Saturnus
schiet
pnjs
tegen
Avanti
*5
Estafette-titej:
De Zijl
I
spom miBUNE
Ir
sportuitslagen
m m
mm
:>n
ha
MAANDAG 5 DECEMB]
Het tweede doelpunt van de dames van HVS in de maak. De Stompwijksen verloren met 10-15 van Hermes.
LEIDEN De heren van
Saturnus namen in de
tweede divisie wraak op
zichzelf. Na de 16-20 ne
derlaag van vorige week
bij Snelwiek, konden zij
zich naar hartelust uitle
ven tegen Avanti, dat met
21-10 werd "afgedroogd".
Bij de dames ging HVS
met 10-15 onderuit tegen
Hermes. Helma van der
Geest had een groot aan
deel-in de 10-11 zege van
OASE op VZC.
HVS leek na de eerste helft
zeker niet kansloos tegen Her
mes, al keken de dames tegen
een 5-6 achterstand aan, en
kwam Hermes vooral in ver
dedigend opzicht erg goed
voor de dag. Na de pauze gaf
de break van dit laatste team
alsnog de doorslag. Het liep uit
tot 12-15.
Saturnus ging de rust tegen
degradatie-kandidaat Avanti
met een 9-5 voorsprong in.
Daarna "leek het wel en
schiettent" voor de Leidse he
ren, die uitliepen tot 21-10,
hoewel zij de nodige kansen
lieten liggen.
OASE trok in het spannende
duel met VZC uiteindelijk
toch aan het langste eind. Dat
was met name te danken aan
Helma van der Geest, die met
haar zeven doelpunten (waar
van drie strafworpen) een
prachtige show opvoerde. Ook
Anita van der Poel zette een
fraaie break om in een doel
punt. Na de 4-4 ruststand hiel
den de dames elkaar in even
wicht tot de stand 10-10 was
bereikt. Op dat moment mikte
Roos van der Poel van afstand
de bal in het doel: 10-11.
In de derde divisie speelde
MMO bar slecht tegen Schip
luiden. De eerste helft kon dat
nog gecompenseerd worden
met een duidelijk overwicht in
technisch opzicht (8-5), maar
daarna lukte dat niet meer.
Vooral door onnodig veel bal
verlies in de aanval boog
Schipluiden de achterstand om
naar 10-12. De ploeg uit Rijp-
wetering kwam nog terug tot
13-13, maar had de pech dat de
scheidsrechter een cirkelfout
van één der Schipluidense
speelsters over het hoofd zag:
deze profiteerde optimaal door
de winnende treffer te scoren.
Op afdelingsniveau waren
meerdere opmerkelijke uitsla
gen te noteren. Tweedeklasser
Foreholte, één van de koplo
pers, moest DSO een 12-12 de
ling toestaan. Rijnsoever be
haalde in de derde klasse de
zeldzaam grote 26-0 overwin
ning op Westlandia 3 (rust 9-
0). In 3C boog MMO een 7-3
achterstand tegen de reserves
van Hercules om in een 11-13
zege.
In dé tweede afdelingsklasse
was het aanvalsspel van de da
mes van Saturnus een lust
voor het oog. Westlandia 2
ging met 12-7 de boot in. HVV
'70 bleef koploopster door met
7-3 te winnen van AHC '28 2.
ALPHEN AAN DEN
RIJN In Alphen wer
den zaterdag de Nationale
Winterclubkampioen-
schappen voor de jeugd
georganiseerd. Tijdens
deze landelijke estafette
wedstrijden wist de jon-
gensploeg van de
Zijl/LGB de eerste plaats
te veroveren. Nadat de
jongens onder de tien jaar
net als de jongens onder
de twaalf jaar derde van
Nederland waren gevon
den, eindigde de ploeg
jongens onder de 14 als
tiende. De totaaltijd (zo
wel o. 12, als o. 10 en 0.14
samen) bleek echter ruim
voldoende voor de eerste
plaats en het daarbij beho
rende Nationale Kampi
oenschap. De nummers
twee en drie, respektieve-
lijk VZC/Vlaardingen en
HPC/Heemstede, werden
op ruim 100 punten ach
terstand gezwommen.
In de jongste leeftijdsgroep
slaagden twee estafetteploegen
erin eerste te worden. Zowel
de 4x50 m rugslag als de 4x50
m wisselslag werden winnend
afgesloten in uitstekende tij
den (2.56.2 en 2.42.7). De 4x50
m vrije slag-ploeg tikte als
derde aan in 2.37.9. De
schoolslagzwemmers tenslotte
finishten op de 4x50 m als vijf
de in 3.28.5. Daar tijdens deze
wedstrijden de zwemmers en
zwemsters onder de 10 jaar
slechts tweemaal mogen star
ten geven al deze goede resul
taten een goede indikatie van
"de sterkte in de breedte" van
de jongensploeg van de
Zijl/LGB. Tevens volgt hieruit
dat de jongensploeg minimaal
8 leden moet tellen. Voor do
Zijl/LGB waren dit: de 8-jari-
gen Menno Rademaker en
Stan Spijker, de 9-jarigen
Mike van Beukering en Eric
EN
>ekten
luideli
van L
baas.
Blitz,
r7-1
*ig aa
Joor, Laurens van Ka
Rnnnip T.iptvnpf pn F.Hw
art ij 1
es kl<
'jdan e
le
nis
c, I
bui
Ronnie Ligtvoet en Edw
de Torre. De jongens om
12 wisten twee maal twet
twee maal vierde te i
De 4x100 m wisselslag
en de 4x100 m vrijèf§np
(4.40.9) leverden de zifnoe v
medailles op. De 4xl(
schoolslag (6.12.1) en de
m rugslag (5.41.1) blevej
hun vierde plaatsen net
de prijzen. Als totaalrei
leverden de vermelde
ties een derde plaats
werd verwezenlijkt door:
tijn Busscher, Robert Ja
Marco Kerkvliet, Dennis'
ten, Niels Ouwerkerk,
Parrel, Onno Regensbui
Erwin Siera. Jongens om'
14 jaar mogen meer dar
maal starten. De vier dij
estafettes in deze leeftijd)
gorie voor hun rekeninj
men waren: Edo den Bq
Leon Luyten (beiden 13
Remco Filippo en Bob vj
Staak. In het eindklasse A
onder de 14 jaar werde i]
tiende. Zij behaalden op
de 100 m wisselslag esti
als op de 4x100 m schot
een achtste plaats (tl
4.56.7 en 5.42.8). Op de HE
m rug tikten zij in 5.18.(ich
terwijl op de 4x100 m vi k
klokken op 4.20.3 stil b! w0,
staan. Bij de meisjes va.,^,
Zijl/LGB ging het allltt>aJ
wat minder. De prestatiePe 11
ren er wel maar gezien dtft Vc
ge leeftijd en het gebreler
wedstrijdervaring van de naa:
neemsters werden er tiie(je
drie van de vier esta!
foutjes gemaakt die tot gfe£'.
hadden dat de verschild hl
ploegen gediskwalifipet 1
werden. De enige ploear K
niet gediskwalificeerd f0p
was het 4x50 m wisseL
team. Zij werden tweed.
