gehoordgezien AacI v.d. Heuvel tussen Nieuw- Guinea en Zuid-Holland SPRAAK ^Eadio/televisie CetdoeQotnant Engeland TV-morgen MAANDAG 12 DECEMBER 1983PAG1NA9 Wordt het gezicht van de KRO uitgelijnd als een legpuzzel van vele stuk jes -van Maria ter Steeg tot Rudi Carrell- dan hebben ze daar destijds niet lang hoeven te zoe ken naar het stukje Aad v.d. Heuvel. Dat kwam op zekere dag zomaar binnenvallen. Vertelt Aad: „Werkzaam als freelance-journalist kwam ik een keer in Hilversum te recht. Ik moest ijlings een stukje schrijven. Wees een KRÓ -man mij een lege ka mer met stoel en tafel met het aanbod daar even ge bruik van te maken. Zit ik gehaast te schrijven, komt er een heer binnen. Die begint mij allerlei indiscrete vragen te stellen, waarop ik langs mijn neus weg antwoord gaf, terwijl ik door bleef pennen. Op zeker moment werd het mij te bar. Hij hield mij van mijn werk af en bovendien kon ik de neiging niet onder drukken hem te vragen wat hem dat allemaal aan ging. Toen zei hij, dat hij Jan Cas- teleyns was, hoofd KRO-tv, en dat ze hem hadden ge zegd, dat er in deze kamer een sollicitant zat. Ze hadden nl. iemand nodig. Misver stand of niet, ik werd ter plekke aangenomen en een week later werkte ik bij de KRO. Te beginnen met „Brandpunt'Mn-opbouw en later zoveel andere dingen „Brandpunt" heeft zich ont wikkeld tot een nieuwsru briek, maar bevatte vroeger allerhande aan feiten, waar voor Aad als verslaggever door Ton Oliemuller langs 's Heren wegen trok, tot in het buitenland toe. Hij heeft in de loop der jaren mede het gezicht van deze actualiteitenrubriek bepaald en nog weer later ook van de KRO door zijn aangrijpende reportages in de derde we reld. In Ghana kennen ze hem, maar ook in Nieuw- Guinea, en Soekarno, die In donesische vader des vader lands, behoorde tot zijn vaste relaties. Journalist van huis uit en van harte, zag Aad het medi um tv altijd breder. Het dien de informatie te bieden, maar niet minder ook vermaak, al thans een lichte toets. Die formule leefde hij uit in de „Van Speykshow", in wezen een journalistieke rubriek met nieuws. Een avondvul lend totaalprogramma noem de hij het zelf, doorschoten met speelscènes, zoals een steelse blik op de werkelijk heid in „Cursief" en van Ton van Duinhoven satirische maatschappijkritiek in „Het Grote Ongenoegen", zomede een popster. Hij trok in die dagen ook nog met overtui ging het land door, want overal vielen leuke onder werpen op te pikken, van Groningen tot Middelburg. Op de duur leidde dit^ tot de „Alles is Anders-show", om dat Aad zich meer en meer begon te interesseren voor de dingen achter de dingen, de achtergronden. Die rubriek kreeg een discussiekarakter. Dat doet hij nu al zeven jaar en overtrof daarmee ruim schoots het destijds door Mies Bouwman als mediarubriek opgezette „Netwerk". Dit verdween binnen een jaar. Aad: „Toch was dat in opzet een goede rubriek. De AVRO had best wat meer vertrou wen in haar mogen hebben. Zo'n rubriek moet uiteinde lijk ook in de groei zijn eigen vorm vinden". HILVERSUMSE KWAAL Toch lijkt op de lange duur de „Hilversumse kwaal" ook bij Aad toe te slaan. Die komt er op neer, dat als er een on derwerp gemaakt moet wor- dén er eerst naar Amsterdam wordt gekeken. Daar gebeurt altijd wat en je rijdt er in een kwartier haar toe. Op het gebied van de media gebeurt er ook het nodige in Zuid-Holland, ontwikkelin gen waarvan de draagwijdte elders onvoldoende onder kend wordt. Zo werd wel de opmerking