Tart in us Nijhoff Is mens en als dichter op NCRV-tv :ekj< t Motorsportgala biedt nauwelijks spanning IQ/TELEVISIE Cgidae Soutant VRIJDAG 16 DECEMBER 1983 PAGINA 17 rland-Malta m«Éenavond op tv iERSUM NOS-tv geeft zater- Üed I, 19.25 uur) een rechtstreeks verslag van de voetbalinterland [land-Malta voor de voorronde |iet Europees voetbalkampioen- I Het journaal van 20.00 uur ver ft hierdoor naar 21.20 uur. Op de 'Djzendt de NOS in „Langs de Lijn" l®%rsum 1. 19.25 uur) de wedstrijd fill zijn geheel uit. Verslaggevers in IW [Rotterdamse Feyenoord-stadion iren.'heo Koomen en Govert van Bra- juwack van Gelder praat met mensen im het veld en Hans Kraay geeft !7«lP 'aan de eindronde om het Euro- «kampioenschap voetbal volgend VARA's Rooie Haan niet meer op Hilversum 1 NOS: Europees programma slechts vertraagd HILVERSUM VARA's poli tieke radioprogramma op de za terdagmiddag 'In de Rooie Haan' mag vanwege het 'zwaar infor matieve' karakter niet meer op Hilversum 1 worden uitgezon den. Het politieke programma 'Kamerbreed' dat de TROS sinds kort op Hilversum 2 - gedeelte lijk tegelijk met de Rooie Haan - uitzendt kan doorgaan, omdat Hilversum 2 bij de zogeheten zenderkleuring benoemd is tot informatieve zender. Dit stelt de Permanente Beroeps commissie van de omroep in een voorstel aan het NOS-bestuur. Het bestuur neemt vandaag een beslissing over het advies. De commissie is tot deze uitspraak gekomen na de behandeling van een beroepschrift van de TROS tegen de beslissing van de Pro gramma Coördinatie Commissie (PCC)-radio. De PCC-radio - die het wettelijk vastgelegde toezicht op de verdeling van de program ma's houdt - had in tweede in stantie besloten dat TROS 'Ka merbreed' moest wijken voor 'In de Rooie Haan'. De beroepscommissie heeft het beroepschrift van de TROS ge honoreerd. HILVERSUM - Het uitzenden van ex perimentele Europese televisiepro gramma's via de satelliet is door het niet tijdig rond krijgen van de financië le dekking slechts vertraagd en niet van de baan. Dit heeft NOS-voorzitter mr. Erik Jurgens meegedeeld op een NOS-persconferentie. Jurgens reageerde met deze medede ling op eerdere berichten als zou het Europees .programma geheel van de baan zijn. Deze berichten berusten vol gens Jurgens op misverstanden, te wij ten aan het uitlekken van nieuws over het Europees programma. Doordat ver schillende Europese omroeporganisaties niet op tijd met het benodigde geld op de proppen zijn gekomen, moet de NOS het aanbod aan de European Broadcas ting Union (EBU) intrekken om een kanaal van de ECS-communicatiesatel- liet voor het experiment te gebruiken. De NOS had een claim op dit kanaal, maar de door de PTT - als beheerder van het kanaal - gestelde termijn om het kanaal te gebruiken, is verstreken. De voorbereidingen voor experimente le uitzendingen, waaraan tien landen in het verband van de European Broad casting Union deelnemen, gaan niette min onverdroten voort. De EBU ver wacht dat er volgend jaar voldoende andere satellietkanalen beschikbaar zijn om het experiment alsnog te star ten. De programma's moeten in 1987 hun definitieve vorm hebben. De voor bereidingscommissie van de EBU ver gadert medio januari verder over het project. ERSUM Uit de eiden regelmaat, iee NCRV-tv por- in van schrijvers en Iers op het scherm tiert, vormde zich op ingere duur toch een In die traditie zich nu Martinus [ff, die zich overwe- I door christelijke mo- n liet inspireren, je regels aan zijn moe- wijdde, maar ook met i epische werken als