r ehoordgezien nracey Ullman: Acteren belangrijker dan zingen Acht omroepen experimenteren met landelijk-regionale radio 1RADIO/TELEVISIE CeicbcSouTcmt DONDERDAG 5 JANUARI 1984 PAGINA 15 UTRECHT KRO, NCRV, Radio Frys- jlan, Radio Noord, Radio Oost, STAD Ra dio Amsterdam, Omroep Brabant en |rOZ gaan op 12, 13, 19 en 20 januari ge zamenlijk experimenteren met een zoge heten landelijk-regionaal geïntegreerd radioprogramma. Mensen die regionale radio ontvangen, kunnen op deze dagen via Hilversum 1 overdag luisteren naar jeen enigszins aangepast programma van KRO of NCRV, dat wordt afgewisseld Idoor vooral nieuwsuitzendingen van de eigen' regionale omroep via het regiona le FM-net. pit is bekend gemaakt op een persconferentie in Utrecht. Initiatiefnemers KRO en NCRV zien het experiment als aanloop voor een per manent landelijk-regionaal programma waar aan alle omroepen meewerken. Dat programma zou vanaf oktober 1985 de lucht in moeten. Het NOS-bestuur heeft zich al eerder positief uitge laten over radio-integratie per oktober volgend jaar. Het bestuur buigt zich in februari over concrete invulling van de 'toekomstradio'. De regionale omroepen, verenigd in Regionale Omroep, Overleg en Samenwerking (ROOS), hebben anderhalf jaar geleden de eerste sugges ties gedaan voor koppeling van landelijke en regionale omroep, met name op het gebied van nieuws en actualiteiten. De luisteraar wordt zo bediend met een samenhangend aanbod van buitenlands, binnenlands en regionaal nieuws, aldus ROOS. Het initiatief van ROOS heeft uit eindelijk geleid tot het vierdaagse experiment. Het landelijk-regionale programma bestaat ruwweg voor 65 procent uit actualiteiten en voor 35 procent uit muziek. Duidelijk voordeel ten opzichte van de huidige situatie is het volle dig benutten van de regionale zenders. Nu is het zo dat een regionale omroep dagelijks 2 tot 3,5 uur in de lucht is en dat de resterende tijd wordt gevuld met de gewone uitzending van Hilversum. Dit 'klakkeloos verdubbelen' be hoort met een aangepast landelijk-regionaal programma tot het verleden. Programmaleider NCRV-radio Paul Hollaar stelde dat het experiment „de markering is van een nieuw radiotijdperk". In de nabije toekomst ziet hij - met behoud van Hilversum 3 en 4 - naast het landelijk-regionale programma op een apart net ook mogelijkheden voor een geva rieerde zender met „het beste van Hilversum 1 en 2". Voorwaarde voor déze 'ingrijpende ver nieuwing' is volgens Hollaar wel dat de minis ter van WVC instemt met de bouw van een aantal nieuwe regionale zenders om een einde te maken aan het huidige gebrek aan zenders. KRO-mediadirecteur Richard Schoonhoven wees in dat verband op de mogelijkheid om in de toekomst radioprogramma's per satelliet uit te zenden (de zogeheten satellietdiffusie). „Sa tellieten zouden voor radio wel eens meer mo gelijkheden kunnen bieden dan we tot nu toe dachten", aldus Schoonhoven. iMSTERDAM „Ik ben geen briljant zangeres. Het is de manier waarop ik de num bers breng, die de mensen :hijnt aan te spreken. Daar om vind ik het maken van vi deo's ook zo leuk. Daarin kan ik acteren en zingen. Maar ik oesef heel goed dat het alle- ïaal heel tijdelijk is. Nu ben ik het snoepje van de week, ïaar over een paar weken .'ordt er misschien gezegd: 'racey Ullman, oh nee afschu welijk. Daarom is acteren be langrijker voor mij dan het taken van plaatjes, al vind ik dat erg leuk. Als ik zestig ben wil ik nog steeds op de plan- leen staan. Ik wil een heel ^öed actrice worden... Dame Tracey Ullman...". 