Werkloosheid baart raadsfracties zorgen Definitief de bijl in Wassenaarse brandweer Warmond voor moeilijke keuze Zoeterwoudenaren voor samenvoeging met Stompwijk Kentekenbewijzen en geldkoffer gestolen Ontruiming Lido Noordwijk na bommelding elastingverhoging jkt geen haalbare )Uart in Noordwijk riethouder Meerburg; Fitst met commissie ALGEMENE BESCHOUWINGEN OEGSTGEEST Oud-raadslid G. van der Hulst overleden CDA EN PW TEGEN INKRIMPING VAN ELF NAAR ZES BEROEPS ïizidóQ. (Ebumnt DINSDAG 22 NOVEMBER 1983 PAGINA 7 wc directeur ientebedrij ven ^IRDORP De heer M. van den Berg, is et college van burgemeester en wethou- >noemd tot directeur van de dienst ge bedrijven. Deze benoeming, die al enige "wat de lucht hing sinds de heer J. J. van VV jankondigde met ingang van 16 februari grvroegd te willen uittreden, is gisteren •1 bekend gemaakt. »n Berg, die momenteel 51 jaar oud is, T£\jl december 1961 bij de gemeente Leider- V>I dienst als technisch ambtenaar. Op 1 1964 werd hij hoofd van de afdeling n waterbouw gevolgd door zijn benoe- pt adjunct-directeur van gemeentebedrij- 1 oktober 1975. De dienst gemeentebe- is in de loop der jaren uitgegroeid tot ganisatie met 62 medewerkers. De heer en Berg is tevens commandant van de lorpse vrijwillige brandweer. KATWIJK Een diplomatenkoffertje met daarin 28.000 gulden en de kente kenbewijzen van een stuk of tien nieu we autos zijn gisteravond op brutale wijze gestolen. Een en ander gebeurde in de showroom van een garagebedrijf in 't Heen. Een koper had daar het koffertje met geld even neergezet toen hij met een medewerker naar het magazijn ging. Toen de mannen boven kwamen reed er net een auto weg. De inzittenden daarvan bleken de koffer en ook alle kentekenbewijzen van de in de show room opgestelde auto's te hebben mee genomen. NOORDWIJK De ruim 350 toe schouwers van de slotavond van de operettevereniging De Mozaïk moes ten gisteravond rond half tien het Lido-theater om veiligheidsredenen verlaten. Oorzaak van de ontrui ming was een anonieme bommel ding die op het politiebureau was binnen gekomen. Het was de slotavond van een reeks van drie uitvoeringen van de operet tevereniging die met veel succes 'Grafin Maritza' ten tonele bracht. Rond negen uur kwam de melding over de bom op het politiebureau binnen. Daarin werd gezegd dat de bom om tien uur zou exploderen. Een nauwgezet onderzoek van de buitenkant van het theater leverde niets op. Een naburige winkelier meende echter rond half negen een hek aan de achterzijde van het thea ter te hebben horen dichtslaan. Die mededeling was voor de politie vol doende om tot ontruiming te beslui ten. De ruim 350 aanwezigen verlie ten rustig het theater. Vervolgens werd de Bernhardstraat voor alle verkeer gesloten. De omwonenden van het theater werden wel gewaar schuwd, maar behoefden hun wonin gen niet te verlaten. De gehele nacht door is het theater door bom-experts uitgekamd. Niets werd gevonden zo dat vanmorgen het pand weer werd vrijgegeven. De politie bestempeld de melding als een uiterst laffe daad. Katwijkse criminelen gepakt NOORDWIJK/KATWIJK De Noordwijkse politie heeft in samenwer king met collega's uit Katwijk en Lisse twee inwoners van Katwijk aangehou den. Dit tweetal wordt verdacht van poging tot doodslag op twee rijkspolitie agenten uit Lisse. een gewapende over val op een benzinestation in Leiden, diefstal van een personenauto en een inbraak bij een radiozaak in Noord- wijk. Bij huiszoeking bij een van de twee werd een M16 geweer met muni tie aangetroffen. De poging tot doodslag werd gepleegd tijdens een achtervol ging. Zij reden toen in op een politie wagen waarin de twee functionarissen zaten. De auto werd daarbij volledig verwoest. Het tweetal heeft bekend in de jaren '80 en '81 een groot aantal bromfietsen te hebben gestolen. Mulii komtlRDWIJK Bij de gisteravond in Noordwijk