8 Leimuiden overweegt opnieuw toe te treden tot Stiveen VAN DER MAAT VELDRITKAMPIOEN REGIOIJOURINAA Record-regen bij KPJ-Zoeterwoude *4 i 2 3 4 Tl In ine als be 1 i 2 i 3 5 6 I -7 i Si Ol CeteLeSomant MAANDAG 12 DECEMBER 1983 PAGI N Stefan Freeke wint tafeltennisnacht ZOETERWOUDE De twee- de. tafeltennisnacht van Zoe- terwoude georganiseerd door de vereniging die het do mein heeft in de Klaverhal is gewonnen door Stefan Freeke die na ruim 12 uur ta feltennis in allerlei vorm tot de beste score kwam. Ria Straafhof werd knap tweede. Naast diverse ludieke onder delen werd ook. in poulevorm naar sterke, echt serieus ge speeld. Winnaars van de di verse poules werden: Wim den Eisen. Leen van der Hoeven. Ruud Kramer. Wim van de Wiel. Jolanda Rijsbergen en Cor van Cromvoirt. •.„Brand" in Katwijkse school KATWIJK Een 11 -jari ge Katwijkse jongen zorg de voor nogal wat paniek toen het er zaterdagmid dag op leek alsof een school aan de Frederik- dreef in brand stond. Het bleek uiteindelijk om de klassieke grap van de pvc- buis met brandende sterre tjes daarin te gaan. De knaap had de rookbom in een rooster onder de school gegooid waardoor het leek alsof er een fikse brand woedde. Vijf gewonden bij ongeluk in Katwijk KATWIJK In totaal moesten vijf mensen naar het AZL wor den overgebracht nadat twee personenwagens zaterdagavond in Katwijk tegen elkaar opbot sten. Een 48-jarige autobestuur der uit Aalsmeer reed om streeks tien uur vanaf de Indus trieweg de Julianalaan op. Daarbij verleende hij geen voorrang aan een 40-jarige Kat- wijker. De klap die volgde, zorgde voor een flinke ravage op de weg. De slachtoffers moesten met schouderletsel, hersenschuddingen en een met een gebroken been naar het zie kenhuis worden vervoerd. Multi Wave zendt niet meer NOORDWIJK De Noordwijkse radiozender Multi Wave is zaterdag uit de lucht gehaald door de Radio Controle Dienst van de PTT. Gelijktijdig werd ook in Voorhout de mee werkende zendapparatuur in beslag genomen. Vol gens de PTT werd inge grepen, overigens al voor de derde of vierde keer in het bestaan van Multi Wave. omdat er veel sto ringsklachten binnen kwamèn. Vechtpartij in Kasteel ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Alphen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een einde gemaakt aan een vechtpartij in jeugdcentrum Het Kasteel aan de Troubadourweg in Alphen. Een groep Alphenaren en een groep Waddinxveners was daar slaags ge raakt tijdens het optreden van de groep Vandenberg. Door het snelle optreden van zes gemeentepolitie mannen. gesteund door twee colle ga's van de Nieuwkoopse rijkspolitie was het gevecht spoedig beëindigd. De heethoofden werden naar buiten gestuurd. Eén meisje raakte gewond en moest worden worden behandeld bij ziekenhuis Rijnoord. LEIMUIDEN Het col lege van B en W geeft de raad van Leimuiden in overweging opnieuw toe te treden tot Stiveen wan neer het tuinbouwgebied aan de Geerweg door de minister zal worden aan gewezen als reconstructie gebied voor de glastuin bouw. Dit staat althans in het pré-advies dat de ge meenteraad van Leimui den donderdag 22 decem ber zal behandelen. De tuinders aan de Geerweg hebben via de LTB schrif telijk laten weten dat zij de raad erkentelijk zou den zijn voor een positieve beslissingen ten aanzien van deelname aan Sti veen. Het al dan niet hernieuwd toe treden tot Stiveen heeft een geschiedenis van een paar jaar achter zich. In januari 1981 be sloot de gemeenteraad van Leimuiden unaniem de deel name aan Stiveen te beëindi gen. Stiveen (Stichting tot ver betering van de de agrarische structruur in de veen- en rijn streek) stelt zich tot doel een organisatie van bedrijfsleven en plaatselijke overheden te zijn, die de tuinbouwbelangen behartigt. Vanaf de oprichting in 1977 was de gemeente Lei muiden vertegenwoordigd met twee