,Toppop is een soort diote vergaarbak" "u 'ADIO/TELEVISIE CeidacSomant BS TROS verliest 22.000 leden AAP VAN BEUSEKOM VAN STICHTING POPMUZIEK NEDERLAND: gekleurd gezien Oudjaar 1983 ongein, geklets en oude films TV«morgen DINSDAG 3 JANUARI 1984 PAGINA 13 iLVERSUM De TROS heeft het afgelopen jaar 'or het eerst in haar bestaan een fors ledenverlies ge- [den. De omroep verloor in 1983 ruim 22.000 leden en wam daarmee op een totaal van 741.000. De AVRO lijft ondanks een verlies van ruim duizend leden de rootste omroep met ruim 800.000 leden. Veronica Omroep Organisatie (VOO) boekte in 1983 verre- j de grootste ledenwinst: met bijna honderdduizend nieuwe iden erbij komt Veronica op een totaal van 460.977 leden. De ARA kon na verschillende jaren van ledenverlies 1983 afslui- n met een winst van zo'n vierhonderd nieuwe leden, e ledenwinst van Veronica is in het algemeen niet ten koste gaan van het ledenbestand van de andere omroepen. Een jaar leden waren 4.204.433 mensen lid van een omroep, terwijl per januari 1984 het totaal met ruim 150.000 leden tot 4.355.362 !g. Evangelische Omroep boekte in 1983 een winst van ongeveer 1.000 leden en komt daarmee op een totaal van 342.769. De PRO kon ruim 7.000 nieuwe leden inschrijven. Het lpdenbe- stand van deze omroepen bestaat voor ruim tweederde uit zoge naamde tientjes-leden. Bij de andere omroepen zijn de lid-abon nees veruit in de meerderheid. De NCRV bleef ook in 1983 met een netto winst van ruim twee duizend leden groeien tot een totaal van 533.271 leden. De KRO daarentegen zag zijn ledental met ruim negenduizend verder slinken tot 598.408. De 'verliezende' omroepen wijten hun teruggang grotendeels aan de verslechterende economische omstandigheden, die velen zouden hebben genoopt tot het opzeggen van hun lidmaatschap. Vooral dure omroepbladen als AVRO's Tele vizier en KRO's Studio hebben in 1983 fors moeten inleveren. Televizier daalde met ruim 30.000 tot een oplage van ruim 312.000 en Studio daal de met ruim 19.000 tot ruim 307.000 exemplaren. De oplage van de goedkopere AVRO-bode bleef met ruim 456.000 stabiel en de goedkope Mikro-gids van de KRO had zelfs een stijging van ruim 9.000 exemplaren. Opmerkelijk is echter dat de TROS met een goedkoop program mablad het grootste verlies heeft geleden. De omroep denkt dat flink wat abonnees zijn overgestapt op het kopen van losse num mers, omdat de oplage van TROS-Kompas in 1983 in totaal wel is gestegen. De AVRO heeft in 1983 zijn ledenbestand boven de 800.000 kun nen houden door een intensieve werving van tientjes-leden. Het aantal leden in deze goedkope categorie steeg in één jaar tijd van 1.191 naar 32.499, waarmee het verlies bij de Televizier-gids werd gecompenseerd. Bij de TROS bleef het aantal tientjes-le den rond de vierduizend zweven. De VPRO was in 1983 de enige omroep die van status verander de. In december kende de minister van WVC deze omroep de felbegeerde B-status toe. Ook de EO hoopt in 1984 deze promotie te maken. Veronica heeft bij de minister een aanvraag inge diend om zo snel mogelijk A-omroep te kunnen worden. MSTELVEEN „Radio i televisie bepalen voor ?n groot deel welke pla in er gekocht worden, e mensen achter de ihermen in Hilversum ebben de belangrijkste >uwtjes in handen. Hoe at mechanisme precies erkt, daar kom je als bitenstaander niet ach- r. Feit is, dat de omroe- 2n de werkelijke macht handen hebben. Hier- oor zijn de platenmaat- happijen sterk afhanke- jk van deze verenigin- ?n. De popmuzikanten ilf zweven enigszins wil- >os binnen dit krachten- eld". tap van Beusekom (34) uit mstelveen voelt zich vaak moderne Don Quichotte. ij is coördinator van de lichting Popmuziek Neder- nd, gevestigd in Amsterdam, eze stelt zich ten doel meer ogelijkheden te scheppen )or de niet-commerciële pop- mziek en haar beoefenaars tracht hun belangen zo >ed mogelijk te behartigen, aap en z'n drie medewerkers intra het