24-jarige actrice, danseres ^n zangeres staat momenteel wolop in de belangstelling. Zo brg zelfs dat ze zich tijdens het Interview vertwijfeld afvraagt pf er niet té veel over haar wordt geschreven, vooral in Sngeland. Tracey Ullman leeft haar landelijke bekend- leid vooral te danken aan [Three Of A Kind", een komi- Jche. tv-serie waarin ze naast ^enny Henry en David Cop- perfield schittert en die later dit jaar ook op de Nederlandse ïlev.isie wordt vertoond. Eer der speelde ze een rol in de tv- drama-serie „MacKenzie" en kreeg ze goede kritieken voor haar rollen in theaterstukken jtoals „The Grass Widow" van 5noo-Wilson. Binnenkort is ze lie zien in de belangrijkste vrouwelijke rol in de Paul McCartney-film „Give My Re tards To Broad Street". „Die rolprent is uitgegroeid veertig minuten du ikende tv-documentaire tot een jolwassen speelfilm. De aller eerste keer dat ik Paul ont moette, was een zenuwslopen de gebeurtenis. Ik was geko zen voor de rol en zat in de make-up-wagen toen ik zijn stem buiten hoorde. Hij kwam binnen en zei: „Hallo Tracey, ik ben Paul". Ik kon nauwe lijks iets zeggen. Na tien minu ten kwam ik een beetje bij. Hij vroeg waar ik woonde en of ik broers en zusters had. Hij bleek een gewoon mens te zijn. Maar ja, The Beatles, dat wa ren goden. Ik herinner mij nog dat m'n moeder me voor mijn vijfde verjaardag mee nam naar een Beatles-concert. gebeuren dat ik het hele con cert onder mijn stoel heb zit ten huilen. Ik kon er niet te gen, ik hield zo veel van ze. Als iemand toen tegen mij had gezegd: als je 23 jaar bent maak je een film met Paul, moet je hem zoenen en tegen hem praten, dan had ik dat nooit geloofd". Royal Shakespeare Company Tracey neemt haar i actrice heel serieus. „Ik zou graag bij The Royal Shake speare Company willen wer ken. Ik ben van plan, mis schien nog dit jaar, een auditie te doen om te kijken of ze mij willen hebben. Het probleem is alleen dat als ze mij aanne men ik een tweejarig contract moet tekenen, waardoor ik erg beperkt zou worden. Ik zou bijvoorbeeld geen platen kun nen maken of televisie doen". Het idee om naast het acteren ook te gaan zingen, kwam van Tim Rice. „We waren allebei te gast in een praatshow op te levisie. Daarin vroeg Tim zich af waarom ik geen platen maakte. Hij zei: In „Three Of A Kind" imiteer je zoveel zan geressen, je zou het zelf eens moeten proberen. Maar ik had geen idee hoe ik dat moest aanpakken. Enige tijd later zat ik bij Tina, mijn kapster en die begon er ook over. Op een ge geven moment boog een dame zich naar mij toe en, terwijl de haarverf van haar afdroop, zei ze: mijn man is eigenaar van Stiff Records. De eerste single die ik opnam „Breakaway", bleef tien maanden op de plank liggen. Iedereen zei dat ik zong zoals Minnie Mouse. Maar met het succes van „Three Of A Kind" werd hij toch uitgebracht. Het werd een hit, ook in landen waar de se rie niet op de televisie werd vertoond. Dat gaf mij meer zelfvertrouwen, waardoor ik wel een elpee wilde maken. Omdat ik helemaal weg ben van kleren uit de jaren zestig en ik songs van Dusty Spring field en Sandie Shaw beter vond klinken dan de nieuwe nummers die ik kreeg aange boden, is „You Broke My He art In 17 Places" een langspe- ler met jaren zestig/begin ja ren zeventig muziek gewor den". Perfecte imitaties „Three Of A Kind" heeft ge durende drie seizoenen op de Engelse televisie'vooral bewe zen dat Tracey Ullman een allround actrice is, die een perfecte imitatie kan neerzet ten. „Ik bestudeer de mensen die ik imiteer op video voor ik ze zelf neerzet. Het zijn ook heel vaak vrienden en kennis- Tracey Ullman in een scène uit haar laatste video „Move Over Darling". Tijdens een lunch voor het in terview, maar ook tijdens het gesprek