Iiter" en „Het uur U" een blijvende plaats literatuur verschaf- sj Tweede Kerstdag, _j_il om 21.55 uur, ko niet alleen kenners de letteren aan het fd, zoals Mies Bou- en Theun de Vries, z°aqdevenzeer mensen nbe(naaste omgeving, zo- i be-ijn zuster Hester, zijn )ied, Faan en de actrice uwegette Hagedoorn, die me< laatste levensjaren 1 S1hem deelde. tser van dit portret, Jelle Doorn, heeft uiteraard een j moeten doen uit de veel- JTt aan materiaal. Hij laat ,j Bouhuys toelichten hoe racH G< Nijhoff dichtte uit gemis en door Mies de Heer en Henk Batenburgh ook gedichten zeggen, bijvoorbeeld „De kin derkruistocht" en „Het derde land". De schildering van de figuur Nijhoff zou echter niet compleet geweest zijn zonder zijn „Het kind en ik" en zijn „Moeder de vrouw". Terecht wordt daarom geopend met de overbekende dichtregel „Ik ging naar Bommel om de brug te zien", het vers waarin twee elementen de man Nijhoff ten voeten uit tekenen. Ten eerste zijn ongedwongen woordge bruik en beelden ontleend aan de direct waarneembare wer kelijkheid, ten tweede zijn ode aan zijn moeder. Kijkend naar die brug ziet hij een schippers vrouw op de voorplecht, een vrouw die het leven richting geeft. Geboren in 1894 en gestorven in 1953 leefde hij niet alleen op de historische breuklijn met de gezwollen tachtigers, de go den in het diepst van hun ge dachten, maar maakte hij ook als woordkunstenaar zich daarvan los. Zelfs brak hij in zijn alledaagse dichtersbeelden met de lyrici Leopold en Bou- tens, toch tijdgenoten van hem, die in de geest van de tachtigers bleven schrijven, de ferme wiekslag van het woord. Zij bezongen niet de fluitketel die zong in de keuken. Nijhoff zag daarin juist de dingen die het leven poëtisch bepalen. Jammer toch dat „Awater" en „Het uur U" in dit portret niet wat meer aandacht krijgen, ook Gorter dankt zijn blijven de naam aan „Mei", maar zegt Jelle van Doornik: „Die zijn op zich een programma waard. In kort bestek doe je dat le venswerk van Nijhoff altijd te kort. Dan moet je er litera tuurtheoretici bijhalen en kom je meer te praten over het dichtwerk dan ovpr de man er achter. Het gaat er maar om waar je de accenten wil leg gen". Wordt er in verband met dit werk al gesproken over epiek, die term mag niet toepasbaar heten op alle poëzie van zijn hand. Zijn schrijven typeert zich vooral door zijn parlando- stijl, het vertellende voortkab belen van zijn verzen in een metrische cadans, waarbij tel kens woorden oplichten die in de oorspronkelijkheid van de gedachten, waarin hij die ge bruikt, een nieuwe waarde krijgen, een soort magie. Uit de verhalen van zijn zus Hester krijgt men een beeld van het gezin, waarin hij op groeide. Zijn vader een ge slaagde uitgever, zijn moeder een diepreligieuze vrouw. Zij duldde tijdens het bidden niet de geringste oneerbiedigheid, maar had er niet de minste moeite mee als de kinderen met modder aan hun schoenen over het tapijt liepen. Het hu welijk van haar broer Pom, wezen mysterieus man, vol on uitgesproken gedachten. In discussies met hem over zijn werk riposteerde hij uitspra ken daarover met „zo vind je dat ervan", zonder daarin een aanleiding te zien het gesprek voort te zetten. Georgette Martinus Nijhoff, gefotografeerd door zijn zoon Faan. roepnaam voor Martinus, met de schrijfster Nijhoff-Wind, omschrijft zij als „van elkaar meugen ze niet, bij elkaar deu gen ze niet". Zij haalt het foto album te voorschijn en wijdt uit over de familierelaties en typerende trekjes daarin. Mar tinus