Ubu" 6n a,*&emene beschouwingen op de begroting c bo» \lbujvan de fractievoorzitters in de gemeenteraad Dapief ^et financiële beleid centraal. Samengevat ie door het college van burgemeester en wet- foto-ler voorgestelde belastingverhoging van 8,5 pro- an tal geen schijn van kans te hebben. In ieder geval ienf verhoêing beduidend lager uitvallen. ^v^jllend in de redevoeringen was verder de wij- Ge weerstand tegen de invoering van een toeris- in mèlasting. CDA-fractievoorzitter Alkemade stelde dat een paar wensen van het CDA in vervulling matu gegaan. De uitgaven bleken voor het eerst beheersbare post en er was een meerjarenbegro- c]uj roor de gewone dienst. In zijn betoog betrok Al- •ndje)de de structurele achteruitgang in de uitkering ,het rijk, die de gemeente jaarlijks ƒ310.000 gaat Dit had geresulteerd in een bezuinigingspak- Rev^waarvan er een aantal met een bloedend hart cTvar11 aanvaai"d- De verhoging van de onroerend- zv$)elasting met 8,5 procent, die het college op zijn n ininglijstje had staan vond de CDA-fractie te hoog. it, dan het gemeentebestuur de burger, die te kam- laajheeft met een teruglopend besteedbaar inko- k<! niet aandoen. Alkemade verzocht het college j^>t kapitaalsinvesteringsplan naar mogelijkheden NiePken om investeringen te verlagen of eventueel genjten vervallen, zodat de plaatselijke belasting dverhoogd zou behoeven te worden, j" boorman van het CDA vond in dit opzicht frac- m^Jorzitter Rubingh van de VVD aan z'n zijde, die verhoging van de OGB principieel angies. „Wij opteren voor géén verhoging van deze kinjsting", zpi de woordvoerder van de liberalen, sf zijn mening diende in 1984 een zodanig sober el *e WOI"den gevolgd dat deze extra-aanslag op Jböpkracht van de burger kon worden voorko- ;terdit moment zou het niet van fatsoenlijk bestuur ed,e!|gen, wanneer de gemeente, nu de inkomens v-ree*e burgers achteruitgaan, de belastingdruk ,anfisch zou gaan verhogen, zei dé fractievoorzitster et bide P.v.d.A. Zij achtte de invoering van een toe- Clei^ibelasting bij uitstek een voorbeeld van de toe- te |ng van het profijtbeginsel. „Wij kunnen niet ak- ek ïd gaan met een verhoging van de OGB met 8,5 als er een inkomstenbron van minimaal een miljoen per jaar ongebruikt blijft liggen!!", zei fham letterlijk. Naar haar mening kon Noord- de concurrentieslag met oorden als Retrange- ;t, Monster, Hoek van Holland, Katwijk en Wijk ie best aan. ievfcR OPZET NIEUWE WOONWIJKEN StUÜ ekei C7 J ^ERDORP Hoe gaan de toekomstige woonwij- te Ïuitenhof-Midden en -West er in hoofdlijnen uit- Dat was de algemene wens die de raadscommissie ordening en openbare werken gisteravond lar maakte. Wethouder A. H. Meerburg reageerde vat t geïrriteerd en verongelijkt op de bij de commis- behoefte aan meer uitgewogen uitgangs- voipn. reels ook nooit goed. Ik word" er zo langzamerhand ziek van. met een concreet plan komt, dan had de commissie daar a vroeger stadium bij betrokken willen zijn. Het is heel IT/pm te filosoferen over een plan, maar wat ik van Buiten- fieb geleerd, is dat het zinloos is een plan te maken als je :ve|inanciële omstandigheden gedwongen wordt dat weer aan r Ben. Dat werkt alleen maar frusterend", aldus wethouder giurg. Van inspraak in de vorm van een begeleidingscom- z«i, zoals bij Buitenhof-Oost het geval is geweest zal dan ook vesprake zijn. tn moment dat deze commissie haar werkzaamheden had evfligd bleek er van de op papier fraai opgezette wijk niet Urneer terecht te komen vanwege de ingezakte woning- i. In het bijzonder de aannemers voelden er niets voor I aan te kopen ten behoeve van de vrije sectorbouw. Een van de plannen was daarvan het gevolg. Het beroep realiteitszin dat wethouder Meerburg op de commissiele- leed bleek tevergeefs. Hij kwam daarop met de vage toe- ïg dat hij zijn best zou doen tegemoet te komen aan de In van de commissie. Ook wilde hij trachten de werkwijze de ontwikkeling van Buitenhof-Midden en -West duidelijk (ken, daarmee het invoelend vermogen van de commissie- /aal in twijfel trekkend. Een aanbod voor zelfwerkzaamheid i diet commissielid zelf een alternatief plan te ontwikkelen jerjdoor Meerburg overigens in dank aanvaard. "^bethhof rc'e commissteleden bleken even gelukkig met het woning- ejjplan van Wilma BV in het bestemmingsplan „Elisabeth- [Zoals gemeld voorziet het plan in de bouw van een flat tnu aPPartementen en 24 eengezinswoningen. De prijzen va- J» van 130.000.