Onze muziek is vlees en bloed voor mif Objectieve vertelling vluchtelingen Namibië Het leven van Gandhi op school-tv 1RNO HINTJENS VAN TC MA TIC: ^ADIO/TELEVISIE CeicbcSouwmt DONDERDAG 1 DECEMBER 1983 PAGINA 15 olgend jaar geen hdernemingsraad VARA LVERSUM De ondernemingsraad t de VARA zal volgend jaar ophou- i te bestaan vanwege gebrek aan hdidaten. Ondanks verwoede pogin- n van de huidige OR om nog vol- ende mensen op de been te krijgen, pij het sluiten van de verkiezingster- ln gebleken dat er te weinig kandi jen zijn. Dit heeft OR-voorzitter pé Kepper meegedeeld, n de huidige elf OR-leden zijn er tgend jaar slechts twee herkiesbaar, arnaast hadden zich nog zes mensen ndidaat gesteld, maar dezen hebben Jehaakt, toen bleek dat er niet meer nmeldingen waren binnengekomen. •Jlgens Kepper zijn de mensen kop- luw geworden door de verschillende jaires bij de VARA. HILVERSUM Op dinsdag 20 december 1983 om 14.00 uur (Ned. I) start de nieuwe tweedeli ge schooltelevisieserie „Gandhi", bestemd voor de bovenbouw voortgezet onderwijs. In afleve ring één wordt allereerst de toenmalige (Britse) kolonie Brits-Indie gesitueerd. Daarna volgt een uitvoerige levensschets van Gandhi, als voorman van de onafhankelijkheidsbeweging van India. Vooral zijn uitgesproken ideeën over geweldloos verzet staan hier centraal. Een vorm van verzet, dat geen passiviteit toelaat maar juist een beroep doet op koppig volhou den. Daar is moed voor nodig. Door zijn geweldloze opstelling geeft Gandhi zijn landgenoten een nieuw zelfbesef. Maar ook anderen hebben zijn houding als voorbeeld ge nomen. Bijvoorbeeld Martin Luther King en zijn strijders voor gelijke burgerrechten in Amerika. In aflevering twee, die wordt uitge zonden op dinsdag 24 januari 1984 om 14.00 uur komen niet alleen de door Gandhi gevoerde ac ties aan de orde, maar wordt vooral stilgestaan bij de betekenis ervan. Niet alleen toen, maar ook nu. India heeft op dit moment weliswaar een bloeiende Gandhi-cultuur, van standbeel den. postzegels, musea en studiecentra, maar het land beschikt eveneens over een omvang rijk leger met een nucleair wapenarsenaal. De nieuwe serie „Gandhi" is samengesteld uit authentiek filmmateriaal en gaat vergezeld van een leerlingenwerkboek met achtergrondinfor matie en opdrachten. Het kost 2,95 per stuk. Te bestellen bij: NOT, Postbus 1070, 1200 BB Hilversum. De serie wordt uitgezonden onder verantwoordelijkheid van de protestants chris telijke basisstichting van de NOT (APCO) in sa menwerking met de NCRV. AVRO-tv brengt dam- wedstrijd HILVERSUM AVRO-tv brengt vrij dag (Ned I, 17.00-17.15 uur) op televisie een partij uit de onlangs gehouden tweekamp om de wereldtitel dammen tussen Jan nes van der Wal en Harm Wiersma. Het bijzondere daarbij is dat de spelers hardop zullen nadenken over hun zetten. Ép|JIZEN Arno Hintjens, de lÉiprformer" van de Belgische groep TC Matic heeft een luw stopwoordje: leuk. Bij pv .a ontmoeting in „3 in 1", uaih jongerencentrum in Hui- n waar het VARA-program- arlQ „Je ziet maar" wordt opge- 1 herspie -rh^nen (uitzending: morgen- zijbnd Ned II om 19.12 uur) orfcntwoordt hij de vraag hoe t dt met hem gaat met „leuk", maajt woord keert regelmatig in i w3 conversatie terug onder ezoejjr hem elke dag zondag is. lat is geen rustdag maar een doo£ om hard te werken. Ik Hjid werken heel leuk. Dan eserh ik mijn zorgen vergeten Dal dat is leuk". ekeino Hintjens, die in het ^aARA-jongerenprogramma tbin.t TC Matic de single „If estehj Wanna Dance. Dance" P'sclgt, omschrijft de felle