kreeg al vroeg de bij naam „De kleine acteur", als gevolg van zijn enigszins pe dante manier van optreden, zeker in zijn studentenjaren samen met Victor van Vries land. Zijn zoon Faan maakt er geen geheim van, dat hij met zijn vader als vader altijd de groot ste moeite heeft gehad, maar eenmaal volwassen geworden in de ontmoeting van mens tot mens mooie herinneringen be waart. Van een gedicht, dat Martinus aan zijn zoon Faan wijdde, zegt Faan, dat hij dat prachtig verwoord vindt, maar zichzelf er tenauwernood in herkent. Nijhoff was ook betrokken bij de nieuwe psalmberijming, in spireerde daarbij Guillaume v.d. Graft, en vond een mooie verwoording vooral voor ge zang 422, Wie is het die zo hoog gezeten. Mede door die veelzijdigheid van Nijhoff omschrijft NCRV's Ruud Keers hem als een in Zijn laatete levensjaren sleet Nijhoff samen met de actrice Georgette Hagedoorn. Nijhoff schreef ook lekespelen, die mede met haar medewerking werden opgevoerd. Hij kwam met haar in contact door zijn vertaalwerk van toneelstuk ken, met name door „De Storm" van Shakespeare. Ge orgette Hagedoorn komt in dit tv-portret ook aan het woord, maar meent, dat Nijhoff als mens te weinig aan bod komt. Zij had daar graag uitvoeriger over verteld. Zij waardeerde in hem zijn jongensachtigheid. Zijn aandacht, die hij voor an dere mensen had. Hij werd nogal eens aangeklampt door jongeren die ook wilden dich ten en door mensen die in hem een redder zagen uit hun geestelijke nood. Die wees hij nooit af. maar verstond zich uren, soms dagen met hen. Hij verdiepte zich in mensen, ver leende hen nieuwe levenslust. Er ging iets van hem uit. Als die mensen weggingen, stap ten zij als het ware herboren de wereld weer in, gesterkt door de woorden van Nijhoff. Zij heeft hem minder ervaren als dichter, méér als een man met wie je gezellig koffie kon drinken. Hij noemde haar zijn ballerina en zijn soubrette en vergezelde haar als zij ergens optrad, tot in Parijs en Wenen toe. Maar ook kon hij verzuch ten: „Had ik maar talent, dan zou ik gedichten schrijven". Hij had toen zijn meesterwerk „Awater" al achter de rug. Om zijn onstuimigheid vergelijkt zij hem graag met Arthur Rimbaud, de opstandige dich ter, die op zoek naar woorden zwerven bleef. TON OLIEMULLER HILVERSUM Dat niet alle evenementen op televisie het zo spectaculair overkomen als in de werkelijkheid bewijst het „In- door motorsportgala", dat in het weekeinde van de vijfde no vember in het Rotterdams Ahoy' Sportpaleis werd gehouden. De tienduizend toeschouwers die het motorsportgala bijwoonden, kregen een festijn vol show, spanning en sensatie te zien. In het televisieverslag dat Veronica er zondagavond op Ned. II om 21.00 uur van uitzendt, blijft daar weinig van over. Het vervelendste onderdeel, dat bovendien nog de meeste tiid opslokt, is het motorbal, een soort voetbal op de motor gespeeld door twee maal drie motorrijders, die moeten zorgen dat de (gro te) bal blijft rollen. De sport, die in Nederland weinig wordt be dreven, is vooral in Rusland en Frankrijk populair. Waar het bij speedway vooral op aan komt, is de beheersing van de gashan- del de motoren hebben geen rem bovendien moet je over een sterk linkerbeen beschikken om tijdens het rijden van de rondjes niet onderuit te gaan. Hoewel commentator Bob de Jong met uitspraken als „Het publiek had er een gigantische lol in probeert het kijkplezier wat op te vijzelen, lukt dat niet echt. Het enige wat de beelden oproepen is bewondering voor de mo torrijders. die