Rober Wetemans vecht titel Jan Pubben aan N, Philidor opnieuw het snelst Wijzigingen in route Parijs-Dakar Rudy Koopmans volgende maand tegen Caramanolis NOC verbaasd ovei wijziging KNSB Manchester United op valreep naast Liverpool .onder SPORT fifiidae Sou/tont DINSDAG 3 JANUARI 1984 PAGINA 6 Potton terug in tafeltennisploeg DEN HAAG De Brit Bob Potton maakt zijn rentree in het Nederlands tafeltennis- team, dat zaterdagavond in Eindhoven tegen Finland speelt. Het betreft de voorlaatste wedstrijd voor de eerste divisie van de Euro pese landencompetitie. Het Nederlands team is door coach Milan Stencel samengesteld uit Henk van Spanje, Bob Potton en Ellen Bak ker. Voor de dubbelspelen zijn Ron van Spanje en Mirjam Kloppenburg geselecteerd. Ron van Spanje speelt het heren dubbel met zijn broer Henk, die tevens als partner fun geert in het gemengd dubbelspel van Mirjam Kloppenburg. Het Finse team treedt aan met wereldrang lijstspeelster Sonja Grefberg, alsmede Jarmo Jokinen en Mika Pyykkoe. Voetballer eet notitieboekje scheidsrechter op BRISTOL De 21-jarige Engelse amateurvoetballer Mike Bagley, die een handvol blaadjes uit het aantekenboekje van een scheidsrechter had ge scheurd en in zin mond propte, is door de voetbal bond van Gloucestershire voor zes wedstrijden ge schorst. De scheidsrechter had de naam van Bagley genoteerd wegens het be zigen van onwelvoeglijke taal. Dit nam de „zondaar" niet en at de velletjes pa pier op. ALGIERS De 398 deelnemende teams aan de Rallye Parijs-Dakar zijn gisteren per boot in Algiers aangekomen. Het eerste gedeelte: Parijs-Sête over 1072 kilometer was moeilijker dan verwacht door dichte mist; vooral in Auvergne. Eén van de eerste wagens, die in Toulouse doorkwam was de Daf-truck van de Nederlander Jan de Rooy. Vandaag begon de tweede etappe, een rit over 925 km in Noord-Afrika. In de route zijn enige wijzigingen aangebracht. De etappe van Tamaraset naar Chirfa is genannuleerd. De autoriteiten gaven geen toestemming, omdat deze weg door een beschermd natuurgebied loopt. Nu rijden de deelnemers eerst naar Iferouane en vervolgens naar Chirfa om dan ver der te gaan naar Agades. De etappe van 1217 kilometer, die gepland is voor 11 en 12 januari, kan niet in één keer worden gereden. In Opper- - Volta geldt namelijk van elf uur 's avonds tot vijf uur 's morgens de avondklok, waaraan ook de rallye-deelnemers zich hebben te houden. Derde nederlaag volleybaldames HAGEN Het nationale volleybal team bij de dames heeft gisteren het vierlandentoernooi in het Westduitse Hagen puntloos afgesloten. Op de laatste speeldag verloor Oranje voor de derde keer. Na nederlagen tegen de Verenigde Staten, eind december winnaar van Dynamo-toernooi in Apeldoorn, en China volgde opnieuw verlies tegen West-Duitsland. De Westduitse ploeg won met 3-1. De set standen waren: 15-10,11-15,15-7,15-10. Het toernooi werd gewonnen door China, dat in de finale verrassend de Amerikaanse dames versloeg met 3-2. De setstanden waren: 15-8,6-15,3-15,15-13,15-13. WASSENAAR Rober Wetemans is het er niet mee eens, dat de Lim burgse volbloedtrainer Jan Pubben door de Ne derlandse Draf- en Ren sport is uitgeroepen tot nationaal trainerkampi oen. De aan de Limburger toevertrouwde paarden kwamen in het afgelopen jaar tot 45 overwinningen en reden voor 257.000 gul den bijeen. Het Wasse- naarse duo Rob Wetemans en trainster Margot van Dijk kwam in de rensport ook tot 45 overwinningen. Hun paarden reden 244.000 gulden bijeen. Door dit verschil werd Jan Pubben uitgeroepen tot trainerkampioen van Nederland. De paarden van Rober Wetemans en Margot van Dijk