland was Schapers'- biele factor, waaraan Van Boeckel zich goed optrok. Na Vi nuten viel de beslissing ten gunste van Nederland uit (6^/7 Tom Okker was tevreden. Voor het eerst ligt de volledi'. antwoordelijkheid ten aanzien van de resultaten van het?n landse King's-Cupteam bij de 39-jarige routinier. Het stetjn promotie naar de eerste divisie. Vorig jaar al bereikte Nee h de hoogste afdeling, maar vanwege de nieuwe opzet g?n feest toen niet door. Hagenaar Huub van Boeckel verloor in de landenstrijd'' King's Cup onnodig van de Oostenrijker Gerald Mild. g( BOKSEN Zuidhollandse kampioenschappen Middengewicht, halve finale: Wust (Huizenaar) w.o.p. van Van Amster dam (Hoboken). Weltergewicht, halve finale: Van Delden (Kristalijn, Den Haag) w.o.p. van Verwijs (Huizenaar); Van Klave ren (Crooswijk) w.o.p. van Harfoef (Te Pas). B-klasse middengewicht, finale ju nioren: Wetemans (Te Pas, Den Haag) w.o.p. van Schuman (Huize naar, Rotterdam). C-klasse weltergewicht junioren, hal ve finales: Marijt (Huizenaar) w.o.p. van Visser (Schildkamp); Van der Wel (Schildkamp) w.o.p. van Kuur- stra (Schildkamp). Middengewicht, voorronde: Boom (Huizenaar) wint op punten van Kor poraal (West); Maat (Westland) wint door RSC in de derde ronde van Ra- mak (Hoboken); De Pina (Crooswijk) w.o.p. van Peters (Delft); De Raad (Dordrecht) wint door k.o. in de eer ste ronde van Van Solinge (Schild kamp), Schild (Hoboken) w.o.p. van Lenos (Gouda). N-klasse zwaarweltergewicht, voor ronde: Craanen (Huizenaar) w.o.p. van Van Mourik (Schildkamp); Van der Plas (Te Pas) wint door k.o. in de eerste ronde van La Cruz (Hoboken); Bontje (Leiden) w.o.p. van Huszarek (West). SKIËN Slalom heren in Parpan 1. Mare Girardelli (Lux) 1.47,19; 2. Paolo de Chiesa (Ita) 1.47,83; 3. An dreas Wenzel (Lie) 1.47,87; 4. Franz Gruber (Oos) 1.47,92; 5. Max Julen (Zwi) 1.48,42; 6. Paul Frommelt (Lie) 1.48,43; gebroeders Mahre gediskwa lificeerd. Stand wereldbeker: 1. Sten- mark (Noo) 50; 2. Wenzel (Lie) 44; 3. Gruber (Oos) 41. TENNIS King's Cup in Oberentfelden Eerste ronde: Nederland-Oostenrijk 2-1. Gedetailleerd: Huub van Boec- kel-Gerald Mild 6-7 (5-7), 4-6; Mi chiel Schapers-Peter Feigl 6-3, 6-2; WIELRENNEN Zesdaagse Rotterdam 'n Stand na vier dagen: Profs: /Freuler (Ned/Zwi) 367 p Wiggins/Schutz (Aus/WdL Thurau/Fritz (Wdl) 229; Vliet/Kristen (Ned/Wdl) j ronde: 5. Frank/Oersted (E01 Clark/Doyle (Aus/Gbr) 1 p ronden: 7. Oosterbosc. (Ned/Wdl) 151; op 12 rond 1 bosscher/Vaarten (Bel) 3S Wilde/Tourne (Bel) 166; qt den: 10. Knetemann/C) (Ned/Bel) 197; 11. Lubber^ delang (Ned/Ned) 139; op F' 12. Kos/Venix (Ned) 141. iC Amateurs: 1. Penc/Rabonfg punten; 2. De Bie/Ummelsk; 115; 3. Groen/Elshof (NediC Hondt/Van Slijcke (Bel) 74^ de: 5. Huveneers/Harren e 6. Donike/Schafer (Wdl) 44» den: 7. Schröder/Sörenseni-. op 4 ronden: 8. Carara/Brf 13; op 7 ronden: 9. Grootej mer (Ned) 27.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 12