gehoord, dat na de opheffing van het voor heen typisch Haagse blad „Het Vaderland" er in Zuid- Holland nog maar één regio nale krant bestaat. Maar er floreren in deze regio meer dagbladen, waaronder deze krant als Dagblad voor Zuid- Holland met redacties in Lei den en Den Haag. De uitgave van deze bladen wordt ver zorgd door de Westerpers, die hiervoor samen ging met Sij- thoffpers. Dit mag een daad van wijs uitgeversbeleid he ten, want ook hier dreigde het verschijnsel, dat men in Amerika omschrijft als de „one paper-city". Dit wil zeg gen, dat er per stad of streek maar één krant bestaat, het geen gemakkelijk leidt tot verarming in de meningsvor ming. Utrecht werd bijvoor beeld aan die situatie prijsge geven. Daar verscheen vroe ger een confessionele krant, die intussen is verdwenen in het Utrechts Nieuwsblad. De Sijthoff/Westerpersbla- den liggen dagelijks op de persen van een van de best uitgeruste drukkerijen in dit land. Tot in New York weet men daarvan. De daar ver schijnende New York Herald Tribune verzorgt dagelijks ook een Europese editie, de International Herald Tribu ne. In luttel tijd worden da gelijks de pagina's per satel liet fotografisch overgeseind naar Parijs waar de voor zui delijk Europa bestemde uit gave wordt gedrukt. Diezelf de pagina's komen op die wijze ook bij Sijthoff terecht, waar de voor het noorden van Europa bestemde editie dagelijks wordt gedrukt. Zo bedient de Amerikaanse pers zich van de mogelijkheden, waarover Zuid-Holland op media-gebied beschikt om de krant verspreid te krijgen. Zo zweeft dat Newyorkse blad door het zwerk, zo ligt dat op de ontbijttafel. Die krant kon daarvoor elders in het noor delijk deel van Europa niet zo goed terecht. STRAALZENDER Er gebeurt meer in Zuid-Hol land. De Rotterdamse NRC seint haar pagina's per straal zender naar Tijl's Uitgeverij te Zwolle, waar de krant li- nea recta op de persen gaat. Dit spaart uren transportkos ten uit. In Rotterdam gebeurt trouwens meer. Het daar ver schijnende socialistische blad Het Vrije Volk geeft sinds kort ook een landelijke weekeditie uit. Tussen dat blad en het Rotterdams Nieuwsblad is kortgeleden bovendien een principe-ak koord voor druktechnische en commerciële samenwer king tot stand gekomen. Verder werkt een krant als de onze samen met een stuk of tien regionale kranten van soortgelijke signatuur in de Pers Unie, waar ook de Ga zet van Antwerpen bij is aan gesloten Dit grote Belgische blad heeft bijv. sterke voor keur voor de door deze krant samengestelde dagelijkse tv- pagina, vooral omdat er in Vlaanderen zoveel Neder lands wordt gekeken. Ook in de samenstelling van de Pers Unie treden soms niet onbe langrijke verschuivingen op. Zo verdween onlangs het Nieuw Noordhollands Dag blad uit die Pers Unie, maar voegde de Amersfoortse Cou rant zich er weer bij, zodat de getalssterkte en het journalis tieke peil van deze Perscom binatie gewaarborgd bleven. Allemaal buiten de hoofd stad. Niettemin zat Aad vrij dag jl. weer in Amsterdam bij sportjournalisten, bij een rechter in het kort daarach ter gelegen Haarlem over korte stakingsgedingen en dook hij in de film „War ga mes". Eerder nam hij de film „The day after" onder han den. Daar bestaan filmru brieken voor. De krant als oudste medium komt spaarzaam in zijn medi arubriek aan bod. Een zeer oud medium, ja, want de Ro meinen in hun toenmalige keizerrijk begrepen al, dat geen mens kan leven zonder te weten wat er direct om hem heen en wat verder weg gebeurt. Daar waren al man nen, die dagelijks borden vol schreven op het grootste plein van de stad, het Forum Romanum. Die noemden zij „Acta diurna", dagelijkse ge- beurens. Van dat „diurna" is via Frankrijk het beroep journalist gevormd. Over het oudste beroep gesproken. Kom je Aad wel in Nw.