feth Gaaikema wenst zijn volk veelkijkfut 1 Remmers gaat achter Willem van Oranje aan ^DIO/TELEVISIE £eidóc@ouAont VRIJDAG 30 DECEMBER 1983 PAGINA 17 —leeds meer video's in huis VERSUM Het aantal huishoudens in Nederland dat een vi- ecorder bezit is de laatste jaren fors gestegen. In 1978 en 1979 slechts 1 pet. van de Nederlandse huishoudens een videorecor- Via 3 pet. in 1980 en 4 pet. in 1981 liep dat percentage op tot 6 in 1982, terwijl cijfers uit het najaar van 1983 al een percentage -"brecorder-bezit van 11 pet. te zien geven. enoFbetekent dat momenteel ruim een half miljoen gezinnen in Ne- eon%nd een videorecorder in huis heeft. De meeste videorecorders 1 e®Jen gekocht om televisieprogramma's op te nemen en die op -n blater tijdstip te bekijken. Slechts 18 pet. van de VCR-bezitters een recorder gekocht om huur- of koopbanden te kunnen be- a, z^ e schijn „ijkt uit een voorrapportering van de NOS over een onderzoek jschohet gebruik van de videorecorder. Een uitgebreid rapport van •ntoo^derzoek, dat zich uitstrekt tot en met december van dit jaar, n het voorjaar van 1984 verschijnen. in ijlhs het ondezoek bleek ook dat de producenten van video-ap- J- Muur verwachten dat in 1990 ongeveer de helft van de Nede- is aa^e huishoudens een recorder zal bezitten BU DE KRO KUKEN ZE VANAVOND GEEN TELEVISIE HILVERSUM Vanavond blikt de KRO-radio terug. In het programma „Vanavond kijken we geen teleyisie" wordt op de zender Hilversum I (19.02-23.00 uur) o.a. een rekonstruktie gemaakt van de december 1948-programme- ring. Dit onder het motto: er was toen ook geen televisie. De programma-onderdelen bestaan uit herhalingen en nieuw geproduceerde onderwerpen. Te beluisteren zijn o.a.: De Bietenbrouwers; Het Lichtbaken (overweging door pater Henri de Greeve en een interview met hem); Buffalo Bill, hoorspel met o.a Jan de Cler; Negen heit de klok; Ak- tualiteitenjaaroverzicht 1948; De Schoonheid van het Gre goriaans (Gregoriaanse zang o.l.v. Dom Brockbernd); een gerekonstrueerde rechtzaak uit 1948, „De strijd om het recht"; het KRO-orkest o.l.v. Klaas van Beek en nog veel meer. Het jaar 1948 is gekozen, omdat in dat iaar de Engel se schrijver George Orwell zijn boek „1948" heeft geschre ven. Een blik in het verleden, twee dagen voor die toe komst, leek de redaktie op zijn plaats. en Toon Rammelt in Bonv JTERDAM - Seth jgliJlkema heeft op nieuw- n. H|dag te doen met een COAjddelde kijker, die na smeiftl wat nachtelijke uur- veP-;met André van Duin "ÏÏF zoveelste tv-artiest Rijf^en op zijn T krijgt. Hij begon er je opnamen voor zijn tow in de „Winter nest' in Krasnapolsky 3ugatf ziJn publiek veel ovaite toe te wensen, veel in etfut voor het nieuwe m°f' waarvan we de eerste ^d met hem door moe- u^brengen, nieuwjaars dag op Ned. II om bei) uur. aar jn beste jaren, maar ook f zonadien ontving Wim Kan regelmaat grappige neuïgen van Seth. Hoe de 30Q Meester die in zijn pro- verwerkte lijkt voor treen vraag te blijven en Ie sofieth een weet, maar dui- plast wordt ook in zijn nieuw- Ofonference weer, dat hij gesleeer na staat. Zozeer zelfs, glazeij zich ervoor moet hoe- i woem niet in imitaties te na izet timen. Want Seth neemt Meters onder handen en an- prevallende figuren, laat aap v.d. Scheur wezen, ich in '83 onderscheidde ;zijn grote scheur zowel or zijn