2.43.8. De meisjes die de
m rugslag voor hun rekdam>
namen waren zelfs eerstïvan
worden, ware het niet djte
gediskwalificeerd werdei^ V(
BETAALD VOETBAL
(2e elftallen)
Stand:
Liverpool 16—34
Wests Ham Untied 16—30
Manchester United 16—30
Tottenham 1628
TURKIJE
Fenerbahce IstenboelDenizlls-
por 31, KawaguemuekSaka-
rayaspor 00. Ankaraguecue
Twente 6—1. PSV—NAC 0—O.
SpartaAjax 41. TelstarEx
celsior 2—1.
Ajax 11—16
Feyenoord 1115
Sparta 10—14
PSV 10—13
Coventry 16—28
SCHOTLAND
AberdeenMotherwell 31, FC
Dundee—St Mirren 2—2, Hiberni
an—Dundee United 02, Glasgow
RangersHearts 30. St John-
Demlrspor—Zonguldakspor 1—1,
Kocaellospor—Antalyaspor 2—0,
Orduspor—Adanaspor 1—0, Bo-
lusporGalatasary 00. Bursas-
porBlrmgli 1—1, Trabzonspor—
Sariyer Istanboel 2—0.
Stand:
FC Twente 10—10
Helmond Sport 99
Excelsior 11— 9
FC Groningen 97
Stand:
Aberdeen 1525
Celtic 15—22
Dundee United 1520
Besiktas 1422
Fenerbahce 1421
Galatasaray 1419
Trabzonspor 14—17
Telstar 11— 6
FC Utrecht 9— 4
Res. 1e divisie A: VeendamVo-
Hearts 15—16
WEST—DUITSLAND
Bochum—Arminia Bielefeld 2—3,
BULGARIJE: Etur-Levskl Spartak
1-0. Botev-Trakia 2-1, Slavla-
Chernomorets 1-2, Lokomotiv-Be-
lasitsa 1-0. Cherno More-Haskovo
lendam 04. HeraclesDe Graaf
schap 51, WageningenGA
Eagles 1—1. FC Den HaagSC
FC Den Haag 11—19
GA Eagles 11—16
Haarlem 10—14
Volendam 10—13
Wageningen 1012
3—1 FC Köin—Bayer Ürdlngen
3—0, Waldhof Mannheim—Fortu
na 1—1, Elntracht Br—Kickers Of
fenbach 44. Eintracht Fr—Ham
burger SV 0—0, NürnbergKal-
serslautern 3—4, Bayem Mün-
chenBorussla D 10. Stutt
gart—Werder Bremen 3—0.
Lokomotiv 0-0. Stand aan kop: 1.
CSKA 24, 2. Levski Spartak 21. 3.
Sliven 17.
LUXEMBURG: Stade Dudelange-
Progres Niedercorn 1-1, Wiltz-Aris
Bonneweg 1-1, Spora-Rumelange
0-0, Jeunesse d'Esch-Grevenma-
cher 7-1, Union Luxembourg-Beg-
PEC 10— 8
Heracles 10— 8
Vitesse 108
Veendam 107
De Graafschap 10— 4
SC Cambuur 11—3
Res. 1e divisie B: Fortuna S—FC
Den Bosch 3—1, Willem II—NEC
1—1. FC VW— MVV 2—1.
KNVB ZONDAG
Stuttgart 16—23
Bayern München 1623
Borussla M.GI. 16-22
Hamburger SV 16—22
BELGIË
Anderlecht—Lokeren 42. Korl-
rijk—Waregem 2—2, Seraing
RWDM 2—2, Club Brugge—Stan
dard Luik 00. Beveren—Antwerp
2—1, Beringen—Mechelen 0—0,
Lierse SK—Waterschei 41.
Beerschot—Cercle Brugge 0—3,
gen 2-4, Red Boys-Ettelbrück 0-1.
Stand aan kop: 1. Red Boys 12-
17. 2. Niedercorn 12-17, 3. Beg-
gen 12-17.
OOSTENRIJK: Wiener Sportclub-
Sturm Graz 3-2. Austria Wlen-SC
Neusiedl 5-0, SSW Innsbruck-
Austria Salzburg 4-0, Voest Linz-
SV St. Veit 1-0, Austria Klagen-
furt-Linzer ASK 2-2, Union Wells-
Favoritner AV AC 2-4, Grazer AK-
Admira Wacker 0-1, SC Eisen-
stadt-Rapid Wien 0-2. Stand aan
Hoofdklas^s*kvA.k^AF^34— OW/
OHCAFC 1—3.
AFC 10—15
AFC'34 10—14
Elinkwijk 10—11
Wilhelmus 8—10
Beveren 15—26
Anderlecht 15—21
Seraing 15—20
Cercle Brugge 15—17
Waregem 15—17
kop: 1. Austria Wien 16-25. 2 Lin-
zer ASK 16-24, 3. Rapid Wien 16-
23.
MAROKKO
Far Rabat-Fkih Bensalah 3-1; Raja
Casa-Usk Sidi Kacem 1-0: Seem
EDO 9—10
Zeeburgla 89
OHC 9— 9
Xerxes 9— 8
DWV 10— 8
RCH 9— 7
Blauw Wit 9— 7
Club Brugge 15—17 I
FRANKRIJK
MonacoLens 31. Metz—Tou
lon 2—0, Paris SG—Nantes 00,
AuxerreToulouse 1—1, Bastla—
Laval 3—0. Rennes—Strasbourg
Mohammedia-Rs Kenitra 1-1; Kac
Kenitra-Rs Settat 1-1; Mas Fes-
Wac Casa 0-1; Mco Oujda-Rs 8er-
kane 0-0; Dhj el Jadida-Codm
Meknes 1-1; Oc Khouribga-Fus
Rabat 2-1. Stand aan de kop: 1.
Rabat, El Jadida 5-12; 3. Casa,
VUC 7— 5
Unitas 8— 5
AFC periodekampioen.
Hoofdklasse B: Achilles'29—De
3—0, Lille—Rouen 0—1, Nlmes—
Bordeaux 1—2.
Stand:
Bordeaux 21—32
Monaca 2128
BADMINTON5
Bataven 1—2, WKESneek 32.
DrachtenDe Treffers 1—1, Leo-
nes—Enschede 1—1. ROHDA—
Appingedam 12, Zwolsche
Auxerre 21-28
Paris SG 21—27
Nanles 2127
Hoofdklasse: Smash—Yonex 7
4. ZijderveldCarlton'80 11—0,
Arnhem—VELO 7—4.
