Strenge selectieprocedure voor veldloop- en marathontop Vriesekoop vierde in Europese rangschikking Kasparov eerste op ELO-lijst BARREVOETS NAAR TOPTIJD Hopman weer ongenaakbaar Sportwereld Conny van Bentum en Rob Druppers sport lieden van het jaar Favorieten Parijs-Dakar in grote problemen Belangstelling bij Italiaans voetbal ongekend groot SPORT CcJdoeSomcmt VRIJDAG 6 JANUARI 1984 PAGINA 13 £uropees cord voor Itrauss bSTIN De vijftienja- ge Astrid Strauss heeft I Austin (VSt) het Euro- 4es record op de 1500 [eter vrije slag gebvro- [n en gebracht op 16 linuten 13,55 seconden, iet oude record stond op jam van de Oostduitse ies Diers met 16,27,89 jevestigd op 27 augustus 81 in West-Berlijn). jet wereldrecord is in anden van de Ameri- kanse Kim Linehan met (.04,49. Lendl niet in Davis Cupploeg PRAAG Ivan Lendl zal geen deel uitmaken van het Tsjechoslowaakse Daviscup- team, dat van 24 tot en met 26 februari in Radec Kralova (Oost-Bohemen) uitkomt tegen Denemarken. Het team bestaat uit Tomas Smid, Miroslav Me- cir, Pavel Slozil en Libor Pi- mek. Lendl werd vorig jaar uit het Daviscupteam van zijn land gezet, omdat hij had deel genomen aan een demonstra tie-toernooi in Sun City in Bophuthatswa, een enclave in Zuid-Afrika, die alleen door Zuid-Afrika als zelfstandige staat wordt erkend. STELLENBOSCH De Zuidafrikaanse atlete Zola Budd heeft in Stel- lenbosch een officieus wereldrecord op de 5000 meter gevestigd. Zij liep de incourante afstand in 15 minuten en 1,95 seconden. Dat was bijna zeven seconden onder de toptijd van tweevoudig wereldkampioene Mary Decker, die in 1982 tot 15.08.26 kwam. De 17-jarige Budd, die pas haar schoolexamen achter de rug had, liep blootvoets. Zij nam onder lastige, winderige omstandigheden onmiddellijk de kop en dubbelde het complete veld. Na de wedstrijd had de 1 meter 56 grote, fragiele scholiere geen commentaar op haar prestatie. Zola Budd, wier bijnaam in de Zuidafrikaanse pers „het machtige atoom" luidt, woont bij haar ouders op een boerderij in de Oranje Vrijstaat. Zij liep de 5000 meter voor de tweede keer in haar loopbaan. Bij haar debuut finishte ze in 15.35.60. Haar progressie is niet onopgemerkt gebleven. Verschillende Amerikaanse universiteiten hebben haar al studiebeurzen aangeboden. In een recent interview verklaarde de atlete, dat ze nog geen besluit genomen had haar studie in de Verenigde Staten of in Zuid-Afrika voort te zetten. Volgens haar coach en leraar Pieter Labuschagne is het voor haar beter in Zuid-Afrika te blijven. „Zola is te verlegen. In de Verenigde Staten kan ze het in haar eentje nooit bolwerken". SOVJET-UNIE MAAKT KANS OP ORGANISATIE WK VOETBAL IN 1990 LENINGRAD Voorzitter Joao Have- lange van de FIFA, de internationale voetbalfederatie, heeft in Leningrad ver klaard, dat de Sovjet-Unie een goede kans maakt op de organisatie van de eindronde van de strijd om het wereld kampioenschap in 1990. Dat berichtte het officiële, Russische persbureau Tass in Moskou. Volgens de Braziliaan voldoen de stadions in Leningrad, Kiev en Minsk aan de internationale normen. Havelange zal in de loop van de week nog inspectie bezoeken afleggen in Moskou, Georgië en Armenië. Voor de organisatie van het eindtoernooi in 1990 hebben zich behalve de Sovjet-Unie ook Italië, Griekenland en Groot-Britannië kandidaat gesteld. PSV in finale PSV heeft zich ge plaatst voor het voet baltoernooi van Maspa- lomas op de Canarische eilanden. De Eindho- vense eredivisieclub versloeg gastheer CF Maspalomas met 2-0. Bij de rust was het 1-0 door een treffer van Koolhof. In de tweede