- voor de appartementen tot ƒ200.000.- voor ^gezinswoningen. J. Tieken (CDA) vond het flatgebouw te lop het zusterhuis van het Sint Elisabeth Ziekenhuis gepro- nt ^an 0Pschuiven in de richting van de Persant Snoep- koals ook het ontwerp-bestemmingsplan vereist wilde hij weten. Steun voor zijn opvatting kreeg hij niet van zijn n egenoot N. van Jaarsveld. Wel van de VVD-raadsleden Th. enberg en W. Kruidenier. Zij stemden tegen het woning- plan. Het is daarom de vraag of de meerderheid van acht Tben die wethouder Meerburg verkreeg voldoende is om eerderheid in de raad te behalen. OEGSTGEEST De in vloed van de werkloos heid op de gemeente bleek gisteravond tijdens de algemene beschouwin gen de gemeenteraad het meest bezig te houden. In hun commentaar op de gemeentelijke begroting concludeerden sommige raadsfracties dat de bezui nigingen van de regering het de gemeenten steeds moeilijker maken iets aan de werkloosheid te doen. PPR-woordvoerder van Eisen ging het verst: hij concludeerde dat Neder land geregeerd wordt door technocraten die lan delijk van alles afbreken waardoor er voorzienin gen in de knel komen waaraan juist, door de werkloosheid toenemende behoefte bestaat. „Het is hoopgevend dat er or ganisaties actief bezig zijn met het ontplooien van activiteiten om de problematiek rondom de werkloosheid op te van gen," aldus P. van Veen (CDA), die aandrong op een leerlingen-bouwplaats in Oegstgeest voor schoolverla ters. De liberalen gaven te kennen een dieper beraad over de werkloosheid te willen voeren en zullen hiervoor de aanzet geven. De socialisten vinden dat de werkdruk op de afdeling Sociale Zaken in de gemeente te hoog is. Volgens de PPR moet er bij Sociale Za ken een ambtenaar bij moet komen die zich kan gaan be zighouden met de problema tiek rond de werkloosheid. Wethouder mevrouw Blom-de Koek van Leeuwen vertolkte haar zorg over de werkloos heid door te vertellen over de begeleiding van degenen die werk zoeken en aan de andere kant de opvang van de gevol gen van de werkloosheid. „De begeleiding van het vinden van werk beperkt zich tot het in staat stellen een bedrijfje te starten, met behoud van uitke ring. Het opvangen van de werkloosheid is niet het zoe ken naar werkgelegenheid. Wel naar vrijwilligersbanen.f zowel lokaal als interlokaal. De Stichting Jeugd- en Jonge renwerk is er ook mee bezig. „Mevrouw Blom herinnerde tevens aan een zgn. „klussen- bank". Banen waarop men kan solliciteren met behoud van uitkering. Een bejaardenoord als Kerc- kwerve is in Oegstgeest tot nu toe niet van de grond geko men. Haaswijk biedt een kans en het CDA dringt aan op de zo spoedige mogelijke bouw van 85 bejaardenwoningen in Haaswijk. „Jammer genoeg kan het niet meer in 1984, maar dan hopelijk in 1985", stelde fractievoorzitter P. van Veen. De PvdA wil in Haas wijk een centrumvoorziening voor de bewoners, desnoods in twee houten keten. Verder vragen de socialisten aandacht voor de bouw van betaalbare woningen voor mensen met bescheiden inkomens. D'66 vindt de leges van drie pro cent voor een bouwvergun ning te hoog en bepleitte twee procent. De democraten willen verder duidelijkheid over het bouwtempo in de gemeente in het bijzonder Haaswijk. De li beralen vroegen zich af of het bouwen van ongesubsidieerde