Overgangsklasse A: VELO 2As
sen 5—6. VictoriaZijderv. 3 11
Hoofdklasse C: Venray—DESK
0—3. Geldrop—Voerendaal 3—0,
EHC—Hapert 4—1. RKC—TOP
1—0, Rood Wit (W>—Umburgia
SPANJE
SalamancaEspanol 2—2, Atletl-
co Madrid—Cadiz 1—0, Osasu-
na—Valencia 20, Murcia—Real
0. Duinw. 2—Vlletwljk 10—1, Me
troDrop Shot 5—6.
B: SIO—Schijndel 8—3, Iduna—
Oosterhout 9—2, LEGO—Haarlem
3—1.
Eerste klasse A: Stormvogels—
Aalsmeer 32, RoodenburgJOS
40. FC HilversumLugdunum
2—1.
Madrid 01. Barcelona—Zarago-
za 00, Sevllla—Real Sociedad
0—3. Athletic Bilbao—Betis 2—0,
Mallorca—Malaga 0—0, Gljon
Valladolid 5—1.
65. Zijderv. 2—Arnhem 2 101.
Eerste klasse C: t Slot 2—Duinw.
4 9—2, High Speed—Metro 2 5—
6. Yonex 3—Avanti 6—5, Zijderv.
5—DKC 6—5.
KNVB ZATERDAG
Eerste klasse A: Altena—De
Zwerver 02. Nw. Lekkerland—
Kozakken Boys 3—1, Zwart
Real Madrid 1419
Athletic de Bilbao 14—17
Barcelona en Zaragoza 15—17
PORTUGAL
BenafielPorto 01, VerzlmFa-
Weert 6—5. Victoria 2—Brunssum
2 3—8, Yonex 2—United 9—2,
Geldrop—Zwaluwen 92.
BASKETBAL
Wit'28Excelsior (M) 0—0, Splj-
kenlsse—NSW 3—3.
Barendrecht 9—13
PPSC 8—11
2. SalguelrosBraga 0—0, Espln-
hoAgueda 10. Gulmaraes
Estorll 2—0. Sporting—Rio Ave
Heren eredivisie: Kuipers Orca's-
Black Velvet 83-82, Alb. v. Zoon-
en-Elmex 70-85, Werkendam-Co-
Kozakken Boys 9—11
Nw. Lekkerland 9—11
Zwart Wit'28 9—10
NSW 9—10
Heerjansdam 910
De Zwerver 99
Excelsior M 97
SSS 8— 6
Spljkenisse 8— 6
ASWH 9— 6
41, PortlmonenseSetubal 0—
0.
Stand:
Benfica 10—19
Porto 10—18
Sporting 1015
Gulmaraes 10—13
ITALIË
AvellinoInter Milaan 1—1, Cata-
86.
Dames eredivisie: RZ-Zeemachl
80-62, Alb. v. Zoonen-Black Velvet
62-59, Jolly Jumpers-ITT Hoofd
dorp 70-57, Amstelveen-BOB 63-
39. Nashua-Nusa Indah 61-58.
Heren promotiedivisie: Groningen-
Stoeple Shooters 67-65, Zaan-
dam-ITT Hoofddorp 83-86, BC
Markt-Goba 84-64, Amsterdam-
Eerst* klasse B: DTS'35—Benne
kom 1—2, GVW—Huizen 2—0.
Eerste klasse C: Go Ahead (K)—
DOVO 1—1.
Tweede klasse A: Arnemulden—
Roma 2—2. LazioFiorentlna 1
2. AC Milan—Genua 1—0, Pisa—
Ascoll 0—1. Sampdorla—Verona
1—0, Udlnese—Torino 0—0.
Stand:
Groningen 72-70, Stoepie Shoo-
ters-Arnhemia Eagles 62-51.
Heren eerste divisie B: Kador-
Voorne 83-95, DAS-Black Eagles
109-66, Green Eagles-BOB 85-95,
Landslake Uons-Nusa Indah 94-
AZW 2—0, Rozenburg—Good
Luck 1—1. SSC'35SHO 1—0,
Hoek—Oostkapelle 0—1.
Verona 11—14
AS Roma 11—14
Torino 11—14
88.
Dames promotiedivisie: US-AMV-
J/Amsterdam 53-32, Green
BUiïENLANDS
VOETBAL
ENGELAND
Arsenal—West Bromwlch 01,
Aston Villa—West Ham United 1—
0. Liverpool—Birmingham 10.
Luton TownCoventry 24. Man-
Sampdorla 1114
JOEGOSLAVIË
Buducnost Titograd—Pristlna 3
0. Zeljeznlcar Serajevo— Partlzan
Belgrado 1—1, Sloboda Tuzla
Rljeka 1—1, Hajduk Split—Dlna-
mo Zagreb 1—1, Ranlckl NIs—
Olympla Lalbach 40. Velez Mos-
tar—Vojvondina Novl Sad 00,
Rode Ster BelgradoSerajevo 1—
vlts9-MSVr53-76en 75 78' SÖa
Dames eerste divisie B: LUSV-
JRC/Boxtel 61-47, DAS-Dragons
61-65.
Rayonuitslagen
Heren eerste klas: Achilles-OSG
80-62, AMVJ-Hagenaars RB 116-
96. Leiderdorp-Argus 84-91, BVO-
Blitz 76-87, Nutssp.-Trotters MSV
83-105.
Norwich—Tottenham Hotspur 2—
1. Queens Park RangersNotts
County 10. SouthamptonSto
ke City 3—1, Sunderland—Ipswich
Town 11. Wolverhampton—Wat
ford 0—5, Nottingham F.—Lelces-.
ter 3—2.
10. Osljek—Dlnamo Vinkovd
1—0.
Stand:
Hajduk Split 17—21
Zeljeznlcar 17—20
Partizan Belgrado 17—20
Rljeka 17—20
Zoeba's 68-59, Grasshoppers-
Vent/Axia L. 55-61, ASV'68-Ju-
ventus 84-75. Raclng/R-Dragons
74-79, Zoeba's-Charloois 89-95.
Heren reserveklas: MSV 2-Cange-
roes 2 87-67. DAS 2-LUSV 2 93-
70. AMVJ 2-Voorne 2 57-60, Lei-
derdorp 2-Jumpers 2 105-62,
Stoepie Sh. 2-Markt 2 71-67.
Dames eerste klas: Gymnova-OSG
50-51. AMVJ-Hurrycanes 76-68.
Devils-Dunckers 50-84, RZ 2-EI-
mex 88-30.
Dames tweede klas: Goba-DAS 2
66-51, Grasshoppers-Voorne 2
50-48, Hagenaars-BVO 54-41,
bank 89-52, DAS-Jumpers 72-133,
Kador-Argus 67-76, Leiderdorp-,
Gr. Eagles 95-51, Grasshoppers-
Cangeroes 80-66, RZ-BOB 89-59.
Jongens tweede klas: BVO-Voorne
69-101, Elmex-Charloois 81-84.
Meisjes eerste klas: Vent/Axia L.-
Gr. Eagles 53-59. GOBA-Cange-
roes 81-39, Leiderdorp-Grasshop
pers 51-64, SVO-MSV 34-69.