plotselinge aftocht fgang. Die verdween bij- in zijn eigen scheur. metaf"es bewaart Seth de mi- ,^s tot het einde van zijn amma, maar eerder al ,hij de kritiek op Beatrix 'sabeth bij voorbaat af :t lied „Dan moet je me zien". et optreden van Seth opnieuw duidelijk hoe zeer we Wim Kan missen. Zelfs als je met enige goede wil zou moeten vaststellen, dat ze allebei even geestig zijn -en er wordt gelachen om Seth- dan toch neem je daarmee de indruk niet weg, dat zij van hemelsbreed verschillende startpunten uitgaan. Kan be heerste het fenomeen humor. Bij hem ontstond die uit wer kelijk onbehagen over wat er mis ging in het voorbije jaar. Hoe oprecht veróntwaardigd Wim kon zijn, legde hij aan de dag in zijn niets verhullende woede over het bezoek destijds van Hirohito aan ons land, die Japanse keizer van wie hij bij de aanleg van de Birma-spoor- weg zoveel te lijden had. Kan was toen niet grappig meer, maar hulpeloos in zijn wiek geschoten. Onbehagen Dat was Kan in wezen altijd over wat op regeringsniveau werd bekokstoofd. Alleen, hij relativeerde en verstopte dat in zijn grappen, waarvan men altijd kon vaststellen, dat hij weer scherp uit de hoek kwam. Zijn onbehagen was er altijd eerder dan zijn humor. Dat kun je ook wel nagaan, want juist in de kerstdagen van het welbehagen, schreef hij zijn scherpste actuele grap pen voor de naderende oude jaarsavond. Seth: „Na uren André van Duin valt het niet mee nu weer naar mij te moe ten kijken". Zo heel anders Seth. Die blijft op de eerste plaats een woord kunstenaar, een speelse jon gleur met het woord. Voor beeld: „Het kabinet Lubbers voert een Taai-Wanbeleid". Daar komen ook goede grap pen uit voort, maar toch meer de humor om de humor zon der de voedingsbodem van het onbehagen, waaruit ook zo iets als galgehumor kan ontstaan. Seth wekt niet de indruk pijn lijk gepakt te zijn door de on derwerpen die hij aanpakt. Ook niet door de ambtenare- nacties. Daar doet hij nogal heilig en humorvol veront waardigd over. Waar hij het vervolgens opneemt voor de vuistloze uitkeringstrekkers, legt hij toch geen link -zo link is hij wel- tussen die acties en de daarmee samenhangende verdediging van de rechten van de uitkeringstrekkers. Hij ziet het sociale bouwsel welis waar op instorten staan, maar ondermijnt het volksdeel, dat die zaak poogde te stutten, zij het dan door de samenleving te verstoren. Daar kwam Seth niet helemaal uit. Zijn woord kunst faalt daar, waar oprech te verontwaardiging hem ver der had kunnen helpen. Je kan ook zeggen, dat Seth op twee gedachten hinkt, in te genstelling tot Wim Kan die toch tot op hoge leeftijd ver baal goed ter been was. Hier en daar gaat Seth noch tans enige stapjes verder dan zijn grote voorbeeld. Hield Kan zich bij tekstgrappen over de figuren die hij hekelde, Seth trekt er bovendien de bij behorende gezichten bij, voor zover hem dit dan lukt met zijn eigen uitgesproken gelaat strekken, die niet veel speling toelaten. Nijpels wil naar ge zicht gezien dan ook heel moeilijk Edje worden. George Orwell Willige en tot op zekere hoog te ook willoze onderwerpen vormen de politici onder onze medemens een grage prooi voor de grappen van Seth. Heel wat moeilijker heeft hij h'et met George Orwell, die in zijn roman „1984" dit jaar de vreselijkste dingen laat gebeu ren. Hij ziet