Gouden jaar voor aandeelhouders 1984 Wordt aanzienlijk beter r Rotterdamse haven lijkt dieptepunt gepasseerd I Melk niet de „witte motor" voor melkman DSM maakt weer winst 7 Beurs van Amsterdam ECONOMIE CeidóeSowiant VRIJDAG 30 DECEMBER 1983PAGINt>C GM roept werknemers terug DETROIT General Motors (GM), de grootste autofabrikant ter wereld, ver wacht het komende voorjaar ongeveer 10.000 naar huis gestuurde werknemers weer aan het werk te kunnen zetten. Ver wacht wordt dat door een toeneming van de vraag naar motorvoertuigen het aantal teruggeroepen werknemers op 90.000 zal komen. GM heeft het afgelopen jaar al 80.000 man laten terugkomen. Er zijn er nu nog 51.000 voor onbepaalde tijd thuis. GM heeft in de Verenigde Staten in totaal 350.000 werknemers. GM zegt dat 1983 het jaar van het grote herstel is geweest. Het concern heeft ruim vier miljoen personen wagens verkocht in de VS. De totale auto verkoop van GM is 16 procent groter dan die in 1982. Voor volgend jaar wordt een toeneming van de verkoop met eveneens 16 procent verwacht. Salzgitter ontwikkelt alternatief" voor olie SALZGITTER Het Westduitse staatsconcern Salzgitter heeft een mengsel van steenkool en wa ter ontwikkeld, dat op dezelfde wijze kan worden getransporteerd, opgeslagen en verbrand als olie. De onderneming liet gisteren weten dat de „dense- coal" voor 70 procent bestaat uit vergruisde steen kool van hoogwaardige kwaliteit. Toevoeging van chemicaliën verhindert dat de steenkool zich afzet en maakt het mogelijk dat het mengsel als olie kan worden verbrand. Omdat bij verbranding minder stikstofoxyde vrijkomt dan bij olie, terwijl ook het zwavelgehalte kleiner is, brengt het mengsel nau welijks schade toe aan het milieu, zo beweert Salz gitter. Bovendien blijft er bij verbranding minder as over. Het bedrijf ziet goede mogelijkheden voor haar vinding onder meer voor installaties die hoog ovens van zware stookolie voorzien. D-Tours en Broere samen verder in Riant Reizen RAAMSDONKERVEER De reisorganisaties D-Tours en Broere hebben een nieuwe bus organisatie opgericht onder de naam Riant Reizen. Beide orga nisaties hebben hiertoe besloten om ondanks de sterk groeiende concurrentie in hun branche, een groter marktaandeel te kunnen verwerven. Bovendien gaan zij ervan uit dat de ver schuiving van vlieg- naar bus reizen zal voortduren. De orga nisaties rekenen op meer dan 50.000 vakantiegangers in 1984. Riant Reizen zou daarmee één van de grootste busreisorganisa ties in Nederland zijn. TEKORT OP HANDELSBALANS VS VERDER TOEGENOMEN WASHINGTON De voortdurende koersstijging van de dollar in 1983 heeft ervoor gezorgd dat het Amerikaanse be drijfsleven steeds moeilijker haar produkten in het buiten land aan de man kan brengen. In eigen land ondervindt het steeds meer buitenlandse concurrentie. Door het grote ver schil in in- en uitvoer is het vrijwel zeker dat het tekort op de handelsbalans van de VS binnenkort de zeventig miljard dollar zal overschrijden, aldus het Amerikaanse ministerie van economische zaken gisteren. De Verenigde Staten heb ben in november voor 24,2 miljard dollar ingevoerd, dat is het op twee na het hoogste importbedrag uit de geschiedenis. De