afeltje-dek-je erandert opzet Qzamelactic erslbomcn an start Nieuwe cursussen bij Troef bnd jaarwisseling zijn brievenbussen afgesloten BRUGGEN OOK IN WEEKEINDE OPEN Economisch wel en wee i flunv DEN ÊeidócSoiwmit WOENSDAG 28 DECEMBER 1983 PAGINA 3 aarde vrouw ernstig rond bij aanrijding ne^N Een 82-jarige Leidse vrouw termiddag op de kruising Chur- (an/Cornelis Schuytlaan zeer ern- ewond geraakt toen zij met haar Qtgen een auto botste. touw liep schedel- en hersenletsel rschillende botbreuken op. Zij is jet Academisch Ziekenhuis in Lei- ebracht. De vrouw kwam van de 5, wjis Schuytlaan en stak de kruising x>msn de richting van de Telderskade. in Heende daarbij geen voorrang aan iet oioor een 54-jarige Leidenaar be- aaldle auto die over de Churchilllaan :t ayichting van de Vijf Meilaan reed. ers fc-keerslichten werkten niet. van Inbraak in GAK- kantoor LEIDEN Bij een in braak in het GAK-kan- toor aan de Lekstraat hebben dieven 10 zak- rekenmachientjes, een elektrische tel- en type machine, een citruspers, een tostie-ijzer en een cassetterecorder buitge maakt. De inbrekers, die tussen 23 en 27 de cember hun slag sloe gen, kwamen het kan toor binnen door het vernielen van een ruit. Diefstal heipaal koppen LEIDEN Twee Leider dorpers, van 20 en 24 jaar oud, zijn gisteravond op de Groenhazengracht aange houden wegens vernieling van straatverlichting. Te vens was het tweetal van plan om koppen van hei palen mee te nemen. Bij huiszoeking in Leiderdorp werden meer van dergelij ke koppen aangetroffen. Het duo is na verhoor naar huis gestuurd. LEIDEN De Leiderdorpse brug over de Oude Rijn. de Spanjaardsbrug over de Zijl in Leiderdorp, de Papenbrug over het Aarkanaal in Ter Aar en de Kattenbrug over het Aarkanaal in Nieuwveen zullen in het recreatieseizoen ook in het weekein de bediend gaan worden. Van 15 april tot en met 15 oktober zal dit voor een proefpe riode van twee jaar van start gaan. De vaarwegen voor recreatiemogelijkhe den worden met deze regel aanzienlijk uit gebreid omdat de verbinding tussen Ka- gerplassen en het Braassemermeer hier mee wordt verbeterd. Door de openstelling van de bruggen is in het bijzonder de Ringvaart van de Haarlemmermeerpolder ontlast. Tevens wordt door de maatregel een aantal vaarwegen (Oude Rijn, Zijl, Aarkanaal, Drecht, Heimanswetering en Oude Wetering) uitstekend toegankelijk voor rondvaartboten. De Leiderdorpsebrug en de Spanjaards- brug worden op zaterdag van negen tot zes uur en zondag van elf tot drie uur bediend. De Papenbrug en de Kattenbrug worden zondags van tien tot zes uur voor vaarver- keer geopend. !N Tafeltje-dek en gaat met ingang seku| januari volgens een tot &e formule werken. ^Jrzorgingstehuizen in n (tf1 hebben besloten roceije maaltijden te gaan jelijlden. Drie verzor- 5 dekhuizen zijn al bijna 18l jaar betrokken bij Weiden van de maal- sekik maar de meeste er dajden kwamen er in fenders vandaan, in^-dek-je bestaat al vijf- en B0r en 's opgezet door de ,cht afdeling van de UW. iestrfokelijk werden de t jaajden vanuit het psychia- iet I ziekenhuis Endegeest (d, maar al gauw scha men over op diepvries- riestjden. Sinds april 1982 dcfc de UW, de verzor- jcenfehuizen en de stichting 40 lencentrum voor gecoör- rocejd bejaardenwerk ge- 'r d; aan de nieuwe formule, ■verfeji meer inspelen op de reeifleringen in de bejaar- die onder meer in- dat de zelfstandigheid Lderen zo lang mogelijk gehandhaafd blijft. Door maal tijden thuis te bezorgen bij mensen die niet meer in staat zijn zelf hun eten te bereiden, hoopt men die zelfstandigheid zo lang mogelijk in stand te houden. Ook ten aanzien van verzorgingstehuizen treedt een verandering op. Deze