uick Boys uitgebekerd Unitas Leiden winnaar van zaalvoetbaltoernooi LFC LUGDUNUM: RESULTAAT BLUFT UIT loodenburg heeft geen moeite met JOS PORTTRIBUNE ap1 ëaakt belruk Dames Alecto kloppen LMHC MAANDAG 5 DECEMBER 1983 (EN Van te voren rmpiitoodenburg een tikje jüsl^esd om op het harde n zeer stevig spe- tegenstander te ont- i. Voor het Amster- JOS, dat in de de- itiehoek vertoeft, 'ooiploeg echter linst te hoeven vre- erdreven hardheid loméfer8ens te bekennen, irerder werd Rooden- weinig in de weg ge- De de laatste tijd op ining fors aangepak- matie van Laurens •r was op alle fron ten klasse beter en stak een probleemloze 4-0 zege in de zak. Het wach ten is op een serieuze te genstander. De goede voornemens van Roodenburg kwamen door het uiterst povere weerwerk van JOS niet goed uit de verf. Wat de Leidse ploeg op dit moment tegen een topploeg uit zou richten werd niet al te duide lijk. Toch ziet het er hoopvol uit. Het is bijvoorbeeld toch een weelde dat een man als John van de Wetering (afgelo pen week weer volop trai nend) zijn basisplaats eenvou digweg terug moet verdienen en dat Hennie van Duuren (af komstig uit de ruime reserve garde) een overtuigende partij als vleugelspits aflevert. Het moet JOS worden toege geven dat de problemen niet helemaal uit de lucht komen vallen. De ploeg, getraind door ex-Rijnsburgse Boys man Wij- nands, kwam ditmaal met liefst zeven invallers binnen de lijnen. De derhalve te ver wachten tomeloze inzet ont brak ontbrak evenwel ook nog eens, kennelijk had het me rendeel van de spelers bij voorbaat uitgemaakt dat er bij Roodenburg niets te halen viel: de overtuiging en een beetje lef ontbraken. Bijna was het niet al te ener verende duel daarvoor zijn immers twee enthousiaste en enigszins gelijkwaardige teams nodig niet eens doorgegaan. Scheidsrechter Ten Hoven was immers abuis met het aan- vangsuur en daardoor erg laat. Toen er toch was afgetrapt, lieten beide ploegen zien moei te te hebben om zich aan het harde veld aan te passen. JOS- middenvelder Habekotté raak- ,te al vroeg een bal uit de lucht zo verkeerd, dat hij Rooden- burg-spits Van Duuren be diende. Deze toonde zich erg dankbaar voor het cadeautje en zorgde met een prima schot voor 1-0. De Amsterdamse doelman Verhoek kreeg het vervolgens druk. De laatste li nie van de Amsterdammers rammelde immers flink. Met de Roodenburg-kansen werd echter niet al te zorgvuldig omgesprongen. Zelfs toen Pe ter Ciere (overigens weer eens voor op Ciere, die met een pri ma plof iedereen kansloos liet: 4-0. JOS-doelman Verhoek had zich inmiddels geblesseerd een prima pot spelend) vlak en werd vervangen door de in voor het doel de Hoek voor het uitzoeken had, leek het mis te gaan. Via een carambole kwam de bal nog voor de voe ten van Ronald Jansen, die toevallig toch nog in kon tik ken: 2-0. Na rust kwam de doelpunten- lawine direct op gang. Ronald feite al met dat werk gestopte Martin de Koster. Die begaf zich enige malen erg ver voor zijn doel, maar zag de afstraf fende lob en schuiver beide naast gaan. Het werd langza-, merhand een hol- en draafpar- tij, waarbij ook JOS aan een doelpunt mocht ruiken. Maar Jansen werd gelanceerd, ging gescoord werd er niet LEJO BUCK Scoreverloop: 8. Van Duuren 1-0; 35. Jansen 2-0; 48. Ciere 3-0; 51. Ciere 4- goed door en leverde een har de inzet, die afstuitte op goalie