toeneming van de import is bovendien een van de oorza ken van de groei van de werkloosheid in de Verenigde Sta ten. Toch neemt de Amerikaanse overheid voorlopig geen maatregelen ter bescherming van de Amerikaanse industrie tegen buitenlandse concurrentie. Deskundigen vrezen dat dergelijke maatregelen als een boemerang zullen werken. DUISENBERG: BEZUINIGINGSBELEID MOET DOORGAAN (Van onze sociaal-economische redactie) HILVERSUM „Onze economie is werkelijk bezig uit het dal te klimmen. We zijn op de goede weg. Ik geloof dat het in 1984 aanmerkelijk beter zal gaan dan in 1983". Deze optimistische voorspelling heeft de president van de Nederlandsche Bank, dr. W. Duisenberg, gisteravond in een gedaan uitzending van Avro's Televizier. De heer Duisenberg verklaarde goede hoop te hebben dat de werkloosheid onder de 900.000 zal kunnen blijven. Dat de werk gelegenheid niet direkt toeneemt, ondanks het zichtbare econo misch herstel, is naar hij zei een gevolg van het bezuinigingsbe leid. „Het is de prijs die we moeten betalen voor herstel op lan gere termijn". Tegelijkertijd benadrukte hij dat dit bezuinigings beleid nog lang moet worden volgehouden. „Zeggen dat het nu maar afgelopen moet zijn met die bezuinigingen zou fataal zijn". De president van de Nederlandsche Bank liet zich opnieuw zeer kritisch uit over het stimuleren van werktijdverkorting, zoals het kabinet dat voorstaat. Hij waarschuwde tegen het nu snel doorvoeren van een kortere werkweek: „We moeten eerst maar eens economische groei en een stijgende produktie zien te bereiken. Daarna kan er over arbeidstijdver korting worden gepraat". Met wolken confetti, afkomstig uit vier „confetti-kanonnen" besloot de Amsterdamse Effecten beurs gisteren het beursjaar '83. Op het grote notatiebord verscheen de wens „De beurs wenst Nederland veel voorspoed in 1984". Beurshandelaren vierden feest met oliebollen. AMSTERDAM Het jaar 1983 heeft voor de Am sterdamse effectenbeurs in het teken gestaan van de records. Het goud was dit keer te vinden in de aandelensector, een loterij zonder nieten. Zowel de omzetten als de koersen schoten naar boven en be reikten niveaus die nooit eerder zijn voorgekomen. In een tijd dat de depres sie nog vele wonden sloeg en vele inkomens onder druk stonden, zag de be legger zijn aandelenbezit fors in waarde toenemen en in zoverre hij zijn ef fecten niet verkocht heeft, is zijn vermogen aanzien lijk toegenomen. Dat hij hierdoor een hogere aan slag in de vermogensbe lasting krijgt, moet hij dan maar op de koop toene men. De ANP-CBS-index „alge meen" kwam met 154,2 giste ren ruim boven de 150 uit (1970 is 100) tegenover 100,3 aan het begin van dit jaar. De beurswaarde van alle Neder landse aandelen (exclusief be leggingsmaatschappijen) schoot boven de magische grens van 100 miljard gulden uit vergeleken met ƒ57,7 mil jard in januari. De beurswaar de is het geplaatste aandelen kapitaal vermenigvuldigd met de beurskoers. De totale omzet ging van 92 miljard naar rond de 120 miljard. Het was dit jaar dan ook drin gen op de beurs. Niet alleen op de vloer gezien het gebrek aan nissen werden overal ex tra telefoonposten neergezet maar ook bij de toegang