,Lef It Be uniek Bea tles-documen t Marti Webb verknocht aan het theater LCINIADIO/TELEVISIE foidxwQowiant VRIJDAG 2 DECEMBER 1983 PAGINA 15 leroering rond geloofs- ;rie op YPRO-radio t-VERSUM De VPRO besteedt vijftien uur ra- i aan het thema „geloof". Nog voordat één pro- imma is uitgezonden, is in sommige kringen al be- [ring ontstaan naar aanleiding van het gerucht dat VPRO een „anti-geloofmaand" zou gaan uitzen- kilonj, De werkgroep „Christenen in actie", die overi- ior eetfjs n0g niet uit de anonimiteit wil treden, heeft op- "jk floepen protestbrieven naar de VPRO te schrijven is disamen jn gebed te gaan. Op de vrijdagen, via Hil- ïeen Ysum 2, van 09.33-10.45/11.00 uur, worden docu- "Intaires uitgezonden over: „De trauma's", die het naar ^00f, en met name het zwarte christendom, ople- dat d^-t; over „De Missie", Nederland als missieland; ^r „Nietzsche", de antichrist; over „Het geloof in i door war" met homofiele dominees, sadomasochisme Iede:homosexueien in de kerk; en over „Het geloof, we a dannnen het niet missen", hoe zou de wereld eruit Eten a^n zonder geloof en religie? VOO en TROS meest bekeken HILVERSUM De televisieprogramma's van TROS en VOO zijn in het derde kwartaal van 1983 het dichtst bekeken. De VOO behaalde 'sa- vonds een gemiddelde kijkdichtheid van 21 pet. en de TROS van 20 pet., een op de vijf kijkers. Dit blijkt uit het continu kijkonderzoek van de NOS. dat wordt verricht in samenwerking met het bureau Intomart B.V. te Hilversum. Daarbij staat 1 pet. kijkdichtheid voor 115.000 personen van 12 jaar en ouder. De TROS was in het derde kwartaal de enige A- omroep die op Nederland 1 uitsluitend „vaste avonden" verzorgde (op dinsdag tegenover EO en NOS). Alle andere A-omroepen verzorgden zowel op Nederland 1 als op Nederland 2 ook „wissela vonden". De kijkdichtheden bedroegen voor de overige om roepen AVRO 13 pet., NCRV 11, VARA 9, KRO 8, VPRO 9, EO 2 en NOS 9 pet. Open school-tv over testament HILVERSUM Op zondag 4 december a.s. wordt in het thema van Open School Tijd aan dacht besteed aan „de laatste wil", meningen over testament en voogdij. Na de dood kunnen er allerlei ruzies en andere ellendige situaties ontstaan tussen familieleden, ondanks dat men dit niet verwacht had. In dit programma wordt daarom ingegaan op de zin en de noodzaak van het vastleggen aan wie men bepaalde spullen wil nalaten en wie er voor de minderjarige kin deren zou kunnen zorgen, na het overlijden. Dagelijks horen en zien we om ons heen dat er gematigd en bezuinigd moet worden. Inleveren, soms tot onder het leefbare minimum. Hoe dit je leven kan beïnvloeden wordt in het Open School Tijd-thema van 11 december a.s. weer gegeven. In dit programma komt daarover een echtpaar met een WAO-uitkering aan het woord en een moeder van twee oudere kinde ren die leven van een bijstandsuitkering. Protest van NOS tegen bezuiniging HILVERSUM Het NOS-bestuur heeft onder protest de lijst bezuinigin gen ingeleverd, die de omroep op last van minister Brinkman van WVC voor 1984 heeft opgesteld. Het bestuur laat daarbij in een brief aan Brinkman weten, geen hoge pet op te hebben van de visie van de minister op het Nederlandse omroepbestel. „De opgelegde bezuinigingen zijn een wille keurige maatregel, die noch door over wegingen van omroep- of cultuurbe leid, noch door behartiging van belan gen van de groeiende audio-visuele produktie-sector kunnen zijn ingege ven", zo schrijft het NOS-bestuur. nadru ag dr om hi. f hodLVERSUM Met de dood- gevena John Lennon op 8 decem- realisf 1980 lijkt de laatste maand in hoen het jaar de meest geschik- et ger om Beatles-activiteiten te te kurtplooien. In New York legt hoe o weduwe van John, Yoko een mo, de laatste hand aan song- Voateriaal dat Lennon tijdens ten je „Double Fantasy "-sessies lijkt nam. De bedoeling