Typen-Paultje verdwijnt in de figuur van Bennie QeidöaQowuwt gekleurd gezien VPRO-film mZoot Suit ol fervelencle nuziek Magnum in de slag met Mart Smeets nmerk 40 t°ïP gewest tot 5<>m jjirest ^ADIO/TELEVISIE WOENSDAG 28 DECEMBER 1983 PAGINA LVERSUM De jongen pft een aparte, hoge vetkuif. T dikke zolen onder zijn loenen en een te ruim col- rt. Het meisje zit op het spat- rd van een Chevrolet uit 19. Het bos is in een nachte- te rust gedompeld. Plotse- g klinken er flarden van Miller-achtige deuntjes, luisteren aandachtig en ieling staan zij in het volle it: vervaarlijk uitgemon- %^Vde jongens gaan snel tot ac- litowjover en slaan de ramen van auto en de jongen - die be- Jve romantisch aangelegd, jgrO bendeleider is - in elkaar. van de scènes waar het draait uit „Zoot suit", het debuut van de Ameri- ins-Mexicaanse regisseur iis Valdez uit 1981, dat eer- dit jaar hoge ogen gooide filmfestivals in Londen en •lijn, en dat vanavond in "I's Cinema Primeur I, 20.33 uur) te zien is. film behandelt de discrimi- Eflie van de naar Amerika ge oreerde Mexicanen en hun kjede generatie, de zoge- imde „chiquano's" en is [7ist genoeg op ware feiten p .Itaseerd. Dat trieste komt in "—"Vormgeving niet zo duide- lynan tot uiting: Louis Valdez Na «ft het verhaal in 1978 als noesteel-musical bewerkt en ïderlir de verfilming heeft hij de Jileerde theatervorm aan- ich Bouden. Gecombineerd met h nagynische humor en de vro- ïn we muziek verhult dat het /erigfna op geraffineerde wijze, eldocgeraffineerd, dat Zoot Suit >rig ji gemak een „wervelend fslootziekevenement" te noemen >k gigenry Reyna is de zoon van i geëmigreerde Mexicaan •ezettleidt de bende van de 38ste weit in Los Angeles. De ben- nje i(gaat gekleed in de „zoot s". Deze pakken werden fns de oorlogsjaren vooral fagen door de. tweede ge- ptie chiquano's, als een pro- tegen de maatschappij die l aanwezigheid negeerde, pan, op wie door de onbe- ,de werd ingeslagen tijdens ^vechtpartij op het feestje endeleider met zijn je waren geweest, sterft alle zoot suit-chiquano's den opgepakt. Hen wacht "nslang, maar dan is deze 1 .elijke film nog niet afge- srlana 7-5 :mini is He tig, abrii n. EDWIN BAKKER Paul van Vliet verdwijnt van tijd tot tijd uit ons midden. Zijn rijzige gestalte treedt dan uit de wereld terug en zoekt een onderkomen in pikante persoonlijkheden, brokken mensbeeld. Bram van de com mune voerde ons mee naar ludieke staten van luchtige verrukking. Nadien vertoef den we tijdelijk in het gezel schap van Baron Taets van Avezaete, die fortuin be vroedde in de schapenfok en de schapen daarbij niet scheidde van de bokken, inte gendeel, hij bracht een be moedigende uitbarsting te weeg van natuurbehoud en milieubeheer. Vervolgens kwam majoor Kees ons de oren uitwassen. Donderdag, Ned. I om 20.28 uur, wijkt Paul op AVRO-tv andermaal uit naar een schil derachtig persoontje, Bennie geheten, een man wiens tong opvallend Haags valt. Deze boreling uit het brein van Paul wenst de gezelligheid van de dagen tussen oud en nieuw aan te lengen met scheutjes lach c.q. lachscheu- ten. Dit brengt hem in con flictueuze aanvaring met zijn naaste omgeving, zeker geen doemdenkers, maar mensen voor wie de grondtoon van het leven ernst is, die gesteld zijn op stemmigheid. Toch ontvouwt de psyche van Ben nie zich als intenser dan die van een lolbroek. Hij draagt en straalt in zijn optreden een heilige hang naar levens vreugde uit, welke vreugde hij verwoordt op de mènier van de ruwe bolster waar de blanke pit doorheen prikt. Naar aanleiding van die ande re roemruchte Nederlander hoorden we van Vliet al eens omschreven als Typen-Paul- tje. Toch maakt hij meer dan typetjes. Hij blaast zijn figuren een anima in, een levensgeest, en verstopt zichzelf daarin als een verstekeling, een op blind varende passagier. Uit