stemmen in het alge meen bestuur, Tot en met 1980 zou dit een bedrag vergen van 2000 gulden per jaar. De opzet was dat Stiveen daarna self supporting zou zijn. Dat liep echter anders. In 1980 werd gevraagd de jaarlijkse bijdrage te continueren voor een periode van nog eens drie jaar De gemeenteraad van Leimuiden besloot de deelna me te beëindigen: ..Gezien het beperkt belang dat de stichting voor onze gemeente heeft". Burgemeester Van der Kroft deelde desgevraagd mee dat er sedert de oprichting van Sti veen tot 1981 geen aanwijsbare situaties zijn geweest waarin de stichting belangen kon be hartigen voor tuinders uit Lei muiden. Een ander argument was destijds de keuze voor be zuinigingen op de gemeentebe groting. Op 20 oktober van dit jaar heeft een aantal tuinders van de Geerweg en gesprek gehad met B en W over die, inmid dels omstreden, beslissing van de raad. Uit dit gesprek bleek dat de tuinders zouden willen profiteren van subsidiemoge lijkheden van het rijk als dit gebied in aanmerking zou ko men voor reconstructie. Bo vendien kan Stiveen. als de minister een positief besluit ten aanzien van reconstructie neemt, de kwekers adviseren bij herinrichting, verplaatsing of sanering van hun bedrijf. Ten aanzien van de voor- of nadelen van deelname aan Sti veen konden de tuinders geen oordeel uitspreken. Op ver zoek van B en W, aldus burge meester Van der Króft, zou contact worden opgenomen met de LTB voor advies over deze kwestie. LTB-advies Op 23 november heeft de LTB een brief aan de Leimuidense gemeenteraad geschreven. Daarin wordt gesteld dat: „het besluit tot uittreden uit Sti veen werd betreurd door de landbouworganisaties". Met name de budgettaire reden (bezuinigen op de gemeentebe groting) wordt door de LTB onjuist genoemd. „Het ging om een bedrag van 2000 gulden per jaar, maar wij mogen toch niet aannemen dat dit een ge wichtige reden kan zijn ge weest als daarbij in aanmer king wordt genomen dat de tuinders belangen hebben en als belastingbetalende inwo ners ook op de daadwerkelijke steun van hun gemeentebe stuur mogen rekenen". Burgemeester Van der Kroft zegt hierop dat het niet het ge- rihge aantal tuinders is ge weest, waarop de raad destijds het besluit tot uittreding heeft genomen, maar het ontbreken van situaties waarin belangen van burgers uit Leinuiden be hartigd moesten worden door Stiveen. Een ander argument was destijds dat Stiveen in hel algemeen voorstander is van uitbreiding van de glastuin bouw, een streven dat door de raad van Leimuiden tot nu toe unaniem is afgewezen. Mei name glastuinbouw in de Vrie- zekoopsepolder acht de ge meenteraad ongewenst. Van der Kroft daarover: „Geen groot glasareel. Daarvoor zijn onze grenzen dicht. Wel belan genbehartiging van onze bur gers, daar staan we voor". Kaart sorteren, een ludieke recordpoging in de Westen der. ZOETERWOUDE Het afgelopen weekeinde is clubgebouw „de Westender" van de KPJ-Zoeterwoude het toneel geweest van allerlei recordpogingen. Behalve het vestigen van diverse nieuwe records werden vele records die eerder dit jaar werden gevestigd, verbeterd. Er waren traditiegetrouw ludieke en se rieuze onderdelen; allen vergden evenwel het uiterste van de deelnemers. Na de 72 uur durende marathon in de „Westender" konden vele nieuwe successen in het „KPJ recordboek" worden bijgeschre ven. Wat te denken van de presentatie van Peter Loos die met 20 sjoelstenen in drie beurten tot het maximaal aantal te behalen punten van 100 kwam. In het vervolg zullen analoog van de officiële regels 30 sjoelstenen worden gebruikt. Kon eerder dit jaar Berto Spierenburg met een uiterste concentratie 148 gul dens stapelen, ditmaal bracht hij het na vele pogingen tot 165. Leek het record „op één been staan" met 3 uur 45 minuten op naam van Peter Turk al erg scherp, de jeugdige Petra den Eisen hield