mededelingen gemeentebestuur I i 1 2 tlm 6 jan. '84 LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 DECEMBER IS Raads- en commissie- vergaderingen vs Commissie voor Financiën Donderdag 5 januari a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergaderingen zul len voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commis sies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Aangaan vaste geldlening voor de financiering van routine-investeringen. Garantie geldlening van de Stg. St. Janshofje. Garantie geldlening van de Stg. St. Stevenshofje. Verlening van rekening-courantkrediet ter voorlo pige financiering van de restauratie van St. Ste venshof. Wijziging gemeentebegroting en begroting van de Dienst Beheer Schoolgebouwen voor het dienst jaar 1983. Vergoeding kosten psychologische hulpverlening en audioloog in toelatingscommissie. Bovenstaande raads- en commissiever gaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten kan daarvoor te recht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis of bel even: 254103. Diversen Rioleringswerk zaamheden Groenoord Frans van Mieris straat afgesloten In de loop van volgende week beginnen de voorberei dende werkzaamheden voor de vernieuwing van de riolering rondom de Frans van Mierisstraat in de wijk Groenoord. De A.A.M. (Amsterdamse Aannemers Mij.) is belast met de werkzaamheden. Tot de bouwvakvakantie zullen de riolerings werken gaan duren. Waar wordt begonnen De aannemer start in de Frans van Mierisstraat, hoek Haarlemmerweg. Vandaar werkt deze in de richting van de Floris Versterlaan. De Frans van Mierisstraat is vanaf de dag dat de aannemer aan de slag gaat, afgesloten voor ver keer. Bewoners wordt verzocht elders een plekje voor de auto te vinden. En verder Na ongeveer vier weken is de aannemer klaar in de Frans van Mierisstraat. Direkt wordt begonnen in de Gabriël Metzustraat, nabij de ingang van de vuilver branding. Vandaar wordt gewerkt in de richting van de Haarlemmerweg. De rioleringswerkzaamheden in de Haarlemmerweg zien er omvangrijker uit. Als ge volg van de hoogteverschillen van de huizen-funde ringen, komen er twee rioolbuizen in de Haarlemmer weg om een goede verwerking van de rioolwaterhuis houding mogelijk te maken. Vervolgens komt er een nieuwe walkant, in staal uit- Ook de verbetering van Jan Lievensstraat, Bakker- korffstraat, Lucas van Leydenstraat en de Floris Ver sterlaan staan op het lijstje van de aannemer. Verkeersafwikkeling Met de tijdige plaatsing van omleidingsborden - als de werkzaamheden geen verkeer meer kunnen hebben - zal een andere route gereden moeten worden. Mo menteel is men druk in de weer om een noodvoorzie ning te maken, voor met name vrachtverkeer van en naar de rioolwaterzuivering. Brief aan omwonenden In de loop van volgende week oritvangen alle omwo nenden en bedrijven een brief van het buro voorlich ting waarin uitvoerig staat omschreven hoe de verde re gang van zaken geregeld is. Gegadigden gezocht voor nieuwe woningen in Maredorp Naar verwachting zal in de 2e helft van 1984 een be gin worden gemaakt met de bouw van 20 woningwet woningen in het zogenaamde Maredorp, Katten- steeg, Clarensteeg en omgeving. Het betreft voornamelijk 3 en 4 kamerwoningen en een enkele 2 kamerwoning. De woningen zullen bij de Vereniging tot bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen in beheer ge geven worden. De huurprijzen zullen gemiddeld f 450, /maand bedragen. Ten behoeve van de inspraakprocedure voor de toe komstige bewoners, worden er in dit stadium een be perkt aantal kandidaten voor deze woningen ge- Wie komen voor deze woningen in aanmerking? 1. Stadsvernieuwingsurgenten. 2. Woningzoekenden die een goedkope woning van een woningbouwvereniging achterlaten, d.w.z. met een huur van minder dan f 350, per maand en die gezien gezinssamenstelling dan wel medi sche indicatie voor een dergelijke woning in dit complex in aanmerking komen. 