Bobby Fischer, eenzaam schaakgenie Peter Post boos op amateurs De Rooy mikt op hoge klassering Hopman kiest voor marathon SPORT CcidócSomant donderdag 5ianuari1984 pagina 6 Harm Wiersma: Ton Sijbranda van eerste plaats verdrongen. Wiersma eerste op ranglijst d ROTTERDAM Harm Wiersma's wereldtitel bij het w dammen mag dan nog niet door alle landen zijn erkend, de Fries staat wel sinds 1 janu- *-» ari 1984 eerste op de wereld- d< ranglijst van de internationale ai damfederatie. Ton Sijbrands, |a die bij de vorige lijst de koppo- sitie innam, is afgevoerd. Hij is evenals Drost, Koeperman en Hugo Verpoest het slachtoffer p geworden van het „schonings- h' proces" van de internationale di federatie. Daarbij werden degenen, die minder dan vijftig gekwalifi- F ceerde partijen speelden, niet J51 meer opgenomen. b Oud-wereldkampioen Jannes Sf van der Wal staat twaalfde, rf, één plaats lager dan op de O voorgaande lijst. Van der Wal Vj zakte door zijn slechte resulta- ten bij het nationale kampi oenschap en de achtkamp in Amsterdam tot in de twintig, maar steeg weer door het re sultaat van de tweekamp te gen Wiersma, die hij krap aan verloor. De lijst ziet er per 1 januari 1984 als volgt uit: 1. Wiersma (Ned) 2417 pnt, 2. Wirny (Sov) 2409; 3. Clerc (Ned) 2402; 4. Tsjegoljev (Sov) 2387; 5. Mo- giljanski (Sov) 2377; 6. Mitjanski (Sov) 2376; 7. Beljakin (Sov) 2371; 8. Gantwarg (Sov) 2370; 9. Dybman (Sov) 2369; 10. Kaplan (VSt) 2368; 11. Korenevski (Sov) 2350; 12. Van der Wal (Ned) 2348. sportuitslagen PAARDESPORT Koersen in Nootdorp EERSTE KOERS. 2000 m: 1. Yellow Hanover (A.J. Mollema) 1.28,9; 2. Ylissa Hage; 3. Wilco Qulnio. Toto: winnend f. 2,70; plaats f. 2,10 f. 3,00 f. 4,10; koppel f. 16,00; trio f. 463,20. TWEEDE KOERS, 2380 m: 1. Wallis (G.G.M. Gommans) 1.26,7; 2. Vida Nora; 3. Victor Labora. Toto: winnend f. 11,90; plaats f. 2,10 f. 2,00 t. 4,00; koppel f. 23,40; trio f. 601,10. DERDE KOERS, 2000 m: 1. Vitalis (B. Tijm) 1.26,1; 2. Valda S; 3. Volita W. Toto: winnend t. 32,10; plaats f. 2,30 f. 1.50 f. 6,60; koppel f. 80,80; trio f. P 4129.70. Niet gestart Ufo Bloemlust. R< VIERDE KOERS. 2000 m: 1. Uiltje Ha- L nover (J.A. de Rijk) 1.24,2; 2. Urica L Regina; 3. Unette Bush. Toto: win- f nend f. 28,50; plaats f. 5,60 f. 4,10 f. Jr 1,30; koppel f. 165,40; trio f. 2058,80. kü VIJFDE KOERS. 2000 m: 1. Ulexis W W (A.T. Knljnenburg) 1.26,7; 2. Wladimir U( J; 3. Wheeping Willow. Toto: winnend f. 12,00;-plaats f. 2.40 f. 1.60 f. 4,80; fe koppel f. 35.90; trio f. 452,80. Stl ZESDE KOERS, 2000 m: 1. Walram S |o (W.C.M. Duivenvoorden) 1.23,5; 2. Je Ulino Buitenzorg; 3. Wilster Ketlik. ec Toto: winnend f. 2,20; plaats f. 1,20 f. 1.30 f. 1.50; koppel 3,50; trio l.™ 22,30. Niet gestart Vedette Hanover. D' ZEVENDE KOERS. 1660 m: 1. Tera- V. ling du Bois (A.J. Mollema) 1.24,4; 2. fr, Udilia B; 3. Veldbloem. Toto: winnend 1 f. 2.80; plaats f. 1,30 f. 1.80 f. 1.60; ?0 koppel f. 11,10; trio f. 192,30. )'e- ACHTSTE KOERS. 2000 m: 1. Victor te Scott (T. Smeding) 1.24.5; 2. Whippet Postille; 3. Theodora Lobell. Toto I winnend f. 1.70; plaats f. 1.10, f. 1.10, f. 1.40; koppel f. 1.70; trio f. 21.10. Niet gestart Tromp Bestevaer. NEGENDE KOERS, 2000 m: 1. Poetje Patje (S. A. Hartman) 1.23.5; 2. Um- berto K; 3. Tlvoli Hazelaar. Toto win nend f. 3.50, plaats f. 1.30, f. 2.30, f. 1.70; koppel f. 6.60, trio f. 37.50. Niet - gestart Romeo Supreme TIENDE KOERS, 2380 m: 1. Urian N (T. Smeding) 1.26.4; 2. Signeur Prin ces. 3. Sultana Norton. Toto winnend f 1.40, plaats f. 1.40, f. 1.30, f. 2.90, koppel f. 7.20, trio f. 175.70. Niet ge start Trinqueur. ELFDE KOERS. 