de mens als een nummer ingevoerd in een na tionaal, zo niet internationaal computersysteem, aan de hand waarvan de hele weréldbevol- king een geprogrammeerd le ven gaat leiden onder het wa kende oog van de overheid, neergelegd in de Engelse kreet: Big brother is watching you, uw grote broer houdt het oog op u gericht. Seth moet daar niet alleen niets van hebben, hij verfoeit die man zelfs in hoge mate. Hij roept zijn kijkers op te breken met diens dwaalleer c.q. idee ën en te blijven leven volgens eigen impulsen. Hij stelt zich als Seth tegenover George en laat bij de titel van zijn pro gramma „Seth 1984" dan ook aantekenen het optimisme te koesteren, dat hij staat te wer ken voor „Het laatste zaaltje met gezond verstand". Dit zaaltje rustte hij verder toe met de big band van Jerry van Rooyen vol swingend koper en met de damesgroep „The Broads", die van tijd tót tijd zijn woordenstroom onderbre ken door in lustige zang en muziek uit te barsten. Een lu dieke onderbreking van de al maar raissonerende Seth. Seth staat voor deze show te werken in de Wintertuin van Kras, dat aan alle wanden is voorzien van spiegels. Hij staat daar tot op zekere hoogte zich zelf te vergeten en Wim Kan te wezen, maar waarheen hij ook kijkt overal valt zijn oog op Seth. Hij begint daar ook geestig over te wezen, zeg gend, dat iedereen heel alleen wel eens naakt zijn eigen li chaam heeft bekeken. Hij daalt daarbij diep in details af. Men spiegelt zich zachter aan een ander, zegt een spreek woord. Seth niet. Die spiegelt zich het liefst zacht aan zich zelf. In die act staat hij inder daad helemaal alleen. Het is al Seth wat hij ziet. Of zou hij denken, dat de weerkaatsing van Kan zal verschijnen op het moment, dat hij zelf voor de spiegel gaat staan? TON OLIEMULLER HILVERSUM De donkere lokken van Jeroen Krabbé vallen als zwarte sneeuw op de vloer. De schaar laat kleine stekeltjes achter, maar de tondeuze rekent definitief met het haar op zijn hoofd af. Een gladde biljartbal blijft over, zodat de „pijn" mini maal is, wanneer de pruiken met plakstrippen verwijderd wor den. De eerste scène van „Achter de schermen van Willem van Oranje", een programma over de produktie van de monsterserie over het leven van de Vader des Vaderlands, die Veronica zon dag op de buis brengt, Ned. II om 23.05 uur. Henry Remmers tekent voor dit programma, over een program ma dat plastisch omschreven kan worden als een muis over een olifant. Regisseur en scriptschrijver Walter van der Kamp heeft zowat een eigen tachtigjarige oorlog gevoerd om Willem van Oranje als mens van vlees en bloed uit het graf te roepen. Hij besteedde meer dan twee jaar aan research en het derde jaar werd in beslag genomen door repetities, organisatie en opnamen. Remmers was een dag of twintig aanwezig tijdens de belangrijk ste opnamedagen en maakte van het materiaal dat hij schoot een mooie en interessante registratie van de gebeurtenissen, die ach ter de schermen plaatsvonden. Voor Veronica is dit inmiddels het derde programma over een programma, dat zij binnen een ruim jaar op het scherm brengt, vlak voor de premières van „De vierde man" en „Brandende liefde" vertoonde zij haar registra ties over de gebeurtenissen op de set en nu kijkt zij bij „hun eigen" produktie achter de schermen. Hejiry Remmers: „We willen de