tot de beurs. Niet minder dan dertien keer deden ondernemingen een beroep op de beurs om via een aandelenemissie of obliga- Onk op de laatste beursdag van het jaar heeft het Damrak zich goed geweerd. Het algemeen ANP-indexcijfer steeg met één punt tot 154,2, de hoo gste stand van dit jaar. Begin dit jaar stond het koersgemiddelde nog op 100,3. De koer sen gingen vrijwel over de hele linie omhoog. Uitschieters in positieve zin waren Gist-Brocades 4,50 tot170) en Elsevier-NDU dat vijftien gulden steeg tot de nog niet ver toonde hoogte van f520. Echt zwak in de markt lag alleen ABN met drie gulden verlies op374De lokale markt was rommelig. Een gebruikelijk beeld op de oudejaarsmarkt, omdat voor elk fonds een notering moet worden opge maakt. Toch noteerden ook hier de meeste aandelen hoger. De optiebeurs Ook nog eventjes een record boeken door het passeren van de grens van 3,5 miljoen contracten. Dit is binnen een kalenderjaar nog nooit gebeurd. tielening met warrants risico dragend kapitaal nu of in de toekomst (zoals met warrants) binnen te slepen. In 1982 ge beurde dit maar één keer. Bo vendien verwisselden in vijf gevallen via de beurs bestaan de aandelen van eigenaar via een heruitgifte. De beurshausse was dit jaar in eerste instantie een voortzet ting van de stijgingen van 1982. Het tempo versnelde echter met tussensprints zoals in april, september en decem ber. Krachten De koerswinsten in die reces siejaar kwamen niet zo maar uit de lucht vallen. Verschrik kelijke krachten hebben er voor gezorgd dat de koersen werden opgestuwd. En een hausse-stemming pleegt nieu we kooplust op te roepen van beleggers, die er nog bijtijds bij willen zijn. De hausse ver sterkt dan zichzelf. Aan het begin van het jaar was de rentedaling een be langrijke oorzaak van de stij ging, daarna de verbetering van de bedrijfsresultaten. Een andere belangrijke stimulans was de gunstige stemming op buitenlandse beurzen. Zo steeg in New York het Dow Jones- gemiddelde voor industrie aandelen met goed 20 procent DEN HAAG Hoewel melk en melkprodukten op vele ver koopplaatsen worden aangeboden, wordt nog steeds bijna 30 procent van de totale afzet aan huis bezorgd. De 1800 tot 1900 melkmannen en de 2500 rijdende winkels ondervinden echter zware concurrentie, vooral vanwege de uiterst lage melkprijzen van de supermarkten. Melkmannen kunnen maar met moeite een redelijk rendement uit hun omzet halen, aldus het Econo misch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM) dat in samenwerking met de NMB een oriëntatie-onderzoek heeft ge houden in deze branche. Volgens dit onderzoek zal het aantal rijdende winkels nauwe lijks tot niet toenemen. Hoewel het zeer nuttig is dat de rijdende winkels regio's bedienen waar winkelvoorzienignen goeddeels ontbreken, kleven er ook grote nadelen aan deze exploitatie, al dus het EIM. Verkeersproblemen, lange werktijden, hoge prij zen en hoge investeringskosten voor starters, vormen de belang rijkste knelpunten. Vorig jaar werd per Nederlander voor zo'n ƒ375 aan melk en melk- en zuivelprodukten besteed. Het totale verbruik is min of meer stabiel. Wel verschuift de belangstelling nog steeds van volle naar