^oordwijkse bibliotheek aterdag officieel open Kerstconcerten in de streek Peuterwerk Noordwi jk pas naar Wigwam als Bengelenbak opgevuld is eceptie bij Sikkens Hoge Raadvonnis Koos H. blijft levenslang EN Eeid&zQowuvnt WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 PAGINA 7~ galijnen in studie TGEEST Er wordt nog druk gestu- op de loop van de buslijnen te Oegst- ils volgend jaar 2 juli de nieuwe NZH ■egeling ingaat. Zo wordt er onder inderhandeld met de busonderneming al Nederland om de buslijn 145, die de Kennedylaan volgt, via de Hazen- Lange Voort, Wijttenbachweg te lei- dane< 16 Oegstgeest-Den Haag komt waar- ijk te vervallen. Hiervoor in de plaats men zich 30 Oegstgeest, Leiden, Val- rg, Katwijk. De busverbinding naar aag wordt uitgevoerd door lijn 88. Men egt verder om lijn 43 te laten verval- route langs de Endegeesterlaan, die volgt, wordt dan door de nieuwe lijn rgenomen. Eenheidstarieven zwembad Katwijk KATWIJK Zolang het zwembad in zijn huidige vorm functioneert, zal er geen onderscheid meer worden ge maakt tussen volwassen- en kinder tarieven. Als vast tarief geldt nu een bedrag van drie gulden. Men gaat ook experimenteren met jaarabonne menten, waarvoor eveneens een een heidstarief geldt. Het gezinsabonne ment is verdwenen en per persoon betaalt men nu 225 gulden. Tevens is het mogelijk om seizoenskaarten te kopen voor 55 gulden per persoon. Hiermee kan men vier maanden zwemmen. Niet iedereen was het gisteren in de raadscommissie voor woningbouw, economische zaken en recreatie eens met de gelijkschakeling van de tarie ven voor volwassenen en kinderen. Mevrouw H.A. Hietkamp (PvdA) vond dat het onderscheid moest blij ven, omdat het voor een gezin, waar van er verschillende kinderen zwem men, onbetaalbaar wordt. De direc teur van het zwembad, de heer D. Timmermans, motiveerde de beslis sing om de tarieven gelijk te trekken door te wijzen op de eenvoudiger te voeren administratie. Hij benadrukte nog eens, dat het alleen gold voor de periode dat Katwijk beschikt over een overkapt buitenbad zonder extra voorzieningen. Plannen voor tolheffing op nieuwe wegen MIDDELBURG Volgens minister Smit-Kroes van ver keer en waterstaat bespreekt het kabinet binnenkort de plannen voor tolheffing op nieuwe bruggen en wegen. Ook de nieuwe Dammenweg, die over de pijlerdam in de Oosterschelde komt te lopen, zal dan een tolweg worden. De minister zei dit gisteren in Middelburg waar zij met het provinciaal bestuur de (finan ciële) problemen van de Zeeuwse veerdiensten be- Provinciale raad wil aansluiting S4 op Plesmanlaan VALKENBURG/DEN HAAG De Provinci ale Raad voor de Ruimtelijke Ordening (PRRO) vindt dat de S4, beter bekend als de omlei- dingsweg Valkenburg, aangesloten moet wor den op de Plesmanlaan in Leiden. Dat blijkt uit de reactie van de PRRO op de tracéstudie van het provinciaal bestuur voor de S4. De studie en de reacties erop worden vanavond bespro ken tijdens een hoorzitting in het Dorpshuis in Valkenburg. De voorkeur van de PRRO gaat zelfs uit naar de verbinding met een hoge brug over de Oude Rijn, hoewel dat veel duurder en landschappe lijk minder fraai is.'Het voordeel is dat er een ongelijkvloerse kruising met de Voorschoter- weg bij Valkenburg gemaakt kan worden, het geen vooral voor voetgangers en fietsers veili ger is en minder oponthoud veroorzaakt door de ruimere doorvaarthoogte. Het landschappe lijk gebied tussen de Voorschoterweg en de Plesmanlaan is volgens de PRRO minder fraai, vooral omdat het toch al wordt gedomineerd door de aanwezigheid van de rijksweg 44. Deze variant voldoet verder op alle punten aan het gestelde doel: ontlasting van de dorpsker nen van Valkenburg en omliggende gemeenten (met meer dan 50 procent) van doorgaand ver keer. Overigens ziet de PRRO geen problemen met de