-Gui- nea tegen, maar in Zuid-Hol land zie je hem niet. Toch kijken tussen twee en drie miljoen kijkers naar zijn pro gramma's en die geven er graag een zeven voor, wat re delijk hoog is, tevens een cij fer dat hij van ons kan krij gen. Laten we zeggen 7-, Waarom niet een aantal op vallende zaken van buiten Amsterdam in de studio be licht? Zegt Aad: „Je hebt niet hele maal ongelijk. Je moet het zien als een soort beroeps- blindheid. Als journalist blijf je het zoeken in incidenten. Maar als een krant in stroomstootjes door de ether gaat en enige uren later al op de ontbijttafel ligt, daar zou je met een camera op af moe ten". Toch eens doen, Aad. URBANUS De Belg Urbanus heeft zo juist op de BRT drie shows achter de rug, waarin hij zijn eigen tienjarig jubileum als artiest uit mocht leven. Hij gaf daaraan de titel mee van: „Beter tien crises in de lucht dan één in ons land", want over crisis kunnen ze momenteel in België mee praten, zomede over de cri ses, die Urbanus eerder via de ether verwekte in BRT- uitzendingen. Van het begin van zijn optreden af kreeg hij vooral ook in België hoopjes kritiek. Waarom ook niet? Hij kwam vaak gewogn platvloers over. Hij had nog eens een stripach tig serietje op de BRT vol smakeloze grappen. Die heeft hij voortijdig moeten beëindigen. Maar nu kreeg hij een nieuwe kans met drie shows op een rij en alle drie van bepaald humoris tisch gehalte en waarin zijn Hottentotlied nog weer eens duidelijk werd overstegen door showwerk, waaraan zichtbaar door vakmensen was gewerkt. Er zijn zaken die je niet aan Urbanus al leen over kan laten. Hij zelf was zodoende op de gedach te gekomen om Kees van Kooten een sketch te laten schrijven en die samen met hem in Brussel te spelen. Kees treedt hem hierin te gemoet als een mondaine kapper met revolutionaire ideeën omtrent coiffure, die van het warhoofd Urbanus iets redelijke moet trachten te maken. De humor schuilt in het feit, dat dit niet lukt onder grote hilariteit van zijn vaste publiek. In Hil versum schijnt men hier nog niet in te willen trap pen. Daar lopen ze nog voorzichtig om Urbanus heen. Behalve Kees dan. JOOP De Hollandse acteur Joop Admiraal schoot het intus sen wel in Duitsland. Die Joop speelde een toneelstuk over zijn moeder en vertel de daar eerder al eens over in een documentaire op KRO-tv. In Duitsland ke ken ze hun ogen daarop uit. En haalden Joop naar hun land om daar „Du bist mèi- ne Mutter" te spelen en over die opvallende traves- tierol, waarvoor hij onder scheiden werd met de Louis d'Or-toneelprijs, nog eens na te praten. In Duitsland hebben ze zijn tekst zorg vuldig vertaald, zodat Joop er zonder haarscheuren in zijn Duitse spraak doorheen rolde. Met dat theaterstuk bezocht hij trouwens ook di verse Duitse steden. Toch opmerkelijk voor een man, die als zeer introvert om schreven staat, als iemand die zich graag in zijn eigen kamer opsluit, die zijn to neelprijs aan de keuken kraan heeft hangen, zodat hij deze de hele dag kan zien, en die wijlen Ank v.d. Moer als zijn toneelmoeder beschouwt, omdat die hem eens over zijn angst heen- praatte om op het toneel te gaan staan. Naar wij verne men is nu de VARA-tv