Verhoek. Ciere was ter plekke om het terugkaatsende leer Joodenhurg: Nievaarti Kok, Pikaar, alsnog in het doel te werken. Pouw, Lancel, Koet, Verver (Alber- 3-0. Kort daarop was Jansen ga), Gottmer, Jansen, Ciere (Van de weg op rechts -en zette laag Wetering), Van Duuren. HILVERSUM Ook met een zeer behoorlijke wed strijd kwam Lugdunum niet aan de inmiddels zo broodnodige winstpunten. Bij Hilversum maakte de Eilander-équipe forse aan spraak op een puntende- ling. Een kwartier voor tijd ging dat plan evenwel in rook op. In de slotfase hield het hoog geklasseer de Hilversum, alle goede Leidse bedoelingen ten spijt, de 2-1 voorsprong keurig overeind. Voor de pauze liet Lugdunum zien dat net bepaald niet ang stig en behoudend wilde aan treden. Dat leverde zowaar een bescheiden overwicht op. hetgeen zeker valt af te lezen uit de hoekschopverhouding (9 tegen 2). Verder dan tot een aantal kansen leidde het nog niet. In de tweede helft hing de Lugdunum-treffer dan toch in de lucht. Maar een uitste kende kopbal van Jaap Schil- thuizen ging net over de lat en bij een hard en goed gericht schot van Rinus van Es werd de bal van de doellijn gewerkt LEIDEN Unitas Leiden is gisteren in de Groe- noordhal als algemeen winnaar uit de bus geko men van het door LFC georganiseerde zaalvoet baltoernooi. De club, die op het veld al kampioen werd van de tweede klas se zondag van de KNVB Afdeling Leiden, vergaar de met beide deelnemen de teams een totaal van zeventien punter en legde daarmee beslag op de drie jaar geleden door de in middels opgeheven Sport stichting beschikbaar ge stelde wisselbokaal. De gedeelde tweede plaats was voor ZLC (zondag) en Altior met vijftien punten. De winst bij de standaard teams ging overigens aan de neus van het dit seizoen zo versterkte Unitas Leiden voorbij. Meerburg hield Unitas in de finalepoule op een doel puntloos gelijkspel en omdat de Zoeterwoudse club met 2-0 van de derde finalist (ZLC) worren Unitas ZLC „slechts" met 1-0 klopte, kon Meerburg in deze groep derhalve op doelsaldo als verrassende overwinnaar worden begroet. Een sportieve overwinnaar ook, gezien het feit dat Meer burg na afloop van het toer nooi de Fair Play Cup in ont vangst kon nemen. Bij de re serves daarentegen liet Unitas er geen twijfel over bestaan welke club gisteren over de sterkste tweede keus beschik te. Alkmania 2 met 3-1, VTL 2 met 3-0 verslagen. Het traditioneel geworden „slecht-weer-gebeuren" (LFC organiseerde het toernooi nu al voor de negende maal) moest het dit keer overigens doen zonder de selectie-in breng van Roodenburg en Lugdunum. Beide clubs had den door hun indeling in West 1 competitieverplichtingen, waardoor aan de uitnodiging van LFC geen gehoor kon worden gegeven. De publieke belangstelling voor het toer nooi viel gisteren wat tegen. Het feit dat animatoren Isaac Pouw en Rein Geerlof het weer geslaagde evenement dit keer binnen twee dagen op po ten hadden gezet zal daaraan niet-vreemd zijn geweest. De zaalcompetitie begon in de eerste klasse dames met een treffen tussen LMHC en de butant Alecto. De Leiderdor pers hadden geen last van eni ge nieuwkomers schroom en zetten de Leidse ploeg via kort en fel spel op een 3-0 achter stand, met onder andere een prachtig doelpunt van uit blinkster Marijke Brink. Ge schrokken zocht Leiden de te genaanval op en kwam nog voor rust terug tot 