acrobaten zijn op hun machines. Dat komt vooral tot uiting tijdens de trial wanneer de 16-jarige Frans Verhoeven gezeten op zijn stuur wat stunts uithaalt. De motoracrobaat rijdt met zijn machine ook over een rijdende auto en balanceert even later op het dak van een andere wagen. Het blijft echter een afstandelijk gebeuren, ook al omdat de tele visiecamera's de gebeurtenissen van grote afstand registreren en de spanning die de toeschouwers in het Sportpaleis wel voelden, niet kunnen overbrengen. Wat het programma ook mist. is snelheid. Hoewel van de ver schillende onderdelen slechts hele korte samenvattingen zijn te zien, wordt de vaart er nog eens uitgehaald door interviewtjes en het optreden van country-artiesten zoals Joe Sun, Tulsa en de Canyon Drive Band. Het meest spectaculaire onderdeel van het Indoorgala. dat een steeds groter publiek lijkt te krijgen en voor de derde keer door Veronica wordt uitgezonden, was de Euro Serie Motorcross. Hierbij raasden zestien motoren af en toe met een snelheid van 120 kilometer per uur over een circuit vol springschansen en an-, dere obstakels, waarbij de 18-jarige Finse kampioen Pekka Veh- konen bij de afsprong van de springschans gewoon zijn handen losliet en naar de toeschouwers zwaaide. Het waren vooral de velgen van de motoren, die het moesten ontgelden en een aantal begaf het dan ook. Volgens de Belg Jo Martens is de motorcross buiten niet zo spectaculair als binnen. „De mensen willen show zien en dat kan binnen beter dan buiten". Henk Vink sluit met zijn raketmotor het gebeuren af. Het is een stunt waarbij waterstofperoxide op een zilver plaat wordt ge gooid (met grammetjes tegelijk). Dit brengt een chemische reac tie tot stand waarbij de motor met enorme snelheid wegschiet. HANS PIET 're fyer van mijn bed traaft \uziek in de Derde We den heeft een grote If. Hebben wij hier in het pn er een geciviliseerde ir-uiting van gemaakt. Derde Wereld bevat de ik nog alle oerelemen- Y) waardoor hij een mach- -Htddel is om mensen bij- .pJe houden, hen te steu- hun lijden en om lat zPe te laten uitdragen. ei 1}deze macht, die als het rukêhet individualisme uit- rwefêlt, gaat het maande- )rogramma van Han van jrijfsteer. uur Nederland 1. ron I tijd, dat Rusland en 1,nt,wa eerlijke pogingen fom tot een vreedzame nnertistentie te komen, ontlf de spionagefilm van Siegel TelefonIn panc//ca worden plotseling aantal aanslagen ge- op volkomen achter- strategische doelen, ir dat de CIA de motie- 'oor deze daden kan ■halen. Het geval wil, tientallen jaren terug 'che agenten door mid- [n hypnose geprogram- zijn om sabotageda- plegen. De KGB stuurt ipspion Grigori Borzov 'S Bron son) om de ont- ir van het plan Dalchim- lonald Pleasance) op te w. Hij wordt hierbij ge in door de Amerikaanse ilagente Barbara (Lee •k). uur Nederland 2. \egend de doden Iet eilandje Sein voor de [nse kust groeten de ten elkaar met ,,Jao I Anaon", ofwel „Geze- de doden". Het verle- beheerst het denken en bdsdienst van de oude fners. De jongeren heb- II vroeg de wijk naar het tland genomen. Een Bel- I filmteam met Peter An- E$9o journaliste Ingeborg ge/ ontdekte Sein. In hun Wage wordt in het bij- |p aandacht besteed Wenri Legal, die er su lkant beroep op na- lt: de bevoorrading van t/urtoren. f uur Nederland 2. NEDERLAND 1 AVRO 16.15 Zoethout (2). Een pro gramma voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Vandaag: Ko pen. 16.30 Toppop, de Nationale Hitparade. FEDUCO 18.25 Nederlands. Taal, te kens en regels, afl. 8. 