zijn ei gen humane zelfbouwdoos meet Paul zich de mentaliteit en geeste}ijke toerusting aan van zulk een mens. Aldoende komt Bennie over als een jongen van de ge stampte pot. Een opgewekt heerschap die aan het Vrolijk Kerstfeest enige spirituele sprankeling wenst te ontle nen. Kenne we lache, niet? Wandelt hij op kerstavond langs al die stemmig opgetuig de huiskamers, maar dringt er nergens gelach naar buiten. Dan verzint hij als tegenwicht ter plekke een stuk humor. Paul moet de mens Bennie van zeer nabij kennen. Mis schien schuilt deze wel in zijn eigen persoonlijkheid. Zegt hij: „Bennie vormt een stukje Bennie: „Ken ne we nog la che met de kerst?" ziel en zaligheid van mezelf. Door mijn tv-show loopt als een rode draad de sfeer van de laatste decemberdagen tus sen het ene feest en dat ande re gedenkwaardige gebeuren van de jaarwisseling. Dat voelt zo ongeveer aan als de persoonlijke betrokkenheid bij het kopen van een kerst boom. Ik gebruik in deze uit zending een deel van mijn be staande show, maar schreef ook nieuw materiaal. Bennie zit er in voor de kennisma king. Die ga ik introduceren bij het Nederlandse publiek. Hij wil ingeburgerd raken en zal in mijn nieuwe zaalpro gramma in het komende jaar vast onderdeel vormen van de voorstelling. Bennie botst niet alleen op onbegrip tijdens de feestdagen, maar komt ook in andere seizoenen tot het le vensinzicht, dat er al ellende genoeg is op de wereld. Hij ziet het niet zitten in het neerzitten bij de pakken op deze grote puinhoop, dit aard se tranendal. Hij gaat daar op persoonlijk initiatief orde in scheppen. Staande mijn voor stelling komt Bennie met ster ke grappen. Daar leeft die man van, daar teert hij op en hij laat zijn omgeving mee profiteren". Men zou dit geestig profijtbe ginsel van Bennie kunnen zien als een echte Paul van Vliet-streek. Daarnaast spe ciaal voor de tv-avond ge schreven is de ode aan Wim Kan. Deze oude meester gaat in deze dagen terecht nog eens over de tong als de schepper van een traditie van politiek cabaret, waarin hij geen voorgangers heeft ge kend en navolgers de grootste moeite hebben zich met de meester te meten. Paul waagt zich daar dan ook niet aan. Hij is er blij mee, dat Wim Kan altijd de grootste belang stelling voor hem aan de dag heeft gelegd, net als voor veel andere jongeren in het vader landse cabaret. Zegt Paul: „Wat anderen het hele jaar door verziekten in de politiek, maakte Kan op oudejaarsavond weer gezond. Ik heb geen pretenties om in een soort van politieke confe rence het specifieke terrein van Kan te betreden. Mijn programma's dragen een meer algemeen menselijk ka rakter, is niet toegespitst op uitsluitend Haagse figuren". Als Paul los komt met zijn waarheid achter de dijken, maakt hij juist op AVRO-tv meester GeeBeeJee (Hilter- man) al spoedig overbodig met diens regelmatige schet sen van de tragische wereld toestand. Hij laakt dergelijke lumineuze ideeen als het hel pen van de Derde Wereld met onze overschotten. Stuur snoepgoed naar die arme lan den en tegelijk ons overschot aan tandsartsen er achter aan. Om het vreemdelingenbezoek aan ons land te stimuleren stelt hij voor toeristen ritjes in AA-auto's aan te bieden, zo mede het bezoek te stimule ren aan pianoconcerten voor twee linkerhanden van Pieter van Vollenhoven. Na Claus destijds zijn winterjas, kan Pieter thans zich deze aan trekken. Paul schrikt er zelfs niet voor terug vooruit te lopen op zijn eigen dood, de dag waarop hij werkelijk het einde zal zijn, een ideale situatie voor een publiekstrekker. Vooralsnog blijft hij uitzien naar het won der van morgen, dat hij be leeft als een „Droom kind", dat ook is opgenomen in het boek „Over leven", een Unie boek uit Weesp, waarin de fraaiste zijner teksten in poë tische typografie staan ge rangschikt. Tegenover een