Jongeren met computerknobbel worden in YS miljonair IN EN OM DE KAS Nieuwe coöperatie in bollen vak: Stiverbol ïn Deze week in Aalsmeer speciale kerstveilingen voor publiek B en W Woubrugge verdeeld over belastingverhoging ■LAND EN TUINBOUW foidóc Commit MAANDAG 12 DECEMBER 1983PAGINi Potplantenhandel via klok of bemiddelingsbureau? Er is de laatste tijd nogal wat deining ontstaan bij de kwekers van potplanten. Niet zozeer vanwege de snelle toename van deze teelt, maar het probleem zit in de afzet van de planten en meer in het bijzonder over de vraag, of daarbij voorkeur moet worden gegeven aan het bemiddelingsbureau of ver koop via „de klok". Dat is het veripaarde afmijntoestel bij ie dere veiling in ons land welbekend. En daarmee houdt ver band de prijsvorming, die sinds enige tijd nogal te wensen overlaat. De ene groep wijt die slechte prijsvorming aan het toepassen van de nieuwe bemiddelingsbureaus terwijl anderen daarin voordeel zien. De V.B.N., de Vereniging Bloemenveilingen Nederland bemoeit zich met de conflictsituatie en tracht er een oplossing voor te vinden. De teelt van potplanten is de laatste jaren pijlsnel omhoog geschoten. De oorzaak daarvan is moeilijk juist te bepalen, mogelijk dat de enorm gesorteerde teelt van snijbloemen een verzadigingspunt heeft bereikt, mo gelijk is, de minder arbeid vergende teelt van potplanten gro ter aantrekking heeft, vooral voor de „nieuwe" kwekers. Zo tegen de 500 miljoen potplanten worden in ons land geteeld, in 1981 waren dat er nog 360 miljoen. En de groei ook in aan tal gaat nog steeds door. Het is aan de veilingen duwen en trekken om de prijzen en er wordt niet (meer) bij gejuicht. De kwekers raken in het nauw. De verkoop via het bemidde lingsbureau is al eerder een poging geweest om steun te ge ven aan de afzet van het produkt. Bij die verkoop wordt „op monster" verkocht, dat wil zeggen op nadere levertijd, waar bij het vooral over groter partijen gaat. Dan wordt er tevoren een prijs vastgesteld. Vanwege de VBN is een werkgroep samengesteld, die de pro blemen gaat bezien en zo mogelijk een advies zal geven welke richting het in de potplantenhandel uit moet. De verwijten worden gericht aan de kwekers die alsmaar meer potplanten gaan telen. Anderzijds zit de handel met beperkingen op het terrein van de afzet. Zo zijn ook de Westduitse kwekers volop in de potplanten teelt gedoken die de Nederlandse export dwars zit. Dezer da gen verscheen het bericht dat ook de Britse kwekers het on derzoek in de potplantenteelt uitbreiden. En ook daar breidt de potplantenteelt zich snel uit. Op de proeftuin in Lee Valley heeft men onlangs acht tomaten-af delingen omgebouwd in proefkassen voor de Britse planten- kwekerij. Ook in de perkplanten is onderzoek gaande. Diver se speciale potplanten zijn in onderzoek genomen, aldus een mededeling in „The Grower". De kwekers in Denemarken zijn tevreden omdat in de veilin gen gebruik wordt gemaakt van speciale roltafels die sneller verhandelen van potplanten mogelijk maakt en geleid heeft tot omzetverhoging. Maar men kan ook de Nederlandse kwe kers en veilingen niet verwijten dat men de zaken rustig langs zich heen laat gaan, ook hier zijn speciale roltafels en wat al niet meer ingevoerd om de afzet en bijzonder de ex port te verruimen. De nieuwste verpakkingen van potplanten mogen ook een aanwinst worden genoemd. Hetgeen allemaal noodzakelijk is, om de nog steeds zich uitbreidende potplan- tenstroom niet alleen te verwerken, maar vooral de prijs te stimuleren. Onder meer het kredietbeleid van de banken wordt van invloed geacht op de gang van zaken. De Bloemenveiling Westland is onlangs begonnen met invoe ren van twee verschillende verpakkingsdozen voor de export van potplanten. De groothandelaren, exporteurs en lijnrijders zijn de belangrijkste afnemers van deze dozen. Het is al geble