helft scoorde Brandts. In de eindstrijd ont moet PSV vrijdaga vond Fortuna Düssel- dorf, dat met 1-0 won van IFK Göteborg door een strafschop van aanvoerder Zewe. Loting handbalbeker DEN HAAG De loting voor achtste finales van de strijd om de Nederlandse zaalhandbalbeker, waarin nog zeven uit de Afdeling Den Haag komende ploegen zitten, heeft de volgende duels opgeleverd, die in de periode van 6 tot en met 11 februari moeten worden ge speeld: Duijvestein Winter- spor/Hellas-Sittardia/DVO, Hellas 2-ESCA, Animo-Fo- reholte, Verburch-Van der Voort/Quintus, Attila-Her- cules, AMC/Niloc-EMM, Ookmeer-Swift Roermond en V. en L.-VIDO. Noorse schaatsers voor Winterspelen OSLO Het Noors Olympisch Comité heeft vijf schaatsers het groene licht gege ven omtrent deelne ming aan de Olympi sche Winterspelen in Sarajevo. Het zijn Bjorn-Eva Jensen, Rolf Falk-Larssen, Geir Karlstad, Bjoern Nyland en Frode Ronning. Op welke onderdelen de vijf zullen uitkomen, wordt in een later sta dium beslist. ET HET OOG OP WK EN OLYMPISCHE SPELEN O i 5,00 TRECHT Er is mo- enteel in de nationale ldlooptop een verwoede rijd gaande om acht aatsen in de ploeg, die 25 maart aan het we- ldkampioenschap deel- eemt. Dit, in schrille te- nstelling tot het recente •rieden, toen de Konink- jke Nederlandse Atletiek nie met kunst- en vlieg- •erk een enigszins repre- ïntatieve ploeg naar een ergelijke titelstrijd kon fvaardigen. chter, sinds er voor het na- onale loopcorps een aantal ckets Amerika in het voor- itzicht is gesteld, staan de >ppers te dringen. Ie massale belangstelling eeft trainingscoördinator !erman Buuts tot nadenken estemd. Vorig jaar bedankten e toppers voor het WK in het ngelse Gateshead, omdat te- elijkertijd in eigen land bij eldlopen aantrekkelijke prij zen waren te verdienen. Nu is dat anders. Bovendien kondig de Buuts met bondscoach Wim Verhoorn aan een strenge se lectieprocedure toe te passen. Zelfs een hoge klassering tij dens het nationale veldloop kampioenschap op 26 februari in Bergen op Zoom vormt zelfs geen garantie voor deelne- meing aan de mondiale titel strijd. De KNAU zal namelijk ook de financiële consequen ties om een ploeg uit te zen den, die tenminste uit zes da mes, acht heren en één junior zal bestaan, zwaar laten we gen. Wim Verhoorn heeft er trou wens goede hoop op voor New York een meer dan redelijke ploeg samen te kunnen stellen, die de matige prestaties in het verleden kunnen doen verge ten. Verhoorn doelt dan op at leten als tweevoudig nationaal kampioen Stijn Jaspers en steeple-chase-loper Hans Koe- leman. Plannen Meer van de plannen van de nationale top hoopt Verhoorn Wim Verhoorn: strenge se lectieprocedure toepassen. in het weekeinde te verne men, wanneer hij de atleten op midden-en lange afstand bij een heeft in een trainingstage in Egmond aan Zee, waaraan trouwens de bekende interna tionale halve marathon is ge koppeld. Alle nationale toppers dienen zich te onderwerpen aan de jacht op limieten, die bij de marathon op twee uur en der tien minuten staat. Cor Vriend deed inmiddels op Fukuoka een mislukte poging, maar heeft op 4 februari in het ook in Japan gelegen Beppu een nieuwe mogelijkheid. Gerard Nijboer doet medio februari een poging op het Olympisch traject in Los Angeles. Cor Lambregts loopt volgende maand ook een marathon in Tokio, waarin hij een poging doet de limiet te halen. Dit, vermoedelijk in gezelschap van Rudi Verriet, die de plaats inneemt van de met een trai ningsachterstand worstelende Jacques Valentin. De Westlan der liep in het afgelopen na jaar een ontsteking in de lin kervoet