instellin gen voelen zich steeds meer betrokken bij ouderen die in de wijk wonen en ze willen deze betrokkenheid onder meer in praktijk brengen door behulpzaam te zijn bij het ver strekken van de maaltijden. Voorlopig nemen zes verzor gingstehuizen deel aan de nieuwe formule van Tafeltje- dek-je: Willigenhof, Huis op de Waard, Robijnzicht, Room burg, Lorentzhof en Groenho ven. Mocht Tafeltje-dek-je in de toekomst uitbreiden, dan worden andere verzorgingste huizen mogelijk ook bij deze vorm van hulpverlening aan ouderen betrokken. De maaltijden kunnen elke werkdag worden bezorgd. In hoeverre in het weekend van de diensten van Tafeltje-dek- je gebruik kan worden ge maakt, hangt af van de aan wezigheid van voldoende vrij willigers. Per verzorgingste huis is een groep vrijwilligers gevormd en deze is verant woordelijk voor het bezorgen van de maaltijden. De afgelopen jaren werd door 100 a 120 ouderen van de dien sten van Tafeltje-dek-je ge bruik gemaakt en men bezorg de 20.000 a 24.000 maaltijden per jaar. De drie verzorgings tehuizen, die nu al betrokken zijn bij Tafeltje-dek-je bereid den voor ongeveer 60 deelne mers 6.500 a 9.000 maaltijden per jaar. De nieuwe organisa tie beschikt over ongeveer 200 vrijwilligers. Men denkt in 1984 40.000 a 50.000 maaltijden te verstrekken. De prijs van de maaltijden van Tafeltje-dek-je varieert van f 6,- tot 7,35. Overigens is het onder bepaalde voorwaarden ook mogelijk dat ouderen meeëten bij een verzorgingste huis in de buurt. Nadere inlichtingen over Ta- feltje-dek-je zijn verkrijgbaar en aanmelden kan bij het Dienstencentrum voor gecoör dineerd bejaardenwerk: tele foonnummer 141231. Na de aanmelding wordt bekeken of men in aanmerking komt. »EN De brieven- in en automaten wor- lkaop 30 december na de jrbrjng van elf uur tot 1 zojri 's middags afgeslo- ^ge±[ierdoor kan er tijde- terniets gepost worden. iatregel is noodzake- iste om beschadigingen en L. aan poststukken door van dalisme te voorkomen. De postkantoren zijn op Nieuwjaarsdag gesloten. Ook wordt er dan geen post be zorgd. Op zaterdag 31 decem ber is het kantoor aan de Schipholweg tot twaalf uur open. Op 31 december zijn de zelfbedieningsruimten in de postkantoren, Schipholweg, Breestraat, Bevrijdingsplein, Kopermolen, Oegstgeest/Lan ge Voort, Leiderdorp/Heinsi- uslaan, H'azerswoude-Dorp en Roelofarendsveen om twaalf uur afgesloten. De zelfbedie ningsruimten worden weer opengesteld op maandag 2 ja nuari om acht uur 's morgens. Deze weken zijn voor de post dienst de drukste van het jaar. Door inzet van extra perso neel, extra buslichtingen en •vervoer, wordt 'zoveel moge lijk geprobeerd de drukte te verwerken. Brieven zullen met voorrang worden behan deld. In de verzending van wenskaarten kan echter ver traging ontstaan. Om te voor komen dat spoedeisende druk werken zoals rouwkaarten en. familiedrukwerk (geboorte-^ kaartjes, huwelijksaankondi gingen enz.) tussen de wens kaarten geraken, wordt voor de periode tot en met 31 de cember aanbevolen deze stuk ken met toelichting aan het lo ket van het postkantoor af te geven. De familiedrukwerken kunnen ook in een door de drukkerijen te verstrekken speciale rose verzamelomslag worden opgenomen. Deze kan tevens gebruikt worden om het familiedrukwerk in een brievenbus te deponeren. ?ntr i kf ng karf irage van >EN Wethouder J. - Sels nam gisterochtend l-ne vde Reinigingsdienst jSide Noorderstraat de ris kerstbomen in ont- ïogest en gaf zo het start- teurvoor de inzamelactie lssie'serstbomen. Deze ac- ;mi>t uiteindelijk lei tot een grote kerstbo- j.j/erbranding op het :ievottersveld, op maan- A Viirond 2 januari. De ouder, die het goede H^Beeld gaf