ken dat de verpakking aantrekkelijk op de markt werkt. Vooral de dozen volgens het Deense model hebben belang stelling. Een nieuwe ster aan het bloembollenfirmament: de coöperatie Stiverbol. De naam staat voor Stimulering Vermeerdering Bloembollen en de leden van de coöpera- tie-in-oprichting hebben de moderne vermeerderings technieken hoog in het vaan del staan. Stiverbol is in feite een voortzetting, een „follow up" van de dit jaar in Lisse gehouden Vermeerderings dag, waarop een aantal ex perts o.m. de weefselteelt, de meristeemcultuur, e.d. be handelden. Men zag al gauw in dat niet volstaan kon wor den met het organiseren van een dergelijke dag alleen. Daar moest een verlengstuk aan gebreid worden wilde men ook in de praktijk gaan funktioneren. Er is nu ook een werkgroep geformeerd en die kreeg de i opdracht eerst maar eens de stukken te gaan samenstel len. Dat was een werk dat al lesbehalve met rode oortjes werd verricht, maar het moest wel gebeuren voor men een start kon maken. De coöperatie wil zich niet al leen bezighouden met alleen bollen en knollen. Ook pro ducenten van andere sierge wassen kunnen als lid wor den ingeschreven. Stiverbol mikt op een verbetering van de kwaliteit, een verbreding van het assortiment en een toepassing van de moderne vermeerderingstechnieken, w.o. de teelt in vitro. Verder wil men komen tot een bundeling van de op drachten die men te plaatsen heeft en wil men ook het on derzoek verder stimuleren. Op deze manier hoopt men het bollenvak, wat deze on derdelen betreft, op één lijn te krijgen. Binnen Stiverbol komen straks aparte secties voor de diverse bol- en knol gewassen. Het heeft geen zin om een hyacintenman te la ten meepraten over de weefselteelt van lelies. Aan oeverloos gepraat heeft men niet de minste behoefte. Het bundelen van de opdrachten heeft mede ten doel wat meer zeggenschap te krijgen bij o.m. de weefselteeltlabo- ratoria. Tot nu toe vormden die te veel een „closed shop". Men wil o.m. gaan eisen dat men van week tot week op de hoogte wordt gehouden van de vorderingen die ge maakt worden. Naar Engeland Van de zijde van Stiverbol werd meegedeeld dat tot nu toe te veel opdrachten naar het buitenland gaan. Zou zouden de Twyford Labora ties voor 80% draaien op op drachten vanuit Nederland. Bij Twyford schijnt de „know how" over weefsel teelt van bloembollen wel het grootst te zijn. Men zou er daar zelfs in geslaagd zijn tul pen in de buis aan de groei te krijgen en ze ook in een later stadium te vermeerderen. Weefselteelt van bloembollen. Voor de groeipuntjes in de buis op een voedingsbodem kunnen worden geplaatst, moet veel priegelwerk worden verricht. Intussen zijn 28 ondernemers tot de nieuwe coöperatie toe getreden. Men had er aan vankelijk meer op de lijst staan. Die lijken even te heb ben afgehaakt. Men wil ken nelijk eerst dat kat even uit de boom kijken. Blijkt dat men succesvol opereert, dan kan men altijd nog toetreden. Dat laatste is inderdaad mo gelijk, maar Stiverbol heeft laten weten dat degenen die later willen toetreden, niet zonder meer zullen kunnen profiteren van de dan opge dane kennis en ervaring. Dan zal men er wel extra voor moeten betalen. Het en treegeld bedraagt vandaag f 250.-. Voorlichting Hoe de nieuwe vermeerde- ringstechieken nu te integre ren in de bloembollenvoor lichting? Dat is een vrij moei lijk punt omdat bij de voor lichters, wat dit betreft, te weinig kennis zit en in die leemte zal voorzien moeten worden via het tuinbouwon- derwijs. Vandaag is het zo dat op het Laboratorium voor Bloem- bollenonderzoek te Lisse drs. Jan van Aartrijk met één as sistente de afdeling weefsel teelt moet zien te runnen. De heer Van Aartrijk is inge huurd voor onderzoek, maar nu wordt bij hem om de ha verklap aan de bel getrokken om voorlichting te géven., Dat gaat ten kosten van het onderzoek en dat