er weer ingedoken. Die om roep wil het eerdere werk van KRO's Leo Akkermans met dit toneelstuk en met Joop nog eens dunnetjes op de Nederlandse buis over- Jperatie V-1 lef sabotage-team, dat in (ankrijk is gedropt, probeert fmen met de plaatselijke ïrzetsgroep het hol van de jeuw binnen te dringen, laar de onderlinge coördi natie laat te wensen over. mnvankelijk is de leider van e groep er zelfs finaal tegen, tieve steun te verlenen. In hgeland valt iets van de fanning weg, wanneer So- nge radiocontact met het wfdkwartier maakt en de elding doorgeeft, dat het 'l irste deel van Operatie V-1 jd is. Het mijnenveld f \erd gepasseerd en het team >\aat op het punt de Duitse as/s binnen te vallen. 135 uur Nederland 1. oupe ter Weijden coureur Nikki Lauda, die eerder bij Ruud ter Weij- ?n werd verwacht, hoopt nu \navond aanwezig te zijn I n over zijn come-back in de Ij cesport te praten. 8n van de gasten, die in ie- r geval aanwezig is, komt Amerika. Dat is de psy- lotherapeut Wayne W. Ter, docent aan de New- ïrkse St. John 's-universiteit. Jij heeft een aantal populair schreven boekjes over fsychologie gepubliceerd, ja. 'Your erroneous zone', laf in het Nederlands 'Niet borgen maar nu' heet. On- inps verscheen van de Ne- Ierlandse vertaling de twaalf- druk. Zijn filosofie komt jeer op: 'Pluk de dag'. J9.45 uur Nederland 2. iokaas T Vicky (Chris Crabbe), het ge handicapte zoontje van de vjuist gescheiden Isobel Ga- May (Helen Shaver) wordt [oor haar ex-man Jack (Mi- Jhael Ironside) ontvoerd. Iso- £)e/ huurt de oorlogsveteraan loc/c Reilly (Scott Hylands), pe bereid is Nicky op te spo- fn. Reilly ontdekt, dat Jack Mcky als lokaas gebruikt om jen aanslag op drie politieke Buren uit te voeren. p.35 uur Nederland 2. Coureur Niki Lauda praat vanavond met Ruud ter Weijden in diens rubriek op Ned. II om 19.45 uur. NEDERLAND 1 VOO 16.00 Tineke. 18.25 Teleac: Latijn, les 9. NCRV 18.55 De gekke Gosha, Russi sche tekenfilm. 19.00 De familie Knots, afl.: Omkoperij. 19.25 Wild-West op z'n Best, komische avonturen in het Wilde Westen. Afl.: Sam Best arresteert een bood- schone veedievegge. On derweg naar het gerecht ontsnapt zij. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 Tedshow. Kwis door Ted de Braak, met als gasten o.a. Conny Neefs en het Westlands Mannenkoor. 21.55 Hier en nu, actualitei ten. 22.35 Operatie V-1, Engelse serie. Deel 9.: De groep, die uitgekozen is voor de sabo- tageaktie, wordt in Frankrijk gedropt. 22.35 Tot besluit. NOS ;33.38 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Vinger aan de pols, me dische rubriek. 19.45 Coupe ter Weijden, praatprogramma van Ruud ter Weijden. 20.35 Lokaas (Coming out ali ve), Canadese tv-film. Iso bel Gateway (Helen Shaver) heeft een gehandicapt zoontje. Haar man van wie ze gaat scheiden ontvoert hun kind. Regie: Don McBrearty. 21.45 Opsporing verzocht, programma in samenwer king met politie en justitie. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.05 Teleac: Tekenen en a schilderen, les 2. 19.00 Auf Acht*, tv-serie. 20.00 Journaal. 20 15 Die Welt der Vicki Baum (2). 21 15 Kontraste. 22.00 Die Entspanner. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Geschichte der Wande (Panel- story), Tsiechische speelfilm (1979). De 54-jarige regisseuse Vera Chytilo- va bekijkt in haar film 'Panelstory- het huidige leven in Tsjechoslowakije met een zeer kritische blik De bijtende satire kwam in 1979 tot stand. Haar verhaal is gesitueerd in een half afge bouwde wijk met flatgebouwen aan de rand van Praag. De bewoners hebben moeite zich in deze wereld staande te houden. Ze beunhazen wat en werken zwart. Ook hun onder linge relaties laten veel te wensen 00.40 Journaal. DUITSLAND 2 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Vorsicht Musikl 20 15 Oei und Blut für Allah, repor tage over de economie van Iran. 21 00 Heute-journal. 21.20 Hauptsache: Leben... tv-film. Auteur en regisseur Dlethard Klante baseerde zijn tv- film 'Hauptsache: Leben...' op authentieke gegevens. Het is het trieste relaas van een jonge vrouw, -ie voortdurend door het noodlot wordt achtervolgd zonder een uitweg te kunnen vinden. Toen Christine twintig jaar was raakte ze in verwachting, hetgeen ze voor haar vriend verborgen hield. De film begint vijf jaar later, als haar dochtertje Ka- thi een kleuter is. Christine klampt zich vast aan haar kind en de paar mensen, met wie zij in een oud huis woont. Allemaal zijn ze eigenlijk uit de boot gevallen, hebben geen vast in komen en zijn voortdurend op door reis. Op een dag krijgt Christine on verwacht hulp van een wildvreemde vrouw, die haar de kans biedt uit de problemen te komen. 23.00 Zeugen des Jahrhunderts. 00.00 Heute. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Telekollege 1: Duits. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.15 Kopf urn Kopf - Spiel mit Wis senschaft. 21.45 Landesspiegel. 22.15 (ZW)Die WDF-Spielproduk- tion: Tina Modotti. Documentaire over de fotografe Tina Modotti. die leefde van 1896 tot 1942. Ze streed in haar leven tegen alle vormen van dic tatuur. Deze documentaire probeert de persoonlijkheid van de revolutio naire vrouw te verduldelijken. Ze be vond zich in haar leven altijd op de plaatsen waar geschiedenis gemaakt werd. In San Francisco zijn haar vrienden te vinden onder de 'Lost Generation'. Edward Weston was een van haar kameraden. In Mexico-City bracht ze een tijd door in de kring van de revolutionaire schilder Diego Rivera en in de Spaanse burgeroor log streed ze tegen het facisme. P3.35 Journaal. 17.50 Teletekst voor iedereen. 18.00 Tik Tak, tekenfilm. 18.05 Rondomons: Een briel van Ju lia. 18.30 Juke Box. 18.40 Take It easy, deel 3 - les 4. 19.30 Het Vrije Woord. 19.40 Paardenkoersen, Mededelin gen en progr.-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Mini Micro Macro. 20.20 Geschiedenis mijner jeugd, tv- -serie naar het werk van Hendrik Conscience. Afl. 3. 21.15 De Benny Hill Show. 21.45 Fundamenten. Mijn land in de kering. N.a.v. het verschijnen van het tweede deel van 'Mijn land in de ke ring' (1914-1980) leidt Frans Boen ders een gesprek tussen de auteur Karei van Isacker, Prof. Adriaan Ver hulst en dr. Louis Vos. 22.35 Journaal. BRT 2 19.00 Tijdrover: Doe-het-zelf. Verf verwijderen. 19.15 Tegen de verwachting in, do cumentaire serie voor de jeugd. Van daag: Rudolf Valentino en Al Capone. 19.40 Mededelingen en Programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Extra Time. 22.00 Toto-Prognose. 22.05 Pop-Elektron, Rhythm en Blues (herh.). RTBF 1 17.15 Vacatures van de ONEM. 17.30 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Consumententipa. 19.30 Journaal. 20.00 Dedee d'Anvers. Franse speel film van Yves Allegret (1948) naar de roman van Ashelbe. Met: Bernard Blier en Simone Signoret. Aansl.: De bat over prostitutie. Op BRT 1 vanavond om 20.20 uur weer „Geschiedenis mijner jeugd" van Hendrick Conscience met in diens rol Ludo Busschots. Paul Newman vanavond te zien in de film „Cool Hand Luke" op BBC 1 om 22.25 uur. BBC 1 16.15 Face the music. 