3-2 via twee treffers van Hanneke Kam steeg. Na de pauze ontwikkel de er zich een gelijke strijd, waarin echter Alecto de ploeg die veel efficiënter met de kansen om sprong. Tegenover drie strafcorners van Annette Vassbinder stelde LMHC slechts een treffer van Hetty Bonga, zodat de Leiderdorpse ploeg meteen al met een 6-3 zege van het veld ging. De tweede wedstrijd verloor Alec to echter met 5-2 van Hudito. Hoewel wederom Annette Vasbinder Alecto tweemaal een voorsprong gaf waren de Delftse dames te sterk. In het laatstë kwartier profiteerde Hudito van een verzwakte Leiderdorpse dekking en te ruglopend overleg in het Alec to spel en boog zij de 1-2 om in een 5-2 zege in Delfts voor deel. In de tweede partij van Leiden bleek dat coach Kees van de Meer nog slechts over vijf selectie speelsters beschikt, die bovendien nog niet ge traind hadden met de aanvul ling uit het 'tweede'. Tegen een koel en efficiënt spelend Rotterdam werden zij met maar liefst 10-0 van het veld gespeeld. Dit was de inleiding van een schitterend antwoord van Hil versum. Van Oostrom werd gelanceerd en ging onnavolg baar aan de haal om te beslui-' ten met een voorzet op Van Garderen, die inkopte: 1-0. Het evenwicht werd hersteld toen Robert de Roo. van de rand van het strafschopgebied, met een onhoudbaar schot de uiter ste bovenhoek trof: 1-1. Bij een razende Hilversum-uitval viel vervolgens het doek voor Lug dunum. Opnieuw werd Van Oostrom op avontuur ge stuurd. De pijlsnelle spits schudde zijn bewakers van zich af en tekende persoonlijk voor de bekroning: 2-1. Scoreverloop: Van Garderen 1-0: Ro bert de Roo 1-1; Van Oostrom 2-1. Lugdunum: Eradus, Robert de Roo. Oppelaar, Ben de Roo. Van As (Van der Burg). Brussee. Ligtvoet. Van Weerlee (Collee), Wetselaar, Schil- thuizen. Van Es. LEIDSCHENDAM SVLV heeft gisteren in een oefenduel met RKAVV een gelijkspel ge boekt: 3-3. De ruststand in Leidschendam was 2-2. Voor de gasten troffen Wim Oranje, Peter Tegelaar en Martin van der Valk doel. De thuisploeg kwam via Rob van der Meer, Rob van der Tas en Bert Voge laar aan de doelpunten. kon ontstaan, omdat de NEC-aanval volhardde in het missen van vaak toch zeer goede mogelijkheden én omdat Nijmeegse goa lie Ben Kleyn Goldewijk aantoonde dat hij ook bui ten het Nou Camp stadion van Barcelona aardige blunders in huis heeft... De derhalve toch niet geheel kansloze nederlaag werd door Martin van Vianen later voor het grootste gedeelte op de conditie van het speelveld te ruggebracht. Het door de inge vallen vorst inderdaad zeer slecht bespeelbare terrein was zijn elftal te veel gebleken, zo stelde Van Vianen. „In het be taalde voetbal wordt vaker op dit soort terreinen gespeeld, amateurs zijn daar veel min der aan gewend", verklaarde Van Vianen het feit dat NEC letterlijk beter op de been ge bleven was. „Je kon vooral voor rust duidelijk zien dat de inzet door die aanpassingspro blemen wat wegviel. Je kan als speler wel erg veel willen, maar als gewoon lopen al bijna niet mogelijk is, houdt het al lemaal wel een beetje op". Een verklaring die bijna letterlijk door collega Pim van der Meent zou worden onder schreven. De oud-Roodenburg trainer die met zijn spelers groep deze week in het Nij meegse ook eerder dan de Katwijkers met vorst werd ge confronteerd: „Het was duide lijk zichtbaar dat Quick Boys nog veel meer problemen had