grote geld van Ve- inica, TROS, CBS, Phono- ram en hoe ze allemaal meer logen heten. Een ongelijke en voorhand verloren strijd, zo Kt het. „Ik wil niet beweren, dat Hil versum het publiek zo kan manipuleren, dat men daar de trends en de verkoopcijfers kan bepalen. Dat zou teveel eer voor die gasten zijn. Wel mikken de radio- en televisie jongens op de smaak van de brede massa. Wat zij draaien, wordt verkocht en daarom wordt de Nederlandse markt beheerst door een soort midd- le-of-the-road repertoire. Je kunt stellen, dat Hilversum zich voortdurend bliksemsnel oriënteert op een nieuwe trend. De platenmaatschappij en haken daar onmiddellijk op in en daarmee is de cirkel rond. Daar kom je ook als Stichting Popmuziek Neder land niet tussen". Smakeloos „Om op de draaitafels in om roepland terecht te komen, hoef je zeker geen klassepro- dukt af te leveren. Het is onze ervaring dat muzikaliteit geen enkele invloed heeft. Dat wil niet zeggen dat alles slecht is wat de ether in gaat. D'r zit goed spul tussen, maar van een evenwichtige opbouw is absoluut geen sprake. Verder vind ik het aanbod op radio en televisie erg beperkt en eenzij dig. Neem het programma Toppop. Dat is een soort idiote vergaarbak. Daar mikken ze alles in één pot. De Stones, maar direkt daarachter het een of andere rare groepje uit Groningen. Als ik dat hoor, schieten me de zolen soms on der de schoenen vandaan van ellende". „Je hoort vaak dat de invloed en macht van de pluggers zo groot zou zijn. Daar geloof ik niet zo in. Er verschijnen mis schien wel tweehonderd sing les per week in ons land. Daar moeten de pluggers dan mee op stap. Die moeten er alles aan doen om een plaatje ge draaid te krijgen. Het zal je vak maar zijn". „Vooral programma's als de Tip-parade hebben grote in vloed op de verkoopcijfers. Je hoort weieens geruchten, dat sommige singles nog niet eens zijn geperst, terwijl die al wel als zodanig worden aangepre zen. Dat zou natuurlijk schan dalig zijn, maar maak zoiets maar eens hard". Gesloten circuit „Zit je eenmaal binnen het ge sloten circuit in Hilversum, dan heb je het gemaakt. Van buiten uit dring je daar niet of nauwelijks in door. Ik heb daarvan een heel aardig voor beeld: onze stichting heeft een plaat gemaakt met onder an dere Doe Maar en Bram Ver meulen. Dat zijn toch geen kleine jongens. Toch krijgen we die plaat niet op de radio. De programmamakers bedie nen zich kennelijk van andere maatschappijen en toeleve ringsbedrijven. Vaak wordt Jaap van Beusekom: „De mensen in Hilversum hebben de touwtjes in handen". gefluisterd dat eigen, financië le belangen hierin een rol spe len. Of dat strafbaar is, weet ik niet. De minister tikt een om roepvereniging die het te bont maakt, weieens op de vingers, maar het is heel moeilijk om je handen daarachter te krijgen". „De overheid zou z'n macht moeten aanwenden om hierin verandering te brengen. Door betere voorwaarden te schep pen om goede groepen op de podia te krijgen. Musici die nu nauwelijks echte kansen krij gen. Ik bedoel daar niet mee dat ze die groepen moeten sub sidiëren, maar bijvoorbeeld popcentra en festivals. Daar heeft onze muziek ook recht op, want per week komen er bijna tweehonderdduizend mensen naar levende popmu ziek kijken en luisteren". „Die popaktiviteiten leveren de schatkist ontzettend veel op. Denk alleen maar aan de belasting op de kaartverkoop, de honderden busjes, die over al in het land rijden, de benzi ne, de verkoop van apparatuur en ga maar door. Dat is echt een gigantisch bedrag. Daar mag best iets voor terugko men. Als stimulering van de duizenden groepen in ons land. De regering besteedt gro te bedragen aan bijvoorbeeld film en klassieke muziek. Die instituten worden wel in stand gehouden. Minister Brinkman wil bijvoorbeeld tien miljoen gulden bezuinigen op de or kesten. De helft daarvan zou dan richting andere muziek vormen als jazz en pop gaan. Ik ben