door ook ^■kerstboom mee te Hen, gaf de kinderen, I^P&erstbomen inlever- voor iedere spar een irgenjMet deze loten zijn imp als een crossfiets, tsen, walkmans en uterspelletjes te win- De kerstbomen kunnen mor gen, vrijdag en maandag (tus sen half negen en twee uur) nog worden ingeleverd bij de Reiniging aan de Noorder straat. Kinderen kunnen maandag met hun bomen ook terecht bij onderkomens van de Directie Groen aan de Van Vollenhovekade (park Room burg), St. Jacobsgracht, Hof- laan, Bisetpad, 2e Binnenvest gracht (bij Molen De Valk). Leidse Hout (bij het theehuis), Pieter Bothstraat (Rooden- burgterrein), Kinderboerderij Merenwijk, voormalige vuil- stort Rommburg en Stevens hof. Ruim vijftien jaar geleden werd in Leiden voor het laatst een centrale, door de gemeen te georganiseerde kerstbomen verbranding gehouden. Het initiatief is nu nieuw leven in geblazen omdat de overlast van kerstbomenbrandjes (en het daarmee gepaard gaande Wethouder Peters (links) reikt de loten uit. vandalisme) de laatste jaren afgedankte naaldbomen van steeds groter wordt. De ge- de straat te halen. Voor prijzen meente hoopt met de inzame- is 1500 gulden beschikbaar ge lactie zestig procent van alle steld. De gemeente denkt dit bedrag gemakkelijk terug te schijnlijk minder werk zullen verdienen omdat de politie, de hebben aan illegale kerstbo- brandweer en vooral de reini- menbrandjes en het opruimen gingsdienst dit jaar waar- van de rotzooi. Jazz-ballet In samenwerking met Yvonne Knijnenburg van het fol kloristisch dansensemble Achalay wordt in januari be gonnen met jazzballet De lessen zullen plaats vinden in de nieuwe danszaal in het oude wachtgebouw van de voormalige Morspoortkazerne. Achalay gebruikt deze, in januari te openen nieuwe ruimte, alleen in het week end en het is de bedoeling dat de danszaal de rest van de week wordt gebruikt voor allerlei andere dans-activitei- ten. Yvonne Knijnenburg is afgestudeerd aan de Rotter damse dansacademie en heeft al vele cursussen jazzbal let gegeven. Met de cursussen wordt gestart op maan dagavond 9 januari, omvat 12 lessen en kost in totaal 75 gulden. Inlichtingen 071-123377. Muziekavond Zes groepen, die hun wortels hebben in de zogenaamde strijdcultuurbeweging van de zeventiger jaren, houden op vrijdag 13 januari een muziekfestival in het Waaggebouw aan de Aalmarkt 21. De deelnemende groepen zijn De On derste Steen, Hout en Koper, Het Noordhollands Straator kest, de groep Dempsey, de Brobbelband en de groep Vrou- wenkruid. Het festival begint om acht uur. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Jongerenbeweging De Jongerenbeweging, gevestigd in de Koppenhinksteeg 2 in Leiden, houdt in het weekend van 13,14 en 15 janua ri een weekeinde over fascisme en racisme. In dit week end wordt ingegaan op vragen als: Wat is fascisme, wat is racisme, hoe herken je het en wat kan je er tegen doen. Behalve deze serieuze kost is er ook ontspanning. Er zal een lachfilm worden vertoond en 's avonds is de bar open en is er een ruimte waar je kunt swingen. Meer informatie kan men krijgen van Ellen of Robbie, tel. 071-121139. Trimloop De atletiekvereniging „Holland" biedt loopliefhebbers nog net in het oude jaar de mogelijkheid enkele grammetjes af te vallen. Op zaterdag 31 december organiseert A. V. Holland namelijk een trimloop in het Leidse Hout. De start is om elf uur op de atletiekbaan. Er zijn verschillende afstanden te lo pen van 2 tot 12 kilometer. Inschrijven kan vanaf tien uur en het inschrijfgeld bedraagt drie gulden vijftig (jeugd tot 14 jaar 2,50 gulden). Voor iedere deelnemer is er een herinnne- ringsmedaille beschikbaar. RGERLIJKE STAND - Geboren: Mario, z.v. Asten en J. Ruwaard; Lena, d.v. J. J. Zwanenburg in der Marei; Mouad, z.v. A. b en N. Sebai; Suzanne, holte en I. Ietswaart; Mar- R. E. Stavleu en A. J. Hoge- lisabeth, d.v. A. M. Lubotsky Schwarzer, Perry, z.v. itumalay en A. J. Zandber- z.v. M. P M. van der Lans Passchier; Marie-José, d.v. In Lochem en G. J. Reijlink; l. d.v J. A. M. de Haas en Kosterman; Pieter Kofi, z.v. I. Huige en P. Sligcher; Erik, yan der Meij en J. W C. van pij; Eelco Daan. z.v. P. J. Be- I G. W. Franken; Edwin, z.v. In der Steen en L. J. Verweij; '.v N. Heba en A. L. E. Heij- hetje. d.v. W. van Tilburg en fBrink; Ronny Jacobus, z.v. ®t en J. B. C. M. Wassing; Jo- iCornelis. z.v. J. C. Mos en C. zenbach en A. M. van der Meulen; Danny, z.v. M. D. de la Rie en J. Stuurman; Jurgen Arnoud, z.v. R. Wicherson en D. Pit; Maria Johanna, d.v. P Ravensbergen en I. A. M. Meijer; Marieke, d.v. H. J. M. Kaan dorp en A. M. W. Warmerdam; Dan ny. z.v. J. N. van der Vijver en A. A. P. van der Vliet; Remco Rober- tus, z.v. R. van der Clingel en S. C. M. Dofferhoff; Johanna Reinata, d.v. H. Nasveld en J. A. G. Heems kerk; Justus Jan Roeland, z.v. R. T. Brokking en A. L. van Harten; Hele na Francisca Maria, d.v. A. II. M. Schrader en M. J. F. van den Eijkel; Jacobus, z.v. J. van Duijvenbode en M N van der Plas; Nicolaas Johan nes, z.v. P. de Water en M. P. van der Horst; Ronald, z.v. H. G. A. M. van der Zalm en J. M. L. J. Raaphorst; Bart Franciscus Emma, z.v. J. H. M. Feyen en I. E. F. Bauwens; Mike Martinus, z.v. M. P. van Eeden en G. J. Freeke; Dennis Frits, z.v. K. M. TWrforiv «n M T van Har FnHf Ren- no. z.v. W. F. van Iterson en J. van Weizen; Ashley William, z.v. L. C. MacDonald en E. C. Hendriks; Krijn Johannes Franciscus. z.v. W Leeu wenburg en W. G. M. Brederode; Wilhelmus Albertus Nicolaas. z.v. N. Q. Duijvenvoorde en J. M. I. J Koot; Merel Bernadette, d.v Q A. J. M. Tak en F. S. J. M. Pieters; Nicole, d.v. J. van der Vijver en C. W. van der Linden; Sander, z.v. P. T. Prins en J. M. Dool. Overleden: J. J. van der Krogt, geb. 2-7-1934, man; C. W. M. van Valde- ren, geb. 15-1-1889, vrl. geh. gew. met N. Breedeveld; W. van Gammeren, geb. 29-10-1902, vrl. geh. gew. met J. Tamerus; A. van der Voorst, geb. 1-1- 1907, man; G. Muller, geb. 25-5-1924, man; J. C. de Geus. geb. 26-2-1894, vrl. geh. gew. met B. de Graaf; J. M. P Mahieu. geb. 14-12-1945, man; C. C. Addink. geb. 6-11-1916. man; J. H. Huisman, geb. 30-7-1923, man; B J W. Frugte. geb. 26-8-1897, m.-in- T Vluo 10-5-190R man F Gideonse, geb. 19-12-1924, man; J. Visser, geb. 19-2-1899, vrlM. Idema Greidanus, geb. 23-10-1913. man; A. Potters, geb. 13-1-1909. man; M. van der Holst, geb. 25-8-1894, vrl. geh. gew met T P Heemskerk; M. van Winkel, geb. 30-10-1898. vrl. geh gew. met K P. Wiekhart; H. Pracht, geb. 1-6-1923, man; T. Sinnige, geb. 5- 11-1910. man; F. P Hakkaart, geb. 21-5-1899, man; J. Schilthuizen, geb. 19-5-1909. man. Gehuwd: G J. Riebeek en J A. Pon sen; J. Haubach en H. Elsinger; G. L. A. van Strien en J. H. van der Zeeuw; A P A. de Vnes en C. Jong man; N. de Bes en J. M. M. Beekman; R. H. van Eijk en J. M van de Mee berg; G F. Meijer en E. S. Kastner; J. C. Dorrepaal en J. C. van Hout; E. F. M. van Lierop en J Lammers; W. J H. G. Ceulemans en A. van der LEIDEN Het Leidse Vormingscentrum Troef start half januari weer met nieuwe cursussen. Bij Troef kan men cursussen voor scholing en algeme ne ontwikkeling of crea tieve activiteiten volgen. Ook zijn er cursussen voor buitenlanders, werkne mers van de sociale werk plaatsen, werkloze jonge ren en zijn er Open- School groepen. Voor de Open school geldt geen leeftijdsbeperking, voor alle andere