afwikkeling van het verkeer via de Plesmanlaan. De raad verwacht dat het door gaande verkeer de route Haagsche Schouwweg, Dr. Lelylaan, Chruchill-brug en Churchilllaan kiest. Wel zijn volgens de raad geluidwerende voorzieningen langs de S4 nodig. Volgens de PRRO kost de weg met allerlei geluidwerende voorzieningen 29,2 miljoen gulden. .flDWIJK Het er nog helemaal J, in de nieuwe open- bibliotheek van Mwijk die zaterdag el wordt geopend. énteel wordt de laat- ^Hfnd gelegd aan de af- jng van het bouw- dat al door het bi- dekpersoneel en de peers in gebruik is pen. Sterker nog: tot ig) et donderdag kan ie- jn boeken met een [eken inleverdatum P boetevrij bezorgen [bibliotheek. De rek- (staan namelijk nog Uiet vol als gevolg jet feit dat men vlak e verhuizing vanuit liotheek heeft ge zegd: „Neem maar zoveel mogelijk mee", omdat er dan minder verhuisd hoefde te worden. Na de officiële opening zaterdag om elf uur wordt er van twee tot vier uur open huis gehouden. Het nieuwe gebouw aan de Weteringkade 25 krijgt van voorzitter P. Passchier het motto mee „De openbare bi bliotheek is van en voor alle Noordwijkers". In het nieuwe onderkomen is namelijk ieder een, ook niet-leden, welkom om te profiteren van alle voor zieningen. het enige dat niet- leden niet kunnen is iets uit de bibliotheek mee naar huis ne men. Er is nu een eind gekomen aan de ruimtenood van de bi bliotheek die in 1972 in Noord- wijk werd geopend. In 1980 was de nood al zo hoog dat naast het noodgebouw an de Weteringkade twee container lokalen werden gezet. Het aantal lezers groeide gestaag. In 1974 waren er al 2980 lezers die konden kiezen uit 10.476 boeken. In dat jaar werden 87.407 uitleningen geregis treerd. In 1978 zijn die getallen al respectievelijk 5964, 25.125 en 165.153 en in 1982 zijn de aantallen gestegen tot respec tievelijk 6123 lezers, 37.522 boeken en 219.877 uitleningen. Omdat er steeds sprake was van een semi-permanent on derkomen, moest er een be leidsplan worden gemaakt voor nieuwbouw. Daarmee werd in 1975 begonnen. Archi tect D. van Manen maakte verschillende tekeningen, maar duurde tot 1980 voor er met de eigenaar van de beno digde grond overeenstemming was over de verkoop ervan. De gemeente wilde toen, om het grondoppervlak beter te benutten, woningen op de bi bliotheek gebouwd hebben. Dat plan kwam er, maar toen werd de woningbouw in het Vinkeveld urgent. Architect H. Bik van het bureau Van Manen maakte toen het ont werp van het huidige gebouw, waarvoor Erica Bouw b.v. op 13 april van dit jaar de eerste paal sloeg. Het nieuwe gebouw beslaat 1200 vierkante meter en is daarmee vier keer zo groot als het oude gebouw. Door de „zee van ruimte" was het mogelijk allerlei hoekjes in te richten: voor de kleuters, kinderen, kranten en tijdschriften en naslagwerken. Bovendien staan verspreid door het ge bouw verschillende leestafels en is er ook een tafel waarop een groot boek komt te liggen met foto's van kunstwerken, die geleend kunnen worden. De gemeenteraad heeft voor de bouw maximaal twee mil joen gulden uitgetrokken. Nieuws De nieuwe bibliotheek her bergt nog meer dan alleen maar boeken, tijdschriften en kranten. Er is een speciale hoek bestemd voor het houden van exposities. De eerste ten toonstelling gaat tegelijk met de offieële opening van het ge bouw van start: „De wording en verwording van de duinen van de Stichting Duinbehoud. Tot half januari blijft die te be zichtigen en daarna is het de bedoeling dat in samenwer king met de scholen een expo sitie over indianen wordt inge richt. Bovendien wil het bi- bliotheekbestuur volgens voor zitter P. Passchier ook Noord- wijkse kunstenaars de kans Schilders leggen de laatste hand aan de buitenkant van de nieuwe bibliotheek. bieden in deze ruimte te expo seren. Een ander nieuwtje is de auto