Koor kleine klingen EcidócSouocmt j Vechtpartijen, branden en ^vernielingen fi&idaeSotria/Ttl Open huis Eurotransplant Man gewond INCIDENTEN ONTSIEREN VIERING "OUD EN NIEUW IN LEIDSE REGIO LEIDEN MAANDAG 2 JANUARI 1984 PAGINA 3 Agent gewond LEIDEN Een Leidse agent is in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een vechtpartij met zes jongens gewond geraakt. De 31-jari- ge Katwijker werd met oogletsel en een ge broken neusbeen naar het Elizabethzieken- huis in Leiderdorp overgebracht. De agent zat met een collega in een auto en zag op de Rijnsburgerweg de zes jongens die het fietspad blokkeerden en zich erg luidruchtig gedroegen. De beide mannen in burger zeiden de jongens ermee op te houden, maar die trokken zich daar, ook nadat het tweetal zich had gelegitimeerd, niets van aan. Er ontstond een vechtpartij waarbij over en weer rake klappen vielen. De zes jongens zijn aangehouden. LEIDEN De stichting Eurotransplant houdt woensdag 11 januari in haar onder komen op het terrein van het Academisch Ziekenhuis (gebouw 23) open huis. Vanaf twee uur kan iedere belangstellende kos teloos kennismaken met de werkzaamhe den en de activiteiten die Eurotransplant ontplooit. Er wordt een algemene inlei ding over de activiteiten van Eurotrans plant gegeven, tevens worden twee films over een dialyse en een niertransplantatie vertoond. De stichting houdt zich bezig met niert ransplantatie en alles wat daarbij komt kijken. Zij stelt zich ten doel om nieren en andere organen, die beschikbaar ko men zo goed en zo adequaat mogelijk te gebruiken voor transplantatiedoeleinden. De afgelopen jaren heeft Eurotransplant bemiddeld bij meer dan 10.000 niertrans plantaties. Alle benodigde gegevens van nierpatiënten zijn opgeslagen in een com puter. Wanneer er een donornier ter be schikking komt, worden de specifieke kenmerken vergeleken met de gegevens in de computer, zodat men er zeker van is dat de dan gevonden patiënt de nier het hardst nodig heeft en dat er tegelijkertijd de minste kans op afstoting is. Het werkterrein van de stichting, die de laatste jaren ook in toenemende mate hulp biedt bij lever- en hoornvliestrans plantaties, strekt zich uit over de Benelux, West-Duitsland en Oostenrijk. Tevens on derhoudt zij nauwe contacten met zuster organisaties in de Skandinavische landen, Engeland, Frankrijk en Oost-Europa. Belangstellenden voor de open dag kun nen zich tot en met dinsdag 10 januari uitsluitend telefonisch aanmelden bij de dienst interne en externe voorlichting van de universiteit, tel 071-148333, toestel 3665/3133. Omdat de mogelijkheid tot deelname beperkt is, verdient het aanbe veling zich snel aan te melden. Een 18-jarige Leidenaar is gistermiddag gewond ge raakt bij een ongeval op de Floris Versterlaan. Hij werd met rugletsel naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. De man ver klaarde tegenover de politie dat hij door een auto werd aangereden en dat de be stuurder van de auto er ver volgens vandoor ging. De po litie vermoedt echter dat de man de gestolen auto zelf bestuurde, de macht over het stuur kwijtraakte, tegen de paal reed en uit de auto werd geslingerd. Vrijdag werd de zelfde man al in Leiden aan gehouden, nadat hij in Oegst- geest in een auto een fietser had aangereden. Na dat on geval reed hij door. Inbraak bij juwelier via buren mislukt LEIDEN Een poging in te breken bij de juwelier Dries- sen/Van Duijn aan de Bree- straat in de nieuwjaarsnacht is mislukt. De inbrekers probeerden via de buren van de juwelier, de typeschool Du Pont, binnen te komen. Ze forceerden