83te kijk i£eicLt>e(3ou/imit Carel Willink De Amsterdamse kunstschilder Carel Willink, die 19 oktober op 83-jarige leeftijd overleed kwam niet alleen- in het nieuws door zijn schil derkunst, maar ook door de opvallende le venswijze van zijn derde vrouw, Mathilde. In juli 1973 hertrouwde Willink met de schilderes Sylvia Quiel, met wie hij een harmonisch huwe lijk had. Willink gold als een van de bekendste Nederlandse schilders van deze eeuw. Zijn de finitieve stijl betrof het magisch-realisme. Hij schilderde landschappen en stadsgezichten met neo-classistische en klassieke architec tuur. Ook maakte hij portretten op bestelling. Werk van hem is te zien in het Museum Boy- mans-Van Beuningen in Rotterdam, het Haags Gemeentemuseum en het Museum Kröller- Müller. NA ,i Vredesmirsen Europa stoni in ok- v( tober in he' teken van de vrecesmar- sen; over ei weer, tot in de cpzinnen toe, veelal amotio- neel gelader woor- denwisselincpn tus sen voor- er tegen standers var eenzij- dige ontwapening. Den Haag ontving ruim 500.0D0 de- monstranter, waar van velen genoegen /I namen met 'n (zit-) plaatsje laigs de i route zoals hier bij de Hofvijver. Alle marsen tei spijt, verschenen kort v. daarna gefeel vol- gens afspiaak de eerste kruisraketten I in Europa, o.m. in 'j West-Duitsland en ^Engeland. Voor de Russen aanleiding (voorlopig) de on derhandelingen in Genève op te schor- ■jten. Autobom \j De aanwezigheid van de internationale vredesmacht in Beiroet, en vooral van het Amerikaanse aandeel daarin, is in de loop van dit jaar op groeiende weerstand gestuit bij een groot deel van de Libanese bevot- king. De tegenstanders van de regering-Gemayel worden gesteund door Syrië en hebben diverse bloedige acties ondernomen tegen de Amerikaanse en Franse vredesmacht. Na de aanslag op de Amerikaanse am bassade in het voorjaar voerden in oktober twee zelfmoordcommando's met auto's vol explosieven aanval len uit op de Amerikaanse en Franse hoofdkwartieren in Beiroet, waarbij zo'n 270 mariniers en Franse mili- 'tairen gedood werden. [Vuilnisberg Lichtelijk geïrriteerd door de aanhoudende regen en het koude weer, gebukt onder een storm die medio mei nog met orkaankracht over het land raasde, en wadend door ondergelopen wei landen, ondernamen vele Nederlanders eind mei nog een run op de reisbureaus. Om in den vreemde tandenknarsend te vernemen dat de achterblijvers uiteindelijk een van de mooiste zo mers, zelfs de warmste juli van deze eeuw, beleefden. Bloedbad Voor de bloedigste schietpartij in de Nederlandse misdaadhistorie zorgde 5 april een 27-jarige man, die na een woordenwisseling in het pal tegenover het Delftse politiebureau gelegen café 't Koetsiertje, zes mensen in koelen bloede neerschoot. Twee van de slachtofffers, de 38-jarige mevr. Sneekes en haar 12-jarig dochtertje, werden op de donderdagse bloemenmarkt in Delft, waar de familie een bloemenkraam had, herdacht. De rechtszaak is, na een eis van levenslang, uitgesteld tot begin januari. De ambtenaren wa ren boos op hun fïQbaas minister Riet- 3ikerk die hen 3,5 OHprocent wilde laten inleveren. En dat heeft Nederland ge werkt Wekenlang DOfverkeerden treinrei zigers in onzeker- SCllheid of hun vervoer- F ,.jmiddel wel zou ko~ l Ulmen voorrijden. IDouaniers werkten lallvstipt, hetgeen de schatkist onver wacht extra geld I Ujopleverde doordat 'alle ladingen minu tieus werden nage snuffeld. De brie venbussen bleven leeg, en in Amster- 'dam en Rotterdam IK stapelden het huis-* 'vuil zich op, omdat de ophaaldiensten staakten. Maar het kabinet gaf geen krimp. Van nat naar droog

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19