met het veld dan wij. NEC be gon wat dat betreft met een voorsprong". Een voorsprong die door de bezoekers na vijfenveertig mi nuten voetbal ook in een daad werkelijke (0-2) voorsprong bleek te zijn vertaald. Een be scheiden marge overigens, ge zien de kansen die NEC zich tegen de fors gebouwde en dus slecht wendbare Katwijkse verdedigers verwierf. Want Van Vianen mocht dan in zijn napraatje terecht „twee dek- kingsfouten", wa&rvan er dan ook nog eens een in de blessu retijd van dat eerste deel werd afgestraft, als oorzaken van die twee treffers aanhalen, de vorig jaar uit de eredivisie ge degradeerde tegenstander had daarbij wel nog een handvol andere mogelijkheden ver prutst. Omdat Frans Janssen evenwel tot tweemaal toe doelman Theo Guyt op zijn weg vond, Freek Rienks een poging van Anton Janssen on schadelijk maakte, Michel Mommertz net over mikte en de in ideale positie voor Guyt verschenen Dick Jol zelfs maar niet schoot, moest NEC het uiteindelijk toch met die twee benutte „dekkingsfou- ten" doen. Mee opgekomen laatste man Dick Mulderij kopte in de zestiende minuut raak na bij een vrije trap van Sije Visser door de Katwijkse verdediging over het hoofd te zijn gezien en een half uur la ter was het Frans Janssen die voorbereidend werk van Jol al even ongestoord mocht afron den. Was Quick Boys, dat de zwak spelende Martin Heerikhuisen halverwege de eerste helft door Koos Schoonewille goed vervangen had zien worden, in dat eerste part nauwelijks tot bij het NEC-doel doorge drongen, na de hervatting lag dat anders. De thuisclub bleek wat meer gewend aan het speelveld, koos voor een meer aanvallende speelwijze door laatste man Rienks direct naar voren te sturen en kreeg daar bij ook nog eens te maken met een tegenstander die zich meer op de eigen helft terugtrok. Een „bewuste keuze" van Van der Meent („In Nijmegen heb ben wij alleen maar aangeval len, nu konden wij vanuit de ken plo< jjet gaat g0e(j met v°01 atwijkse veldrijder René Pjs£De eerstejaars Swiftju- h am, wedstrijd in Schijndel, k alle andere eerstejaars. "V er goed verging het Mar- 'Pia )verdevest en Hans Ko tander. Zij moesten opge ld It; ia valpartijen op het door hee >rst gevaarlijke parcours. 0 c Èddy Kouiss, plaatsgenoot René Guyt, maakte meer malen onvrijwillig kennis moeder Aarde. Hij viel f floor letterlijk terug tot de 'S'nde stelling. Guyt nam '♦2! Ier risico, en wist zich dan itaande te houden. Achter van de vele Tsjechische ten en vijf Nederlandse ga's kwam hij als zevende 11 de streep. Zaterdag was ®e£ ichtste geworden in De- al er, waar hij zich niet bij- er thuis voelde op het e vlakke parcours. r ar van der Meer kwam voor de dag in Engeland. Wilton Keynes werd hij n' 5te in een veldrit voor ju- en en veteranen. Illlllllltllllllllimilllllllllllllllllllllllllll Niet zichtbare Kees van Rooyen heeft namens Quick Boys een wel erg scherpe voorzet losgelaten, die door NEC-doelman Ben Kleyn Goldewijk volledig foutief is beoordeeld. Arno Boers en de Nijmeegse goalie kijken de bal na die hoog in het NEC-doel verdwijnt: 1-2. verdediging gaan spelen") waardoor Quick Boys nadruk kelijk op de aansluitende tref fer kon gaan jagen. Een doel punt dat zestien minuten voor tijd mede kon vallen door de bereidwillige medewerking van NEC. In eerste instantie hielpen John Vievermans en Henk Grim Quick Boys een handje door