is nog d benor het eind van het jaar een i paaree, onder de titel „Milk and :hter viey" uit te brengen, waarop n volverzameling songs is terug uitpuivinden. en v/èe composities; Ono's „Let de e Count The Ways" en Len- 1, vern's „Roll With Me" onston- liet ph tijdens telefoongesprek- :un irn waarin beide artiesten el- looit %r de nummers toezongen. OFL/ werden op kleine cassette- jorders opgenomen en zul le looi in die vorm ook op de on; ujat verschijnen. Lennon is: ƒ1 Ird, vóór hij gelegenheid om ze in de studio op te men. op de stoep van het iw Yorkse Dakota-gebouw rmoord. TROS herdenkt zijn tragi- .le dood door op 5 december ^an Jnterklaas-avond) de film fTa'et It Be" uit te zenden op ,m w5d. II om 20.10 uur. Hierin ve o.m. een prachtige dansscè- maa'van John Lennon en Yoko Jko o 'n donker in een e erna lege filmstudio op de mu- ik van „I, Me, Mine". Jver rolprent kent geen verhaal. neu5Sarmee ligt de film dan ook an »t in het verlengde van Be- es-films zoals „Hard Days TT. eht", ..Help" en de teken- Tii „Yellow Submarine". Het eft meer weg van een docu- ■^■ftntaire. waarin de belang- kste groep uit de historie nn de popmuziek bezig is met t vervaardigen van songma- riaal (John is te zien terwijl Scène uit het dakconcert van The Beatles. hij de gitaargrepen van „Max well Silver Hamer" op die me lodie voorzingt aan de rest). De film werd onder leiding van Michael Lindsay-Hogg op genomen in januari 1969 in on der meer de tot platenstudio omgebouwde Twickenham Film Studios en op het dak van het Beatles hoofdkwartier aan de Savile Row in Londen. Dat (magische") concert was de laatste keer dat The Beatles als groep optraden en gezamelijk muziek maakte. Daarna was „de droom" voorbij. Het dak concert, dat wereldberoemd werd doordat het overal is vertoond en doordat het film materiaal werd gebruikt ter ondersteuning van de single „Get Back", laat een groep zien die blijkbaar met veel ple zier aan het werk is. Wanneer deze beelden verschijnen is- echter al gebleken dat The Be atles geen groep meer is, maar vier individuen, die uit elkaar gegroeid zijn. Hoeveel de vrouwen, het ouder worden, het niet meer optreden er mee te maken hebben, zal altijd wel gissen blijven. Dat het echter van invloed is geweest staat wel vast. Het dakconcert zorgde overi gens wel voor de nodige op schudding. Bijgestaan door toetsenist Billy Preston duurde het concert veertig minuten voordat de politie ingreep. Ze zongen onder meer „Don't Let Me Down", „I've Got A Feel ing", en „One After 909" (die in deze vorm zijn terug te ho ren op de langspeler „Let It Be") en John Lennon sprak de legendarisch woorden „On be half of the group, we hoped we passed the audition". Op straat had het optreden op stoppingen tot gevolg, heren en kantoormeisjes vonden hun weg naar nabijgelegen daken, anderen konden bij de muziek echter niet werken en waar schuwden tenslotte de politie. Wat in de documentaire sterk naar voren komt, is dat het project werd bedacht door Paul McCartney. Hij lijkt niet altijd even gunstig afgeschil derd te worden wanneer hij weer de rol van de leider op zich neemt. De achterliggende gedachten moeten zijn geweest dat hij een filmmatig fiasco heeft proberen te voorkomen. Waar hij zich tot op het aller laatste moment druk over heeft gemaakt, is dat er wel composities zijn, maar dat er geen verhaal is om ze aan op te hangen De Beatles-fan krijgt uit de mond van het viertal zelf zo nu en dan nog een stukje pophistorie te ho ren. Over „One After 909", een heel oud Beatles nummer vertelt Paul: „Het stamt uit de tijd dat John en ik regelmatig bij mij thuis nummers schre ven. We hebben het nooit uit gebracht omdat we het niet gekunsteld genoeg vonden, maar het is eigenlijk onzin...", en over de ontmoeting met de Maharishi rond 1967. „We wa ren niet