kijker gewoon niet dom hou den. Er is wel flink over gediscussiëerd of we dit programma zouden moeten maken, want het gevaar zat er volgens sommi gen in, dat we het sprookje zouden ontluisteren. Maar wij hou den gewoon van openheid. We willen de kijker een goede in druk geven over wat er allemaal bij komt kijken om zo'n groots opgezette serie te kunnen maken. Aanvankelijk zou dit pro gramma een onderdeel zijn van „Remmers Ontmoet", in dit ge val Walter van der Kamp, maar dat idee hebben we later laten varen omdat er ook zoveel andere bekende Nederlanders in voorkomen. Ik heb mezelf toen helemaal naar de achtergrond gedrukt en Walter van der Kamp geeft zelf het commentaar". Remmers geeft wel toe, dat „Achter de schermen van Willen van Oranje" ook de bedoeling heeft om de kijkers „te prikke len" om te kijken naar de AVRO-BRT-Veronica-produktie. „Je hebt een produkt en dat moet je zo goed mogelijk zien te verko pen. Dat kun je op veel manieren doen en dit is er één van, die in Amerika bijvoorbeeld veel wordt gebruikt". De vloed van informatie, die in deze „muis" van Remmers gege ven wordt over de serie, waarvan de AVRO op donderdag 12 januari de eerste aflevering uitzendt, prikkelt de kijker onge twijfeld. Drie miljoen en zeshonderdvijftigduizend gulden kostte de produktie; in totaal zijn er ruim 3.000 kostuums te bewonde ren, gedragen door een grote schare acteurs. EDWIN BAKKER jelichting Playback Show 'ond brengt de KRO geen vee-drie-show, omdat Carrell door verplichtin- I me&lders niet beschikbaar tuft plaats daarvan komt nu t nog Severing van de Playback ve w( met Henny Huisman. In i vorsSchelft" in Noordwijker- rkingritten Kees Schiiperoort, neRemmers en Judith Bos kwesttfe prestaties te beoorde- van tl kandidaten, die Rob de kur The Supremes, Kate J tegeAndre van Duin, Annelie- staaOthenberger en Michael rrïez&n parodiëren of imite- oorkote winnaar van de Play- gestfro fee van afgelopen zo- de tal Ronald Sandhoevel, m is izich na zijn uitstekende ;n snes van Jasperina de makten Barbra Streisand aan Lee. Als echte gasten t al tanwezig het Haags Fol- stésch Dansensemble Ba eni{net een spectaculaire uit West-Roemenië. e&reografie is van de be enRoemeense choreograaf 1 wel Latgu. De amateur- offoep die in het najaar kiiö-jarig jubileum viert in eiOT-theateris 14 en 15 aaft zien in de PWA-zaal nanit Congresgebouw. Ver ren a)den op Benny Neijman val orkest Funny Face. ;t, dusiur Nederland 1. lorma jloeml ng acl terug*!/ van jou ihoud! woorden „Ik hou van ijdense/ aan leeftijd gebonden agen teekt uit deze aflevering. daan 9 van Weegen kreeg on- oet v<$en uitnodiging het hu- en 19ij te wonen van de heer np ge/rouw Huting uit Nljme- is. Enelden 67 jaar oud. Zij n'<25 jaar weduwe, hij drie el oxteduwnaar. Maartje van llendeiur Nederland 1. ening' ir mde irium van een llen industrieel Hugo Cordell dekten privé-vliegtuig neer- an bijlag p/y a/s erfgenaam iden t)n Bart (Jean-Paul Bel- °l achter, die hierdoor de twintig rijkste man- ikkelQn Europa wordt. Hij lijvenf/7 Amerika waar hij het Voor a/gn een playboy leidt. warej? Frankrijk ontdekt Bart zich Qmet de dood van zijn arwis%fS njet jn orcje jS j-fij fjaf Zjjn schoonva- neo-fascist Luigi Galaz- echter steekt. jaarur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Dag huis, dag tuin, dag opbergschuur. Peuterpro gramma (herh.). 