3. Langdurig geregistreerde woningzoekenden. Uit het aantal reacties zal een selectie gemaakt wor den. waarbij naast de stadsvernieuwingsurgenten, voorrang gegeven zal worden aan kandidaten die een voor de totale verdeling van woonruimte aantrekkelij ke woning achterlaten. Wanneer na de selectie een woning geaccepteerd wordt, dan komt de registratiekaart te vervallen en is een nieuwe registratie onmogelijk. Waar kan men zich aanmelden? Gegadigden kunnen zich tot en met 13 januari 1984 schriftelijk opgeven bij de Directie Woonruimteverde ling, Langegracht 74, 2312 NH LEIDEN, onder ver melding van bovengenoemd complex, gezinssamen stelling, bruto maand-inkomen, de woning die ach tergelaten wordt en het eventuele correspondentie nummer bij de Directie Woonruimteverdeling. Reactietermijn woonlasten verlengd Burgemeester en Wethouders hebben eind novem ber een Nota Woonlasten uitgebracht. De nota is ver krijgbaar bij de informatiebalies in de hal van het stad huis en het Stadsbouwhuis voor de prijs van f 2,50. De termijn waarbinnen belangstellenden kunnen rea geren is met 14 dagen verlengd. Reacties, in de vorm van opmerkingen of commentaar, kunnen nog tot en met maandag 16 januari a.s. worden inge diend bij Burgemeester en Wethouders van Leiden. Vervolgens zal de nota, na verwerking van de ontvan gen reacties, aan de Raadscommissies en de Ge meenteraad worden aangeboden. Aanvraagformulieren Parkeren Blauwe Zone 1984 Aan de informatiebalies van het stadhuis en Stads bouwhuis zijn vanaf heden nieuwe aanvraagformulie ren voor ontheffing parkeren in de Blauwe Zone ver krijgbaar. Wie komen voor ontheffing in aanmerking de aanvrager/aanvraagster dient bewoner/be woonster te zijn van een woning, welke is gelegen in het gebied van de z.g. blauwe zóne in de bin nenstad van Leiden; onder bewoner/bewoonster van de blauwe zóne wordt verstaan: a. het hoofd van het gezin; b. alleenstaanden, die 26 jaar of ouder zijn; aan de onder 2. genoemde bewoner/bewoonster kan ten hoogste één ontheffing worden verleend; de ontheffing geldt alleen voor personenauto's. Wat kost een ontheffing De kosten van de ontheffing bedragen: voor het gehele jaar 1984: f 185,25; per maand: f 18,65. Restitutie van betaalde leges is NIET mogelijk. Meer informatie Wie meer wil weten over parkeerontheffingen kan daarvoor terecht in het Stadsbouwhuis, telefoon 254501. De Direktie Sport en Rekreatie zorgt voor een GOED EINDE en een PRETTIG BEGIN! Zwemmen op: dinsdag 27 december donderdag 29 december vrijdag 30 december maandag 2 januari van dinsdag 3 januari 14.00-15.30 donderdag 5 januari uur vrijdag 6 januari De toegangsprijs voor jeugd t/m 15 jaar is slechts f 2,25 Der persoon Maar het mooiste vuurwerk komt nog!!!! Kom naar de Piekmiddag op woensdag 28 de cember en woensdag 4 januari, van 14.00-15.30 uur kan iedereen komen zwemmen voor maar één piek 1.-). Vijf Meibad Boshuizerlaan 1 Leiden tel. 312827 De Zijl Paramaribostraat 6 Leiden tel 120476 Klachtenregeling Gemeentepolitie schriftelijk bezwaar aangetekend worden bij de Bur gemeester. Deze vraagt eerst advies aan een commis sie van onafhankelijke deskundigen, die betrokkenen hoort, en neemt daarna een beslissing. Uiteraard verdient het aanbeveling bij het indienen van een klacht de nieuwe regeling, "klachtenbehan delingsprocedure gemeentepolitie Leiden" genaamd, eerst te raadplegen. Daartoe is deze gratis verkrijgbaar bij de balies van stadhuis, Stadsbouwhuis en Politie. Vanaf heden ligt deze ook ter inzage in het informa tiecentrum in de hal van het stadhuis. Openingstijden musea Zaterdag 31 december zijn het Stedelijk Museum "de Lakenhal" en het Stedelijk Molenmuseum "de Valk" geopend van 10.00-16.00 uur. Zondag 1 januari zijn de beide musea gesloten. van de gemeentelijke bruggenbouwers en van het Gemeentearchief. Deze tentoonstelling is tot en met 6 januari a.s. voor belangstellenden te bezichtigen