echt onszelf in die tijd. Toen ik het gisteravond terug zag, vond ik dat we op kleine schooljongens leken met de Maharishi als leraar". Uit de film wordt ook duide lijk dat Paul op het laatst niet zo erg goed meer kon opschie ten met George en dat John de twee „vechtende" partijen uit elkaar probeerde te houden. George had de documentaire film dan ook het liefst hele maal niet uitgebracht, maar er was al zoveel geld ingestoken dat het niet zomaar op de plank kon blijven liggen. „Let It Be" heeft ook een open be gin en einde. Het begint met de inruiming van de studio en het eindigt met het dakcon cert. De eindconclusie na een maand filmen moet zijn ge weest: we hebben nu de num mers op celluloid en we staan er als groep op, laten we een verhaal verzinnen waar deze gegevens inpassen. Dat ver haal is er echter nooit geko men, omdat The Beatles voor tijdig ieder hun eigen weg gin gen. Vraag blijft ook of de film uit zou zijn gebracht als The Beat les de langspeler „Let It Be" niet hadden afgemaakt. Het project dat onder de titel „Get Back" werd gestart laat ook opnamen horen, die op de el pee „Abbey Road" zijn terug te vinden zoals „Maxwell Sil ver Hammer" en „Oh Dar ling". Deze elpee werd later opgenomen dan het songmate riaal van „Let It Be". De elpee werd echter eerder uitge bracht omdat na veel strubbe lingen John Lennon, Paul McCartney, George Harrison en Ringo Star toch hadden be sloten om de film aan het pu bliek te tonen, dan maar zon der verhaal. Er was echter even tijd nodig om dit alles in goede banen te leiden. Het afscheid met de elpee „Let It Be" was een diepe teleur stelling hoewel bij de plaat een (foto)boek werd geleverd waarin een grote hoeveelheid foto's uit de film zijn te zien en delen van de conversatie tus sen de vier Beatles plus aan hang zijn te lezen. De meeste fans zien „Abbey Road" dan ook als de laatste Beatles-elpee met het nummer „The End" als slotakkoord. Hoewel Paul McCartney bazig overkomt en John Lennon als de verstandige musicus die (tot vervelens toe) zijn vrouw Yoko Ono aan zijn zijde vindt, is „Let It Be" een uniek docu ment. Het laat vier van de al lergrootste popmuzikanten aan het werk zien en dat blijkt boeiend genoeg te zijn om naar te blijven kijken. HANS PIËT HILVERSUM De bekendheid van Marti Webb in Nederland is op zijn zachtst gezegd gering. Rond 1980 haalde ze even de hitlijsten met het prachtige „Take That Look Of Your Face". De dame bleek een prachtige stem te bezitten en een internationale carrière als zangeres leek dan ook geen luchtkasteel. Toen de klanken van dit Andrew Lloyd Webber-nummer waren wegge storven en de radio ging spreken over een gouwe ouwe wanneer de compositie weer eens werd gedraaid, kwam de vraag naar boven wat is er eigenlijk met Marti Webb gebeurd? Aan de vooravond van het Unicef-Festival, dat zondagavond op Ned. I om 20.45 uur bij de TROS is te zien en waarin ze optreedt met drie nummers, vertelt ze hoe de vork in de steel stak. „Ik heb mijn tijd doorgebracht in het theater. De produktie waarvan ik nu deel uitmaak heet „Cats". Als je acht shows in de week doet, slokt dat te veel energie op om nog andere werkzaamhe den te ontplooien. Dankzij m'n mede-spelers in „Cats" kon ik echter mijn derde elpee „I'm Not That Kind Of Lady" opne men". Veel tijd om zich over haar status als popzangeres druk te maken heeft Marti dus niet gehad. Ze is, eigenlijk al vanaf haar zestiende jaar, een druk bezette theater-vrouw, die elke avond schittert in musicals. In de tijd van haar hit was dat „Teil Me On A Sunday", een lied dat afkomstig was uit die musical. Ze herin nert zich: „Na mijn rol in „Evita", vroeg Andrew Lloyd Webber of ik „Teil Me On A Sunday" wilde doen, toen ik ja zei heeft hij het voor mij geschreven. Na de tv-uitzending ervan was ik plot seling een ster