op, waarshijnlijk het gevolg van overbelasting, en probeert dit voorjaar zich voor de Olympische Spelen in Los Angeles te kwalificeren. Leon Wijers uit Nijmegen is al naar de Philipijnse hoofdstad Ma nilla vertrokken om zich voor te bereiden op de marathon, die daar op 22 januari wordt gelopen. Volgende week vliegt de Noorhollandse brugwachter Barry Kneppers hem achterna met hetzelfde doel. Vuurdoop Bij de dames ondergaat Eefje van Wissen uit Wijdenes op 28 januari haar vuurdoop temid den van de wereldtop in Osa ka. Carla Beurskens en Annie van Stiphout ontbreken daar om medische redenen. Wim Zeegers (Apeldoorn), Huub Dalebout (Goes) en Richard Vollenbroek (Hengelo) van de nationale B-selectie komen op 12 februari in Koeala Loem- poer in actie. Zij worden dan begeleid door bondarts John IJzerman, die van de bevin dingen in de Maleisische hoofdstad een uitvoering rap port zal samenstellen met het oog op de te verwachten soort gelijke (tropische) omstandig heden tijdens de Spelen van 1988, die in Zuidkoreaanse hoofdstad Seoul worden ge houden. Emiel Hopman op weg naar zijn zevende zege. HAARLEM Emiel Hopman heeft aan zijn kortstondige vrijage met de allrounders-kernploeg geen nadelige invloeden overgehouden. De bollenkweker uit 't Zand behaalde gisteravond in Haarlem zijn zevende marathonzege in dit schaatsseizoen. In een scherpe eindsprint versloeg hij Jan Kooiman en Co Giling. Door de overwinning verstevigde Hopman zijn leiding in het klasse ment om de KNSB-beker. De elfde marathon voor de KNSB-beker was in Haarlem een vlakke wedstrijd, waarin pas veer tien ronden voor het einde de beslissing viel. Op dat moment ontsnapten tien rijders aan de greep van het peloton. Onder de tien bevonden zich de smaakmakers van dit seizoen met uitzondering van Jos Niesten en Dries van Wijhe, die geen aansluiting tot stand konden brengen. Zaalvoetbal- toernooi LFC JEIDEN Indien de weers- terrei nomstandigheden eldvoetbal komend weekein- in de Districten West 2 en est 1 onmogelijk zouden ma- en, organiseert LFC zondag n de Groenoordhal weer een [roots opgezet zaalvoetbaltoer- Aan dit gebeuren zal loor vrijwel alle Leidse voet- alclubs worden deelgenomen. !r zal in drie groepen worden [espeeld: eerste teams, tweede earns en A-junioren. Het toer- looi zal om 10.00 uur beginnen in zal onder meer door burge- eester Goekoop, wethouder •ick Tesselaar en afdelings- oorzitter Jan Persoon vanaf Ie diverse aftrapstippen wor- len „weggeschoten". De prijs- litreiking (gepland omstreeks 7.00 uur) zal worden verzorgd loor de voorzitter van de CNVB, Jo van Marle. DEN HAAG Bettine Vrie sekoop is op de Europese tafel- tennisranglijst gezakt van de eerste naar de vierde plaats. De oorzaak .voor de terugval ligt in haar gedwongen absen tie door de ziekte van Pfeiffer op de grote, internationale toernooien in de laatste maan den. Op de ranglijst wordt Vriesekoop nu voorafgegaan door drie Oosteuropese speel sters: dë Tsjechoslowaakse Ma rie Hrachova en de Russinnen Valentina Popova en Flioera Boelatova. De internationale rentree van Vriesekoop valt samen met de jaarlijkse Top-12, die begin fe bruari in Bratislava wordt ge houden. De speelster van Avanti wil daar haar krachten meten met de concurrentie met het oog op de Europese kampioenschappen in Moskou (half april), waar zij twee titels zal verdedigen. Het herstel na haar langdurige ziekte verloopt volgens sche ma. Zij traint dagelijks weer drie uur en zal op 14 januari in Hazerswoude met José en El len Bakker het damesteam van Avanti vormen in de Eu ropa Cup-wedstrijd (kwartfi