reden ook in het buitenland en wonnen daar viermaal. Het gewonnen prijzengeld zou dan neerkomen op ruim 273.000 gulden. „Dus moet volgens mij Margot als kampioen worden be schouwd", aldus Rober Wetemans. „Bij de NDR blijken nu alleen maar de overwinningen in Ne derland te tellen. Ik ben de mening toegedaan, dat Margot voor de derde achtereenvol gende keer trainster kampioen van Nederland is. Trouwens, bij de dravers tellen de over winningen bij de beroepstrai ners in het buitenland wel mee. Dat maakt de zaak nog gekker", aldus Rob Wetemans. Bekijken Algemeen-secretaris van de NDR, Jaap Werners: „Bij de volbloeds gaan wij al jaren uit van het gewonnen bedrag in Nederland. Dat zoiets meestal samen gaat met het grootste aantal overwinningen is heel goed mogelijk. Ook hier gaan we weer uit van het gewonnen bedrag in Nederland. Pubben is dus kampioen. Maar wij gaan intern bekijken of we het voor 1984 misschien anders moeten regelen. Bij de draf- sport zijn we enkele jaren ge leden er toe overgegaan om de overwinningen in het buiten land mee te laten tellen. Dat kwam door het Europese en wereldkampioenschappen. De pikeur was dan een tijdje van huis en kon in eigen land niet tot één of meer overwinnin gen komen. Redelijk is dan dat zijn overwinningen tijdens zo'n kampioenschap meetel len. Vanaf die tijd tellen de overwinningen in het buiten land mee voor de pikeurs. Maar ook bij de draftrainers is degene kampioen, die met het grootste totaalbedrag heeft ge wonnen". Rob Wetemans: „Het blijft na tuurlijk een vreemde zaak. Rober Wetemans en Margot van Dijk, die hij nog steeds als Nederlands kampioene onder de trainers be schouwt. Dat het gewonnen bedrag in het buitenland van onze Ne derlandse paarden niet mee telt. In de handicap-generaal krijgt het paard wel de nodige kilo's belasting voor het bui tenlandse succes". Jockeys Bij de jockeys werd Terry Cain kampioen, die de titel overnam van Kevin Davies. Bij de dravers kwam het kam pioenschap zowel bij de trai ners als bij de pikeurs terecht bij de Fries Tjitse Smeding. Als pikeur boekte hij 216 over winningen (inclusief één over winning in het buitenland). Dit aantal is voor Nederland een record. Smeding werd voor de derde achtereenvol gende keer rijderskampioen. ARTHUR VAN RIJSWIJK DEN HAAG Rudy Koopmans zal waarschijnlijk op 2 februari in Marseille zijn Europese bokstitel in het halfzwaargewicht vrijwillig verdedigen tegen de Fran se kampioen Richard Caramanolis. Aanvankelijk zou Koopmans op 12 januari in Marseille tegen Caramanolis in de ring verschijnen. Hij kreeg griep en vroeg uitstel, waarna het gevecht in eerste instantie met een week werd verdaagd. Dat voorstel werd evenwel afgewezen door de directie van het sportpaleis van Marseille, dat mededeelde dat de hal niet eerder beschikbaar was dan 2 februari. Als de Europese Boks Unie zijn fiat aan dit gecht geeft, komt de titelverdediging van Koopmans in gevaar. Als hij tenminste zijn titel tegen Caramanolis behoudt. Dat gecht om de titel tegen Alex Blanchard is vastgesteld op 20 februari in Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam. KATWIJK Ondanks het vroege uur togen bijna 1201; schakers naar de sporthal Cleyn Duin te Katwijk oml< daar te strijden om het snelschaakkampioenschap voor!' clubviertallen van de LSB. In de hoofdgroep gingen'1 Lisse 1 en Katwijk 1 goed uit de startblokken, maar. konden het hoge tempo van Philidor en LSG 1 op den duur toch niet bijhouden. Zoals gebruikelijk viel de be-^ slissing in de onderlinge wedstrijd. Philidor won deze en liet vervolgens de kleine voorsprong niet meer los. Onder het