DAMMEN
Hoofdklasse: Huissen—DAVO
9. VAD—Fivelgo 13-7, DEZ Len-
sen—Alblasserdam 10-10,
NOADIJmuiden 2-18. RDG
Huizum 9-11. Huissen kampioen,
Huizum en NOAD degraderen.
RDGHuizum: LuteynVisser 2-
0. Bronstring—Bergsma 0-2,
Toet—Bosselaar 2-0, F. Ivens—
Adema 1-1, FungTulk 1-1,
Holstvoogd—Schotanus 0-2, Ur-
llngsS poelstra 1-1, Mondt—
Dammingh 1-1, Tholel—Bandstra
0-2. A. Ivens—Koopman 1-1, to-
Eindstand: Huissen 9-17, IJmui
den 9-15, VAD 9-14, RDG 9-8,
kampioen, DIO
ConstantDIO: Smeenk—Poppe
I-1, RiesenkampFijen 2-0. Meij
er—Den Engelsman 0-2, Poot—
Leroy 2-0, Van Huet—Van Eenen-
naam 1-1, v.d. Kwartel—Simons
0-2, Van Gaans— Kain 1-1, Van
Baarlen—Leenaars 1-1, Van
Prooijen—Veenstra 1-1, Kinne
gen—Kok 1-1, totaal 10-10.
Eindstand: Dordrecht 9-14, TDV
9-12, Schaesberg en Excelsior 9-
11. Constant 9-10, Katwijk 9-9,
Philips 9-8, Schiedam 9-6, DIO 9-
5. Bennekom 9-4.
2D: RDG 2—DEZ 9-11. OG 2—
Goes 8-12. DamlustGorlnchem
II-9, Middelburg—H l. Ambacht
13-7, Den Haag's-Gravenpolder
12-8. Middelburg kampioen. H.I. A
mbacht degradeert. RDG 2, 's-
Gravenpolder en Gorinchem spe
len herkamp om twee degradatie-
plaatsen.
Haag—'s-Gravenpolder:
OosterlingLouwerse 0-
2. totaal 12-8.
Eindstand: Middelburg 9-14,
Damlust 9-13, DEZ 9-11, Den
Haag 9-10, Goes en OG 2 9-8,
RDG 2. 's-Gravenpolder en Gorin
chem 9-7, H.l. Ambacht 9-5.
Prov. hoofdklasse A: De Lier—Sa
men Sterk 12-4, Monster—Rijns
burg 9-7, Krimpen—Bodegraven
6-10, LeidenWassenaar 10-6,
GONA—Monster 2 6-10.
Eindstand: De Lier 10-18, Samen
Sterk, Monster en Wassenaar 10-
13, DOS en Rijnsburg 10-11, Lei-
Haagse dambond: promotieklas
se: De Lier 2—VELO 9-11, Maes-
lantsluysDIO 2 6-14, Den Haag
Den Haag 2 10-13, VELO en De
Lier 2 10-8, RDG 4 10-7, GONA 2
10-6. Maeslantsluys 10-4, Den
Haag 3 10-0.
Eerste klasse: DOS 2—De Lier 3
8-8. LoosduinenMonster 3 11-5.
Poeldijk—Rijswijk 10-6, DIO 3—
GONA 3 5-11, Naaldwijk 2—DOS
2 4-12. Ter Heijde—De Lier 3 13-
3. Ter Heijde kampioen.
Eindstand: Ter Heijde 9-17, Loos
duinen 9-16, DOS 9-13, Poeldijk
9-9, Monster 3 9-8, Rijswijk en De
Lier 3 9-7. DIO 3 en GONA 3 9-6,
Naaldwijk2 9-1.
Tweede klasse: DOS 3—Ter Hei|-
de 2 7-9, VELO 3—RDG 5 2-14,
RDG 6—VELO 2 4-12.
Eindstand: Schiplulden 7-13,
7-2, VELO 3 7-1.
HANDBAL
Eredivisie: Arts/MeteoorSlttar-
dia 17—21, Haka/E en O—
DW/Hellas 21—16. V en L—
17—12. Enschede—AHC 31 16—
17. Sport Vereent—Hercules 11—
16. Jahnll—Hurry Up 17—15, Atti-
la—BDC 20—11.
1e divisie B: Swift A—Tachos
22—13, Tornado—Sittardia 2 15—
11. UDI—PSV 96. Brinker/Arn-
hemlaBsp/Gazellen 13—21.
17—13, Saturnus—Avanti 21—10,
Snelwiek—Animo 1820. Anco-
ra—Rijnstreek 22—19, EMM—UD
19—13.
3e divisie G: Actief—UVG 16—18,
Saturnusv Eijm/Hermes 2
EDH—Animo 15—15, DES
72—DW/Hellas 11—20. DWS—
Wlngs 12—20.
2e divisie C: Actief—Athene 13—
9. HVSv Eijm/Hermes 1015.
Ancora—EBHV 12—12, EMM—
Westlandia 11—7, DWS—Ver-
burch 13—12.
3e divisie G: Velo— UVG 18—13,
Snelwiek—Vires 1112. Hollandi-
aan—vdV/Quintus 2 10—9, HEC—
EHC 6-8. MMO—Schipluiden
13—14.
Jeugddhrisie: UVG—Meeuwen
14—11, Velov Eijm/Hermes
SCHAKEN
Uitslagen HSB-competitie
Tweede klasse B: Vrivo-Rijswijk4
4V4-5V4.
Tweede klasse C: DSC3-Den
Haag5 4V*-3V*, HSV-GONA 6-2,
Lierse2-RHC2 3-6, Pomar-SI02
6V4-3V4.
Derde klasse B: SI03-SHGP2 2V4-
7V4.
Derde klasse D: DSC4-Revanche
Vierde klasse A: Pomar5-RI|swlJk6
0-8, SHGP3-Botwinnik2 3V4-4V4.
Vierde klasse B: SI05-Rijswijk5
SCHAATSEN
Friesland—rest van Nederland
Dames: 1 Visser (R) 87 750 pun-
ten. 2. Van Gennlp (R) 88.200, 3.
Stam (R) 88.400, 4. Haringa (R)
88.750, 5. Limbach (R) 89.800, 6.
Nleuwenhuls (F) en Struick (R)
90.400, 8. Boorsma (F) 90.800.
Heren: 1. Van der Duim (F) 78.550
punten: 2. Uilkema (F) 78.800; 3.
Kuiper (F) 79.100; 4. Vergeer (R)
79.400; 5. Kramer (F) 80.450; 6.
Schalij (R) 80.550, 7. Van Geest
(R) 81.200; 8. Van der FeUz (R)
81.550.
OM DE IJSSEL CUP
OAMES
500 m: 1. Ingrld Haringa 43,95; 2.
Ria Visser 44,36; 3. Marja Adema
44,83; 4. Marieke Stam 44.86; 5.
Yvonne van Gennlp 45,08; 6. Mar
ja Struick en Thea Limbach 45,09;
8. Trljnle Nieuwenhuis 45,15; 9.
Alle Boorsma 45,38; 10. Boukje
Keulen 45,41; 11. Monique Kauff-
man 45.83; 12. Ineke Kooiman
46.05.