2000 m: 1. Win van Neerbeek (W. A. M. van Buytene) 1.26.7; 2. Vinga; 3. Wonder Top. Toto winnend f. 2.40, plaats f. 1.50. f. 4.70, koppel f. 18.70, trio f. 74.60. Niet ge start Woudrina, Vichy Buitenzorg en Vorstin. Totale totalisator-omzet: f. 320.630,- SCHAKEN Internationaal toernooi In Hastings: Hebden (GBr)-Kudrin (VSt) 1-0, Mar-1 tin (GBr>-Alburt (VSt) 1-0. i Stand aan kop na vier ronden: U Hebden en Martin (GBr) 3,5 punt; 3. Csom (Hon), Karlsson (Zwe), Short i (GBr) 2.5. SKIËN Vierschansenspringtoernooi in Inns- bruck: 1. Weissflog (ODI) 224,1 pun ten; 2. Nykanen (Fin) 207.6; 3. Puik-1 konen (Fin) 205.4; 4. Oostwald (ODI) 200,3; 5. Fidjestöl (Noo) 198.2. Stand klassement wereldbeker: 1. Nykanen 92 punten; 2. Weissflog en Ulaga 70; 4. Hastings 69; 5. Bulau (Can) 58; 6. Opaas (Noo) 54. TENNIS l WK dubbelspel in Londen: Peter Fle- ming/Fritz Bühning (VSt)-Anders Jar-1 ryd/Hans Simonsson (Zwe) 6-4, 6-4, 6-3; Tomas Smid/Pavel Slozil (Tsj)- en Tom Gullikson (VSt) 6-4, 6-7. 6-4, 4-6, 6-2. VOLLEYBAL Internationaal dameatoemooi in Bremen: China-Cuba 3-0 (15-11, 15- 1, 15-9); Nederland - West-Duitsland 1-3 (7-15, 9-15, 15-8, 8-15); Verenig de Staten - Zuid-Korea 3-1 (15-11, 7- 15. 15-4, 17-15). 1 Nederlaag voor Wilander CHICAGO Mats Wilander heeft gisteren een nederlaag geleden in twee sets tegen Wojtek Fibak (7-6, 7-5) in het toernooi van Rosemont, vlak bij Chicago. In Rosemont komen acht spelers uit, die een halve com petitie afwerken in twee groepen van vier. De nederlaag van Wilander betekent dus niet dat de nummer vier van de wereld ranglijst is uitgeschakeld voor de halve fina les. Eerder versloeg Wilander al de Ameri kaan Jimmy Arias (6-2, 3-6, 6-3). Yannick Noah wees de Amerikaan Gene Mayer te rug met 6-3, 6-2. Eerder leed de Fransman, die zijn rentree na een blessure-periode mocht vieren, een nederlaag tegen Andreas Gomez uit Ecuador. De Tsjechoslowaak Ivan Lendl won gemakkelijk van zijn coach Wojtek Fibak uit Polen (6-4 6-1). Schaakfestival met 48 deelnemers AMSTERDAM Het internatio nale schaakfestival, dat dit jaar van 16 tot 28 juli in Amsterdam plaats heeft, krijgt in het groot- meestertoernooi 48 in plaats van 32 deelnemers. De schakers, die negen ronden spelen volgens het Zwitserse systeem, worden in twee groepen van 24 verdeeld. Tot de uitgenodigde grootmeesters behoren: Timman, Sosonko, Van der Wiel en Ree (allen Neder land), Kortsjnoj (Zwitserland), Po- loegajevski (Sovjet-Unie), Chand ler (Engeland) en Sax (Hongarije). Het prijzenfonds bedraagt onge veer 45.000 gulden. GULLIT EN VAN GAAL NIET IN ZAALFINALE ZEIST Er zullen geen spelers van Feyenoord en Sparta deel nemen aan de eindstrijd van het KNVB zaalvoetbaltoernooi. Hans Kraay, coach van het team van de All Stars, had zaterdag avond in het Sportpaleis Ahoy' graag de beschikking gehad over Ruud Gullit en Louis van Gaal, maar hun respectievelijke werk gevers oordeelden dat het optreden in de zaal niet strookt met de voorbereiding op het tweede deel van de competitie. Het team van de All Stars, dat met Ajax, Haarlem en Roda JC doordrong tot de halve finales, ziet er nu als volgt uit; Jan Jong bloed (Go Ahead Eagles), Hugo Hovenkamp (Wacker Inns bruck), Jan Zwarthoed (Volendam), Jan Wouters (FC Utrecht), Gert Kruys (FC Utrecht), Frans Hoek (Volendam), André van der Ley (Bahrein). Zaterdag komt eveneens Jesper Olsen voor het eerst na lange tijd in actie. Trainer Aad de Mos van Ajax beschouwt het zaalvoetbaltoernooi als een uistekende test voor de