nales) tegen het Hongaarse Kanizsa Butorgyar. Daarna zal zij weer deel uitmaken van het herenteam in de nationale competitie. Na de Top-12 zal de trainingsarbeid opgevoerd MUHLEN Paul Schocke- möhle zal dit jaar niet aan wedstrijden om de Wereldbe ker deelnemen. De Europese springruiterkampioen wil zich met zijn paard Deister volledig pp de Olympische Spelen in Los Angeles concentreren. LUNCHEN De Westduitse (dames- en herenkampioen, Manuela Rubens en Norbert Schramm hebben het vertrou wen in hun trainer Erich Zpl- ler opgezegd. Zij vertrokken donderdag zonder hem naar Boedapest, waar volgende week de Europese Kampioen schappen kunstrijden worden gehouden. GORSSEL Het nationale junioren-volleybalteam heeft de serie oefenwedstrijden te gen het Engelse seniorenteam zonder nederlaag afgesloten. Jong Oranje won de vierde confrontatie met 3-1 (15-12, 14-16, 15-5, 15-4). PERTH Huub van Boeckel is tijdens het internationale tennistoernooi om de West- australische titels in Perth in de eerste ronde uitgeschakeld. De Hagenaar verloor in twee sets van de Amerikaan Brian Levine. De setstanden waren 4-6, 3-6. BEEK Sittardia heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Neder landse beker. Sittardia won de wedstrijd in Beek tegen Blauw Wit met 17-16 na een rust stand van 10-7. LUZERN De 20-jarige Sovjetrussische schaker Gari Kasparov heeft op de nieuwe ELO-ranglijst wereldkampioen en landge noot Anatoli Karpov overvleugeld. Kasparov heeft per 1 januari 2710 punten, tien meer dan Karpov, die tweede is. De Zwitser Viktor Kortsjnoj en de Joegoslaaf Ljubomir Ljubojevic delen de derde plaats op eerbiedige afstand (2635 punten). Jan Timman bezit 2610 punten en deelt de dertiende positie met de Brit An thony Miles en de Hongaar Zoltan Ribli. Bij de top twintig bevinden zich negen schakers uit de Sovjet- -Unie, twee uit Hongarije en twee uit Groot-Brittannië. Slechts vier schakers uit de top nemen vanaf 13 januari in Wijk aan Zee deel aan het Hoogovenstoernooi. Dat zijn Kortsjnoj, de Zweed Ulf Andersson (vijfde met 2630 punten), de Westduitser Robert H:ubner (achtste, 2620) en Miles. Bij dé dames staat voor het eerst sinds jaren geen speelster uit de Sovjet-Unie bovenaan. De jonge Zweedse Pia Cramlin voert de ranglijst aan met een totaal van 2405 punten. Dat is twintig pun ten meer dan wereldkampioene Maja Tsjiboerdanidze. Cramlin Wordt gevolgd door zes speelsters uit de Sovjet-Unie. ieuwe ELO-lijsten zien er als volgt uit: heren: 1. Gari Kasparov (Sov) 2710 punten; 2. Anatoli Karpov (Sov) 2700; 3. Viktor Kortsjnoj (Zwi), Ljubomir Ljubojevic (Joe) 2635; 5. Ulf Andersson (Zwe), .Rafael Vaganian (Sov) 2630; 7. Lajos Portisch (Hon) 2625; 8. Robert Hiibner (WD1), Michael Tal (Sov) 2620; 10. Vlastimil Hort (Tsj), Lev Poloega- jeVski (Sov) en Boris Spasski (Sov) 2615; 13. Antony Miles (GBr), Zoltan Ribli (Hon) en Jan Timman (Ned) 2610; 16. John Nunn (GBr) en Vassili Smislov (Sov) 2600; 18. Walter Browne (VSt) 2585; 19. Tigran Petrosjan (Sov) en Oleg Romanisjin (Sov) 2580. Dames: 1. Pia Cramlin (Zwe) 2405 punten; 2. Maja Tsjiboerdanidze (Sov) 2385; 3.1 Nana Alexandria (Sov) 2370; 4. Nona Gaprindasjvili (Sov) 2330; 5. Elena Ahmilovskaja (Sov) 2300; 6. Nana Joseljani (Sov) 2290; 7. Marta Litinskaja (Sov) 2280; 8. Agnevska Brustman (Pol), Barbara Hund (WD1) en Tatjana Le- matsjko (Zwi) 2270. worden. Deelneming aan open kampioenschappen is afhanke lijk van het genezingsproces. In Bratislava zal een drietal markante speelsters ontbre ken. De piepjonge winnares van het vorig jaar.de Roe meense Olga Nemes, is van de ranglijst