van wie mensen een handtekening wilden en dat vond ilc heerlijk maar ook heel gek. Ik was al zo lang bezig. Het fijnste vond ik dat er allerlei deuren voor mij open gingen. Ik kreeg ineens de vrijheid om platen op te nemen en televisie shows te maken (in het nieuwe jaar doe ik weer een eigen show). Als je alleen bekend bent als theater-ster krijg je die kansen niet zo gauw. Dan wordt er gedacht: ze zingt in het theater, die kan heus geen pop-composities zingen. En dat is eigenlijk de schuld van de musicals zelf, die om een be paalde manier van zingen vra gen. Dat is pas veranderd met de rockmusicals. Daarin heeft de speler meer vrijheid. Ik ge loof ook dat ik in de laatste drie jaar meer heb geleerd dan in de vijftien of twintig jaar daarvoor". Marti Webb is in een goede bui. Ze praat honderden uit over haar belevenissen in het theater, waaraan ze haar hart volledig lijkt te hebben ver pand. Ze ziet er in levende lij ve veel aardiger uit dan op de foto, is in doen en laten echt Engels en vreselijk aardig. Marti woont in Londen op een flat met haar twee honden: Kippers en Custard en zeven goudvissen, waarvan de kleinste Jaws heet. Ze spaart Mickey Mouse-horlo- ges, gekke t-shirts en platen. Als ze zou moeten kiezen tussen theater, televisie en platen maken, wordt het waarschijnlijk theater, maar ze zou de beide andere voor geen goud willen mis sen. „In de platenstudio heb ik met een microfoon leren om gaan, waar ik op het podium, nu we met microfoons werken, handig gebruik van maak. De televisie heeft mij geleerd om niet alles zo overdreven te doen. Hierdoor denk ik dat mijn optreden in het theater is verfijnd. Het is echt alle drie heerlijk om te doen, maar ja ik ben waarschijnlijk erg verwend. Ik heb alleen nog niet in een film gestaan. Maar eigenlijk is film niet zo leuk als theater. Daar is elke voorstelling anders omdat het publiek avond aan avond verschilt, je zelf. de orkest-leden en je mede spelers weieens van slag zijn. Komt het dan niet zo goed uit de bus, dan kan je denken morgen proberen we het opnieuw. Het mooiste is echter dat je de mensen elke avond iets unieks mee naar huis geeft. Zij hebben dat alleen samen met jouw beleefd, dat kan niemand ze meer afnemen. Een film of een opgenomen video-programma kan je telkens weer opnieuw bekijken. Die missen de magie van mensen in levende lijve aan het werk HANS PIËT Marti Webb zingt tijdens het Unicef Festival „I'm Not That Kind Of Girl". Toelichting loftst; Gevi in e 1-2-3-ShOW Chin udvishakend op Sinterklaas is de ite D(2-3-show vanavond in een orstjejrenhuis gesitueerd, waar- repenor een grote roltrap in de J te ciIsmeerse veilinghal werd staP ymonteerd. Het spelgebeu- p1 speelt zich op diverse af- klingen af, waar als gast de rmê ippenspeler Pepe and his int isends za' verschijnen. lakt ary Dresselhuys en Jan Re ten die °P het ogenblik met urhaAt toneelstuk „Stille nacht" k er n Peter Turrini, dat op nmogrstavond in een warenhuis metselt, door het land trekken, imen een tango-scène uit ote bt stuk laten zien. crece^.25 uur Nederland 1. i crea artisj l&lurphy a van een privé-oorlog be- A™hrijft, speelt eigenlijk in de ^eede Wereldoorlog. Regis- *~®|ur Peter Yates verplaatste Y r J handeling voor de film hter naar de Eerste We- IdoorlogEen Duitse onder- ■*eöoof torpedeert voor de Iist van Venezuela een En- !