vlietende voorstelling biedt dit boek een tastbaar houvast, omdat het over leven gaat, maar ook over overleven, het theater als Pauls eigen manier van overleven, waarin hij zijn vaste volkje wil betrekken. Zegt Paul: „In mijn program ma's deel ik mezelf mee, zoals ik denk en voel. In mijn lied jes zit mijn levensvisie ver pakt". Het leven is zo verwarrend als de spreekbeurt van Tho mas over het wereldgebeuren. Hij loopt hierin tenslotte vast, als zoon juist van een tv-pre- sentator, die precies weet wat er moet gebeuren op de we reld en in dit land, waar ie dereen de schuld doorschuift, het kind naai de ouders, de ouders naar de school, de school naar de minister en de minister naar de internationa le tegenslagen. Op al die men sen, die het dan nog zien zit ten, brengt Paul in dit jaar einde een dronk uit. Bij de opnamen in de Deltse Stads- doelen bleek dit wel een zaal TON OLIEMULLER De meeste omroepen weten heel goed hoe moeilijk het is, op te boksen tegen sportuitzendingen op het andere net. Het uitzend tijdstip tussen 7 en 8 uur zondagavond is in de meeste Neder landse huiskamers blindelings gereserveerd voor Studio Sport,, waardoor de niet van sport houdende huisgenoten al heel sterk in hun schoenen moeten staan om het andere net ingeschakeld te krijgen. Veronica heeft daar net zoveel last van als welke andere zender ook, en heeft in dat uur tot nu toe ook heel terughoudend gepro grammeerd. Een jeugdserie, een uitzending lichte muziek en dergelijke. Met ingang van het nieuwe jaar gaan Rob Out en zijn makkers met hun volle gewicht in de slag tegen Studio Sport: Ze zetten daar dan detective-serie Magnum tegenover. Dat is niet gering: Magnum is immers de serie die in absolute cijfers de meeste kijkers heeft getrokken van de laaatste maanden. 'Je kunt het al zien aankomen: In de familiekring ontbrandt straks een genadeloze strijd om de voorrang tussen de sportlief hebbers en de Magnum-fans. In heel veel gevallen zal de strijd zich zelfs afspelen binnen dezelfde personen. Twijfel, twijfel: Waar kijk ik naar, naar Ajax en PSV of naar Magnum en Hig- gins? Toch moet je vaststellen dat Veronica met deze manoeuvre wel wat op het spel zet. Mij persoonlijk kan het helemaal niet sche len of Magnum nou wel of geen hoge kijkcijfers scoort, maar ik denk dat de programmaleiding van Veronica zich er wel om be kommert. Er zullen heus wel mensen zijn die straks de voorkeur aan Magnum geven boven de sport van Theo Reitsma en Mart Smeets, maar in veel gevallen zal de sport er toch traditioneel blijven winnen. Wat je ook allemaal voor kritische noten kunt zetten bij de aanpak van Studio Sport, het blijft een prograsmma dat voor de liefhebbers „verplichte kost" is. Heel anders zal dat wel liggen met het sportprogramma van de VARA, dat al een paar jaar de titel Voetbal 80 voert, maar in de loop der tijd is ontaard (ik kan het niet anders zien) tot een soort ongewilde parodie. Het is dat er nu en dan nog een paar echte voetbalbeelden in te zien zijn, anders kon de VARA de sportlief hebbers wel afschrijven. Die zitten immers bepaald niet te wachten op dat ongerijmde gedoe tussen de flitsen door, met schreeuwerig publiek in de studio, voetballers die worden over gehaald tot het vertonen van amateuristisch variété, een rock and rollband en de flauwe grappen van presentator Felix Meur- ders. Het ergste is dan nog, althans voor die mensen die wel prijs stel len op voetbalbeelden, dat die op hoogst knullige wijze van com mentaar worden voorzien, of zelfs helemaal niet: Dan moet je het doen met commentaar van de Engelse. Spaanse of Italiaanse televisie. Niet erg voor de mensen die Engels, Spaans of Ita liaans verstaan, maar je mag aannemen dat het merendeel van de kijkers is gebaat met gewoon Nederlands. Dat is ook niet minder dan de plicht van