is een on gewenste gang van zaken. Stiverbol acht het verder on juist dat zoveel opdrachten naar Engeland gaan. Want op die manier exporteert men niet alleen opdrachten maar ook... kennis. Nederland, het bloembollenland-bij-uitstek, zou ook bij de weefselteelt en de meristeemcultuur voorop moeten lopen. Vandaag is dat helaas niet het geval. Maar als het aan Stiverbol ligt, gaat men er wel hard aan werken om in de huidige si tuatie snel verandering te brengen! Appelspelletje naar kinder afdelingen ziekenhuizen Het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Ne derland gaat in verbam met de komende feestdage bij alle kinderafdelingei: van de Nederlandse zieken huizen en sanatoria appel spelletjes bezorgen. Veel kinderen zijn in die dagen niet thuis om met hun ou ders en familieleden feest te vieren. De komende week laat het Centraal Bu reau overal het Hollandse appel-menio-spel bezorgen, zodat de zieke kinderen met elkaar dit leuke, maar leerzame spelletje kunnen spelen. Het appel-memo- spel is gebaseerd op een be staand memoryspel, waarbij het de bedoeling is zoveel mogelijk paren appeldu o's te verzamelen. De kaartjes worden met de groene zijde met het meisje merk naar boven gelegd Iedere deelnemer mag twee kaarten draaien en moet daarbij trachten, afgaande op het geheugen, het bijpas sende duokaartje te vinden. Hij of zij die de meeste du's verzamelt, is winnaar. Het spel is bedoeld om de spe lers wegwijs te maken in het uitgebreide Nederland se appelassortiment. Kerstbomen worden op dit moment volop verkocht en tegen niet onredelijke, al thans weinig van andere ja ren afwijkende prijzen. De voorspellingen van de kwe kers, dat de bomen wel eens duur zouden kunnen zijn worden dus niet zo bewaar heid. Een luisje, waar dit jaar veel fijnsparren (kerstbomen) door zijn aangetast en waar door de naalden uitvallen heeft de sparrenteelt dit jaar echter wel dwarsgezeten. Dit kleingedierte bracht ook in de 14e eeuw een slag toe aan de sparrensoort, die gebruikt wordt om met kerstmis het huis sfeervol te maken. De natuurvriend Midas Dekkers doet negatief over de denne nakkers, die in de jaren der tig vooral in Drente zijn aan gelegd om werkgelegenheid te scheppen. Volgens hem deugt de grondsoort er niet voor, een mening echter die niet alle kwekers delen. Er komen trouwens ook veel bo men uit het buitenland en die bepalen natuurlijk mede de prijs. Er is de laatste jaren een toe nemende vraag naar kerstbo men met een kluit, zo meldt een woordvoerder van de bloemenveiling in Aalsmeer. De meeste komen uit eigen land: Brabant en de Achter hoek. Zo'n boom met een kluit bezit, als men geluk heeft, overlevingskansen in de tuin. Een plezierige ge dachte als men er veel geld voor heeft betaald. Kerstbomen met een kluit zijn gemakkelijker te plaat sen in een emmer of grote pot. Ze wiebelen niet zo als een boom in een standaard. Hun eventuele levensduur is afhankelijk van verschillen de factoren, zegt Aalsmeer. Hoe lang heeft hij in de ka mer gestaan? Verschilt de grondsoort waarin hij wordt gepoot veel van de grond, waaruit hij afkomstig is? Heeft hij erg warm gestaan? Krijgt hij soms wat water? Voordelen zijn dat de kluit boom lang tevoren kan wor den uitgezocht, hij „ruit" minder (afvallen van naal den), blijft er frisser uitzien en ruiken en je hebt geen stervend stuk natuur in je In Aalsmeer worden kerstbo men met kluit geveild in ver schillende soorten. Groot- enf, detailhandelaren komen bieden en in de dagen voor kerstmis zijn er speciale vei-1 lingen, waar de consument kan komen kijken hoe dit in - zijn werk gaat. Speciale kerstveilingen worden ei houden op dinsdag woensdag 14 en donderdag 15' december vanaf 11 uur 's morgens. Maar de hele och-[lS! tend kan het publiek blijv hangen en er een dagje Aals-i meer van maken. n Prijzenregen op tentoonstelling „Zang en