cursussen geldt de leeftijd van 17 tot 30 jaar. De Open School is er voor per sonen die minstens vijf jaar la gere school hebben gehad, maar niet meer dan een paar jaar huishoudschool of LTS e.d. De Open School richt zich op uitbreiding van de algeme ne ontwikkeling en op onder wijs in leervakken. Voor werkloze jonge vrouwen geeft Troef in samenwerking met het Gewestelijk Arbeids Bureau (GAB) administratieve cursussen voor beginners en gevorderden. De cursus is be doeld voor vrouwen die vrij wel geen ervaring hebben in machinesehrijven en onder steuning nodig hebben op het gebied van de Nederlandse taal. Deze cursus duurt een jaar, waarbij men drie uur per week machinesehrijven krijgt en anderhalf uur per week Nederlandse taal. Het onder deel Nederlands is erop ge richt om de taalvaardigheid die nodig is voor een admini stratief beroep, (brieven op stellen, verslagen maken, no tuleren, het volgen van discus sies, korrect spellen enz.) te vergroten. De cursus is op dinsdagmorgen van negen uur tot half een en op vrijdagmor gen van negen uur tot half elf. Kinderopvang is aanwezig. Verder is er de cursus Raam- weven/Poppen maken op woensdagmorgen van negen tot twaalf uur. Ook hierbij is kinderopvang aanwezig. Bij deze cursus leert men onder meer wand- en tafelkleedjes maken, tassen, ceintuurs enz. Tenslotte is er nog op woens dagavond van acht uur tot half elf de cursus zeefdrukken. Zeefdrukken is een druktech niek die men vrij snel onder de knie kan krijgen en ook al snel leuke resultaten biedt. Voor informatie en aanmel ding kan men vanaf 9 januari elke werkdag van negen tot vijf uur terecht bij het Vor mingscentrum Troef aan de Stationsweg 32 in Leiden, tel. 071-130494. Aan het Levendaal 149 is het glazenwassersbedrijf „P.O.". gevestigd. Aan de Schelpenkade A/B „Ons tweede begin" is „Foto grafie Ronald Segaar", recla me- en bedrijfsfotograaf, ge vestigd. Aan de Zoeterwoudsesingel 7 is „Belfunda Financieel ad viesbureau" gevestigd, geko men van Schubertlaan 122. Aan de Verbeekstraat 19-21 is de expl. van een buffet ,,'t A en A team" in de bedrijfskan tine van Olivetti gevestigd. Aan de Kapteinstraat 3 is Iso- latiewerken „Rozier en Ar- bouw", gevestigd. De kleinhandel in damesmo de- en kleinvak artikelen van C. M. Guldemond-van Wilgen- burg, gevestigd aan de Oude Herengracht 15 is opgeheven. Acal b.v. i.o., uitv. van tim merwerken enz. gevestigd aan de Oude Vest 57A is uit Lei den vertrokken. Aan de Arendshorst 158 is Vast en Goed „Randstad", ka merverhuurbemiddeling, ge vestigd. Het pedicure- en manicurebe- drijf van Corrie Blom, geves tigd aan de Pieter de la Court- straat 5, opgeheven. „Het Postkantoortje", dat zou worden gevestigd aan de He renstraat 40-42, is door on voorziene omstandigheden niet door gegaan. Aan de Hogewoerd 35 is „La Baita", Italiaanse delicatessen, gevestigd. Aan de Oude Vest 75 is „De Braskoer", cafébedrijf, geves tigd. Van Berge Henegouwen gara gebedrijf b.v., gevestigd aan de Hogewoerd 56-58, is uit Leiden vertrokken. Celstraf voor fraudeurs DEN HAAG/LEIDEN De Haagse rechtbank heeft een 45-jarige Leidenaar en een 41- jarige Leidenaar veroordeeld tot respectievelijk twee jaar en een jaar en zes maanden ge vangenisstraf. De mannen stonden terecht wegens frau de. De Leidenaars hadden een aannemersbedrijfje. Zij verval sten papieren en betaalden lo nen zwart uit. Hiermee werd rond de vijf miljoen gulden aan belastingen en sociale voorzieningen ontdoken. Ook het Sociaal Fonds voor de Bouwnijverheid zou voor een aanzienlijk bedrag zijn bena deeld. ADVERTENTIE NOG 3 DAGEN KERST 111 KERST- P KERST CIRCUS W-LflnD

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3