Donar en LUSV zetten opmars voort suprematie in zevende Duindig- cross Monster nederlaag heren Saturnus Promotie jeugdteams AZC en LC'86 1 TT3 MAANDAG 2 DECEMBER 19 ft Stigter in recordtijd door Kralingse Hout LEIDEN De Alphense lange af standsatleet Aart Stigter heeft de vijftien kilometer wedstrijd rond de Kralingse Plas in Rotterdam ge wonnen en gelijktijdig het par- cöursrecord verbeterd. Zaterdag werd in Rotterdam door vele atleten een verbetering van de persoonlijk beste tijden genoteerd. Voor Aart Stigter betekende dat te vens een nieuw parkours- en een nieuw clubrecord. Met zijn tijd van 46.40 minuten over de 11 kilometer was hij sneller dan Theo van de Veer vorig jaar die toen 46.58 mi nuten nodig had. De AAV-er bracht daarmee ook het clubrecord, dat met 47.13 minuten al op zijn naam stond, ruim omlaag. Bij de veteranen kwam Bataaf Koos Ver hoeven weliswaar onder de 50 mi nuten. maar hij zal weinig tevreden zijn over zijn tijd van 49.24 minu ten. Voor Verhoeven telt echter nog steeds dat er meer bestaat dan alleen hardlopen en dat is voor hem de rden om zijn drukke baan (die hem het gericht trainen vaak onmogelijk maakt) niet op te ge ven Willem Ravensbergen. de ve teraan II van Bataven-Leiden, kan zijn werk en training wel combine ren en komt iedere wedstrijd steeds dicht bij de bijna magische 50 mi nuten grens. Dit keer kwam hij met 51.30 minuten tot op negen se conden van zijn beste tijd. Westhoff winnaar Go - Gong - toernooi LEIDEN Gerald Westhoff uit Amsterdam is winnaar gewor den van het dertiende Go-Gong-toernooi Dit oudste go-evene ment van Nederland werd vrijdag en zaterdag in het Internatio nal House aan het Leidse Rapenburg gehouden. Koos Groeneveld van de organiserende Leidse Go-club legde in de categorie danspelers beslag op de tweede plaats. Hij bleef Niek van Diepen met een neuslengte (2 S.B. punten) voor. Win naar van vorig jaar Robert Rehm kwam er ditmaal niet aan te pas. De Amsterdamse vijfde dan ging roemloos ten onder tegen zijn clubgenoot Erik Puyt (4e dan) en bleef daardoor op een zes de plaats steken. Een andere topspeler die dit weekeinde „niet thuis gaf" was Ger Hungerink De Leidenaar eindigde evenals vorig jaar in de middenmoot. Een goede prestatie leverde wel Willem Knoop (2e dan), die in het sterk bezette toernooi de ze vende plaats voor zich opeiste. In de categorie voor spelers van af 2e kyu ging de titel naar Wium de Schryver. Slechts tegen toernooiwinnaar Westhoff hij meer dan de helft van go-bord af moeten staan. Dick Riedema werd hier tweede. Dubbele winst voor Roomburg en Hisalis LEIDEN - De eerste zaalhockeywed strijden van de heren van Roomburg en Hisalis verliepen zeer succesvol, beide zegevierden tweemaal. De Roomburgers versloegen Rijswijk en Cartouche en de Lissenaren kende geen genade met Westland en Gouda. Roomburg startte tegen Rijswijk met veel te individualistisch spel, waar door zij hun tegenstander die veel ruimer speelde niet van zich af kon den schudden. De ploeg uit Rijswijk bond. door twee ver vooruit gescho ven aanvallers, de twee laatste man nen van het Leidse team bijna aan de achterlijn, waardoor deze ver van het middenveldspel gehouden werden. De strijd ging dan ook gelijk op en de rust werd met een 2-2 stand bereikt. Na de pauze begreep Roomburg dat de middenman meer in het spel be trokken moest