mu- D©k van de groep als Euro- weW „Ik maak geen muziek (sen voor België, want België po groot als mijn wc", "■■no, die in zijn teksten En- JHse, Vlaamse en Franse lorden en zinnen door el- pr gebruikt, zegt: „Ik heb |en- én eigen taal. Ik spreek een pleet en dat Oostends is een mgelmoes van Frans en aams. Weet je, als ik in ankrijk of in Engeland kom, agen ze altijd welke taal ik ed spreek. Dan moet ik be nnen dat ik maar één taal ad spreek en dat is geen _U". far is dat niet lastig? „Mijn Iimunicatie is al slecht om- ik stotter, maar ik vind dat n obstakel. Het geeft ook rme aan mijn spraak. Ik ter en dat kan niet worden holpen. Geen therapie pt. Je hebt ook verschillen- stotteraars. Onze drummer stottert op een andere manier dan ik. Hij maakt daarbij soms heel spastische bewegingen als hij een woord moet zeggen. Zijn therapie is hard op de drums slaan". Voor Arno bestaat die therapie waarschijnlijk uit zingen, want als hij dat doet, dan stottert hij niet. „Wanneer ik kwaad ben of als ik in het postkantoor ben en ik kan iets niet zeggen en er staan veel mensen achter mij, dan begin ik wel eens te zingen. Ik doe het soms om het stotteren te verhelpen. Je kunt het echter niet altijd doen, want dan denken de mensen dat je gek bent. Bij de bakker bijvoorbeeld: als ik vier brood jes nodig heb en hij vraagt: wat mag het zijn. dan kan ik moeilijk gaan zingen. Ik heb het wel eens gedaan voor vier taartjes met slagroom, maar ik kan eigenlijk helemaal niet zingen. Ik maak geluiden. Ik ben ook geen zanger, maar een performer". „Wat vind je eigenlijk van Du- ran Duran en The Police? Ik vind dat Duran Duran geen goede muziek maakt. Het is plastic. The Police vind ik wel goed, hoewel ze alles van de zwarten hebben gepikt. Ik vind „Every Breath You Take" een mooi nummer om dat er geen reggae in zit. The De basis verend: „TC Matic steelt ook van de zwarten. Rhythm blues is zwarte muziek, maar dat is bij ons de basis. Er zit ook veel Europees in. De nieu we elpee „Choco" ligt heel dicht bij de wortels van de rhythm blues, meer dan de tweede elpee „l'Apache". Dat was een erg perfecte plaat naar de TC Matic-standaard natuurlijk. Met deze derde langspeler gaan we weer terug naar de basis, daar waar we drie jaar geleden begonnen. Het is wel de beste elpee die we hebben gemaakt. Hij is rij per, stabieler, beter geprodu ceerd en er wordt beter op ge speeld. De plaat sluit ook een hoofdstuk af. De volgende plaat zal anders zijn omdat je moet voorkomen dat je een kopie wordt van jezelf. Als dat gebeurt is het einde in zicht, je moet verder". Met de elpeenaam „Choco" wil TC Matic aangeven hoe de muziek van de groep is opge bouwd. „De chocolade is ei genlijk de zwarte rhythm blues. Maar chocolade wordt niet zonder melk gemaakt. Die melk zijn wij, het Europese element, met een vleugje Edith Piaf, een beetje witte blues en wat piano. Je zou onze muziek ook kunnen ver gelijken met een cake. De koek is de r&b en de vruchten en de slagroom zijn het Euro pese element. Onze muziek is niet moeilijk maar simpel. Voor mij is het vlees en bloed". Leuk om te horen. HANS PIËT HILVERSUM Ergens tus sen de verwaarloosde koffie plantages in het hart van An gola leven 70.000 mensen aan de uiterste grens van een menswaardig bestaan. Het zijn mensen die geen vluch teling genoemd willen wor den, al hebben zij tijdelijk de wijk moeten nemen uit Na mibië. „Wij zijn geen vluch telingen in de gebruikelijke zin van het woord", zegt hun leider Sam Nujoma, „maar mensen die alleen maar een menswaardig