/s marinevaartuig. De Ier irphy (Peter O'Toole) is \n van de drenkelingen, die >et toezien hoe de Duitsers |n mede-opvarenden met mitrailleur afmaken. Na s boefn redding door de Franse ?nre benieur Louis (Philippe Noi- 3e scbtj zweert hij ten koste van kenbies wraak te nemen. wal.45 uur Nederland 1. i de idse 1! d als it de Doral ziet maar het jongerenmagazine „Je f maar" wordt met scho ren gesproken over het on twerp racisme onder de jigoiji/gc/. Ook aan acties en ac- liteiten van organisaties, zich fel tegen racisme ke- wordt aandacht besteed, s licht intermezzo had Han- >ke Kappen in Londen een terview met het idool Olivia 'Wton-John. Olivia is bin- Wj nkort weer samen met hn Travolta te zien in een leve 'uwe film' ditmaal een thril~ phaf „Second Chance". John 'eelt een bankrover met n blonde pruik, die caissiè- Olivia overvalt. Muzikale af" feten in het programma dat het Huizense ontmoetings- '■ntrum „3 in 1" werd opge- ly; p }men. zijn o.a. de Belgische Amsfoep TC Matic. 12 uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Zoethout (2). Program ma over kinderen. Vandaag: 16.15 Toppop. De Nationale Hitparade. 17.00 AVRO-Academie: Dam men, slot. FEDUCO 18.25 Nederlands: Taal, te kens en regels (6). 18.40 Waar blijft je geld? (6). KRO 18.55 Belfy en Lillibit. Teken film. 19.15 Tom en Jerry. Teken film. 19.20 Q en Q. Jeugdserie. Deel 3: De vrolijke zeug. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 De een-twee-drie show. Spelprogramma in het ka- Peter O'Toole als dé Ierse vliegenier Murphy in de Britse speelfilm „Murphy's War". Ned. I om 23.45 uur. Olivia Newton-John praat in Londen met Hanneke Kappen over haar nieuwe filmrol in „Second Chance". Ned. II om 19.12 uur. der van de Zonnebloem Ak- tie. Presentatie: Rudi Car- rell. (Zie toelichting). 21.45 Brandpunt in de markt. Programma over de Neder landse economie. 22.45 Ik hou van jou (3). Over ervaringen in de liefde. 23.30 Adventsoverweging. Bewerking van het Rorate Coeli. NOS 23.40 Journaal. KRO 23.45-01.25 Murphy. Engelse oorlogsfilm uit 1971 naar de roman van Max Catto. Met: Peter O'Toole, Sian Philips en Philippe Noiret. (Zie toe lichting). NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatie voor Spanjaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Je ziet maar. Magazine voor jonge mensen, gepre senteerd door Hanneke Kappen. (Zie toelichting). 19.57 Vijf tegen vijf. Spelpro gramma, gepresenteerd door Willem Ruis. 20.22 Fame. Amerikaanse tv- -serie. Afl.: Het einde van het liedje... 21.15 Haagse Bluf. De politiek belicht en toegelicht. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Namibia. Documentaire. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Bei uns liegen Sie richlig. Tv- -serie. 19.00 WWF-Club. Muziekprogr. 20.00 Journaal. 20.15 Vor Hausfreunden wird ge- warnt (The grass is greener). Engel se filmkomedie uit 1960. Regie: Stan ley Donen. In deze film hoort een En gelse edelman (Cary Grant) tot zijn verdriet, dat zijn vrouw (Deborah Kerr) op een Amerikaanse olie-miljo- nair (Robert Mitchum) verliefd is ge worden. Deze ontpopt zich als een gevaarlijke rivaal. Om zijn vrouw met te verliezen grijpt de jaloerse edel man in met met alledaagse middelen. 21.15 Plusminus. Economisch maga- 22.30 Tagesthemen. Met parlemen- 23 00 Herr Puntila und sein Knecht Matti. Toneelstuk naar Bertolt Brecht. Met: Ekkehard Schall, Carmen-Maja Antoni, Hans-Peter Reinecke e.a. (herh.). Alleen in beschonken toe stand kan grootgrondbezitter Puntila een mens zijn en is het voor zijn chauffeur Matti nauwelijks mogelijk zich tegen zijn verbroederingspogin gen te verzetten. 01.40 Journaal. DUITSLAND 2 17.50 Dick und Doof. Slapstickfilm met Oliver Hardy en Stan Laurel Aansl Heute-Schlagzeilen. 18.25 Dick und Doof. Vervolg. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Auslandsjournal. Reportages. 20.15 Aktenzeichen: XY... ungelost. Opsporing verzocht door de recher- 21.15 Die Pyramide. Spelprogramma met Dieter Thomas Heek. 22.00 Journaal. 22.20 Aspekte. Cultureel programma. 22.50 Sport am Freitag. Met o.a. Bundesliga voetbal. 23.20 Aktenzeichen XY... ungelöst. 