worden. Dit had een positief gevolg, de Roomburgse druk werd groot en Rijswijk bezweek. Via treffers van Nol van de Drift. Kees Wendt en Lucas van Schaik liep Roomburg uit naar een ruime 7-2 overwinning. Ook tegen Cartouche kende Roomburg een slechte eerste helft. Hoewel Theo Logger na 5 se conden al voor 1-0 zorgde, brak de pauze aan met een 2-1 achterstand. De Leidse druk bleek niet produktief in tegenstelling tot de snelle Voor- burgse uitvallen. Na de rust trad Roomburg iets behoedzamer op om de tegenstander wat uit de tent te lokken Deze opzet slaagde Eerst be nutte Kees Wendt een door hem geforceerde strafbal, waarna Th) Logger de voorsprong aantekent Nol van de Drift stelde uit een strj corner uiteindelijk een 4-2 winst vj Hisalis kende geen enkel problei met Westland. Soepel combinerei liepen de Lissenaren naar overwinning De tweede partij te^ Gouda verliep iets stroever, ma kende eveneens een ruim voldoen 01 resultaat, een 5-1 zege. Topscorers de ploeg uit Lisse waren Hendrik J Kaptein en Paul van Kerkum met der 5 doelpunten, terwijl keeper V tor Schwarz met goed doelwe slechts twee treffers tegen kreeg. ?rei de LEIDEN Tijdens de vierde en laatste rbnde van de Jeugd- z'wemeompetitie is de ploeg van LZ'86 erin geslaagd pro motie naar de landelijke hoog ste competitie te bewerkstelli gen: De derde plaats in deze vierde ronde betekende een t\Veede eindklassering achter het Alphense AZC Zowel Al phen als LZ stijgen hiermee naar het nivo waarop de ploeg van de Zijl/LGB dit jaar al meedraaide. De Zijl/LGB ein digde op een zesde plaats, één plaats beter dan de zevende van- vorig jaar. De jongste zwemmers zwemsters (geb. 1974/1975) kwamen alleen uit op de 50 m vlinderslag. In de poule van LZ legde Nancy Kijk in de Vegte met een goede tijd (36.9) beslag op de eerste plaats. Na haar eindigde haar clubge- npotjes Sjimmy van Deelen en Karin Stastra in 42.1 en 43.0 als tweede en derde. Tijdens de wedstrijden waar de Zijl/LGB aan deelnam won Amarentia Verkade het over eenkomstige nummer in 41.0. Vlak voor Maaike Parrel die in 44 8 aantikte Bij de jongens werd het trio Jacco de Haas, Dennis Schouten en Mare Schouten voor LZ eerste, tweede en derde (48.8. 49.6 en 5.1). Bij de Zijl'LGB viel al leen Mike van Beukering in de prijzen. Zijn 47.5 was goed voor een bronzen plak. Mireil le Correljé (Zijl'LGB) leverde op de 200 m schoolslag voor meisjes geboren in 1970 een uitstekende prestatie. Met 2.52,9 bleef zij slechts één se- konde boven het kringrecord kféken. Zij won de afstand ruim voor nummer twee. Jo- latida Laterveer (Zijl/LGB) die in 3.09.9 aantikte. De LZ- ZWemsters Geralda Boekweit en Marike van Leeuwen haal den voor hun vereniging de punten binnen door als tweede en derde te finishen in respek- tievelijk 3.04 4 en 3.04.6. Bij de jongens zorgde Marco Mulder (LZ) voor een aangename ver rassing. In 2 50.1 won hij niet alleen de afstand maar tevens plaatste hij zich voor de Natio nale Adspiranten Winterkam pioenschappen De 100 m rug slag voor jongens geboren in 1973 werd een overwinning voor Laurens van Kampen (Zijl LGB). Met een tijd van •1.23.8 onderstreepte hij zijn goede vorm van de laatste tijd. hij bleef twee seconden onder zijn persoonlijke record. Rob bie Dubbelman (Zijl/LGB) werd verdienstelijk tweede in 1/27.9. De 100 m vrij voor jon gens en meisjes