Deense linksbuiten. Het programma op 7 januari lyidt: 19.00 uur All Stars-Haarlem, 20.10 uur Ajax-Roda JC, 22.00 uur finale. Sponsoring Olympische fakkelloop niet in trek LOS ANGELES Het idee van het organisatie-comité om de Olympische fakkelloop van New York naar Los Ange les per kilometer door het bedrijfsleven te laten sponsoren, is in het geheel niet aangeslagen. Tot dusverre zijn slechts 2000 van de in totaal 10.000 km lange tocht „verkocht" raison van 3000 dollar per kilometer. Het Olympisch vuur, dat op 8 mei vanuit Griekenland in New York aankomt, zou volgens de plannen door de vijftig staten van de Verenigde Staten worden gevoerd en op 28 juli het Olympisch Stadion van Los Angeles worden bin nengedragen. Tot dusverre hebben slechts 26 steden in ne gentien bondsstaten zich als etappe-plaats aangemeld. Vol gens Harry L. Usher, de vice-president van het organisa tie-comité, bestaat de kans, dat tijdens de Winterspelen de belangstelling voor de fakkelloop aantrekt. In elk geval zal de kilometerprijs niet omlaag gaan. Het is de bedoeling dat de winst ten goede komt aan sportverenigingen en jeugd organisaties in de Verenigde Staten. Smeding succesvol in Nootdorp NOOTDORP Het is niet een allerdaags ge beuren, dat kampioenspikeur Smeding op de draversbaan van Nootdorp met zijn paarden aan de start komt. Men heeft echter momenteel geen andere keus. In de komende wintertijd koerst Wolvega niet op woensdag en zijn ook de noordelingen op de kleine baan van Noot dorp aangewezen. De trainers, die regelmatig de meeting op Nootdorp bezoeken, zijn hier ze ker niet mee ingenomen. De aanmelding van paarden voor de draverijen in Nootdorp is veel te groot. Gisteren moesten vele worden uitge loot. Smeding kwam niet voor niets. Hij zegevierde met Victor Scott voor de derde achtereenvol gende keer en bracht voor de derde keer op rij Urian N winnend over de finish. Zijn streekge noot Arnold Mollema won ook twee keer. Eerst met Yellow Hanover en later op de middag met Teraling du Bois. PASADENA Hij stond bekend als Amerika's schaakgenie. Een briljan te, excentrieke en eenza me man, die op 29-jarige leeftijd wereldkampioen schaken werd en een storm van schaakenthou- siasme over de Verenig de Staten liet gaan. Nu, elf jaar na het veroveren van de wereldkroon, leeft Bobby Fischer vol gens vrienden in goedko pe hotelletjes in Pasade na, aan de rand van Los Angeles. Hij geeft vaak gefingeerde namen op en leeft hoofdzakelijk van de honoraria voor de boeken, die hij heeft ge schreven, en die nog al tijd gretig worden aange schaft door de schaak- liefhebbers in alle delen van de wereld.- Enkele maanden voordat de wereldtitel schaken opnieuw op het spel zal staan tussen kampioen Anatoli Karpov en de winnaar van de twee kamp Gary Kasparov-Vasili Smislov is Fischer buiten de schaakwereld een vergeten man, die slechts met zichzelf schaakt en nooit in het open baar treedt. Zijn vrienden weigeren meestal over de handel en wandel van het voormalige schaakwonder kind te spreken. Zodra zij hun mond open doen over het „andere" leven van Fi scher kunnen zij zich be schouwen als ex-vrienden. Geheime dienst Volgens een van die vroegere vrienden verkeert Fischer, veertig jaar en nog steeds vrijgezel, in de veronderstel ling dat de Russische gehei me dienst hem in de gaten houdt. Dat zou dan zo moeten zijn wegens de overwinning, die Fischer in 1972 in Reyk javik behaalde op de Sovje trus Boris Spasski. Vast staat dat Fischer ver scheidene malen financieel uiterst aantrekkelijke aanbie dingen heeft gehad om de