18.40 Waar blijft je geld? Cur sus bezuinigen, afl. 8. KRO 18.55 Belfy en Lillibit, teken filmserie. 19.15 Tom en Jerry, tekenfilm serie. 19.20 Q en Q, serie voor de jeugd. Deel 5: Opa Quarles informeert. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De Een-Twee-Drie Show. Nationale TV-aktie: Een schip voor de Zonne bloem. Presentatie: Rudi Carrell. 21.45 Brandpunt, actualiteiten. 22.30 De ver van mijn bed show. Programma over Derde Wereld-zaken. (Zie toelichting). NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 De eerste de beste. Bij zondere records en vreemdsoortige prestaties. 20.00 Kieskeurig, consumen tenrubriek. 20.25 Telefon. Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Don Siegel. Met: Charles Bron- son, Lee Remick, Donald Pleasance e.a. (Zie toelich- ting). 22.10 Praten met de minister- -president. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Gezegend de doden. Een impressie van de religie en het denken op het Bre tonse eilandje Sein. (Zie toelichting). TROS 23.30-01.05 Tatort, politiese rie. Afl.: Dood van een pro fessor. Professor Redders neemt een taxi naar huis, omdat hij zich niet goed voelt. Onderweg levert de taxichauffeur een pakje bij een sexclub af en als hij bij de auto terugkomt is de professor dood. Samen met de baas van de club sleept hij Redders naar binnen, waar ze hem temidden van naakte meisjes fotografe ren. De weduwe is bereid veel geld voor de foto's te betalen, maar haar zoon Christian denkt er anders over. DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Hior und Heute. 18.25 Bei una liegen Sie richtig, tv- 19.00 WWF-Club, live-programma. 20.00 Tagesschau. 20 15 Wiederaehen mit Brideahead (4). Tv-serie van John Mortimer naar Evelyn Waugh. Met: Jeremy Irons, Charles Keating, Diana Quick e.a. 22.00 Pluaminua, economisch maga- 22.30 Tageathemen, met parlemen tair nieuws. 23.00 Tatort, miadaadaerie. Afl.: Kat en muis. Met: Volker Brandt, Ulrich Faulhaber, Peter Seum e.a. Arne en Sophie, twee jongelui, observeren een polltie-agent om te weten te ko men of hij een belangrijke post bij de politie vervult. 00.40 Journaal. DUITSLAND 2 17.50 (ZW) Dick und Doof, slapstick Afl.: Avontuur in speelgoedland. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages. 20.15 Der Alte, politie-serie. Afl.: Ex plosie in het donker. Op de vluqht voor de politie verschaft Udo Wilsa- mer zich met een wapen toegang tot een huis. Na een telefoontje gepleegd te hebben, wordt hij door een auto opgehaald. De bewoner van het huis noteert het nummer en meldt zich bij de politie. 21.15 Tegtmeier klart auf. Afl.: Mun tervideo. Met: Jürgen von Manger, Karen Jansen, Herbert Steinmetz e.a. 22.00 Heute-joumal. 22.20 Aapekte, cultureel magazine. 22.50 Sport am Freitag. Met o.a. kampioenschappen kunstrijden op de schaats. 23.20 Die Brüder. Duitse speelfilm uit 1976. Met: Klaus Loewitsch en Doris Kunstmann. Regie: Wolf Gremm. Deze Duitse film kan tot de zoge naamde low-budgetfilms gerekend worden. Met een minimum aan geld en een bewust afzien van intellectuele diepgang heeft Gremm geprobeerd een zo spannend mogelijk verhaal te vertellen. Kort na de dood van zijn eerste vrouw trouwt dokter Rudolf Fachmln (Georges Wilson) de jonge Rachel (Erika Pluhar), die vrijwel ge lijktijdig een verhouding met zijn vol wassen stiefzoon Frank (Klaus Loe witsch) begint. Rachels zoon Roman (Peter Sattmann) bedenkt een duivels plan om Frank in de val te lokken. 