geboren in 1972 leverde de ploeg van LZ'86 weer een behoorlijk 'éantal wedstrijdpunten op. .Pauline Stastra wrd in 1.11.3 tweede bij de meisjes terwijl Bas Willemse en Martin Bar- tels bij de jongens het zilver en het brons voor hun rekening namen. Hun tijden waren 1.12.9 en 1.14.9 Andere LZ-ers die goed presteerden waren -Mirjam Hogenijk en Saskia ter Horst. Hogend ijk zette op de 200 m rugslag voor meisjes geb. 1969 een goede 2.39.0 neer «n werd hiermee derde. Saskia ter Horst greep op de 100 m vlinderslag voor meisjes gebo- ,rep in 1971 het zilver in 1.20.0. Zijl'LGB-er Niels Ouwerkerk won in een nieuwe persoonlij ke recordtijd de 200 m vrij bij .de jongens geb. in 1972. In ,2.28.7 bleef hij gemakkelijk voor zijn clubmaatjes Robert Janssen (2.31.1) en Erwin Sie- Va.(2.32.1). De 200 m vrij voor njéisjes uit dezelfde leeftijdsca tegorie werd gewonnen door Ingrid van Veen (Zijl/LGB) in 2.33.0. Voor wat betreft de Jeugdeompetitie komen de laatste vermeldenswaardige prestaties van de Zijl 'LGB-er Bob van der Staak. Op de twee 'zware nummers die hij af moest leggen zwom hij zich in beide gevallen bij de eerste drie. Op de 400 m wisselslag wérd hij in 5.31.4 derde Op de "200 m vlinderslag verbeterde hij deze klassering zelfs nog iets en tikte hij na 2.50.2 als tweede aan. Tussen de num mers van de Jeugdeompetitie deor werden bij de Zijl/LGB nog wat nummers voor de wat ouderen verzwommen. Opval lend hierbij was het sterke zwemmen van René Correljé. ,£>p de 100 m schoolslag zette hij een tijd van 1.11.8 neer. Hij hiermee net geen per soonlijk record. Dit lukte wel .„op de 100 m vlinderslag. Zijn tijd van 1.02.5 betekende dat hij zich bij de landelijk gezien snelste drie van zijn jaargang schaadde LEIDEN De Leidse verenigingen LUSV en Donar hebben hun op merkelijke opmars van de laatste weken voortgezet. LUSV rukte op naar de vijfde positie op de rang lijst via winst op Lekker- kerk. Donar haalde een 2- 3 zege weg bij Punch. In de derde herendivisie slo ten DAC en Gemini hun wedstrijden winnend af. In de promotieklasse kwam Leython er tegen NOVO niet aan te pas. LUSV begon aan het treffen met Lekkerkerk zonder ge blesseerde spelverdeler Wil lem Spierdijk. Zijn afwezig heid bleek overigens bepaald niet onoverkomelijk; voor het eerst in twee jaar won de ploeg van John Groen een wedstrijd met 3-0. Frans Klumper. die de laatste weken als aanvaller had geacteerd, kwam op de spelverdelersposi- tie terecht. Leon Heyting. spe lend in het tweede team. be gon als hoofdblokkeerder. Bei de spelers deden het voortref felijk. Klumper was ook aan vallend op dreef en Heyting zorgde blokkerend voor vele punten: 15-10, 15-11. 16-14. De dames van Gemini maak ten tegen Broleco een 2-0 ach terstand ongedaan. Vooral An neke Cras was bijzonder goed op dreef. Bij die gelijke stand moest, de strijd gestaakt wor den. omdat de zaal niet meer voor volleybal beschikbaar was: 15-10. 15-7. 14-16. 12-15. Gemini (heren) speelde tegen Tonegido een traditioneel aan trekkelijke wedstrijd De Voorschotenaren hoefden al leen de tweede set af te staan, toen er teveel fout werd geser veerd Vooral de derde en vierde set speelde Gemini sterk volleybal. Menno Kiel- man en Kees de Ridder waren de uitblinkers: 15-6. 5-15. 15-9. 