monstratiewedstrijden te spe len. „Hij heeft al heel wat geld afgeslagen", aldus een ex-vriend. Fischer zou de meeste tijd in zijn goedkope hotelkamers doorbrengen met slapen en schaken. Hij zou bij zonsondergang al naar bed gaan en pas tegen de middag weer opstaan. Soms gaat hij de straat op, voorna melijk om op bibliotheken naar de nieuwste schaakboe ken te zoeken. Op zijn kamer vallen drie zaken in het oog: schaakuitgaven, sinaasappels en kannen met vitaminerijke dranken. Bobby Fischer: buiten de schaakwereld een onbekende geworden. Fischer, die ooit 21 partijen achter elkaar won van groot meesters, werd destijds niet alleen beroemd door zijn in-' drukwekkende, veelal uiterst aggressieve schaakpartijen. hij kwam ook herhaaldelijk in het wereldnieuws wegens klachten over de hem storen de aanwezigheid van televi siecamera's bij tweekampen, de afmetingen van de ge bruikte schaakborden, de stoelen waar hij op moest zit ten, de reglementen en niet te vergeten het prijzenfonds. In Reykjavik, aan de voora vond van zijn geruchtmaken de tweekamp met Boris Spasski, bleef Fischer op zijn hotelkamer totdat het groot ste deel van zijn eisen inge willigd was. De toenmalige voorzitter Max Euwe van de internationale schaakfedera tie (FIDE) moest al zijn im provisatietalent aanwenden om de match te redden. Op het laatste moment schoot een Engelse sponsor te hulp, zodat het prijzenfonds ver hoogd kon worden tot 156.000 dollar. Veel later zou Fischer een aanbod van drie miljoen dollar weigeren voor een tweekamp met Anatoli Karpov in de Philippijnen. Sekte Nadat Fischer eenmaal we reldkampioen was geworden werd hij lid van de sekte „Church of God", die het hoofdkwartier in Pasadena had. Fischer schonk deze re ligieuze groepering ook een deel van het zojuist verdien de prijzengeld. De leider van de secte, Herbert Armstrong, schreef n het midden van de jaren vijftig een pamflet met de titel „Een profetie van 1975". Daarin stond onder meer dat Jezus Christus op aarde zou terugkeren in 1975 nadat Verenigd Europa een aanval met kernwapens had uitgevoerd op de Verenigde Staten. Toen deze voorspel ling niet uitkwam verliet Fi scher de secte. Twee jaar geleden produ ceerde Fischer, onder meer auteur van de bestseller „My 60 memorable games", een miniboekje van veertien pa gina's, genaamd „I was tortu red in the Pasadena jailhou- se" (Hoe ik gemarteld werd in de gevangenis van Pasade na). In het werkje tekende Fischer zijn ervaringen op met de politie toen hij in mei 1981 per abuis werd aange zien voor een voortvluchtige bankrover en werd gearres teerd. Volgens Fischer werd hij daarbij helemaal uitge kleed en aan barre tempera turen blootgesteld. De politie ontkende de beschuldigin gen. Het boekje, dat slechts een dollar kostte, werd een gewild verzamelobject Vele schaakenthousiasten in de Verenigde Staten en ook ver daarbuiten hopen dat Fi scher eens een comeback zal maken als schaakgrootmees ter. Volgens mensen, die hem van nabij hebben meege maakt, heeft Fischer nog niets aan schaakkennis en -kunde ingeboet en zou hij met gemak weer kandidaat voor de wereldtitel kunnen worden. Maar alleen Fischer zelf zou de vraag kunnen be antwoorden of, en wanneer een dergelijke terugkeer in de schaakwereld tot de mo gelijkheden behoort. PARIJS-DAKAR EIST ZWAARGEWONDE IN SALAH De DAF-équipe van Jan de Rooy heeft in de ral- lye Parijs-Dakar de 800 km lange etappe van Algiers naar El Golea ondanks twee lekke banden volbracht in zeventien uur, één uur binnen de tijdslimiet. In de klassementsproef, waar nog geen