halfvolle melkprodukten. De vraag naar melkpro dukten is toegenomen dank zij éénpersoons-verpakkingen en nieuwe produkten, zoals zuiveltoetjes en yoghurtdranken. Het kaasverbruik neemt nog steeds toe. In 1982 werd al bijna dertien kilogram kaas per hoofd van de bevolking geconsumeerd. In Frankfurt ging het koer- speil dit jaar gemiddeld 35 pro cent omhoog en in Londen 23 procent. Overigens steeg ook het koerspeil in Tokio, Parijs en Zürich. In de gehele wereld werden de aandelen duurder. Verder zijn zeer veel buiten landse beleggers in de Neder landse markt gestapt. De Ne derlandse aandelen zijn inter nationaal vergeleken goed koop en de harde Nederlandse gulden staat borg voor een goede belegging. Daarbij was er bij de binnen- en buitenlandse beleggers, wat meer vertrouwen in de Neder landse economie gekomen. Er waren duidelijke aanwijzingen in de loop van het jaar, dat we uit het dal omhoog kruipen ge zien de meevallende export, de lage inflatie, de sterke gulden door het overschot op de beta lingsbalans en dat de con sumptie van de huisgezinnen toch stabiel is gebleven. En dan is tot slot de rente na de daling in het begin van dit jaar, redelijk stabiel gebleven. Het gemiddelde rendement op staatsobligaties was begin van het jaar 7,3 procent in het mid den van het jaar 9,2 procent en aan het eind 8,4 procent. Bedrijfsnieuws Zoals gezegd, vormden de meevallende bedrijfsresultaten een flinke stimulans om te ko pen. Door reorganisatie en sa nering steeg de produktiviteit en daalden de kosten. Maar de resultaten werden ook gunstig beïnvloed door lagere rentelas ten en door de loonmatiging. Kortom, de winsten liepen op en de rendementen verbeter den. De stroom bedrijfsnieuws bracht de beurs vaak in op schudding of zorgde in elk ge val voor flink wat gespreks stof. Het herstelplan van het KBB-concern kwam eindelijk rond. De financiers moesten hier het een en ander aan con cessies doen, maar het concern bleef behouden. Bij RSV lukte dit niet. Voor het bedrijf werd surséance aangevraagd. De ontmanteling heeft voor een groot deel al plaatsgevonden. Verder deed de fiscale opspo ringsdienst (FIOD) van zich spreken door een inval op het hoofdkantoor van Slavenburg. Dit echode door in de gehele bankwereld. Een aantal mede werkers van Slavenburg (tot in de top toe) heeft inmiddels de gevangenis ook van binnen gezien op verdenking van fraude. De naam raakte te be laden en werd veranderd in Crédit Lyonnais, de naam van de Franse moederbank. De verzekeringswereld raakte ook in beweging. Ennia en AGO fuseerden tot Aegon. Amfas raakte in de problemen en wordt overgenomen door Nationale-Nederlanden, al zijn er nog wat haken en ogen. Wereldhave In de afgelopen zomer pro beerde het pensioenfonds PGGM de beleggingsmaat schappij in onroerend .goed Wereldhave over te nemen via een overval. Deze taktiek waar uiteindelijk de rechter aan te pas moest komen, mis lukte doordat Wereldhave pre ferente aandelen mocht uitge ven. Daardoor moest PGGM zich terugtrekken. Wat betreft onroerend goed raakte het ABP in opspraak. Dit bleef echter een beetje bui ten het gezichtsveld van de beurs. Een knappe prestatie le verde NBM-Bouw door uit surséance