16.15 Doctor Snuggles, kin derprogramma (her.h.). 16.30 Toppop, de Nationale Hitparade. KRO 18.55 Belfy en Lillibit. Teken filmserie. Afl. 19: Het „ver dwaalde" ei. 19.15 Tom en Jerry. Teken filmserie. 19.20 Q en Q. Serie voor de jeugd. Deel 7: Doiiiiiing NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De Playback Show. Nieuw playbacktalent. (Zie toelichting). 21.40 Brandpunt in de markt. Programma over de Neder landse economie. 22.45 Ik hou van jou (4). Men sen praten over hun erva ringen in de liefde. (Zie toe lichting). NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 17.30 Studio Sport. Samen vatting NK Schaatsen in Groningen. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Fame. Afl.: „Maar niet meer in Kansas". 20.00 Willem Ruis Lotto Show. Spelprogramma. 21.30 De oproep. TV-spel van Folkert Oldersma. De 69- jarige, alleenwonende, wat wonderlijke heer Roukema (Lex Goudsmit) krijgt door een foutje van de computer een oproep voor het leger. Regie: Nick van den Boe zem. (herh.). NOS 22.30 Journaal. 22.45 HV: Hoop of valse hoop? Een optimistische discussie onder leiding van Joop van Tijn. 23.20 KNVB-zaalvoetbaltour- nooi. Overzicht gespeelde wedstrijden. 23.55 Imperium van een play boy (l'Heriter). Franse speelfilm van Philippe La- bro (1973) met Jean-Paul Belmondo. (Zie toelichting). Jean-Paul Belmondo als Bart Cordell in een scène uit de speelfilm „L'Héritier". Ned. II om 23.55 uur. Duitsland DUITSLAND 1 17.05 Teletechnikum. Jeugdpro gramma. Over het toekomstbeeld van Orwell en Huxley. 17.50 Tage88chau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Bei uns liegen Sie richtig. TV- -serie. 19.00 WWF-Club. Live programma. 20.00 Tagesschau. 20.15 Noch einmal mit Gefühl. (Once more, with feeling), Amerikaanse speelfilm van Stanley Donen (1959). Yul Brynner en Kay Kendall spelen de hoofdrollen in deze turbulente filmko medie. Sterdirigent Victor Fabian is een gevreesd en excentriek man. Als zijn charmante levenspartner hem verlaat en er niemand meer is om de scherven te lijmen, dreigt het met zijn carrière bergafwaarts te gaan. 21.45 Die kleinen Diener 22.30 Tagesthemen. Met parlemen tair nieuws uit Bonn. 23.00 Tote schlafen fest (The big sleep). Amerikaanse speelfilm van Howard Hawks (1946). Met Humphrey Bogart, Lauren Bacall. John Ridgely e.a. Nu bij de VARA de Philip Marlo- we-serie is te zien, is het interessant de Humphrey Bogart-typering van de beroemde detective van Raymond Chandler te bekijken. In „The big sleep" krijgt Philip Marlowe van de oude géneraal Sternwood de op dracht hem in de strijd tegen een chanteur te helpen. Bij zijn pogingen raakt Marlowe steeds dieper in duis tere moordzaken verwikkeld. 00.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.55 Nesthakchen (6). TV-serie naar de roman van Else Ury. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Ausland8journal. 20.15 Derrick, politieserie. Afl.: Dr. Romer en de man van het jaar. Dr. Romer wordt ervan verdacht zijn op volger te hebben neergeschoten. Der rick vindt het maar vreemd, want dr. Romer moet al drie maanden dood 21.15 Portrat eines Aussenseiters. De anemoonvis, documentaire. 22.00 Haute-journal. 22.20 Aspekte. Cultureel magazine. 