Begroting '84 verdeelt gemeenteraad Warmond DA-Rijnsaterwoude niet blij met nieuwe kleuterschool DA en WD sïgen motie in minima 4 ontzien CDA-RAADSLID VREEKEN VERDER ALS EENMANSFRACTIE Voorde laatste maal in de lucht Alphens gemeentebestuur pleit voor verhuur van woningen aan gehandicapten Extra salarisschaal voor Zoeterwoudse ambtenaren Woubrugge houdt Casper-voorstel aan 1206jeuwe predikant Sassenheim feSENHEIM De 27-jarige Aarnoudse is de nieuwe pikant van christelijk gere geerde kerk van Sassen- m. Hij vervult daarmee de t jaar oude vacature die ktond na het vertrek van J. Rebel. Iheer Aarnoudse is gehuwd Iwoont in Apeldoorn waar Heen opleiding volgde aan Theologische Hogeschool, datum van bevestiging is niet bekend, maar ver- ht wordt dat dit medio fe- lari zal zijn. Dan moeten de huisvestingsproblemen welost. De gemeente ■nhëim heeft inmiddels PJJJJJJn weten alle medewerking bij te zullen verlenen. ivan J^trERWOUDE Een door Igressief Zoeterwoude inge- hde motie inzake het ont- h van gehandicapten en uit- (ingsgerechtigden bij bezui- jngen kreeg niet de meer heid van de gemeenteraad, acheiv-el CDA als VVD stemden iral bifcn het PZ-voorstel. ri|»9etgressief Zoeterwoude stel- 85. voor de regering te verzoe- -l de sociale moinima en uit- nngsgerechtigden te ontzien in jniet te bezuinigen op voor- lingen waarop gehandicap- zijn aangewezen of hoge .ragen voor dergelijke trzieningen vragen. Voorts l men de gemeente in staat Hen een eigen, stimulerend 03. leid te voeren. Burgemeester tudijk vond het geen zaak de gemeente rechtstreeks "—"kt. R. Hogenelst van het vond de gemeenteraad niet de juiste weg. „Wij het aankaarten bij geestverwanten in Den ig", aldus Hogenelst. itenfr Rife ;stgeest blijft IDB voor volle DO procent kbsidiëren 3STGEEST Oegstgeest Ift aangesloten bij- de Stich- Maatschappelijk werk fenstreek (SMDB). Men zal werk voor 100% blijven fcidiëren op basis van 71* ^tschappelijk werker „in 't 1 leidinggevend fetschappelijk werker/coör- ator. rouw Hajonides (VVD) be- irde het dat men over het ilag van de SMDB geen in- ïldelijke discussie had ge- trd in de gemeenteraad en 'g hier alsnog om. De heer Veen (CDA) vond dit iets aar" en stelde voor het lag omtrent de maatschap- Ijke zaken in de commissie :ijn te bediscussiëren. De ialist Haasnoot: „Wij heb- gekozen voor een regiona- tanpak van het maatschap- jk werk. Het heeft üitste- id gewerkt. Wij betreuren voornemen van Warmond uit te treden per 1 januari 5. Ook Van Veen (CDA) ld hier achter. „De wethou- uit de gemeenten die aan- loten zijn bij de SMDB ;ten met Warmond gaan ten" zo vondt hij, „zo wordt •ok adhesie betuigt met het Irijven van de SMDB waar- men uiting geeft aan het 'langen voor Warmond te |ven werken". Wethouder im zegde een gesprek toe en ^iofde een discussie in de Jimissie onderwijs/welzijn r de notitie. WARMOND De eens gezindheid binnen de Warmondse raad bleek gisteravond ver te zoeken. Het raadslid C. Vreeken deelde mee zich af te splitsen van de CDA-frac- tie en als eenmansfractie verder te gaan. En de raadsleden konden het onmogelijk eens worden over de begroting voor De heer Vreeken kreeg geen enkele reactie van de nog res terende CDA-fractieleden op zijn vorige week ondernomen lijmpoging. Daarmee werd ook voor hem de breuk definitief en besloot hij verder te gaan onder de naam „Vreeken Christen Democraat". „Ik blijf mij verbonden voelen met het CDA ook al ben ik er hier in Warmond om persoonlijke re denen uitgezet", verklaarde hij met nadruk. De heer Vreeken nam vervolgens normaal d aan de begrotingsbehandelin gen hoewel hij wel verklaarde het een hele opgave te vinden alle zaken in zijn eentje voor te bereiden. De VVD-fractie besloot tegen de gemeentebegroting 1984 te stemmen omdat er veel te wei nig bezuinigd zou zijn. De VVD deed enkele voorstelling in die richting, maar die voor stellen werden door de andere fracties te vaag of