Vederlicht liefdesverhaal rond vaderen dochter Ceid&iQowiwnt ZEROEN BEKIJKT WILLEM Italiaanse tv: 30 jaar kerk, voetbal en politiek inai^ADIO/TELEVISIE VRIJDAG 6 JANUARI 1984 PAGINA 17 ilSTERDAM/DELFT Jeroen Krabbé bekeek zelf dezer da- i thuis zijn spel in de rol van Willem van Oranje aan de hand i de videocassettes, die hij van AVRO-tv kreeg toegestuurd. jj jteren verscheen hij tevens in het museum Prinsenhof te jlft waar voor genodigden een voorvertoning werd gegeven. er.: de kwaliteiten van deze tv-serie kan de kijker zich een deel vormen op donderdag 12 januari. Dan verschijnen de j ste beelden in de huiskamer, vrijwel gelijktijdig in ons land via de BRT in België. Dat werd zo bedongen bij de royale }J definanciering door de Belgische omroep, zo goed als de VOO laatste vier delen op haar scherm mag zetten op grond van ineens een aanzienlijke bijdrage in deze miljoenenproduktie. gisseur Walter v.d. Kamp trof in Jeroen in elk geval een ac- r r, die het karakter van een man als Willem van Oranje neer i zetten. 't maakt van de gelegenheid gebruik in de komende maan- in hetzelfde museum een expositie in te richten van decors, bij deze tv-serie werden gebruikt en die een natuurgetrouwe 1 lootsing vormen van de omstandigheden waaronder Willem „MOOI ZO" VOOR DE KINDEREN HILVERSUM Morgen gaat bij de AVRO-radio een nieuw kin- der kunstprogramma van start, dat onder de titel „Mooi zo" we kelijks van 8.00 tot 9.00 uur op Hilversum 4 zal worden uitge zonden. De hoofdmoot van „Mooi zo" wordt gevormd door muziek die over het algemeen klassiek zal zijn. Verder bestaat het pro gramma uit een aantal vaste on derdelen. Een van die onderdelen is het in aanraking brengen van kinderen met dingen die ze mooi vinden. Hiervoor worden reportages ge maakt die gaan over het werk van kunstenaars, via poppenspe lers tot beeldhouwers enz., maar ook kinderen kunnen hun artis tieke hobby bij „Mooi zo" kwijt. Ilonka Verdurmen, die de artis tieke leiding heeft van „Poëzie Hardop", bezoekt elke week een school, waar zij met een groep kinderen gaat praten over poëzie gaan schrijven. In elke uitzending wordt ook een verhaal verteld dat afkomstig is uit bestaande literatuur. In een later stadium worden dit verha len die in opdracht van de AVRO door bekende Nederlandse au teurs speciaal voor „Mooi zo" worden geschreven. Karei v.d. Graaf presenteert dit program ma, dat wordt gemaakt door Jan Ravensteijn. Ilonka Verdurmen. vederlichte liefdesge- |iiedenis rond een vader zijn dochter speelt in NOS-tv-film „Italië 09- f', een titel die duidt op onthullend telefoontje het slot. Uiterlijk ge urt er weinig in dit ver- al, innerlijk zoveel te èer. Men zou het een ptische novelle kunnen ëmen over een meisje, aan de hand van haar bste liefde ontdekt wat J liefde in het leven van |ar vader betekent, j NOS brengt het volgende \ek woensdag op tv, Ned. II al niq 20.10 uur, maar de afdeling boek»ma van die omroep wierp odzijlfoovendien heel wat voorbe- irWjende arbeid tegen aan. Casejteur/aeteur Dolf de Vries, lsmaa\ dit verhaal schreef en er succe|f de rol van de vader in dollach: „Behalve acteur ben ik en hejc schrijver. Ik heb al veer- genoeh boeken op mijn naam, :s /ïuijsboeken, jeugdromans en va/He verhalen. Twee jaar ge nuien al kreeg ik mijn verhaal om die tvitte leugen" op tv met in t{es Brusse in de hoofdrol, •echfejidsdien daagt chef kunst Stefan Felsenthal, mij ac/denortdurend uit hem nog een 'n vyejspel te leveren. Dit gebeur- opgei dus nu in dit verhaal over schrijn eerste liefde. Zonder ge en v'/ïj]d en sex. Het speelt zich af nfroujhël