15-9. Gemini-speler Menno Kielman bestookt het slecht in elkaar zittende Tonegido-blok. De Voorschotenaren wonnen met 3-2. DAC had meer moeite met de eigen concentratie dan met het spel van tegenstander SVC 2. Vooral bij het opvangen van de service was de Haagse ploeg nergens. DAC kon dan ook gemakkelijk tweemaal een achterstand wegwerken. 15-5. 16-14. 15-13 Leython (dames) moest het te gen Gemini 2 zonder Maria de Groot stellen. Daardoor moest er zelfs een beroep gedaan worden op een invalster uit het vierde team. Na een 0-2 achterstand kon de thuisploeg toch nog op gelijke hoogte ko men. De vijfde set kwam Ley thon niet meer in hel stuk voor: 3-15. 7-15. 15-11. 15-7. 5- 15. NOVO ging van start tegen het hoog geklasseerde Ruiter. Na de gewonnen eerste set had de Noordwijkse verdediging echter geen verweer meer te gen de harde Rijswijkse aan val: 15-10, 3-15. 10-15. 8-15. Promotieklasse NOVO heeft zich in de streek- derby tegen Leython zonder veel moeite aan kop gehand haafd. De Noordwijkers. met Lieuwe van der Meulen in de hoofdrol, stuitten alleen de eerste set op felle tegenstand 13-15.6-15.11-15. Donar speelde een meer dan twee uur durende partij tegen Punch. Alleen de tweede set ontliepen de ploegen elkaar meer dan twee punten. Omdat Donar in de vijfde set de zenu wen het best in bedwang had, gingen er twee punten mee naar Leiden: 16-18. 15-7, 13-15, 16-14, 16-18. WVC boekte de eerste zege in het nu negen wedstrijden oude promotieklassebestaan. VVV was het slachtoffer van de Warmondse ploeg, dat in Rob van Dalen een belangrijke aanvaller, had: 7-15. 13-15. 16- 14, 17-15. 15-10 Gemini 2 is na een sterke competitiestart in degradatie gevaar gekomen na de neder laag tegen Zovoc Ondanks winst van de tweede set waren de Voorschotenaren, die in Louke van der Steen hun bes te man hadden, geen moment kansrijk: 4-15. 15-10. 8-15, 9-15. LUSV (dames) gaf wederom een 2-0 voorsprong uit han den. Ridderveld kwam terug tot 2-2, maar moest toch de vijfde set inleveren. DAC kwam met als uitblinkers Eli- ne van der Linde en Trees var der Pijl uit Delft terug met een tegenvallende 2-3 overwin ning op Skania: 15-10. 9-15, 15- 6. 15-17. 11-15. STAND: Tweede divisie D heren: Krimpen 9- 23; Madjoe 9-23: Kalinko 9-23. WW 9-16; LUSV 9-13. Thor 9-13; Spirit/B 9-11; Starhft/Voorburg 2 9-10; Rui- ter/VSC 9-10; Lekkerkerk 9-9; HSV Sport 9-6. SVC 9-5: Derde divisie G heren: Ekspalvo 9- 25; Broleco/Vlaardingen 10-25; Slie- drecht Sport 9-19; DAC 9-16; Gemi- m/Kangeroes 9-16; B en G/Vollido 9- 13; Tonegido SC 9-12; Radius 9-10: Rangers 9-9: Van Santen'Haag 9-9; The Smash 9-9; SVC 2 10-2: Tweede divisie D dames: DVO 9-20; Tonegido SC 9-18: Van Santen Haag 2 9-17: Gemini'Kangeroes 9-17. Del- talloydAMVJ 9-17; Madjoe 8-16. Broleco Vlaardingen 8-15: Starlift- oorburg 3 9-14; KDS 9-9. Be Fair 9-9: Allides 9-4: PVC/Blokkeer 9-3. Derde divisie G dames Ruiter'VSC 9-21: Brother Martinus 2 9-20; Ze venhuizen 10-20; Sliedrechl Sport 9- 17. Leython 9-16. De Meteoor 9-14. NOVO'9-14: AV 40 9-12: RVC/Liba- non 9-11; Gemini'kangeroes 10-11. Van Santen'Haag 3 9-7: Amsterdam- 'Boemerang 9-0. Promotieklasse heren: Uitslagen: Punch - Donar 2-3; Zeven huizen 2 - Radius 0-3; Gemini 2 - Zo voc 1-3; Leython - NOVO 0-3; Skania - Jupiter 3-2; WVC - VVV 3-2; NOVO 11-28; Skania 9-22; Zovoc 9- 20; Radius 2 8-17: Zevenh. 