te komen. Over Ogem is ook nog steeds niet het laatste woord gezegd. Er komt nu een officiële enquête- procedure. In een rapport van de commis sie-Rijnvos over de ondergang van de Tilburgsche Hypo theekbank werden de rol van het oude bestuur, die van de accountants en die van De Ne derlandsche Bank onder vuur genomen. DNB was hier niet bijster gelukkig mee. Op de valreep van het jaar stonden de kranten bol van de betwiste levering van duikboten aan Taiwan. Grote sprongen Negatief oedrijfsnieuws heeft de beurshausse niet kunnen drukken. Grote sprongen maakten Akzo (van ƒ35,40 naar rond de 100), Hoogo vens (Van 14 naar 48), de uitgevers met Elsevier-NDU (van 198 naar 520), De Tele graaf (van ƒ90,80 naar 235) en VNU (van ƒ68,70 naar f 133) voorop. Ahold ging van f 118 naar rond de 200. Een greep uit het geheel levert te vens de textiel- en confectie bedrijven en de handelshuizen op als forse stijgers. Verder ook de industrie alsmede de metaalverwerking zoals Gras- so, Nedap, VMF en Braat. KNP ging van 28 naar ƒ90. Eigenlijk is het ondoendelijk alle grote koersstijgingen apart aan te stippen. Het heeft koersstijgingen van 50 procent en meer geregend. Zoeken we boven de 150 procent, dan ko men we onder meer tegen Textielindustrie Twente met 162 procent, Elsevier met 163 procent, De Telegraaf met 165 procent, Nijverdal ten Cate met 175 procent, Akzo met 180 procent, Blijdenstein met 184 procent, Nedap met 232 pro cent, Hoogovens met 253 pro cent en Grasso met 260 pro cent. Dat het beursklimaat aanzien lijk verbeterd is, betekent ook een goede uitgangspositie voor 1984. De economische groei zal zeker wat groter dan het afge lopen jaar worden. Ook de groei van de winsten van de bedrijven gaat verder, niet al leen door de krachten die in 1983 gunstig op de resultaten inwerkten, maar ook door de verlichting van fiscale en soci ale lasten, die voor de bedrij ven is weggelegd. ROTTERDAM De bedrij vigheid in de Rotterdamse ha ven zal volgend jaar voor het eerst sinds vijf jaar weer licht stijgen. Statistici van het Ge meentelijk Havenbedrijf voor spellen in 1984 een stijging van de goederenoverslag met vijf tot zeven miljoen ton, wat neerkomt op een herstel van 2 tot 3 procent. Dit heeft de Rot terdamse wethouder voor Ha ven- en Economische Zaken, drs R. den Dunnen, vanmid dag gezegd op de jaarlijkse ou- dejaarsbijeenkomst van de Ha venvereniging Rotterdam. Volgens de wethouder komt deze economische opleving eerder dan verwacht. Als oor zaak noemde hij de snelle ver betering van de economische situatie in de West-Duitsland, het voor Rotterdam zo belang rijke achterland. Den Dunnen zei dat het er op lijkt dat voor de haven van Rotterdam het dieptepunt van de crisis is gepasseerd. Niet al leen in West-Duitsland, maar ook in sommige sectoren in Nederland, gaat het weer wat beter. Hij voegde daaraan toe dat ook de wereldhandel de afgelopen maanden een leven diger beeld toonde dan gerui me tijd het geval is geweest. De slechte gang van zaken in 1983 was volgens Den Dunnen vooral te wijten aan het terug lopen van de overslag van ruwe olie en ertsen. In de stukgoedsector (vooral contai ners) werd het beste resultaat geboekt: een