afgevoerd na haar vlucht naar het westen. Vrie- sekoops aarstrivale Jill Ham- mersley en de Hongaarse Judit Magos behoren niet meer tot de beste twaalf. Bij de heren zijn de Zweden oppermachtig. Appelgren, Waldner en Lindh nemen de eerste drie plaatsen in. Op de Top-12 ontbreken grote namen als Stellan Bengtsson, Istvan Jonyer en Gabor Gergely. Te rug is Tibor Klampar, zij het bescheiden als negende geklas seerd. De Europese ranglijsten zien er als volgt uit: Heren: 1. Appelgren (Zwe); 2. Wald ner (Zwe); 3. Lindh (Zwe); 4. Secretin (Fra); 5. Kalinic (Joe); 6. Douglas (GBr); 7. Grubba (Pol); 8. Surbek (Joe), 9. Klampar (Hon); 10. Orlowski (Tsj); 11. Pansky'(Tsj); 12. Carlsson (Zwe). Dames: 1. Marie Hrachova (Tsj); 2. Valentina Popova (Sov); 3. Flioera Boelatova (Sov); 4. Bettine Vriese koop (Ned); 5. Gabriella Szabo (Hon); 6. Zsuzsa Olah (Hon); 7. Branka Bati- nic (Joe); 8. Kirsten Krüger (WD1); 9. Inna Kovalenko (Sov); 10. Marie Lindblad (Zwe); 11. Edit Urban (Hon); 12. Karen Witt (GBr). HILVERSUM De Nederlandse sportpers heeft de zwemster Conny van Bentum en de atleet Rob Druppers gekozen tot res pectievelijk sportvrouw en sportman van het jaar 1983. Sport ploeg van het jaar werd de Nederlandse dameshockeyploeg. De bij de onderscheidingen behorende prijzen werden gisteravond uitgereikt in een uitzending van het Nationaal Sportgala, een evenement van de AVRO en de Nederlandse Sportfederatie. Conny van Bentum veroverde zes medailles tijdens de Europese titelstrijd in Rome. Druppers bekroonde het seizoen met een tweede plaats op de 800 meter bij de wereldkampioenschappen in Helsinki. In het voorjaar van 1983 behaalde de nationale da meshockeyploeg in Koeala Loempoer het wereldkampioen schap. De Tom Schreursprijs, een aanmoedigingsprijs, ging naar de schoonspringende broer en zus, Edwin en Daphne Jongejans. Daphne veroverde brons tijdens de EK in Rome en Edwin be haalde o.a. ooit een officieuze jeugdwereldtitel. Gewenst decor Na weken zonder sneeuw is gisteren dan een flink pak gevallen en kreeg Sarajevo eindelijk het voor de met rasse schreden naderende Olympische Winterspelen gewen ste decor. Er viel zelfs zoveel sneeuw, dat bulldozers in allerijl de wegen naar de Olympische arena's begaanbaar moesten maken zoals hier in Jahorina, waar de afda ling van de skidames zal plaats hebben. TAMANRASSET De Belg Jacky Ickx en de Franse filmster Claude Brasseur, de gedoodverfde winnaars voor de zesde editie van de autorallye Parijs-Dakar, zijn tijdens de 667 kilometer lan ge etappe van In Salah naar Tamanrasset in grote problemen gekomen. De winnaars van vorig jaar zagen het elektrische cir cuit van hun Porsche 911 in vlammen opgaan. Desondanks kwa men zij toch op tijd bij de controle aan en besloten door te gaan in de monsterrit. Georges Groine, de winnaar van het vorig jaar in de vrachtwagen klasse boven de tien ton, startte niet eens. De vooras van zijn truck had het begeven. „Jammer", aldus de leider in het klassement van de zware trucks, de Brabander Jan de Rooy. „Nu zal het gevaar ongetwij feld komen van de Fransman Martinez". De Rooy vertrok met een achterstand van drie uur en 41 minuten op de leider in het totale autoklassement de Fransman Gabreau en begon evenals woensdag aan een inhaalrace, die hem niet alleen opnieuw de eerste plaats in het dag- en algemeen klassement van de vracht wagens opleverde, maar tevens in de totale klassering van de vierwielers naar een plaats bij de eerste honderd voerde. Wijzigingen in programma zaalhandbal DEN HAAG In het pro gramma voor de zaalhandbal competitie is een aantal