daar vooralsnog somber over. Een mooi plan, maar ik ben bang, dat de gevestigde machten zich niet gemakkelijk wat laten afpakken". „Om de gevestigde machten te doorbreken, kan de popartiest slechts hopen op betere tijden, misschien zichzelf zo goed mo gelijk ontwikkelen en zich manifesteren op de diverse po dia. Veel meer kun je er niet tegenover stellen. Wij als stichting kunnen ons ook niet erg sterk maken. Daarvoor hebben we te weinig geld. We kunnen groepen begeleiden, deze van adviezen voorzien, men kan in onze studio opna men laten maken en we bege leiden de verkoop van platen van de onafhankelijke labels. Verder organiseren we mani festaties en workshops en bun delen de regionale popcollec tieven. Daarnaast geven we zo nu en dan verzamelelpees uit in eigen beheer. Veel meer kunnen we momenteel niet doen". „Ik zie de Stichting Popmu ziek Nederland nog geen satel liet de lucht in schieten of hu ren. Die zullen ook wel weer ingepikt worden door het gro te geld". HERMANN HOOGAKKER HENK MEIJER Een meneer heeft zich gehuld in een soort wijnvat, waaraan ter hoogte van zijn kruis een kraantje is bevestigd. Uit dat kraantje serveert hij op verzoek van André van Duin een aantal glazen witte wijn. Dolle pret bij de mensen die er omheen staan en bij de mensen voor wie die wijn is bestemd: acteurs en actrices die meespelen in de TROS-serie Herenstraat 10. Dat is zo'n beetje de sfeer waar wij als Nederlanders door de televisie over de drempel van Oud en Nieuw worden geholpen. Een opeenhoping van pikant bedoelde grapperijen die voorna melijk platvloers uitvallen, aan elkaar gesmeed door het opge wonden gekakel van Van Duin op z'n slechtst. Wat is het toch jammer dat Nederlands begaafdste komiek zich leende voor deze etalage van onvermogen en ongein, die werd gepresenteerd als een gezelllige party waar de sterke drank vloeide alsof het geen geld kost en alsof niet tienduizenden gezinnen wankelen op de rand van het minimum inkomen. De TROS Oudejaarsparty kan worden beschouwd als een diep tepunt in een televisieweek waarin de televisiemakers van Ne derland in eendrachtige samenwerking lieten zien dat creativi teit rond dit soort dagen wordt bedolven onder kerstballen en appelflappen. De traditionele jaaroverzichten (zoals die van Studio Sport en KRO's Sport op Maandag) bezweken onder een gigantische hoe veelheid oeverloos geklets en gezeur. Waarom zou dat toch ei genlijk nodig zijn? De sportliefhebbers die zich handenwrijvend aan de buis zetten om nog eens te genieten van sporthoogtepun- ten van het afgelopen jaar moeten hun pantoffels welhaast heb ben opgevreten van ergernis. Het stond weer bol van de trainers en sporters die voor de zoveelste keer kwamen uitleggen hoe het allemaal gekomen was en wat er door hen heen ging. De KRO-rubriek had zich uitgeput in het bedenken van een al ternatieve ambiance: ook maar weer een feestje, waar duur be taalde voetballers in witte jasjes voor ober speelden. Tjonge, wat was dat weer geestig. De geïnterviewde sporters mochten allemaal een verzoeknum mer indienen: een sportfragment dat hen speciaal had aange sproken. Dat leverde dus ook niks op: veel te korte flitsen alle maal, zonder enige verband. En een pijnlijk moment toen staats secretaris Van der Reijden (de laatste tijd niet weg te branden uit de media) vroeg om beelden van de invalidensport en we werden geconfronteerd met een stukje amateurfilm zonder com mentaar van een zitvolleybalwedstrijd tussen Nederland en West-Duitsland. Schrijnender kon de incompetentie van de Ne derlandse televisie sportjournalistiek niet worden aangetoond. Verder moesten we het (behalve met de huidige gesprekkense- rie over liefde van de KRO, vrijdagavond) doen met belegen bioscoopfilms in het zogenaamde komische genre. Grote trekker moest daarbij „It's a mad mad mad world" zijn, op Oudejaarsa vond. Die maakte duidelijk hoe een geslaagde pretfilm uit de