op werk dagen tussen 09.00-16.00 uur. Ruimtelijke ordening Met ingang van maandag 2 januari a.s. liggen in ka mer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ge durende 14 dagen ter inzage de volgende bouwplan nen: Parkeergarage Sanders Dit plan voorziet in de realisering van een parkeerga rage met een capaciteit voor circa 350 auto's en over wegend winkels op de begane grond en overwegend kantoren en showrooms op de eerste verdieping. Het bouwplan past in het ontwerp-bestemmingsplan Par keergarage Sanders 1984, dat tot en met donderdag 12 januari 1984 ter inzage ligt in het Stadsbouwhuis. Onderstations Stadsverwarming in de Stevenshof Deze onderstations zijn op 2 verschillende lokaties in het in voorbereiding zijnde uitwerkingsplan "de Ze venhoven" van het bestemmingsplan Stevenshof ge projecteerd. Zij zijn daarmee in overeenstemming. Het bestemmingsplan Stevenshof ligt thans ter eind beoordeling bij de Kroon. Het uitwerkingsgebied de Zevenhoven wordt globaal begrensd door de Rijndijk, het uitwerkingsgebied de Ijsbaan en de Stevenshofdreef. Verbouwingsplan Nieuwe Rijn 55/56-57-58 Dit plan voorziet in een uitbreiding van de thans al leen in het pand Nieuwe Rijn 55/56 gevestigde orto- pedische werkplaats met winkel in de naast gelegen panden Nieuwe Rijn 57 en 58. Na gebruikmaking van diverse vrijstellingsbepalingen uit de voorschriften bestemmingsplan Pancras-West kan het uitbreidings plan in genoemd bestemmingsplan, dat thans ter eindbeoordeling ligt bij de Kroon, worden ingepast. Tot maandag 16 januari 1984 kan ieder bezwaren in dienen tegen bovengenoemde plannen bij Burge meester en Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Lei- Bouwplannen Sportinstuif Vijf Meihal vrijdag 30 december en donderdag 5 januari. 10.00-12.00 uur basketball o.l.v. Jerry Beck en Don Cox 13.30-16.00 uur badminton o.l.v. ervaren instruc teurs. Broekplein donderdag 29 december 10.00-12.00 uur basketball en tafeltennis Entree: één piek 1, Bruggententoonstelling in het Stadsbouwhuis Sinds 19 december j.L staat er in de kantine van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, een tentoonstelling opgesteld die gewijd is aan de bruggenbouw in Lei den. Daarin wordt, op bescheiden schaal, een beeld gegeven van de bestaande bruggen, bruggenrestau- raties en bruggen(nieuw)bouw in Leiden. Tevens wordt aandacht besteed aan het werk van de "ge meentelijke" Hoofdafdeling Nieuwbouw Bruggen en Waterwerken die dit jaar 25 jaar bestaat. Het materiaal voor de tentoonstelling is afkomstig Vanaf 1 januari 1984 treedt in Leiden een regeling voor klachten over optreden of nalatigheid van de po litie in werking. Dergelijke klachten dienen schriftelijk bij de commis saris te worden ingediend binnen 30 dagen na het feit waarover geklaagd wordt. Deze laat de betrokkenen horen en neemt binnen 2 maanden een beslissing. Tegen deze beslissing kan Hinderwet Afgifte vergunning lozing op gemeenteriool Op 30 december zijn conform de Lozingsverordening de volgende vergunningen verleend voor lozing van bedrijfsafvalwater op het gemeentelijk riool; Voor het grafisch bedrijf in het perceel, Roosevelt- straat 3, Plantijnstraat 2, Hooigracht 33-35, Pie- terskerkChoorsteeg 18 en Witte Singel 1. Wassalon perceel Hoge Rijndijk 1, Hoge Rijndijk 34, Zoeterwoudse Singel 23, Leliestraat 22b, Aaltje Noorderwierlaan 53, Morsstraat 50 en Chemisch wasserij en Stomerij Geregracht 3-9. Restaurant Stationsweg 30. PieterskerkChoor- steeg 9, Steenstraat 59, Steenstraat 2. Chinees-Indisch restaurant PieterskerkChoorsteeg 26, Hoge Rijndijk 126, Haarlemmerstraat 248 en het Chinees restaurant Breestraat 16. Garagebedrijf IJlsingel 36, Kennedylaan 118, Haar lemmerweg 2. Productiebedrijf Rooseveltstraat 41. Meelfabriek Oosterkerkstraat 18. Hulpketelhuis nabij de Hadewijchlaan. Vleesverwerkingsbedrijf Rooseveltstraat 12a. Een ieder die door verlening van deze vergunningen rechtstreeks