hart van het meisje Lisa mloon dat is op haar gezicht te 'an cfón. Haar vader is een man en niet ingrijpt. Hij herkent in c/ait hij eerder zelf heeft door- boe/r/^maakt. Als weduwnaar mist zijn vrouw nog steeds. Hij leeft Zijn liefde als een gees- ijk1 proces opnieuw bij het -•rveren van zijn dochter Lisa, die op een Italiaanse reis verliefd wordt". Hij heeft dit uiterlijk luchtige verhaal aan de NOS afgestaan, omdat hij de garantie kreeg, dat het als een dichterlijke verbeelding op het scherm zou komen. Dan mag hij niet kla gen. Jonne Severijn werd in geschakeld voor de regie en Denise Kroner als zijn assis tente. Bekeken Denise: „Samen met Jonne hebben we onaangekondigd het meisje bekeken, dat de rol van Lisa moest spelen. Dolf de Vries had haar ons genoemd, de vriendin van zijn dochter, Renske Zwart. Wij wilden dat meisje ongemerkt observeren. Op een dag zijn wij naar haar school, het Haagse Montessori Lyceum, gegaan om in de pau ze dat meisje te bekijken. Zij wist van niets. Maar wij had den het na een kwartier al ge zien: dit meisje heeft iets op vallends. Is duidelijk aanwe zig. Daar was het ons om be gonnen. Wij zochten niet een groot actrice, maar iemand die door haar manier van doen aandacht oproept. We konden toen tegelijk ook een hoop an dere meisjes in het oog nemen, maar Dolf had gelijk, zij viel op. Al die meisjes, ook Renske, lieten wij onkundig van onze komst. Anders krijg je een hoop uitsloverij waar je niet wijzer van wordt". Jonne vult haar aan: „We heb ben tien dagen met haar ge werkt aan de opnamen langs het Italiaanse meer in Calcera- nica. Renske is geen actrice, maar een schoolmeisje, dat je niet snel tot een actrice om kunt kneden. Voor mij was het de kunst uit haar omhoog te halen wat in royale mate in VSMj Renske Zwart en Dolf de Vries als de vader en dé dochter die eikaars liefdesgevoe lens leren ontdekken. haar voorhanden is. Misschien zegt zij haar tekst hier en daar wat vlak, maar tekstbehande ling hoort bij het acteurrsvak. Daar is jaren studie voor nodig en dan ben je nog niet vol leerd. Zij kreeg van mij aan wijzingen en daar heeft zij zich nauwlettend aan gehou den. Zij is achttien jaar, maar zag kans zich te gedragen als een meisje van vijftien, dat Lisa in deze rol is. Wat zij vooral mee heeft, is dat zij spreekt door haar gezicht. Dat is zeker zo belangrijk als tekst". Renske: „Bij ons op de speel- paats zag ik de vader van mijn vriendin wel samen met ande ren, maar ik had geen idee wat ze daar deden. Toen ze mij later aanspraken, drong het nog niet direct tot me door wat ze wilden. Op de vraag over het spelen van die rol zei ik: „Ik wil het welwillend in ovèrweging nemen". Erg af standelijk dus, maar in de uren en dagen daarna ben ik bloednerveus geworden. Ik was eerder opgevallen, had Dolf de Vries gezegd, bij een avondje schoolcabaret. Daar heb ik aan meegedaan, omdat ze het mij vroegen en een beetje druK uitoefenden. Ik heb nooit de ambitie gehad om naar de toneelschool te gaan. Ik zit nu in 6 vwo en moet dit jaar eindexamen doen. Maar in de eerste veertien dagen in september was ik weg van school. Tien dagen opnamen in Italië. Te gek. Maar toen ik op school terugkwam, waren ze al een heel eind op weg in boeken waar ik nog aan begin nen moest. Dat heb ik alle maal bij moeten spijkeren. Ik vond het maar raar ineens weer in de schoolbank te zit ten. Ik hoop dat ik het red dit jaar. Ik ben er flink voor aan het werk, maar in die tussen tijd moest ik nog verhuizen ook". Bijdehand Maar wat gebeurt er nu met die vader en met Renske/Lisa in dit verhaal? Niet