Kleur" LISSE/HILLEGOM De ka- narie- en tropische vogelvere niging Zang en Kleur hield af gelopen weekeinde een fraaie expositie in het jeugdgebouw te Hillegom. In totaal 800 vo gels werden er tentoongesteld en gekeurd. Vele prijzen vie len er te verdienen. Een greep uit de is: Harzers stammen: 1. en 2. A. van Houwelingen; Waterslagers: N. C. Beentjes; jeugdkampioen: L. T. A. Beentjes; kampioen en bondsmedaille stellen: A J. de Wees; enkelen: A. de Gort: open kampioenschappen: jeugdkampioen: Richard Verbeek; stammen en kleur en postuurkana ries: kampioen- P Hoogkamer; 1. Vetstof enkelen: J. Schnidt. goudgeel ivoor R J. J. v.d. Poll: eigen kweek en bondsmedaille: M. Marijns (ook bij andere kleur): Gloster gladkoppen: B. B. Mense; stammen tropen de zil verbekjes G.C Wijsers: open klasse vuurvink 1. G.C. Wijers, eigen kweek en bondsmedaille: J. Weijers; grasparkiet eigen kweek en bonds- kruis; A. Gort; open klasse: J. Kle verlaan; Belgische Buitkanaries: K. Kievit. Er waren overigens heel wat zeer speciale vogels te zien en te bewonderen. In velerlei uit voeringen (sommigen totaal in de war en anderen met een pet op), terwijl de inzending van Co Rooijakkers (Fladder in Lisse) wel heel bijzonder was, namelijk een Diksnavel- mees, die gerekend kan wor den tot de nieuwe aanwinsten en dat is zonder twijfel een bij zondere gebeurtenis, die ook landelijk onder de aandacht gebracht zal worden. Plotseling zijn er in de Vere nigde Staten jongeren die eerst miljonair worden en pas daar na naar de universiteit gaan. Guardian-correspondent. Christopher Reed. belicht een nieuw verschijnsel van het compu tertijdperk. SAN FRANCISCO Een verschijnsel van het computer tijdperk dat tot dusver nauwe lijks is belicht, is het ontstaan (voorlopig nog alleen in de Verenigde Staten) van een nieuw soort jongeren dat een inkomen heeft van vijf cijfers of meer, zich verplaatst in flit sende sportauto's, gekleed gaat in hypermoderne kleren en een wonderbaarlijke talent heeft voor elektronica. Het zijn de zogenaamde micro-kids of high-tech-wonderkinderen, jongeren die de geheimen van de computer leuker vinden dan voetbal of uitgaan met meisjes. (De micro-kids zijn bijna allemaal jongens). Een van die micro-kids is Tim Knight. Hij is zeventien jaar en zit nog op de middelbare school, maar verwacht voor zijn eenentwintigste miljonair te zijn. „Voor de dag waarop ik 21 word", zegt hij zelf. Of Francis Juliano, die verwacht dat zijn zaken nog beter zullen gaan nu hij zestien is gewor den en mag autorijden. Er is niemand die het ver schijnsel van de micro-kids helemaal begrijpt of kan ver klaren hoe het komt dat zij zo dramatisch boven hun leef tijdsgenootjes uitsteken. Waar schijnlijk is het net zo iets als de muzikale wonderkinderen of de jeugdige schaaktalenten met een enorme wiskundek nobbel. Hoewel... sommigen van de micro-kids zijn op school helemaal niet goed in wiskunde. Vast staat wel dat hun talent gepaard gaat met grote toewijding. De meesten brengen dagelijks uren achter het scherm van hun huiscom puter door. Ook het feit dat de computerindustrie de laatste tijd een enorme vlucht heeft genomen, zal zijn steentje tot deze ontwikkeling hebben bij gedragen. SUSKE EN WISKE DE HIPPE HEKSEN Tim Knight die nog bij zijn ou ders woont in Moraga, Califor nië, verwacht dat zijn inko men dit jaar in de zes cijfers gaat lopen. Volgend jaar april hoopt hij aan de Universiteit van Stanford elektronica en bedrijfskunde te gaan stude ren. Maar hij zal computerpro gramma's blijven schrijven en hoopt dat hij zijn huidige Hon da Accord binnenkort kan in ruilen voor een vuurrode Por sche 944. Een poster van die droomauto hangt in zijn slaap kamer met daaronder de IBM- computer waarop hij zijn winstgevende programma's bedenkt. Aanschafkosten van die computer 5000 dollar, on geveer 15.000 gulden. Tim begon zijn