23.30 Bluff am Donnerstag (Thurs day's Game). Amerikaanse speelfilm uit 1971. Vreemd genoeg bleef deze sprankelende komedie met goede di alogen van Robert Moore drie jaar in de kast liggen, voordat zij in 1974 in première ging. De geroutineerde Amerikaanse showbizzfiguur Harry Evers (Gene Wilder) weet, dat de kijk cijfers van zijn tv-kwis gestaag dalen en dat Iiij mettertijd naar een ander baantje uit moet kijken. 01.05 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.40 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg I: maatschappijleer. 18.30 Marco. Tekenfilmserie 19.00 Aktuelte Stunde. Met Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 Journaal. 20.15 Alltagsleben: Pillen voor het gezinsgeluk. 21.15 Eff-Eff. Vrijetijdsmagazine. 21.45 Landesspiegel. LTKdO - Luft- transportkommando, filmreportage. 22.15 Der Doktor und das liebe Vieh (James Herriot). Engelse serie (herh.). 23.00 Rockpalast. Met: Level 42. 00.00 Journaal. 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie. 18.05 Klein, klein kleutertje. 18.20 Er was een keer... De speel goedfabrikant. 18.30 Technisch en wetenschappe lijk Engels (4). 19.00 Uitzending door derden: de Chr.-Dem. Omroep. 19.40 Mededelingen en vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Weerman Armand Pien. 20.15 Mini Micro Macro. Spelpro gramma. 20.20 De verdachten. Serie over staatsgevaarlijk geachte Belgen aan de vooravond van de Tweede We reldoorlog. Afl. 1 De vijfde kolonne? Presentatie: Maurice de Wilde. Na de serie „De Nieuwe Orde" verschijnt een vierdelig programma over de dui zenden Belgen, die in mei 1940 wer den opgepakt, omdat ze ervan ver dacht werden staatsgevaarlijk te zijn. Men was al bij voorbaat bang dat ze hulp aan de vijand zouden bieden. De mini-serie over het lot van deze Bel gen gaat vooraf aan de Wilde's studie over de politieke collaboratie, die vol gend jaar op het scherm komt. 22.05 So what? Serie jazzprogram ma's. Met: Dollar Brand Quartet (2). 22.35 Journaal. Aansl.: Coda. „Ni- chelodeon III" van Patrick Conrad. BRT 2 19.00 De PVBA-Elektron. Jongeren programma. 19 40 Medelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.15 Cable Hogue. Amerikaanse film uit 1970 van Sam Peckinpah. Deze beroemde western is het ont roerende verhaal van een oude bo demonderzoeker. die door zijn part ners in de woestijn wordt achtergela ten. de uitputtingsdood nabij. Hij weet zich in leven te houden omdat hij een bron ontdekt, die hij als rust plaats voor voorbijtrekkende reizigers inricht. Hij blijft daar wachten, totdat er zich een gelegenheid voordoet om met zijn voormalige partners af te re kenen. 22.10 Premiara. Filmnieuws. RTBF 1 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Consumantantips. 19.30 Journaal. 20.00 Au nom de la loi. Magazine over de rechtspraak. 21.05 Regards at souriras (Looks and smiles). Engelse speelfilm uit 1980. 22.45 Journaal. Stanley Baker speelt een hoofdrol in de Britse film „Sands of the Kalaha ri". ITV om 00.05 uur. BBC1 16.55 Play school. Klnderprogram- 17.20 Mighty Mouse. Tekenfilm. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Take hart. Kinderprogramma. 18.00 Crackerjack. Kinderprogram- 18.40 Sixty minutes. Actueel pro gramma. 19.40 Friday sportstime. 19.55 Show business. Gesprekspro gramma van Mike Smith. 20.20 Wildcats of St. Trinians. Speelfilm. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal. 22.25 Biljarten. Britse kampioen schappen Snooker. 22.55 Knots Landing. Tv-serie. 23.45 The Chieftains. 00.16 Nieuwsoverzicht. 00.20 Biljarten. Britse kampioen schappen Snooker. BBC 2 16.50 Biljarten. Britse kampioen schappen Snooker. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 The Naked Spur. Amerikaanse speelfilm uit 1953. Met o.a. James Stewart, Janet Leigh en Ralph Mee ker. Regie: Anthony Mann 20.05 Tekenfilms. 20.10 Dhondy Play: Come to Mecca. 20.45 Dance International: „Old Tan go" 21.10 Dance International: Newco- 22.00 M.A.S.H. Amerikaanse comedy- 22.25 The blue dress. 