het 4 uur en 25 minuten vol. De man die het langste in touw was, was Fer Giezen. Met zijn disco „Studio 17" slinger de hij 30 uur onafgebroken de hits de zaal in en verbeterde daarmede het oude record van Ad Blijleven met bijna 4 uur. Muzikant-bij-uitstek Ton van Rijn bracht het record „de langste toon blazen' op 1 minuut en 12 seconden terwijl het oude record 57.3 was en op naam stond van Peter Berg. Een andere bezig heid was het „barkrukzitten". Henri van Egten hield het maar liefst 27 uur en 48 minuten vol. Er werden vijf geheel nieuwe records gevestigd. Zo bleef het drietal Ad Blijleven. Jack van Leeuwen, Alfred Loos met een wisselende vierde maat 20 uur en 30 minuten klaverjassen en speelde ruim 30 potjes. Het kaartspel „boom-aken" werden door Henri van Egten en Hans den Eisen 4 uur en een kwartier vol gehouden. Jolanda van Leeuwen kon in 37.48 seconden een bed opmaken, terwijl Kobus Turk precies een kwartier in „stoelzit- houding" (maar zonder stoel!) met zijn rug tegen een muur zat. Ellie Mourits en Marian van Rijn tenslotte stelden het record „disco dansen" op 1 uur en 41 minuten. Koopwoningen op terrein school LEIDERDORP Op het ter rein van de voormalige kleu terschool Op 't Meijeweitje aan de Vronkenlaan in Leiderdorp komen waarschijnlijk negen ééngezinswoningen. Het zou dan gaan om goedkope wonin gen in de vrije sector. Daar voor moet dan wel eerst het bestemmingsplan worden ver anderd. De gemeente en de .bewoners van de Vogelwijk, en het gaat dan met name om Sternstraat, Albatrosstraat en Meeuwenlaan, hebben enige tijd gepraat over de bestem ming van het terrein. Momen teel is dat nog „bijzondere doeleinden", hetgeen de moge lijkheid biedt om er bijvoor beeld een jeugdhuis of een ho recagelegenheid neer te zetten. Hoewel daar wel belangstel ling voor was zag de gemeente er van af omdat de kans op overlast voor de buurt te groot was. Suggesties in de richting van een parkje, een plantsoen of waarde van de school, de sloopkosten en de aanleg van bijvoorbeeld een plantsoen vergen een bedrag van 300.000 gulden. Degelijke verliezen zijn niet aanvaardbaar. Daar naast bestaat er ook niet echt behoefte aan groen of parkeer plaatsen op deze plaats. De behoefte aan woningbouw, met name aan betaalbare één gezinswoningen is wel groot in Leiderdorp. De verkoop van de grond compenseert boven dien de boekwaarde en de sloopkosten van de school. Ste debouwkundig gezien passen deze woningen ook het best in het beeld van de wijk. Daarom wordt nu een verandering in het bestemmingsplan voorbe reid. Deze bestemming is nu niet direct wat de bewoners voor ogen stond, maar de ge meente stelt dat er met de om wonenden toch geen volledige overeenstemming viel te be reiken, terwijl zij het onder ling ook al niet eens waren. Aannemingsbedrijf Nagtegaal zal nu een bouwplan voorbe reiden. In de opzet van het bouwplan zullen wel de op merkingen over de groenvoor zieningen en de parkeerplaat sen worden meegenomen. „DIRK-DIRK" GEDOOPT In de haven van IJmuiden is zaterdag de KW 174 overgedragen aan de Katwijkse rederij Parlevliet Van der Plas. Het schip, dat naar de oprichters van de rederij ..Dirk Dirk" is gedoopt, is met zijn vijfennegentig meter verreweg de grootste hektrawler van Nederland. De KW 174 is gebouwd in Harlingen op scheepswerl „Welgelegen" waar vorig jaar ook de hektrawlers „Peer Sluis" en „Johanna Hendrika" van rederij „Kennemerland" van stapel liepen. De KW 174 is zeventien meter langer dan deze tot voor kort grootste trawlers van Nederland, De „Dirk-Dirk" kan door zijn enorme laadvermogen niet alleen als vissersvaartuig maar ook als coaster worden gebruikt. De trawler kan in zijn ruimen maar liefst 120.000 pakken vis (van elk tweeëntwintig kilo) bevatten. De invriescapaciteit is 160 ton per dag en om dit te bereiken wordt gebruik gemaakt