de deur van de school en braken een gat in de muur tussen de twee panden. Terwijl ze daar mee bezig waren, ging het alarm van de juwelier over. De in brekers gingen er vandoor en lieten al hun gereedschap ach ter. Dit handige miniatuur bankschroefje krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Noteer m.i.v van de Leidse Courant Naam Adres I _als nieuwe abonnee Postcode/Plaats Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: ituur een miniatuur bankschroefje naar: Naam Plaats/Postcode Telefoon jjkj Stuur de?e bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag. 'nd,en d^'oe"leiding bestal, kan een abonnement worden geweigerd. i-J Een brand in een school aan de Leidse Caeciliastraat richtte flinke schade aan. De politie vermoedt brand stichting. stond in de boerderij toen een van de muren instortte. Val lende brokstukken verpletter den hem. De schade aan de uitgebrande boerderij bedraagt een half miljoen gulden. In Woubrugge ontstond in de nieuwjaarsnacht een vechtpar tij in de zaal De Wijk. Daar raakten Woubruggenaren slaags met Alphenaren en Amsterdammers. De vijande lijkheden werden buiten het gebouw voortgezet. Daarbij werd door de bezoekers gesto ken met kapotte bierflessen en stukgeslagen glazen. Drie Woubruggenaren, waarvan er een de vechtende partijen pro beerde te scheiden, liepen daarbij steekwonden in de rug op. Na behandeling in het zie kenhuis keerden zij huis waarts. In Katwijk werd een groep jongeren verspreid die op het kruispunt Hoorneslaan en Biltlaan een stapel kerstbo men wilde aansteken. Op het Hoornesplein sneuvelde een aantal winkelruiten en ook daar moest een charge worden uitgevoerd. Op de Voorweg haalde de politie een stapel brandbaar materiaal uit el kaar. In Katwijk werden geen aanhoudingen verricht. Buur gemeente Noordwijk vierde de wisseling eveneens vrij rus tig. Alleen een lantaarnpaal in de Hoofdstraat moest het ont gelden. Op deze weg was het overigens geruime tijd onrus tig. Een achterruit van een po litiewagen sneuvelde daar. De daders zijn niet achterhaald. In Alphen aan den Rijn blus te de brandweer zes kerstbo menbrandjes. Op het Thorbec- keplein liep een jongen een Zaterdag ochtend vroeg brandden vijf lokalen van de Lorentz- school aan de Van Vollen- hovenkade uit. Een Leidenaar bekende de brand te hebben aange stoken. lichte hersenschudding op bij een vechtpartij. In de Plane- tenwijk werd tegen een groep van ongeveer dertig baldadige jongens opgetreden. Twee kre gen een proces verbaal. Aan de Herenweg brandde een schuur uit en aan de Kerklaan in Zwammerdam werd een keet wagen omgegooid. In Hazerswoude werd een dronken man opgepakt die omstanders lastig viel. Hij werd ter ontnuchtering in de cel opgesloten. Verder was het in deze plaats, waar in het ver leden nogal eens wat onrust was bij de jaarwisseling, zeer rustig, zo constateerde de poli tie met genoegen. In Alkema de brandde alleen een caravan langs de Alkemadelaan af. Dit vreugdevuur was van korte duur omdat de brandweer de vlammen snel onder controle had. In Hoogmade ging om half vier een auto aan het Noordeinde in vlammen op. De politie van Ter Aar heeft zelfs niets hoeven doen. Nieuwkoop en Noorden wer den „geteisterd" door twee brandjes die volgens de politie „voor de gezelligheid", waren aangestoken. In Nieuwveen brandde een tuintje gedeelte lijk uit en moest een auto het ontgelden. In Voorhout, Noord wij kerhout en De Zilk bleef het ook rustig. Alleen in de Noordwijkerhoutse Dorps straat werden twee ruiten in gegooid van een café en een winkel. In Warmond werden