veel en toch alles tegelijk. Als weduw naar voert de vader huishou ding met zijn dochter, een bij dehante meid, die zich ook op feestjes weet te weren met een fiks stel vrienden om zich heen. De vader toeft gevoels matig nog in het verleden. Hij hangt nog aan zijn overleden vrouw en besluit de herinne ringen aan zijn huwelijksreis naar Italië op te halen. Lisa voelt daar niet zo veel voor, maar ja. Voor de vader gaat daar het verleden weer leven. In de vorm van een gevoel sproces, dat onbewust wordt aangewakkerd door Lisa, die aan dat zonnige meer daar in dat zomerse sfeertje tegen een liefdesidylle aanloopt. Een als ober opererende charmeur, die goed van de tongriem blijkt gesneden in de taal der liefde. Vond Lisa eerst nog, dat haar vader niet zo moest blijven hechten aan zijn oude gevoe lens, daar leert zij welk een rol amoureuze geraaktheid in een mens kan spelen. Ontmoet zij daar de liefde, zij leert ook haar vader er beter door ken nen. Zo ziet men het als kijker gebeuren, dat vader en doch ter eikaars mooie gevoelens ontdekken, een serene liefde tussen twee volwassenen, want dat schijnt bij meisjes op die leeftijd zich snel te voltrekken. Dat legde Dolf de Vries in dit verhaal vast. Als een wereld die open gaat. TON OLIEMULLER (Van onze correspondent) ROME De Italiaanse staatstelevisie, de Radio Audizione Itall- ana (RAI) bestaat dertig jaar. Op 3 januari 1954 (een zondag) ging vanuit de studio te Milaan de eerste uitzending de lucht in, en sindsdien heeft 'Mamma-RAI' niet meer in de Italiaanse huiskamers ontbroken. In de afgelopen dertig jaar is de RAI een van de belangrijkste uitingen van de Italiaanse cultuur geworden, en haar program ma's uitgespreid over inmiddels drie kanalen zijn nu een vrij nauwkeurige weergave van wat er in het land leeft of in tel is. Veel sport dus, voetbal vooral, veel politiek, veel kerk, met daar tussendoor, voor de ontspanning, enkele populaire quizzen en nagesynchroniseerde Amerikaanse speelfilms. Op de allereerste uitzenddag, die derde januari 1954, nam de sport meteen al een belangrijke plaats in, met twee uitzendin gen, een op de middag en een op de avond. Na dertig jaar is het aantal sportminuten op de zondag vervijfvoudigd. Door de week ontbreken ook nooit het voetbal, het wielrennen of het boksen. De RAI zal in de toekomst nog veel meer sport in haar program ma's doen, want doet zij het niet, dan doen haar grootste concur renten, de particuliere stations, het wel. Het populairste sport programma op de Italiaanse televisie heet 'Gol', goal dus, en dit laat de kijker alle doelpunten zien die 's middags in de competi tie gemaakt lijn. Later op de avond en op de maandag worden diezelfde doelpunten nog enkele keren herhaald. De RAI brengt nu bijna 1400 uren sport per jaar, en behoort daarmee in de in- 1 ternationale tv-wereld tot de grootste sportliefhebbers. De politiek en andere steunpilaren van de Italiaanse samenle ving, waren in de eerste uitzending ook al uitbundig aanwezig. Er was een programma 'Interviews met belangrijke personen' en het tv-journaal bracht zijn eerste regeringscrisis, met politici die zich toen nog houterig en onhandig bewogen voor primitieve tv- camera's. Groeiende zwier De groeiende zwier en bedrevenheid van de Italiaanse politici voor de tv-camera's is nu in 1984 ongeëvenaard. Ook achter de camera's, want 'Mamma-RAI' wordt volledig gecontroleerd door de politieke partijen. De christen-democraten beheersen het eer ste net, de socialisten het tweede en enkele andere 'leken'-partij- en het derde. De partijbureaus 'regisseren' de