stijging van 4 procent tot 40 miljoen ton. Verrassend was volgens de wethouder dat ook het con ventionele stukgoed (kisten, kratten, en balen) met 1,7 pro cent steeg naar 180.000 ton. HEERLEN Het chemische staatsconcern DSM heeft dit jaar weer winst gemaakt. De voorzitter van de raad van be stuur, drs. W. Bogers, heeft gisteren in het „eindejaarbe- richt aan het personeel" be kendgemaakt dat de netto winst over 1983 ruimschoots boven de honderd miljoen gul den zal uitkomen. Over 1982 was er een verlies van 188 miljoen en over 1981 een winst van 100 miljoen. De heer Bogers noemde de verbetering verheugend maar vond de winst onvoldoende om te kunnen spreken van een redelijk verantwoord ren dement. Wel achtte hij het zeer bemoedigend dat Neder landse producenten, mede dank zij hetoverheidsbeleid beter in de internationale con currentie meekunnen dan kort geleden. De goede resultaten zijn het gevolg van interne kostenver laging, verruimde afzet en ge stegen opbrengstprijzen. Het bestuur van DSM durft echter niets te zeggen over 1984 en 1985. „Wel zien we dat de opeenvol gende conjunctuurgolven steeds korter van duur wor den. En daarom doen wij goed er rekening mee te houden dat op onze markten ook snel weer negatieve tendensen kunnen ontstaan", merkte Bo gers op. De „bulkchemie" heeft een dusdanige omvang gekregen dat zij bestendig tegen mede dinging moet kunnen zijn. De overcapaciteit op dat gebied is zo groot dat DSM zich daar niet verder zal verbreden. Daarom wil de onderneming zich meer toeleggen op chemi sche specialieiten en zich tege lijk meer richten op nieuwe produktne met groeimogelijk heden zoals kunststofverwer king, harsen en de eigen olie- en gaswinning door de Divisie Energie. Verwacht wordt dat door deze spreiding van activiteiten de totale groei de komende tijd voor DSM minder indrukwek kend zal zijn dan in de afgelo pen tijd. Een „punt van grote zorg" vormen voor het bestuur van het DSM-concern de invloed van zijn chemische produkties, vooral die in Zuid-Limburg. Over het aanpakken van de „ook door ons noodzakelijk ge achte verbeteringen op milieu gebied" pleegt DSM intensief overleg met de overheid. Het concern heeft in dat verband een milieu-actieplan in voor bereiding. MARKTEN COOP. VELUWSE EIERVEILING BARNEVELD - Aanvoer 3.819.240 stuks, stemming kalm. Prijzen in gul den per 100 stuks: eieren van 53/54 gram tot 17,40, 60/61 gram 17,15-17,50 en 65/66 gram 17,35-18,40. EIERVEILING BARNEVELD - Aanvoer 1,089.000 stuks, stemming rustig. Prijzen in gulden per 100 stuks: eie ren van 51/52 gram 16,90-17,00, 56/57 gram 17,25-17,40, 61/62 gram 17,15-17,50 en 66/67 gram 16,70-18,50. EIERMARKT BARNEVELD - Aanvoer ca. 700.000 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden: eieren van 48/54 gram 16,25-17,50 per 100 stuks en 3,39-3,24 per kg; 57/61 gram 18,25-18,50, resp. 3,20-303 en 64/67 gram 19,00-19,35, resp. 2,97-2,89. Scharreleieren 1,00 tot 1,75 per 100 stuks hoger. POELDIJK Westland-Noord, vrij dag 30 december. Alicanten 890-910. Andijvie 270-315. Bloemkool 70-340. Boerenkool 68. Golden champion 770. Krulpeterselie 45-75. Muscaat 1030-1090. Paprika rood 330-470, groen 250-490, geel 700-840. Pepers rood 430-630, groen 510-540. Raap stelen 6-17. Radijs 94-106. Selderij 63-106. Selderij 63-78. Spinazie 285- 330. Witlof 130-150. 