00.55 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Telekolleg I: maatschappijleer. 18.30 Marco, tekenfilmserie. 19.00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Dusseldorf. 20.00 Tagesschau. 20 15 Tete-Rat. 21.45 Landeaspiegel. Wie man sich nach oben spielt - Roch und Reibach, reportage over popmuziek en mana gement. 22.15 Der Doktor und das liebe Vieh, Engelse serie (herh.). 23.00 Rockpalast. Vandaag: Public Image Limited. 00.00 Journaal. 17.50 Teletekst voor iedereen. 18.00 Tik Tak, tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer...: De belaar- 18.30 Technisch en wetenschappe lijk Engels (5). 19.00 Drakendagen, tekenfilmserie. 19.15 Juke Box. 19.20 Programma van Respect voor Arbeid en Democratie. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 De verdachten (3). Vierdelige serie van Maurice de Wilde. 21.30 So What? (8). Serie jazzpro gramma's. Vanavond: Het Chilo Free man Quintet. 23.20 Journaal en Coda: Venus" van Paul Snoek. BRT 2 19.00 Elektron-Live (9): uittreksel li ve-concerten van 1983. 19.40 Medelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman. 20.15 De Cowboys. Amerikaanse western uit 1971 van Mark Rydell. Met: John Wayne, Roscoe Lee Brow ne, Bruce Dern e.a Deze western staat bekend als de film. waarin John Wayne wordt doodgeschoten. In de tweede helft van de vorige eeuw zijn alle volwassen mannen, bezeten van de goudkoorts, weggetrokken uit de streek. Will Andersen (John Wayne) kan geen cowboy vinden om zijn vee 600 km verderop te brengen. Nood gedwongen neemt hij Jonge jongens, eigenlijk nog schoolkinderen, in dienst. Op hun lange tocht komt An dersen en zijn jongens de bende van Long Hair (Bruce Dern) tegen. 22.20 Premiere. Filmrubriek. RTBF 1 16.45 Vacatures van de ONEM. 17.30 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre, informatief magazine. 21.05 Derniere Seance - Cycle de Minuit. Rebelotte, Franse speelfilm uit 1983 van Jacques Richard met o.a. Jean Pierre Leaub, Christoph Pazzini en Olga George Picot. 22.25 Journaal. John Wayne als Will Andersen met een van zijn zeer jonge hulpjes in „De cowboys". BRT 2 om 20.15 uur. George en Mildred zijn fe zien „Man about the house". ITV 20.30 uur. BRT 1 16.55 Play school, kinderprogramma. 17.20 Rocky and friends, kinderserie. 17.25 Jackanory, kinderprogramma. 17 40 Take hart, kinderprogramma. 18.00 Crackerjack, kinderprogram- 18.40 Sixty Minutes, nieuws. 19.40 Show business, gesprekspro gramma van Mike Smith. 20.05 Match of the day live. 22.00 Journaal. 22.25 Knots Landing. Tv-serie met Michele Lee, Ted Shackelford. Joan van Ark e.a. 23.15 The Chieftains. Vandaag Ima ges of Ireland. 23.46 Nieuwsoverzicht. 23.50 Olympia Show Jumping (2e dag). 00.55 Rage, Amerikaanse speelfilm. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Olympia Show Jumping. 19.30 The Law and Jake Wade. Ame rikaanse western uit met Michael Redgrave, Robert Morley, Ronald Squire e.a. Regie: Ivan Passer. 20.35 Royal Academy Exhibition Prince Albert. 21.20 Dance International: Transfigu red night. 22.00 M.A.S.H.. Amerikaanse serie. 22.25 Heart Attack Hotel, toneelstuk. 23.50 Newsnight, actualiteiten 00.35 The Old Grey Whistle Test. ITV 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rainbow. 17.20 Dangermouse. 17.25 Sooty. 17.50 Freetime. 18.15 Whose baby. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia. 20.00 Family fortunes. 20.30 Man about the house. 21.30 A fine romance, komische se- 22.00 Auf wiedersehen pet: 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 snooker. 