2 9-16; Punch 9-13; Donar 11-12; Jupiter 10- 11; Leython 9-10; Gemini 2 9-9: VVV 9-4: WVC 9-4; Promotieklasse dames: Uitslagen: LUSV - Ridderveld 3-2: Zovoc - Radius 1-3: DVC - Velo 3-1. WW - Gemini 3 3-0: Skania - DAC 2-3. Tornado - Jodan Boys 2-3: Stand WW 9-25; Radius 9-24. DAC 9-22; Jodan Bovs 9-16: Tornado 9-16; LUSV 9-15; DVC 9-10: Velo 9-10; Zo voc 10-8. Ridderveld 9-7. Skania 9-7. Gemini 3 9-5; WASSENAAR De weergoden waren de nij vere organisatoren van de zevende internationale Duindigt-cross gistermid dag gunstig gezind. In deze tijd van het jaar te verwachten kou en regen (zoals bij de laatstgehou den Warande-loop in Til burg) bleven ditmaal ach terwege. Anders was dat met de gedachte suprema tie van de aanwezige Bel gen. Die werd inderdaad bewaarheid. Geen van de Nederlandse veldloop-ve detten was in staat de op de Wassenaarse renbaan verschenen zuiderburen bij te benen. Bij de dames bleef de Vlaamse overmacht gezien de eerste drie ereplaatsen van achter eenvolgens Magda Ilands. Nancy Patteet en Christel Jen- nis helemaal onaangetast. Bij de heren boekte Theo van den Abeele een nauwelijks be dreigde overwinning. Alleen bij de jongens-A kon met Mar cel Versteeg (Veenendaal) een ..eigen" winnaar worden ge huldigd, al was ook hier de tweede aankomende een Belg: Jo Slagmolen. In de wedstrijd over acht kilo meter verscheen ook bonds coach Bram Wassenaar. Als tweede Leidenaar eindigde de Bataven trainer vlak achter Theo van de Veer (H) op de zestiende plaats in deze inter nationale veldloop. Achter hen liet de in Leiden studerende Theo van den Abeele wint de zevende Duindigt-cross. Geheel links de op ruime ach terstand gelopen Tonnie Dirks. Huub Pragt met een goede twintigste plaats zien dat zijn winst in Tilburg geen uitschie ter is geweest. Kort na hem kwamen Martien van der Hoorn (H) en Jan Verloop (Bj bijna gelijktijdig over de nauwernood af kon slaan, streep Verloop probeerde in Achter dit duo kwam Spartaan de laatste meters langs Van Paul Grimbergen niet voorbij der Hoorn te spurten, die dat Kees van Klink (B) en moest net op tijd merkte en de aan- Han Kulker (B) ervaren dat val van de Noordwijker terj zijn bluf in de tweede ronde weinig indruk maakte. Indruk maakte wel Henk Ravensber gen (B) die maar net achter er varen crossers als Ben Kerk vliet (B) en Maarten van Ma nen (B) moest blijven. Zowel Kerkvliet als de gebroeders van Manen bleven met hun tijd onder het halve uur. zodat trainer Wassenaar aan het hoofd kwam te staan van een groep van liefst acht atleten, die onder de 30 minuten lie pen. In de toekomst lijkt daar zeker Henk van de Oever nog bij te komen. De jonge Katwijker werkte bij de jongens A een erg sterke vijf kilometer af, die hij besloot met een vijfde plaats. Al van het begin kon hij niet echt bij de vier koplo pers blijven, maar hij wist in zijn eigen tempo vele concu- renten uit het baanseizoen voor te blijven. AAV-er Rob van Loon werd met ruim een halve minuut achterstand op de kleine Bataaf achtste. Weer een halve minuut daar achter kwam de eerste junior van Holland. Wim Paardekoper, als elfde over de streep. Bij de dames konden de Leidse dames geen weerstand bieden aan de overheersende Belgi sche veldloopsters. Karin van de Berg (B) bevestigde haar uitstekende vorm door als snelste Leidse over de renbaan te draven. Met een tijd van 12.14 minuten over de 3 kilo meter bleef zij ook nu haar clubgenote Marian van