niet goed onderbouwd gevonden. Zo bracht de VVD een motie in stemming waarin het voorne men werd kenbaar gemaakt de eerste twee vacatures bij het gemeentepersoneel slechts voor 50% op te vullen. Die mo tie werd verworpen omdat de andere fracties een bezuini ging op de post personeelskos ten wel voorstaan maar niet willen overlaten aan het toe val. Volgens Progressief Warmond zou de VVD er goed aan doen reële en concrete bezuinigings voorstellen te doen en niet uit sluitend negatieve kritiek te spuien. Naast meer bezuinigen stelde de VVD ook heel ande re zaken voor zoals een grote re bijdrage aan de peuterspeel zaal, handhaven van de brandweer ongeacht het kos tenaspect, handhaven van en kele kleine subsidies e.d. Aan het echte bezuinigingen zal eerst een grondig studie vooraf moeten gaan met be hulp van een financieel des kundige. Die studiebijeen komst zal in januari worden gehouden. Ook Vreeken vond dat er meer bezuinigd moest worden en noemde daarbij meer zelfwerkzaamheid bij de verenigingen. Minder verga deren van commissies en raad werd door alle raadsleden als een echte bezuiniging gezien. De heer Bonnet (CDA) drong er op aan de economische be langen van de Warmondse be drijven goed te behartigen on der meer door Warmond op te laten nemen in de zogenaamde Bollenroute. Mevr. Dalhuisen noemde het VVD-plan om in de leegko mende kleuterschool de Hum melburcht een kinderdagver blijf in te richten een onzinni ge zaak. Een dienstencentrum voor bejaarden lijkt, volgens haar, een beter haalbaar plan. Daarnaar zal onderzoek wor den verricht. Voor de rest van de school moet dan nog een andere bestemming worden gezocht. Over de belastingtarieven, de leges, tarieven voor de water leiding e.d., bleek iedereen het met elkaar eens te zijn. In het algemeen worden de War mondse tarieven met 3% ver hoogd, uitgezonderd de onroe- rendgoed-belasting die onge wijzigd blijft. De afvalstoffen heffing daarentegen zal met 4% worden verhoogd en de woonforensenbelasting met De van de vliegbasis Valken burg afkomstige Neptune koos gisterochtend voor de laatste maal het luchtruim. Hangende in de stroppen van een drijvende bok, werd de onderzeeboot-bestrijder de Haagse-Schouwbrug overge- tild (foto boven). De enige passage in de route naar de Bedrijfsschool van de KLM (en niet het Aviodome zoals de Marine Voorlichtings Dienst abusievelijk had mee gedeeld), die niet over het water kon worden genomen. Een drijvende bok met een hefvermogen van 160 ton had overigens weinig moeite met de nauwelijks 25 ton zware Neptune. Per ponton vervolgde het vliegtuig zijn weg door de Rijn en het Rijn en Schiekanaal. Vannacht is het ponton bij de Wilhelmina- brug afgemeerd en vanmor gen heeft het zijn weg rich ting Schiphol vervolgd. Bere keningen hadden uitgewezen dat het toestel de bruggen op zijn weg soms met slechts enkele centimeters speling, zou kunnen passeren. Dat bleek in de praktijk goed te kloppen. De Hooghkamer- brug, de Lammebrug en de spoorbrug bij de Kanaalweg bleken geen onoverkomelij ke maar wel moeizaam te ne men hindernissen. Zo stond de Lammebrug (foto) minu tenlang open, om het ponton veilig te kunnen laten passe ren. Het toestel zal als oefe nobject voor leerlingen van de bedrijfsschool op Schip- hol-Oost dienen. Fiets voor zilveren onderwijzer Op feestelijke wijze werd gisteren het zilver jubileum gevierd van de heer J. M. J. Alkemade, directeur van de Don Bosco- Mavo in Sassenheim, waaraan hij 25 jaar verbonden is, 20 jaar als leraar Duits en Engels, en de laatste 5 jaar als direc teur. De feestdag begon met een eucharistie-viering uit dank baarheid in de St. Pancratius-kerk, waaraan medewerking werd verleend door een leerlingenkoor. Na de viering was het feest op school. Dit begon op het speelplein met het aanbie den van een nieuwe fiets door de leerlingen en leerkrachten. Daarna gingen de leerlingen van de klassen 3 en 4 naar de aula, en van de klassen 1 en 2 naar de hal van de school. Hier voerden de leerlingen leuke sketches en liedjes betrekking hebbend op de jubilaris op, en verder was er een bijzonder aardige modeshow met muziek over de laatste 25 jaar. 