jaren zestig in de verhoudingen van vandaag reddeloos door de mand kan vallen. Twee en een half uur duurde deze produktie en je zou er straffeloos een vol uur uit kunnen snijden zonder dat je het het magere verhaaltje geweld aandeed. Opvallend hoe traag zo'n film verloopt (datzelfde gold ook voor de party met Peter Sellers, wat later in de nacht bij Veronica). Dat valt des te meer op als je het vergelijkt met het huidige tem po waarin ze bijvoorbeeld een serie als The A-Team afspeelt. Ik ben niet zo'n liefhebber van die serie, maar ze zien daarin wel kans om in goed drie kwartier meer actie te laten zien en een verhaal compleet te vertellen, dan It's a mad world in meer dan driemaal zoveel tijd deed. Het enige wat van die film overeind bleef was eigenlijk de aardige rol van Spencer Tracy als politie- inspecteur. Enfin, we zijn in een nieuw jaar aangeland. Niet dat dat de hoop op betere televisie of betere films doen toenemen; daarvoor ken nen we ze in het Gooi tegoed. Maar Dynasty is weer terug, en dat zet de makers van Heerenstraat 10 weer even terug op de plaats waar ze horen: bij de beginnelingen. RENÉ DE COCQ Toelichting 'eg 'ns AAA et echtpaar Dobbelsteen, niet igevoelig voor de trendma- iheid van de maatschappij, lat op dansles. Mien ziet het ilemaal zitten, maar Koos ?eft allerlei bezwaren. Wan- ?er ze Koos daar dieper over lorvraagt, blijkt Koos met >n groot probleem te zitten, ij is werkloos geworden en hij )eft dat niet durven vertellen, aar Mien heeft een oplos- ng: zwart wordt wit en wit ordt zwart. Als dokter van Ploeg het er mee eens is, iat zij voortaan wit werken, id at Koos zwart kan klussen. lJM uur Nederland 1. hilip Marlowe het verleden toen de film- rrerf in Hollywood nog echte troemdheden waren, veroor- akte de dood van een idool n hele opschudding, temeer anneer het geen natuurlijke <od betrof. In het laatste ïandler verhaal dat door de \RA in de serie Marlowe-ver- len wordt uitgezonden 'De tgekookte moordenaar' vindt politie een dode filmster et een pistool in de hand. oor hen is het een uitge- aakte zaak: zelfmoord. Maar arlowe denkt er anders over. s iemand zelfmoord wil ple- >n, zou hij dan eerst het num- er van het pistool wegvijlen? 128 uur Nederland 1. e wereld van James oyce aar aanleiding van de hon- irdste geboortedag van de hter-schrijver James Joyce oduceerde de Ierse televisie 1982 een uitvoerige docu- entaire, die voornamelijk is genomen in het Dublin van mes' jeugd. Joyce, voor wie h geboortestad een van zijn ornaamste inspiratiebronnen is, verbleef na 1904 meestal het Europese vasteland. Hij londe in Triëst, Zürich, me, Londen en Parijs. In 16 vestigde hij zijn reputatie it de symbolische autobio grafische roman „A portrait of artist as a young man", na- eerder een dichtbundel amber music) en een boek 4 korte verhaten (Dubliners) hem waren verschenen. In kwam zijn beroemde nafcr/c Ulysses" uit. Het be- ïrijft één dag (16 juni 1904) het leven van enkele perso des. Het is de dag dat Joyce li\rtiefd werd op Nora Barna- zljn latere vrouw. 45 uur Nederland 2. da h< Nederland NEDERLAND 1 NOS 16.00 James Herriot. Beleve nissen van een veearts. Afl.: Oefening baart kunst. 16.50 Globetrotten. Jeugdma- gazine met onderwerpen uit Denemarken, Korea en En geland. Presentatie: Leon- tien Ceulemans. 17.10 Yakari. Tekenfilm. VARA 18.55 Nils Holgersson. Teken filmserie. Afl. 26;. De zwa nen. 19.20 Zeg 'ns AAA. Tv-serie. Koos en Mien zitten op dansles. (Zie toelichting). NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 Philip Marlowe, privé- -detectlve. Vijfde en laatste aflevering: De uitgekookte moordenaar. (Zie toelich ting). 21.20 Achter het nieuws. Over de aanhang van de Cen trumpartij. 22.00 Pisa. Programma van Henk Spaan en Harry Ver- megen. 22.15 De Konsumentenman. Met Frits Bom. NOS 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. EO 19.12 D'r kan nog meer bij. Kleuterprogramma. 