matisering van de bibliotheek administratie. Daardoor kun-t nen alle boeken, leden, uitle ningen en terugbezorgingen snel kunnen worden verwerkt en opgezocht. De daardoor ontstane vrije tijd van de elf bibliotheekmedewerk(st)ers wordt benut om het publiek beter behulpzaam te Kunnen zijn. De openingstijden worden overigens iets veranderd: op de woensdag- en vrijdagavon den wordt de tijd een half uur verschoven en is het gebouw geopend van zeven tot negen uur. Verder is de bibliotheek geopend op maandag, woens dag, donderdag en vrijdag van twee uur tot half zes en dins dags van tien uur tot half één. Het voorleesuurtje blijft op woensdagmiddag van half één tot twee uur. eer H. Kleiverda heeft gistermiddag tijdens een re- Ie afscheid genomen van Sikkens BV in Sassen- I. Hij heeft bijna 49 jaar bij de lakfabrieken gewerkt. leer Kleiverda begon als produktiemedewerker en (e zich op tot manager-general Industry. Voordat tceptie, waarvoor grote belangstelling was, begon, I er een besloten bijeenkomst gehouden. Tijdens bijeenkomst voerden verschillende personen het ld, waaronder Sikkens-president drs. K. Bakker. De P. Hollander, voorzitter van de Ver. Verf- en Druk- Fabr. overhandigde de heer Kleiverda een blauw dat alleen wordt toegekend aan hen die een be- lijke bijdrage leveren. ■directeur A. van Prooyen, die Kleiverda meemaak- maf de eerste dag, haalde tal van herinneringen op. Noordwijk verhoogt gasprijs NOORDWIJK Zelf de ver hoging van de gasprijs met drie procent opvangen zou de gemeente Noordwijk een be drag van een miljoen gulden kosten. Dat is volgens de ge meenteraad onmogelijk, maar wel zal de VEGIN zoveel mo gelijk worden gesteund in toe komstige pogingen een gas- prijsverhoging tegen te gaan. Aanleiding voor de discussie was de verplichting de gasprijs met drie cent per kubieke me ter te verhogen. „Wij zullen noodgedwongen door de bocht gaan", zo verwoorde VVD- fractieleider K.J. Rubingh het ongenoegen van de raad. NOORDWIJK De peu terspeelzaal in Noordwijk verhuist pas van de Ben- gelenbak naar de Wig wam als een bestemming is gevonden voor de leeg komende ruimte waarin het peuterwerk nu ge beurt. Dat heeft de ge meenteraad gisteravond op voorstel van de PvdA besloten. De reden achter het voorstel is dat de Ben- gelenbak niet aan vanda lisme ten prooi mag val len, waardoor grote be dragen aan herstellings kosten moeten worden opgebracht. Ondertussen hebben B en W van de raad het mandaat gekre gen naarstig te zoeken naar een huurder of koper voor de Bengelenbak. De peuterspeelzaal moest vorig jaar met spoed uit de oude Wilhelminaschool vertrekken. Als oplossing werd de Benge lenbak gevonden, maar die is te duur voor de Stichting Peu terspeelzalen, die toch al een enorm exploitatietekort heeft. Dat is deels opgevangen door de ouderbijdragen met 20 tot 25 procent te verhogen. Het gemiddelde bedrag voor een dagdeel komt daardoor in Noordwijk op vijf gulden, ter wijl het landelijk gemiddelde drie gulden is. Het bestuur van de stichting vreest daarom dat het peuterspeelwerk zich op VROUWENWERK PLEIT VOOR EIGEN ONDERKOMEN er ruiten worden ingeslagen, streeft de problematiek in de Om het peuterwerk niet de gemeenteraad van januari te dupe hiervan te laten worden, behandelen. stellen wij voor per 1 januari een huur te berekenen alsof 13e JYUip men al naar de Wigwam is verhuisd". Dit voorstel werd De gemeenteraad boog zich door alle andere fracties over- gisteravond ook nog over de genomen. problematiek rond dorpshuis De Kuip en de subsidie op het Vronxv^n oud PaPier- Wat dat laatste be- iuuwch treft gjng jg raa(j totaal voor- Progressief Vrouwen b'j.aan een voorstel van het Het teiten te kunnen laten uitvoe ren. Het college verwijst vol gens mevrouw Visser in dit verband steeds naar de accom modatienota, maar die komt pas in januari aan de orde. „Het uitblijven van de behan deling van deze beleidsnota is dodelijk voor ons. Wij zijn de -..