's A- vonds was er in de aula een feestelijke bijeenkomst met de familie Alkemade samen met de collega's van vroeger en nu het schoolbestuur van de oudervereniging, vrienden en be kenden. Hierbij kreeg de jubilaris van het schoolbestuur een enveloppe met inhoud, en verder bloemstukken en vele at tenties. ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester en wethouders van Alphen hebben het pensi oenfonds voor de metaal, in een vriendelijke brief, ge vraagd om hun standpunt, het niet verhuren van hun wonin gen aan geestelijk gehandicap ten, te herzien. Het college heeft deze brief gestuurd naar aanleiding van vragen van het PvdA-fractielid mevrouw A. J. M. van den Berg-Groenewe- gen, die deze handelswijze van het pensioenfonds discrimine rend en ontoelaatbaar vindt. Het gaat hierbij om vier wo ningen aan de Marketentster en de Bezembinder, het gebied ten westen van de Eisenho- werlaan. De stichting Gemiva wilde deze woningen, die met de achtertuinen aan elkaar grenzen, huren om zo een ge zinsvervangend tehuis te creë ren. Er zijn al meer van deze tehuizen in Alphen die met succes geïntregeerd zijn in de woonwijken. De wachtlijsten voor het plaatsen van geeste lijk gehandicapten zijn groot en door het huren van de wo ningen kunnen ongeveer 15 gehandicapten en hun vaste verzorgers/begeleiders onder dak vinden. Het pensioenfonds weigerde echter de woningen te verhu ren met als argument dat de verdere buurtbewoners niet gediend zullen zijn van gehan dicapten in hun wijk. Uit een enquête is gebleken dat de me debewoners geen bezwaar hebben tegen een gezinsver vangend tehuis in hun buurt. Tijdens de begrotingsbehande ling vroeg mevrouw Van den Berg waarom het college zo'n vriendelijke brief had geschre ven over een kwestie die vol gens haar stevig moet worden aangepakt Het college wil echter eerst de reactie van het pensioenfonds afwachten waarna de standpunten alsnog verhard kunnen worden. ZOETERWOUDE De amb tenaren in dienst van de ge meente Zoeterwoude kunnen opgelucht adem halen. Na bij zonder veel discussie ging de gemeenteraad gisteravond na twee schorsingen ak koord met toevoeging van sa larisniveau 11 aan de Bezoldi gingsverordening. Dat is mo gelijk geworden nadat de ge meente de grens van 8.000 in woners heeft overschreden. Het ontbreken van een goed personeelsbeleid werd door de raad als een groot gemis erva ren terwijl ook de problema tiek rond de zgn. Ubinknor- men de gemoederen binnen het ambtelijk apparaat heeft beziggehouden. De fractie Progressief Zoeter woude stelde dat invoering van een nieuw, hoger niveau financiële consequenties heeft voor de komende jaren. Het college werd zelfs verweten „door te drammen en de oplos sing van financiële en perso nele problemen naar later te verschuiven". Er werd zelfs gedreigd met een motie van wantrouwen indien het college de gemeente in financiële en personele problemen zou bren gen. Het ontbreken van een effectief personeelsbeleid zal, aldus P,Z. noodzakelijk zijn om de organisatie goed te laten functioneren. De progressie ven wilden akkoord gaan on der de voorwaarden dat er géén inkrimping van perso neel komt. Behoud van arbeidsplaatsen was voor het CDA een belang rijke overweging bij de stand puntbepaling. „De ambtenaren mogen geen sluitpost van de begroting zijn en worden", al dus fractievoorzitter R. Hoge nelst. VVD'er P. Kremer vond het spijtig dat in een eerder sta dium onvoldoende informatie was verstrekt. Burgemeester Houdijk wilde niets horen van onvoldoende informatieverstrekking. „Wij hebben echt alles gedaan om een zo duidelijk mogelijk standpunt naar voren te bren gen. Er is voldoende informa tie beschikbaar. We