uitgespeelde coun ters niet te benutten (Van der Meent: „We hadden gewoon 3- 0 moeten maken, dan was er niets meer aan de hand ge weest"), in tweede instantie was het doelverdediger Ben Kleyn Goldewijk die de Kat wijkers een tweetal helpende handen toestak. Quick Boys was via een harde uithaal van Sis Thu Pan (net naast) en een door Dick Vooys onnodig ver lengde kopbal van Freek Rienks al dichtbij de 1-2 ge weest, op het moment dat Kees van Rooyen vanaf de rechtervleugel een erg scherpe voorzet losliet. Zonder de hulp van de NEC-goalie zou de bal echter nooit via de binnenkant van de (eerste) staander in het Nijmeegse doel zijn verdwe nen, nu wel... Quick Boys, dat inmiddels Vooys door extra aanvaller Arno Boers had vervangen, nam vervolgens nog meer risi co's. Het leverde één mogelijk heid op 2-2 op (Martin van der Plas mikte bij een vrije trap net over) en zoals zo vaak, di verse kansen op 1-3. Dat werd het dan ook. Anton Janssen en Grim hadden al weer een keer gemist, op het moment dat in valler Grim in de 81ste minuut eindelijk wel de juiste richting vond. Quick Boys had het daarna opnieuw aan Kleyn Goldewijk te danken dat de marge twee minuten voor tijd weer kon worden verkleind. Kleyn Goldewijk weigerde na een hoekschop van Schoone wille in te grijpen en Boers was aanwezig om zijn wissel waar te maken. Die tweede treffer vormde voor de thuis club het sein om direct na de aftrap en bloc naar voren te stormen, waardoor de panie kerige trap van Frans Janssen de bal op een nauwelijks meer door blauwwitten bezette Quick Boys-helft deed belan den. Carlos Aalbers was ver volgens als eerste bij het leer, dat na tussenstation Grim uit eindelijk voor de voeten van razendsnel opgekomen Anton Janssen terecht kwam. Guyt was opnieuw kansloos, het ka raktervolle Quick Boys nu wel definitief uitgeteld: 2-4. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 18. Mulderij 0-1. 46. Frans Janssen 0-2. 74. Van Rooyen 1- 2, 81 Grim 1-3. 89. Boers 2-3, 90. An ton Janssen 2-4. Quick Boys. Guyt, Teun van der Plas. Rienks. Vooys (Boers), Heerik huisen (Schoonewille). Pan. Jonker, Van Duyn, Hogewoning, Van Rooy en, Martin van der Plas. NEC: Kleyn Goldewijk. Visser. Mul derij, Selbach, Vievermans, Mom mertz (Hubers), De Groot, Aalbers. Jol (Grim), Frans Janssen, Anton Janssen. LEIDEN Alecto dames startte als nieuwkomer in de zaalcompetitie eerste klasse goed met een over winning, het eveneens in die klasse spelende LMHC verloor tweemaal. De replay bekerduel tegen Quick Boys za- niet gebracht wat in toch hoopvol blauwwitte van werd ver- De Katwijkse za- die eerder in Nij- die tweede wed- nog zo knap af kreeg op het eigen Zuid immers nau- een voet aan de, bespeelbare De ploeg werd in helft overklast e zeker niet supe- tegenstander, toon- rust tekenen van maar werd uitein- na een merkwaar- toch volko- met 2-4 te- door de natio- van vo- Gezien het dat NEC met voor de pauze ten mag het op wonder- genoemd dat sterk spelende, wel weer Quick Boys tweede periode toch op méér dan een uitschakeling •en. Hoop die -i<fhu Pan haalt uit. Via het been van springende Peter ach zal de bal het doel van NEC maar nipt missen. Hoewel de publieke belangstelling wat te genviel, was het giste ren tijdens het zaal voetbaltoernooi van LFC toch. gezellig druk in de Groenoordhal.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15