ruiten van 't Meerpunt inge gooid door baldadige jeugd. In Leiderdorp brandde een tele fooncel aan de Mauritssingel uit. Verder werden twee ver keersborden aan de Meijelaan en de Heinsiuslaan omgetrok ken. In Voorschoten werd een bushokje aan de Papelaan in brand gestoken. De brand weer moest een brand aan de Hoogkamer 80 blussen. Daar stond een schuurtje in brand waarin opgeslagen vuurwerk een half uur voor het nieuwe jaar 'spontaan' ontbrandde. Vanuit Wassenaar zijn geen bijzonderheden te melden. In Leidschendam was het zoals de laatste jaren gebruikelijk met name onrustig rond het Damplein. Daar werden door jongeren ruiten van winkels ingegooid en de politie voerde charges uit. TC Ma tic In het kader van de landelijke toernee van de Belgi sche top-formatie T.C. Ma tic treedt deze popgroep 9 ja nuari op in de Stadsgehoorzaal aan de Breestraat 60. In het voorprogramma speelt Sammie America's MAM. De Belgische groep trad al twee keer eerder op in het totaal uitverkochte Leids Vrijetijdscentrum. T.C. Matic is vanaf 1980 steeds populairder geworden. In 1981 werd de eerste langspeelplaat „T.C. Matic" ge maakt door Arno Hintjens, Rudy Cloet, Ferre Baelen, Jean Marie Aerts en Serge Feys. In 1982 kwam de tweede langspeelplaat, ,,L'Apache genaamd", van T.C. Matic uit. De derde lp is kersvers en heeft dezelfde ti tel als de tour: „Choco". Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij de VVV-Leiden a 15 gulden. Aan de zaal zullen de kaarten 17,50 kosten. TC MatiC. Kijkhuis (1) In het Kijkhuis (Vrouwenkerkkoorstraat 17) worden in de week van maandag 9 tot en met zondag 15 januari vier films van Et tore Scola gedraaid. Maandag staat 'Drama della Gelosia' (1970) met Marcello Mastroianni, Monica Vit- ti en Giancarlo Giannini op het programma. Dit is een tra- gi-komedie over een driehoeksverhouding tussen twee mannen en een vrouw uit de arbeidersklasse. Dinsdag avond wordt 'Brutti Sporchi e Cattivi' (1976) gedraaid. Deze film, met Nino Manfredi, zit vol zwarte humor en geeft een beeld van de armsten der samenleving. Kijkhuis (2) 'Passione d'amore' (1981) met Valeria d'Obici en Ber nard Giaudeau is woensdagavond te zien. Het is een merkwaardige liefdesgeschiedenis die laat zien wat er gebeurt wanneer men in de ban van de hartstocht komt. Een knappe jongeman wordt in de armen van een lelijke, hysterische vrouw gedreven. Donderdag-, vrijdag-, zaterdag-, en zondagavond wordt 'C'Eravamo tanto amati' (1977) met Nino Manfredi, Vittorio Gas- sman, Marcello Mastroianni en Frederico Fellini ge draaid. Deze film toont hoe moeilijk het is om de idea len van vlak na de oorlog in de huidige samenleving te realiseren. Alle voorstellingen beginnen om acht uur en om kwart over tien. Concert Leden van het Residentieorkest geven maandagavond 9 ja nuari een concert in de Kapelzaal van K&O aan de Oude Vest 45. Op het programma staan werken van Cambini, Fanny Mendelssohn -Bartholdy, Kodaly en Poulenc. Het concert begint om kwart over acht Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij K&O. Kinderfilms In de Kapelzaal van K&O aan de Oude Vest wordt woensdagmiddag 4 januari een serie tekenfilms ge draaid met in de hoofdrollen bekende stripfiguren als Popeye en Supermuis. De voorstelling begint om half drie en kaarten kunnen bij K&O gekocht of besteld worden via telefoonnummer 141141. Nieuwjaarsconcert De show- en marchingband „K&G"geeft zondag 8 januari voor de tweede maal een nieuwjaarsconcert in het Waag gebouw aan de Aalmarkt in Leiden. Tijdens dit concert zullen er overwegend Engelse muziekwerken worden ge bracht, afgewisseld met muziekwerken van andere landen. Aanvang concert vier uur en de toegang is gratis. Tarantella De dansgroep Tarantella houdt zondag 8 januari weer een volksdansinstuif in het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66. De toegangsprijs bedraagt 3,50 en de instuif, die wordt geleid door Yvonne Knijnen- burg, begint om zeven uur 's avonds. 