toeziend oog van wedstrijdleider Wim Ba- renbrug verliep het toernooi zonder incidenten. Het grootste aandeel in de overwinning van Philidor was af komstig van Jeroen Piket. Aan het eerste bord produceerde de jongste deelnemer maar liefst 17.5 uit 18 en werd daarme topsco rer van het toernooi. Eindstand aan de kop in groep A: 1.Phili dor (Jeroen Piket 17.5, Marcel Piket 14.5, Joop Piket 13.5 en AbT Smit 11.5) 57 bordpunten; 2.LSG 1 (Wim Heemskerk 15, Leon1' Konings 12.5, Hans Wichers 15 en Jofgen Henseler 11.5) 54;'I 3/4.Katwijk 1 en Lisse 1 40.5; 5.Alphen 40. v De B-groep gaf eveneens een nek-aan-nek race te zien. Leithen^ 1 en Paardekracht 1 (Noordwijkerhout) scoorden uitendelijk!; precies evenveel. Wegens het onderlinge resultaat ging de eerste prijs naar Paardekracht. De prijs voor de beste persoonlijke sco- re in deze groep was voor Martin Vlasveld met 13 uit 16. Stand aan de kop: l.Paardekracht 1 (J de Jong -10.5, Pronk 11.5, vanl Randen 10 en de Boer 12.5) 44.5; 2.Leithen 1 (Luinenburg 8,u Turk 11.5, Vlasveld 13 en Jan Bey 12) 44.5. Het viertal van Valkenburg legde met 56.5 punten beslag op de eerste prijs in de C-groep: de Haas 12, Kruijf 16, E Revet 17.5 en1* van Rijn 11. e Maradona in trek bij Juventus BUENOS AIRES Volgens een Argentijns radiostation is de voetballer Diego Maradona in onderhandeling met Juventus. Gianni Agnelli, de machtige man van Fiat en Juventus, zou dro men van een tandem Maradona - Platini. Vergezeld van zijn;, manager Citerszpyller heeft de Argentijnse voetbalmiljonair on-^ langs een bezoek gebracht aan Turijn. Op weg van Buenos Aires^ naar Spanje wilde Maradona het bericht van radioverslaggever^ Roberto Ayala bevestigen noch ontkennen. Maradona vloogli naar Spanje om de training bij zijn werkgever FC Barcelona tel hervatten. In september 1983 raakte de Argentijn ernstig gebles-|§ seerd. i DEN HAAG - Het Neder lands Olympisch Comité is bij monde van Bram Leeuwenhoek nogal ver baasd, dat de beleidsgroep LONDEN Manchester United heeft gisteren op de 22e speeldag van de Engelse voetbalcompetitie landskampioen Liverpool op Anfield Road op de valreep een gelijk spel (1-1) afgedwongen. Door de puntendeling behield Liverpool drie punten voorsprong op de concur rent uit Manchester. Liverpool had door Craig Johnston in de 32e minuut een voorsprong genomen. De rust in het Liverpoolse spel ver dween toen gangmaker Dal- glish na een botsing met Ke vin Moran last kreeg van een oude blessure en noodgedwon gen de kant opzocht. Manchester United, dat inter national Bryan Robson miste, opende onder leiding van Ray Wilkins de jacht op de gelijk maker. Liverpool hield stand tot zestig seconden voor het einde. Toen belandde de bal na een voorzet van Wilkins via Crooks min of meer toe vallig bij Norman Whiteside, die geen geen moeite had van dichtbij Bruce Grobbelaar te passeren. In de schaduw van de absolute topper rukte Nottingham Fo rest op naar de vierde plaats door een overwinning in en tegen Luton (2-3) en slikte Tottenham Hotspur zijn zesde opeenvolgende nederlaag door thuis van Watford te verliezen (2-3). Door het verlies zakte Tottenham naar de midden moot. Craig Johnston (links) passeert koppend doelman Gary Bailey van Manchester United en be zorgt Liverpool een voor sprong. training van de KNSBl denkt de selectie-procedu-[_ re voor de Olympische,. Winterspelen te kunnen wijzigen zonder overleg1- met het NOC. „Het is een misverstand denken, dat de schaatsselëctf^ uitsluitend een zaak van KNSB is. Dat gebeurt door hetl NOC en de KNSB samen. Wil I de KNSB die wijzigen, dan zall men eerst in overleg met onsl moeten