500 m: 1. Visser 2.15,15; 2. Van
Gennlp 2.18,44; 3. Limbach
2.18,50; 4. Stam 2.18,87; 5.
Adema 2.20,61; 6. Haringa
2.20,83; 7. Koolman 2.20,85; 8.
Boorsma 2.21,76; 9. Keulen
2.21,86; 10. Yvonne van de Lien-
den 2.22,29; 11. Kaulfman
2.22,64; 12. Ingrld Paul 2.23,67.
Eindklassement: 1. Visser 89,410
punten; 2. Haringa 90,893; 3.
Stam 91,150; 4. Van Gennlp
91,226; 5. Limbach 91,256; 6.
Adema 91,700; 7. Boorsma
92,633; 8. Keulen 92,696; 9.
Struick 92,986; 10. Kooiman
93,000; 11. Kaufmann 93,376; 12.
v.d. Llenden 93,900.
HEREN
500 m: 1. Geert Kuiper (Friesland)
40.63; 2. Hein Vergeer (Z.-Holl.)
40,74; 3. Jan Ykema (Friesland)
40,91; 5. Ben v.d. Feltz (Overijssel)
41,14; 6. Leo van Geest (Z.-Holl.)
41,15; 7. Peter v. Leeuwen (N-
Br./Limb.) 41.23; 8. Robert Vunde-
rlnk (Overll) 41.26; 9. Hans Jans
sen (Z.-Holl.) 41,37; 10. Frits Scha
lij (N.-H./Utr.), 11. Eric Stecher
(N.-H./Utr.) en Hllbert van der
Duim (Friesl.) 41,64; 13. Henk En-
slng (Drente) 41,76; 14. Jan Nleu-
wenhulzen (Z.-Holl.) 41,77; 15. Po
ter Boogers (Gron.) en Egbert
Post (Drente) 41,85; 23. Vep Kra
mer (Friesl.) 42,31.
Uitslag gewesten:
1. Friesland 330,628 punten; 2.
Zuid-Holland 331,785; 3. Noord-
Holland/Utrecht 335,779; 4. Over
ijssel 336,819; 5. Drente 338,986;
6. Gelderland 343.992; 7. Noord-
Brabant/Limburg 345.665; 8. Gro
ningen 345.805.
MARATHONZESDAAGSE
A-rijders:
1. Emiel Hopman ('t Zand), 2. Hen
ri Ruitenberg (Oldebroek) op een
ronde: 3. Jan Kooiman (Ammer-
stol), 4. Jos Pronk (Oost-Graft-
dijk), 5. Dirk Maarssen (Rijsen-
hout), 6. Co Oiling (Warmenhui-
zen), 7. Lex Cazemier (Den Horn),
8. Jan Kroon (Abcoude), op 2 ron
den: 9. Henk Porlengen (Neder-
horst den Berg); 10. Wlm Vos
(Kockengen).
Eindstand:
1. Pronk 82.2 punten; 2. Koolman
74; 3. Ruitenberg 73.1; 4. Hopman
72.1; 5. Glllng 69; 6. Portengen
65.1; 7. Jos Niesten (Heemskerk)
65; 8. Jan Kroon (Abcoude) 64.1;
9. Maarssen 62; 10. Vos 57.1.
Veteranen:
1. Cees Molenaar (Hulzen NH). 2.
Jan Visser (Hoogkarspel). 3. Jan
nes Bast (Nijkerk).
Eindstdnd:
1. Visser. 60.4 punten. 2. Mole
naar 58.2 punten, 3. Dorus Borst
(Hoogmade) 49.
DAMES
1. At je Keulen-Deelstra (Irnsum),
2. Tilly Alberts (Heerenveen). 3.
Ada van Zwieten (Bodegraven).
Lillehammer
500 meter: 1. Kai-Arne Engelstad
(Noo) 39.1 seconden, 2. Rolf Falk-
Larssen (Noo) 39.4, 3. Björn Ha
gen (Noo) 39.6, 4. Björn Nyland
(Noo) 39.9, 5. Even Aas (Noo)
sen (Noo) 4.16.2, 4. Gelr Karl-
)d (Noo) 4.17.4, 5. Arne NIc Nil-
n (Noo) 4.20.1.
Oxholm 2.02.4, 5.
E. Aas 2.02.9.
5.000 meten 1. Karlstad 7.16.2, 2.
Falk-Larssen 7.16.7, 3. Oxholm
7.17.8. 4. Nyland 7.18.6, 5. Syvert-
sen 7.30.2.
Eindstand: 1. Falk-Larssen
164.903 punten. 2. Oxholm
167.380, 3. Nyland 167.844, 4.
KONGSBERG
Sprinters, 500 meten 1. Frode
Rönning (Noor.) 39.0. 2. Morten
Staubo (Noor.) 39.9, 3. Bengt Hal-
vorsen (Noor.) 40.0.
Sprintera, 1000 meten 1.
Dames, 500 meten 1. Marita Pe-
rettl (Ita.) 44.0, 2. Edel Theresa
Holseth (Noor.) 44.3, 3. Bojörg Eva
Jensen (Noor.) 44.7.
Dames, 1500 meten 1. Jensen
2.17.2, 2. Zhang Qulng (Chi.)
2.22.7, 3. Holseth 2.23.2.
Heren all-rounders, 500 meten 1.
Fu Rul (Chl.) 41.2.
Heren all-rounders, 3000 meten
1. Jerome Davre (Fra.) 4.37.3, 2.
Wlm Beukers (Ned.) 4.37.6.
Sprint. 500 m.: 1. Rönning 39.0, 2.
Halvorsen 39.9, 3. Staubo 40.1.
1000 m.: 1. Rönning 1.19.9, 2.
Staubo 1.21.7, 3. Sletsjo 1.22.3', 4.
punten. 2. Staubo 161.350, 3.
vorsen 162.100.
Dames all-round, 1000 m.: 1. Jen
sen 1.29.2, 2. Holseth 1.30.1. 3.
Peretti (Ita.) 1.31.0.
3000 m.: 1. Jensen 4.48.8, 2. Nys-
tedt 5.15.2, 3. Holseth 5.16.3.
Eindstand: 1. Jensen 4.48.8, 2.
Nystedt 5.15.2, 3. Holseth 5.16.3.
Heren all-round, 1500 m.: 1. Davre
2.10.0, 4. Beukers 2.13.1.
5000 m.: 1. Beukers 7.58.9.
Eindstand: 1. Davre 179.489 pun
ten. 4. Beukers 182.822.
Dynamo cup
|akln (Sov) 39.44, 3. Andre Hoff
mann (ODI) 39.49, 4. Andreas Eh-
rig (ODI) 39.70, 5. Erik Henriksen
(VSt) 40.00, 6. Nick Thometz (VSt)
40.11.