- enige groepering uit die nota die manier uit de markt prijst diesni|t ovPer r*imte beschikt en zoekt dus naar andere mo- e„ we kunnen daarom gelijkeheden, zoals hu.sves- activiteiten ontplooien. Wij ting, om de kosten te drukken. zijn inmiddels sUchting in oprichting, die tot doel heeft Mevrouw J.J. Voorham activiteiten voor en door vrou- (PvdA) wees bij haar voorstel wen die met emancipatie in de op hetgeen er met de lange tijd ruimste zin van het woord te leegstaande St. Jeroenschool is maken hebben, uit te voeren gebeurd. „De Bengelenbak is en te bevorderen". Burge een prachtige accommodatie meester mr. J.M. Bonnike stel en we moeten voorkomen dat de dat het college ernaar Overleg Noordwijk (PVON) college en stelde een subd,die- drong bij monde van woord- bed,ra« van,^f ™nt Per k'P voerder mevrouw Visser gis- ]Jast B en W wilden een bg- teravond tijdens het spretk- drage van vier cent. CDA- recht aan od het beschikbaar woordvoerder R.P. Dessing stellen van ruimte voor deze stelde da< het college op deze groep. Het PVON heeft in een mamer de zelfwerkzaamheid brief gevraagd lokalen in de van verenigingen kan belo- Wilhelminaschool te mogen huren om de zes aangesloten vrouwengroeperingen activi nen. „Nu is het zo dat actieve verenigingen worden „ge straft". Als ze, omdat ze zelf werkzaamheid verrichten geen exploitatietekort hebben, krijgen ze geen subsidie en hebben ze wel een tekort om dat ze het werk laten doen, dan krijgen ze wel subsidie". Wat betreft De Kuip lag er een voorstel het bestuur een geldlening te verstrekken van 133.300 gulden. De reden hier voor is het krijgen van een ge zondere exploitatie van het ja renlang verliesgevende ge bouw. Het bestuur heeft nu een begroting voorgelegd met een overschot van 60.000 gul den hetgeen bereikt wordt door het bar-gedeelte te ver pachten aan de beheerder. De meeste fracties toonden zich een voorstander menen dat deze opzet kans biedt op een redelijke oplossing van de pro blematiek. De raad eist echter garanties dat er in die bar geen activiteiten kunnen plaats hebben die concurerend zijn voor de Noordwijkse hore ca. Alleen D'66-woordvoerder A.Th. van Rijnberk stemde te gen onder het motto dat in het verleden falend beleid is ge voerd en dat er eerst in het kader van de accommodatie nota alternatieve oplossingen voor het beheer van De Kuip moeten worden onderzocht. Den Haag De Hoge Raad heeft dinsdag het beroep ver worpen dat de Hagenaar Koos H. tegen ziin veroordeling tot levenslang had ingesteld. Koos H. werd indertijd door het ge rechtshof in Den Haag veroor deeld tot deze straf wegens de moord op drie jonge meisjes. De door de raadsman van H. aangevoerde bezwaren tegen het vonnis van het Gerechts hof wijst de Hoge Raad alle maal van de hand. De procu- REEK De kersttijd ft weer voor de deur daarmee ook de ptconcerten in ver tillende gemeenten, i eerste in de serie is van Valkenburgs fmonie morgen in De lp in Valkenburg. Het leert begint om acht j en staat onder leiding Jan van Nerijnen. I leerlingenensemble jelt enkele nummers lolgd door de Harmo- die onder meer de jmière brengt van „Get lm to Brass Tacks", I nieuwe compositie I de eigen dirigent. De jsten zijn Joost van den 1, Nico Ouwersloot en priëtte Sabel. l adventsconcert met sa- ang staat vrijdag 16 de er op het programma in 1 parochie H. H. Michael Pernardus uit Hazerswou- 'ijn dijk /Koudekerk aan $Hjn. Het concert begint kwart over acht in het •etingscentrum Het An- J-te Hazerswoude-Rijndijk. 