treden", aldus Bramf Leeuwenhoek. Dat contact is er tot dusverre) niet geweest. Het NOC heef tl uit de kranten moeten verne-' men dat de beleidsgroep op 14 en 15 januari een selectie-wed strijd in Davos wil inplaatsU van een week later en voortsr dat men in het geval van Hein^ Vergeer en Ria Visser wil af-! wijken van de overeengeko-i men selectie-procedure. Leeu-t wenhoek: „Men had eerst c tact met ons moeten opnemen! alvorens daarover iets naarf buiten te brengen". Op verzoek van de waarne-£ mend voorzitter van de KNSB Jan Klok had vanmiddag eenl bespreking met het NOG plaats. „Wij zullen dan zien wat de KNSB precies wil eni aan de hand daarvan onsL standpunt bepalen" aldusf. Leeuwenhoek. „Ik betrap mij er nu al weer af en toe op dat ik nog altijd met een voetbaltoekomst be zig ben. Maar het is dan ook erg moeilijk om op je vieren twintigste jaar afscheid te moeten nemen van een sport waar je zo aan verknocht bent. Bovendien is het mijn broodwinning en heb ik niet anders om handen. Maar al les valt of staat met die knie. Als er ook maar een fractie kans is dat wanneer ik door ga die knie misschien later vastgezet moet worden geef ik het voetballen eraan". (Voetballer Jan Monster van FC Utrecht in het Al gemeen Dagblad) „Het is natuurlijk een paard met superkwaliteiten. Als je als zesjarige al in Blaricum wint, moet je heel wat in je mars hebben. Ik geloof dat Largo Z in Amerika niet al te veel heeft gedaan, maar hij is in ieder geval wel goed in conditie gehouden. Ik heb wel eens op hem gezeten, maar kennen doe ik hem niet. Ik heb de komende maanden echter tijd genoeg om hem voor te bereiden op het grote werk. Als hij eind februari al zover is dan start ik met hem in Den Bosch op Indoor Brabant, maar ik ga hem zeker niet volledig in het huidige Volvo World Cup Holland circuit inzetten. Wel hoop ik dat de NHS mij in staat stelt zoveel mogelijk in ternationale selectiewedstrij den voor de Olympische Spe len te Rijden. Als we naar Los Angeles gaan, wil ik zo goed mogelijk zijn voorbe reid". (Ruiter Willy van der Ham in De Telegraaf) „Je moet trouwens niet den ken dat de wereld nu voor me is ingestort. Ik heb er al tijd rekening mee gehouden dat het weieens een keer fout zou kunnen gaan. Zeker dit keer bij de Nederlands kam pioenschappen. Die kwamen voor mij veel te vroeg. Ik ben een ritme-mens. Ik heb veel wedstrijden nodig om in vorm te komen. Het is altijd zo geweest dat ik pas na de kerstvakantie los kwam. He laas heb ik die tijd dit keer niet gehad. Voor een meisje als Alie Boorsma (ook buiten de prijzen in Groningen) komt de klap veel harder aan. Ik heb tenminste nog een goede baan, maar zij heeft naast het schaatsen he lemaal niets omhanden. Die zit nu in een flink gat te kij ken". Schaatsenrijdster Ineke Kooiman in het Algemeen Dagblad „Natuurlijk was het slecht ijs op die vijf kilometer en was er een hinderlijke wind, maar het voordeel voor mij was dat je onder dergelijke omstandigheden na vier rondjes toch al vooral pijn in je lijf krijgt door de inspan ning. Dan maakt het haast niet veel meer uit of je ook last van zo'n bilspier hebt, het is dan toch doorploeteren geblazen. Als de omstandig heden optimaal zijn en je op je techniek naar een supertijd moet rijden, dan is het heel wat vervelender als je plotse ling last van iets krijgt. Maar ik heb nu toch het idee dat ik over het ergste heen ben". (Schaatsenrijder Yep Kra mer in de Haagsche Cou rant) „Als voetbaljournalist kun je kinderlijk eenvoudig de po pulaire jongen uithangen. Daar hoef je zelfs niet eens veel voor te doen. Je deelt in het hypergevoelige voetbal