een Nederlands sportprogramma. Kortom: Voetbal 80 hanteert een belachelijke formule. Het maken van een keuze uit de Nederlandse netten bleek ove rigens vorige week woensdag ook geen eenvoudige zaak. Op Ne derland 1 een rechtstreekse reportage van het zaaloptreden van de unieke Freek de Jonge, op Nederland 2 het doelpuntenfestijn in Sevilla, ook al rechtstreeks. Die keuze heeft ongetwijfeld ook hier en daar in het land tot tweespalt geleid. Wie koos voor Sevilla, zag de Maltezers aanvallen en daardoor reddeloos het schip ingaan, tegelijk Nederland meeslepend in de vergetelheid. Wie koos voor De Jonge was getuige van een her nieuwd hoogtepunt in de geschiedenis van de Nederlandse tele visie: Een man die op eenzame hoogte staat in het theatervak en met geen andere middelen dan zichzelf zijn publiek in de zaal en aan de beeldbuis twee en half uur lang op het puntje van de stoel houdt. Magistraal entertainment. Die uitzending zou in haar geheel het jaaroverzicht van het bes te amusement moeten vullen straks. Maar dat zal niet gebeuren: Daar moeten we het natuurlijk doen met de beste (nou ja) mo menten uit de 1-2-3-Show en zo. RENé DE COCQ. n.: l v-rubriek Kenmerk van de w 9aat m °P det Proces te~ f/e/ï Molukkers in Assen, ose FMassaprocessen tegen in ters van het Turkse plaatsje i- Yeia en de geweldadigheden f Aftopen zomer op Sri Lanka. 7,40 '^onderwerpen zijn het afge- en Yuln jaar al eerder bij Ken- (i1. vfr aan bod gekomen en 123,7hyond worden fragmenten 8Qkadie uitzendingen herhaald. j'startJgosten heeft Kenmerk de Nederland wonende zoon i. Ude burgemeester van Fat- '°"hu^en van de Molukse jonge- pi i\dest'ids verdacht van het i,90 trihieten van een politiebus, der Bot daarvan vrijgesproken, i Tien Nederlander, die enige iolovïeeft 9ewerkt onder de Ta- low B»een minderheidsgroep op .anka, die de afgelopen zo- >oo m opnieuw het slachtoffer ,4 2 heworden van geweldsuit- kop i'linsen. Uropu' "ur Nederland 1 m.: 119'^ezand heeft met het in ff ö'or^ nemen van zijn nieuwe gestarru,s sinds kort een gefor- ke enp „stadshart" aan de rand een nieuwbouwwijk gekre- -U/n deze wijk zijn ook het to- w f!ebureau en de bibliotheek if. 6,9(stigd. „Van gewest tot ge- Cracka" heeft het multifunctione- m.: \adhuis bekeken, dat ge- "Is.). Hfcan worden als de voorlo- 3 30 f| da Stopera. 'er heeft de NOS-rubriek >i.oo matie over het honderdja- estaan van de Cisterciën- Orde van de Abdij Sion in artij: Vpnveen. Daar leven dertig n djsifilken, die tot enkele jaren ein (Ven bekend stonden als {^ST)rtwijgers". ,r'"; uur Nederland 2 Jol fffifyerhaal „De paardenteke- ra) re''- waarin Tim Krabbe au- belmg igrafische gegevens ver- >pa)-Klf heeft, speelt in de vijfti- ;d)-Tri[tjaren. Louis' vader, die veira Qpchllder 's- wordt tekenle ren, C PP do school van zijn Jan Punt, de vriend van n rondj, tekent de mooiste paar- il5 6 A:an de wereld, zowel op rouk r als °P het schoolplein Ij is daarom de held van chool. Maar Louis' vader sod rsf niet van Jans Paarden- Gan p'^' ze a^een maar als ss. In de krachtmeting, die gespe&at tussen zijn vader en Chicagjkiest Louis partij voor zijn n d. uur Nederland 2 Nederland NEDERLAND 1 KRO 16.00 De Mini Playback Show. Spelprogramma voor de jeugd. 18.55 Het verhaal (13). Bijbel vertelling voor de jeugd. IKON 19,00 Mannen onder eikaar (2), tv-film. Het verhaal van een vader en een zoon, die enkele dagen alleen thuis zijn. 19.26 Kenmerk, actualiteiten. (Zie toelichting). NOS 20.00 Journaal. 20.28 Socutera. Filmpje We reld Natuurfonds. VPRO 20.33 Cinema Primeur. „Zoot Suit", musical van de Ame rikaans-Mexicaanse regis seur Luis Valdez. Leden van een ,,Chicano"-gang raken betrokken bij een moord op een Mexicaan. Een bevoor oordeelde Mexicaanse rechter besluit dat 12 jonge mannen de rest van hun le ven in de gevangenis moe ten slijten. (Zie elders op deze pagina). 