in zijn belang is getroffen, kan geduren de 30 dagen na deze mededeling in beroep gaan bij de gemeenteraad. Het beroep moet gemotiveerd en ondertekend worden ingediend. De vergunningen met bijlagen liggen ter inzage bij de Directie Milieu in kamer 012 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Voor nadere inlichtingen kan gebeld worden met ge noemde Directie. Tel. 254436 of 254614. Grofvuil- ophaaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 2 januari Wijk 2 en 8 woensdag 4 januari Wijk 5 en 7 donderdag 5 januari Wijk 4 en 6 vrijdag 6 januari Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de volgende bouwvergunningen te veriepen: A. met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: - Morsweg 7a, vergroten dakkapel op voor- en achtergeveldakvlak; - Morsweg 216, bouw berging ter plaatse van te slopen berging en aanleg huisriolering; B. normale procedure - Diamantlaan 3, indelen tot petit-restaurant; - Diamantplein 65, wijzigen entree-pui en indelen tot slagerij; - volkstuinencomplex Ons Buiten, ten noorden van de Willem de Zwijgerlaan: - uitbreiden tuinhuisje op tuin 99; - bouw tuinhuisje op tuin 179; - bouw tuinhuisje op tuin 334; - Maasstraat 10, plaatsen dakkapel in voorgevel- dakvlak; - Hugo van Woerdenstraat 11, plaatsen dakkapel in achtergeveldakvlak; - volkstuinencomplex Veldheim aan de Haagse Schouwweg bouw tuinhuisje op tuin 47. Bovengenoemde bouwplannen liggen met ingang van 2 januari 1984 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de directie Bouw- en Woningtoe zicht, Langegracht 72, in kamer 021. Gedurende de termijn van terinzagelegging is een ieder bevoegd schriftelijk bezwaren in te dienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleende bouwvergunningen Op 27 december j.l. zijn de volgende bouwvergunnin gen verleend: - Hoogstraat, restaureren kelders onder de straat en aanbrengen vlonder in Nieuwe Rijn; - Herengracht 44-46, verbouwen begane grond tot bijeenkomstruimte; - industrieterrein Merenwijk, verbouwen en uitbrei den rioolwaterzuiveringsinstallatie; - Stevenshofjespolder, bouwen 103 woningen met bergingen; - Breestraat 28, restaureren en verbouwen pand; - Herensteeg 21-21a, verbouwen tot drie woningen. Indien u door het verlenen van een bouwvergunning rechtstreeks in uw belang bent getroffen, kunt u bin nen 30 dagen na dagtekening van de bouwvergun ning op grond van de wet AROB een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethou ders. Tevens kunt u, indien de onmiddellijke uitvoering van het besluit onevenredig nadeel voor u meebrengt, op grond van de Wet op de Raad van State schorsing van de bouwvergunning aanvragen bij de Voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Informatie is te verkrijgen iedere werkdag tussen 11.00 en 12.00 uur bij de directie bouw- en woning toezicht, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Postbus 148, 2300 AC Leideni (telefonisch bereikbaar 071 - 254911). Herbestratingsprogramma 1984 Onderhoud van straten en wegen Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, wordt het jaarprogramma voor het onderhoud aan straten en wegen in de vrijdagse mededelingen gepubliceerd. U kunt dan van te voren zien of er in het be treffende jaar in uw straat onderhoudswerkzaamheden zullen worden uitgevoerd. Klein onderhoud Ook voor 1984 is weer zo'n programma gemaakt, dat evenals de programma's van de afgelopen jaren de nadruk legt op klein onderhoud. Daarbij gaat het om herstel van kuilen e.d.; straten worden daarbij op gebreken gecontroleerd en waar nodig worden herstelwerkzaamheden uitge- In 1983 zijn in het kader van het klein onderhoud naast een groot deel van de binnenstad ook een vijftal daarbuiten gelegen stadswijken aangepakt. Het klein onderhoud voor komend jaar strekt zich over de hele stad uit. Groot onderhoud Het groot onderhoud, waarbij hele straten of grote delen daarvan worden,aangepakt, omvat