23.35 Buchi Emecheta. 23.50 Newsnight. Actualiteiten. 00 35 The Old Grey Whistle Test. Muziekprogramma. ITV 17.00 Rainbow. 17 20 Dangermouse. 17 25 Sooty. 17.50 Freetime. 18 15 Whose baby. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 20.00 Family fortunes. 20.30 The A-team: 21.30 A fine romance. Komische se- 22.00 Auf wiedersehen pet. 23.00 News at ten. 23.30 Cross question. 00.05 Sands of the Kalahari. Britse speelfilm (1965). Overlevenden van een vliegramp zoeken zich een weg door de woestijn 02.15 A feat for advent. NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. TELEAC 10.00 Pro grammeren met Pascal, les 1 (herh.). 10.30 Latijn, taal en cultuur van de Romeinen, herh. les 7. FEDUCO 11 00 Buter, Brea en griene tsiis V: Boadskipje. herh. DUITSLAND 1 10 00 Journaal en actualiteiten. 10.23 Vor Hausfreunden wird ge- warnt (herh.). DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 BBC 1 09.35 Inch High Private Eye. kinder programma. 10.00 Saturday Super store. kinderprogramma. 11.10 Cursussen. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.35 Falcon Island 11.05 Wicky de Viking. 11.30 The Sa turday show. 13.15 The world of Cherly Baker en Bobby G. van Bucks Fizz zijn te gast in Mike Re ad's „Saturday Superstore". BBC 1 om 10.00 uur. Schaker Hans Böhm is een van de presentatoren van „Man en Paard". Hilversum 1 om 19.30 uur. HILVERSUM t KRO: 17.02 Henk El- sink. 17.53 Marktberichten. NOS: 17.55 Mededelingen. KRO: 18.06 Echo magazine 19.02 Levenslief en levensleed. 19.30 Man en paard. 20.03 Country time. 21.02 Nine 'o clock jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. VOO: Erik de Zwart. 2 02 In the mix. 3.02 Peter Teekamp. 5.02-7.00 Komt voor de HILVERSUM 2 VARA: 1605 Bericht uit het Koninkrijk. 16.32 De stem des volks. 17.05 Onder vuur. 15.30, 16.30. 17 30 Nws. 17 36 Dingen van de dag). VARA: (18 00 Nws.) 18.10 VARA's re- aktietelefoon PP- 18 20 Uitz. van de GPV. Overh.voorl.: 18.30 Een uitzen ding van het Ministerie van Financien. VARA: 18.40 Het circuit. (20.00 Nws.) FEDUCO: 21.40 Thema 6: Thuis pra ten over kernenergie (herh.). RVU: 22.10 Over mensenrechten gespro ken? NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost- -West. VARA. 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VOO 16.30 Popjourn. 17.30 Concertagenda. NOS: 18.04 De avondspits. VOO: 19.02 Bart en De Zwart 22.02 Countdown Cafe HILVERSUM-4 16 00 De tweede be weging. NOS: 20 00 Europees Con- certprodium: Radio Kamer Orkest en Koor m.m.v. vocale solisten: Klass. muz. (21.15 Finse volksmuziek. Kan- tele. 22.00 Nieuw Ensemble, met so list Hedendaagse muz HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Nieuws voor bui tenlanders. 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans- Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nws. VARA: 7.02 Hallo hier Hilversum. (8 06 Dingen van de dag 8.50 Gebo ren en getogen. 9 03 Het socialisti sche strijdlied) 10.03 De stand van zaken. 11.03 Wie in 't Nederlands wil HILVERSUM 2 TROS 7.00 Nws. 7.10 TROS Nws Show (7.35 8 35 en 9.35 Aktua. 7 30. 8 00 en 8 30 Nws NOS: 9.05 NOS-sportief 9 24 Waterstan den. 9.30 Nws TROS: 9.33 TROS Nws.show (9.35. 10 00. 10.35. 11.00 en 11.35 Aktua. 10.30 en 11.30 Nws). FEDUCO: 11.56 Waar blijft je geld?, afl. 6 herh. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. NCRV: 7.02 Vroeg op. 7.30 Rabarba- ra 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel- -rock. 10.03 Popsjop. (ca. 11.45 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO 7 00 Nws. 7.02 Septiem. 8 00 Nws. 8 05 Op een klein stationnetje 's morgens in de vroegte. 9 00 In de kaart gespeeld. 10.15 Con certo Mattinale. 11.30 Kurhauscon- eert: pianomuziek.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15