onderkomen zoeken. We bereiden ons hier voor op de bevrijding van ons land en tegelijkertijd stel len wij onze jeugd in staat zich te bekwamen voor hun taak in een vrij Namibië". Over deze mensen gaat de documentaire die de Ikon-te- levisie morgenavond uitzendt om 22.45 uur op Ned. II on der het kopje „Namibia". Het is een objectieve vertel ling geworden, al zijn de Na- mibiërs zelf de enigen, die zich minder aan de objectivi teit hebben gehouden. Maar deze overtreding is slechts van luchtige aard: veel Na- mibiërs hebben zich in zon dagse kleren gestoken en ma ken daarom een welvarender indruk dan de werkelijkheid toestaat. En juist die werke lijkheid heeft de Ikon willen vastleggen. Zoals meteen al blijkt uit het begin van de film waarin een historisch overzicht wordt gegeven, hoe het kon gebeuren dat de 70.000 Namibiërs hun land moesten verlaten en zich nu al jaren voorbereiden op hun terugkeer. Aan de orde komt de bezetting door Zuid-Afri- ka en het Namibische verzet daartegen dat gestalte kreeg in de SWAPO (South West Africa People's Organisa tion). Afgezien van onderti telde vraaggesprekken zorgt een rustige vertelstem voor Nederlands commentaar. Kinderkamp De film „Namibia" werd ge maakt door Manus van der Kamp, die onder meer de ge beurtenissen in een kinder kamp filmde, waar 635 kin deren tussen de 1 en 7 jaar verblijven. Verder bracht hij onder meer de dagelijkse ac tiviteiten in de vluchtelin genkampen in beeld: het le ven in de tenten, de voedsel- en watervoorziening, het on derwijs. landbouw- en hand- nijverheidsprojecten. Opvallend is, dat de kampen voornamelijk worden be volkt door kinderen en vrou wen en ouderen, waarvan sommigen zo'n twintig jaar in Angola verblijven. De overi gen zijn zich naar de letter aan het bekwamen voor hun terugkeer in hun land. Ove rigens hebben de vluchtelin gen nauwelijks eigen midde len van bestaan, behalve wat landbouw. Daarom is men vrijwel geheel afhankelijk van hulp uit het buitenland. Angola zit te veel in eigen problemen om deze mensen te kunnen helpen. De Neder landse hulp bestaat uit een bedrag van 750.000 gulden per jaar en goederen, die bij een worden gebracht door het Komitee Zuidelijk Afri ka. Begrip Met deze documentaire pro beert de Ikon de Nederlandse kijker wat meer begrip bij te brengen voor van wat in (Zuid) Afrika aan de gang is; lange termijn-werk. De film appeleert niet aan het gevoel van „o wat verschrikkelijk allemaal", maar probeert juist uit te leggen dat de uit gewekenen naar de omstan digheden dat toelaten zo goed mogelijk willen functioneren als terugkeer naar Namibië mogelijk is. Duidelijk ge noemd wordt ook de behoef te aan medische verzorging en goed onderwijs. „Namibia" is geproduceerd door de Ikon in samenwer king met het Komitee Zuide lijk Afrika, dat tevens een beroep doet op de solidariteit van de kijkers met de Nami bische vluchtelingen (giro 26655 t.n.v. het bevrijdings fonds KZA, Amsterdam. 'ordt vervolgd het stripmagazine „Wordt rvolgd" aandacht voor de pulairste eend ter wereld, \nald Duck. Eddie Schuylen- rg, de tekenaar van onze va- rlandse Donald Duck-strips mt over zijn geesteskind 9ten en over de oervader Ti Donald Duck, Walt Disney. verband met de Sjors en fnmie-tekenfilm bevat het ogramma tevens een inter- iw met de eerste tekenaar rns Piët en een praatje met huidige tekenaar Robert n der Kroft. Igd" fragmenten uit de nieu- Disney-film „Robin Hood". uur Nederland 1. Ilgd schipper blijft tuis I de documentaire over het itterdamse loodswezen laat i A VRO