22.13 Het landsbehang. Speurtocht naar mensen en dingen, die samen het echte Nederlandse behang vor men. 23.03 Teleac: Voorlichting cur sussen voorjaar 1984. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Journaal. 19.12 P.P. Uitzending van de V.V.D. 19.22 Van gewest tot gewest. Regionaal magazine met onderwerpen uit o.a. Hoog- ezand en Zeeland. (Zie toe lichting). 20.10 De paardentekenaar. Film van Thijs Chanowski naar een verhaal van Tim Krabbe. (Zie toelichting). 21.00 Jaaroverzicht NOS Journaal. Terugblik en sa menvatting aangevuld met nieuwe opnamen en inter views. 22.30 Journaal. 22.45 Doel '84. Terugblik op het sportjaar 1983. 00.15 Extra Den Haag Van daag over Taiwan-order Duitsland DUITSLAND 1 17.15 Die Spielbude 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Der Androjager, tv-serie. 19.00 Brack Report. 20.00 Tagesschau. 20.15 Hell In Frauensee, tv- film. Met: Alan Jonas, Yolande Folliot, Werner Rundshagen e.a. Regie: Wolf gang Panzer. Vickl Baums roman „Heil in Frauensee" speelt in een Oostenrijks vakantiestadje aan de Frauensee tegen het eind van de twintiger jaren. De jonge ingenieur Urban Hell heeft een grote uitvinding gedaan, maar niemand ervoor kun nen interesseren. Omdat zijn moeder in Wenen van een bescheiden pensi oentje moet rondkomen, neemt hij een vakantiebaantje als zwemleraar. De sympathieke en knappe Urban wordt de sensatie van de dames in het idyllische badplaatsje. 21.50 Astrologie. Was sie verspricht und was sle halt, documentaire over astrologie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Der Tiger. Amerikaanse speel film uit 1950. Met: Humphrey Bogart, Zero Mostel, Ted de Corsia e.a. In specteur Ferguson (Humphrey Bo gart) werkt al jaren aan het oplossen van een reeks moordzaken, die alles in de schaduw stellen van wat de er varen politieman tot nu heeft meege maakt. Eindelijk meent hij zover te zijn, dat hij de leider van een moorde naarssyndicaat Albert Mendoza kan voorgeleiden. Maar de getuige, die hem zou kunnen helpen, valt bij een vluchtpoging dood neer. Ferguson geeft echter niet op. DUITSLAND 2 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrlerte. 17.55 Ne8thakchen (4), tv-serie. Met: Kathrin Toboll, Christian Wolff. Doris Kunstmann. Regie: Gero Erhardt. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Ein Riese unterwegs. Reporta ge over China's lange Mars naar de Olympische Spelen. 20.25 ZDF Magazine. 21.00 Heute-journal. 21 20 Mittwochslotto - 7 aus 38. 21.25 Der Denver-Clan (Dynasty). 22.10 Pfarrer Johannes Kuhn ant- 22.40 Das ausgefallene Sport-Stu- dio: Sport '83. 00.00 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Dr. Mambos Musikjournal. Sounds en trends '83. 18.00 Der Regenbogenprinz 18.30 Toernooi der schaakgroot meesters (8). 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Das Geschaft mit der Seele. Gefahren des Psychobooms, reporta ge. 21.00 Unterhalting '83, jaaroverzicht amusementsprogramma's. 21.45 Wanderungen durch die DDR. Zwischen Rheinsberg und Neuruppin. In het voetspoor van Theodor Fonta- ne, filmreportage. 22.30 Mord in Cotswold. Engelse tv-film van Tony Bicad. 23.30 Journaal. BRT 1 16.20 Teletekst voor iedereen. 16.30 Open School. Leven met reu ma. Afl. 5 (herh.). 17.00 Open School. Internationale Arbeidssolidariteit (3) herh. 17.35 De Smurfen, tekenfilmserie. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie. 18.05 Kinderen In de EEG. Vandaag: Duitsland. 18.30 Waard om te weten. Niki De- meyer vertelt over de komende tv- -programma's voor kinderen, theater voorstellingen, nieuwe boeken en pla- 18.40 De jongens van Baker Street (8). Engelse detective- serie voor de 19.00 Progr. van de Kath. Televisie en Radio-Omroep. 