wilden aanvankelijk wachten op de afronding van de Ubinkronde, maar dat duurt langer dan ge dacht. Toen hebben we de zaak maar losgekoppeld en zijn met het voorstel gekomen salarisniveau 11 toe te voe gen", aldus Houdijk die nog stelde dat Zoeterwoude op de arbeidsmarkt in een uitermate hachelijke situatie komt als de extra schaal terwijl de 8.000-inwonersgrens is gehaald niet wordt ingevoerd. pNSATERWOUDE Het CDA in Rijnsaterwoude is niet blij mee dat onlangs een nieuwe openbare kleu- ichool is opgericht. De heer Van Rijn (CDA) zei gis- [avond tijdens de begrotingsdebatten daar een „on- ftendig gevoel" aan te hebben overgehouden. Vol- i hem heeft de school (De Torenvalk) weinig over- ngskansen omdat er al teveel scholen zijn in het p. Bovendien vindt hij met de heer Bartels van Ge- ente elangen dat de raadscommissie welzijn vante- ten geraadpleegd had moeten worden. 1 Rijn stelde voor een brief te sturen aan het gemeentebe- r van Leimuiden met de vraag of men bereid is de helft 1 het exploitatietekort van de Torenvalk over te nemen Rijnsaterwoude omdat meer dan de helft van de leerlin gen afkomstig is uit Leimuiden. In die plaats staan geen openbare scholen. Een ander gespreksonderwerp is het exploitatietekort van kabelnet Casper. Van Rijn vindt het principieel onjuist dat niet aangeslotenen op het kabelnet (CASPER) indirekt bij dragen in de tekorten van Casper. „In een onrendabel gebied is het niet eens mogelijk om te worden aangesloten, zelfs al zou men dit wensen". Burgemeester Van der Kroft achtte dit een interessant discussiepunt maar was van mening dat „het best mag dat gemeenschapsgelden worden aangewend voor algemene voorzieningen." Als voorbeeld noemde hij jachtha ven 't Venegat en 't Woudse Hout. Van Rijn: „De vergelijking die u trekt gaat volkomen mank. Het Woutse Hout is een openbare groenvoorziening, die is opgenomen in het bestemmingsplan. Wat betreft de haven, die voorziening is aangelegd voor de gebruikers en zou kos tendekkend moeten zijn. Van Rijn: „Wij hebben altijd al ge waarschuwd voor regelingen die niet goed te overzien zijn. Alleen gemeenschappelijke regelingen met een doe-funktie zoals het IGOR en de Vuilverwerking, daar moeten we aan meedoen." Van der Kroft adviseerde de raad het interne be raad van Casper af te wachten. „De huidige situatie is onge wenst, daarover zijn we het eens." Ook de gemeentelijke herindeling kwam weer ter sprake. Rijnsaterwoude blijft samenvoeging met andere plaatsen af wijzen. Wat betreft het door voortvarende jeugd illegaal aangelegde crossbaantje zal de Technische Dienst onderzoeken hoe dit gelegaliseerd en veiliger gemaakt kan worden. De heer Bot van lijst Wenmakers verklaarde zich tegen het door velen felbegeerde voetpad van de Kalmoeslaan naar het scholen complex. Dit plan blijft echter als prioriteit gehandhaafd, evenals het trottoir Herenweg Noordzijde. Door het schuiven van deze prioriteiten werd spontaan de naam „scharrelpad" geboren. WOUBRUGGE Het college van B en W van Woubrugge heeft gisteravond het voorstel om voor negenentwintig duizend gulden deel te nemen in het verlies van de kabeltelevisie terug genomen. Op het moment is Casper, de exploitant van kabeltele visie in de Rijnstreek, in onderhandeling met Casema over eventuele overname van het beheer. Hangende deze onderhan delingen zou Gedeputeerde Staten wel eens niet bereid kunnen zijn een raadsbesluit om deel te nemen in het verlies goed te keuren. Daarom achten B en W het verstandiger de uitkomst van de onderhandelingen af te wachten. Burgemeester Brouwer de Koning pareerde kritiek op de ge meentesecretarie met venvijzing naar het personeelsbestand. Reeds jaar en dag komt men daar mankracht te kort. Vooral op algemene zaken. De raad toonde zich gevoelig voor de argumen ten en besloot in prinsipe tot uitbreiding van het personeelsbe stand. Januari volgend jaar komen B en W met concrete voor