Klink (12.39 minuten) voor. Beste Holland atlete Cathy van Loon kon nog wel de vierde Bata- vin, Lidy van Schie, achter zich houden, maar moest nieu weling Ineke van Kempen (B) voor laten >g ;cl lil LEIDEN De heren van Mercasol Saturnus hebben Rijswijk een ontluisterende nederlaag geleden tegi Animo Vooral in de eerste helft kwam het Leidrd team defensief tekort: 27-17. In dezelfde klasse pik*te Rijnstreek eindelijk weer eens een puntje mee. Tht speelde de Alphense ploeg met 17-17 gelijk tegen Sn< wiek. Dé dames van OASE hebben wederom in slotfase een wedstrijd naar zich toe getrokken. Tegt Volewijckers werd het 7-8. Ook MMO kwam in die pB. riode tot winst In het laatste kwartier liep MMO van 7-7 naar 10-7. HVS was minder gelukkig, Stompwijksen kwamen tegen EBHV wel tot accepts spel, maar verloren toch met 17-13. In de afdeling veL| loor Olympia nipt van Hercules 2 met 13-12. De heren van Saturnus hadden hun verdedigend concept Rijswijk afgestemd op het vele inkomen van de cirkellopers v Animo. Toch werden de Leidenaars juist op dit punt verslag! Over de ploeg lag een matheid die in de defensie tot ongeloof pen ke gaten leidde. Animo profiteerde dankbaar, binnen een kwjok tier was de stand 7-1 Aanvallend was het patroon te weinig v< eva rassend om de Rijswijkers voor grote problemen te zetten. Scl ten uit de tweede lijn was het enige wat uit de Leidse hoge ho kwam Bij rust stond Saturnus met 14-4 achter. Na de pauze pilnd beerde de ploeg via een risicovolle 4-2 defensie er het beste v te maken, maar ook dit concept wierp geen vruchten af. Pas 18-5 sloeg er iets van een vonk over. toen werd er wel snel i speeld en ee aantal fraaie breaks gemaakt. Het bij rust ontsta wor verschil bleef echter gehandhaafd: 27-17 Rijnstreek heeft in p-J wedstrijd tegen Snelwiek de heilzame werking ondervoncfist van een „verhelderend gesprek" en enkele omzettingen in 1 team. Na vijf nederlagen op rij werd er nu gelijk gespeeld. W naar bij dit duel was het publiek, dat een bijzonder spannen ran wedstrijd kreeg voorgeschoteld, waarin het verschil maar twi maal groter dan een een doelpunt is geweest. De Alphenar speelden met een enorme inzet. Opvallend is dat de jonge Edw Vogelaar en John Kerkhof moeiteloos in het team zijn opgenödii men. Het is aan deze groei in de breedte te danken dat er nu e a homogene ploeg in het veld staat, iedereen scoorde en had e gelijk aandeel in de 17-17 eindstand. OASE komt in haar wedstrijden zelden tot hoge scc voor een overwinning legt de ploeg in een gesloten defensie. 1 0ve gen Volewijckers werd OASE daarin extra gesteund door e n voortreffelijk keepende Monique van der Meer. Aanvalle ^et. ging het in de eerste helft fout doordat de ingestudeerde 4-2 aa bes val toch nog op te veel eigen onbegrip stuitte. Het resultaat w nj€ dan ook een lage ruststand: 3-2. Na rust draaide die aanval bet ren Volewijckers kwam wel op 4-2, maar via doelpunten van Lo$ en Helma van der Geest kwamen de dames uit Oud Ade vo het eerst op voorsprong: 5-6. De stevige tegenstandster kwam de problemen omdat OASE een steeds beter zicht kreeg op zeer systeemgebonden aanval. Met nog twee minuten te spel^g.R schoot Lydia van der Poel de winnende 7-8 in HVS was tegfler i EBHV zeker niet de mindere ploeg. De Stompwijksen verker |Ct nog altijd in een groeiproces. Weliswaar is er elke