tijdstraf was opgelopen, passeerde de zware truck van de Nederlandse ploeg meer dan honderd deelnemers uit andere klassen. Bovendien arriveerde De Rooy drie uur eerder dan de Franse rivaal Groine in In Salah. Nu het zo goed gaat, wil Jan de Rooy ook zo hoog mogelijk proberen te eindigen in het alge meen klassement. „Morgen (vandaag, red.) naar Tamanrasset ga ik echt gas geven", meldde de Eindhovenaar bij aankomst in In Salah. Sinds gisteren is het ernst in de rallye Parijs-Dakar. De deelne mers vertrokken 's morgens in alle vroegte vanuit El Golea voor een verbindingsrit van 120 km naar Chebaba, gevolgd door een klassementsproef van 398 km. Deze snelheidsproef leverde de nodige problemen op voor verschillende deelnemers. De Merce des van Vic Elford had een ongeluk, waarbij de navigator Crets zwaar gewond raakte. Ook de Franse coureur Bernard Darni- che, rijdend in een fabrieks-Lada staakte met een beschadigd carter de strijd. Bij de automobiêlen verloor Jacky Ickx niet minder dan 27 mi nuten op de eerste aankomende Range Rover bestuurd door Je an-Pierre Gabreau. Bij de motorfietsen finishte de nummer twee van vorig jaar Patrick Dobrecq als e jaar Auriol verspeelde 35 minuten. Opnieuw Weissflog INNSBRUCK De negen- tien-jarige skispringer Jens Weissflog uit Oost-Duitsland heeft de derde wedstrijd van de vierschansentoernee ge wonnen. Weissflog werd in Innsbruck gevolgd door de Finnen Matti Nykanen en Jari Puikkonen. Weissflog, die sprongen maakte van 101 en 107,5 meter maakte, verbeter de zodoende zijn leidende posi tie. De Oostduitser zegevierde ook op Nieuwjaarsdag in Gar- misch Partenkirchen. Geels stopt BREDA Ruud Geels stopt met voetbal. De kalende spits van NAC heeft gisteren beslo ten een punt achter zijn car rière te zetten. Geels, die mo menteel geblesseerd is, vroeg zelf om ontbinding van zijn nog voor anderhalf jaar lopen de contract, omdat hij in Breda geen plezier meer beleefde in zijn sport. Geels besloot tevens niet naar een andere club uit te kijken. 'T ZAND/DEN HAAG Emiel Hopman zal geen poging meer doen zich te kwalificeren voor de Olympische Winterspelen in Sarajevo. De twintigja rige schaatser, die bij het nationaal kampioenschap voor de allrounders bui ten mededinging bewees een puike tien kilometer te kunnen rijden, heeft gekozen voor het mara thonschaatser In de strijd om de KNSB-Cup heeft Hopman momenteel de leiding en hij heeft goede vooruitzichten om de beker voor de eerste keer te winnen. Volgend seizoen zal Hopman hoogstwaarschijnlijk deel uit maken van de allroundploeg van coach Henk Boer. Hopman nam zijn beslissing gisteren na een gesprek met Jan Klok, de waarnemend voorzitter van de KNSB. Klok, tevens voorzitter van de Lan delijke Technische Commissie marathon, wilde de Westfries een tweede kans geven zich te plaatsen voor de Olympische 10.000 meter. Zeker, nadat Hopman tijdens de nationale allroundtitelstrijd buiten me dedinging tot 15.16,55 was ge komen; een prestatie waartoe erkende allrounders als Frits Schalij, Yep Kramer en Rolf Sibrandy op dat moment niet in staat waren. Boer erkende het talent van Hopman, maar hij wilde hem niet meer laten meedraaien in de selectieprocedure voor Se- rajevo. Boer bood Hopman één mogelijkheid om zich ander maal waar te maken: een ge westelijke wedstrijd in Haar lem op 31 januari. Op die dag staat evenwel ook een mara thon voor de KNSB-Cup ge programmeerd. Klok betreurt de gang van za ken, maar begrijpt, dat er voor Hopman op langebaan-gebied dit jaar geen reële mogelijkhe den meer zijn zich te