's-GRAVENZANDE andijvie 265-282, bleekselderij 20-90, bloemkool 135-240, boerenkool 82, broccoli 410, golden champion 430- 480, paksoi 180-195, paprika rood 280-480, paprika groen 250-420, pe pers rood 550-570, pepers groen 520, radijs 98-125, sla 21-82, spinazie 230-275, ijsbergsla 255-270. DE LIER Delft-Westerlee, vrijdag 30 december. Aardappelen 64, andij vie 295-315, bloemkool 140-230, boerenkool 59-71, bospeen 33-105, broccoli 580, koolrabi 17-109, paksoi 190-220, paprika rood 270-510, groen 180-480, geel 270-850, pepers rood 270-530, groen 680, bonte 160, prei 129-139, radijs 96-111, selderij 37-63. sla 15-77, spruiten 41-148, witlof 120-270. Nieuwe directeur bij Sijthoff Pers DEN HAAG Met ingang van 1 januari is drs. R. Bar- telds, sectordirecteur Commer cie Dagbladen bij Sijthoff Pers b.v., uitgeefster van onder meer deze krant, benoemd tot adjunct-directeur bij dit con cern. hoofdfondsen Elsevier-NDU FGH Gist Brocades Gist (div.84) 124,00 123.00 505,00 121.50 196,70 99.00 127,00 126.00 520,00 54,00 170,00 165,00 130,50 117,20 100.80 47,00 191,00 v. Ommeren Pakhoed Holdin Pakh. Hold, cert Ver.Bez.VNU Volker Stevln WUH 198,00 108,10 150,50 247,00 29,00 55,00 49,60 45,10 333,50 130,00 320,90 200,00 253,70 131,00 36,00 overige aandelen An!; Ver"*' Ass St. R'dam Bellndo Berkel P Blydenst C Calvè D eert id 6 pet cerl CSM CSM ert Ceteco Chamotto Slot- Slot- beurs beurs 28-12 29-12 184,50 189,00 160,80 161,00 8.40 8.80 267,00 245,00 220,00b 230,00b 219,00 220,00 93,00 93,00 185,00e 194,00 1390,00 1300,00b 84,90 84,00 70,00e 68,00 355,00 350,00 110,00 110.00 134,50 136,00 88,50 90,00e 397,30 398,00 36,90 36,60 215,00 213,00 91,50 92,00 102,50 101,50 230,00 224,00 176,50 180,00 230,00 228,50 220,00 218,00 191,00 202,00 191,00 195,00 60,50 60,50 34,50 34,50 355,00 352.00 1860,00 1905,00 132.10 130,00 Nagron NBM-bouw Nedap Ned. Scheep Ned. Springst. Nierstrasz Norit Nutricla GB Nijverdal Orensteln Ofra Palembang Rademakers Clalmlndo Credit L.B.N. Van Dorp en C Econosto EMBA Eriks Fokker Goudsmit Grasso Hagemeijer Holl. Sea Searc 18,00e 19,00b 26,00 26,00 389,00 390,00 57,50 60,00 83,80 84,00 62,40 62,90 83,50 85.00 133,00 128,00 78.00 75,00 265,00 261,00 58,50 58,50 77,00b 80,00 199,00 199,00 55,00 54,50 204.00 209,00 3,30 3,35 110,00 110,00 21,50 22,00 119,00 119,50 48,30 48,20 95.50 98.00o 271,00 269,00 34,70 34,20 98,00 97,10 350,00 335,00 123,50 125,00 89.00 90,00 84,50 86,50 143,00 144,00 137,00 138,50e 192,00e 187,00e 332,00 339,00 61,50 60,00 15.00b 14,00 554,00 550,10 28-12 29-12! 730,00 730.06 710,00 700,Ofl 43,00e 45.0u 500,00 505.0f 38,50 39.0Q 229,50 230,OS 3680,00b 3680.0T 135,00 135,0< 750,00 750,0pte 69,00 62,0(cf,U 402.00e 410.0(PV-1J 4.00 4.4) in 144,00 144,5! 107,50 106,eren 142,00 144,5U* 299,00b 299.0bOC 32,00 31.5T 148.50 146,2Per, 350,00 350,0) 101,50 105,2» V( 46,50 47,5tlDi 61,50 62,41 r 51,50 51,51 131,50 133.0iert 210,00 210,0krjl 146,50 155,Of 49,00e 50,0?r 83,50 83.0(8) Beleggingsfondten t*9 ABN. aand. tonds. 