van 26 vertica le plaatvriezers. De KW 174, die zaterdagmiddag direct zee koos, zal voornamelijk gaan vissen op horsmakereel, makreel en haring in de wateren rond Ierland en Engeland. Op h*t schip, dat wordt voortgestuwd door een motor van 4400 pk. zal gewerkt worden door dertig man personeel. Schipper is de Katwijkse Cor de Vreugd. Directeur Dirk van der Plas zei afgelopen zaterdag tijdens de overdracht dat zijn rederij erg veel verwacht van dit nieuwe schip. „De visserij zal zich in de toekomst steeds meer toeleggen op de verre visgronden. De actieradius van de schepen moet dan worden vergroot en met deze trawler hebben we een sterke troef in handen. Namens de Katwijkse gemeentebestuur, dat met de wethouders J. Bergman, W. van der Plas en N. Parlevliet sterk vertegenwoordigd was, wenste de heer Parlevliet de rederij veel succes. Porsche ontwiek) ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense eigenaar van een kostbare Porsche deed gister morgen toen hij wilde wegrij den van zijn woning aan de Rigolettohof een onplezierige ontdekking. De vier wielen van zijn auto waren vervan gen door stenen. De waarde van zijn velgen en banden loopt in de duizenden guldens. Inbraak in tankstation ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een onbemand zelftanksta- tion van Total aan de Trouba dourweg in Alphen is zater dagavond ingebroken. Dieven gooiden de ruit van de deur van het bijbehorende gebouw tje in en namen een geldcas- sette met 500 gulden mee. ZOETERWOUDE Hennie van der Maat is de nieuwe Zoeterwoudse kampioen vel drijden. Met ruim verschil bleef hij zijn grootste concur rent Kees Kerkvliet de baas. Peter Berg werd, ondanks een lekke band, eervol derde. Voor de eerste maal werd op het parkoers langs het Molen pad tevens een f ietscross wed strijd gehouden voor de jeugd van de lagere school. In twee categorieën werd gestreden om de prijzen. Tim Giefcn en Het was een biizonder zwaar parkoers langs het Molenpad. De regenbuien van de laatste dagen maakte het er voor de deelnemers niet gemakkelijker op. De jeugd van de klassen 1.2 en 3 moest twee ronden af leggen van circa 300 meter. De jeugd van de drie hoogste klas sen moest vier ronden afleg gen. Er kwam slechts^ éen meisje aan de start. Marianne van der Voet. De jongste deel nemer was Wouter Berk. De veldrit voor senioren over 30 minuten plus één ronde werd een strijd tussen Van der Maat en Kerkvliet. Tot halver wege de koers bleven de twee favorieten in elkaar nabijheid. Toen demareerde Hennie van der Maat en daarop had Kees Kerkvliet geen antwoord. „Hij is simpelweg te sterk voor mij" verklaarde Kerkvliet later. Met ruim anderhalve minuut voorsprong pakte Van der Maat de zege. Een lekke band, al na enkele minuten opgelo pen. kon Peter Berg er niet van weerhouden toch het brons te bemachtigen. Uitslagen jeugd 1. 2. 3: 1. Tim Gie- len. 2. Michel van der Hoeven, 3. Stef van Polanen. 4. Andres van der Hoe ven, 5. Sander Roeleven, jeugd klas 4, 5. 6: 1, Freek Feitsma, 2. Tom Jan maat, 3. Theo Hanegraaf, 4. Robert van Bohemen, 5. Erwin Mijland; se nioren: 1. Hennie van der Maat, 2. Kees Kerkvliet, Theo van Leeuw 3. Peter Berg, n, 5 Nico va"^ d Pianorecital De pianist René Rakier treedt morgenavond op iA Witte Kaketoe aan de Damlaan 36. Op het prograiè staan de Mondscheinsonate van Beethoven, werk I Chopin en Ra vel en de Zweedse componist Franz f wald (1796-1868). Kaarten kosten f10, voor KL-14 f8,50 en zijn telefonisch te reserveren onder nr. 27 Het concert begint om acht uur. Purper Theatergroep Purper geeft morgen een voorstelling in phen. Comedy close harmony", is de titel van de v stelling die om kwart over acht begint. Zoals de titi aangeeft gaat het bij de groep voornamelijk om zang F groep was meerdere malen op televisie te zien. En 15,00. CJP- en Pas 65+-houders f10,00. V