woningen niet strijdig is met het huisvestingsplan van Oegstgeest. „Gaat dat niet ten koste van de woningen in de huursector?", aldus fractie voorzitter H.A. Rijks. „Waren de gebouwen maar zo mooi als het park er om heen" verzuchtte de christen-demo- craa Van Veen toen hij doelde op de toestand van het kasteel Oud-Poelgeest. Intussen is ko men vast te staan dat de ge meente een kleine kans heeft de restauratie van Oud-Poel geest uit te kunnen laten voe ren in het kader van een werklozenprojekt waardoor een aantal langdurige werklo ze bouwvakkers voorlopig aan de slag zouden kunnen gaan. De wethouder deelde mee dat via Sociale Zaken waarschijn lijk werkgelegenheid verkre gen kan worden om kasteel Oud-Poelgeest op te knappen. „Wij zijn er dichter bij, dan het de afgelopen jaren het ge val was. Een aantal langdurig werklozen zouden het werk kunnen uitvoeren." Ten aanzien van de sport in Oegstgeest beloofde wethouder Van Hazel dat er een aparte veldennota zal komen waarin de stand vcan zaken rond ASC zal worden uiteengezet. Der voorstellen in die nota zijn ge richt op een definitieve oplos sing. (Er zijn voorstellen ge daan om tot een veldenruil te komen tussen ASC en de korf balverenigingen FIKS en KNS). Van Hazel besloot met zijn dank uit te spreken aan het adres van de raadsfracties voor de woorden van erkente lijkheid waarmee in de be schouwingen het beleid van het college beoordeeld werd. De behandeling van de begro ting wordt a.s. donderdagmid dag te 16.00 uur voortgezet. VOORSCHOTEN Zaterdag is op 88-jarige leeftijd overleden de heer Gerardus van der Hulst. Hij was van 1946 tot 1962 (vier raadspe rioden) raadslid van Voorschoten. Als voorzit ter van de L.T.B. werd hij door de K.V.P. geko zen om de grote groep agrariërs te vertegen woordigen. In die zestien jaar wist hij veel te zwijgen, maar zo af en toe lanceerde hij een opmerking aan het adres van zijn mede-raadsleden, welke nog jarenlang nadreunde en tot aan de dag van vandaag af en toe als een „historische grap" herhaald wordt. Tijdens zijn raadsperiode moest het vervoer op levende dieren beter geregeld worden. Het bleek dat vervoer van koeien, paarden en varkens soms veel dierenleed veroor zaakte. Over koeien en paar den was de raad het gauw eens, maar niet over varkens. De heer Van der Hulst had al eenmaal gezegd dat een var ken het best vervoerd wordt door het beest bij de kop en staart te pakken en zo in de wagen te zetten. Dat stuitte op juridische bezwaren. Toen het de heer Van der Hulst te erg werd sprak hij de nu nog be kende volzin in de raadzaal uit: „Grijp 'n bij z'n donder en mieter hem de wagen in. Een varken en een paling zijn moeilijk te vervoeren oftewel een big is zo glad als een aal". Tien jaar geleden verkocht de heer Van der Hulst een stuk weiland voor de bouw van het zwembad „Het Wedde" tegen een vriedenprijsje. Hij had ge vochten tegen de anexatie van de Rijndijk bij Leiden. Het was tevergeefs en daarom stierf hij in Leiden op zijn kaasboerderij „Vlijt en Zegen" waarop hij zijn hele leven heeft doorge bracht. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER. RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA WARMOND Uit de discussies in de raadscom missie maatschappelijk welzijn viel gisteren al af te leiden dat er pijnlijke keuzen gemaakt zullen moeten worden bij de ko mende begrotingsbehan delingen. De subsidie aan de bibliotheek werd bij voorbeeld afgewogen te gen subsidie aan de peu terspeelzaal. Hoewel de raadscommissie welzijn zich niet hoeft uit te spre ken inzake de financiële kant van de zaken kon toch niet worden voorko men dat de discussies steeds een economische ondertoon kregen. De Stichting Peuterspeelzaal Warmond heeft dit jaar op nieuw om een extra subsidie gevraagd om het tekort op de begroting te dekken. Wethou der Dalhuisen is van' mening dat de peuterspeelzaal