19.40 Paardenkoersen. Mededelin gen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Kurt Co. Hoogtepunten uit het afgelopen jaar met Kurt van Eeg- hem. 21.10 Belgie 1983. Jaaroverzicht. 23.30 Journaal. Vooraf: Paardekoer- sen en Loterij. Aansl.: Coda: „Bericht aan de reizigers" door Jan van Nijlen. 19.00 Tijdrover. De uitvinderssalon. 19.15 Oude adel, nieuwe rijken (7), tv-serle. Met Penelope Keith, Peter Bowles en Angela Thorne. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 Minnaars en zonen (Sons and Lovers). Engelse speelfilm uit 1960 naar de roman van D.H. Lawrence. Met o.a. Trevor Howard. Het verhaal beschrijft een Engelse mijnwerkersfa milie omstreeks 1910 met een bezit terige, egoïstische en eerzuchtige moeder, die zich keert tegen de op vatting van haar brute, zwaar drin kende man aangaande de toekomst van hun kinderen. Vader Morel (Tre vor Howard) wil dat zijn zonen de mijn ingaan, moeder (Wendy Hiller) is daar absoluut op tegen. Ook keurt ze uit jaloezie iedere relatie van haar oogappel, haar jongste zoon Paul (Dean Stockwell), af. 22.00 Basketbal. Samenvatting Kersttournooi van Oostende. RTBF 1 16.00 Graffiti. Gevarieerd jeugdpro gramma. Met: Galactica 17.30 Plein Jeu. Gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons fout. Historisch spel programma. 21.00 Planete des hommes. Drie filmportretten. 22.00 Le Christ s'est arrete a Eboli (4 slot). Italiaanse serie, Met: Gian Maria Volente, Paolo Bonacelll, Alaln Cuny, Irene Papas e.a. Regie: Fran cesco Rosi. 22.55 Journaal. 23.10 Un autre regard. Katholieke uitzending. Engeland Sissy Spacek speelt Carrie White In de Amerikaanse speelfilm „Carrie". ITV om 23.15 uur. BBC 1 17.20 Hey it's the king. The king for prize, kinderprogramma. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17.45 Gulliver's travels. 18.35 Ivor the Engine. 18.40 Journaal. 18.50 The pup's Christmas. Teken film. 19.00 The Great Esoape. Amerikaan se speelfilm met o.a. Steve McQueen en James Garner. Regie: John Stur- ges. 21.45 Journaal. 22.00 The Best of three of a kind. 22.30 Jaaroverzicht. 23.50 Phil Silvers As. Sgt. Bilko. 00.15 Men and Women golf. 01.05 Weerbericht. BBC 2 17.20 Waltons Special. A day of Thanksgiving on Waltons Mountain. 18.55 Nieuwsoverzicht. 19.00 World Snooker Competition. The Year of the 147. 21.15 The case of the Frightened Lady. 22 30 Funeral in Berlin. Amerikaanse speelfilm uit 1966. Met o.a. Michael Caine en Eva Renzi. Regie: Guy Ha milton. 00.10 Journaal. 00.15 Horse Feathers. Speelfilm van de Marx Brothers. ITV 16.30 The thief of Bagdad. Brits- /Franse film (1978) met Roddy McDo well en Peter Ustinov. 18.15 Benji at Marineland. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Name a tune. 20.30 Coronation Street. 21 00 The Jim Davidson show. 22.00 Chess-game. 23.00 News at ten. 23.15 Carrie. Amerikaanse film (1976). 01 10 As the actress said to the bis- TV-morgen NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.23 Astrologie 11.00 Das ausgefal lene Sport-Studio. 12.20 ZDF-Maga- zin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Ta gesschau. 13.15 Teletekstoverzicht. 13.55 Tagesschau. 14.00 Die toll- kuhnen Manner in ihren fliegende Kisten. 16.10 Tagesschau. 16,15 Ge- fulhs-Sachen. 17.00 Matt und Jenny. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.20 Pro gramma-overzicht. 13.30 Andreas Den Namen merk'ich mir. 13.45 Ben Hur (2). 15.05 Journaal. 15.07 Mathi- as Sandorf (3). 16.35 Die Domspat- zen von Manila. 17.00 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 16.00 Wildschweingeschich- ten (8). 16.10 Bill Bo und seine Kumpane (3). 16.40 Geschichten von der Ruhr (8). 17.00 Rockpalast Spezial. RTBF 1 BBC 1 07.30 Breakfast time 10.00 Flash Gordon. 10.25 Why don't you 10.50 Wacky Races 1100 Play chess (2). 11.10 Jackonary 11.25 Paddington 11.30 Play school 11.55 Postman Pat 12.10 Smoke 13.00 Look back with Noakes: Formula 5000. 