laat ze in verschillen de toonsoorten en stemmen beroemde en minder bekende mensen de revue passeren. „Ik hou van de verschillende ac centen die je in Engeland en Schotland hebt. Als ik bijvoor beeld in Manchester ben en ik ga met mensen uit die streek om, dan praat ik binnen de kortste keren zoals zij. Sommi ge accenten zijn heel moeilijk, zoals het Jordy-accent. Toen ik werk kreeg aangeboden in Newcastle heb ik het aangeno men. Niet omdat ik die rol zo graag wilde spelen, want ik heb een rot tijd gehad, maar om het accent te kunnen le ren. Ik zal het waarschijnlijk nooit gebruiken, want nie mand houdt ervan, maar het is leuk om zo te kunnen spre ken". Tracey ontdekte op de theater school dat ze met een pruik, wat make-up en een kostuum heel snel niet meer te herken nen was. „Ik heb een heel ge woon gezicht. Mijn vader was Pools. Ik zie er niet erg Brits uit. Met een pruik op lijk ik al heel snel niet meer op mezelf. Door „Three Of A Kind" kreeg ik de gelegenheid dat volledig uit te buiten. In die serie speel ik zowel vrouwen als mannen. In één van de af leveringen zet ik Anthony Blunt uit „Brideshead Revisi- Rechten Al vanaf jonge leeftijd werd Tracey de kant van het thea ter opgeduwd. „Als mijn vader nog had geleefd, was ik waar schijnlijk net als hij rechten gaan studeren. Ik was een pientere leerlinge. Ik heb ook al mijn examens gehaald, maar mijn moeder wilde dat ik ging acteren en zingen. Al op vroe ge leeftijd werden de meubels opzij geduwd zodat ik kon dansen op Beatles-muziek". Hoewel het jaar net is begon nen, is de agenda van Tracey de komende twaalf maanden al weer volgeboekt. Binnen kort vertrekt ze naar Amerika voor een promotie-tournee van een maand. Als ze terug komt moeten er twee nieuwe series worden opgenomen, die momenteel worden geschre ven. De ene speelt zich af in een flat waar vier meisjes wo nen, die elkaar haten. De an dere heet „Faces Of Tracey". Vreemd genoeg wordt deze uitgezonden op de commercië le ITV. „De BBC wilde dat ik nog een seizoen „Three Of A Kind" zou doen, maar Lenny Henry en ik hadden daar geen zin in. We vonden dat de men sen zich met plezier de serie moesten herinneren en niet als een serie, die ooit eens goed is geweest". HANS PIËT HETTY Toch keken we even op van het bericht, dat Hetty Hey- ting van de NCRV, bekend van de „Familie Knots" en van de rubriek „Farce Ma jeure", uit die laatste ru briek was opgestapt. Hele verrassing in het begin van het nieuwe jaar. Dit besluit nam zij op zeer persoonlijke gronden, die zij heeft uit eengezet in een brief aan de NCRV-directie. Zulks dient gerespecteerd te worden, maar veel kijkers zullen haar missen en daarom heb ben we Hetty toch nog even gevraagd waar de moeilijk heden gelegen kunnen heb ben. Liet zij weten, dat zij al die Farce-mannen persoon lijk zeer geschikte kerels vindt, maar haar eigen overwegingen spelen voor haar toch een belangrijker rol. Kwamen wij ook nog even terug op het inter view, dat wij enige maan den geleden met haar had den. Zij droeg bij die gele genheid een corsage in de vorm van een speelse vlin der. Wij vroegen toen of die vlinder daar zat als uiting van levenshouding of louter als versiering. Die vraag hadden wij van haar niet mogen stellen, omdat zij even tevoren er al blijk van had gegeven als een serieu ze vrouw in het leven te staan en haar werk te doen. De „Familie Knots" duurt intussen voort. En dat is knotsgoed, vol lekkere ei gentijdse reacties. En zo. AD Die Ad 's Gravesande van de VPRO is nu dan wel op genomen in de leiding van het Holland Festival, maar hij blijft zijn werk voor de VPRO doen. Bijvoorbeeld zijn vaste rubriek „Tijdsver schijnselen", waarin hij tal van gespreksdeelnemers om zich heen verzamelt, die hun zegje doen over het on derwerp, dat aan de orde is. Opvallend in die praatru- riek is, dat Ad zelf niet veel praat, maar anderen aan het praten zet en tegelijk kans ziet om sprekers die afdwalen weer naar het on derwerp toe te halen. JAN Komende vrijdagnacht van 0.00 tot 07.00 uur op Hilver sum 1 verschijnt Kermit de Kikker, een rol van Wim Schippers. Die gaat met tal van gasten in zee en in de clinch. Een van hen is Jan Lenferink, die met zijn RUR-praatrubriek Veronica in opspraak brengt. Maar ook komt Boudewijn Büch, die voor de VARA zijn neus diep in de boeken steekt. Te horen zijn ook unieke opna men van John Cale. Er ge beurt nog veel meer die nacht, maar met permissie voor wie liever de slaap vat. Toelichting let Nationale 1 Sportgala iOe AVRO-verkiezing van de Sportman, -vrouw en -ploeg 1an het Jaar gebeurt deze keer 17 samenwerking met de Ne derlandse Sport Federatie. ,Het Nationale Sportgala" is evens bedoeld ais een promo- ie-programma voor de nieuwe ISF-stichting Sportsupport, He geld voor de topsport moet nzamelen. In de anderhalf uur lurende uitzending, opgeluis- erd met artiesten, wordt ook ven competitie superstars ge- )ouden. Hieraan nemen de \opsporters Stefan van den Verg, Pierre Hermans, Gerard Vond, Frits Pirard, Pedro van taamsdonk, Dick Schoenaker, an Lammers en Rob Drup- iers deel. M 0.28 uur nederland 1. Zeker weten 'la zeven seizoenen „Daar raag je me wat" is het redac- ieteam ondanks de nog teeds voortdurende populari- eit uitgekeken op hun pro gramma. Vandaar dat er plan- )en werden uitgewerkt voor .en nieuwe serie populair we tenschappelijke programma's net een ander karakter. Zeker weten" heeft de be- loeling het hele gezin te inte- esseren en een beetje diep gang Wordt daarbij niet ge schuwd. Ook is er een nieuwe v Presentatrice aangetrokken: lelleke Rademakers, een lera- 1 es Engels, die aan Teleac-cur- ussen meewerkt. De eerste -uitzending heeft als onderwer- - n ien de nieuwe technische vin- n\( lingen, de kunstmaan tras, waaraan nieuwe ontdekkingen oi) de sterrenkunde te danken n lijn; ons huisvuil en wat doen ie ermee; en wat doen we aan menselijke fouten, die tot ram- ai 'en kunnen leiden. \tW£5 uur Nederland 2. :G( AL remeene vrouwen "Ha „De duobaan" brengt de "HOS als tweede documentaire •'In de serie typische vrouwen- onderwerpen „Gemeene vrou- venvan Hetty Los, een film iover het oudste beroep van dé wereldOpenhartige gesprek eden met prostituees zullen wat dineer licht werpen op een on- '°>o ierwerp, dat door de hypocri- «W Ze in de maatschappij nog °i\\ steeds in de taboesfeer ligt. Die taboesfeer zal niet worden ggt ioorbroken, zolang de maat- schappij niet anders over pros titutie gaat denken. H.30 uur Nederland 2. Nederland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Drei Damen von Grili. Tv-serie. 19.00 Hart aber herzlich. Tv-serie. 20.00 Tagesschau. 20.18 Transatlantikroute. Documen taire. Sinds de grote oceaanschepen geen concurrentie meer hoeven te voeren in de strijd om het snelste e beste transportmiddel ter wereld, zijn grote passagiersschepen luxe hotels op zee geworden. Voor de film Jürgen Corleis en Reinhard Koch werd op het snelste passagiersschip van de Bondsrepubliek, het „MS Eu ropa", een tocht over de Atlantische Oceaan gemaakt. 21.15 Uao Jürgens. Gala-avond van uit het Duitse Theater in München. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Die Erbin. Toneelstuk van Ruth en Augustus Götz naar de roman „Washington Square" van Henry Ja mes. Met: Heidelinde Weis, Alexander Kerst, Gustl Halenke e.a. Regie: Franz Josef Wild. Dit toneelstuk is een fami lietragedie rond een vader en dochter, die in een deftig huis wonen op Washington Square, éen van de voornaamste wijken van New York. De society-arts, dr. Sloper, die al vroeg weduwnaar werd, richtte gedu rende de jaren al zijn verwachtingen op zijn enige dochter Catherine. Zij moest net zo mooi en Intelligent wor den als haar moeder. Wanneer dat niet het geval blijkt te zijn, eist haar vader toch het onmogelijke van haar. 00.55-01.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Flohmarkt. Tv-serie. 18.20 Mann, hallt die Luft an. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Hatten Sie heut' Zeit für una? Show met jonge artiesten. 21.00 Gesundheitsmagazin Praxis. 21.45 Heute-journal. 22.05 Wenn das die Leute wüBten... 22.50 Filmforum: Die Macht der Mi men. Documentaire over acteurs en politiek. Steeds meer acteurs (zie o.a. Reagan, Merlina Mercouri, Herbert Fux) ambiëren een functie in de poli tiek. Filmforum besteedt aandacht aan de wisselwerking tussen politiek en showbusiness. 23.50 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Cursus natuurkunde (40). 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Die flotte Pariserin. Ameri kaanse speelfilm uit 1938. Met: Da nielle Darrieux. Regie: Henry Koster. Met deze komedie startte in 1938 de Hollywood-carrière van Danielle Dar- x. Ze speelt de jolige Parijse dan seres Nicole de Cortillon, die met de groep „Casino de Paris" in New York arriveert. Wegens geldgebrek lost de revue eigenlijk al meteen in het niets en Nicole staat zonder een cent op zak in een vreemd land. 21.40 Erinnerungen an Max Ophüls. 21.45 Lëndersspiegel: Show, Ga- schafte und Musik (2). Reportage over roek-groepen In het Ruhrgebled. 22.15 Nachtstudio. Kaspar, Melchior, Balthasar, de Drie Koningen. 23.00 Nachtstudio Spatausgabe. 23.45 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. Richard Chamberlain voor de laatste keer als John Black- thorne in „Shogun", een serie waar gemiddeld zo'n drie mil joen Nederlanders wekelijks naar keken. Ned. I om 22.40 uur. De Engelse theatergroep Wallstreet Crash is te gast in „Het Nationale Sportgala". Ned. I om 20.28 uur. NEDERLAND 1 VARA 16.00-17.00 Leer me ze ken nen (2). Leoni Jansen praat met 4 buitenlandse jonge ren uit Spanje en Suriname. AVRO 18.55 Oma Fladder (1). Kin derserie van Burny Bos. Oma en Dieuwertje gaan taartjes eten. 19.05 Toppop. De Nationale Hitparade. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Het Nationale Sportga la. Vanuit Sportpaleis Ahoy te Rotterdam worden de Sportman, Sportvrouw en Sportploeg van 1983 be kendgemaakt. Verder wer ken mee: André Hazes, de Star Sisters, Wall Street Crash, Shakin' Stevens, Bonnie Tyler en Combo Tonny Eyk. Presentatie: Ruud ter Weijden. (Zie toe lichting). 22.00 Televizier-magazine. Actualiteiten. 22.40 Shogun. Tv-serie. Afl. 12 (slot): Door de explosie in de geheime kamer van To- ranaga is Mariko gedood en Anjin tijdelijk blind. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. KRO 19.12 Tom en Jerry. Teken film. 19.25 Zeker weten. Populair- -wetenschappelijk program ma. Presentatie: Nelleke Rademaker. (Zie toelich- ting). 20.10 Lou Grant. Amerikaanse serie. Afl.: Boemerangef fect. Rossie en Billie ont dekken dat medicijnen, die in de V.S. verboden zijn, wel naar Derde Wereld-lan den worden gestuurd. 20.55 Hints. Spelprogramma. NOS 21.30 Gemeene vrouwen. Tv-documentaire van Hetty Los over prostitutie. (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. t" ie BRT 1 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie. 18.05 Rondomons: Boyke, een jon gen uit Curacao. Jeugdfilm. 