stellen. De beschikbaarstelling van een krediet voor de vervaardiging van een nieuw bestemmingsplan „Buitengebied" had wat spreektijd betreft nog wel wat voeten in de aarde. In het verle den had de raadscommissie financiën reeds moeite met het auto matisme om een dergelijke opdracht steeds maar weer aan het zelfde stedebouwkundige buro te geven. De raadscommissie ruimtyelijke ordening had echter alleen oog voor de kwaliteit van het buro en wilde niet veranderen. Na ruime discussie werd besloten het karwei maar weer aan Kuiper Compagnons te gun- EIDEN £oidóe Sou/lont VRIJDAG 16 DECEMBER 1983 PAGINA 7 id van avontuur or rolstoelbus TWIJK De Oranjevereniging Katwijk den Rijn heeft in samenwerking met het pleeghuis De Wilbert iets georganiseerd om rolstoelbus van het huis rijdende te houden. Ie Roskam aan de Turfmarkt draait morgen elf tot zes uur een groot rad van avontuur. >r het rad van avontuur zijn zeer veel zaken rhikbaar, zoals kerstbouten, fruitschalen, jtkransen, rollades en dergelijke. Dit alles de rolstoelbus, die bijeengespaard is met al- i acties en ook door acties rijdende wordt iuden. Aangezien de kosten van de bus niet rberekend kunnen worden in de verpleeg- /an de Wilbert-bewoners, is er weer hard nodig. De chauffeurs zijn vrijwilligers, ir benzine en onderhoud moeten worden iald. Aan de gebruikers wordt een kleine of zelfs helemaal geen bijdrage gevraagd. Nieuwe loods Skuytevaert KATWIJK De direkteur van de dienst openbare werken, de heer C.A.J. van den Griend, heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor een onder- houdsloods annex winterberging van watersportvereniging „Skuytevaert". De loods die gerealiseerd zal worden in staalsysteembouw, beslaat een opper vlakte van 655 vierkante meter. De be huizing wordt gebruikt voor de stalling van en het onderhoud aan de contai ners van Skuytevaert. De loods wordt gebouwd in het industrieterrein 't Heen aan de Blekerstraat. De vereniging draagt zelf de kosten die, inclusief het aankopen van de grond, driehonderd duizend gulden bedragen. Kerstfeest in de Bernardus SASSENHEIM De bewoners van „De Bernardus" hebben gisteren geno ten van de traditionele kerstviering, die weer werd verzorgd door „de Zon nebloem". Er was eerst een oecumeni sche dienst, waarin voorgingen de plaatselijke predikant ds. Ferwerda en pater Sassen van IJsselt uit Woubrug ge. 's Middags was er na een kerstgroet door burgemeester Kret, het zingen van kerstliederen door leerlingen van de Annaschool, afgewisseld met een voordracht over de drie wijzen, en blokfluitspel. Hierna was er een optre den van Niek en Conny Vianen uit Woubrugge, met zang van kerstliede ren en o.a. evergreens, begeleid door orgel en synthesizer. Grond rond Marine Bedrijven niet verontreinigd OEGSTGEEST De grond rond de Marine Bedrijven in Oegst geest is niet verontreinigd. Dit deelde burgemeester Scheenstra gisteravond tijdens een vergadering van de gemeenteraad mee naar aanleiding van vragen van de CDA-fractievoorzitter Van Veen. Vorig jaar zijn voor de aanleg van een bouwweg op het terrein van de Marine Bedrijven slakken gestort die afkomstig waren van de Haagse vuilverbranding. Aanvankelijk vreesde men dat deze slakken zware metalen zouden bevatten. Een ana lyse heeft evenwel uitgewezen dat de slakken niet noodzakelijk verwijderd behoefden te worden. Nu het bouwwerk op genoemd terrein nagenoeg voltooid is worden de slakken door de firma Transverko verwijderd. Het betreft een bovenlaag (op folie ge stort) die thans wordt afgevoerd naar een opslagplaats in de om geving van Aalsmeer. De ondergrond (onder de folielaag) wordt opgeslagen op een terrein bij de Put van Menten (ontgronding in de Voorhofpolder). Er is geen kruimel van de slakken in het meer verdwenen en de ganse gemeenteraad is uitgenodigd om te komen kijken", aldus burgemeester Scheenstra.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7