een film zien over het ren van binnenschippers: )e schipper blijft thuis" van phard Wade. binnenschippers zijn het fdelpunt in dit portret. De van een grote Rijnaak, die Ifzenden tonnen zand ver erf, de ander van een oud en ain schip, dat in alle wateren n Nederland kan doordrin- n. De eerste heeft een diep- \esinstallatie en een bad ka ar. De tweede nog geen toi- l De enige overeenkomst isen de beide schepen ligt in mensen, die aan boord le- b. Hun problemen zijn het- Ifde. m 125 uur Nederland 1. ■jstache \ar aanleiding van het pro- amma „Pistache", dat zich oral op kleinschalige werk- jenheidsprojecten concen- art, heeft de NCRV in Bun- de stichting Pistacheop- - jicht, die de initiatieven op gebied in de toekomst zal ïrdineren. Om dit te kunnen ancieren hoopt de stichting te verwerven uit de Pista- quiz, waaraan de kijkers nen meedoen. avond richt het programma op onderwerpen als su- markten, wenskaarten, tic huisparty's en snurken, wisseld met hitgevoelig materiaal van Pussycat. Meyer, Doris D and the en Kadanz. uur Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 VARA 16.00 Poldark. Engelse serie. Afl. 14: Wanneer Ross thuiskomt is men bezig zijn huis leeg te halen. Mark Da niel wordt gevonden en met Ross in contact gebracht. 16.52 Scooby Doo en Scrappy Doo. Tekenfilmserie. TELEAC 18.25 Innovatie - Kreatief on dernemen. Les 4. AVRO 18.55 Wordt vervolgd. Pro gramma over strips en te kenfilms. (Zie toelichting). 19.25 De schipper blijft thuis. Documentaire over de bin nenscheepvaart in Europa. (Zie toelichting). NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 How the West was won. Amerikaanse serie. Afl.: Een luxe rivierboot met aan boord drie leden van de Macahan familie wordt overvallen. Tante Molly en Laura worden ontvoerd en Oom Zeb slaat over boord. 21.55 Televizier Magazine. 22.35 Shogun. Amerikaanse serie. Afl. 7: Blackthorn be kwaamt zich verder in de zeden en gewoonten van Japan en wordt door Tora- naga tot Samoerai bevor derd. NOS 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 De Harold Lloydshow. Hoogtepunten uit films. 19.35 Pistache. Een praat- en muziekprogramma. (Zie toe lichting). 20.40 Agatha Christie: De dochter van de dominee. Tommy (James Warwick) en Tuppence (Francesca An- nis) worden ingehuurd door Monica Deane, de dochter van de dominee, om spo ken te vangen. NOS 21.30 Lijn 6. Documentaire reeks. Afl. 1: Een beeld van de kleine zelfstandige. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. In het programma „Pistache", dat o.a. door Milou van Sprang wordt gepresenteerd, staat een initiatief van werk lozen in Veendam centraal. Ned. II om 19.35 uur. De populairste eend ter wereld Donald Duck wordt besproken in ..Wordt Vervolgd". Ned. I om 18.55 uur. DUITSLAND 1 WDR 18.00 Hier und Heute. 18.25 Die kleine Welt des Don Ca- millo. Serie. 19.00 Hart aber herzlich. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 lm Brennpunkt. Documentaire. 21.15 Wissen Sie es besser? Studio- gasten raden de juiste afloop van een kort tv-spel. Vandaag: De erfenis. Het gaat om een oude geldbuidel met waardevolle zilveren munten, die in de loop van het spel verdwijnt. Met: Edith Hancke. Klaus Sonnenschein en Horst Pinnow. 22 30 Tagesthemen. 23.00 Fern der Weichsel im Exil. Do cumentaire. Sinds de uitvaardiging van de krijgswet in Polen in decem ber 1981 zijn meer dan 30.000 Polen naar Oostenrijk gevlucht. Ze worden in kampen en noodbehuizingen on dergebracht in afwachting van hun vertrek naar Amerika. Australië. Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika. De film van Wolf Littman brengt verslag uit van hun verblijfsperiode in Oos tenrijk. 23.45 Journaal. DUITSLAND 2 18.20 Mann, halt die Luft anl Ameri kaanse tv-serie met: David Jason, Jacqueline Clarke, Richard Wilson 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Peter Alexander: Wir gratulie- ren. Showprogramma met o.a. Jo hannes Heesters en Franz Becken- 21.00 Journaal. 21.20 Die Bonner Runde. Gesprek sprogramma. 22.20 Hero. Tv-spel van Alexandre Rockwell met o.a. Paul Rockwell. Kim Flowers. Mika Yamada. De film be handelt de geschiedenis van een ge handicapte jongen, die door twee vrouwen wordt geadopteerd. Beiden vechten voor hun American Dream van een legaal gezin. De uitzicht sloosheid van deze hoop werkt door in de dromen van het kind. 23.55 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Telekolleg I: natuurkunde 18.30 Die Sendung mit der Maue. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.15 (ZW) Das Geheimnis des stei- nernen Monsters (The Monolith Mon sters). Amerikaanse speelfilm uit 1957 van John Sherwood met o.a. Grant Williams. Lola Albright en Les Tre- maine. In deze SF-film beginnen plot seling mensen te verstenen. Er ge beurt een aantal dodelijke ongeval len, waarna wetenschappers tot de conclusie komen, dat de omgekomen personen voor hun dood vreemde zwarte stukken steen hebben aange raakt. 21.45 Landesspiegel: Verweiger! der Verbraucher des Gehorsam? Filmre portage. 22.15 Geschichte im Dritten: Augen- zeugen berichten: Heinrich VIII. Do cumentaire. 23.00 Edith Pief. Portret van een idool. 23.45 Journaal. Robert MacKenzie (Jack Galloway) krijgt het in de laatste aflevering zwaar te verduren zowel zakelijk als in de liefde. BRT 1 om 21.45 uur. BRT 1 18.00 Tik Tak. Tekenfilmserie. 18.05 Reddingsteam. Jeugdserie. Afl. 8: Een vrij weekend. 18.50 Tijdroven Bridge. Stap voor stap, les 24. 19.00 Uitzending door derden: de Groene Omroep. 19 40 Mededeling en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager. Spelprogram- 20.55 Panorama. Actualiteiten. 21.40 McKenzie. Serie over drie ge zinnen uit verschillende milieus. Afl. 12 (slot): In afwerking. Jamie Macken zie brengt zijn voornemen tot uitvoe ring om Lisa. zijn geliefde, bij zijn va der weg te nemen. 22.35 Journaal. Vooraf: Nationale Lo- BRT 2 19.00 VIP. Jongerenmagazine. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Wikken en wegen. Consumen tenmagazine. 20.55 Ik ben een wolk. Drama van Heidi Genee. Met: Kristin Genee. Kai Tashner en Hannelore Hoger. Deze Duitse tv-film gaat over de vijftienjari ge Paulina. Ze woont alleen en heeft zo nu en dan een baantje. Haar moe der is alcoholiste. die voor een ont wenningskuur is opgenomen. Op een dag haalt ze Blues, een weggelopen jongen in huis. Samen beleven ze ge lukkige momenten, die slechts wor den overschaduwd door Paulina's vrees. Dat de autoriteiten zouden kunnen ingrijpen. 22.15 Schooltelevisie. RTBF 1 17.30 Plein jeu. Kinderprogramma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Consumententipe. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir. Vandaag: Nucle aire afval. 20.25 Les professionnels. Ameri kaanse western uit 1966 naar de roma van Frank O'Rourke. Met: Burt Lancaster. Lee Marvin. Robert Ryan e a. Regie: Richard Brooks. 22.20 Carrousel aux images en Le monde du cinema. Filmnieuws. 23.10 Journaal. 23.25 Politieke uitzending. Engeland BBC 1 16.55 Play school. Kinderprogram- 17.20 Mighty Mouse. Tekenfilm. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Spiderman. Kinderserie. 18.05 John Craven's newsround. Jeugdjournaal. 18.10 Blue Peter. Kinderprogramma. 18 40 Journaal en weerbericht. 18.53 Regionaal magazine. 19.40 Angels. Tv-serie. 20.05 Tomorrow's world. Weten schappelijk magazine. 20.30 Top of the Pope. Muziekpro gramma. 21.05 Biljarten: Britse kampioen schappen Snooker. 21.30 Only fools and horses. Tv-se- 22.00 Journaal en weerbericht. 22.25 Johnnie Jarvis. Tv-serie. 23.20 Question time. 00.18 Nieuwsoverzicht. 00.20 Biljarten: Britse kampioen schappen Snooker. 01.00 Weerbericht. BBC 2 16.50 Biljarten: Britse kampioen schappen Snooker. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Tarzan and the trappers. Film van Bruce Humberstone. 19.50 Open Space. 20.20 Great sporting moments. 20.45 Spotlight: Dickie Henderson. 21.30 Global report. Afl. 5: Japan. 22.00 Dear Ladies (4). Tv-serie over het dorpsleven in Stackton Tressel. 22.30 The Great Palace. Doc. serie. Afl. 4: The story of Parliament. 23.20 Ebony. Informatieve serie. 23.50 Newsnight. Actualiteiten. ITV 18.15 Happy days. 16.45 Nieuws 19.00 About Anglia. 19.20 Arena. 19.35 Crossroads. 20.00 Cambridge Folk Festival. 20.30 Carry On Laughing. 21.00 Shelley. 21.30 Hotel. Amerikaanse tv-serie met Bette Davis. 22.30 Tv-eye. 23.00 News at ten. 23.30 Folio. 00.00 Newhart. 00.30 The timeless land. Paul Waller zingt met The Style Council de single „Solid Bond In Your Heart" in „Top Of The Pops". BBC 1 om 20.30 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven. NOS/NOT: 10.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. AVRO: 16.00 Zoethout (2). Programma over kinderen. Vandaag: Speelgoed. 16.15 Toppop. De Nationale Hitparade. 17 00 AVRO-Academie: Dammen. Slot. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.05 Politik Aktuell. 10.00 Journaal en actualitei ten. 10.23 Peter Alexander: Wir gra- tulieren, showprogramma. 11.55 Rheuma eine mogliche Therapie (herh.). 12.25 Stadtgeschichten: Mainz. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext fiir alle. 16.15 Journaal. 16.20 Glacier-Ex press. Documentaire over de trein die rijdt van St. Moritz naar Zermatt. 17.05 Generationen-Gespriich, dis cussieprogramma met jongeren en volwassenen. 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Videotext für alle. 15.25 Enorm in Form, tele-aerobic (31, herh.). 15.40 Videotext für alle. 15.57 Program ma-overzicht. 16.00 Journaal. 16.04 Pinnwand. 16.20 Schuier-Express, jeugdjournaal. 17.00 Journaal. Aansl.: Aus den Landern. 17.15 Tele-illu- atrierte, magazine. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14 00 Schooltelevi sie. 16.45 ONEM-aankondigingen. 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Plein Jeu, gevarieerd kinderprogramma. BBC 1 07.00 T eletekes t-overzicht. 07.30 Breakfast time, actueel morgenma gazine. 10.00 My music, spelpro- gramma. 11.30 Play school, kinder programma. 11.55 Play ideas, kinder serie. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbe richt. 13.57 Financieel- en nieuwso verzicht voor doven en slechthoren den. 14.00 Pebble Mill at one, lunch- programma. 14.45 Little misses en mister men, kinderserie. 15.00 Biljar ten: Britse kampioenschappen Snoo ker 16.55 Play school, kinderpro gramma. 17.20 Mighty Mouse, teken film. 17.25 Jackanory. kinderpro gramma. 17 40 Take hart. BBC 2 10 08 Schooltelevisie. 13.05 Infor matieve series. 14.36 Schooltelevi sie. 16.50 Biljarten: Britse kartipi- oenschappen Snooker. ITV 07.25 Good morning Britain. 10.30 Schooltelevisie. 