wereldje wekelijks wat plui men uit en alle voetballers begroeten je met een amicale klap op de schouder, terwijl alle deuren van bestuurska mers voor je open gaan. Wanneer je in de voetballerij iedereen naar de mond praat (schrijft), ben je populair. Kokhalzend zie ik het weke lijks aan, collega's die vedet ten en trainers de hemel in- pnjzen, daarvoor krijgen ze dan een paar keer per jaar een nieuwtje, misschien zelfs wel een primeurtje, een paar meter verder staan andere collega's keurig te notuleren wat een bestuurslid graag ge publiceerd ziet en dan ver geet ik de collega's maar die deel uitmaken van het zoen- circuit, dat zijn de huisvrien den van spelers, trainers en bestuursleden, die voor en na iedere wedstrijd uitgebreid gezoend worden door de vrouwen van hun idolen/tip gevers". (Voetbaljournalist Johan Derksen in Voetbal en Ma nagement) „Je hoort mij niet klagen hoor, ik ben een gelukkig mens, in mijn hobbies en pri vé. Ik ben als straatmaker begonnen, heb alleen de lage re school afgemaakt en ik spreek héél summier Engels. Toch ben ik nu opzichtiger, er heeft altijd al 'n leidertje in me gezeten. Maar ik zal m'n afkomst nooit verlooche nen, straatmaker is 'n zalig vak jongen, ik zou 't nóg wel willen uitoefenen. Ik heb bo vendien een heerlijk gezin. Misschien dat ik niet beant woord aan het doorsneebeeld van de scheidsrechter, maar ik voel me daar uitstekend (Scheidsrechter Bep Tho mas in Voetbal Internatio nal) „Als je niet kunt verliezen, kun je nooit meer winnen... Ik voel me niet te groot een half jaar af te zien. Gaat 't dan nog niet, oké, dan is het afgelopen. Daar ben ik realist in, hoe hoog de verwachtin gen ook zijn gespannen. Voorlopig houd ik me aan de doktoren vast. Voorspeld was dat ik een jaar nodig zou hebben om volledig te her stellen. Dan heb ik nu nog drie maanden over. Ik wéét hoeveel achterstand ik nog heb, .ik ben nog geen hon derd procent en er moeten zich geen complicaties voor doen. Tot dusver ben ik opti mistisch, maar dat is ook een beetje beroepsmisvorming. Op Guadeloupe moesten Pas cal Simon, Pascal Poisson en Bernaudeau afhaken. Ik niet. Het is niet zo'n belangrijke koers, maar er wordt toch ge reden. Ik was het wachten moe. Ik had behoefte aan competitie. Altijd maar trai nen, daar word je ongans van. Het was even wennen, maar dat heb je elk voor jaar". (Gerrie Knetemann in Sport International) Sportwereld ROME Voor de Italiaanse voetbalinternational Bruno Giordano (27) is het seizoen af gelopen. Giordano, brak in de uitwedstrijd van zijn club La- zio tegen Ascoli, het rechter been. Lazio verloor met 2-0 en bezet nu in de hoogste afdeling van de Italiaanse voetbal de voorlaatste plaats. WENEN In de gezond heidstoestand van de Hongaar se skister Csilla Apjok is een lichte verbetering opgetreden. De 17-jarige scholiere uit Boe dapest kwam op 21 december tijdens een training zwaar ten val en ligt sedertdien op de neuro-chrirurgische afdeling van een ziekenhuis in Salz burg. LEUSDEN Nederland (da mesjunioren) heeft de volley- balinternaland tegen België met 3-1 gewonnen. De setstan den waren: 15-11,15-6,13-15 en 15-5. In Opheusden won Jong Oranje (heren) met 3-0 gewon nen van het Engelse senioren team. De setstanden waren 15-6.15-10 en 15-4. PALAMOS De zeiler Mark Neeleman, die Nederland zal vertegenwoordigen bij de Olympische zeilwedstrijden in Long Beach, heeft zich verze kerd van de eindoverwinning bij de internationale Finnjol- lenwedstrijden van Palamos. MILAAN De Italiaanse bokser Salvatore Laserra is maandagavond in een kliniek in Milaan overleden. Laserra verkeerde al sinds 10 decem ber