224,70 225% Aln ConHonh 155 00 156 (T11 v 155,00 156,0: 129,90 130,01 238,00 241,0( 91 1440,00 36,70 584,OOd 584,f 38,00 154,50 151.|v 1260,00 1260,Si 3,30 43,1 mi 151,00 155,6, obligaties Slot- 29-12 12.75 Ned. 81-91 12.50 ld 81-91 12.25 ld 81-88 12.00 id 81-91 12.00 ld 81-88 11.75 ld 81-91 11.50 ld 80-90 11.50 ld 81-91 11.50 ld 81-92 11.50 ld 82-92 11.25 id 82-92 11.25 ld 81-96 11.00 ld 81-88 11.00 ld 82-92 10.75 ld 80-95 10.75 id 81-91 10.50 ld 74-86 10.50 ld 80-00 10.50 ld 82-92 10.50 id 82-89 10.25 id 80-90 10.25 id 80-87 10 25 id 82-92 10.00 Id 80-90 10.00 id 82-92 10.00 id 82-89-1 10.00 Id 82-89-2 9.75 id 74-99 9.50 id 76-91 9.50 id 76-86 9.50 id 80-95 9 50 Id 83-90 9.25 Id 79-89 9.00 Id 75-00 9.00 Id 79-94 9.00 Id 83-93 8.75 Id 75-90-1 8.75 id 75-90-2 8 75 id 76-96 8.75 Id 79-94 8.75 id 79-89 8.50 Id 75-90 8.50 id 75-91 8 50 id 78-93 8.50 Id 78-89 8.50 Id 79-89 8.50 id 83-94 8.25 id 76-96 129,60 117,80 111,40 112,00 111,30 109,00 105,40 7.50 Id 71-96 7.50 Id 72-97 7.50 id 78-93 7.50 Id 78-88-1 7.50 Id 78-88-2 7.50 id 83-90-1 7.50 Id 83-90-2 7.20 id 72-97 7 00 Id 66-91 7.00 Id 66-92 7 00 id 69-94 9.5,- 6.75 ic 6.50 Ic 93,20 93,7»- 107,10 106,00 105.60 105,10 108,20 104,90 103,20 102,70 104,00 105,60 102,80 101,00 101,90 102,60 101,00 101,00 7-93 8.25 ic 8.25 id 79-8 8.25 id 83-93 8,00 Id 69-94 8.00 Id 70-95 8.00 Id 70-85-1 8,00 Id 70-85-2 8.00 Id 70-85-3 8.00 id 71-96 8.00 Id 76-91 8.00 Id 77-97 8.00 Id 77-87 8.00 Id 78-88 8.00 Id 83-93 7.75 Id 71-96 7.75 id 73-98 7.75 id 77-97 7 75 id 77-92 7.75 Id 82-93 7.50 Id 69-94 100,50 100,70 100,10 101,20 101,00 98,10 98,00 101,50 101,70 109,30 107,10 111,30 105,60 104,90 103,20 102,70 104,00 105,60 103,40 100.50 101,60 100.70 100,70 100,10 99,00 99,50 99,50 100,00 99,70 98i00 101,50 101,70 101,80 100,80 100,30 97,80 96,20 6.50 Id 68-94 6.25 Id 66-91 6.25 id 67-92 6.00 id 67-92 5.75 Id 65-90-1 5.75 Id 65-90-2 5.25 id 64-89-1 5.25 id 64-89-2 5.00 id 64-94 4.50 id 59-89 4 50 id 60-85 4.50 id 60-90 4.50 id 63-93 4,25 id 59-84 4 25 Id 60-90 4.25 id 61-91 4.25 id 63-93-1 4.25 Id 63-93-2 4.00 id 61-86 4 00 id 62-92 3.75 Id 53-93 3.50 ic 3.50 Id 56-86 3.25 Id 48-98 3.25 id 50-90 3.25 Id 54-94 3.25 id 55-95 3.25 id 55-85 buitenlands geld Amerikaanse dollars Engelse pond Belgische fr. (100) Duitse mark (100) Hal. lire (10.000) Port, escudo (100) Canadese dollar Fr. (rank (100) Zwits frank (100) Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. seh. (100) Spaanse peseta (100) Gr. drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) beurs van New York 55 7/8 55 3/4 59 1/8 59 1/4 46 3/4 46 3/4 6 1/2 6 1/4 61 61 1/4 29 3/4 29 3/4 28 28 Exxon Corp Ford Motor General Electric 44 5/8 40 3/4 40 1/2 27 3/8 27 1/8 36 5/8 36 7/8 24 5/8 24 5/8 52 3/4 52 1/4 77 76 1/4 38 37 3/8 44 1/4 42 7/8 58 1/8 58 3/8 74 3/4 74 1/4 29 7/8 30 1/8 42 1/4 42 1/4 48 1/4 48 1/4 14 3/4 14 5/8 124 3/8 123 Mac Don Douglas Merck Co. Mobil oil Nabisco Brands RCA Corp. Rep. Steel Royal Dutch Sears Roebuck Shell Oil Co. St.OII Ohio Texaco Inc. Unlroyal Un. Brands US Steel United Technolog Westlnghouse 28 1/4 2US 44 4*„ 37 5/8 3<n' 39 3/4 4Cjjf 30 1/8 3ïil 15 3/4 1L 73 1/8 7I1 55 5/8 5! 35 3^.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14