13.00 We'll tell you a story. 13.10 Rainbow. 13.30 Consi der yourself. 14.00 News at One. 14.20 Anglia news. 14.30 About Bri tain. 15 00 Lost in the desert. Speel film 16.30 Sons and daughters. 17 00 Rainbow. 17.20 Dangermouse. 17.25 Sooty. 17.50 Freetime. HILVERSUM 1 NCRV 16.30 Kletsma joor 16.40 Van stad en land 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. 17.55 Me- ded. (NOS). NCRV 18.06 Hier en nu- -magazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer 22.02 NCRV-donderdag-sport. 22.55 In 't voorbijgaan. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02 Ontbijtshow. HILVERSUM 2 AVRO 16.00 De we reld op donderdag. (16.30 en 17.30 Nws.) KRO: 18.00 Nws. 18.10 Grenze loos. P.P.: 18.20 Uitzending van de PvdA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sensus 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da capo. 21.10 Adventswake TELEAC: 21.30 Latijn (les 7). 22.00 Programmeren met Pascal, les 1. KRO: 22.30 Nws. 22.40 Daar word ik nu stil van (1). 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 TROS Top 50. NOS 18.04 De avondspits. TROS: 19.02 Poster. 20 02 Ferry Maat's Soul show. 22.02 Sesjun. 23.02 De L.P.-show. HILVERSUM 4 EO: 16.00 Licht en uit zicht. 16.40 Theologische verkennin gen. NOS: 20.00 Donderdagavond muziekmagazine. (20.00 Europees Kamermuziek Podium: Klass. Duitse pianomuz. 20.45 Onder de groene lin de 21.00 Ned. muz. 21.45 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance). 22.15 Nieuw Macedonië. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7.02 Ontbijtshow. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Past. A.C. Raadschelders. 9.03 Adres onbek. 10.03 Muz. op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Past. A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maar 13.06 Echo. 13.16 Muziek om op te schieten, een kwes tie vamsOO nws. wèkl13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blin den en slechtzienden. 14.30 Nws. TE LEAC: 14.33 Por Favor, cursus Spaans, les 2 VARA: 15.03 Radio weekblad (15.05 Het vonnis 15.17 De brief 15.32 In gesprek 16.05 Be richt uit het Koninkrijk 16.32 De stem des volks. 17.05 Onder vuur HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Radionieuwsdienst VPRO NOS: 9.05 NOS-sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 God. we gelo ven het wel. Overheidsvoorl.: 10.45 Onder anderen. AVRO: 11 00 AVRO's denksportprogramma. AVRO-VARA: 11.10 De Nederlandse schoolradio. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS-werkbank. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13 00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14 30 Nws. TELEAC: 14.33 Por Favor, cursus Spaans, les 2. VARA: 15.03 Radioweekblad (15 05 Het vonnis. 15 17 De brief 15.32 In gesprek 16.05 Bericht uit het Koninkrijk. 16.32 De stem des volks. 17.05 Onder vuur. 15.30, 16 30. 17.30 Nws 17 36 Din gen van de dag). VARA (18 00 Nws HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek motief. NCRV: 10.30 Popsta tion. (Ca 11.45 Weerman Hans de Jong). VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tip- parade. 15.03 Top 40. (16.30 Pop- journ. 17.30 Concertagenda.) HILVERSUM 4 VOO. 7 00 Nws. 7.02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's meesterwerken (op com pact-disc). 10.30 Muz. voor miljoe nen, lichte klass. muz. 12.00 Strauss en Co 13 00 Nws 13.05 Veronica klassiek VPRO: 14 30 Muziek- op- -vier: Sibelius en vijf nieuwe Finse composities. 16.00 De tweede bewe- ging.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15