Voorschoten bezorgd over accommodaties van verenigingen Kunst na arbeid viert jubileum in vol ornaat Vrouwen moeten zich altijd eerst bewijzen CcidócSouocmt 'II Wethouder stelt bejaarden alarm in gebruik Zoeterwoudse koorleden pauselijk onderscheiden LEIDEN/REGIO MAANDAG 16 JANUARI 1984 PAO— Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. Bioscopen LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): De vier vuisten slaan op hol (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO I (Steen straat 39, tel. 124130): Never say never again (12): 14.30. 19.00, 21.15. LIDO II: Staying alive (12); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: Breathless (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO IV: Garde a vue (16); 19.00, 21.15. ma. di. ook 14.30. STUDIO (Steenstraat 39, tel. 133210): Trading places (al); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Bree- straat 31, tel. 123875): Tirolers weten van hete wanten (16); 14 30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071- 125414): Zondige melodie (16); 14.30, 19.00. 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV: Lekker lui genieten; wo. 14.30. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Ne ver say never again (12); 18.30, 21.15. wo. ook 13.30. «EUROCI- NEMA II: The Bronx warriors (16); 18.30. 21.15. EUROCINE- MA III: De vier vuisten slaan op hol (al); di. 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. EUROCINEMA IV: Jaws III (12); 18.45, 21.00. wo. ook 13.45. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA II: Walt Dis ney's festival van bekroonde tekenfims; wo. 14.00. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 23-b, tel. 01717-4354): De illusionist (12); ma. wo. 20.15. di. 14.00. Giovanni (16); dl. 20.30. KINDERVOORSTELLING: Annie; wo. 14.30. dienstuerlening WASSENAAR* ASTRA (Lang straat 32. tel. 01751-13269): Merry Christmas mr. Lawrence (16); ma. t/m wo. 20.00 uur. APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 20 januari waargenomen door de Haven apotheek Leiden en apotheek Noord-Hofland in Voorschoten. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 11.15- 12.00 u. (alleen voor echtgeno ten) van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14 30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos kunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling dagelijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toege staan kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkliniek zijn dage lijks 15.00-15.45 u. en 18.30- 19.00 u. De bezoektijden van de kinderafdeling (alleen voor ou ders van kinderen kan er een af wijkende tijd afgesproke,n wor den met de hoofdverpleegkundi ge) zijn dagelijks van 14.15- 15.00 u en van 18.30-19.00 Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek va ders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinderafdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-16.30 S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u-, wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. 18.30-20.30, wo. 10.00-12.00, do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: di. 18.30-20.30, wo. 18.30-20.30. Klachtenbureau: di. 18.30-20.30. do. 18.30-20.30. DIERENHULPDIENST Hulp verlening aan verongelukte hon den, katten, vogels, e.d. in de gemeenten Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest, Warmond en Zoe- terwoude. Tel. 071-125141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. LETTERGREPENPUZZEL In elk vakje dient een lettergreep te worden ingevuld, waardoor zowel ho rizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkregen kun nen worden: 1 vloeibare spijs; 2 ver legen; 3 fijn van smaak. OPLOSSING •jeeo-ü -op e :op-|uj-!i z :doos-!