voor 1984 30 straten. Deze straten zijn hieronder vermeld. Bij enkele van deze straten is het noodzakelijk om enkele aanpassingen ter verbetering van de vei ligheid van de weggebruikers aan te brengen. De omwonenden zullen daarover nog nader wor den ingelicht. Niet de grote werken Er zullen in 1984 ook herbestratingen plaatsvinden die niet tot het gewone onderhoud gerekend worden. Het gaat hierbij om "grote" werken zoals vernieuwing van walmuren en rioleringen, de bouw van bruggen e.d. Asfaltwerken Bij de onderhoudswerkzaamheden aan asfaltwegen zal het accent liggen op de oppervlaktebe handelingen, op het aanbrengen van toplagen en het vervangen van tegelverhardingen van fiets paden door asfaltverhardingen. Klachten over gebreken Tenslotte is er dan nog het incidentele onderhoud. Dat onderhoud omvat het opheffen van plot seling ontstane gebreken die gevaar voor weggebruikers opleveren. Indien u klachten over derge lijke gevaarlijke gebreken aan straten heeft, kunt u rechtstreeks kontakt opnemen met de afdeling bestratingen van de directie civiele werken, Stadsbouwhuis, Langegracht 72, telefoon 254598. Die afdeling zal dan zo spoedig mogelijk zorgen voor de noodzakelijke herstelwerkzaamheden. Straten voor groot onderhoud in 1984 Choorlammersteeg Oude Vest (ged.); trottoir Vestwal Rijnsburgersingel; trottoir Arubastraat J.P. Coenhof Corantijnstraat Paramaribostraat Paramaribohof Marowijnepad Van Speykstraat Snouck Hurgronjestraat De Mey van Strefkerkstraat Beyerincklaan Roomburgerlaan Louis Couperusstraat Van Blankenburgstraat Roemer Visscherstraat Sluisstraat Spiegelstraat Sociale Dienst gaat per 1 januari 1984 met nieuwe formulieren werken Vanaf 1 januari 1984 krijgt iedereen die een uitkering van de Sociale Dienst heeft voortaan te ma ken met een nieuw formulier. Dat geldt zowel voor degenen die een werkloosheidsuitkering (RWW of WWV) hebben en die per week betaald krijgen, als voor hen die een bijstandsuitke ring (ABW) hebben en die per maand uitbetaald krijgen. Degenen met een weekuitkering krij gen al snel met het nieuwe formulier te maken terwijl degenen met een maanduitkering het nieu we formulier pas in de tweede helft van januari krijgen. Het gebruik van het nieuwe formulier is nodig omdat de Sociale Dienst met een nieuw automati seringssysteem gaat werken. Het heeft geen gevolgen voor de hoogte van de uitkering. Wél verandert er iets aan het tijdstip van uitbetaling. Het inlichtingenblad Alle uitkeringsgerechtigden hebben inmiddels een inlichtingenblad en een voorbeeldformulier toegestuurd gekregen. Dit inlichtingenblad is er voor anderstaligen ook in het Turks, Marokkaans en Engels. Het is verkrijgbaar bij de kantoren van de Sociale Dienst en op het stadhuis. Meer inlichtingen Het gebruik van het nieuwe formulier kan, vooral in het begin, wel eens vragen oproepen. Het is mogelijk om bij de Sociale Dienst meer inlichtingen te krijgen. U moet daarbij goed opletten of het gaat om een bijstandsuitkering (ABW) met maan delijkse betaling: maandag t/m vrijdag tussen 13.30 en 15.00 uur alleen telefonisch; telnr.: 766600 werkloosheidsuitkering (RWW of OF WWV) met wekelijkse betaling: a. maandag t/m vrijdag tijdens kantoor uren telefonisch; telnr.: 254786 of 254787; b. in de periode van 2 t/m 20 januari op maandag t/m donderdag tussen 14.00-15.30 uur tijdens een informatie spreekuur op het kantoor Steenschuur 21, ingang Langebrug. Uitnodiging Nieuwjaarsbijeenkomst Wij wensen u allen een vrolijke oudejaarsviering en een voorspoedig 1984 toe. Het gemeentebestuur zal het zeer op prijs stellen u ter gelegenheid van het nieuwe jaar tevens persoonlijk te ontmoéten op de bijeenkomst die op vrijdag 6 ja nuari a.s. van 20.00 tot 22.00 uur zal worden ge houden in de burgerzaal en aangrenzende ruim ten in het stadhuis. U bent daarbij van harte welkom! Burgemeester en Wethouders

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10