18.30 VIP. Magazine voor jongeren. 19.10 Tijdrover: „Kwizien". Serie over koken en lekker eten. Afl. 1: Ha- zepastei. 19.25 Programma van de St. Synd. Omroep. 19 40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager. Spelprogram- 20.50 Panorama. Actualiteiten. 21.45 Dallas. Amerikaanse serie. 22.30 Journaal. BRT 2 18.50 Teletekst voor iedereen. 19.00 Hat ABC van de computer (Open School). 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15-22.35 Ernani. Opera van Verdl. Met o.a. Placido Domingo, Mirella Freni en Renato Brusin. Dirigent: Ric- cardo Muti. (Simultaan in stereo via BRT III Radio). RTBF 1 19.05 Ce aolr, regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir. L'alcoholisation discrete. 20.25 Le dernier metro. Franse speelfilm uit 1980. Met: Catherine De- neuve, Gerard Depardieu en Jean Polret. Regie: Francois Truffaut. 22.35 Carrousel aux images en Le Monde du Cinema. Filmnieuws. 23.15 Journaal. 22.30-23.40 La pensee socialiste. Tenor Placido Domingo Is een van de solisten in „Ernani", een opera van Verdi. BRT 2 om 20.15 uur. Engeland Scène uit „The Shootist", een film met in de hoofdrol John Wayne. BBC 1 om 22^5 uur. BBC 1 17.40 Fonz and the Happy Days gang. 18.05 John Craven's newsround. 18.10 Blue Peter, kinderprogramma. 18.40 Journaal. 18.53 Regionaal magazine. 19.40 Dr. Who, SF-serie voor de 20.05 Tomorrow's world, weten schappelijk magazine. 20.30 Top of the Pops, muziekpro gramma. 21.10 The Snowmen. 22.00 Journaal. 22.25 The Shootist, Amerikaanse film (1976) met John Wayne. 00.00 Tennis. 00.28 Nieuwsoverzicht. 00.30 Hoogtepunten WCT tennis voor dubbels. 01.05-01.10 Weerbericht. BBC 2 16.45 WCT Tennis Dubbel. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Reigning batons. 19.30 Open Space, wetenschappelijk programma. 20.05 Captain Horatio Hornblower. Am. film. 22.00 The Hello, Goodbye Man. 22.30 Forty minutes: 1984. 23.10 WK Darts. 23.55 Newsnight, actualiteiten. 00.40-01.05 WK Darts. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Emma and Grandpa. 17.15 Batfink. 17.20 Do it. 17.45 This is me. 18.15 Happy days. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Knight rider. Am. politieserie met David Hasselhoff. 21.00 Shelley. Komische serie, met Hywell Bennett. 21.30 Hotel. Amerikaanse tv-serie met Bette Davis. 22.30 News at ten. 23.30 Thank you mrs. Ctinkscales. 00.25 The boat show. 01.25 The big question. TV«morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 en 13.00 Nieuws voor doven. AVRO: 16.00 Dag huis, dag tuin, dag opbergschuur, kinderserie. 16.15 Minibios. 16.40 Blokletters. Presentatie: Fred Oster. NEDERLAND 2 NOS: 13.00 Nieuws voor doven. 17.50 Studio sport extra. Skisprin gen vanuit Bischofshofen. DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Hatten Sie heut' Zeit für uns? 11.35 Souvenirs, Sou venirs (herh.). 12.10 Gesundheitsma gazin Praxis. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.30 Internationale Vierschanzentournee: Skispringen. 15.30 „Zeitgenossen, haufenweise". 16.00 Tagesschau. 16.10 Der Kleis- termann, tekenfilm. 16.30 Die unvol- kommene Finsternis, jeugdfilm. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.25 Teletekstoverzicht. 13.35 Program ma-overzicht. 13.40 Die GroBen und die Kleinen. 14.30 Komm mit ins Land der Lieder, kinderkoor-wed strijd 1983. 16.00 Heute. 16.04 De Smurfen. 16.15 Pfiff. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.55 Jeder braucht Musik. RTBF 1 12.00 Teletekst. 15.00 Ecran des va- cances, vakantieprogramma voor de jeugd. 17.30 Plein Jeu. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel magazine. 