'Upeiverking verlenen het parochiekoor onder leiding van Hans van der Toorn en organiste Petra Veenswijk. Hoogtepunt is de uitvoering van het door Huub Oosterhuis geschreven Kerstoratorium. De toegang kost vijf gulden. Het christelijk jeugd- en kin derkoor „De Lenteklokjes" uit Sassenheim geeft zaterdag 17 december het traditionele Ook het traditionele kerstcon cert van SKAN wordt zondag 18 december gegeven en wel in de St. Jeroenskerk in Noordwijk-Binnen. Hieraan werken onder anderen mee Thijs van Leer (fluit). Maja Schermerhorn (sopraan), Soli Deo Gloria o.l.v. Hendrik Jan Lindhout, het Haags (kinder) Matrozenkoor o.lv. Sipke de kerstconcert in de Nederlands Jong, Jan Schmitz (orgel) Hervormde Kerk aan de Hoofdstraat in Sassenheim. Het koor staat onder leiding van Henk Trommel en wordt het Toonkunst orkest Leiden o.l.v. René Verhoeff. Het con cert begint om drie uur en kaartjes kosten niet-begunsti- op de piano begeleid door gers 12,50. Kaarten zijn ver- krijgbaar bij de VVV's in Willem Poot. Aanvang half acht, entree drie gulden vijf tig- Zangvereniging „Vox Laeta" en muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" in Roelofa- rendsveen geven zondag 18 december voor het tiende achtereenvolgende jaar, een gezamenlijk kerstconcert. Dat gebeurt in de parochiekerk van Sint Petrus Banden in Roelofarendsveen. Aanvang half drie. Noordwijk en Lisse. Het Christelijk Mannenkoor „Jubilate" uit Katwijk geeft maandag 19 december in de Grote Kerk aan de Voorstraat in Noordwijk zijn traditionele, kerstconcert. Verder werken mee de jongenssopraan Dirk- Jan van der Kooy uit Brakel, Marieke van der Horst (fluit), Peter Le Feber (hobo), Frans Siselier (bas-zang), Peter Bon tje (vleugel) en Wilma de Graaf (declamatie). Het ge heel staat onderleiding van de dirigent/musicus van „Jubila te", Sander van Marion. Aan vang acht uur. Het gemengd koor Exultate Deo uit Voorschoten en het Rijnlands Christelijk Mannen koor uit Leiden verlenen hun medewerking aan het tradi tionele kerstconcert in sport hal De Vliethorst in Voor schoten. op 22 december. So listen zijn de sopraan Marian ne Koopman, de harpiste Eri ca Waardenburg, de fluitist Dieks Visser, de hoboïst Han Kapaan, de pianist Loek van der Leeden, de organist Addie de Jong. Peter van den Bos verzorgt de declamatie. Het geheel staat onder leiding van Sander van Marion. Kaarten kosten tien gulden en ziin on der meer verkrijgbaar bij de sporthal. De EO-radio maakt vrijdaga vond 23 december opnamen van de kerstzang in Rijns- burg. De opnamen worden de volgende avond uitgezonden via Hilversum 2 tussen acht uur en half tien onder de titel „Kerstzang 1983" en worden gemaakt in de Grote of St. Laurentiuskerk op de hoek van de Kerkstraat en de Oude Vlietweg. Iedereen kan daar vanaf 20.00 uur gratis binnen. Medewerking aan het pro gramma verlenen G.F. Smal- ling (predikant), het her vormd Kerkkoor uit Rijns- burg, het christelijk gemengd koor Soli Deo Gloria uit Schoonhoven, leden van het Parnassos-blaaskwintet, Frans van Tilburg (orgel) en Jan van der Driest (leiding koor- en samenzang). De Stichting Cultureel Con- genote mevrouw A. J. M. de Vreeze-Draisma leest passages uit het kerstevangelie van Lucas en mevrouw I. M. van Dalen-Rooyers draagt enkele gedichten voor. Verder wer ken mee Anja van Wijk (mez zo-sopraan), de Christelijke Zang- en Oratoriumvereni ging Zanglust, het gerefor meerde kerkkoor van de Kruisheuvelkerk en het kin derkoor De Sluiskantertjes, muziekvereniging Caecilia, de organisten zijn Ernst Hampel, Richard Bot. Gonny van der Maten en Henk Stip. De kerstzangavonden beginnen om 19.30 uur, de kerken zijn om 19.00 uur open. Het jaarlijkse kerstconcert, onder auspiciën van K. en O. Oegstgeest wordt aanstaande vrijdagavond gegeven in de rk Willibrordkerk aan de Leidse Buurt in Oegstgeest. Opgetreden wordt door het English Festival Chorus on der leiding van Julian Willi- Organist is Michael tact Prinsenhof heeft dit jaar Overburgy. Op het