3e'(Vervolg van de voorpagina) KLEIDEN/REGIO De iteekpartij die in de ïieuwjaarsnacht in Lei- het leven kostte aan le 27-jarige Leiderdorper heiad plaats om kwart over 'ier. De politie heeft de lader aangehouden. Het Slachtoffer wilde een be- Dfoek brengen aan zijn lorirouw die in een pand enkan de Ververstraat ver- J11 >leefHij wilde met zijn rrouw praten over echt- el, cheidingsproblemen, d naar werd door de bewo- van het pand, de 33- Leidenaar J. de J., toegelaten. De Lei- gooide aan de en de achter van de woning rui- in. Er ontstond een en de bewoner van het pand stak de Lei derdorper met een dolk mes, waarbij zijn lever werd beschadigd. Toen de Leiderdorper op de grond lag, werd hij door de da der geslagen en geschopt. De man werd zwaar ge wond naar het AZL over gebracht en daar onmid dellijk geopereerd. Gister middag overleed hij. De eerste kerstbomenbrand werd al om zeven uur vanuit de Dijkstraat gemeld. Grote kerstbomenbranden werden gesticht in de Tomatenstraat, de Marnixstraat en de Kanaal straat. De politie hield kleine re brandjes aan onder meer de Sumatrastraat, de Kooilaan, Roomburgerweg, de Haagweg, de Uiterstegracht, in de Ste venshof, de Sophiastraat en de Arubastraat in de gaten. Vol gens een woordvoerder van de politie hoefde nergens met ge weld opgetreden te worden te gen feestgangers die bijvoor beeld het blussen van vuurtjes zouden willen voorkomen. De politie hield in de Breestraat een 15-jarige jongen uit Hoofd dorp aan, die met een mes twee studenten had bedreigd. De jongen hij maakte deel uit van een groepje van zes zo genaamde skin heads werd na verhoor weer weggestuurd. Omstreeks één uur werd een brand gemeld vanuit de Aru bastraat, waar een leegstaande wisselwoning uitbrandde. De brand is vermoedelijk aange stoken. De brandweer zette te gen vier uur groot materieel in bij een brand in een school aan de Caeciliastraat. De leeg staande school brandde voor een deel uit en ook deze brand is vermoedelijk aangestoken. De omvang van de schade is nog niet bekend. In de Roose- veltstraat raakte door onbe kende oorzaak een schuurtje in brand waarin bussen met lijm waren opgeslagen. De brandweer heeft de brand ge blust. Rond het middernachte lijk uur ontstond door onbe kende oorzaak brand in een pand aan de Jan van Goyen- kade. De benedenverdieping brandde geheel uit. De woning stond in verband met renova tie leeg. Zaterdagochtend om zes uur werd een dependance van de Lorentzschool aan het Van Vollenhovenplein door brand geteisterd. Vijf lokalen brand den geheel uit. Een 36-jarige Leidenaar heeft bekend de brand aangestoken te hebben. Charges In Bodegraven rukte om streeks drie uur de vrijwillige brandweer uit om aan de Zuidzijde 78 een in brand staande boerderij te blussen. Waarschijnlijk door wegge waaid smeulend vuurwerk had het strodak vlam gevat. Binnen enkele minuten brand de de boederij door de felle wind als een fakkel. De bewo ners van het pand waren niet aanwezig. Omdat in de boer derij ook een opslagplaats van jute zakken was, breidde de brand zich snel uit. De brand weerman G. van Waveren ïze desolate aanblik bood de Lorentzschool Nieuw-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3