in coma. Op die dag stond de 26-jarige bantamgewicht voor de tiende keer als be roepsbokser in de ring, waarbij hij door Maurizio Lupino be wusteloos werd geslagen. SAN JOSE De Columbiaan Antonio Agudelo heeft de Ronde van Costa Rica voor wieleramateurs gewonnen. In het klassement wordt Agudelo onmiddellijk gevolgd door vijf landgenoten. Tips voor Nootdorp •NOOTDORP Elf draverijen s er morgenmiddag op het programmal van de draversbaan in Nootdorp. P eerste start is om 14.30 uur. Onze ti voor deze meeting luiden. HAAMSTEDEPRIJS: Yvonne Sixjf, Wanella Princess en Ylissa Hage. HAASTRECHTPRIJS: Vermont,) Wallis en Vincent. HALSTERENPRIJS(eerste afdeling):b Uncle John, Walda S en Windoraj, HARDEGARIJPPRIJS: UnetteF Bush, Uniek Buitenzorg en Victory)0 HALSTERENPRIJS( tweede afdej ling): Whirlwind Laren, Wevento e Velis. HARKSTEDEPRIJS: Walram S, Uli-ffe no Buitenzorg en Topstar Fifi. HAZERSWOUDEPRIJS: Teraling| du Bois, Uncrowned en Us Ridi. HEEMSTEDEPRIJS: Victor Scott,I Vidon Hazelaar en Whippet Postille. F HELMONDPRIJS: Umberto K, Ti-I voli Hazelaar en Poetje Patje. F HEERLENPRIJS: Urian N. Tinajn Gold en Sir van Hancgem. sportuitslagen SCHAKEN EK jeugd in Groningen (twaalfde ronde): Bator (Zwe)-Agdestein (Noo) 1/2-1/2; Salov (Sov)-Magen (Spa) 1-0; Kofidis (Gri)-Howell (Eng) 1/2- 1/2; Arlandl (Ita)-Schandorff (Den) 1/2-1/2; Peelen (Ned)-Horvath (Hon) 1-0; Stohl (Tsj)-Lutz (WDI) 1-0; Trifo- nov (Bul)-Miralles (Fra) 0-1; Adler (Zwi)-Staniszeski (Pol) 1/2-1/2; Brouk (Isr)-Lantsias (Cyp) 1-0; Ebeling (Fi- n)-Öliveira (Por) 1-0; Miljanic (Joe- )-Van der Waeren (Bel) 1-0; Mannlon (Sch)-Klinger (Oos) 1-0; Jonsson (IJs)-Smith (Wal) 1-0; Landsman (Ned)-Grant (Ier) 1-0; Wagner (Lux- )-Nijboer (Ned) 0-1. Stand: 1. Salov (Sov) 9 1/2 punt; 2. Agdestein (Noo) 9; 3. Howell (Eng) 8 1/2; 4. ex aequo: Schandorff (Den), Peelen (Ned) en Stohl (Tsj) 7 1/2. VOETBAL Engelse competitie: Birmingham Ci- ty-Everton 0-2; Liverpool-Manchester United 1-1; Luton Town-Nottingham Forest 2-3; Norwich City-Arsenal 1-1; Notts County-West Ham United 2-2; Queens Park Rangers-Wolverhamp- ton 2-1; Southampton-Aston Villa 2-2; Stoke City-Leicester City 0-1; Tottenham Hotspur-Watford 2-3; West Bromwich Albion-Ipswich 2-1, Coventry City-Sunderland 2-1. Stand aan kop: 1. Liverpool 22-45; 2. Manchester United 22-42; 3. West Ham United 22-40; 4/5. Nottingham Forest en Southampton 22-39. Schotse competitie: Hearts-Hiberni an 1-1. WIELRENNEN Zesdaagse van Keulen (profs) 1. Pijnen/Kristen (Ned/Wdl) 491 pun ten; 2. Schütz/Dill-Bundi (Wdl/Zwi), op één ronde 611; 3.Thurau/Fritz (Wdl) 374; 4. Braun/Frank (Wdl/Den), op zeven ronden 485; 5. Betz/Wiggins (Wdl/Aus), op vijftien ronden 263; IJSHOCKEY WK A-junioren in Nörrköping: Vere nigde Staten - West-Duitsland 10-2 (5-0, 5-2, 0-0); Finland-Zwitserlant' 12-4 (4-3, 4-1, 4-0). ZEILEN Finnklasse (vierde wedstrijd): 1,(« Mark Neeleman (Ned) 2. Mike Macln-jk tyre (Eng), 3. Manuel Doreste (Spa). Stand: 1. Neeleman (Ned) 8 punten; 2. Maclntyre (Eng) 28.4; 3. Lassef1 Hjorthaess (Den) 30; 14. John Hof-Pr land (Ned) 95; 24. Ron van Maanenj (Ned) 111; 25. Gert Kwikkers (Ned) 1.7; 26. Arnoud Hummel (Ned) 113. FD-klasse (vijfde wedstrijd): 1. RanaT (Ita); 2. Jacques Haakman (Ned); 3.f Loveday (Eng). Stand: 1. Schönherr- r /Poulsen (Den) 38.4 pnt; 2. Abascal-t /Noguer (Spa) 40; 3. Loub/Peck (VSt)l 45; 9. Haakman/Koppen (Ned) 57; t 470-klasse (vijfde wedstrijd): 1. Do-f reste (Spa) 3. Faurre (Zwi) 3. Andradef (Spa). Stand: 1. Hunger/Hunger (WDI' 11 punten; 2. Stavenuiter/Alkemadt (Ned) 26.7; 3. Doreste/Rlgas (Spa) 2"

Leidse Courant | 1984 | | pagina 6