Heren - 1.000 meter. 1. Andre
Hoffmann (ODI) 1.18.10, 2. Igor
Widjakin (Sov) 1.18.89, 3. Erik
Henriksen (VSt) 1.19.60, 4. Rene
van Bernum (ODI) 1.20.55, 5. Ser-
gej Shitnikow (Sov) 1.21.93.
Heren - 3.000 meter 1. Andreas
Ehrig (ODI) 4.13.96 (baanrecord).
2. Tibor Kopacz (Roe) 4.15.25, 3.
Jorn Piotrowskl (ODI) 4.17.89, 4.
Andreas Dietel (ODI) 4.19.39, 5.
Rene Schofisch (ODI) 4.19.80.
Dames - 500 meter. 1. Karin Enke
(ODI) 41.87, 2. Christa Rothenbur-
ger (ODI) 42.30. 3. Andrea Schöne
(ODI) 42.43. 4. Valentina Lalenko-
va (Sov) 42.57, 5. Natalja Koerova
(Sov) 42.62, 6. Natalja Petroesjova
(Sov) 42.71.
Dames - 1.500 meter 1. Andrea
Schöne (ODI) 2.08.02 (baanre
cord). 2. Karin Enke (ODI) 2.09.00,
3. Natalja Koerova (Sov) 2.11.11,
4. Svetlana Katsjoek (Sov) 2.13.89,
5. Andrea Schulze (ODI) 2.15.84,
6. Erwina Rys-Ferens (Pol)
2.16.89.
Heren - 1.500 meter 1. Hoffmann
(ODI) 2.01.32, 2. Dietel (ODI)
2.01.84. 3. Widjakin (Sov) 2.02.86,
4. Hannlg (ODI) 2.03.62, 5. Krysiak
(Pol) 2.03.83, 6. Piotrowskl (ODI)
2.03.87.
Heren - 500 meter 1. Nauschütz
(ODI) 7.18.74, 2. Schofisch (ODI)
7.24.97, 3. Kopacz (Roe) 7.24.99.
4. Mitchell (VSt) 7.34.07, 5. Kloe-
jev (Sov) 7.35.92, 6. Jager (Oos)
7.37.65.
Dames - 1.000 meter 1. Schöne
1.22.71, 2 Enke 1.23.23, 3. Lalen-
kova 1.24.57, 4. Petroesjeva
1.24.95. 5. Koerova 1.25.48, 6. Na
talja Sjlve-Glebova (Sov) 1.26.94.
4.41.61, 3. Katsjoek
Lalenkova 4.42.23, 5. Natalja Sa-
borskltsj (Sov) 4.50.54. 6. Anna
Kanatova (Sov) 4.51.88.
Eindstand: 1. Schöne, 2. Enke, 3.
SCHERMEN
Schermtoemooi Amersfoort
Zilveren floret
Heren: 1. Gerben Korzellus (Zaal
Visser. Amsterdam). 2. Jonke Kor
zellus (Zaal Visser. Amsterdam), 3.
Sluiter (Te Werve, Rijswijk),
Dames: 1. Ellen Eggenhuizen (Zaal
Visser. Amsterdam), 2. Nel Kra
nenburg (Les Cadets. Rotterdam).
Zilveren degen:
Heren: 1. Detlef Geerlings (SP
Gouda), 2. Piet Bogaard (PSV,
Eindhoven). 3. Rob van Winden
(Scaramouche. Arnhem). 4. Ad
Mol (MVO, Den Haag).
SKIËN
SCHLADMING AFDALING:
1. Erwin Resch (Oos.) 1.58.50; 2.
Harti Weirather (Oos) 1.58.89; 3.
Steve Podborskl (Can) 1.58.90; 4.-
Urs Raeber (Zwi) 1.58.97; 5. Franz
Klammer (Oos) 1.59.13; 6. Tom
Brooker (Can) 1.59.16
TENNIS
Open Australische kampioen
schappen
Herenenkelspel
7-6.3-6.4-6.6-3,14-12. Kriek (Vst) -
Strode (Vst) 6-2,7-5,6-2. Jarryd
(Zwe) - Drewett (Aus) 6-4,7-6.6-2,
Andrews (Vst) - McCurdy (Aus)
6-4.6-7.7-5.7-6. Masur (Aus) - Youl
TURNEN
NEDERLAND—CATALONIË
totaal
1. Mlquel Soler (Spa) 55.40
2. Antonio Fraguas (Spa) 54.65
3. Dick Ooykaas (Ned) 54.35
4. Michael Marina (Spa) 52.35
5 Michael Rubio (Spa) 52.00
6. Ron Lamboo (Ned
7. Gil Abadia (Spa)
8. Carlos Baron (Spa)
9. Wilco van Luijk (Ned)
10. Branco Grootes (Ned)
11. Richard Mays (Ned)
12. Ad Outijn (Ned)
9.50 9.20
(Aus) 6-04,7-6,7-6, Krlshnan (Ind) -
Gltlin (Vsl) 6-2,6-7,6-4,3-6.6-1.
McEnroe (Vst) - Tony Giammalva
(Vst) 6-3,1-6,6-3.6-3. Denton (Vst)
- Dupre (Vst) 4-6.6-2,6-3,6-4. Tim
Mayotte (Vst) - Sammy Giammalva
(Vst) 7-5,6-3,6-4, Fitzgerald (Aus) -
Dent (Aus) 6-3,6-3,6-3, Flach (Vst)
- Sadri (Vst) 6-3,7-5,6-4, Wllander
(Zwe) - Testerman (Vst)
6-4.4-6.6-7.6-3.6-2, Teacher (Vst) -
Derlin (Nw-Zee) 6-1.3-6.6-4,6-4.
Lloyd (Eng) - Seguso (Vst)
6-3.4-6.5-7.7-6,6-4. Leach (Vst) -
Sundstroem (Zwe)
6-2,3-6.7-5,4-6,10-8. Meyer (Vst) -
Davis (Vst) 6-3,4-6,0-6.6-4,6-3, Le
wis (Nw-Zee) - Hooper (Vst)
6-7,7-5,6-7.6-3.6-4. Fleming (Vst) -
Buehning (Vst) 6-1,6-2.6-3, Nu-
(Zwe) - Frawley (Aus)
(Aus) - Johnstone (Aus)
4-6.7-6.3-6,6-3,6-2. Edmondson
(Aus) - Pate (Vst) 6-1,6-4,7-5, Ku-
Maher (Aus) 6-4.7-6,7-6, Cash
(Aus) - Kratzmann (Aus)
6-2,6-2,6-7.6-4. Teltscher (Vst) -
Dyke (Aus) 6-4,7-6,6-7,6-1, Lendl
(Tsj) - Smith (Eng) 6-2,6-2,6-3,
Tom Gullikson (Vst) - Alexander
(Aus) 6-1.6-3,7-6, Hocevar (Bra) -
Odizor (Nig) 3-6,6-2,6-2.2-6.6-4.