13.30 Jour naal. 13.40 Weerbericht. 13.57 Fi nancieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 13.45 Barney Bear polar test. 13.50 Yel lowstone below zero 14.05 Bonanza 15.05 Brother of the wind 16.30 The World of Stanley Holloway. 17.20 Laurel and Hardy. BBC 2 ITV 07.25 Good morning Britain. 10.25 Sesamstraat. 11.25 Happy days. 11.50 De bolsjoi-balletschool. 12.50 Tekenfilm. 13.00 Teatime and Clau dia. 13.10 Get up and go. 13.30 The Sullivana. 14.00 News at One. 14.20 Anglia nieuws. 14.30 Great expecta tions. 16.50 Tekenfilm. 17.00 Chil dren TV. 17.05 City story. HILVERSUM 1 (16.30 Veronica nws.radio). EO: 17.02 EO-Onderweg. 17.55 Meded. (NOS). EO: 18.06 Tijd- sein. 18.30 Schipbreuk op Malta. 18.50 De Wolkenwagen. 19.02 Ron- duit-radiokrant. 19.20 Van U wil ik zingen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 De straat waarin ik woon. 20.30 Het land waarin ik leef. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Kan als docent. 1 02 Metropolis. 2.02 Nach texpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag...donderdag. HILVERSUM 2 NOS: 16.00 Wat een taal. 16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en nu. (18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de WD. Hum Verb 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV-Leerhuis 19.15 Liederen van het begin. 19.30 Rondom het woord). 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. NOS 21.40 De grootste Griekse hits van 1983 RVU: 22.10 Colours of English. VARA: 22.30 nws. 22 40 Pianoconcert van Glazoenof. 23.00 Vier verdichtsels. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 KRO: 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18 04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 VARA: 20.00 Klank portret van Hindemith (1895-1963). Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Vandaag... donderdag, vervolg. (7.02 Het levende woord. 7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Actual.overz. 7.45 Over kopen ge sproken). 8.06 Hier en nu. (ca. 8.20 Weerman Hans de Jong. ca. 8.30 Ochtendkranten). 8.54 Hebt U dat ook wel eens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.02 Goudenregen Ensemble o.l.v. Ferry Wlenneke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. 17.55 Meded. (NOS). HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-klok in de morgen. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS 9.05 NOS- -sportlef. 9.24 Waterstanden 9 30 Nws. AVRO 9.33 De AVRO-klok „Buiten" (10.04 AVRO'S radiojour naal. 10.30 Nws.) 11.00 AVRO's ra diojournaal. 11.03 Duimeland. 11.10 Stennes- extra. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 De AVRO- klok tus sen de middag. (Overh.voorl.: 12.16 Uitz. voor de landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw 12.30, 13.00 en 13.30 Nws). 13.57 Per saldo. RVU: 14.00 Nou en? 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren in de mu ziek. KRO: 15 00 Nws. 15.03 Kruis punt. 15.20 Kruispunt 15 30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag (16 30 en 17.30 Nws.) KRO: 18.00 HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De Havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen show. 11.03 Een prachtig 1983: overzicht popge- beuren afgelopen jaar The Golden Earring en Shorts krijgen de Cona- mus-prijs. 15.03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood- (8.00 Nws.) 9.00 I Due Foscari. opera van Verdi. uitgevoerd door het Omroep Ork. en het Groot Omroep Koor, met sol 11.05 Muz ron het futurisme (III). 12.25 Operette. 13.00 Nws. 13.05 Voor menser, met twee linkeroren (24). EO: 14 30 Klas sieke klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 1f>.40 Theologische verkenningen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13