19.30 Ronduit. Jongerenpro gramma. 20.05 Tijdsein: '1984'. De Ame rikaanse tv-journalist Walter Cronkite zocht een ant woord op de vraag in hoe verre Orwells toekomst in middels werkelijkheid is ge worden. 20.50 De psalmen van David (slot). 21.15 David, een man naar Gods hart (1). Serie over het leven van David. NOS 21.40 Het korte spel: Altijd wat anders, zelden wat goeds. Eind-examenfilm van Orlow Seunke uit 1975. Johan (Cees Linnebank) woont op een oude boerde rij. Zijn leven wordt be heerst door zijn tirannieke invalide moeder (Elisabeth Hoytink). 22.30 Journaal. 22.45 De wereld van James Joyce. 'Is er iemand die mij begrijpt?', Ierse documen taire over de dichter-schrij- ver. (Zie toelichting). NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Joego- slaven. 18.25 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. Schrijver James Joyce wordt herdacht in de documentaire „De wereld van James Joy ce". Ned. II om 22.45 uur. DUITSLAND 1 16.00 Hier und Heute. 18.25 Sag da» noch mal Darling. 19.00 Falcon Crest, tv-serle. 20.00 Tagesschau. 20.15 Afrika» Tiere überwinden die Trockenzeit. Natuurfilm van prof. Grzimek. Buitengewoon inventief zijn de Afrikaanse dieren als het erom gaat het droge seizoen te overleven. Zo legt bijvoorbeeld £en dwergmuis, die gemakkelijk op een theelepeltje past, een steen voor de Ingang van zijn holletje om hiermee condensatie uit te lokken, waardoor hij dauwdrup pels op kan vangen. Olifanten graven diepe gaten tot aan het grondwater. Hiervan profiteren ook veel andere dieren. 21.00 Monitor. Actuele reportages. 21.45 Dallas. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Der Mann, der '1984' schrieb. Dit portret van de schrijver van het beroemde boek '1984", George Or well, tekent zijn levensweg van leer ling van een Engels internaat tot criti cus van de koloniale overheersing, van strijder voor Spanje tot democra tisch socialist, van weifelende roman cier tot de schrijver van sociale re portages en van politiek journalist, tot de revolutionaire patriot en pessimis tische beschouwer van de wereld machten toe. Door middel van ge sprekken met tijdgenoten en docu mentaire filmopnamen ontstond het beeld van een tegenstrijdig mens, een rebel, voor wie de vrijheid het recht betekende te zeggen, wat geen mens wil horen. 00.00 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Waldheimaf (1). Tv-serie. 16.20 Mein Name ist Hase. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 August der Starke. Historisch spektakelstuk van Herbert Asmodi. Regie: Rudolf Nussgruber. Deze tv-film behandelt het leven van Fre- derik Augustus I, keurvorst van Sak sen (1670-1733) in een aantal episo den, aangevuld met een persoonlijke en satirische interpretatie van Asmodi zelf Frederik August, die op 24-jarige leeftijd keurvorst van Saksen werd, was drie jaar later in 1697 koning van Polen. Hij verdiende niet alleen de bijnaam van 'de Sterke', maar hij kreeg tevens de reputatie de meest sensuele en ijdelste vorst uit de Ba rok te zijn. 20.59 Jagdszenen in Hollywood. 21.15 WISO. Economisch en sociaal magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Die Orestie des Aischylos (1): Agamemnon. Grieks drama in mo derne bewerking. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus math, geometrie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Auslandreporter: Feiertag In Addis Abeba, reportage. 20.45 Rückblende. T.g.v. de sterfdag van Mendel. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Monitor im Kreuzfeuer. 23.00 Deutschlandbilder. Reportage. Aansl.: Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer...: De postbe diende (herh.). 18.30 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.55 De jonge uitvinder: Waterdra ger, Poolse tekenfilm. 19.05 Kunst en kunst maken. 19.35 Kijk uitl 19.40 Mededelingen. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 I.Q. Kwis. 20.45 Verover de Aarde: De knal van Lemaitre (1). Deze maand werd de Nobelprijs voor de fysica uitgereikt aan twee wetenschapsmensen, die zich bezig houden met de studie van het heelal. Een van deze mensen Is de Belgische professor George Le maitre, de grondlegger van de theorie van de zogenaamde oerknal, de Big Bang. 'Verover de aarde' heeft een tweedelig programma aan de knal van Lemaitre gewijd, waaraan profes soren uit Oxford, Leiden en de Vere nigde Staten meewerken. Het tweede deel volgt op 31 januari. 21.35 Librado. 22.35 Journaal. BRT 2 19.00 Webster (1), Engelse serie over een pasgetrouwd stel. 19.25 Tijdrover-Doe het zelf. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Première-magazine. 21.05 Wat is er aan de hand, doe? (What's up, Doc). Amerikaanse speelfilm uit 1972. De verstrooide musicoloog Howard Bannister gaat met zijn verloofde naar San Francisco in de hoop er een studiebeurs te krij gen. Als hij zijn Intrek neemt in een hotel, maakt hij kennis met de excen trieke Judy Maxwell, die na een blik op Bannister besluit met hem te trou- 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Lotto en consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Contacts, verkeerstips. 20.05 Marco Polo (8), tv-serie. 21.05 Videogam, videomagazine. 21.50 Salut Carlisle, theatermagazi ne. 22.50 Journaal. 23.05 Tribune economique et socia le: De F.G.T.B. 1 Ryan O'Neal in „What's up doer'. BRT 2 om 21.05 uur. Engeland BBC 1 16.05 Racoons The Lost Star, kin derfilm. 16.55 Play school: It's Tuesday. 17.20 Heathcliffe Marmaduke, kin derprogramma. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.40 Finders Keepers, kinderserie. 18 05 John Craven's newsround. 18.10 Grange Hill, kinderserie. 18.40 Journaal. 18.53 Regionale magazines. 19.40 Team Disco Champs. 20.10 Torville and Dean Ice-Skea- ting, sport. 21.10 Dallas, serie. 22.00 Journaal. 22.25 Feature film. 00.13 Nieuwsoverzicht. 00.15 Men and women golf. 01.05 Weerbericht. BBC 2 17.40 George Orwell. 19.30 Tekenfilm. 19.40 Destry rides again, Amerikaan se speelfilm (1939). Met: James Ste wart en Mariene Dietrich. Regie: George Marshall. 21.10 Timewatch. 22.00 Kick up the eighties. 22.25 Eric Leddell, flying Scotsman. 23.10 Darts. 23.25 Nieuwsoverzicht. 00.40 Darts. 17.00 Portland Bill. 17.15 Batfink. 17.20 On Safari. 17.45 CB-tv Channel 14. 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.20 Crossroads. 19.45 Bronco Billy. Am. film (1980). 22.00 Des O'Connor tonight. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 First Tuesday. 00.30 The mysteries of Edgar Walla- 01.30 A new beginning. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven. AVRO 15.30 Kinderbios. Kinder programma. 16.30 Stuif es in. Pre sentatie: Ria Bremer. DUITSLAND 1 09.25-09.55 Sesamstrasse. 10.00 Heute. 10.03 WISO. Herh. 10.35 Au gust der Starke. Herh. 12.10 Moni tor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heu te. 13.15 Videotex! für alle. 16.00 Ta gesschau. 16.10 Festival. 16.55 Um 100stel Sekunden (1). Kinderfilm. 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Videotext für alle. 13.30 Sport Ak- tuell. Internationaal vierschansen- toernooi in Innsbruck. 15.30 Pro gramma-overzicht. 15.35 Heute. 15.40 Charlie Brown. Tekenfilm. 16.04 Rappelkiste. Kinderprogram ma. 16.35 Die Baren sind los. Tv-se rie. 17.00 Heute. 17.15 Tele-tllu- strierte. BRT 1 17.00 Grizzly Adams (1). Amerikaan se tv-serie. 17.50 Chapi, Chapo. Te kenfilm. 17.55 Journaal. RTBF 1 12.00 Teletekst. 15.00 Ecran des va- cances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 16.00 Graffiti. 17.30 Plein Jeu. Kinderprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time. Actueel magazine. 10.00 The new adventures of Flash Gordon. 10.25 Holiday programmes. 11.30 Play school. 11.55 Gharbar. Voor Aziatische vrouwen. 12.20 Trunk Call to Sri Lanka. 13.00 Go with Noaks. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht met landbouw-over- zicht. 13.57 Financieel- en nieuwso verzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at One. Lunchprogramma. 14.45 Bod. Kinderserie. 15.00 Merry An drew. Am. speelfilm (1958). 16.50 Te kenfilm. 16.55 Play school. 17.20 He athcliffe and Marmaduke. Kinderse rie. 17.25 Jackanory. 17.40 Grandad. BBC 2 16.05 The Greatest Show on Earth. Amerikaanse speelfilm uit 1952. Met Betty Hutton en Charlton Heston. Re gie: Cecil B. DeMille. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Button Moon. 13.10 Rainbow. 13.30 Playschool. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 A plus. 15.00 Take the high road. 15.30 A country pratice. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Button Moon. 17.15 angermouse. 17.20 Behind the bike sheds. 17.45 The squad. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. 17.52 Per saldo. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 AVRO's radiojournaal. 18.25 Toppers van toen. 19.02 Pim Jacobs' platenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Operette- Musical. 21.02 De Coltmoorden. 21.37 Lichte grammofoonmuziek. 22.02 AVRO's sportpanorama eretribune. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VARA: 0.02 Elpee-tuin. 2.02 Groot licht. 5.02 Truck. HILVERSUM 2 TROS: 16.00 TROS Nws.show. P.P.: 18.20 Uitzending van de EVP. Hum. Verb.: 18.30 Het voor deel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. Te- leac: 21.30 Tekenen en schilderen, in- troduktieles. 22.00 Por Favor, herh. v. les 4b. TROS: 22.30 Nws. 22.40 Een dode uit het Oosten (17). hoorsp. 23.00 Proeflokaal. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VARA: Van 7.00-18.00 Aktualiteiten via Dingen van de dag. 16.03 De ver rukkelijke 15. NOS: 18.04 De avond- spits. VARA: 19.02 Hof van Heden. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. NCRV: 20.00 Radio Filhar monisch Ork. speelt klass. muz. 21.30 Literama. 22.20 Internationaal Orgel festival Haarlem 1983. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.02 Ook goeiemorgen. 9.30 Muziek terwijl u werkt. (10.30 Veroni ca nieuwsradio.) 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. (12.30 Veronica nieuwsradio.) 14.03 De jukebox. 15.03 Nederland muziekland. (16.30 Veronica nws.radio). EO: 17.02 EO-onderweg. 17.55 Meded. (NOS). HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.10 De wekkerradio (7.30.' 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Follow Me I, les 12b. VARA: 10.03 Hoor haarl (10.30 Nws. 11.30 Nws.) 11.33 Leef-tijd-genoeg. Overh.voorl.: 12.16 Mens en samenleving. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Din gen van de dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg. (13.30 Nws.) 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Blijdorp. NOS-RVU: 14.33 't Gif en ik. NOS: 15.03 Zo kan het ook. 15.30 Nws. 15.32 NOS-Wereldwijzer. 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu. (18.00 Nws.) HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: Het progr. kan tussen 8.04 - 16.58, na nieuws en reklame, onder broken worden voor aktual. van Echo. 7.02 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 De wereld op woensdag. 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wurlitzer. 14.04 Don't stop the music. 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws.7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium 8.00 Nws. 8.05 Platennieuws. 8 45 Musica Sacra. 9.15 Onder de hoogte- zon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. 10.30 Orkestpalet: Muz. van Japanse componisten. 12.00 De symfonieën v. Mozart (34). 12.20 Promenade Orkest speelt klass. muz. 13.00 Nws. 13.05 Internationaal Orgelfestival Haarlem 1983. AVRO: 13.30 Phiadelphla Sym fonie Orkest speelt klass. muz. 14.35 Pianorecital door Jeffrey Swann. 16.00 Nederlandse Kamermuziekdag.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13