bewijzen. Klok: „Van alle kanten heb ik adhesie-betuigingen gekregen voor Hopman. Er is mij geld aangeboden om hem naar In zeil te sturen. Na het gesprek met het NOC heb ik begrepen, dat het onverstandig zou zijn Hopman te adviseren de kans op Sarajevo te wagen". Diego Maradona heeft weer reden tot lachen. De Ar gentijnse voetbal ster van Barcelo na is gisteren weer in training gegaan, nadat hij sinds 24 septem ber door een en kelbreuk was uit geschakeld. Zijn clubgenoten Bernd Schuster en Quini (links) volgden de eerste trainingsarbeid van Maradona van zeer dichtbij. ROTTERDAM De mo gelijkheid is niet uitgeslo ten dat het volgend jaar vijftien koppels aan de start zullen verschijnen van de Rotterdamse Zes daagse en dat de zoge naamde toekomst-zes daagse voor amateurs tot het verleden zal behoren. Wedstrijdleider Peter Post gistermiddag:,, Er komen bij de amateurs slechts en kele Nederlandse koppels aan de start. Eén van de prominente Nederlandse amateurkoppels, Teun van Vliet en Marco van der Hulst laat het afweten. Van Vliet en Van der Hulst nemen vrij af en willen zich voorbereiden op de weg. Maar ook in Maastricht kwam dit ster ke koppel niet aan de start en ging men naar wedstrijden in Oost-Ber- lijn. Dit is een slechte zaak". Peter Post verder:,, Het sport- .paleis investeert veel in de amateurbaanrenners. Het is dan ook een kwalijke zaak dat de sterke koppels weg blijven. We kunnen beter met de ama teurs stoppen en meer geld gaan besteden aan de profzes- daagse en dan in plaats van dertien koppels vijftien kop pels aan de start te brengen". De Oostduitse wielerbond had twee sterke koppels toegezegd in ruil voor het deelnemen van Van Vliet en Van der Hulst in Oost-Berlijn. Maar de Oostduitsers komen hun belof te niet na. De veertiende Rotterdamse Zesdaagse, de twaalfde van wedstrijdleider Peter Post, wordt zoals bekend van 13 tot en met 18 januari gehouden. Stefan Rooks ontbreekt in het sterke profveld. In Maastricht liep hij een knieblessure op en in overleg met Peter Post heeft hij besloten zich te gaan voorbereiden op het wegsei- zoen en de Rotterdamse „Six" over te slaan. Rentree Danny Clark maakt in Rotter damse zijn rentree met de En gelsman Tony Doyle. Peter Post: „Wij moeten Danny Clark na zijn zware val in de zesdaagse van Frankfurt een kans geven. Hij loopt nog slecht maar volgens hem gaat het op de fiets weer goed. In de zesdaagse van Maastricht kwam dë Duitser Henri Rin- klin ten val. Hij brak zijn en kel. Maar hij komt in de zes daagse van Bremen aan de start. Kennelijk een medisch wonder. Hij verschijnt in de baan samen met Bert Ooster- De mogelijkheid is niet uitge sloten dat er alsnog een plaats in de zesdaagse zal worden in geruimd voor de Belg Eric Vanderaerden. Hij heeft een contract voor Rotterdam op zak maar door de transferperi kelen heeft hij van de Belgi sche wielriidersbond nog geen licentie gekregen. Peter Post: „Mocht hij zijn licentie op tijd krijgen en in Rotterdam wil len starten dan is hij welkom. Desnoods maken we dan door het aan trekken van nog een renner een veertiende kop pel". Peter Post: „Als de amateurs niet willen, dan maar geen Zesdaagse voor hen". René Pijnen en Urs Freuler gaan volgens Peter Post als fa voriet koppel van start. Voor de zesdaagse zijn inmiddels al 22.000 kaarten verkocht. Men verwacht ook dit jaar weer rond de 55.000 toeschouwers. Voor de renners is er weer veel geld te verdienen. Het is voor Peter Post nog steeds niet moeilijk de nodige sponsors te vinden voor de zesdaagse. I

Leidse Courant | 1984 | | pagina 6