16.55 Play school, kinderprogramma. 17.20 Wakky races. 17.30 Jackanory, kinderprogramma. 17.45 So you want to be top, kinder- 18.00 John Craven's newsround, jeugdjournaal. 18.10 Blue Peter, kinderserie. 18.35 Willo the Wisp, kinderprogram- 18.40 Journaal. 18.53 Regionaal magazine. 19.40 Tekenfilm. 19.50 Terry en June, tv-serie. 20.20 The Dukes of Hazzard, serie. 21.10 Panorama, aktualiteiten. 22.00 Uitzending Labour Party. 1 22.25 Cool Hand Luke, Amerikaanse speelfilm uit 1967. Met: Paul New man, George Kennedy en Lou Anto nio. Regie: Stuart Rosenberg. 00.28 Nieuwsoverzicht. 00.30 Film '83, filmmagazine. 01.00 Weerbericht. BBC 2 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.4Q Eureka, kinderserie. 19.10 Grange Hill, jeugdserie. 19.35 Follow the river down (7). 20.10 Sussex Folk-plus Jamboree (5)- 20.35 The Best of Delia, culinaire se- 21.00 Rowan and Martin's Laugh-In, amusementsprogramma. 21.30 The Bob Monkhouse tonight 22.25 Horizon, afl.: The Academy. 23.25 Frank Delaney, praatshow. 23.55 Uitzending Labour Party. 00.00 Newsnight, actualiteiten. ITV 17.00 Alphabet zoo. 17.15 Dangermouse. 17.20 Plastic man. 17.45 Dramarama. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.20 Survival. 20.00 The real world. 20.30 Coronation Street. 21.00 In loving memory. 21.30 World in action. 22.00 Minder. 23.00 News at ten. 23.30 Anglia reports. 00.05 Thriller: Screamer. 01.30 Children at Christmas. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. NOS/NOT 10.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. NOS/NOT 14.00 De spijker op z'n kop show. afl. 3. FEDUCO 15.30 Vormgeving en... fotografie. NCRV 16.00 James Harriot. Engelse serie. 16.50 Globe- trotten. jeugdmagazine met Super man in Japan, vuilnis in de wereldste den en olie in de Noordzee. 17.10 Ye- kari. tekenfilmserie. DUITSLAND 1 08.30-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Sesamstraat. 10.00 Tagesschau en Tagesthemen. 10.03 Die Welt der Vicki Baum: Die Goldenen Schuhe (2) herh. 11.25 Oei und Blut fur Allah (herh.), 12.10 Kontraste. 12.55 Pers overzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Videotext fur alle. 16.10 Tages schau. 16.15 Eigentum verpflichtet. Documentaire over privé- stichtingen. 17.00 Fortsetzung folgt.... uit „Denk- ste?!". 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Videotext fur alle. 15.57 Program ma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Mosaik. programma voor ouderen. 16.35 Mandara (9). tv-serie van Jus tus Pfaue. 17.00 Heute. 17.15 Tele-ll- lustrierte. DUITSLAND 3 WDR: 08.00 Tele-Gymnastik (47). 08.10-12.00 Schooltelevisie (9.25 Se samstraat). 17.00-17.15 Schooltelevi sie. 17.30 Lehrerprobleme-Schuler- probleme. afl. 5 (herh). BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time. actueel magazine. 10.00 Training Dogs the Woodhouse Way (5). 11.30 Play school, kinder programma. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Financieel- en nieuwoverzicht voor doven en slechthorenden. 14.00 Pebble Mill at one. lunchprogramma. 14.45 Gran, kleuterserie. 14.50 Stop Go. kinder serie. 15.00 A day out. 15.30 (ZW)Fifth Avenue Girl. Amerikaanse speelfilm uit 1939. Met o.a. Ginger Rogers. Walter Connolly. 16.55 Play school, kleuterprogramma. 17.20 Rocky and Friends, kindersprogram- ma. 17.25 Jackanory. kinderpro gramma. 17.40 Wuffer. kinderpro gramma. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 Portland Billy. 13.10 Sounds like a story. 13.30 Gardens for all. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 A plus. 15.00 Take the high road. 15.30 A kind of loving. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Portlsnd Bill. 17.15 Dangermouse. 17.20 Razzmatazz. 1^45 CB-tv Channel 14. HILVERSUM 1 16.05 Een duit in de zak. 17.02 Piekuur. NOS: 17.55: Me- ded.). TROS:" 18.15 Het journalisten forum. 19.02 TROS Country. 20.03 En nu de moraal. 20.30 Cafe Chantant. 21.02 Coulissen. 22.02 Aktua-sport- cafe. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. AVRO: 0.02 Easy listening. 2.02 AVRO's service station. 6.02 Auto in? AVRO aan. (6.30 AVRO's ra- diojourn.). HILVERSUM 2 16.00 en 17.00 Nws. NOS: 18.00 Nws. P.P.: 18.20 Ultz. van de CP. 18.30 Uitz. van de Mormonen. 18.45 Uitz. v.d. Bond Zonder Naam. VOO: 18.50 Veronica sport. (19.00 Nws), 19.30 Veronica nws.radio. 19.33 Confrontatie. 20.30 Veronica nws.radio. 20.33 Trend. TELEAC: 21.30 Innovatie- kreatief onderrie men, les 5. 22.00 Werken met audïo- apparatuur, les 2. VOO: 22.30 Nws. 22.40 Veronica nws.radio. 23.00 Het zwarte gat. NOS: 23.55 Nws. HILVERSUM 3 16.03 Toppop disco show (17.30 AVRO's radiojournaal). 17.56 Per saldo. NOS: 18.04 De avondspits. AVRO: 19.02 Stennes. 20.02 Folklive. 21.02 Elpee-uur. 22.02 Candlelight. 23.02 AVRO'SwIngtime. HILVERSUM 4 VARA: 16.30 Piccolo, kinderprogramma. VARA: 20.00 Klass, muz. voor viool en piano. 20.55 Operaconcert door het Omroep Or kest, met soliste. 22.00 Jazz-op-viér - Aad Bos. HILVERSUM 5 NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans-Arabisch. 19.10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. AVRO: 7 02 Auto in? AVRO aan. verv. (7.02. 7.30. 8.06 en 8.30 AVRO's ra diojournaal. 7.33 en 8.33 Per saldo). 9.03 Steunpunt. 9.08 Arbeidsvitami nen. (10.03 -Duimeland). 11.15 Uit is In. 11.30 De brekers. 12.03 Muzikaal onthaal. 13.06 AVRO's radiojournaal. 13.20 De AVRO-diligence. 13.57 Per saldo. 14.03 Mazzel. 15.03 De tweede ronde. 16.02 Hersengymnastiek. 16.30 Kom 'ns langs in Des Indes. HILVERSUM 2 KRO: 7.00 Nws. 7.10 Echo-kort. 7.12 Het levende woord. 7.20 Echo. (7.30. 8.00 en 8.30 Nws.) 8.55 Postbus 900. NOS: 9.05 NOS- -sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. KRO: 9.33 Als je haar maar goed zit. 10.00 Angels en klemmen (10.30 Nws.) 11.00 Ouder worden we allemaal. 11.30 Nws. 11.33 Met Anne. 12.00 Kruispunt. Overh.voorl.: 12.16 Uitz. voor de landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 Echo-politiek. 13.30 Nws. 13.33 Schoolradio. NOS: 14.30 Nws. FEDUCO: 14.32 Thema 8: Een stapje terug. NOS: 15.03 NOS-Ombudsman. 15.30 Nws 15.32 Een leven lang. TROS. 16.00 TROS Nws.show. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VARA: Van 7.00-18.00 Aktualiteiten via Dingen van de dag. 7.02 Gesode- meurders. 9.03 In afwachting van... 11.03 Doorloper. 12.03 Paviljoen 3. 14.03 Peter Holland. 16.03 De verruk kelijke 15. HILVERSUM 4 TROS: 7.00 Nws. 7.02 Een goedb morgen met Erika Terp stra. (8.00 Nws). 9.00 Continu klas siek. 11.00 TROS Concertzaal: 1. Pro menade Orkest met solisten: Muz. v. Verdi. 2. Muz. voor sopraan en plano 13.00 De klass. top tien. NCRV: 14.00 Lied. vOor mezzo-sopraan en piano. 14.35 In kleine bezetting. 15.15 Be roemde soloconcerten: Muziek van Mozart 16.00 Literama. of: Het Kunstbedrijf. 16.45 Woord in de mid dag.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9