wedstrijd e [jch stijgende lijn waar te nemen, zeker met Lenie van der Bosch i als midopbouwster, maar deze week leverde dat geen punten Na de rust kwam de ploeg van een 12-9 achterstand wel terug I 12-12, maar door enkele wat ongelukkige arbitrale beslissingen werd deze inhaalpoging gesmoord. EBHV vergrootte het weer tot vier punten en won met 17-13. MMO begon tegen UV zeer goed. Soepel spelend nam het een 2-0 en een 5-2 vo( sprong, maar met nog tien minuten te spelen in de eerste he g verslapte de Hoogmadese concentratie en kon het zeker n sterk acterende UVG tot 6-6 terugkomen. De verdedigende i ken werden in de tweede helft beter uitgevoerd. Schoten uit tweede lijn werden alle geblokt Het duurde veertien minuten een van beide ploegen tot scoren kwam. Twee minuten lat was het weer gelijk. 7-7, maar verder kwam UVG niet: 10-7. In de eerste afdelingsklasse verloor het damesteam van Oly pia kostbare punten tegeii Hercules 2. De dames uit Wassena hebben niet op voorsprong gestaan maar knokten zich telke wel naar een gelijke stand. Zo ook in de laatste minuut. To kreeg Hercules echter een strafworp toegekend, die benut wei 13-12. De kans is groot dat Olympia in deze klasse volgend ja gezelschap krijgt van HVV. Dit team behield in een door err ties geladen wedstrijd tegen OASE 2 met 10-5 de ongeslag erelijst. Nina Harlaar speelde hierin een grote rol. Bij de her had MSV in de tweede klasse veel moeite met de oude rott van Quintus: 22-18. Spannend was het in diezelfde klasse HVS dat met 22-21 van DIOS verloor Rijnsoever won wedf om moeiteloos, nu met 26-4 van Athene. OASE versloeg kop per Saturnus 2 met 11-14. Overige uitslagen: dames; Rijnsoever - SOS 5-20. FairPlay - EHC 3 15-7; I HMSH-Olympia 13-22, Saturnus 4-FairPlay 15-7. AD VAN FESSI t Veldrijder Van der Meer bouwt aan vorm LEIDEN Het nieuws van de regionale veldrijders kwam weekeinde andermaal van de junioren Kouiss, Guyt en Van i Meer. Terwijl Kouiss en Guyt steeds op hetzelfde niveau pre; ren. worden de prestaties van Van der Meer wekelijks betel Kouiss en Van der Meer ontmoetten elkaar zaterdag in Dol De Katwijker viel daar terug uit de kopgroep, terwijl de Swi^ Ju renner uit Roelofarendsveen vanuit de achterhoede aansluiti bij hem vohd. Met de renner Kant vochten zij uiteindelijk spurt om de vierde plek uit. Kouiss bleek nog over de mee reserves te beschikken en werd vierde, Van der Meer moest n de zesde plaats genoegen nemen. Cees Kerkvliet Zoeterwoui werd achtste bij de liefhebbers en veteranen. Gisteren nio. Van der Meer in Oldenzaal opnieuw oprukken vanuit de acht H ste gelederen. Na een ongunstige startpositie kwam hij toch r Ugp tot de achtste plaats. René Guyt testte zich in Erp. Hij had jsge! goede start, maar streed niet mee in de voorste gelederen. een tijdje op de zevende plaats te hebben gereden rukte hij j naar de zesde. In de slotfase reed hij tenslotte Mario van Erpl en passeerde als vijfde de streep ru John Eradus, afgelopen donderdag in Ahoy nog winnaar van idsp! genaamde medaillewedstrijden, kwam gisteren in Rotterdam IT v drie redelijke posities tijdens het NK klassementswedstrijd |\yse voor amateurs. De rit in lijn besloot Eradus als vierde, de afv er_i koers als vijfde, de klassementswedstrijd als zesde. iel zal angs aiev tmir

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16