carrière in het programmeren op 14-jarige leeftijd toen zijn vader hem een TRS-I cadeau deed. In een paar maanden had hij deze computer onder controle en schreef hij zijn eerste pro gramma, getiteld Sign Writer. Dit programma riep met regel matige tussenpozen dik ge drukte woorden op in het scherm, een uitvinding voor winkeliers die klanten willen wijzen op hun laatste aanbie dingen. Verpakt als lichtrecla me kreeg Tims uitvinding een plaatsje in catalogi voor win kelbedrijven en al snel begon nen de orders binnen te stro men. Hij begon recensies over door anderen geschreven program ma's te schrijven voor compu tertijdschriften en na een poosje ook boekjes waarin hij beginnelingen uitlegt hoe het moet. Deze activiteiten lever den hem weer ideeën op om nieuwe programma's te schrij ven. Vervolgens richtte hij zijn eigen bedrijfje op. Knight Software International, kort weg KSI. Hij was toen net zes tien geworden. Francis Juliano uit Saratoga, Californië, begon zijn compu terbedrijf in 1980 en richt zich vooral op cliënten die een thuiscomputer hebben. Francis schrijft voor hen programma's die speciaal zijn afgestemd op hun behoeften. Een van zijn klanten was en is de 63-jarige Robert Wilson, ooit president- commissaris van Memorex. Na zijn bedrijf aan het eind- van de jaren zeventig naar fi nancieel succes te hebben ge leid trok Wilson zich terug als president-commissaris bij Me morex om te genieten van een welverdiende oude dag. Een groot deel van zijn vrije tijd brengt hij nu door voor zijn ei gen thuiscomputer, waarop ik „alle dingen doe waartoe ik de afgelopen jaren anderen op dracht heb gegeven", zegt hij lachend, Net als de meeste ou dere mensen was hij echter helemaal niet thuis in de com puterwereld en Francis hielp hem als een van de klanten die hij tussen de 20 en 60 dol lar rekent, afhankelijk van hun wensen. „Maar het was pas echt moei lijk toen ik dertien, veertien, vijftien jaar was", aldus Fran cis die nu bijna zeventien is. „Ik kon een opdracht alleen maar aannemen als iemand me een lift wilde geven". Hij leidt zijn bedrijfje nog steeds vanuit zijn slaapkamer, maar door zaterdags te werken in een computerwinkel heeft hij genoeg gespaard om een auto te kopen. Hij had zelfs nog wat geld over voor wat nieuwe kleren, waaronder een leren jack. Advocaat Maar de opmerkelijkste onder de micro-kids is misschien nog wel Will Harvey die zich van zijn collegaatjes onderscheidt doordat hij geen carrière in de elektronica ambieert. De 16-ja- rige Will die een geniaal pro gramma voor het componeren van muziek heeft ontworpen, wil rechten gaan studeren. Als Will inderdaad kiest voor een carrière als advocaat, zou dat een groot verlies voor de com puterwereld zijn. Will kwam op het idee van zijn program ma toen hij op school stond te zingen in het schoolkoor. Bij thuiskomst ging hij onmiddel lijk achter zijn computer zitten en schreef hij de basis voor zijn Music Construction Set (MSC). Dit programma voor de.. Apple Il-computer is nu in' heel Amerika te koop voor 26.85 dollar. Hoewel MSC bij lange na niet het enige pro gramma voor muziekcomposi tie in Amerika is, is het wel het goedkoopste en makkelijk ste met de meeste mogelijkhe den. Jeremy Holland uit San Ra fael, Californië, is zeventien en zit nog op de middelbare school. Al anderhalf jaar runt hij een eigen software-bedrijf- je. Hij verkoopt elektronische videospelletjes aan een firma in Los Angelos en geeft in de weekeinden les in een cen trum waar leken vertrouwd kunnen raken met de compu ter. Daarnaast heeft hij ook nog tijd om in het schoolorkest fagot te spelen. Maar het leven als high-tech- wonderkind is niet alleen ro- zegeur en maneschijn, want de concurrentie in de elektronica- industrie is groot, ook op ju nior-niveau. In 1981 richtten Nikolai Weaver en Steve Grimm hun eigen bedrijfje op en schreven ze