22.50 Sport am Freitag. Met ski springen in Oberstdorff en basket ball. 23.20 Die Spur führt nach Berlin. Duitse speelfilm uit 1952 van Franz Cap. Met: Gordon Howard, Irina Gar den en Kurt Meisel. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Internationaal Folkfestival Keulen. 18.00 Die pfiitze Paula. Kinderpro gramma. 18.30 Toernooi der schaakgroot meesters (10). 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Otto Kratz' Privatissime ueber die Geschichte der Chemie. Docu mentaire. 21.15 Kaffee mit Calvados. Bistro's in Parijs. Reportage. 21.45 Der Krieg macht Pause. Por tret van de persfotograaf Hilmar Cas- pari. 22.05 Der Tambour. Duitse tv-film. 23.35 Journaal. BRT 1 17.50 Teletekst voor iedereen. 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer...de postbe diende. 18.30 Technisch en wetenschappe lijk Engels (6). 19.00 Juke Box. 19.10 Programma van de VI. Nat. Omroep St. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 20.10 Weerman. 20.15 Mini Micro Macro. Spelpro gramma gepresenteerd door Armand Pien. 20.20 De hemel kan wachten (Hea ven can wait). Amerikaanse speelfilm uit 1978 met Warren Beatty, Buck Henry, Julie Christie e.a. Deze kome die is een remake van „Here comes mr. Jordan" uit 1941. Het is het ver haal van Joe Pendleton, een reserve- -back bij de Los Angeles Rams, die vroegtijdig sterft. Hij wordt naar de aarde teruggestuurd in het lichaam van een miljonair. 22.00 Premiere. Filmnieuws. 22.50 Journaal. Aansl.: Coda: „Spleen pour rire" van Paul van Os- BRT 2 19.00 De PVBA Elektron (10). Jonge renprogramma. 19.40 Medelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 Mondelinge geschiedenis: „Koolputters" In Limburg. De levens- en werkvoorwaarden in de Limburgse mijnen sinds de eerste ontginning In 1917 tot de steenkolencrisis in de ja ren '50 (herh.). 21.05 Een helder labyrint. Het Ste delijk Museum van Mönchenglad- bach, documentaire. 21.40 So what? (10). Met: Jazz Circle en Didier Lockwood. RTBF 1 17.30 Plein jeu. Gevarieerd gezins programma. 19.05 Ce solr. Regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre: A l'ombre des buil dings en fleurs, reportage. 21.05 Annie Hall. Amerikaanse film uit 1977. Met: Woody Allen. Diane Keaton, Tony Roberts e.a. Regie: Woody Allen. 22.35 Journaal. Warren Beatty als Joe Pendle ton In „Heaven can wait". BRT 1 om 20.20 uur. Engeland Burt Lancaster als „The mid night man". BBC 1 om 02.30 uur. BBC 1 16.50 Goodbye to the good old days. 17.20 Laurel and Hardy. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Yogi Bear. Kinderprogramma. 17.45 Take Hart (10). 18.05 Cheggers plays pop. 18.40 Journaal en weerbericht. 18.50 Lonesome stranger. Tekenfilm. 19.00 Hugh Harman Double Bill: Ab dul the Bul Bui Ameer, Bottles. 19.20 Warlords of Atlantis. Engelse speelfilm uit 1978. Met Doug McClu- re, Peter Gilmore, Shane Rimmer e.a. Regie: Kevin Connor. 20.55 Superstars: The Past Master. 21.45 Journaal. 22.00 Waters of the Moon. 23.40 Carrott's Lib. Overzicht van 1983. 00.25 The Midnight Man. Amerikaan se speelfilm uit 1974. Met Burt Lan caster, Susan Clark, Cameron Mit chell e.a. Regie: Roland Kibbee. BBC 2 16.20 Machines in Motion. 17.20 Romany. 17.50 Notorious. Speelfilm met o.a. Gary Grant. 19.30 Arena: George Orwell. 20.25 Nieuwsoverzicht. 20.30 A year in the life of the world. 22.00 A Clip round the year. Archive Comedy Review. 