zelf naar een oplossing voor dit probleem moet zoeken en dat het geld beter besteed kan worden om het voortbestaan van de bibliotheek te waarbor gen. De commissieleden von den eigenlijk dat zowel de bi bliotheek als de peuterspeel zaal geholpen diende te wor den. Mevr. Saris (VVD) is van mening dat een andere opzet van de peuterspeelzaal, in de vorm van een kinderdagver blijf meer mogelijkheder zal bieden. Daarbij gaan haar ge dachten ook uit naar een nieuw onderkomen van de speelzaal in een deel van de vrijkomende kleuterschool de Hummelburcht. Dhr. Timmer man vroeg zich af of er in Warmond wel zoveel behoefte is aan een kinderdagverblijf. Volgens wethouder Dalhuizen zijn er ook andere oplossingen denkbaar: bijv. het vervangen van een betaalde kracht door moeders die bij toerbeurt assi steren in de speelzaal. Volgens mevr. Saris stuit dat op langere termijn op moei lijkheden omdat dan een per soon vergoeding ontvangt ter wijl de ander hetzelfde werk gratis moet doen. De commis sieleden waren het er wel alle maal over eens dat de biblio theek in ieder geval moet blij ven voortbestaan. Vooral het vrij grote aantal bejaarden in Warmond maakt een plaatse lijke bibliotheek noodzakelijk, vinden de commissieleden. Voorgesteld werd tenslotte om te proberen voor zowel de peuterspeelzaal als de biblio theek geld te vinden. Het Dierenpark Wassenaar zal het als het aan de commissie ligt zonder subsidie moeten doen. Hoewel de meerderheid in de commissie de dierentuin een belangrijke educatieve funktie toekent besloten zij toch het geld liever te reserve ren voor andere doeleinden zoals de peuterspeelzaal. ZOETERWOUDE De be woners van Zoeterwoude die gisteravond in het gemeente huis bijeen waren om het standpunt van het gemeente bestuur aan te horen in het kader van de gemeentelijke herindeling konden zich una niem scharen achter B en W. Dat houdt in dat Zoeterwoude niet afwijzend staat tegenover een samenvoeging met Stomp wijk; Gelderswoude dient be houden te blijven, eventueel kunnen enkele woningen die tegen de kern van Benthuizen liggen bij de nieuw te vormen gemeente Hazerswoude/Kou dekerk/Benthuizen gevoegd worden; het gebied aan de Vlietweg zal nadere studie be ogen en er kwam een heel na drukkelijk „neen" tegen het model dat in het recente verle den ter sprake is geweest inza ke een samenvoeging van Zoe- Er was geen nieuws onder de zon voor de 31 aanwezigen, waaronder zeven raadsleden en één vertegenwoordiger van dorpsraad Stompwijk, de heer Sjaak Jansen. Een van de aan wezigen liet aanvankelijk dui delijk horen Stompwijk met rust te willen laten indien Stompwijk zelf niet afgeschei den wil worden van Leid- schendam. „Kolonialisme is uit de tijd. Als Stompwijk niet wil dan houdt het toch op", aldus spreekster. Burgemeester Houdijk bena drukte overigens enkele ma len dat in principe Zoeterwou de het liefst in de huidige grootte en omvang gehand haafd zou willen blijven doch als G.S. zelf combinatie Zoe- terwoude-Stompwijk zien dan zal Zoeterwoude zich daar niet tegen verzetten. De indruk van de heer Jansen, dat Stompwijk bij een eventuele samenvoeging „aan de rand van de gemeente komt te lig gen en daardoor nogal eens vergeten zou kunnen worden" werd door Houdijk weerlegd. „Het gebied Hoge Rijndijk en Weipoort/Gelderswoude zijn ook aparte kernen doch wor den zeker niet vergeten. Voor Stompwijk zou hetzelfde kun nen gelden. Zowel in de dorps kern als aan de Hoge Rijndijk is een intensief verenigingsle ven. Hetzelfde geldt voor Stompwijk en dat zal ongetwij feld zo blijven. Het lijkt mij dan ook dat in een eventuele nieuwe situatie de dorpsraad best kan blijven functione ren", zo stelde Houdijk. WASSENAAR Het aan tal beroeps brandweerlie den in Wassenaar wordt teruggebracht van elf naar zes. Daarentegen ko men er ruim twintig extra vrijwillige brandweerlie den, waardoor