hun eerste pro gramma voor de Apple II- computer. Ze waren toen elf jaar. Nu zijn ze dertien, ouder, wijzer en pessimistischer. Nikolai en Steve konden niet voldoende copieën van hun programma verkopen om nieuw materiaal dat ze nodig hadden, aan te schaffen. In hun frustratie verwaarloosden ze hun bedrijf dat tenslotte ten onder ging aan bitterheid tus sen de twee partners die nu niet meer met elkaar spreken. Maar Nikolai, die bijna veer tien is, heeft inmiddels drie computertalen geleerd en voor zijn school een opslagsysteem voor muziek ontworpen. Net als Francis zoekt hij een part time-baantje in een computer winkel. Het geld dat hij dan verdient, wil hij gebruiken om nieuwe ideeën te lanceren. Het wonder van de micro-kids beperkt zich overigens niet tot Californië. Nu op de Ameri kaanse scholen in totaal zo'n 150.000 computers in gebruik zijn, verrijzen de wonderkin deren overal. De volgende ge neratie computers zal zijn ge perfectioneerd door de eerste generatie elektronische won derkinderen. CHRISTOPHER REED Copyright The Guardian WOUBRUGGE Het college van B en W van Woubrugge is het niet eens kunnen worden over de hoogte van de belas tingen volgend jaar. Een meer derheid in het college vindt dat de gemeentelijke belastin gen niet moeten worden ver hoogd. Een wethouder wil de verhogingen laten afhangen van de door de gemeenteraad gewenste investeringen. Dit stellen B en W in hun ant woord op de algemene be schouwingen van de fracties. De een jaar of vijf geleden door een Woubrugse persman geopperde suggestie „om de bundeling van plaatselijke ad vertentieblaadjes en clubbla den te onderzoeken, om op due wijze tot een Woubrugs weekblad te komen" is in de algemene beschouwingen door PvdA-raadslid Guus Hendriks weer eens in de belangstelling gebracht. B en W wijzen het niet af. De mogelijkheden zul len worden onderzocht. Even tuele aanschaf van apparatuur en het verzorgen van type werk speelt natuurlijk een rol. Het starten van een bedrijfje bij wijze van werklozenproject, dat een dergelijke uitgave zou kunnen verzorgen is een sug gestie, die, die zal worden on derzocht. Op het punt van de recreatie is er aardig wat in beweging in Woubrugge. B en W zijn van plan nog in 19G4 een start- en landingssteiger voor surfers realiseren in de Wijde-Aa leggen bij de zogenaami zwemplaten. Tevens is nu van plan om nog voor het aa breken van het zwemseizot een zwem-speelvlot in dieze de Wijde-Aa te leggen bij z.g. zwemplaat. De sporth waarvan al jaren sprake is Woubrugge komt ook we eens om de hoek kijken. Tw eerdere initiatieven op c punt bleken in het verledi niet haalbaar. Het Woubrug college wil de draad wel we eens oppakken. De situerii lijkt ook geen probleem. Al 2 het traningsveld van de v. Woubrugge dan wel möetj wijken. In het economische hoofdsti kan Woubrugge natuurli niet voorbijgaan aan het ech van Casper (gemeenschappel ke regeling, die geen kans zi de kabeltelevisie zo te beh ren. dat geen enorme verli zen optreden). Casper is derhandeling getreden Casema (samenwerkingsve band van P.T.T. en meer d< vijftig gemeentes op het gebii van de kabel tv. Rond 14 d cember wordt er meer beket over de onderhandelingen, reeds betaalt elke inwoner hij kabeltelevisie heeft of ni - in het gebied van Casper gulden in het tekort. Uitera. wordt een en ander afgew keld via de gemeentelijke nanciën. Postnatale gymnastiek gratis in Alkemade ALKEMADE Postnatale gymnastiek (gym na de beval ling) die niet in het basispak ket van het AWBZ is opgeno men, wordt vanaf volgend jaar door de Vereniging Interkruis Alkemade bekostigd. Dit houdt in dat de leden deze gymnastiekles gratis kunnen volgen. Net zoals dat al sinds september het geval was met prenatale of zwangerschaps- gymnastiek Dit werd bekend gemaakt tij dens de onlangs gehouden V .reer; idgen k„W

Leidse Courant | 1983 | | pagina 6