uitzendingen. „Mamma-RAI bevindt zich in een dodelijke omhelzing van de politici", zo zeggen ze hier in Italië. Binnenkort komt er een vierde RAI-net bij, maar naar welke politieke partij dat zal gaan is nog een verrassing. Het Vaticaan is over deze RAI best tevreden. Op haar verjaar dag van de week in een speciale uitzending uit het Vaticaan prees de paus de RAI „voor de hoeveelheid religieuze informatie die zij de afgelopen dertig jaar heeft gebracht." Hij riep de RAI op in haar uitzendingen „de objectiviteit, de eerlijkheid en de. oprechtheid, vooral in religieuze zin" te blijven betrachten. De RAI mag „niet toegeven aan de verleidingen van het agnosticis me of zelfs van de regelrechte godsdienstweigering." De mede werkers van de RAI moeten zich volgens de paus altijd bewust blijven van hun morele verantwoordelijkheid. Paus Pius XII had ter gelegenheid van de eerste uitzending in 1954 ook al iets dergelijks gezegd. Enkele weken nadien weïd de H. Mis op zon dag in het pakket opgenomen en is er sindsdien niet uit wegge weest. De RAI mocht op Pasen 1954 de eerste Urbi et Orbi op het St. Pietersplein verzorgen, en heeft sindsdien als tv-link tussen het Vaticaan en de rest van de katholieke wereld gefungeerd. Hoe lang dat nog zal duren is de vraag, want in de toekomst zal waarschijnlijk ook het Vaticaan zijn eigen tv-station krijgen, zo als het ook zijn eigen radio heeft. Italianen kijken per dag gemiddeld vier uur naar de televisie, niet altijd naar de RAI, want de Italiaanse ether heeft met zijn tientallen privée-stations nog heel wat meer te bieden. Maar de uitzendingen van de RAI blijven het meest 'hangen', of maken de meeste indruk. De RAI moet de kijkers telkens smeken om de kijkbijdrage (van f 150,- voor een kleurentoestel) te voldoen. Bijna eenderde be taalt nooit. CEES MANDERS Toelichting km ^te heilige jen! riekoningen \iekoningen als J vaiveft in Nederland geen bete- s eennis meer. Toch kan de KRO jarenpf zo maar aan 6 januari ngst&orbijgaan. Een film van Jo- et zo-if Ahrweiler geeft de geschie- inis van dit feest, dat ei gen- t binJf pas veel later na de ge- niumoorfe van Christus een antenidenkWaardige gebeurtenis is beeld iworden. Alleen Mattheus e on-irmeldt in zijn evangelie de c vanvë Wijzen uit het Oosten, Eenaar ze hebben blijkbaar tot i; te-? verbeelding gesproken, kwe-ant ze zijn later tot de meest dkende figuren uit de bijbel lan behoren. 145 uur Nederland 1. ïrikate nacht van de ereidfode Lansiers untje Wester toneelstuk van Barry Eng- nd ennd Con duct unbecoming" lvul-ogstte destijds in Londen een norm succes. Michael Ander- ■dap-jn maakte er een speelfilm d diesn met Michael York in de oofdrol van De nacht van de cac-ode Lansiers. bleef: wee bevriende luitenants toeten omstreeks 1878 carriè- maken in het Engelse leger, at in India is gestationeerd. rake (Michael York) en Mil- risseWton (James Faulkner) arri- ïdia-}ren op een van de bui ten we- i00rt'/d afgesloten legerplaats. dere r^ke Past z'ch aan- maar Mil' ;nde )9ton Ean maar niet wennen. [exi- U stuurt het erop aan zo snel ndi- \ogelijk teruggestuurd te wor- nüd, en. Zijn gedrag wordt zo pro- jcerend, dat hij tenslotte be. oor het hele regiment met nta- yheve ogen wordt aangeke- tus- en. Dramatisch wordt de ctus \a^< a^s de weduwe van een jzen Vleier Marjorie Scarlett (Su- len. bnnah York) beweert door t ze km te zijn aangerand. 3.15 uur nederland 1. \gatha Christie \specteur Marriot vraagt <mmy en Tuppence te in fil eren in de modieuze Python jb, waarvan men vermoedt, t het een centrum van valse- \unters is. De grootste ver weking gaat uit naar majoor \idiaw, die op de Python Club geld vergokt. Hij is met in Franse vrouw getrouwd en ispecteur Marriot denkt, dat \ar vader het geld op het wsteland verspreidt. 