program Leidschendam twee kerst zangavonden georganiseerd: op vrijdag 16 december in de Kruisheuvelkerk en op dins- ma staan kerstliederen uit vele Europese landen alsmede Christmas Carols. Ook is er samenzang. Het concert be- dag 20 december in de Petrus gint om kwart over acht. en Pauluskerk. Het program- Kaarten zijn onder meer aan ma is in beide kerken bijna de kerk verkrijgbaar drie en hetzelfde. Burgemeestersecht- zes gulden per persoon. reur-generaal mr. J. Leijten had op 4 oktober al geconclu deerd dat de Hoge Raad het beroep tegen het vonnis moest verwerpen. H.'s raadsman mr. P. Mout had op 19 september aange voerd dat het Gerechtshof niet zorgvuldig genoeg was ge weest bij het beoordelen van de vraag of er bij de sterfge vallen van de drie meisjes sprake was geweest van voor bedachte raad en dat het Hof niet zorgvuldig was geweest bij de beoordeling van de be wijsmiddelen. Ook vond mr. Mout dat het Hof zijn beslis sing om H. tot levenslang te veroordelen nadat een psy chiatrisch deskundige had ge adviseerd tot terbeschikking stelling van de regering niet voldoende had gemotiveerd. De Hoge Raad heeft nu uitge sproken dat de bezwaren van H.'s raadsman niet tot cassatie van het vonnis kunnen leiden. Volgens de Raad kon het Hof uit de ter beschikking staande gegevens wel afleiden dat er bij de drie sterfgevallen sprake was van voorbedachte raad. Dat een aantal voor bewijs ge bruikte getuigenverklaringen niet voldoende feitelijke in houd zouden hebben, is de Hoge Raad niet met de raads man van H. eens. Wat betreft de dood van Emy den Boer had een vriendin van de verdachte voor het Hof verklaard dat H. tijdens een vrijpartij met haar plotseling uit bed sprong en naar boven ging, waarop zij enkele knal len hoorde. Volgens H.'s raads man kon daaruit niet worden afgeleid dat er hier sprake was van voorbedachte raad. De Hoge Raad is het met de pro cureur-generaal eens dat deze verklaring geenszins uitsluit dat er een tevoren door de verdachte genomen besluit en beraamd plan was om het meisje van het leven te bero ven. De procureur-generaal merkte daarover op dat H. het meisje immers al in zijn huis had opgesloten. Volgens de Hoge Raad kon het Hof aanne men dat hetgeen volgens de verklaring van de vriendin gebeurd was, slechts van bete kenis kan zijn voor het tijdstip waarop besluit en plan tot uit voering zijn genomen. Ook voor de moord op Edith Post en Thialda Visser zijn volgens de Hoge Raad voldoende be wijsmiddelen aangevoerd. Wat betreft de doodsoorzaak van Thialda Visser heeft het Hof volgens de Hoge Raad in het midden kunnen laten door welke van twee mogelijke ma nieren van geweldpleging de verdachte het meisje van het leven heeft beroofd. De patho loog-anatoom had gemeld dat er tekenen aanwezig waren van verdrinking en van uit wendig samendrukkend ge weld op de hals. H.'s raadsman vond dat het Hof ten onrechte bewezen had verklaard dat het meisje was verdronken en dat zij als gevolg van wurging om het leven was gekomen. Volgens de Hoge Raad hoefde het Hof geen keuze te doen omdat dat niet van belang was voor de strafrechtelijke bete kenis van het tenlastegelegde. Het bezwaar van de raadsman van H. dat het Hof zijn beslis sing om H. tot levenslang te veroordelen na een advies van een deskundige tot terbeschik kingstelling van de regering niet voldoende had gemoti veerd, wordt door de Hoge Raad -- in navolging van de procureur-generaal -- niet ge deeld. De Raad merkt op dat het Hof zonder dat verplicht te zijn, de grond heeft aangege ven waarop het de mening is toegedaan dat geen TBR moest worden opgelegd maar levens lang. Het Hof vond dat H. tot levenslang veroordeeld moest worden gezien zijn persoon lijkheid, zijn verminderde toe rekeningsvatbaarheid

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7