10.00 Flash Gordon. 10.25 Holiday programmes. 11.30 Play school, kin derprogramma. 11.55 Play ideas, kin derprogramma. 12.05 Kinderpro gramma. 13.00 Go with Noakes. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwsover zicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at one, lunchpro- gramma. 14.45 Bagpuss. 15.00 WCT Tennis Dubbel. 16.50 Play school: It's Friday. 17 20 Heathcliffe en Mar- maduke, kinderprogramma. 17.25 Jackanory. 17.40 Wildtrack, natuur serie. 18.00 Grange Hill. BBC 2 15.15 Daisy Miller. Britse speelfilm (1974). 16.45 WCT Tennis Dubbel. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Jamie and the magic torch. 13.10 Rainbow. 13.30 A better read. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Bri tain. 15.00 The small black room. Britse speelfilm (1949). 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Batfink. 17.25 Sooty. 17.50 Freetime. HILVERSUM 1 16.30 Kletsmajoor 16.40 Van stad en land. 17.02 Roze- geur en prikkeldraad. 17.55 Meded (NOS). NCRV: 18.06 Hier en nu-ma- gazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCRV-donderdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02-7.00 Ontbijfshow (6.50-7.00 Het levende woord.). HILVERSUM 2 16 00 De wereld op donderdag. (16.30 en 17.30 Nws.) KRO: 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzending van het CDA IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tus sen de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sensus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter overweging. Teleac: 21.30 Latijn, (les 9C). 22.00 Programmeren met Pascal, les 4B. KRO: 22.30 Nws. 22.40 Elkander dragen in geloof. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's Soul show. 22.02 Sesjun. 23.02-24.00 De L.P.-show. HILVERSUM 4 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 -17.00 Theologische verkennin gen. NOS: 20.00 Donderdagavond muziekmagazine. (20.00 Europees Kamermuziek Podium: Pianorecital. 20.45 Onder de groene linde. 21.00 Ned. muz. 21.45 Muz. uit de Middel eeuwen en Renaissance). 22.15-23.00 Nieuw Macedonië. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7.02 Ontbijtshow, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Past. A.C. Raadschelders. 9.03 Adres on- bek. 10.03 Muz. op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Past. A.C. Raadschel ders. 12.03 Spelen maarl 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 The Com plet. 15.03 Bijplaten. 15.50 Kiekeboe. 16.03 Aan de veilige kant. 17.03 Het betere werk. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS-spor- tief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws VPRO: 9.33 God, we geloven het wel. AVRO: 11.00 AVRO's denksportpro gramma. 11.10 Lichte gramm.muz. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS-werkbank. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14 20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. Teleac:' 14.33 Por Favor, cursus Spaans, les 4c. VARA: 15.03 Radioweekblad. (15.30, 16.30, 17.30 Nws en 17.36 Dingen van de dag). (18.00 Nws.) HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. NCRV: 10.30 Popstation, (ca 11.45 Weerman Hans de Jong). VOO: 12.03 Top 100 1983 HILVERSUM 4 VOO: 7.00 Nws. 7.02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's meesterwerken (op com pact-disc). 10.30 Muz voor miljoe nen. 11.58 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Veronica klassiek: Berliner Phll- harmoniker speelt werken van Brahms. VPRO: 14.30 Muziek op vier: Henriette Bosmans. 16.00 De tweede beweging.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15