120 uur nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 AVRO 16.00 Dag huis, dag tuin, dag opbergschuur. Kinderserie. 16.15 Minibios. Met o.a. Si mon, Jut en Juul, Mafkees Kat en de Briljantinoos. 16.40 Blokletters. Presentatie: Fred Oster. FEDUCO-TELEAC 18.25 Taal, tekens en regels. 18.40 Fobieën. Afl. 1. KRO 18.55 Belfy en Lillibit. Jeugd serie. Afl.: Qp naar de blau we zee. 19.15 Tom en Jerry. Teken film. 19.25 Q en Q. Jeugdserie. Afl. 8: Een peuk met een gou den biesje. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De een-twee-drie-show. De nationale tv-aktie: Een schip voor de Zonnebloem. Presentatie: Rudi Carrell. 21.45 De Alles is Anders Show. Aad van den Heuvel praat over mensen en me dia. KRO-RKK 22.45 De heilige Driekonin gen. Alleen Mattheus ver meldt de drie Wijzen uit het Oosten in zijn evangelie. (Zie toelichting). NOS 23.10 Journaal. 23.15 De nacht van de Rode Lansiers (Conduct Unbe coming). Amerikaanse thril ler uit 1975 naar een toneel stuk van Barry England. Met: Michael York, Richard Attenborough, Trevor Ho ward e.a. Regie: Michael Anderson. (Zie toelichting). NOS 17.50 Studio sport extra. Ski springen vanuit Bischofsho- fen. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 Kanaal 13. Jeugdserie. Afl. 4: Contact verbroken. 19.35 SPOP. Een sportpro gramma waar pop in zit. 20.20 Agatha Christie: De rit selaar. Tommy (James War wick) en Tuppence (Fran- cesca Annis) krijgen het verzoek een bende valse munters op te sporen. (Zie toelichting). 21.15 Rondom tien: „De we reld houdt op bij het einde van je handen". Henk Mo- chel praat met blinden en zeer slechtzienden, die vrij wel allen jong zijn. Om wat inzicht te krijgen in hun le ven als visueel gehandicap te mens gaat hij delicate kwesties niet uit de weg. Op respectvolle wijze, die hem eigen is, stelt hij vragen als: - hoe denken, voelen, spre ken blinden in deze tijd, die meer dan ooit door zien (te levisie, video) wordt be paald. 22.10 Praten met de minister- -president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 De nacht van het kwaad. In Paradiso te Am sterdam filosoferen beken de Nederlanders op de eer ste vrijdagavond van het nieuwe jaar met elkaar. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. Scène uit „De nacht van de rode lansiers". Ned. I om 23.15 uur. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Bei uns liegen Sie richtig. 19.00 WWF-Club. Live-programma. 20.00 Tagesschau. 20.15 ...und abends in die Scala. Duitse speelfilm uit 1957. Regie: Erik Ode. Deze film geeft Caterina Valente de gelegenheid haar veelzijdig talent op het gebied van zang, dans en ko medie te tonen. De jonge zangeres Caterina Duval krijgt de kans van haar leven, wanneer manager Alfons Spadolini (Hubert von Meyerlnck) haar voor de Berlijnse Scala enga geert. Ze weet alleen niet dat ze on der de naam van de beroemde gram- mofoonplatenster Gloria del Castro moet optreden om Spadolini uit de moeilijkheden te helpen. 21.50 Plusminus. Economisch maga- 22.30 Tagesthemen. 23.00 Die Sportschau. 23.25 Heut' abend... Talkshow met Joachim Fuchsberger. 00.10 Columbo - Mord a la carte: Ransom for a dead man. Amerikaan se speelfilm uit 1971. Met: Lee Grant, Peter Falk, John Fink e.a. Regie: Ri chard Irving. DUITSLAND 2 17.55 Jeder braucht Musik. Met con servatoriumstudenten en het Symfo nie Orkest van Graunke. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.20 Ea miisste ein riesiges Wun- der sein. Film t.g.v. Driekoningen. 19.30 Auslandsjournal. Reportages. 20.15 Der Alte. Politieserie. De afle vering „Op eigen houtje" behandelt een overval op een geldtransport, waarbij de chauffeur van de geldauto wordt neergeschoten. De daders gaan er met de dagopbrengst van een supermarkt ten bedrage van 1,2 miljoen Mark vandoor. De wijze, waarop de overval is gepleegd, doet vermoeden, dat Wallusch, een collega van de vermoorde, van het plan op de hoogte moet zijn geweest. 21.15 Tele-Zoo. Dierenprogramma. 21.45 Heute-Journal. 22.05 Aspekte. Cultureel magazine. 22.45 Dame, König, As, Spion (1). Tv-serie naar een spionageroman van John Ie Carre. (Herh.) Met: Alec Gui- ness, Alexander Knox, lan Bannen e.a Regie: John Irvin. Control, de chef van de Britse Geheime Dienst, vermoedt dat onder zijn medewerkers een verrader, een Russisch agent zit. De in Tsjechoslowakije gestarte „Operation Testify" moet klaarheid brengen. 00.25 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.30 Marco. Tekenfilmserie. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Lander - Menschen - Aben- teuer Taiwan. Reportage. 21.00 Medizin im Dritten: Leben an der Grenze (1). Reportage over een kinderkliniek. 21.45 Landesspiegel: Auf eigene Faust. 22.00 Der Doktor und das liebe Vieh (1). Engelse serie (herh.). 23.00 Rockpalaet. Vandaag: De hel- 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje (herh.). 18.20 Er was een keer...: De Rodde laarster. 18.30 Reddingsteam (13). Jeugdse rie. 19.20 Programma van de SO. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20,10 Weerman. 20,15 Mini Micro Macro. 20.20 Een ruiter wild en vrij (Comes a Horseman wild and free). Ameri kaanse speelfilm van Alan J. Pakula. Ook in deze western draait het wel en wee om een gehaat figuur, die de naam van Ewing draagt. Frank Athe- arn (James Caan) koopt in Montana een stuk grond van Ella Connors (Jane Fonda). Ondanks dat Ella moei lijk een belegde boterham kan verdie nen, weigert ze door de knieën ta gaan voor J.W. Ewing (Jason Ro- bards), die het imperium van zijn grootvader, een veebaron wil herbou wen. Ook Frank zwicht niet voor Ewing en de twee besluiten hun krachten te bundelen. Er groeit iets moois uit. 22.15 Premiere-extra. Filmactualitei- 23.15 Journaal. 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Pop-Elektron (14). 19 40 Meedelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 WK Formatiedansen van ama teurs. 21.45 So what? Serie jazzprogram ma's met het Billy Cobham Quartet. Torhout Werchter 1983. RTBF 1 17.30 Plein Jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre. Informatief magazine. 21.05 Beyrouth la rencontre (Allika). Libanees- Tunesisch-Belgisch drama uit 1981. Met: Haithem El Amine, Na- dine Acoury en Najoua Haydar. Re gie: Borhane Alaouie. 22.45 Journaal. Engeland BBC 1 16.50 Play school. It's Friday. 17.20 Heathcliffe en Marmaduke. Kinderprogramma. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Wildtrack. Natuurserie. 18.00 Grange Hill. Kinderserie. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter. 18.40 Sixty Minutes. Gevarieerd ac tueel magazine. 19.40 Dr. Who. SF-serie voor de jeugd. 20.05 Match of the day live: FA Cup 3e ronde. 22.00 Journaal. 22.25 The family rules. 23.40 The Chieftains image of Ire- 00.11 Nieuwsoverzicht. 00.15 Hoogtepunten van de WCT Tennis Dubbel. 00.50 The late film. BBC 2 16.45 WCT Tennis Dubbel. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 The red pony. Am. film (1949) van Lewis Milestone met Myrna Loy en Robert Mitchum. 