het totaal niet-professionele krach ten op zestig komt. De ge meenten voert deze ver anderingen geleidelijk in. Bij de inkrimping vallen geen ontslagen. Dit heeft de Wasenaarse gemeente raad gisteravond besloten. CDA en Partij Wassenaar, de twee oppositiepartijen, zijn fel tegen de ingrij pende bezuinigingen. Met het raadsbesluit is een eind gekomen aan een maan denlange woordenstrijd waar bij de emoties in raadsvergade ringen en commissies soms zeer hoog opliepen. Het kwam zelfs tot een spreekverbod voor de brandweerlieden, op gelegd door hget gemeentebe stuur. Het laatste vuurwerk werd vorige week afgeschoten door burgemeester Staab die het CDA en Partij Wassenaar een „Onverantwoorde wijze van oppositie voeren" ver weet. Vasthouden De Christendemocraten ble ven echter vasthouden aan hun voorstel om het aantal be roepskrachten terug te bren gen tot acht. Dit aantal is vol gens deze partij genoeg om 24 uur per dag beroepskrachten achter de hand te hebben. Vol gens wethouder Greep (PvdA) is een 24-uurs dienst alleen mogelijk met een veel groter aantal beroepskrachten. Hij en het college vinden dat de overblijvende zes beroeps de dagdiensten moeten draaien en het nacht- eh weekend werk voor het overgrote deel aan de vrijwilligers over te la ten. Door de inkrimping die de ge meenteraad goedkeurde, zal de brandweer wat taken af moe ten staan. Zo zal de chauf- feursdienst voor de ambulan ce, de hulp aan beknelde auto mobilisten bij ongevallen en het wegtakelen en bergen van bijvoorbeeld autowrakken door andere instanties gedaan moeten worden. Voor wat de ambulance betreft gaat de dienst van zes uur 's avonds tot zeven uur 's morgens in andere handen. Waarschijnlijk gaat dit vanuit het Haagse Ma- riahoeve gebeuren. Overdag blijft de ambulance vanuit de huidige brandweerkazerne rij den. De takel- en sleepdienst is onlangs al overgedaan aan een particulier bedrijf. Volgens het college is dit eigenlijk ook nooit een taak voor de brand weer geweest. bezuiniging op de brandweer nauwelijks een langere uitruk- tijd tot gevolg. Binnen zes mi nuten moet ook het nieuwe korps bij een brand kunnen zijn. Appl De Wassenaarse brandweerkazerne. Alarm komen. Ook voorspelde hij dat het college gaat uit zien naar De Wassenaarse brandalarm- een andere plaats voor de centrale zal in de nieuwe situ- brandweergarage, en dan wel atie over worden gedaan aan op een wat meer centrale de Haagse brandweer. Wet- plaats in Wassenaar, houder J. Greep beloofde bin- Volgens VVD-raadslid Ch. nen een half jaar met defini- Aptroot zal de brandweer van tieve voorstellen hiervoor te de inkrimping niet veel te lij den hebben. Hij heeft er alle vertrouwen in dat de aan te trekken vrijwilligers de gaten op gaan vullen. „In andere ge meenten die vergelijkbaar zijn met Wassenaar, zijn er vaak niet meer dan een tot drie be roeps brandweerlieden", aldus Aptroot. Volgens hem heeft de aus De heer V. Wensvtcn van het CDA en de heer J. Harting van Partij Wassenaar waren hier wat sceptischer over. Wensveen stelde voor een be sluit over inkrimping nog ruim een jaar uit te stellen en minstens tot '86 te wachten met de herplaatsing van brandweerlieden die door de bezuinigingen overbodig zijn. Het college wilde daar echter niet op in gaan. Het betoog van Wensveen oogstte nogal wat applaus van een groot aantal brandweerlieden in de raadszaal. Burgemeester Staab hamerde de bijval driftig af en deelde mee de publieke tribu ne te zullen ontruimen als het publiek wer haar mening ken baar zou maken. Wethouder Greep noemde de CDA-voorstellen „Goedkoop. 'Er zijn mensen die wel wilen bezuinigen maar ze zijn het uiteindelijk met de meeste be zuinigingsvoorstellen van het college niet eens". Volgens hem is Wassenaar altijd en „verwende" gemeente geweest wat betreft de brandweer.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7