Smid (Tsj) - Gurfein (Vst)
6-4,3-6,6-3,6-2, Borowlak (Vst) -
Edberg (Zwe) 6-2,2-6,7-5,6-4.
Derde ronde:. Kriek (Vst) - An
drews (Vst) 6-0,6-4,6-2, Meyer
(Vst) - Leach (Vst) 6-4.7-6.6-4. Ny-
strom (Zwe) - Kuharsky (Hon)
6-4,6-4,6-2. Tim Gullikson (Vst) -
Freeman (Vst) 6-7,6-2.6-4.7-6,
Fitzgerald (Aus) - Lewis (Nzl)
6-3,7-6,6-1, Cash (Aus) - Teacher
(Vst) 6-4.7-6,6-7.2-6.7-5. Lloyd
(Gbr) - Denton (Vsl) 7-6.6-2,6-3,
Jarryd (Zwe) - Anger (Vst)
6-3,2-6.6-2,6-1, Lendl (Tsj) - Fle
ming (Vst) 6-7,7-6,6-3,6-4, McNa-
mee (Aus) - Hocevar (Bra)
4-6.7-6.7--6.4-6.6-3, Wasur (Aus) -
Flach (Vst) 6-1,7-6,7-6, McEnroe
(Vst) - Krlshnan (Ind) 6-4,7-5.6-1.
Teltscher (Vst) - Tom Gullikson
(Vst) 6-7,6-4,3-6,6-4.6-3. Smid
(Tsj) - Borowiak (Vst)
6-4,3-6,6-1.6-4. Wilander (Zwe) -
Tanner (Vst) 6-2.6-7,6-3.6-1.
Herenenkelspel, vierde ronde:
Wally Masur (Aus)-Anders Jarryd
(Zwe) 6-3, 6-3. 4-6. 6-1; John
McEnroe (Vst>-Tlm Gullikson (Vst)
6-3, 6-2, 6-2; Johan Krlek
(Vst)-John Lloyd (Gbr) 6-3, 6-3,
7-6.
Dames tweede ronde: Catherine
Tanvier (Fra) - Blllle Jean King
(Vst) 7-6,4-6,6-4, Sharon Walsh
(Vst) - Hana Mandllkova (Tsj)
(Vst) 7-5,6-4, Pam Shrlver (Vst) -
Pascale Paradis (Fra) 6-3.6-2, Kat-
hy Jordan (Vst) - Virginia Wade
(Gbrï 6-4.4-6.6-4. Wendy Turnbull
(Aus) - Lele Forood (Vst) 6-2,6-2,
Jo Durle (Gbr) - Glgl Fernandez
(Vst) 6-2,6-2, Zlna Garrison (Vst) -
Camilla Benjamin (Vst) 6-0,6-2,
Ros Fairbank (Zaf) - Catherine
Sulre (Fra) 6-2,6-2, Helena Sukova
(Tsj) - Betsy Nagelsen (Vst)
6-3,6-3, Sylvia Hanika (Wdl) - Co-
rinne Vanier (Fra) 6-2,6-1, Claudia
Kohde (Wdl) - Lorl McNeil (Vst)
7-6,3-6,6-4, Carling Bassett (Can)
- Anne Mlnter (Aus) 6-1,2-6,7-5.
Alycia Moulton (Vst) - Jennifer
Mundel (Zaf) 7-5,1-6,8-6, Martina
Navratilova (Vst) - Elizabeth Say-
ers (Gbr) 6-1,6-0. Barbara Potter
(Vst) - Anne Hobbs (Gbr)
7-5,4-6.6-4.
Damesenkelspel, derde ronde;
Sylvia Hanika (Wdl)-Helena Suko
va (Ts|) 6-2, 6-4; Jo Durle (Gbr)-A-
lycia Moulton (Vst) 6-1, 7-6; Wen
dy Turnbull (Aus)-Claudia Kohde
(Wdl) 7-6, 6-4; Pam Shrlver (Vst)-
Barbara Potter (Vst) 3-6, 6-3, 6-4;
Zlna Garrison (Vst)-Eva Pfaff (Wdl)
7-6. 6-4.
Dameedubbel aerate ronde:. Ne-
rida Gregory/Bernadette Randall
(Aus) - Marcella Mosker (Ned)/Su-
san Leo (Aus) 6-4,7-5.
sprong brug rok
9.60 9.40 8.45
9.45 9.25
9.40 8.95
8.65 8.85 9.20 7.05
8.45 8.95
50.65 8.85
47.95 8.25
8.85 8.10 8.35 9.35
8.35 9.20
8.30 8.70
7.80 7.95 9.20 8.05
7.85 7.50 9.30 7.25
6.60 6.15 8.80 6.90
VOLLEYBAL
Eerat* dhriale
A. Marlinus 2—DAK
B. BroiecoPolaris
Set Up'65—Voorburg 30
Eerat* divisie
A. Zaan '69Groningen 30
WATERPOLO
Hoofdklaaae: Rotterdam—Nereus
8—4, AZPC—Merwede 10—9,
LZ'86— Esca 11—7, Polar Bears—
Amer 14—8.
Eerste klasse: Zwemlust H—De
Gouwe 64. Rapido '82—HZPC
17—11, Neptunus—Mjord V 10—
8. PluvtusZPB 7—7.
Hoofdklasse: ZAR—Het Ravijn
7—8. ZPB—De Futen 12-0,
Donk—Vuursche 11—7, Het
Gooi— OZPC 19—8, PSV—KZC
9—9. DSZHZV Robben 3-12.
WIELRENNEN
Deventer 1. Hennie Stamsnljdei
(Enter) 1.07.28; 2. Radomlr Slmu-
nek (Tsj.) op 20 sec.; 3. Reiniet
op 1.07; 4. Petri Kloucek (Tsj.) op
1.19; 5. Wil Brouwers (Horst/Ame
rika) op 1.24; 6. Wicher van der
Hoef (Baarn) op 1.36; 7. Gregor
Jaroszewsky (Pol.) op 1.43; 8.
Cees van der Wereld (Nieuwkoop)
z.t.; 9. Michel Groenendaal (St. Mi-
chelsgestel) z.t.; 10. Hans Boom
(Markelo) op 2.11.
Schijndel:
1. Hennie Stamsnljder (Enter) de
24 km in 1.08,43; 2. Relnier Groe
nendaal (St. Michielsgestel) op 55
seconden; 3. Ludo de Rij (Bel) op
1.15; 4. Frank van Bakel (Deurne)
op 1,37; 5. Radomlr Simunek (Tsj.)
op 1,54; 6. Wil Brouwers (Horst -
America) op 1.59; 7. Cees van de
Wereld (Nieuwkoop) op 2,04; 8.
Henk Baars (Diessen) op 2,07; 9.
Andre) Makowski (Pol) z.t.; 10.
Rado Fort (Tsj.) op 2,30.
1. Pierre Frijters (Rijsbergen) de
24 km In 1.04,13; 2. Mario van
Vlimmeren (Hoeven) op 10 secon
den; 3. Rlni Ansems (Chaam) op
50 sec., 4. Mare Niessen (Eindho
ven) op 1.20; 5 Jan Herrijkers
(Eindhoven) op 2.00.