20.05 Oxford Road show... 20.45 World about us. 21.35 Gardeners world, magazine voor de tuinder. 22.00 M.A.S.H., tv-serie. 22.25 Forty minutes. 23.05 WK Darts. 23.55 Newsnight. 00.45 WK Darts. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Batfink. 17.25 Sooty. 17.50 Freetime. 18.15 Whose baby. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 TheZodiac Game. 20.30 The A-team: 21.30 A fine romance, komische se rie. 22.00 Auf wiedersehen pet: 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 00.00 Seaway. 00.30 Mine own excecutioner. Eritse speelfilm (1949). 02.30 Worlds apart. Telly Savalas speelt een belangrijke rol in de Spaanse film „Pancho Vil la". BBC 1 om 00.55 uur. TV-morgen Erika Hess doet mee aan de WK skiën voor dames, waarvan een re portage is te zien in „Sport aktuell". Duitsland 2 om 11.55 uur. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Teleac: Pro grammeren met Pascal, les 4 (herh.). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Plusminus. 10.55 ARD Sport Extra: WK Skiën. 11.55 lm Tierrelch der Meere, natuurfilm. DUITSLAND 2 10.40 Programma-overzicht. 11.10 Nachbarn in Europa. Grieks pro gramma. 11.55 Sport aktuell: WK Skiën voor dames, afdeling. DUITSLAND 3 BBC 1 BBC 2 11.10-13.05 Cursussen. 07.25 Good morning Britain. 10.35 Wicky de Viking. 11.05 Unicorn ta les. 11.30 The Saturday show. 13.15 The world of sport. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 16.03 Aan de veilige kant. 17.03 Het betere werk. NOS: 17.53 Markt- ber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. KRO: 18.06 Echo-magazine. (Met om: 18.35 Kruispunt interview). 19.02 Le venslief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country-time. 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Erik de Zwart. 2.00 In the mix. 3.00 Peter Teekamp. 4.00 Jeroen van Inkel. 5.00 Komt voor de Bakker. HILVERSUM 2 VARA: (16.30. 17.30 Nws en 17.36 Dingen van de dag). (18.00 Nws.) PP: 18.20 Uitz. van D'66. Overh.voorl.: 18.30 De Nederlandse Antillen. VARA: 18.40 Het circuit. (20.00 Nws.) NOS: 21.40 De grootste Italiaanse hits van 1983. RVU: 22.10 Over mensenrechten gesproken!? NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost- West. VARA: 23.00 Het zout In de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VOO: 18.04 avondspits. 19.02 Top 100 1983 - vervolg. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 VPRO: 16.00 De twee de beweging. NOS: 20.00 Europees Conc. Podium. (20.00 Muz. voor strij kers. 21,15 Zweedse volksmuz. 22.00 Hedendaagse muz.) HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS 19 02-19.40 Nws voor buitenlanders. (19.02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans) Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.02 Hallo hier Hilversum! (8.06 Dingen van de dag. 8.50 Gebo ren en getogen. 9.03 Het socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in het Nederlands wil zin gen. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.10 TROS-nws.show. (7.35, 8.35 en 9.35 Aktua, 7.30, 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief,, 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS- nws.show. (10.00, 10.35, 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vroeg op. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO 7 00 Nws. 7.02 Septiem. 8.00 Nws. 8.05 Mooi zo, kin derprogramma. 9.00 In de kaart ge speeld. 10.15 Concerto Mattinale. 11.30 Kurhausconcert. Klaas Jan Hindriks presenteert „Met het oog op morgen". Hilv. 1 om 23.02 uur.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17