|-|oa-|tu-jaA i. Kleintje carnaval in Lisserbroek LISSERBROEK De Lisserbroekse carna valsvereniging Rampestampers heeft het jubi leumjaar van de vereniging al in gang gezet. Zaterdag werd in de residentie De Meerkoet het Boerenbal gehouden en daarmee is het startsein gegeven aan de feestelijkheden die door de vereniging rond het elfjarige bestaan worden georganiseerd. De volgende feestelijke avond vindt plaats op 10 februari aanstaande. Op 11 februari is er een open avond, op vrijdag 2 maart (carnavalsweekend) gaat men naar de Piepersoos, op zaterdag 3 maart is er de kinde roptocht, het kindercarnaval en 's avonds het gekostumeerd bal. Op maandag 5 maart komen de bejaarden aan bod, op dinsdag 6 maart wordt de langzamerhand traditie geworden Boeren bruiloft gehouden en zaterdag 31 maart vindt het Halfvastenbal plaats. Gewonden op Rijndijk HAZERWOUDE Twee per sonen raakten zaterdagmiddag om half een gewond bij een aanrijding op de Rijndiik ter hoogte van de Scheepjeskerk. De aanrijding ontstond toen een 48-jarige automobiliste uit Zoeterwoude op de Rijndijk wilde keren en daarbij werd geramd door een andere per sonenauto. De bestuurster van de kerende auto en een passa gier moesten worden opgeno men in het Elisabeth zieken huis in Leiderdorp. Voor 75.000 aan kleding gestolen LEIDSCHENDAM Uit een boekiek in winkelcen trum Leidsenliage is in het afgelopen weekeinde voor 75.000 gulden aan kleding gestolen. De dieven kwamen de zaak in door een ruit aan de voorzijde uit te snijden. Zij verlieten de winkel door de geforceerde achter deur. Pastoraal werker in De ICaaa DE KAAG Door een groep vrijwilligers wordt volop gewerkt aan de restauratie van de hervormde pastorie na het vertrek van ds. Kolkman naar Uithuizermeeden. Men hoopt hiermee over circa een maand gereed te zijn. Geldgebrek maakt het onmogelijk een nieu we predikant te beroepen. Thans is men in gesprk met de heer C. Koldewijn, catecheet en pastoraal medewerker van ds. C. Roos is Amsterdam om als pastoraal werker naar De Kaag te komen. De heer Koldewijn is 42 jaar en studeert theologie aan de R.U. te Utrecht. Hij was gisteren voorganger in de kerkdienst en zal met zijn echtgenote op de gemeentea vond, die maandagavond 30 januari wordt gehouden, aanwezig zijn voor nadere kennis making. VOORSCHOTEN De grote gevarieerdheid van verenigingen en particu liere instellingen, waar van er 38 een beroep doen op gemeentelijke huisves ting, zijn op dit moment voor het gemeentebestuur van Voorschoten een bron van grote zorg. In de loop van de jaren hebben vele verenigingen onderdak gekregen in noodgebou wen. Dat zijn veelal oude schoolge bouwen, waardoor onder meer de stookkosten als het ware de pan uitvliegen. Door de sa menvoeging van twee lagere en twee kleuterscholen tot de nieuwe centrumbasisschool, bestaat er echter een mogelijk heid oude gebouwen af te bre ken en verenigingen een bete re accommodatie te geven. Accommodatienota Voor dat doel kwam er in 1981 een accommodatienota gereed. Deze nota werd in september vorig jaar bijgesteld en in de cember vorig jaar alsnog pas send gemaakt op de werkelijk heid. Er dienen knopen door gehakt te worden en daarom gingen de raadsleden geza menlijk per fiets zaterdagmor gen de verschillende onderko mens bekijken. De gemeente raad schrok van de slechte toestand waarin vele gebou wen zich bevinden. Vooral de voormalige Paus Johannes- school aan de Molenlaan, waarin vier verenigingen on derdak gevonden hebben. Deze houten noodschool zal volgens de accommodatienota dit jaar gesloopt worden, vol gend jaar zal de oude r.-k. jon gensschool aan de Leidseweg 33 worden gesloten. Ook zal dit jaar nog verdwijnen de houten keet op het Churchill- plein, waarin thans de We reldwinkel en het poppenthea ter „Welles-Nietes" zijn ge huisvest. Ook de oude school aan de Anth. van Leeuwen hoekkade zal in 1985 gesloopt worden, terwijl er een plan ligt voor een grote opknap beurt van het Cultureel Cen trum. Deze plannen zijn zeer ingrijpend, maar na het be zoek aan de verschillende on derkomens, is thans de ge meenteraad vrijwel overtuigd, dat al deze plannen uitgevoerd moeten worden. Cultureel Centrum Het verenigingsleven is min der enthousiast. Op