wijzi gingen aangebracht. De Haag se derby tussen de herenploe- gen van Van Eijmeren/Her mes en Duijvestein Winter sport/Hellas wordt zoals vast- beroering ontstaan over de tijdstippen. Uit publicitaire overwegingen heeft het Nederlands Handbal Verbond Hellas-Niloc ver vroegd naar 13.00 uur. Het duel heeft plaats in Sporthal Ockenburgh. Dit had weer tot gesteld zondag om 15.00 uur gevolg, dat de damesontmoe- gespeelde in de Voorburgse sporthal De Vliegermolen. Daar praktisch tegelijkertijd de damestopper in de eredivi sie Hellas-AMC/Niloc was vastgesteld (14.30 uur in Sport - ting Hellas 2-Hercules is ver schoven naar 12.00 uur in Sporthal De Blinkerd. Daar aan zullen van Hellas Lucien- ne Korving (gebroken teen) en Renate Hankel (knie in gips) ROME De belangstelling voor de voetbalwedstrijden in de eerste divisie van de Italiaanse competitie heeft een enorme vlucht genomen. Op de eerste veertien wedstrijddagen kwam een half miljoen mensen meer af op de duels. De stadions werden gevuld met in totaal 4.216.576 voetballiefhebbers, een gemiddelde van 42.165 toeschouwers per wedstrijd. Dat is 8000 meer dan in het vorige recordseizoen 1980-1981. Uiteraard is met het bezoekersaantal ook de hoogte van de re cettes aanzienlijk toegenomen. De zestien clubs in de hoogste af deling mochten in totaal 45 miljard lire (ongeveer tachtig mil joen gulden) in ontvangst nemen, vier miljard lire (ongeveer 7,3 miljoen gulden) meer dan in 1980-1981. Bijzonder grote aantrek kingskracht op de toeschouwers oefenen Internazionale en AS Roma uit. De club uit Milaan lokt gemiddeld 53.296 fans naar het Guiseppe Meazzastadion (vroeger San Sirostadion genaamd). De recette tot nu toe in het Olympisch stadion van Rome is on geveer anderhalf miljoen gulden. Als de belangstelling voor AS Roma op gelijke hoogte blijft wordt de totaalrecette voor dit sei zoen ongeveer 20 miljoen gulden. Van inwoners uit de steden met twee clubs in de hoogste divisie besteden de Romeinen (AS Roma en Lazio) het meeste geld aan het voetbal: tot nu toe in totaal 16,8 miljoen gulden. Voor de Mi- lanezen (Inter en AC Milan) is dat 13,5 miljoen gulden en voor de inwoners van Turijn (AS Torino en Juventus) 11,2 miljoen gulden. hal Ockenburgh) was er enige niet meedoen. Bij de herenderby Hermes- Hellas, waarvoor de spanning door de posities van de teams in de eredivisie aan de voora vond al zeer groot is, spelen naar alle waarschijnlijkheid Robin van Olphen (Hermes) en Kees Meeuwisse (Hellas) na enige tijd -afwezigheid wegens blessures weer mee. sportuitslagen SCHAATSEN Marathon om KNSB-Cup in Haar lem: 1. Emiel Hopman; 2. Jan Kooi man; 3. Co Giling; 4. Jos Pronk. 5. Henk Porlengen; 6. Lex Casemier; 7. Eef Rouwgoor; 8. Ludwig Meijering, 9. Lubbert van der Molen; lO.Jan van Cappelle. Algemeen klassement na elf wed strijden: 1 Hopman 212.7 punten; 2 Pronk 208,2; 3 Giling 170.0; 4. Kooi man 154.0; 5. Van Wijhe 141,1; 6. Niesten 135,0. TENNIS WK dubbel in Londen: Peter Fle ming/Fritz Bühning (VSt)- Kevin Curren/Steve Denton (ZAF/VSt) 6-4. 3-6. 7-6. 3-6. 6-4; Heinz Günthardt- /Balasz Taroczy (Zwi/Hon)-Anders Jarryd/Hans Simonsson (Zwe) 7-6. 4- 6. 6-3, 2-6. 4-6). VOLLEYBAL Internationaal damestoernooi in Bremen: West-Duitsland - Cuba 0-3 (12-15. 11-15, 9-15); China - Zuid-Ko- rea 3-0 (15-6. 15-5. 15-4); Nederland- Verenigde Staten 0-3 (1-15. 2-15, 5- 15). Stand: 1 China 2-4 (6-0); 2. Verenig de Staten 2-4 (6-1); 3 Cuba 2-2 (3-3); 4. West-Duitsland 2-2 (3-4); 5. Zuid- -Korea 2-0 (1-6); 6. Nederland 2-0 (1-6).

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13