ZAALHOCKEY
GroningenHattem 77
KI. Zwils.—Or. Zwart 14— 5
B. KampongWageningen 14
ZAALKORFBAL
Hoofdkaas* A: DeetosSamos
11—8, SCO—Allen Weerbaar 10—
10. KVS—Archipel 14—11, Luto—
DOS'46 7—15. B: Ons Eibernest—
Fortuna 613. Blauw Wit—Pams
14—8. RohdaLDO 15-11, Fides
PactaPKC 8-8.
Overgangsklasse A: Driehoek—
OWO 9—9, Vriendenschaar—
VEO 9-13, Pernlx—HKC 8—7,
DaltoDWA 13—6. 8: Rapiditas—
O. Arnhem 1315. Drachten
ASKO 89, RigtersbleekStan-
fries 11—11, Nic—Overschotje
15—10. C: Westerkwartier—DTV
12—12, HKV—BEP 14—9,
DKODAKC 17—9, Gr. Geel—St.
Hooger 8—11. D: Trekvogel!
SDO—Die Haghe 10—11.
Eerst* klaas* A: AlbatrosODO
(M) 10—5, TOP (S)— Kinderdijk
12—11, VES—Animo 9—11, Tjo-
ba—Swlft 8—10. B: OSCR—Zui
derkwartier 16—8, B. Wit'51De
Bermen 1312. Het Zuiden
Tweed* klasse A: DESVrk
denschaar 118. Ons Eiland—'" *-
dan Boys 145. B: SnelKQp rj
12—11. Or.Wit—Ten Donck P
12. NIO—Fiks 11—9, DVS—<B VI
11—14. C: DKC—Ten Donck 1
Derde klasse A: Ondo—TOP'von
gels—SEV 5—6. C: USV—
11—10. Ons Huis—WION 9-pr r
VlaardingenODO 6—7. Hargci 1
Ter Gouw 49. D: TempoG
10—6. Fluks—Phoenix 15-Held
KNS—Crescendo 7-7.
Res. eerste klasse A: Vr'sch Pel
2—VEO 2 15—9. KVS 2—PKön SC
11—10, Tjoba 2—GKV 2 9—9S Vrr
PKC 3—Deetos 3 10—9. Rer_1"*-
2—Fortuna 3 4—15, Fides P ;Cha
Het Zuiden 2 7—6. C: Deetos j
HKV 3 6—7, Sperwers 2—Die
ghe 2 15—15, Eib<
P 3 9—7.
Res. tweede klasse A: TOP ->
Kinderd. 2 16—12, Pernlx 2—P
5 10—11, Pams 4—Eibern. 4 1!
10. VES 3KOAG 2 6-7.
Achilles 2—Swift 2 11—15, Ov
kant. 2—Kwiek 2 9—4, OSCR I
Zuiden 3 86. C: Vlaardin$
2—KVS 3 7—10, Het Zuider
Zuiderkw. 2 7—7.
Res. derde kfass* A: TOP i
GKV 3 8—7. B: HSV 2—GKV
6—6. Sperwers 3Danaïden
9—4. C: Vlaard. 3—Animo 2 f)TP]
16, Trekvog. 3—Terheyden 2 lé-'IljJ
16. D: Blauw Wit'51 2Or. Nasflpn
2 10-10. V
Junioren A: VelocitasTOP 1UUD
9. Deetos—Fortuna 136, OvunTT
kanters—Eibernest 7—8. LUU
KOAG—Kinderdijk 9—9, HKfcbb
KVS 7—5, PKC—Swift 10-,,
Snel—Albatros 5—13. iCle
nF
8).
inei
WINTERCLUBKAMPIOENSCHA t
PEN n r
DAMES Üik
4 x 100 meier wisselslag: 1. Dj
4.28.5. 2. Dedemsvaart AC 4.3(fl6rJ
3. De Dinkel 4.31.4.
4 i 100 meter rugslag: 1. Duc
4.35.3, 2. HPC 4.38.9, 3. Zeesl OD
4.4,.3. ~l
4 i 100 meter schoolslag: P
Zeester 5.12.9. 2. De Din»
5.13.2, 3. DJK 5.15.0. ind,
4 i 100 meter vlinderslag: 1. I
Dolfijn 4.31.5. 2. Zeester 4.31.8,I»P0
Dedemsvaart 4.33.7 eeil
ZWEMMEN
100 metei
Dinkel 10.22.4, 2.' Dedéms\
10.25.2, 3. Zeeste
k b
„4c<
Dedemsvaart 1781.9. 5. Hlferd
1785.9, 6. De Dolfijn 1794.6. I mt
L w{
HEREN Lplj
4 z 100 meter wisselslag: 1. HP^
4.00.5, 2. Steenwijk 34 4.05.3. fae
De Dolfijn 4.09.5.
4 i 100 meter rugslag: 1
4.02.6, 2. Steenwijk 34 4.17.0,1
ZPA 4.20.6.
4 i 100 meter schoolslag:
IJ 4.42.5, 2. HPC 4.48.3, 3. De 0
vel 4.50.5.
4 x 100 meter vlinderslag: 1. HF
3.56.0, 2. ZPA 4.05.5, 3. AZR
4.12.6. (>n<
10 x 100 meter vrije slag: 1 HIHp
9.10.5, 2. Steenwijk 34 9.27.8, L
pe:
AZPC 9.31.2.
Eindstand: 1. HPC 1557.9.
Steenwijk 34 1619.3. 3.
1623.6, 4. De Dolfijn 1640.1
AZPC 1641.4, 6. Het IJ 1651.8
Kringwedatrijden
1500m. vrij* slag heren:
genaar WVZ 17.15.2; 2. D. Roefder
WVZ 17.28.0; 3. M. van den Betu,.:
DSZ 17.28.2- ^U1
800m. vrije slag dames: 1. E. Void
400m. vrije slag m.o. 10: 1. lat i
Schot Raket 5.26.4; 2. I. van drQ
Meyden DZV 5.37.0; 3. L. van A"3
phen Z/V 5.56.7. de
Idem j.o.10: 1. M. van der Ko^r
WVZ 5.25.5; 2. D. Kernkamp WM"
5.46.7; 3. D. Leroy RZV 5.58.7. Zi
Zondag Ue
1500m. vrije slag heren: 1. A. v#_
Strien Raket 17.47.2: 2. M. Bey#!™
Hoogwerf 18.23.2; 3. M.
Hw. 19.32.4.
Hw. 19.32.4.
800m. vrije slag dames: 1. S. <x.
Jong Hw. 9.38.7; 2. B. van d(fk\»
"Eg«
Larf Le
Berg DSZ 9.59.0; 3. I. s
9.59.8.
Idem jongens o.12: 1. W. de Lad
ge Hw.10.21.7; 2. S. Kuns RZ|
10.22.5; 3. P. Biesot DSZ 10.37Ü