papier staat het wel erg leuk vanuit een oude gammele school ver huizen naar bijvoorbeeld het Cultureel Centrum, maar in de praktijk blijken de verenigin gen graag hun gammele on derkomen te behouden, omdat veelal in de nieuwe huisves ting geen ruimte is voor een eigen bar. Juist die baromzet houdt heel wat verenigingen financieel op de been. Zo telt het oude schoolgebouw aan de Leidseweg 33 maar liefst vier bargelegenheden. Zowel de Welfare van het Rode Kruis als het Jongerenpastoraat en het projekt Blote Voeten heb ben ieder een eigen gelegen heid, waar de eigen drankjes goedkoop zijn en toch de kas spekken. Deze week zullen de verschillende commissies pra ten over de accommodatienota en de plannen om te komen tot de grote verenigingsver huizing in Voorschoten. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Met een flinke haal sneed burgemeester G. Swaan zaterdagavond het grote gordijn door, dat het publiek scheidde van mu ziekvereniging Kunst Na Arbeid. Meteen begonnen de drum- en fanfarekorpsen te spelen en kon iedereen de nieuwe uniformen zien: zwarte broek en pet, gele tu nieken en een witte sjaal om de hals. Kunst Na Arbeid bestond zestig jaar en het concert vormde het hoogte punt van de feestdag. Burgemeester G. Swaan was driemaal aan het woord. Éénmaal als voorzitter van de jubileumcommissie van K.N.A., één keer als burgemeester en tenslotte als ere-voorzitter van de muziek vereniging. Als persoonlijk cadeau van de burgemeester, kregen alle leden van K.N.A. een das of sjaaltje met het wapen van Koudekerk. Namens de commissaris van-de koningin in Zuid- Holland, mr. Vrolijk, reikte burgemeester Swaan vervolgens de legpenning van de provincie uit aan de jubilerende vereniging. Voorzitter H. van der Voorst bedankte de Koudekerkse bevol king voor alle gulle gaven, waardoor tesamen met bijdragen van het Anjerfonds en de plaatselijke bedrijvenvereniging, een be drag van vijftigduizend gulden bijeengebracht werd. Dankzij dit grote bedrag konden de nieuwe uniformen worden gekocht. Tussen de toespraken door traden de korpsen van K.N.A. met de mini- en majoretten samen op. Daarna volgde een gezamen lijk concert met de Harmonie van de Vrijwillige Brandweer uit Bilthoven. Dat ook in een klein dorp muziek wordt gemaakt op hoog niveau bleek wel tijdens dit perfect klinkende concert. In aanwezigheid van enkele raadsleden heeft wethouder L. Marselis van Voorschoten zaterdagmorgen de eerste bejaarden-alarmering in gebruik gesteld bij de heer H.C. Hoogenboom aan de Noortheystraat. Het systeem bestaat uit een „piepertje", een kleine doos die de bejaarde bij zich kan dragen. Indien er hulp nodig is, kan deze een knop indrukken. Op dat moment gaat er aan de buitenzijde van de woning een lamp branden en een sirene loeien. De kosten van het apparaat bedragen 250 gulden. Om dat regeimatig controle van het apparaat nodig is, moet de bejaarde dit huren. De huurprijs gaat rond do vier gulden per maand bodragen. De Algemene Nederlandse Bejaardenorganisatie gaat zich belasten met het innen van de huren. Er hebben zich inmiddels 22 bejaarden in Voorschoten aangemeld voor dit alarmsysteem. Op de foto overhandigt wethouder Marselis het „piepertje" aan de heer Hoogenboom. Het „Oude vierde" weer in Valkenburg Het voormalige oude vierde is afgelopen zaterdag in De Terp in Valkenburg bijeenge komen. Ongeveer 300 oud gedienden van het vierde Rl (regiment infanterie), maar ook van 28 Rl, het vierde grensbataljon en de OVW- bataljons van 4 Rl hadden aan de uitnodiging van de reüniecommissie gehoor ge geven. Om twee uur 's mid dags begon het feest der herkenning. De heren van nu werden weer de jongens van toen. De reünisten werden verwel komd door de voorzitter van de reüniecommissie J.G. Crabbendam, die met name Valkenburgs burgmeester N. van 't Wout en beide wethou ders Vos en Van der Nagel en Leidens burgemeester mr. C.H. Goekoop verwelkomde. Ook kolonel b.d. Wessels en generaal b.d. Van Rijn waren aanwezig. Na