01.30 A feast for advent. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Teleac: Pro grammeren met Pascal. Herh. les 3. 10.30 Teleac: Latijn, taal en cultuur van de Romeinen, herh. les 9. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau en Tagesthemen. 10 23 Sport vom Freitag. 10.55 Ver spotte!. film van Ernst Klee en Bernd Liebner. DUITSLAND 2 11.50 Programma-weekoverzicht. BBC 1 C9.35 Inch High Private Eye. kinder programma 10.00 Saturday Super- store. kinderprogramma. 11.35 Tv- BBC 2 11.35 Cursussen. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.35 Falcon Island. 11.05 Unicorn Tales. 11.30 The Saturday show. 13.15 The world of sport. Norbert Schramm neemt deel aan de Duitse kampioenschappen kunstrijden op de schaats waarvan in „Sport am Freitag" een reportage wordt uitgezonden. Zaterdag, Duits land 1 om 10.23 uur. Annette van Trigt presenteert (sa men met Alfred Lagarde) „Count down café". Hilversum 3 om 22.02 HILVERSUM 1 KRO: 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Henk Elsink. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBT3. 17.55 Meded. KRO: 18.06 Echo- magazine. (Met om: 18.35 Kruispunt Interview). 19.02 Levenslief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country-time. 21.02 Nine o'clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: 0 02 Erik de Zwart 2.00 In the mix. 3.00 Peter Teekamp. 5.00 Komt voor de Bakker HILVERSUM 2 VARA: 16 00 RadiO- weekblad wereldnws en andere be richten. 16.05 Bericht uit het Konink rijk. 16.32 De Stem des Volks. 17.05 Onder vuur. 15.30, 16.30. 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag). VARA: (18.00 Nws.) 18.10 VARA's reaktlete- lefoon. PP: 18.20 Uitz. van het GPV. Overh.voorl.: 18.30 VROM- Taal, VARA: 18.40 Het circuit. (20.00 Nws.) FEDUCO: 21.40 Thema 8 Een stapje terug (herh.). RVU: 22.10 Over men senrechten gesproken!? NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost- West VARA: 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VOO: 16.30 Popjourn. 17.30 Concertagenda NOS: 18.04 De avondspits. VOO: 19.02 Bart en De Zwart 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 VPRO: 16.00 Willem de Ridders Radiola Improvisatie-sa lon NOS: 20.00 Europees Conc. Podi um: Promenade Orkest speelt Neder landse filmmuz. (In de pauze: ong. 20.50-21.05 Muz.spiegel.) 21.45 Hori zon, volksmuz. en niet-westerse klass. muz. 22.30 NOS-jazz. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19 02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin In het Turks. 19.30 Bulletin In het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws VARA 7.02 Hallo hier Hllversuml (8.06 Dingen van de dag. 8 50 Gebo ren en getogen 9 03 Het socialistisch strijdlied). 10 03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.10 TROS Nws.show. (7.35. 8.35 en 9 35 Aktua. 7.30. 8.00 en 8.30 Nws NOS: 9.05 NOS-sportlef. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nws.show. (9.35, 10.00, 10.35, 11.00 en 11.35 Aktua 10 30 en 11.30 Nws). FEDUCO: 11.56 Waar blijft je geld?, afl 7 (herh HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV 7 02 Vroeg op. 7.30 Rabarba- ra. 8.03 Pop non stop 9.03 Gospei- -rock. 10 03 Popsjop (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong) HILVERSUM 4 AVRO 7.00 Nws. 7.02 Septiem: van Beethoven. 8.00 Nws. 8.05 Op een klein stationnetje 's mor gens in de vroegte. 9.00 In de kaart gespeeld 10.15 Concerto Mattinale. 11.30 Kurhausconcert.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17