22.30 Billion Dollar Brain. Speelfilm met o.a. Michael Caine en Karl Mai den. Regie: Ken Russel. 00.15 Journaal. 00.20 International Basketball. Hoogtepunten. 00.55 Animal Crackers, speelfilm van de Marx Brothers. ITV 17.45 The Falklands. Doc. 18.15 Whose baby? 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Family fortunes. 20.30 Live a little, steal a lot. Am. film (1975). 22.00 Auf wiedersehen pet 23.15 News at ten. 23.30 Home is where the heart Is. 00.30 Scobie Malone. Speelfilm. 02.15 In the cards. TV-morgen NEDERLAND 1 DUITSLAND 1 09.00 Programma-weekoverzicht. 10.25 Das Tanzlied des Fuchees Okon. Poppenspel. 10.55 Die Wiener Philharmoniker. o.l.v. Leonard Bern stein. 12.00 Tratsch im Treppen- haus. Klucht van Jens Exler (herh.). DUITSLAND 2 11.35 Interwallonie: voor Arabieren. BBC 1 07.25 Good morning Britain. 10.35 E.T. and friends. Magical Mo vie Visitors. 11.15 The Fraggles are coming. 11.20 Terahwaks: To catch a tiger. 11.45 The Fraggles are coming. 11.55 The six million dollar man. 13.05 Cartoon time. 13.15 The world of sport. Kees Schilperoort iaat 1948 herleven (het jaar dat George Orwell zijn boek „1984" schreef) in „Vanavond kijken we geen televisie". Hilv. 1 om 19.02 uur. HILVERSUM 1 KRO: 17.02 NK schaatsen in Groningen. 17.05 Henk Elsink. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. KRO: 18.06 Echo-magazine. (Met om: 18.35 Kruispunt interview). 19.02 Vanavond kijken we geen televisie. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Erik de Zwart. 2.00 In the mix. 3.00 Peter Teekamp. 5.00 Komt voor de HILVERSUM 2 15.03 Radioweekblad (16.30, 17.30 Nws en 17.36 Dingen van de dag). (18.00 Nws.) PP: 18.20 Uitz. van het GPV. Overh.voorl.: 18.30 Onder anderen. VARA 18.40 Het cir cuit. (20.00 Nws.) NOS: 21.40 Jugo pop. RVU: 22.10 Over mensenrechten gesprokenl? NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. VOO: 19.02 Top 100 1983 - ver volg. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 VARA: 16.00 Rugge spraak; hoorspel. NOS: 20.00 Euro pees Conc. Podium: Symfonie Ork. van de Oostenrijkse Omroep en het Koor van de Weense Staatsopera: Klass. muz. (In de pauze: ong. 20.30-20.45 Muz.spiegel). 21.45 Hori zon, volksmuz. en nlet-westerse klass. muz. 22.30 NOS-Jazz. HILVERSUM 5 (Vla AM-zender Hilver sum 1) NOS 19.02-19.40 Nws. voor buitenlanders. (19.02 Bulletin In het Marokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers 19.20 Bulletin In het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans). Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws VARA: 7.02 Hallo hier Hilversuml (8.50 Geboren en getogen. 9.03 Het socialistisch strijdlied). 10.03 De stand van zaken. 11.03 Rooie Haan- -speciaal. HILVERSUM 2 TROS 7.00 Nws. 7.10 TROS Nws. show. (7.35, 8.35 en 9.35 Aktua. 7.30. 8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 NOS-Sportief. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nws.show. (9.35. 10.00, 10.35. 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws NCRV: 7.02 Vroeg op. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO 7.00 Nws. 7.02 Septiem. 8 00 Nws. 8.05 Op een klein stationnetje 's morgens in de vroegte 9.00 In de kaart gespeeld. 10.15 Con certo Mattinale. 11.30 In plaats van...: oude muziek.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17