het bekende uurtje tussen vijf en zes, het 4 Rl stond om dat borreluur tje bekend, volgende een snertmaaltijd, bezichtiging van een fototentoonstelling en een loterij, 's Avonds wer den videobeelden getoond, die eerder die dag van de reünie waren gemaakt. Daar na werd onder het vertellen van sterke verhalen de avond doorgebracht. Cursussen )A K&O Oegstgeest gaat deze maand van start /nejhe aantal cursussen, waarvoor inschrijven nog mogsg is. liet gaat onder meer om bloemschikken, boetn den, glasgravcren, droogbockctten maken, comfit kunde, Japanse en Chinese teken- en schildcrtccpn ken, breien, hakken, spinnen, weven, quilting en in drukken. Nieuw is de cursus „Geschiedenis vanwi tijd", die achtergrond bij nieuws geeft. Inlicht4ge dagelijks bij K&O Oegstgeest, gebouw Het Drie v( Geversstraat 37, tel. 155868, verder bij K&O Leidhr fOl iet F Duinhaarten r. Noordwijk en Katwijk zijn weer verkrijgbaar bij de kantoren in die plaatsen voor 95 cent per persoon. He jaarkaarten d'e geldig zijn voor één persoon. Gezins ten worden niet uitgegeven. Oranje zonder franje De voormalige radioverslaggever Herman Feldt houdt morgen een lezing getiteld „Oranje zonder je" bij de afdeling Lisse/Hillegom van de Nederla Vereniging van Huisvrouwen. Hierin richt hi schijnwerpers op de vier Oranjevorstinnen sinds Emma, Wilhelmina, Juliana en Beatrix. Hij heefi vier de vorstinnen min of meer van dichtbij m maakt en schreef onder meer samen met Kees Mi hoff van de Wereldomroep het boekje „Temiddcnat haar volk"-ontmoetingen met koningin Wilheli (1963). In 1980 was hij samensteller van het histo document de dubbel-LP „Juliana Regina" (1948-1\ De lezing begint om twee uur in Artopa in Lissi toegang is gra tis. I Open Huis 3 De christelijke oratoriumvereniging Exultate Deor Voorschoten houdt morgenavond het jaarlijkse open V in De Werf aan de Schoolstraat in Voorschoten. Een i re kennismaking met het koor is dan mogelijk tijdei j repetitie van acht tot tien uur. Met name potentiële ren en bassen zijn, gezien het gebrek aan mannelijke f1 gers, zeer welkom. Exultate Deo zingt voornamelijk o" riumwerken, maar werkt ook mee aan cantateconcertè het jaarlijkse kerstconcert. Dit jaar zal een uitwissy plaatsvinden met een Duits koor uit Sandhausen. iS Theorie en praktijk If; hi P De Vereniging Theorie en Praktijk houdt morgen iel 299ste bijeenkomst in De Nachtegaal te Lisse. Op iai bijeenkomst zal door de heer C.J.M. Buis, voorz\. van het World Flower Trade Center, een inleiding den gehouden. Hij zal uit de doeken doen wat de jjfty tiefnemers met een W.F.T.C. voor ogen staat en het bloembollenvak er mee kan doen. Tijdens deze,01 eenkomst is ook de heer Nic. Hemmes veiling I o en bestuurslid van het W.F.T.C.) aanwezig en zal ezi getwijfeld alle ruimte zijn voor het stellen van vrak De bijeenkomst van T. en P. begint om acht uur. ij PKV Lisse Kj De Pluimvee- en Konijnensportvereniging Lisse en^ streken houdt morgen weer een bijeenkomst in he(& bouw van de PV De Luchtklievers aan de Gasstraat te- se. Tijdens deze bijeenkomst komen diverse zaken aaP orde, waaronder de verslagen en de ballotage. Tejr wordt een diapresentatie gegeven over de in 1983 gee den tentoonstelling en dus kan men een en ander nog\n bekijken. De bijeenkomst begint om acht uur. r Klaverjassen L De kaarten worden morgenavond alweer geschud ia handbalvereniging OASE. Die houdt dan een kla0 jasavond in het Dorpshuis in Rijpwetering. Mene gint om half negen en de toegang is vrij. i Volkstuinders n De Zoeterwoudse volkstuinvereniging „Oud Raadi(ii houdt vanavond de algemene vergadering in het Mui a centrum aan de Schenkehveg, vanaf acht uur. De bestüp leden S. Blijleven en J. W. van der Drift zijn aftrek doch direkt weer herkiesbaar. Voorts komen aan de o de tuinkeuringen, de tuinkontrolecommissie en het k houdelijk reglement. p MINISTER SMIT-KROES IN ALPHEN: ALPHEN AAN DEN RIJN De kansen voor vrouwen om leidingge vende posities te bereiken zijn minder dan die van mannen. Dat vond 58% van de ongeveer 400 deel nemers aan het symposi um „Je baas? Een vrouw". Dit symposium was geor ganiseerd door de Junior Kamer in Alphen aan den Rijn. De bijeenkomst werd geopend door minister N. Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat, die zei optimistisch te zijn over de toekomst voor vrouwen in leidinggevende posities. Voor de minister is management in principe sexloos. „Je hebt het over kundig- en vaardigheden en in de meeste gevallen rea geert de omgeving op die cri teria. Niet op het feit of ie mand man of vrouw is. Wel zijn daarbij vrouwen in het nadeel omdat zij om binnen te komen al hebben moeten be wijzen kundig en vaardig te zijn terwijl mannen dat nader hand pas hoeven". Het beleid van het kabinet is er op dit ogenblik op gericht achter standen bij de vrouwen weg te werken. Vrouwen krijgen meer kansen op opleidingen maar ook op de mogelijkheid ervaring op te doen. De over heid voert dan ook een positief discriminerend aannamebeleid ten opzichte van vrouwen. Een panel van vier deskundi gen, onder leiding van oud- minister en lid van de Eman- cipatieraad Ir. H. Vredeling ging over de achterstand van de vrouw in hogere functies alsmede over de vraag of het voordelen biedt voor bedrijven en overheid om meer vrouwen de leiding te geven in discussie met de deelnemers. Opvallend was dat de aanwezige vrou wen solidair waren met hun sexegenoten en met 78,5% ver klaarden dat het beter zou zijn als vrouwen de leiding had den, terwijl slechts 37,5% van de mannen hiervan overtuigd is. Wel was iedereen het erover eens dat overheid en bedrijfs leven een beleid moeten sti muleren waardoor meer vrou wen leiding krijgen. Daarbij kwam wel naar voren dat ook vrouwen zelf solidair moeten zijn en elkaar hulp moeten bieden bij het krijgen en grij pen van kansen. De voor naamste reden waarom vrou wen vaak niet doorstoten is de af- of goedkeuring van de om geving. Het traditionele rolpatroon moet doorbroken worden. De leden van het panel, mevrouw drs. A. M. de Jong, Erasmus- universiteit van Rotterdam; mevrouw drs. N. Schoemaker, voorzitter SER-commissie Vrouw en Arbeid; mevrouw Th. J. Velthuyzen van Zane- ten, directrice koninklijke Be geer te Voorschoten en me vrouw dr. ir. C. J. Weeda, landbouwhogeschool te Wage- ningen zien voor de toekomst de rol van de vrouw steeds be langrijker worden. Dat zal een natuurlijk proces zijn dat lang zaam verloopt. Geconcludeerd werd in ieder geval dat emancipatie van de man net zo, zo niet meer, be langrijk is als de emancipatie van de vrouw. De Junior Ka mers willen hierbij inspringen door trainingsprogramma's over het emanciperen van man en vrouw op te stellen. Mevrouw Smit-Kroes in gesprek met een van de kers aan het symposium. ZOETERWOUDE Twee leden van het r.k. zangkoor „Sint Cecilia" van de Zoeter woudse parochie Sint Jan zijn gisteren pauselijk onder scheiden. De heren C.J. Berg en L.H. Teylingen. kregen het erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice" vanwege hun veertig jarig lidmaatschap van het zangkoor. De jubilerende koorzangers ontvingen tevens de bij het ere-kruis horende oorkonde. Het ere-kruis werd bij de heer C.J. Berg opgespeld door zijn echtgenote en bij de heer L.H. van Teylingen door zijn dochter. Op 1 janu ari 1944 werd de heer Berg lid van het zangkoor terwijl de heer Van Teylingen al eerder lid was doch enkele jaren in Canada heeft ver toefd. Vanwege het jubileum werd in de Sint Jans kerk de „Mis van Turner" gevierd. Onder leiding van dirigent Fr. Wes- selingh en organist Nic. Berg vormden de Latijnse lofzang „Jubilate Deo" en als slotlied het vier-stemmige „Klapt in de Handen" de muzikale hoogtepunten van de dienst. Vervolgens werd beide he ren een receptie aanga Koorvoorzitter J.C. overhandigde de heê Teylingen een lectf terwijl de heer Berg j gelablums in onl mocht nemen. Voor waren er sigaren en bi voor de echtgenoten.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4