Postzegels I Postzegelvereniging Sassenheim houdt morgenavf haar maandelijkse ruil/veilingavond in „Ontmoeti aan de Narcissenlaan. Er worden 100 kavels gevt De beurs gaat om zeven uur voor de jeugd en om uur voor volwassenen open. Nadere inlichtingen M.C.J. Gozeling, tel. 02520-29175 en F.G. van Kesti tel. 02522-13502. Theorie en Praktijk ikj, De vereniging Theorie en Praktijk houdt morgen de jL vergadering in De Nachtegaal te Lisse. Na de verslageIj' bestuurverkiezingen komt de heer Dr. Ir. U. van Nleeti van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek te r' aan het woord, die zal spreken over het onderwerp ,.E leen, vriend of vijand". De bijeenkomst begint om ach tl en niet-leden betalen f2.50 toegang. Kerstgerech ten ir€ Icht De Zuivelkeuken in Leidsenhage in Leidschentb]^ geeft demonstraties, suggesties en tips voor een fee lijk kerstmenu. Deelnemers kunnen morgen ten van half elf tot half een en donderdag 15 en vrijdag december van acht tot tien uur. De toegangsprijs drie gulden. Kerstviering ia» De Vrouwenbeweging Voorhout viert woendag kerstff Tijdens deze viering zal een toneelspel „De vriendin 1* mijn man" worden opgevoerd door een zevental acdjH- van de Vrouwenbeweging. Ook is er een loterij. De vl stelling begint om acht uur. Plaats: de benedenzaal Huize Agnes aan de Herenstraat. Rh f» F üde CDA-vrouwen De Leischendamse afdeling van het CDA - Vro u we^ t i raad houdt woensdag, vanaf kwart over acht, een n g eenkomst in de zaal van de Kruisheuvelkerk aan^gSc Burgemeester Roeringlaan. Men wil dan van gedacue( wisselen over het ontwerp Geloof in de politii Sprekers moeten zich melden bij: mevrouw A. D stra, Van Ruysdaellaan 84, tel. 274326. jarj izir CDA -leden vergadering De afdeling Noordwijk van het CDA houdt woensdag *p De Vinkenhof aan de Achterzeeweg een leden vergader jj die gewijd zal zijn aan de actuele gemeentepolitiek. I houder Warmerdam zal een uiteenzetting geven ovei gemeentebegroting voor het jaar 1984, terwijl het raa* R. Dessing een referaat houdt over de activiteiten va. gemeente op het gebied van de welzijnszaken. De vergt ring begint om acht uur Vrouwenfilm Het Vrouwen tref centrum Leidschendam verte woensdag in het Dienstgebouw aan de Regthuyssti een film van Margaretha an Trotta over twee gel verschillende vrouwen. De voorstelling begint om negen. De toegangsprijs is twee gulden. CDA - vergadering Het CDA-Woubrugge vergadert vanavond in de Christ fa Nationale School aan de Cornelis Kempenaarlaan. Drs f| Gerritse, lid van de Tweede Kamer, houdt een inleii over het sociaal-economische beleid. Leden en belang: lenden zijn van harte welkom. De vergadering begint acht uur. Nieuw clubhuis Sassenheimse rugby-spelers SASSENHEIM Zaterdag middag werd onder grote be langstelling het nieuwe club huis van rugbyvereniging „The Bassets" feestelijk in gebruik genomen. Onder feestelijk trompetgeschal van „Adest Musica" werd door Peter Wil brink, het jongste lid (9 jr.), een bal in een „scrum" gegooid. Na hem te hebben terug ont vangen, gaf Peter de bal, waaraan een sleutel zat, aan burgemeester Kret, die hierna het clubgebouw opende. Burgemeester Kret zei in een openingsspeech bijzonder ver heugd te zijn over de opening van het nieuwe clubhuis. „The hebben de muziek tent van de ondergang gered, door er zelf een pracht van een clubgebouw van te maken, zonder enige subsidie. Na de felicitaties kreeg de burge meester van voorzitter Peter v. Kesteren een schilderijtje van de vroegere muziektent. Hier na zei Wim de Jong van het bestuur heel blij te zijn met dit eigen honk, waarvoor heel veel is gedaan, niet alleen door de leden, maar ook door familiele den en vrienden. Ook werd hard geknokt om aan geld te komen. Burgemeester Kret neemt de door Peter Wilbrink gen bal, in ontvangst. S

Leidse Courant | 1983 | | pagina 4